زیبایی

مزایای زیبایی ذغال فعال شده

مزایای زیبایی ذغال فعال

زغال فعال با قرار دادن زغال چوب معمولی در دماهای بسیار بالا در حضور گاز تولید می شود. که بین مولکول های کربن آن فضاها یا منافذ بسیار کوچک ایجاد می کند.

استفاده از مزایای زیبایی ذغال فعال

وقتی ذغال فعال با سطحی تماس پیدا می کند هر مولکول گازی، مایع یا جامد را در این شکاف ها به دام می اندازد فرآیندی که جذب نامیده می شود. این خاصیت باعث می شود زغال فعال برای اتصال و دفع سموم بسیار مناسب باشد.
وقتی زغال فعال روی پوست یا موها اعمال می شود به خاک، مواد شیمیایی، سبوم، آلاینده ها، میکروب ها و سایر ذرات میکروسکوپی روی سطح می چسبد تا بتوان آنها را به راحتی از بین برد.
زغال فعال حتی ناخالصی های عمیق داخل منافذ را بیرون می کشد تا پوست را کاملاً سم زدایی کند. این توضیح می دهد که چرا اغلب در صابون ها، ماسک های صورت و دئودورانت ها استفاده می شود.

نحوه استفاده از زغال فعال

در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید از زغال فعال برای افزایش زیبایی استفاده کنید:

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

1. آکنه را کاهش می دهد

زغال فعال چربی اضافی و سلول های مرده را از پوست شما حذف می کند که در غیر این صورت می تواند در داخل منافذ شما جمع شده و باکتری های ایجاد کننده آکنه را که از مواد آلی تغذیه می کنند دعوت کند.
همچنین باکتری های موجود را جذب کرده و از بین می برد تا عفونت تحت کنترل قرار گیرد.
نحوه استفاده:
یک کپسول زغال فعال را بشکنید و پودر را در یک کاسه تمیز خالی کنید.
چند قطره آب را مخلوط کنید تا خمیر غلیظی به دست آید.
خمیر را روی پوست های دارای آکنه بمالید.
بگذارید به مدت 30 دقیقه خشک شود و سپس آن را بشویید.

2. جوش های سر سیاه را از بین ببرید

جوش سر سیاه منافذی است که با سلولهای مرده و سبوم متراکم می شود اما بالای آن باز می ماند. قرار گرفتن بقایای آلی داخل منافذ در هوا، آنها را در اثر اکسیداسیون تیره می کند و "جوش سر سیاه" را تشکیل می دهد.
زغال فعال می تواند به باز شدن منافذ پوست کمک کرده و این جوش های سرسیاه را برای صورت بدون لک از بین ببرد.
نحوه استفاده:
1 قاشق چایخوری زغال چوب فعال را در یک کاسه بریزید و به آرامی آنقدر در آب مخلوط کنید تا خمیر شود.
خمیر را روی صورت یا فقط پوست آسیب دیده بمالید.
بگذارید 10 دقیقه روی صورت بماند و سپس آن را با آب گرم بشویید.
با انگشتان دست یا حوله تمیز پوست خود را خشک کنید و سپس با یک مرطوب کننده تمام کنید.

3. لایه برداری پوست

زغال فعال پوست را بسیار ملایم تر از اسکراب های معمولی که حاوی ذرات ساینده هستند لایه برداری می کند که می تواند باعث تحریک و ایجاد ریزگردها شود. زغال فعال به سادگی به سلولهای مرده پوست و سایر ناخالصی ها می چسبد تا حذف آنها آسان شود.
نحوه استفاده:
اسکراب بدن را با مخلوط 1/2 فنجان شکر سفید، 1 قاشق غذاخوری زغال فعال، 1 - 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل و 3-4 قطره اسانس درخت چای در یک کاسه آماده کنید.
این خمیر را به آرامی روی تمام پاها، بازوها و سایر قسمت های بدن خود ماساژ دهید تا از شر پوست مرده، چربی اضافی، آلودگی ها و سایر ناخالصی ها خلاص شوید تا پوست شاداب و درخشان ظاهر شود.

4. از پیری جلوگیری می کند

تجمع رادیکال های آزاد و سموم در داخل بدن می تواند عملکرد اندام ها را مختل کرده و بر سلامت کلی و پوست نیز تأثیر منفی بگذارد. این سموم از طریق غذاهای شیمیایی، داروها یا آلودگی های محیطی وارد بدن می شوند.
آنها فیبرهای کلاژن و الاستین را تشکیل می دهند و پوست را محکم نگه می دارند. چنین تأثیر منفی ناخواسته باعث شل و چروک شدن پوست می شود و باعث می شود پیرتر از سن خود به نظر برسید.
زغال فعال هنگامی که به صورت خوراکی مصرف می شود از بدن عبور می کند و خود را به این سموم متصل می کند و در نهایت آنها را از سیستم شما خارج می کند.
نحوه استفاده:
هر قاشق غذاخوری زغال چوب فعال و پودر آگار را در یک کاسه بریزید و 3 قاشق غذاخوری آب مقطر گرم را با هم مخلوط کنید تا خمیری یکدست حاصل شود.
صورت خود را با آب گرم بشویید با یک حوله خشک کنید و سپس دو لایه از خمیر را با یک برس میکاپ رو پوست بمالید.
یک ماسک خشک را روی خمیر بگذارید و محکم فشار دهید تا بچسبد.
به مدت 35 دقیقه صبر کنید تا ماسک خشک شود و سپس به آرامی آن را جدا کنید.
از یک حوله نرم تمیز آغشته به آب سرد استفاده کنید و صورت خود را به آرامی پاک کنید.

