• چربی را در بسیاری از مناطق بدن برای استفاده به عنوان انرژی و عایق بدن ذخیره می شود. کبد تا حدودی از چربی تشکیل شده است اما اگر مقدار چربی در کبد خیلی زیاد باشد ممکن است نشانه ای از بیماری کبد چرب باشد. دو نوع بیماری کبد چرب وجود دارد: بیماری کبد چرب الکلی و بیماری کبد چرب غیرالکلی. همچنین ممکن است به دلیل بارداری بیماری کبد چرب داشته باشید.

  • بیماری کبدی چرب در میان افرادی که شیوه زندگی نامنظم دارند رایج است. مصرف الکل، رژیم ناسالم و فقدان ورزش، همه چیزهایی هستند که می تواند به این بیماری منجر شود.

  • بیماری کبدی چربی در میان افرادی که شیوه زندگی نامنظم و دم دمی مزاج دارند رایج است. مصرف الکل، رژیم ناسالم و فقدان ورزش همه می تواند به این بیماری منجر شود.

  • کبد-چرب

    رژیم غذایی برای کبد چرب، لکه های کبدی: در این بیماری تجمع و رسوب چربی در سلولهای کبدی و التهاب بافت کبد دیده می شود. کبد چرب در همه ی سنین دیده می شود ولی شیوع آن در سن 40 - 60 سالگی است. کبد چرب، علل الکلی و غیر الکلی دارد. در ایران بیماری بیشتر به علل غیر الکلی مربوط می شود که علل اصلی کبد چرب نامشخص است ولی چاقی، چربی خون بالا و دیابت نقش مهمی دارند. بیماری سیستیک فیبروزیس و ویلسون در کودکان نیز با کبد چرب همراه است.  مصرف بعضی دارو ها ( استروژن، آسپیرین، ویتامینA   ، آمیودارون ) ممکن است باعث کبد چرب شود.

  • کبد یکی از مهم ترین ارگان های بدن است. اکثر ما می دانیم که آن مسئول فیلتر کردن خون از دستگاه گوارش قبل از انتقال آن به بقیه بدن است. این به سم زدایی مواد شیمیایی و متابولیسم داروها کمک می کند. در حالی که این کار را انجام می دهد مایع صفرا را نیز ترشح می کند.

  • کبد شما بزرگترین ارگان داخلی شما است انجام بیش از 500 توابع در بدن شما توسط کبد است. بنابراین حیاتی است که غذاهای مناسب برای حفظ کبد سالم مصرف کنید. ترکیب این غذاها با رژیم غذایی شما می تواند به حفظ عملکرد کبد شما کمک کند.

  • بیماری کبد چرببیماری کبد چرب به طور فزاینده ای در حال شیوع در بسیاری از نقاط جهان است و روی حدود 25٪ از مردم در سراسر جهان اثر کرده است. این است که به چاقی، دیابت نوع 2 و اختلالات دیگر با مقاومت به انسولین مرتبط است همچنین اگر کبد چربتشخیص داده نشود ممکن است به بیماری های کبدی جدی تر و دیگر مشکلات سلامتی پیشرفت کند.

  • کبد چرب یک بیماری بسیار شایع است و تا 20 درصد از بزرگسالان و در حدود 5 درصد از کودکان را تحت تاثیر قرار می دهد. یکی از عوامل خطرساز رایج برای این وضعیت چاقی است. با افزایش چاقی در طول چند دهه اخیر تعداد افراد مبتلا به کبد چرب افزایش یاقته است نزدیک به دو سوم از افراد بزرگسال چاق و نیمی از کودکان چاق به کبد چرب گرفتار شده اند. فرم شدید کبد چرب استئوهپاتیت غیر الکلی در حدود 20٪ از افراد چاق دیده می شود. به طور نرمال فقط مقدار کمی چربی در کبد طبیعی است. اما اگر مقدار چربی ساخته شده در کبد شما بیش از 5٪ - 10٪ از وزن خود کبد شود شما ممکن است بیماری کبد الکلی یا غیر الکلی داشته باشد در برخی موارد، این بیماری می تواند منجر به عوارض جدی شود. کبد چرب تجمع تری گلیسرید و دیگر چربی در سلول های کبدی است.

  • کبد و مجاری صفراویکیسه صفرا برای شما مهم است. کبد به طور مداوم صفرا تولید می کنند که به کیسه صفرا سفر کرده و در آن ذخیره و تغلیظ می شود. صفرا به هضم چربی کمک می کند. بنابر این کیسه صفرا پس از خوردن یک وعده غذای چرب، مقدار زیادی صفرا به روده ترشح می کند صفرا در بدن سبب دفع مواد زائد و سموم می شود. کیسه صفرا به دفع کلسترول بدن، چربی ها و سموم محلول در چربی کمک می کند.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: ایمیل مارکتینگ

Search