خانه داری

تکثیر و رشد پلومریا - چگونه می توان از پلومریا مراقبت کرد

تکثیر و رشد پلومریا

گیاه پلومریا (Plumeria (Plumeria sp که به گلهای Lei و Frangipani نیز معروف هستند در واقع درختان کوچکی هستند که بومی مناطق گرمسیری هستند. از گلهای این گیاهان زیبا در ساختن گردنبند سنتی Hawaiian استفاده می شود.

آنها بسیار خوشبو هستند و از بهار در تمام فصل پاییز به رنگ های مختلفی مانند سفید، زرد، صورتی و قرمز شکوفه می دهند. این گلها در میان شاخ و برگهای بزرگ، که بسته به نوع آن ممکن است همیشه سبز یا بسته به نوع آن برگ ریز باشد و به خوبی از هم جدا می شوند.

چگونه می توان گیاهان پلومریا را رشد داد

اگرچه لازم نیست در مناطق استوایی زندگی کنید تا بتوانید گل پلومریا را در باغچه خود پرورش دهید اما باید از قبل در مورد رشد آن آگاه باشید. غالباً در باغچه به عنوان درختچه زینتی یا درخت کوچکی پرورش داده می شود گیاهان پلومریا باید در خاک با زهکشی خوب که کمی اسیدی است رشد کنند. آنها همچنین به حداقل شش ساعت آفتاب کامل احتیاج دارند. در حالی که گیاهان نسبت به هر دو شرایط نمکی و باد بسیار تحمل دارند آنها سرما را تحمل نمی کنند و باید محافظت شوند. بنابراین، آنها باید در کانتینرهایی باشند که در مناطق سردتر رشد کنند. در مناطقی که ممکن است بیشتر اوقات گرم باشد اما هنوز هم نسبتاً مستعد زمستانهای سرد است. از طرف دیگر، می توانید پلومریای رشد کرده در ظروف را در زمین فرو کنید و پس از شروع دما در پاییز، آنها را به داخل خانه بیاورید. پس از بازگشت دمای گرمتر در بهار، می توانید گیاهان را به خارج از منزل برگردانید. هنگامی که گیاه پلومریا در گلدان ها رشد می کند گیاه به خاکی با زهکشی خوب نیاز دارد خاک باید مخلوطی از یک قسمت شن یک قسمت پرلایت و یک قسمت خاک برگ و یا پیت باشد و یا اینکه می توان از یک قسمت شن و یک قسمت خاک با کیفیت خوب و تازه استفاده کرد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

مراقبت از پلومریا Plumeria

مراقبت از پلومریا، در بیشتر موارد، حداقل است. در هنگام آبیاری باید آنها را عمیقاً سیراب کنید و سپس اجازه دهید قبل از آبیاری مجدد خشک شوند. آنها همچنین باید در طول فصل رشد فعال خود حدوداً هر دو تا سه هفته بارور شوند. در اواسط پاییز، آب دهی را کاهش داده و به محض ورود گیاهان در خواب زمستانی به طور کامل متوقف کنید. از زمانی که رشد جدید در بهار ظاهر می شود آبیاری منظم را از سر بگیرید. کود با فسفات (فسفر) بالا، بارورکننده است مانند 10-30-10، به تشویق شکوفه ها کمک می کند. با اضافه کردن 1-2 قاشق غذاخوری کود در هر گالن آب آن را رقیق کنید. سپس، به اندازه کافی از محلول برای مرطوب کردن خاک استفاده نماید. نیتروژن بیش از حد به آنها فقط باعث رشد بیشتر شاخ و برگ و گلدهی کمتر می شود. ممکن است در اواخر زمستان یا اوایل بهار (قبل از رشد جدید) هرس لازم باشد (تا 30 سانتی متر از زمین) هرس شود. با این وجود، هرس هر کاری شدید یا سخت ممکن است باعث کاهش گلدهی شود. این گیاهان همچنین می توانند در فصل بهار توسط بذر یا قلمه تکثیر شوند که قلمه ها ساده ترین و ارجح ترین روش است. قلمه ها را در حدود 5 سانتی متر در گلدان دارای مخلوط پوتینگ (مقادیر مساوی پیت ماس، پرلیت و یا ورمیکولیت) و ماسه) قرار داده و کاملاً آب دهید.

