رژیم غذایی

سرکه سیب برای درمان سنگ های صفراوی/ اغلب درمان های خانگی برای سنگ های صفراوی

درمان سنگ صفراوی با سرکه سیبسرکه سیب (ACV) کاربردهای زیادی دارد سنگ کیسه صفرا یکی از شرایطی است که می تواند توسط ACV از بین برود روزانه مخلوطی از ACV و آب سیب برای نرم کردن سنگ کیسه صفرا بنوشید.

کیسه صفرا کوچک است و ارگانی کیسه مانند است که زیر کبد نهفته است که صفرای مترشحه از کبد در آن ذخیره می شود. و از آن به روده آزاد می شود سنگ می تواند در آن از ته نشین رنگدانه ها و کلسترول در صفرا تشکیل شود تغییرات در رژیم غذایی می تواند به تسکین سنگ کیسه صفرا کمک کند هر کس گفته قدیمی ها که " خوردن یک سیب در روز، سبب دور شدن شما از پزشک می شود "را می داند این در بسیاری از سطوح درست است بنابراین آیا سرکه سیب می تواند به تسکین سنگ کیسه صفرا کمک کند؟

آیا می توانم سرکه سیب را برای سنگ های صفراوی مصرف کنم؟

بله، شما میتوانید. سرکه سیب طبیعی ممکن است به نرم کردن و یا انحلال سنگ کیسه صفرا کمک کند هر چند این از نظر علمی ثابت نشده است سیب سرکه سیب طبیعی غنی از پتاسیم، اسید استیک، اسید مالیک و کلسیم است هنگامی که شما آب سیب یا سرکه سیب می خورید سنگ کیسه صفرا می تواند توسط اسید مالیک آن نرم شود سرکه سیب طبیعی از تولید کلسترول که منجر به تشکیل سنگ کیسه صفرا در کبد می شود جلوگیری می کند سیب همچنین عود تشکیل سنگ کیسه صفرا را متوقف می کند و درد ناشی از آن را برطرف می کند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

چگونه سرکه سیب را برای سنگ های صفراوی مصرف کنیم؟

1. یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را در یک لیوان آب سیب مخلوط کنید سپس برای رهایی از درد سنگ کیسه صفرا یک بار در روز بنوشید.
2. سرکه سیب، آب لیمو و آب گرم را مخلوط کنید و مخلوط را با معده خالی در صبح بنوشید.

اغلب درمان های خانگی برای سنگ های صفراوی

1. آبلیمو

آب لیمو تولید کلسترول در کبد را متوقف می کند اعتقاد بر این است که پکتین درد سنگ کیسه صفرا را از بین می برد و ویتامین C حذف ضایعات را با ساخت کلسترول محلول در آب تسریع می کند هر روز صبح، اولین چیز قبل از خوردن صبحانه نوشیدن آب تازه فشرده از چهار لیمو با یک لیوان آب است و یا مخلوط چهار قاشق غذاخوری آب لیمو در یک لیوان آب گرم و نوشیدن با معده خالی تا سنگ کیسه صفرا از بین ببرد اما اسیدیته لیمو می تواند به دندان های شما آسیب برساند لذا شما از یک نی استفاده کنید.

2. نعناع

نعناع با تحریک جریان گوارشی و صفرا به هضم کمک می کند ترپن، یک جزء از نعناع است که ممکن است سنگ کیسه صفرا را حل کند تصور بر این است به آرامش اسپاسم و درد کیسه صفرا کمک می کند برای تهیه چای نعناع، یک قاشق چای خوری از برگ نعناع خشک شده را به یک فنجان آب در حال جوش اضافه کنید از گرما جدا کنید و درپوش آن را گذاشته و به مدت پنج دقیقه صبر نمایید آن را با یک قاشق چای خوری از عسل، شیرین و کش دار نمایید برای نتایج بهتر، شما می توانید بین وعده های غذایی دو بار در روز به مدت چهار تا شش هفته بنوشید.

3. عصاره سبزیجات

هنگامی که شما سنگ کیسه صفرا دارید شما باید غذاهای چرب و سرخ شده را کاهش دهید برای چند هفته، رژیم غذایی خود را به طور عمده به آب سبزیجات و میوه محدود کنید و آب سیب و سرکه سیب را اضافه نمایید سنگ کیسه صفرا می تواند با بسیاری از میوه ها و سبزیجات دیگر نرم شود چغندر به پاک کردن کبد و تقویت کیسه صفرا کمک می کند خیار دارای آب بالا است و سبب سم زدایی کیسه صفرا و کبد می شود هویج حاوی مقدار زیادی از مواد مغذی و ویتامین C است که سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد آب یک چغندر، چهار هویج متوسط و یک خیار را دو بار در روز بنوشید.

4. اسفرزه

اسفرزه (پسیلیوم)، بیشتر با خواص ملین و فیبر محلول شناخته شده است همچنین می تواند به از بین بردن سنگ کیسه صفرا کمک کند فیبر اسفرزه به کلسترول در صفرا متصل می شود و از تشکیل سنگ جلوگیری می کند از آنجا که آن اجابت مزاج طبیعی را تسهیل می کند خطر ابتلا به گرفتگی کیسه صفرا را کاهش می دهد یک لیوان آب که در آن یک قاشق غذاخوری پودر psyllium هم زده شده باشد دو بار در روز بنوشید در حال مصرف پسیلیوم، مقدار زیادی آب در طول روز بنوشید.

