خانه داری

گل آنتوریوم

مراقبت از گیاه آنتوریوم

آنتوریوم، که گیاه Flamingo نیز نامیده می شود گیاه گرمسیری است که به خصوص به عنوان یک گیاه داخلی از محبوبیت خاصی برخوردار است. Anthurium متعلق به خانواده arum است و از آمریکای جنوبی سرچشمه می گیرد و 600 گونه دارد. آنها در رنگهای مختلف موجود هستند. Anthurium نه تنها زیبا است بلکه همچنین نگهداری آن بسیار آسان است.

گیاهان Anthurium اصلی می توانند تمام سطوح نور غیرمستقیم را تحمل کنند اما آنتوریوم هایی که در نور کم رشد می کنند گل کمتری دارند و کندتر رشد می کنند. اما این گیاهان نمی توانند نور مستقیم را تحمل کنند زیرا این امر می تواند برگها را بسوزاند. در نور روشن و غیرمستقیم بهترین رشد را دارد. مراقبت از آنتوریوم همچنین مستلزم آن است که خاک زهکشی خوب داشته باشد اما مقداری آب را در خود نگه می دارد. اگر شما این گیاه را به عنوان گیاه خانگی رشد می دهید مخلوطی از نصف خاک پوتینگ و نصف خاک ارکیده یا پرلیت، نوعی از خاک هستند که آنتوریوم ها ترجیح می دهند. در فضای باز، گیاهان را در مکانی خوب زهکشی کنید. گیاه آنتوریوم خاک مرطوب و مستمر را دوست ندارند. حتما گیاه آنتوریوم را به طور مرتب آب دهید اما آب بیش از حد ندهید. فقط در هنگام خشک شدن خاک در لمس، آنتوریم خود را آب دهید. گیاه مستعد پوسیدگی ریشه است بنابراین آب زیاد می تواند باعث از بین رفتن ریشه ها شود. اگر اجازه دهید گیاه در گلدان خیلی خشک شود رشد آن کند می شود و ریشه ها با رطوبت مجدد مشکل پیدا خواهند کرد. اگر ریشه ها در گلدان خیلی خشک شود گلدان گیاه آنتوریوم را تا یک ساعت در آب، برای رهیدره مجدد، خیس کنید. مراقبت از گیاه آنتوریوم، به کود باروری بیش از حد احتیاج ندارد. گیاه فقط باید با یک چهارم کود باروری، هر سه تا چهار ماه بارور شود. برای به دست آوردن بهترین شکوفه ها، از کودهایی استفاده کنید که دارای تعداد فسفر بالاتری باشد (مقدار متوسط). مراقبت مناسب از آنتوریوم کار سختی نیست. هنگامی که گیاه را در خاک مناسب و در محل مناسب قرار دهید آب دادن به آن ساده است. آنتوریوم که در باغ یا منزل شما رشد می کند شما را با گلهای شگفت انگیز و ماندگار در طولانی مدت پاداش می دهد.
Anthurium یک گیاه گرمسیری دلپذیر است که دارای شاخ و برگهای براق و شکوفه های روشن و شکلی از قلب است. مراقبت از گیاه آنتوریوم نسبتاً سر راست است و تعویض گلدان گیاهان آنتوریوم کاری است که باید فقط در صورت لزوم انجام شود.

انواع آنتوریوم

انواع مختلفی Anthuriums شامل:
A. andreanum. این ها برگهای به شکل قلب دارند که تا یک فوت رشد می کنند و دارای گلهایی به رنگ های قرمز، سفید، صورتی و متنوع هستند. آنها با یک سنبله گل مستقیم مشخص می شوند.
A. scherzerianum. این آنتوریوم ها، دارای سنبله گل پرتقال حلقه ای و برگ های به شکل پیکان هستند.
A. crystalinum. این دارای برگهای سبز عمیق و مخملی با شیارهای سفید مشخص است. برگها تا 2 فوت در طول رشد می کنند.
A. faustinomirandae. گیاهی به اندازه هیولا با برگهای سفت مقوا مانند که به طول 5 فوت رشد می کند. این تقریباً منحصراً یک گیاه گلخانه است.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