بارور کردن گل پلومریا – چگونه پلومریا را بارور نمایید

پلومریا درختان گرمسیری هستند که در مناطق 10 و 11 USDA سخت هستند در هر جای دیگر آنها را در ظروف کوچک نگه دارید که بتوانید در زمستان ها در داخل خانه ها نگهداری کنید. هنگامی که آنها شکوفه دار می شوند گلهای خوشبو و معطر تولید می کنند که می توان از آنها در تهیه لوییس استفاده کرد. اگرچه شکوفه دار شدن آنها می تواند دشوار باشد و به کود مناسب احتیاج دارد خصوصاً اگر در ظروف باشد. گیاهان Plumeria به فسفر زیادی احتیاج دارند. این عدد متوسط در برچسب های کود است. همچنین می خواهید از کودهای دارای نیتروژن بیش از حد جلوگیری کنید که شماره اول برچسب های کود است. نیتروژن رشد را تشویق می کند و اگر در تلاش هستید درخت را در گلدان پرورش دهید این آخرین چیزی است که شما می خواهید. گیاهان پلومریا به خاک کمی اسیدی احتیاج دارند. لقاح مداوم می تواند سطح اسید را بیش از حد بالا ببرد. اگر این اتفاق بیفتد مقداری نمک Epsom را به خاک اضافه کنید تا خنثی شود. با اضافه کردن 1-2 قاشق غذاخوری در هر ماه باید این کار را انجام دهد.

چه موقع و چگونه می توان Plumeria Plu را بارور کرد.

Plumerias از باروری مداوم در تمام طول تابستان، تقریباً یك بار در هفته، سود می برد. سبک های باروری همیشه از نظر فردی متفاوت است و حتی از گیاه تا گیاه نیز متفاوت استفاده می شود. استفاده از کود خاک ممکن است برای تأمین نیاز کودهای لازم برای گیاه پلومریا در مراقبت کافی باشد. با این حال، اگر پلومریا خود را بیش از حد آب دهید ممکن است دریابید که تمام مواد مغذی شسته شده اند به همین دلیل آبیاری بیش از حد می تواند به پوسیدگی ریشه منجر شود. گیاه را عمیقاً آب دهید اما اجازه دهید مقدار اضافی آن تخلیه شود و صبر کنید تا خاک قبل از اینکه دوباره آب دهید مقداری خشک شود. همچنین می توانید کودهای شاخ و برگ را انتخاب کنید. کود باروری شاخ و برگ را مستقیماً در هر دو طرف برگ بمالید. این کار را در شب انجام دهید هنگامی که اشعه های شدید خورشید برگ ها را نمی سوزاند.
بسیاری از افراد از مواد طبیعی برای اسپری های شاخ و برگ مانند جلبک دریایی، چای کمپوست، چای علفهای هرز، چای گیاهی و امولسیون ماهی استفاده می کنند. چای کامفری همراه با پتاس و نیتروژن است و تهیه آن بسیار آسان است. مخلوط کن را از برگهای کامفری تازه پر کنید و تا 2 اینچ زیر لبه آب اضافه کنید. برگها را مخلوط کنید تا همه comfrey حل شود.
اسپری شاخ و برگ، اگرچه جایگزینی برای خاک سالم نیست اما هنگامی که یک گیاه از کمبودهای غذایی خاصی رنج می برد می تواند مفید باشد. اسپری گیاهی شاخ و برگ شامل استفاده از کود مستقیماً بر روی برگهای گیاه برخلاف قرار دادن آن در خاک است. تغذیه شاخ و برگ مانند انسان است که آسپرین را در زیر زبان خود قرار دهد. آسپیرین به آسانی جذب می شود نسبت به وقتی که بلعیده شود. یک گیاه مواد مغذی را از طریق برگ بسیار سریعتر از آنچه که از طریق ریشه و ساقه انجام می شود می گیرد.

