زیبایی

جوانسازی پوست بدون جراحی

جوانسازی پوست بدون جراحی

متوقف کردن روند پیری و زندگی ابدی یک خواسته پایدار انسانی بوده است که توسط فرعون های مصر، امپراطورهای چین و جستجوی پونس دو لئون برای یافتن چشمه جوانی دنبال شده است.

طب آرایشی و بهداشتی چندین روش غیر جراحی را ایجاد کرده است که می تواند اثرات قرار گرفتن در معرض آفتاب و گذشت زمان را استتار کند.

مبانی بوتاکس

سه شکل مختلف سم بوتولینوم (Botox Cosmetic ، Dysport و Xeomin) برای تزریق عضلات صورت در دسترس است. این پروتئین باکتری عضله دریافت کننده تزریق را به طور موقت فلج می کند. در صورت عدم انقباض طبیعی عضلات تولید کننده، چین و چروک های خاصی مانند پیشانی و گوشه چشم کاهش می یابد. سوزن نازک و حجم کم سم، درد تزریق را به حداقل می رساند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

بوتاکس: قبل و بعد

پس از تزریق سم، کنترل عضلانی به تدریج از بین می رود که معمولاً یک هفته طول می کشد تا حداکثر اثر را داشته باشد. نواحی از صورت تحت تاثیر آرام به نظر می رسند. فلج حدود چهار ماه طول می کشد بنابراین بیماران باید برای نگهداری در فواصل منظم آمپول بزنند.

مبانی لایه برداری شیمیایی

لایه بردارهای شیمیایی برای لایه برداری از لایه های خارجی از مواد مختلفی برای آسیب رساندن به پوست استفاده می کنند. عمق پوست به نوع ماده شیمیایی، آن و غلظت مدت زمان باقی ماندن آن بر روی پوست بستگی دارد. اسید گلیکولیک، اسید لاکتیک، سالیسیلیک اسید، تری کلرواستیک اسید (TCA) و فنول از جمله مواد شیمیایی مورد استفاده در لایه بردارهای آرایشی هستند. پس از بهبود پوست، وضعیت قبل از لایه برداری پوست بهبود یافته است.

لایه برداری شیمیایی: قبل و بعد از آن

لایه برداری های ملایم ممکن است هر چند هفته یک بار تکرار شود تا اثر مورد نظر ایجاد شود. لایه برداری عمیق تر ممکن است برخی از ناراحتی های اولیه و همچنین تورم و پوسته شدن صورت را ایجاد کند. لایه برداری متوسط یا عمیق صورت را می توان در فواصل 6 تا 12 ماه تکرار کرد. برای بیماران مهم است که پزشکی را انتخاب کنند که تجربه زیادی در مورد روش انتخاب شده داشته باشد زیرا نتایج لایه برداری شیمیایی به تکنیک بستگی دارد. پزشک می تواند بهترین روش را برای مسئله خاص زیبایی انتخاب کند.

مبانی میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن روشی است که به موجب آن بلورهای سیلیکون (دانه های شن) از طریق هوا به سطح پوست رانده می شوند و مقدار کمی التهاب ایجاد می کنند. حداقل تورم تولید شده توسط این روش می تواند ظاهر چین و چروک های سطحی را بهبود بخشد. نتایج متوسط، موقتی است و باید در فواصل مکرر تکرار شود. از طرف دیگر، عوارض جانبی کمی وجود دارد.

میکرودرم ابریژن

بعد تحریک حاصل از میکرودرم در ابتدا مانند آفتاب سوختگی به نظر می رسد و احساس سفتی می کند اما این اثر در طی یک روز برطرف می شود. درمان های متعدد ممکن است لازم باشد.

اصول ترماژ

امواج رادیویی می توانند ظاهر پوست آسیب دیده از آفتاب را بهبود بخشند. اعتقاد بر این است که یا تغییراتی که با گرم شدن مستقیم کلاژن پوست ایجاد می شود باعث سفت شدن پوست شل شده می شود یا کلاژن جدید سنتز شده پس از گرم شدن مسئول بهبود یا هر دو است. دستگاه هایی (به عنوان مثال Thermage) که برای تولید انرژی رادیویی استفاده می شوند می توانند گرمای کافی در پوست ایجاد کنند تا دردناک باشد اما تنها یک درمان تنها آن چیزی است که به طور کلی مورد نیاز است.

ترماژ: قبل و بعد - پلک ها

افتادگی پلک ها یکی از شرایطی است که اغلب توسط ترماژ درمان می شود. نتایج تا چهار تا شش ماه پس از عمل قابل مشاهده نیستند

لیزر نان ابلاتیو (Fraxel)

ایده لیزرهای نان ابلاتیو مانند Fraxel محافظت از لایه های خارجی پوست (اپیدرم) در حالی که فقط به درم های عمیق آسیب می رساند. بی حسی موضعی درد همراه با عمل را کاهش می دهد. از آنجا که لایه های سطحی حفظ می شوند در حالی که لایه های عمیق پوست آسیب را حفظ می کنند بعید است که جای زخم ایجاد شود و کلاژن جدید ایجاد می شود.

لیزر نان ابلاتیو: قبل و بعد

یکی از مزایای لیزر درمانی نان ابلاتیو این است که به زمان قابل توجهی از کار یا فعالیت های روزانه نیاز ندارد. پوست ممکن است بعد از درمان به آرامی قرمز شود اما این به سرعت بهبود می یابد. بیشتر افراد در طی چند ماه تحت چهار تا شش درمان قرار می گیرند.

