توانبخشی

تب سنج دیجیتال | 6 بهترین دماسنج سال 2021

تب سنج دیجیتال

اگر به دنبال یکی از بهترین دماسنج ها هستید اخبار خوبی دریافت کرده ایم: ردیابی آنها بسیار آسان تر از چندین ماه پیش است.

در آغاز همه گیری COVID-19، استفاده از دماسنج های خانگی منجر به فروش بسیاری از مدل های برتر در خرده فروشی های آنلاین شد. اما تجهیزات اکنون برگشته اند و این روزها شانس بهتری خواهید داشت.
بهترین دماسنج ها به شما امکان می دهند دمای هر کسی را در خانه خود بگیرید. خواهید فهمید که آیا باید به دنبال مراقبت از پزشک باشید یا می توانید با خیال راحت منتظر کاهش تب باشید. به همین دلیل، شما می خواهید یک دماسنج سریع، دقیق و استفاده آسان داشته باشید.
هنگام خرید دماسنج در خانه، به طور کلی دو دسته پیدا می کنید دیجیتال و مادون قرمز. (دماسنجهای شیشه ای قدیمی حاوی جیوه به دلایل ایمنی از رده خارج شده اند اگرچه هنوز هم می توانید تعدادی دماسنج الکلی با مایع قرمز در داخل پیدا کنید).
این که آیا خانواده خود را برای فصل آنفولانزا آماده می کنید یا فقط نیاز به داشتن دماسنج قابل اعتماد دارید امکان داشتن دمای خانواده در خانه ضروری است. هنگامی که نوبت به روش مناسب خواندن دقیق برای کودکان می رسد آکادمی اطفال آمریکا خاطر نشان می کند که قرائت دمای رکتوم دقیق ترین است و روشی است که باید برای نوزادان 3 ماهه و بالاتر استفاده شود. ویراستاران ما بهترین محصولات را به طور مستقل تحقیق، آزمایش و توصیه می کنند. می توانید در اینجا درباره روند بررسی ما بیشتر بدانید.
ما بهترین دماسنج های خانواده را جمع آوری کرده ایم که می خواهید همیشه در دست داشته باشید.
اینها بهترین دماسنج ها برای کنترل سلامت خود یا خانواده شما هستند

بطور کلی بهترین دماسنج: دماسنج گوشی هوشمند دیجیتال Kinsa

نکات مثبت
نرم افزار رایگان
بدون پوشش پروب مورد نیاز است
نمایشگر بزرگ
نکات منفی
بعضی اوقات نادرست است
این دماسنج دیجیتال هوشمند بهترین گزینه کلی ما را به خود جلب می کند. خواننده فوق العاده سریع فقط در یک ثانیه یک قرائت دقیق از گوش را انجام می دهد که برای والدینی که سعی می کنند برای یک کودک ریز و درشت و دمای هوا را بگیرند بسیار مناسب است.
برخلاف دماسنج های گوشی که احتمالاً رشد بالایی داشته اند این دماسنج نیازی به روکش پلاستیکی یکبار مصرف ندارد که بتواند در تب خوانی تداخل ایجاد کند در عوض، دستگاه BPA و خواننده بدون لاتکس را می توان به راحتی با یک سواپ کتان یا پارچه نرم و فقط با یک پارچه با الکل 75 درصد تمیز کرد.
علاوه بر این، این دماسنج از طریق بلوتوث به یک برنامه تلفن هوشمند متصل می شود که نه تنها سابقه تب خانواده شما را ردیابی می کند بلکه پیشنهادات شخصی در مورد زمان مراجعه به پزشک را ارائه می دهد. این همچنین به شما یادآوری می کند که چه وقت از نوبت مصرف مجدد داروها است. و با دوام باتری که به مدت دو سال یا حداکثر 1000 بار خوانده می شود و سپس به دنبال باتری جدید می گردید.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

بهترین بودجه: دماسنج دهانی و رکتوم iProven

نکات مثبت
مقرون به صرفه
نوک ضد آب
نکات منفی
به نوع باتری غیر معمول نیاز دارد
اگر چیزی را می خواهید که در قیمت ارزان تری باشد اما هنوز هم مطالعه دقیق شما را نشان می دهد به دنبال این دماسنج دهانی و مقعدی از iProven باشید. این دماسنج کوچک و محتاط، فقط در عرض 10 ثانیه سرعت دمای شما را به شما می دهد و در یک دهم درجه، قرائت فوق العاده دقیق خواهد بود.
گرچه ممکن است دماسنجهای زیر زبانی را ناراحت کننده بخاطر بسپارید این نسخه دارای یک نکته بسیار انعطاف پذیر است که راحتی آن را نسبت به نسخه های قبلی بسیار راحت تر می کند.
این دماسنج با دوام ضد آب نیز است و تمیز کردن آن را فقط با کمی آب و صابون بسیار آسان می کند. مانند سایر گزینه های این لیست، این دماسنج نیز یک گزینه عالی بدون جیوه است.
با توجه به اینکه می توان از این به صورت مقعدی استفاده کرد این گزینه بسیار خوبی برای نوزادان تازه متولد شده است زیرا دمای مقعد دقیق ترین است. اگر خانواده شما زیاد بیمار نمی شود در صورت بروز تب نیز می توانید در خانه نگه دارید.
مکان قرار دادن تب سنج: دهان، رکتال، زیر بغل | زمان خواندن: 10 ثانیه | باتری: باتری LR41

