خانه داری

روش خشک کردن آلو

خشک کردن الو

اگر مقدار زیادی آلو دارید ایده آل است که آنها را خشک کنید. آلو خشک باعث اضافه شدن طعم به طیف گسترده ای از غذاها می شود.

آنها همچنین میان وعده های خوشمزه و سالم تهیه می کنند. اگر به طور صحیح ذخیره شود آلو خشک می تواند برای مدت طولانی نگه داشته شود. روش های مختلفی برای خشک کردن آلو وجود دارد.

نحوه خشک کردن آلو در خانه

خشک کردن آلو در فر

استفاده از فر روشی محبوب، کاربردی و آسان برای خشک کردن آلو است.
هنگام خشک کردن آلو در فر این مراحل را دنبال کنید:
برای بریدن آلوها در نیمه از یک چاقوی کوچک و آسان استفاده کنید. نیمه ها را از یکدیگر جدا کنید. هسته را دور بیندازید. برای سرعت بخشیدن به روند خشک کردن می توانید آلو را به قطعات کوچکتر نیز برش دهید.
آلوها را روی قفسه فر مرتب کنید. آنها را درست روی قفسه قرار دهید. بین هر میوه مقداری فاصله بگذارید. اگر آلو خیلی نزدیک به هم بایستد ممکن است روی روند کم آبی شدن تأثیر بگذارد.
یک تکه فویل یا یک سینی پخت با روکش فویل را در زیر قفسه قرار دهید.
آلو با فرآیند خشک شدن آب زیادی از آن آزاد می شود. اگر آلوها را در قابلمه پخت قرار دهید آب آن را به قابلمه می چسبانید و روی روند خشک شدن تأثیر می گذارد. محتاطانه تر این است که آلوها را مستقیماً روی قفسه قرار دهید.
برای جلوگیری از جمع شدن، یک لایه فویل را روی پایه اجاق بگذارید تا آب آلو روی آن جمع شود. همچنین می توانید از سینی پخت و پز با فویل استفاده کرده و آن را در زیر قفسه تنظیم کنید.
فر را روی 175 درجه - 200 درجه فارنهایت یا پایین تر تنظیم کنید. خشک کردن آلو هنگامی که فر در کمترین درجه حرارت ممکن قرار گیرد بهتر انجام می شود.
شما می خواهید آلو را به طور یکنواخت خشک کنید. هر دو ساعت یا چند بار روی آنها را بررسی کنید. برای رسیدن به خشک شدن، آنها را در هر زمان یک تلنگر بزنید.
بیشتر افراد می خواهند آلوهای خشک شده آنها ظاهری تیره و چروک داشته باشد و هنوز هم کمی آبدار و نرم در داخل باشد. اگر می خواهید آلوهای شما کمی خشک تر باشد آنها را بیش از حد طولانی نگه دارید.
آلوها را به محض اینکه سطح خشکی مورد نظر شما را نشان داد از فر خارج کنید.
زمان خشک کردن به مقدار آب آلو که قبل از قرار دادن آنها در فر وجود دارد بستگی دارد. مهم است که مرتباً روی آلوهای خود را چک کنید.
ممکن است لازم باشد مقداری آلو را زودتر از سایرین جدا کنید. به طور معمول، خشک کردن آلو در فر ممکن است حدود هشت ساعت طول بکشد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

