فیتنس

آیا تمرکز برای از دست دادن وزن واقعاً موثر است؟

تمرکز معمولاً با نشستن با چشمان بسته و با تمرین یوگا همراه است. ولی چگونه با کاهش وزن همراه است؟ تمرکز برای از دست دادن وزن به معنای تمرکز اساسی بر غذای در حال خوردن و تمرین ورزشی می باشد تمرکز بر نشانه های داخلی که مربوط به چگونگی مشاهده خودتان، تصمیم گیری های غذایی، احساسات و توانایی تصمیم گیری سالم است.

تمرکز برای کاهش وزن تمرکز بر ذهن و آگاهی از احساس شما در طول روز و نحوه تاثیر آن بر تصمیمات شما است. مدافعان مدیتیشن برای کاهش وزن نشان می دهند که این یک جزء مهم از موفقیت دراز مدت در کاهش وزن است زیرا با عوامل غذایی عاطفی و سایر مسائل ریشه ای برای موفقیت درازمدت مواجه است.
ترکیب رژیم سالم، ورزش و الگوهای خواب هنوز بخش اصلی هر طرح کاهش وزن است. با توجه به موانع ذهنی برای رفتارهای سالم، ذهنیت می تواند یک لایه اضافی از موفقیت باشد.
ذهنیت باید با تغییر سبک زندگی سالم مرتبط شود. برخی تحقیقات نشان می دهد که تمرکز حواس یا مراقبه در کاهش وزن برای کاهش وزن قابل توجه است اما برخی تحقیقات نتایج متفاوتی داشته است.

مدیتیشن برای کاهش وزن چیست؟

تمرکز برای کاهش وزن می تواند به این معنی باشد که شما بر اندیشه های ذهنی، نگرش ها و احساسات خود تمرکز می کنید که لحنی برای اعمالتان تعیین می کنند. این راهی است برای کاهش سرعت و تمرکز بر روی اهداف به جای آنکه از طریق تصمیم گیری ها سرازیر شود.
برای کاهش وزن، این به معنی کشف انگیزه های کاهش وزن، مقابله با برنامه ریزی های دوران کودکی برای مصرف غذا، تغییر الگوهای تغذیه ای احساسی و درک اینکه چرا تلاش های کاهش وزن در گذشته موثر نبوده است.
این آگاهی ذهن شما اجازه می دهد تا نه تنها بر آنچه می خورید تمرکز کنید بلکه به رفع افکار، احساسات و موانع روحی بالقوه در رفتارهای ناسالم کمک می کند.
تمرکز حواس، کار و تمرکزی را بر عهده می گیرد که ممکن است در جامعه پهناور ما دشوار باشد.
با این حال، در نظر گرفتن زمان برای جمع آوری اطلاعات در اندیشه ها، احساسات و نگرش هایی که در مورد خودتان دارید و کاهش وزن می تواند به شما در بلند مدت کمک کند. مفاهیم شبیه به هیپنوتیزم برای کاهش وزن هستند.
تمرکز حواس به سادگی به معنی تمرکز بر وضع موجود است و نه چند وظیفه دیگر که در حال انجام است. به عنوان مثال، در یک مقاله TIME توجه به عنوان تمرکز برای تجربیات حاضر، به جای تفکر درباره 50 چیز دیگر که امروز باید انجام شود تعریف شده است. انجام این کار می تواند به شما کمک کند تا به گرسنگی داخلی و نشانه های کامل بدن خود برسید.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