مراقبت از آنتوریوم در فضای باز - چگونه می توان آنتوریوم ها را در باغ پرورش داد

آنتوریوم سالهاست که یک گیاه محبوب گرمسیری بوده است. آنها معمولاً به دلیل داشتن گلهای رنگی که در واقع نوعی محافظت از برگ است و مارپیچ گیاه را احاطه کرده است به عنوان گل spathe، گل فلامینگو و گلtali نامیده می شوند. خود اسپات گل به هیچ وجه گل نیست اما اسپادیکس که از آن رشد می کند در بعضی مواقع گل های نر و ماده کمی برای تولید مثل تولید می کند. در حالی که این گلهای واقعی به ندرت مورد توجه قرار می گیرند بسته به نوع آن، رنگهای آن به رنگ های قرمز روشن، صورتی، بنفش، نارنجی و سفید قابل مشاهده است.
بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است که در آن بسیاری از گونه ها روی درختان جنگلهای بارانی رشد می کنند طبیعتاً صاحبان خانه این گیاه عجیب را به اتاقهای خارج از منزل خود اضافه می کند. با این حال، در حالی که آنتوریوم تمایل به رشد خوبی در داخل دارد مراقبت از آنتوریوم در فضای باز دشوارتر است. نحوه رشد آنتوریوم در باغ، آنتوریوم در محیطهای کنترل شده منزل بسیار مناسب رشد می کند که به آنها نور خورشید غیرمستقیم، دمای ثابت و آبشارهای منظم داده شود. آنتوریوم نسبت به سرما بسیار حساس است و برای شکوفایی نیاز به دمای ثابت بین 60 تا 90 درجه فارنهایت (32- 15 درجه سانتیگراد) دارد. هنگامی که درجه حرارت زیر 60 درجه فارنهایت (15 درجه سانتیگراد) قرار دارد گیاهان آنتوریوم در فضای باز می توانند آسیب ببینند. آنتوریوم ها همچنین به آبیاری مداوم و خاک خوب برای زهکشی نیاز دارند. اگر آنها بیش از حد طولانی در خاک آلوده، خیس قرار گیرند مستعد پوسیدگی ریشه، پوسیدگی تاج و بیماریهای قارچی هستند. آنتوریوم ها به کمی سایه یا نور غیر مستقیم فیلتر شده، احتیاج دارند. تابش زیاد نور خورشید می تواند آنها را بسوزاند و همچنین کمبود نور می تواند باعث شود تا اسپیت ها و اسپادیکس ها تولید نشود که باعث جذابیت آنها می شود. علاوه بر این، آنها مناطق بادی را در فضای بیرون تحمل نمی کنند.
در هنگام رشد آنتوریوم در خارج از خانه، بهتر است آنها را در ظروف قابل جابجایی در داخل مناطق رشد دهید اگر دمای مناطق شما بتواند زیر 60 درجه فارنهایت پایین رود. همچنین مهم است که منطقه ریشه را به طور کامل آب دهید و سپس بگذارید خاک بین آب دهی ها خشک شود. این کار همیشه در مناطق سایه دار، جایی که خاک تمایل به مرطوب و خیس بودن دارد انجام آن همیشه ساده است. اصلاح خاک با مواد آلی یا کود گیاهی در اطراف گیاه با خزه اسپانیایی می تواند کمک کند. هرگز اجازه ندهید خاک یا کود گیاهی پوشش تاج گیاه آنتوریوم را بپوشاند. آنتوریوم ها باید بیشتر مواد مغذی مورد نیاز خود را از مواد آلی مورد نظر خود بدست اورند. اگر تصمیم دارید گیاهان آنتوریوم در فضای باز بارور شوید هر ماه فقط با استفاده از کودهایی که فسفر زیادی دارند بارور کنید. بسیاری از انواع آنتوریوم سمی هستند و یا حاوی روغنهایی هستند که می توانند باعث سوزش پوست شوند بنابراین آنها را در مناطقی که اغلب توسط کودکان و حیوانات خانگی مورد استفاده قرار می گیرند کاشت نکنید.
Anthurium دمای نسبتاً گرم و مطلوبی را دوست دارد. اینگونه است که وقتی تقریباً 20 درجه سانتیگراد باشد احساس بهتری دارند. در هر صورت مطمئن شوید که زیر 16 درجه سانتیگراد قرار ندهید.