بهترین دماسنج پیشانی: دماسنج گوشی و پیشانی مادون قرمز Elepho eTherm

نکات مثبت
خاموش شدن خودکار
طراحی ارگونومیک
فشرده - جمع و جور
نکات منفی
نمی توان صدای بوق را خاموش کرد
اگر به دنبال دماسنج هستید که فقط با لمس پیشانی، خوانایی فوق العاده دقیق به شما بدهد این گزینه را از Elepho امتحان کنید که خواندن دقیق را فقط در یک ثانیه ارائه می دهد. علاوه بر عملکرد غیر تهاجمی پیشانی، این دماسنج می تواند درجه حرارت گوش داخلی شما را نیز بدست آورد بنابراین می توانید تنظیمات دلخواه خود را انتخاب کنید.
یک جایزه خوب: این گزینه همراه با باتری است بنابراین به یک تلاش بیشتر برای کار بیشتر نیاز ندارید. دماسنج برای نوزادان، کودکان نوپا، کودکان و بزرگسالان مناسب استبنابراین برای تمام خانواده مناسب است.
مکان: گوش، پیشانی | زمان خواندن: 1 ثانیه | باتری: AAA

بهترین دماسنج برای کودکان: دماسنج شریانی Exergen

نکات مثبت
بسیار دقیق
8 حافظه دما
می تواند صدای بوق را خاموش کرد
نکات منفی
باید از نقطه خاصی در پیشانی استفاده شود
اگر کودک شما به طور مداوم در زمین بازی و ویروس می گیرد مطمئن شوید که یک دماسنج قابل اعتماد و با کاربرد آسان در دست دارید. از ناراحتی دماسنجهای زیر زبان، گوش داخلی یا رکتال خداحافظی کنید. در عوض، این گزینه با گرفتن گرما از شریان گیجگاهی از طریق پوست پیشانی، دما را می گیرد.
از دیگر ویژگی های جالب این برنامه می توان به نمایشگری با نور کم درخشان برای کمک به شما در هنگام دمای هوا در تاریکی، ویژگی خاموش شدن خودکار برای کمک به حفظ باتری در زمان واقعی نیاز به آن و عملکرد فوق العاده ساده یک دست اشاره کرد. این دماسنج کاملا عاری از جیوه است بنابراین می دانید که حتی برای جوانترین اعضای خانواده شما نیز ایمن است.
AAP به والدین یادآوری می کند که برای دقیق ترین قرائت زیر 3 سال باید درجه حرارت کودک را به صورت مقعدی تنظیم کنید. می توانید از این برای بررسی سریع استفاده کنید و سپس مقعد را برای تعداد قابل اطمینان تری امتحان کنید. نوزادان زیر 3 ماه همیشه باید درجه حرارت خود را به صورت مقعدی بگیرند.
مکان: پیشانی | زمان خواندن: 1 ثانیه | باتری: 9 ولت

بهترین بدون لمس: دماسنج بدون لمس براون

نکات مثبت
غیرتهاجمی
بهداشتی
نکات منفی
گران
اگر متوجه شدید که هنگام خواب بچه های ریز و درشت نیاز به گرفتن دما دارند روی این گزینه بدون لمس از Braun سرمایه گذاری کنید تا فوق العاده ساده شود. این دماسنج براون همچنین از گزینه بی صدا برخوردار است بنابراین وقتی کودک کوچک شما حال خوبی ندارد خواب او را مختل نمی کنید.
برای پایین آوردن دمای عزیزانتان، کافی است دماسنج را تا 2 اینچ از پیشانی او بگیرید و فناوری غیر تهاجمی کار شما را انجام می دهد. هنگامی که از این دماسنج استفاده می کنید نور پس زمینه از سبز به زرد یا قرمز تغییر می کند که هر کدام نشان دهنده شدت دما است.
کمی گرانتر از بیشتر گزینه های موجود در این لیست است اما فناوری محتاطانه ارزش سر و صدا را دارد. شما می دانید که با این مارک ترجیح داده شده توسط پزشک در امنیت هستید: طبق نظرسنجی مشاوره ای جولای 2017، متخصصان کودکان بیشتر از مارک های دماسنج از Braun استفاده می کنند.
مکان: پیشانی بدون لمس | زمان خواندن: 2 ثانیه | باتری: AA