لیزر نان ابلاتیو برای ملاسما

استفاده از لیزر فقط یکی از روشهای درمان لکه های قهوه ای یا لکه های پوستی است از جمله "ماسک بارداری" (ملاسما). پزشک بسته به رنگ پوست بیمار، میزان تغییر رنگ و تجربه آنها، بهترین روش درمانی را تعیین می کند.

اصول لیزر دیود

لیزر دیود تکنیکی است که می تواند با از بین بردن غدد تولید روغن برای کسانی که آکنه شدید دارند پیشرفت کند. مشابه لیزر درمانی فرکسل، لیزرهای دیود به زیر لایه سطح پوست نفوذ می کنند بدون اینکه به بیرونی ترین لایه آسیب برسانند. عوارض جانبی موقتی است و شامل قرمزی و التهاب است.

لیزر دیود: قبل و بعد

لیزر درمانی دیود برای آکنه ممکن است به چندین روش درمانی نیاز داشته باشد.

Intense Pulse Light (IPL)

فناوری نور پالس شدید (IPL) بافتهای انسان را در معرض منابع نوری با طیف وسیع (غیر لیزر) قرار می دهد که گرمای کافی را برای از بین بردن مولکولهای رنگی که می توانند نور را جذب کنند تولید می کند. در مورد بافت انسان، این شامل ملانین (رنگدانه پوست) و هموگلوبین (رنگدانه خون) است. هنگامی که به طور مناسب روی پوست پیر یا رنگدانه استفاده می شود IPL می تواند ظاهر پوست را بهبود بخشد.
از آنجا که IPL به جذب هموگلوبین و ملانین متکی است ، می تواند بر روی تغییر رنگ پوست قرمز یا قهوه ای تأثیر بگذارد.

IPL: قبل و بعد

از آنجا که IPL به جذب هموگلوبین و ملانین متکی است می تواند بر روی تغییر رنگ پوست قرمز یا قهوه ای تأثیر بگذارد. این ممکن است در بیمارانی با لکه های تیره (ملاسما)، قرمزی (روزاسه)، رگ های خونی متسع (تلانژکتازی) و پوست پیر موثر باشد. IPL همچنین تولید کلاژن را تحریک می کند.

مبانی پرکننده لوازم آرایشی و بهداشتی

مواد پرکننده آرایشی به منظور بالا بردن مناطقی که در حال فرورفتگی هستند به پوست ماده اضافه می کنند. با استفاده از این روش می توانید چین و چروک های خاص، جای زخم های فرورفته و توخالی را استتار کنید. موادی که مورد استفاده قرار گرفته اند متنوع بوده و شامل چربی یا فیبروبلاست های خود شخص، اسید پلی - ال - لاکتیک، اسید هیالورونیک، هیدروکسی آپاتیت کلسیم، دانه های پلی متیل متاکریلات و حتی سیلیکون می باشد. برخی از این مواد با تقویت کلاژن در ناحیه تزریق شده، باعث ایجاد حجم به بافت زیر پوست می شوند و به صاف نمودن خطوط یا چین و چروک ها کمک می کنند.

پرکننده های زیبایی: قبل و بعد

بسیاری از مواد پرکننده اما نه همه آنها طی چند ماه ناپدید می شوند بنابراین برای حفظ ظاهر مطلوب لازم است که آنها را مجدداً تزریق کنید. مزیت این امر این است که اگر مقدار زیادی ماده پرکننده تزریق شود و باعث ایجاد پف نامطلوب به بافت شود این تورم در طی چند ماه کاهش می یابد. از طرف دیگر، درمان های مکرر برای حفظ ظاهر مطلوب مورد نیاز است. تزریق با سلولهای چربی اغلب نتایج دائمی دارد. پلی متیل متاکریلات ماده پر کننده دیگری است که نتایج دائمی ایجاد می کند.

پرکننده زیبایی: فراتر از چین و چروک

آناتومی چهره پیری اکنون بهتر از گذشته قابل درک است. جدا از افزایش چین و چروک، از دست دادن چربی در گونه ها و شقیقه ها و افزایش چربی در گردن وجود دارد. همانطور که در این عکس نشان داده شده است برای پر کردن ناحیه گونه فرو رفته یک زن، از فیلر استفاده شده است.

پرکننده زیبایی برای حلقه های سیاه: قبل و بعد

پزشکان ممکن است از پرکننده در ناحیه توخالی اطراف حفره چشم استفاده کنند تا تیرگی و کیسه های زیر چشم را به حداقل برسانند.

پرکننده زیبایی برای لب: قبل و بعد

متخصصان مراقبت های بهداشتی ممکن است از همان مواد پرکننده که باعث چروک شدن چروک ها می شوند و سیاهی تیرگی را به حداقل می رسانند تا لب ها را پر کنند. تزریق سلول های چربی ممکن است نتایج دائمی داشته باشد اما پرکننده های کلاژن و اسید هیالورونیک یک اثر موقتی ایجاد می کنند.

تصمیم گیری

تصور اینکه روش های زیبایی غیرجراحی نسبت به جراحی معمول جراحی چاقو خطر کمتری دارند کاملاً دقیق نیست. انتخاب بهترین روش مستلزم بررسی دقیق بیمار و پزشک است. برای بیمار مهم است که انتظارات واقع بینانه ای در مورد نتیجه داشته باشد.
در انتخاب افرادی که برای انجام کارهای آرایشی صورت (یا هر قسمت از بدن) به آنها اعتماد خواهید داشت بسیار محتاط باشید. پزشک مراقبت های اولیه و یا دوستانی که نتیجه خوبی توسط یک مراقب باتجربه داشته اند منابع بالقوه ای برای کمک به انتخاب بهترین فرد واجد شرایط برای انجام چنین روش هایی هستند.

منبع: onhealth

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: ایمیل مارکتینگ

Search