تکثیر برش Plumeria - نحوه رشد قلمه های پلومریا

پلومریا یک گیاه گلدار گرمسیری و نیمه گرمسیری است که به دلیل رایحه و استفاده آن در ساخت لوییس بسیار محبوب است. پلومریا را می توان از بذر رشد داد اما همچنین می توان آن را به خوبی از قلمه ها تکثیر کرد.
تکثیر پلومریا از قلمه ها بسیار آسان است. حدود یک هفته قبل از برنامه ریزی برای کاشت باید قلمه های خود را سخت کنید. برای انجام این کار، می توانید قلمه های خود را از گیاه بگیرید قلمه های گیاه شما باید بین 30 تا 46 سانتی متر طول داشته باشد. در هر صورت، قبل از کاشت باید یک هفته پس از این مرحله صبر کنید. این پس از یک هفته کالوس یا سخت می شود که به جلوگیری از عفونت و تشویق رشد ریشه جدید کمک می کند. اگر قلمه ها را مستقیماً از گیاه جدا کنید آنها را به مدت یک هفته در مکانی سایه دار و با گردش هوا مناسب ذخیره کنید. از یک هفته بعد، قلمه های گیاه Plumeria خود را بکارید. مخلوطی از پرلیت 2/3 و 1/3 خاک پوتینگ را آماده کنید و یک ظرف بزرگ پر کنید. (همچنین اگر در آب و هوای بسیار گرم زندگی می کنید می توانید آنها را مستقیماً در زمین کاشت کنید). انتهای برش قلمه های خود را در هورمون ریشه زایی فرو کنید و آنها را تقریباً در نیمه راه به مخلوط گلدان فرو کنید. برای پشتیبانی، ممکن است قلمه ها را به هم بچسبانید. قلمه های خود را به محض کاشت آب دهید سپس بگذارید چندین هفته خشک شود. آب زیاد آنها در این مرحله می تواند باعث پوسیدگی آنها شود. ظروف را در محلی قرار دهید که آفتاب کامل یا فقط کمی سایه دریافت کند. ریشه ها باید در 60 تا 90 روز تشکیل شود.

ساختن یک شاخه پلومریا - چگونه می توان پلومریا را به شاخه دار کردن تشویق کرد

(Plumeria (Plumeria rubra درختان سرسبز و گرمسیری با شاخه های گوشتی و بوی خوش بو، مومی هستند. شکوفه اگرچه این درختان عجیب و غریب با آب و هوای گرم به طرز شگفت آوری آسان رشد می کنند اما می توانند به صورت پراکنده یا کاملاً جدی تبدیل شوند. اگر هدف شما تشویق شاخه های پلومریا است بنابراین یک گیاه کامل و متعادل با شکوفه های بیشتر ایجاد می کنید هرس راهی است که باید انجام دهید. بیایید بیاموزیم چگونه پلومریا را به شاخه دار شدن ببریم. قبل از ظهور شکوفه های جدید، زمان آماده سازی یک شاخه Plumeria برای هرس پلومریا در بهار است. این بهترین روش برای تشویق شاخه دار کردن پلومریاست زیرا دو یا سه شاخه جدید از هر برش پدیدار می شوند. هرس پلومریا را دو اینچ (5 سانتی متر) بالاتر از محل اتصال دو شاخه هرس کنید. اگر این گیاه از کنترل خارج شده است می توانید به طور جدی هرس کنید حدود 12 اینچ (30 سانتی متر) بالاتر از خاک. اگر درخت فقط به کمی تعادل نیاز دارد هرس کنید تا بالاتر برود. قبل از شروع، با استفاده از مالیدن الکل یا مخلوطی از سفید کننده و آب، برش های هرس خود را استریل کنید. اگر بیش از یک گیاه پلومریا را هرس می کنید تیغه ها در بین درختان استریل کنید. همچنین مطمئن باشید که قیچی ها تیز است و به شما امکان می دهد برش های تمیز ایجاد کنید. با تیغه های کسل کننده شما مجبور به پاره کردن بافت گیاهی هستید که ممکن است بیماری ایجاد کند. برش ها را با زاویه 45 درجه انجام دهید. با زاویه ای به سمت زمین برش دهید تا از جمع شدن آب در محل برش جلوگیری کنید. یک ماده شیری و لاتکس از برش بیرون می زند. این طبیعی است و برش در نهایت یک کالوس تشکیل می دهد. با این وجود، حتماً از دستکش استفاده کنید زیرا این ماده در بعضی از افراد باعث تحریک پوست می شود. انتظار می رود گلهای کمتری در سال اول پس از هرس پلومریا داشته باشید. با این حال، درخت به زودی دوباره رشد می کند و بهتر از همیشه شکوفا می شود. حتماً هرس های پلومریا را ذخیره کنید. ریشه دادن گیاهان جدید از شاخه های بریده شده آسان است.