چگونه می توانید مدیتیشن را برای کاهش وزن ترکیب کنید

تمرکز بر روی غذا در حالی که در حال خوردن هستید یک راه ساده برای جلب توجه بیشتر است. این به معنی کاهش دادن زمان خوردن، لذت بردن از هر لقمه، طعم و بو است.
این می تواند رضایت شما را افزایش دهد که می تواند به شما در جلوگیری از خوردن غذا و احساس گناه کمک کند.
قبل از قرار دادن چیزی در دهان خود، در نظر بگیرید اگر واقعاً گرسنه هستید. اگر نه، چرا غذا می خورید؟ آیا شما خسته، دیوانه، غمگین و غیره هستید؟
مصرف مجدد غذا می تواند در بسیاری از برنامه های کاهش وزن رایج باشد اما هنگام خواندن احساسات خود مجددا می توانید ارتباطات عمیقتری با الگوهای تغذیه خود پیدا کنید.
یکی دیگر از جنبه های مراقبه یا توجه به کاهش وزن می تواند انگیزه شما برای کاهش وزن را جستجو کند و دلیل این که شما نمی توانید به اهداف خود دست یابید را پیدا نماید.
این ممکن است سبب بروز رفتارها و اعتقادات با غذاهایی شود که در کودکی آغاز شده است و این که چگونه این، تلاش های کاهش وزن شما را مختل کرده است.
اگر شما علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد راه های افزایش توجه خود برای کاهش وزن هستید با متخصص تغذیه و یا دیگر متخصیص سلامت صحبت کنید.
راه های زیادی برای جلب توجه به تلاش های کاهش وزن وجود دارد و راهنمایی و حمایت یک حرفه ای می تواند کمک کند.

آیا تمرکز برای کاهش وزن واقعاً کار می کند؟

آیا مراقبه ذهن واقعا برای کاهش وزن کار می کند؟ تحقیقی نشان می دهد که خوردن با تفکر ممکن است به درمان اختلالات خوردن کمک کند. با این حال، تحقیق در مورد تمرکز ذهنی و کاهش وزن گسترده نیست.
بررسی 14 مطالعه که در 2014 انجام شده تمرکز ذهنی و خوردن غذا، خوردن عاطفی و تغییر وزن را مورد بررسی قرار دادند.
محققان از این مطالعات نتیجه گرفتند که تمرکز ذهن باعث کاهش مصرف غذا و خوردن عاطفی می شود اما اثر آن بر کاهش وزن مخلوط شده است.
محققان نتیجه گرفتند تحقیقات بیشتری برای مدیتیشن ذهن و کاهش وزن لازم است.
مطالعه ای در سال 2009 اثرات مداخلات کاهش وزن مبتنی بر ذهن در زنان را مورد بررسی قرار داد. شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند: یک گروه با تلاش های کاهش وزن طبیعی که قبلا انجام می دادند ادامه دادند و گروه دیگری در چهار تمرین 2 ساعته تمرین ذهنی حضور داشتند.
در پایان 6 ماه، گروهی که این کارگاه ها را داشتند BMI آنها به دلیل کاهش مصرف غذا، بیشتر کاهش یافت.
مراقبه ذهن ممکن است به طور کلی مفید برای کاهش وزن باشد اما تحقیقات بیشتری لازم است.

نتیجه گیری: تمرکز و کاهش وزن

مراقبه ذهنیت به عنوان وسیله ای برای کاهش وزن محبوبیت دارد. برنامه های کاهش وزن و رژیم غذایی در گذشته عمدتا بر رفتارهایی تمرکز کرده اند که تمرکز اصلی در مصرف غذا و ورزش است.
ذهنیت می تواند آگاهی در مورد علت تصمیم در مورد مواد غذایی برای کاهش وزن را افزایش دهد.
ذهنیت همچنین می تواند به شما کمک کند تا با دستورالعمل های داخلی، گرسنگی، رضایت و سیری خود ارتباط برقرار کنید.
راه های مختلفی با ترکیب تمرکز حواس برای کاهش وزن وجود دارد. و تغییرات خاصی از ذهنیت ممکن است برای یک فرد بهتر از دیگری کار کند.
تحقیقات از استراتژی های غذایی ذهنی حمایت می کند که ممکن است در خوردن ناسالم مفید باشد. بسیاری از مطالعات مدیتیشن ذهن را پیشنهاد کرده اند که ممکن است باعث کاهش مصرف غذا خوردن شود که می تواند باعث کاهش وزن شود.
دیاپاک چوپرا، نویسنده و متخصص سلامت روان، معتقد است که مراقبه می تواند به کاهش وزن کمک کند. درواقع، چوپرا در مقاله "هافینگتون پست" توضیح داد که چگونه مراقبه می تواند باعث تغییر کافی مثبت در مغز شما در هشت هفته شود تا مجددا رفتارها را تغییر دهید و به شما کمک می کند تا عادت های غذایی و رفتارهای دیگر را اصلاح کنید.
با این وجود، تمام مطالعات نشان داده اند که ارتباط قوی میان توجه و کاهش وزن وجود دارد. بنابراین تحقیقات بیشتری لازم است.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search