5. پوست چرب را متعادل می کند

ذغال فعال برای افرادی که پوست چرب دارند یک موهبت الهی است زیرا چربی اضافی صورت را به طور عمیق پاک می کند تا ظاهری درخشان داشته باشد.
نحوه استفاده:
½ قاشق غذاخوری پودر خاک رس فولر، 2 قاشق غذاخوری پودر ذغال فعال و 4-5 قاشق غذاخوری آب خیار را مخلوط کنید تا خمیری بدون توده ایجاد شود.
صورت خود را بشویید خشک کنید و سپس خمیر را با استفاده از برس میکاپ به صورت خود بمالید.
بگذارید 15 تا 20 دقیقه بماند و سپس آن را با آب سرد یا ولرم بشویید.
از مرطوب کننده استفاده کنید زیرا این ماسک می تواند پوست شما را بیش از حد خشک کند.

6. دندان ها را سفید می کند

زغال فعال می تواند با جذب پلاک و سایر مواد شیمیایی که باعث لکه شدن دندان های شما می شوند به شما در دستیابی به دندانهای سفید مرواریدی کمک کند.
همچنین با ترکیبات اسیدی داخل دهان متصل می شود تا سطح pH را افزایش دهد. این محیط اسیدی مانع از رشد باکتری های دهانی که ریشه تشکیل پلاک، نفس بد، بیماری لثه و پوسیدگی ها هستند.
نحوه استفاده:
مسواک خود را مرطوب کرده، آن را در پودر زغال فعال غوطه ور کنید و مانند معمول دندان های خود را با آن مسواک بزنید.
پس از اتمام مسواک زدن، یک جرعه را به طور کامل در اطراف حفره دهان خود بچرخانید و سپس آن را تف کنید.
دهان خود را چند بار دیگر بشویید تا از ذرات زغال خلاص شوید.

7. می تواند خط چشم DIY باشد

از زغال چوب فعال برای تهیه خط چشم طبیعی استفاده کنید که چشم شما را تحریک نکند. وقتی این پودر را با آب مخلوط می کنید یک خط چشم ساده و عاری از سموم یا مواد شیمیایی سخت دریافت خواهید کرد که برای افرادی که به خط چشم های خریداری شده حساسیت دارند یا چشم های حساسی دارند ایده آل است.
شما می توانید کیفیت این خط چشم DIY را با افزودن سایر مواد مناسب پوست مانند آب نارگیل و موم زنبور عسل به مخلوط افزایش دهید.

8. می تواند یک ریمل دستی باشد

همچنین می توانید ریمل خود را با استفاده از زغال فعال تهیه کنید. این می تواند مژه های شما را بدون ایجاد آسیب یا سوزش بی حد و اندازه پر کند زیرا کاملاً عاری از مواد شیمیایی است.
نحوه استفاده:
در یک کاسه، 2 قاشق غذاخوری زغال فعال، 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل، 3 قاشق غذاخوری آلوئه ورا و 1 قاشق غذاخوری موم زنبور عسل ذوب شده را مخلوط کنید تا خمیری یکدست ایجاد شود.
با استفاده از یک برس ریمل تمیز و یکبار مصرف، مخلوط را روی مژه های خود بمالید.
توجه: مطمئن شوید که چشم های شما به زغال فعال حساس نیستند تا از تحریک چشم جلوگیری شود.

9. شوره سر و خارش سر را درمان می کند

زغال فعال چربی، پوسته های مرده پوست و سایر ناخالصی ها را از پوست سر پاک می کند تا عاری از عفونت باشد. این اثر پاکسازی عمیق همچنین به فولیکول های مو اجازه تنفس می دهد که به جلوگیری از تحریک کمک می کند.
از طرف دیگر، پوست سر نجس به محلی برای رشد میکروب هایی که باعث شوره سر و عفونت های دیگر می شوند تبدیل می شود که باعث خارش، قرمزی، خشکی و پوسته پوسته شدن زیادی می شود. به علاوه، تجمع پوست سر می تواند فولیکول های مو را مسدود کند مانع رشد مو شده و باعث التهاب پوست سر شود.
نحوه استفاده:
1 قاشق غذاخوری زغال فعال را در شامپوی خود مخلوط کنید.

تفاوت زغال فعال و زغال چيست؟

زغال چوب با تجزیه حرارتی مواد غنی از کربن مانند چوب، خاک اره، زغال سنگ، پوسته نارگیل و مواد نفتی در دمای بالا در یک محیط با اکسیژن صفر پایدار تولید می شود.
هنگامی که این باقیمانده کربن سیاه به نام زغال در معرض اکسیژن، دی اکسید کربن، بخار یا اسیدها قرار می گیرد "فعال" می شود و به آن زغال فعال می گویند.
حرف پایانی
زغال فعال به سرعت در حال تبدیل شدن به یک افزودنی محبوب در روال زیبایی برای هر شخصی است. دندان ها را سفید می کند آکنه و سایر ناخالصی های پوست را کاهش می دهد آلودگی ها و سایر سموم را از مو و پوست سر و بسیاری موارد دیگر از بین می برد.
اگر پوست بسیار حساسی دارید یا نگرانی خاصی در مورد ایمنی زغال فعال دارید ابتدا با پزشک یا متخصص پوست خود مشورت کنید.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search