قارچ زنگ زدگی پلومریا - چگونه می توان گیاهان Plumeria را از قارچ زنگ زدگی نجات داد

طبق گزارش انجمن Plumeria آمریکا، آلودگی آفات و بیماری به ندرت مشکل ساز است. در صورت بروز مشکلات، باغبانان گزینه های درمانی متنوعی دارند.
اگرچه بیماریهای قارچی می تواند در هر نقطه اتفاق بیفتد مناطق گرمسیری و مرطوب گرمسیری به ویژه برای رشد قارچ مطلوب هستند. قارچ زنگ Plumeria نوعی بیماری خاص برای پلومریاست. قارچ زنگ زدگی Plumeria Rust Plumeria مخصوص گیاهان پلومریا است. در اثر قارچ Coleosporium plumeriae ایجاد می شود. زنگ پلومریا روی شاخ و برگ گیاهان تأثیر می گذارد اما ساقه ها یا گلها را تحت تأثیر قرار نمی دهد. اسپورهای آن به صورت هوایی پخش می شوند و یا از گیاه به گیاه دیگر منتقل می شوند. هنگامی که اسپورها با برگهای مرطوب تماس برقرار می کنند به آنها می چسبند سپس شروع به رشد می کنند و اسپورهای بیشتری تولید می کنند. این قارچ بیشتر در فصول گرم و مرطوب در مکانها است. معمولاً اولین علامت مشاهده شده زنگ زدگی پلومرها، لکه‌های زرد یا لکه هایی در قسمتهای بالای برگها است. قسمت زیرین برگها دارای ضایعات پرتقالی پودری می باشند. این ضایعات در واقع منافذ تولید اسپور هستند. این برگها ممکن است مجعد باشند به رنگ قهوه ای خاکستری شده و گیاه را رها کنند. در صورت عدم کنترل، زنگ زدگی روی برگهای پلومرا می تواند طی کمتر از دو ماه کل درخت را از بین ببرد. همچنین به سایر ناحیه های اطراف نیز سرایت می کند. نحوه درمان گیاهان پلومریا با زنگ قارچ پلومریا برای اولین بار توسط گیاه شناسان در سال 1902 در جزایر غربی هند کشف شد. این به سرعت در تمام مناطق گرمسیری که پلومریا رشد می کند گسترش یافته است. بعداً، این قارچ روی گیاهان تجاری پلومریا در Oahu کشف شد که به سرعت در تمام جزایر هاوایی پخش شد. زنگ زدگی روی برگهای پلومریا معمولاً با استفاده از مواد بهداشتی مناسب، قارچ کش ها و انتخاب گونه های مقاوم در برابر بیماری کنترل می شود. هنگامی که زنگ زدگی پلومریا کشف شد تمام برگهای افتاده باید سریعاً تمیز و از بین بروند. برگهای آسیب دیده را می توان از بین برد اما حتماً وسایل را به طور صحیح از بین گیاهان ضد آب کنید. برای بهبود جریان هوا در اطراف پلومریا، منطقه اطراف آنها را از علفهای هرز پاک کنید همچنین می توانید درختان پلومریا را هرس کنید تا آنها گردش هوا مناسب پیدا کنند. سپس می توان از قارچ کش ها برای پاشیدن بر گیاهان پلومریا و خاک اطراف آنها استفاده کرد. برخی از مطالعات موفقیت در کنترل بیولوژیکی متوسط برای قارچ پلومریا را نشان داده اند. با این حال، استفاده از قارچ کش های شیمیایی باعث می شود که پشه های ریز را از بین ببرد. در حالی که دانشمندان گیاهان هنوز در حال مطالعه انواع مقاوم پلومریا هستند دو گونه Plumeria stenopetala و Plumeria caracasana بیشترین مقاومت را در برابر قارچ زنگ زدگی نشان داده اند.

قارچ دوده ای پلومریا

قارچ دوده ای به ندرت کشنده است قارچ روی شاخ و برگ به صورت قالب سیاه ظاهر می شود. ابتدا، آفات ایجاد کننده مشکل را درمان کنید زیرا قارچ خود را به ترشحات عسلی حشرات متصل می کند. در هنگام بروز قارچ دوده ای، شته ها، تریپس ها و حشرات سفیدک معمولاً وجود دارند. پلومریا را با اسپری قوی آب اسپری کنید تا آفات از گیاه جدا شود. کشتن آفات را با استفاده از صابون حشره کش یا مالاتیون، طبق توصیه انجمن جامعه Plumeria of America و دستورالعمل برچسب، از محصول حشره کش استفاده کنید. شاخ و برگ را با محلول ملایم صابون ظرفشویی و آب بشویید تا قارچ سیاه از بین برود.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search