بهترین دماسنج گوش: دماسنج گوش Braun Thermoscan 5

نکات مثبت
نوک از قبل گرم شده
صفحه نمایش بزرگ به راحتی قابل خواندن است
فیلترهای یکبار مصرف بهداشتی
نکات منفی
صفحه نمایش دارای نور پس زمینه نیست
باید با فیلتر استفاده شود
این دماسنج با کاربرد آسان برای کل خانواده - نوزادان، کودکان و بزرگسالان مناسب است. خریداران از دقت و سهولت استفاده از این دماسنج تمجید می کنند. این دماسنج گوش از فیلترهای یکبار مصرف لنز استفاده می کند تا تعویض کاربر بدون نیاز به تمیز کردن آسان باشد و همچنین به این دلیل که براون می داند که تجمع موم گوش می تواند بر دقت قرائت تأثیر بگذارد.
به لطف نوک دماسنج پیش گرم Braun، دما نسبت به مارک های دیگر که نوک سرد می تواند میزان خوانایی را کاهش دهد دقیق تر است. براون به عنوان دقیق ترین راه برای تشخیص تب در کنار خواندن دمای گوش قرار دارد. این مارک جریان خون در پرده گوش در مرکز کنترل دمای مغز را توضیح می دهد بنابراین بهترین مکان برای تشخیص تغییرات دما غیر معمول است.
مکان: گوش | زمان خواندن: 2-5 ثانیه | باتری: AA

حکم نهایی

برای یک خانواده بزرگتر، دماسنج دیجیتال Braun No Touch (نمای Walmart) قرائت سریع و بدون لمس را ارائه می دهد که هر بار قابل اعتماد و دقیق هستند. اگر از نوزادان زیر 6 ماه مراقبت می کنید داشتن دماسنج دهان و رکتال iProven (نمای Walmart) برای خواندن مقعد ضروری است.
چه چیزی را باید در دماسنج جستجو کرد

امکانات

فراتر از قرائت ساده دما، برخی از دماسنج ها سابقه دمای خانواده شما را ذخیره می کنند و حتی بعضی از آنها در مورد زمان مراجعه به پزشک مشاوره می دهند. همچنین دماسنجهایی وجود دارند که دو وظیفه دارند و می توان از آنها برای بررسی دمای مواردی مانند شیر خشک استفاده کرد.

راحتی در استفاده

از تمیز کردن دماسنج گرفته تا به دست آوردن درجه حرارت بدون توجه به شرایط (فکر بچه های خوابیده) برخی از دماسنج ها وجود دارد که کار را بسیار راحت تر از دیگران می کند. همچنین، عمر باتری دماسنج را در نظر بگیرید. برخی از موارد ناامیدکننده تر از کسی است که در اواسط شب تب می کند فقط متوجه می شود که دماسنج از باتری خارج شده است.

دقت

مهمترین کیفیتی که شما در دماسنج می خواهید البته دقت است. شما می خواهید به نتایج کمک کنید تا به شما کمک کند بهترین تصمیمات سلامتی را برای خود و خانواده ات بگیرید. در حالی که قرائت مقعدی برای کودکان زیر 3 سال توصیه می شود برای کودکان بزرگتر و بزرگسالان، روش های مختلفی وجود دارد که دماسنج ها برای تولید نتایج دقیق استفاده می کنند از جمله برخی از مدل ها که حتی لازم نیست پوست را لمس کنند.
سوالات متداول

بهترین دماسنج برای بزرگسالان کدامند؟

بهترین نوع دماسنج برای بزرگسالان دمایی است که راحت خوانده شود و نتیجه دیجیتالی به شما بدهد. مدل های مختلفی در بازار وجود دارد که می توان از طریق دهان، از طریق گوش یا حتی بدون لمس پوست استفاده کرد. در حالی که کودکان زیر 6 ماه باید از دماسنج مقعدی برای دقیق ترین قرائت استفاده کنند بزرگسالان گزینه های مختلفی دارند.

بهترین دماسنج غیر تماسی چیست؟

دماسنج غیر تماسی برای خانواده هایی که احتمالاً بیش از یک نفر از یک دماسنج استفاده می کنند گزینه مناسبی است. این دماسنج ها دمای خارجی بدن شما را به جای دمای داخلی می خوانند. این موارد برای بزرگسالان و بچه های بزرگ نیز توصیه می شود. بهترین گزینه دماسنج دیجیتال Braun No Touch (نمای Walmart) است زیرا دارای یک نور کدگذاری شده بر روی رنگ است که نشانگر شدت دمای شماست و همچنین یک حالت بی صدا برای گرفتن دمای آرام که برای کوچکترها عالی است.

بهترین دماسنج کودک چیست؟

هنگامی که نوبت به مراقبت از نوزاد بیمار می رسد باید بدانید که دماسنج دقیق و قابل اطمینان است. برای نوزادان زیر 6 ماه، درجه حرارت مقعدی برای جمع آوری دقیق ترین قرائت توصیه می شود. دماسنج دهانی و رکتال iProven دارای یک نکته قابل انعطاف برای سهولت در مطالعه کودک، بدون جیوه است و در عرض 10 ثانیه یک خواندن سریع ارائه می دهد.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search