خانه داری

چگونه می توان از شر سوسک ها به طور طبیعی و ارزان خلاص شویم؟

کشت سوسک ها با راه های طبیعی

سوسک ها به خانه شما حمله می کند و می تواند یک تجربه کاملاً وحشتناک باشد. همانطور که ممکن است بدانید زمانی که شما یک عدد سوسک را در آشپزخانه می بینید احتمالاً در پشت دیوارهای شما، بسیاری از آنها را بیشتر تماشا می کنید.

بدیهی است که می توانید از مارک های تجاری استفاده کنید و از شر سوسک ها خلاص شوید اما چرا از مواد طبیعی استفاده نمی کنید؟ از بین بردن سوسک ها به طور طبیعی برای خانواده، حیوانات خانگی و محیط زیست ایمن است.
این مقاله مواد معمولی استفاده شده برای خلاص شدن از سوسک ها، مانند اسید بوریک و خاک دیاتومه و همچنین دیگر مواد ضدعفونی کننده که دافع سوسک حمام هستند. علاوه بر این، شما می توانید با رهنمودهایی و به راحتی از ورود از سوسک ها حمام به اتاق خود جلوگیری کنید.

چگونه از هجوم سوسک حمام جلوگیری کنیم؟

یک اونس پیشگیری ارزش یک پوند درمان را است بنابراین نگه داشتن یک خانه سالم بدون باقی مانده مواد غذایی و دیگر "فریب دهنده های سوسک " می تواند مانع هجوم سوسک ها به خانه شما شوند.
به طور منظم جارو و تمیز کردن، از جمله وسایل آشپزخانه زیر و پشت آنها کمک کننده است.
هر کارتن راه راه و هر مجموعه ای از کیسه های مواد غذایی پلاستیکی را از خانه خارج کنید زیرا سوسک ها دوست دارند در اینجا پنهان شوند.
سطوح را با سرکه تمیز کنید تا آنها را پاکسازی کنید و مواد غذایی را در ظروف محفوظ نگه دارید.
اجازه ندهید که سطل زباله زمان طولانی باقی بماند و مطمئن شوید که درب آن بسته شده است.
سوسک ها موجودات تشنه هستند بنابراین مطمئن شوید که هر گونه اتصالات نشتی را در اطراف خانه تعمیر کنید.
با این حال، گاهی اوقات به رغم تلاش های ما برای تمیز کردن و ضد عفونی شدن به طور مرتب، حتی بی نظیر ترین خانه ها می توانند یک تهاجم سوسک را تجربه کنند. در اینجا برخی از راه های ایمن و طبیعی است که می تواند به شما در خلاص شدن از عفونت سوسک و جلوگیری از یک سوسک جدید کمک کند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

استفاده از بوراکس و قند برای کشتن سوسک ها

ساخت مخلوط بوراکس و قند در نسبت 3: 1 (3 قسمت بوراکس به یک بخش قند) یک روش فوق العاده مؤثر برای خلاص شدن از سوسک ها است.
قند، سوسک ها را فریب می دهد و آنها احمقانه به سمت خوردن قند می روند و با گاز زدن، بوراکس موجود در آن، سبب مرگ آنها می شود اما به طور معکوس برای انسان ها کمتر سمی است به طوری که این ماده اغلب به عنوان یک وسیله شستشو در شستن ظروف و پودر لباسشویی عرضه می شود.
با این وجود، هنگام تنظیم طعمه سوسک، هنگام قرار دادن آن در مناطقی که به راحتی قابل دسترسی برای سوسک هستند احتیاط کنید اما بعید است که به انسان یا حیوانات برسد. (توجه داشته باشید: هرگز به طور غلط از خوردن بوراکس یا سایر محصولات اسید بوریک استفاده نکنید!) مخلوط کردن این طعمه را تنظیم کنید و آن را در نزدیکی گوشه ها و شکاف ها قرار دهید تا جایی که آنها بتوانند فرار کنند و وارد زندگی شما نشوند سپس آنها به زودی از بین خواهند رفت.

چگونگی خلاص شدن از سوسک با اسید بوریک

به عنوان یک جایگزین برای استفاده از بوراکس و قند، می توان از طعمه سوسک طبیعی با استفاده از اسید بوریک، آرد و پودر کاکائو در نسبت 1: 2: 1 استفاده کرد.
مانند طعمه قند، این مخلوط را می توان در نزدیکی شکاف هایی قرار داد که ورود و خروج سوسک ها دیده می شوند.
مناطق معمول که سوسک ها پنهان می شوند شامل پشت و زیر سطل زباله، پشت و زیر یخچال و در ترک در امتداد قرنیزهای آشپزخانه و یا حمام می باشد.
اطمینان حاصل کنید که طعمه سوسک هر هفته برای خلاص شدن از سوسک ها استفاده می شود و هر طعمه ای که مرطوب شده جایگزین کنید زیرا این روش تنها هنگامی موثر است که طعمه خشک باشد. شما همچنین می توانید از طعمه اسید بوریک برای خلاص شدن از سوسک های آلمانی و ریشه کن کردن موریانه ها استفاده کنید.

خلاص شدن از سوسک ها با قهوه زمینی

اگر یک مشکل سوسک دارید سعی کنید قهوه را از فیلتر یا با فشار بیرون بیاورید و آنها را خارج از منزل خود در مناطقی قرار دهید که گمان می کنید سوسک ها از آنجا داخل می شوند.
طعمه را در ترک ها، شکاف ها و در نزدیکی پایه خانه قرار دهید. این باعث می شود که سوسک ها وارد محیط زندگی شما نشوند.