خشک کردن آلو در دهیدراتور غذا

برای خشک کردن آلو می توانید از یک دهیدراتور استفاده کنید. این اسباب با استفاده از گرما و جریان هوا، میزان آب آلو را کاهش می دهد. با حذف کافی و ایمن رطوبت، یک دهیدراتور مانع از رشد باکتری ها می شود و به حفظ آلو شما کمک می کند.
هنگام خشک کردن آلو در دهیدراتور مواد غذایی ، این مراحل را دنبال کنید:
آلوهای تازه و مرغوب را انتخاب کنید. از آلوهای له شده یا بیش از حد رسیده استفاده نکنید.
آلوها را بشویید. آنها را به نصف برش دهید. برای این کار از یک چاقوی تیز کوچک استفاده کنید. ساقه و هسته را بردارید.
نیمی از آلو را روی سینی های دهیدراتور قرار دهید. اگر آلو زیادی دارید خوب است که آنها را در سینی ها نزدیک یکدیگر قرار دهید. با این حال، به آن توجه کنید که میوه ها با هم همپوشانی نداشته باشد. همپوشانی بر گردش هوا تأثیر می گذارد و زمان خشک شدن را کند می کند.
بعد از اینکه آلوها را روی سینی ها قرار دادید دهیدراتور خود را روشن کنید تا روند خشک شدن شروع شود. اگر یک دهیدراتور معمولی دارید درجه حرارت را روی 115 درجه فارنهایت تنظیم کنید. اگر در حال استفاده از یک دهیدراتور Excalibur هستید از 145 درجه استفاده کنید.
برای اطلاع از زمان خشک شدن توصیه شده برای آلو، به دفترچه راهنما تولید کننده مراجعه کنید. زمان خشک شدن به عواملی مانند میزان آب موجود در آلو، ضخامت میوه، رطوبت، دما و ارتفاع میوه بستگی دارد. به طور متوسط ، آلوها در طی 8 تا 14 ساعت در یک دهیدراتور خشک می شوند.
هر چند وقت یکبار آلو را بررسی کنید. آلوها را هنگامی که خشک است برگردانید و آلو به راحتی آزاد شود. اگر آلو به سینی بچسبد هنوز مرطوب است. قبل از تلاش برای دوباره چرخاندن آن، چند ساعت بیشتر بگذارید.
چند ساعت پس از چرخش آلو، یک بررسی نهایی انجام دهید. یک تکه بردارید صبر کنید تا خنک شود و سپس قوام آن را با انگشتان خود بررسی کنید. اگر به نظر می رسد آلو در لمس شما خشک است آلوها خشک شده است.
نیمه آلو ممکن است در زمان های مختلف خشک شود. مواردی را که فکر می کنید به اندازه کافی برای سلیقه شما خشک هستند حذف کنید. برش های دیگر را مرتباً بررسی کنید.
آلوهای خشک شده خود را به مدت نیم ساعت یا یک ساعت خنک کنید. به خاطر داشته باشید که آنها قبل از ذخیره کردن خنک شده باشند.

خشک کردن آلو در آفتاب

در صورت استفاده از این روش ممکن است مدت زمان طولانی تر برای خشک کردن آلو نیاز باشد. با این حال، خشک کردن آلو در آفتاب ساده و ارزان است. نیازی به استفاده از تجهیزات خاصی نیست.
این مراحل را دنبال کنید:
آلوهای رسیده را انتخاب کنید که هیچ گونه کبودی و نقاط بدی نداشته باشد.
مقداری توری تهیه کنید. شما می توانید از هر چیز دندانه ای که اجازه می دهد هوا آزادانه در اطراف آلوها جریان یابد استفاده کنید.
آلوها را با شستن و خرد کردن آنها به نصف آماده کنید. هسته ها را خارج کنید.
آلوها را روی توری های قرار دهید فضای کافی را بین نیمه های آلو ایجاد کنید بگذارید تا هوا آزادانه در اطراف آنها جریان یابد.
یک قطعه فویل را در زیر توری ها قرار دهید تا آب آلو روی آن جمع شود.
با قرار دادن پارچه پنیر بر روی توری ها، از آلوها در برابر حشرات محافظت کنید.
مکانی را پیدا کنید که خورشید بتواند مستقیماً بر روی آلو بدرخشد. دمای بیرون باید بالاتر از 85 درجه باشد. رطوبت باید کمتر از 60٪ باشد. نسیم خوب به تسریع در روند خشک کردن کمک خواهد کرد.
هر چند وقت یکبار نیمه آلو را بچرخانید تا هر طرف به زیبایی خشک شود.
هر شب سینی ها را داخل خانه قرار دهید.
آلوها احتمالاً بعد از چهار روز آماده ذخیره می شوند. آلوهای خشک شده باید چروکیده و کمی چرمی به نظر برسند اما سخت نباشند.

نحوه ذخیره و نگهداری آلو خشک

شما می توانید آلوهای خشک شده را در کیسه های فریزر نگه دارید. هنگام استفاده از کیسه های فریزر، هوای آن را خارج کنید.
اگر آلوهایی دارید که در یک پهلو خشک تر هستند می توانید آنها را در دمای اتاق نگهداری کنید. یک قسمت خنک و خشک از آبدارخانه خود را انتخاب کنید.
همچنین می توانید آلوهای خشک شده را درون یخچال خود نگه دارید.
اگر ترجیح می دهید آلو خشک شده شما کمی رطوبت داخل آنها باشد می توانید آنها را در فریزر نگه دارید تا از شکل گیری قارچ جلوگیری شود.
اگر آلوها را در یخچال نگه دارید احتمالاً آنها 6 تا 12 ماه بدون استفاده باقی می مانند. اگر آنها را در فریزر ذخیره کنید آنها می توانند از 12 تا 18 ماه دوام داشته باشند.

بیشتر بدانید: نحوه خشک کردن سیب - روش کوره | چگونه هلو را خشک کنیم

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search