تغییر دادن گلدان

البته این احتمال وجود دارد که آنتوریوم شما برای گلدان موجود در آن خیلی بزرگ باشد. اگر چنین است بهتر است صبر کنید تا بهار و سپس شروع به تعویض گلدان کنید. اطمینان حاصل کنید که گلدان جدید 20٪ بزرگتر از گلدان قدیمی است.

تکثیر دانه آنتوریوم - در مورد کاشت بذرهای آنتوریوم بیاموزید

گیاهان آنتوریوم به طور قابل اطمینان میوه تولید نمی کنند که بتوان بذر آنها جمع آوری کرد مگر اینکه منبع دانه دیگری داشته باشید. قلمه ها یک راه بسیار آسان تر برای به دست آوردن گیاه جدید هستند اما اگر برای یک ماجراجویی آماده هستید برخی از نکات مربوط به کاشت بذر آنتوریم می تواند به شما در یافتن موفقیت کمک کند. تکثیر آنتوریوم از بذر همچنین به برخی از ترفندها برای بارور شدن گلهای کوچک احتیاج دارد زیرا کلاله و پرچم در زمانهای مختلف فعال هستند. فقط برخی از اندوخته دانه، می توانند هر میوه و بنابراین دانه ها را تولید کنند.

آفات گیاهی - کنترل حشرات Anthuriums

آنتوریوم یک گل زینتی محبوب گرمسیری است. گلهای پر رنگ و روشن آن از ویژگیهای مهم این گیاه است و نگهداری آنها به راحتی انجام می شود و به حداقل مراقبت نیاز دارند. با این حال، آفات آنتوریوم یک مشکل ثابت است به خصوص هنگام رشد گیاهان در فضای باز. Mealybugs، شته ها، تریپس، scale و مایت های عنکبوتی همه آفات رایج است که می توان در گیاهان سرپوشیده و گرمسیری یافت. کنترل آفات آنتوریوم با شناخت حشرات آلوده به گیاه و سپس اقدامات سریع برای ریشه کن کردن آنها آغاز می شود. آفات گیاه Anthurium یا گلهای فلامینگو از آمریکای جنوبی است و بیش از 100 گونه تجاری گیاه وجود دارد. ساختار گل منحصر به فرد این گونه، آن را به گیاه کنجکاوی تبدیل کرده و همچنین آن را به یک گیاهچه داخلی محبوب تبدیل کرده است. گل فلامینگو یک گیاه سایه دار و دوست داشتنی است که به خاک خوب و آبرسانی بسیار غنی نیاز دارد. آلودگی آفات معمولاً از تابستان شروع می شود که هوا گرم است و درجه حرارت گرم است. آنتوریوم ها در شرایط ضعیف می توانند توسط آفات تجزیه شوند زیرا قادر به مبارزه با مهاجمان حشرات نیستند. آفات آنتوریم در درجه اول حشرات مکنده است. برگهای ضخیم آنها عموماً مورد آزار جویدن آفات قرار نمی گیرند. آفات آنتوریوم به تدریج شیره گیاهی را از بین می برد و سلامتی گل فلامینگو را با گذشت زمان کاهش می دهد. ممکن است در ابتدا اثرات آن دشوار باشد زیرا این نوع حشرات تأثیر کندی بر سلامتی گیاهان دارند اما شما اغلب می توانید خود مهاجمان را مورد توجه قرار دهید. آفات گیاه آنتوریوم ممکن است سیاه، خاکستری، سفید، قرمز، سبز یا قهوه ای باشد. آنها حشرات خزنده ای هستند که قسمتهای دهان خود را درون گوشت گیاه می چسبانند و شیره را بیرون می آورند. تریپس ها و مایت های عنکبوتی که برای دیدن با چشم غیر مسلح بسیار کوچک هستند از این گیاهان نیز تغذیه می کنند. Mealybugs در مناطق گرم و آفات بسیاری از گیاهان زینتی رایج است که شبیه به نخ پنبه است. علائم آفاتAnthurium کنترل آفات با شناسایی صحیح مهاجمان آغاز می شود. حشرات در حال مکیدن، مانند شته ها، به مرور زمان برگ های لکه دار شده را ترک می کنند. قلاب زرد در برگها نشانه ای از كنه های عنكبوتی است. تریپس همچنین باعث ایجاد برگ های گل آلود می شود همانطور که با وعده های غذایی نیز ایجاد می شود. تمام حشرات با از بین بردن مایعات گیاه، که سرشار از کربوهیدرات و سوخت برای رشد آن هستند تغذیه می کنند. به طور کلی، گیاهان پژمرده، لکه دار می شوند و قادر به رشد جدید نیستند. لازم است در اسرع وقت برنامه ای برای کنترل حشرات روی آنتوریوم ها تهیه شود تا از حذف قدرت گیاه و برگ ها و ساقه های احتمالی جلوگیری شود. حشرات روی آنتوریوم غالباً با صدای انفجارهای کوتاه و تیز آب از بین می رود و به طور طبیعی قابل کنترل است. حشرات سرسخت ممکن است به صابون های باغبانی یا اسپری های روغنی که طبیعی هستند و به گیاه آسیب نمی رسانند پاسخ دهند. می توانید از یک حشره کش مبتنی بر پیریدین استفاده کنید. اینها به طور طبیعی مستقر هستند و ماده فعال آن از گیاهان گل داودی حاصل می شود.
Mealybugs بسیار دشوار است و ممکن است نیاز به اسپری مبتنی بر مالاتیون یا مواد حاوی دی متیوات باشد. هوشیاری مداوم برای آفات گیاهی بهترین شروع برای کنترل آفات آنتوریوم است و به جلوگیری از خسارت قابل توجه در آلودگی های بزرگ کمک می کند.