نحوه خلاص شدن از سوسک ها با دیاتومه خاکی و مواد غذایی

دیاتومه خاکی یا DE، یک ماده طبیعی با خواص ذاتی است که اغلب در پودر تمیز کننده و حتی یک بار در خمیر دندان معمولی استفاده می شود.
دیاتومه خاکی یک ماده شگفت انگیز کنترل کننده حشرات است که برای خلاص شدن از مورچه ها و خلاص شدن از کک ها از آن نیز استفاده می شود. هنگامی که به طور مناسب استفاده می شود برای انسان و حیوانات خانگی خطری ندارد. این یک راه طبیعی برای از بین بردن سوسک ها است.
دیاتومه خاکی نیز می تواند در برابر پنجره ها و پایین درب های بیرونی قرار گیرد. در عرض دو روز، DE کار خواهد کرد و شروع به خلاص شدن خانه از سوسک های ناخواسته می شود.
DE هنگامی که مرطوب می شود بی اثر می شود پس مطمئن شوید که بعد از باران، مجدا در اطراف خانه قرار دهید.

دافع طبیعی سوسک حمام - با آب صابون

با یک بطری اسپری پر از آب صابون، می توانید سوسک ها را از بین ببرید و پس از آن به راحتی تمیز کنید.
با این حال، این یک روش فعال کنترل آفات است که نیاز به دیدن سوسک دارد تا روی آنها اسپری شود ولی نمی توانید بر روی هر سوسکی که بین تخت های کف و پشت دیوار است موثر باشد. با این وجود، این برای سوسک هایی که در اطراف خانه شما منتظر یک طعمه هستند یک روش موثر و کارآمد است.
برای خلاص شدن از سوسکها از catnip (علف گربه یا سنب الطیف) استفاده کنید
Nepeta cataria، معمولاً به عنوان علف گربه، catswort یا catmint شناخته می شود گیاه خانواده نعناع با بوی تند است که برای گربه ها جذاب است.
Catnip برای جذب گربه ها استفاده می شود و برای ایجاد چای آرام بخش عصبی برای افراد مفید است. شما همچنین می توانید ازعلف

علف گربه برای از بین بردن سوسک ها استفاده کنید.

چای علف گربه پس از آماده شدن برای سرماخوردگی و آنفولانزای خوب است تقریباً 1 قاشق چایخوری علف گربه خشک را در هر 8 اونس آب ریخته و 10 تا 15 دقیقه آن را خیس دهید.
یک بطری اسپری را با این چای پر کنید و مخلوط را در کنار پایه های چوبی در خانه قرار دهید در نزدیکی شکافهایی که ممکن است سوسک ها در پشت و زیر لوازم مخفی پنهان شوند و هر جای دیگری که فکر می کنید سوسک ها ممکن است در منزل شما جمع شوند.

جوش شیرین

اگر بوراکس ندارید می توانید از جوش شیرین استفاده کنید. با این حال، شما نمی خواهید آن را با آب مخلوط کنید. شما باید آن را خشک نگه دارید. شما همچنین به آرد نیاز ندارید.
یک قسمت جوش شیرین را با یک قسمت قند مخلوط کنید. این قند موجب جذب سوسک ها می شود و وقتی که محلول را می خورند جوش شیرین با اسید معده مخلوط می شود و دی اکسید کربن سریعاً آزاد می شود. انتشار سریع دی اکسید کربن اندام های داخلی سوسک ها را از بین می برد و در نتیجه سبب مرگ آنها می شود.

نحوه کشتن سوسک ها با تله های بطری نوشابه

شما می توانید یک تله سوسک مؤثر را با استفاده از یک بطری خالی دو لیتری نوشابه، یک قیچی، یک رول نوار چسب و یک فنجان آب میوه های شیرین، گوآوا و انبه برای این کار بسیار خوب کار می کند.
یک سوم بالای بطری را با استفاده از قیچی به صورت چرخشی بچینید سپس آنرا بچرخانید و آن را داخل بطری قرار دهید به طوری که یک شکل قیف را به سمت پایین بطری ایجاد می کند.
نوار بالای برش را به بقیه بطری وارد کنید سپس قسمت انتهایی بطری را با آب میوه ای که انتخاب کرده اید، پر کنید
بطری را در جایی که سوسک ها احتمالاً آویزان هستند بگذارید و منتظر بمانید. سوسک ها آب میوه را بو می کنند و به داخل آن فرار می کنند اما قادر به فرار از بطری نخواهند بود و در نتیجه به دام افتاده اند - به این ترتیب شما قادر خواهید بود سوسک ها را بکشید.

نحوه خلاص شدن از شر سوسک ها با اسپری اسانس

علم ثابت کرده است که استفاده از روغنهای ضروری انتخاب شده می تواند به خوبی به عنوان دافع حشرات و همچنین پیشگیری از آلودگی کار کند. تحقیقات سال 2001 که توسط محققان دانشگاه آبرن انجام شد دریافتند که روغن نعنا برای بیش از یک نوع سوسک کاملاً سمی است.
برای ایجاد یک رسپتور سوسک طبیعی، یک بطری اسپری را با اب پرکنید و 20 قطره نعناع یا قرص نعناع یا روغن ضروری درخت سرو را اضافه کنید.
آن را به شدت تکان دهید (به بعضی از نسخه ها 2 قاشق غذاخوری نمک اضافه کنید یا از آب صابون استفاده کنید) و در مناطق دارای "مشکل" هر جایی در فضایی بین دیوار و پایه های چوبی، مناطق پشت و زیر لوازم خانگی (ماشین لباسشویی، مایکروویو، یخچال و فریزر) اسپری کنید.
نه تنها این روش سوسک های موجود را از بین می برد بلکه از رویش های جدید سوسک نیز جلوگیری می کند.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search