آیا پیرایش آنتوریوم ضروری است: چگونه می توان گیاه آنتوریوم را هرس کرد

آنتوریوم به دلیل شکوفه های قلبی شکل رنگ قرمز روشن، سالمون، صورتی یا سفید بسیار ارزشمند است. اگرچه تقریباً همیشه به عنوان یک گیاه داخلی رشد می کند اما باغبان ها در آب و هوای گرم مناطق 10 تا 12 USDA می توانند گیاهان آنتوریوم را در خارج از منزل پرورش دهند. علی رغم ظاهر عجیب و غریب، آنتوریوم به طرز شگفت انگیزی نگهداری کمتری دارد. با این وجود، برش دادن آنتوریوم هر از گاهی لازم است تا گیاه را شاد و سالم نگه دارد. هرس در هر زمان از سال قابل انجام است.
پیرایش آنتوریوم باید به طور مرتب انجام شود تا گیاه به صورت قائم و متعادل نگه داشته شود. ماندن رشد در گیاه ممکن است باعث خم شدن ساقه شود و ممکن است منجر به رشد مبهم شود. در اینجا چند نکته برای هرس سالم آنتوریوم آورده شده است: نگاهی دقیق به گیاه آنتوریوم بیندازید سپس هرس را از بالا به پایین شروع کنید. برگهای جدا شده یا مرده را جدا کنید. شکوفه های پژمرده یا مرده را تا پایه ساقه برش دهید. همچنین برای بهبود ظاهر گیاه می توانید برگ های بهاری را نیز از بین ببرید اما حداقل سه تا پنج تا را در جای خود بگذارید. در صورت امکان، ابتدا برگهای قدیمی را جدا کنید. مکنده ها را از پایه آنتوریوم خارج کنید. در غیر این صورت، آنها از گیاه نیرو می گیرند بنابراین اندازه گل را کاهش می دهند. مکنده ها را کوچک کنید. پیرایش مکنده های بزرگ ممکن است به پایه گیاه آسیب برساند. از ابزارهای برش با کیفیت مناسب استفاده کنید زیرا تیغه های کند می توانند ساقه ها را پاره و خرد کنند بنابراین گیاه را مستعد ابتلا به بیماری و آفات می کند. برای جلوگیری از عفونت باکتریایی، ابزارهای برش را بین هر برش، با استفاده از الکل یا محلول 10٪ سفید کننده پاک کنید. توجه: آنتوریوم حاوی مواد شیمیایی است که برای افراد و حیوانات خانگی سمی است. هنگام محافظت از آنتوریوم، از دستکش استفاده کنید. شیره آن می تواند باعث تحریکات جزئی پوستی شود.
نکات خلاصه:
آب به طور منظم نیاز دارد.
محیط نیمه سایه، بدون تابش مستقیم خورشید نیاز دارد.
تصفیه هوا نیاز نیست.
تغذیه هر ماه در (تابستان) انجام شود.
برای حیوانات سمی است.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search