5. قاصدک

قاصدک شامل taraxacin است ترکیبی که به دفع صفرا از کبد کمک می کند و به سم زدایی و سوخت و ساز چربی انباشته شده در کبد کمک می کند عملکرد درست یک کبد به یک کیسه صفرای سالم کمک می کند یک قاشق چای خوری ریشه قاصدک خشک را در یک فنجان آب گرم به مدت پنج دقیقه بخیسانید و با عسل کش دار و شیرین کنید از چای قاصدک دو یا سه بار در روز به مدت چند هفته استفاده کنید با این حال، بیماران دیابتی باید از مصرف قاصدک جلوگیری کنند.

6. گیاه خار مریم

خار مریم شامل سیلیمارین یک ماده تلخ است که تولید صفرا را تشویق می کند افزایش میزان صفرا سبب ترویج حذف صفرا می شود یک قاشق غذاخوری از له شده خار مریم را در سه فنجان آب به جوش آورد سپس از گرما دور کنید و به مدت بیست دقیقه درپوش را روی آن قرار دهید عسل را برای شیرین و کش دار کردن آن اضافه کنید دو یا سه بار در هر روز برای یک هفته بنوشید.

7. روغن کرچک

مادر بزرگ ها می دانستند که روغن کرچک تعدادی از خواص دارویی دارد که یکی از آنها برای به حداقل رساندن سنگ کیسه صفرا است یک فنجان روغن کرچک خالص سرد فشرده را در یک ظرف برای گرم کردن روی حرارت ملایم قرار دهید پارچه ای را در روغن قرار دهید پارچه روی کیسه صفرا، واقع در سمت راست معده خود قرار دهید آن را با یک تکه پلاستیک بسته بندی پوشش دهید و سپس یک بطری آب گرم بالای آن قرار دهید آن را برای مدت سی دقیقه تا یک ساعت ترک کنید و سه بار در هفته تکرار کنید تا زمانی که تسکین یابد.

8. گلابی

به غیر از سرکه سیب، سنگ کیسه صفرا نیز می تواند توسط گلابی رها شود پکتین گلابی به نرم کردن سنگ کیسه صفرا کمک می کند که پس از آن به راحتی خارج می شوند شما می توانید نصف لیوان آب گرم را با نصف یک لیوان آب گلابی ترکیب و دو قاشق غذاخوری عسل اضافه کرده و مخلوط را سه بار در روز به مدت دو هفته بنوشید و یا پوست و هسته ی چند گلابی را جدا کرده در کمی آب به مدت بیست دقیقه طبخ کنید گلابی پخته شده را دو بار در روز برای چند هفته بخورید.

9. تغییر در شیوه زندگی

در صورت نیاز، کاهش وزن داشته باشید.
روزانه هشت تا ده لیوان آب بنوشید.
غذاهای چرب را از برنامه غذایی خود حذف کنید.
وعده های غذایی کوچک را به جای دو یا سه وعده غذای بزرگ چند بار در روز مصرف کنید.
روده خود را به طور منظم در حال حرکت نگه دارید.
روزانه ورزش کنید.
روزانه از مرکبات برای ویتامین C و یا یک مکمل ویتامین C بخورید.
قهوه ممکن است جریان صفرا را افزایش دهد و از سنگ کیسه صفرا جلوگیری کند اما اغلب به مقدار کم یک یا دو فنجان در هر روز بنوشید ترجیحاً بدون کافئین مصرف نمایید.

چه هنگامی به پزشک مراجعه نمایید

اگر شما تجربه مداوم، درد متوسط تا شدید در ناحیه میانی سمت راست و بالا یا درد شکم همراه با تب و لرز 100.4 درجه فارینهایت همراه سایر علائم مانند ادرار تیره مایل به زرد، مدفوع به رنگ خاک رس، زردی پوست و سفیدی چشم دارید باید بلافاصله به پزشک خود مراجعه نمایید.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (6)

رتبه 5 از 5 بر مبنای 4 رای

  1. محمودی
  1. 5 / 5

سلام روز بخیر
من سنگ صفرا دارم و قرار بود مه عمل کنن و صفرا رو دربیارن که مصادف شد با وضعیت کرونا ، و من در حال رعایت کردن هستم ، حدود چهار ساله که سیگار رو ترک کردم ، وزنم از ۱۱۵~۱۱۶ رسوندم به ۱۰۲ ولی درد رو تقریبا دارم . سئوالم اینه که میشه با...

سلام روز بخیر
من سنگ صفرا دارم و قرار بود مه عمل کنن و صفرا رو دربیارن که مصادف شد با وضعیت کرونا ، و من در حال رعایت کردن هستم ، حدود چهار ساله که سیگار رو ترک کردم ، وزنم از ۱۱۵~۱۱۶ رسوندم به ۱۰۲ ولی درد رو تقریبا دارم . سئوالم اینه که میشه با مراعات کردن غدا واستفاده عرقیجات و سرکه سیب سنگ دفع بشه و کیسه صفرا رو درنیارن

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

  1. دکتر فتحی    محمودی
  1. 5 / 5

سلام سنگ فقط با جراحی خارج می شود

  پیوست ها
 

  1. زهرا

سلام اقای دکتر من ۳۲ سالمه یک ساله بچه دار شدم یک ساله دارم با گاهی درد صفرا دست و پنجه نرم میکنم نمیخوام صفرامو بردارم تورو خدا کمکم کنید
دارم داروهای گیاهی میخورم یک هفته است شروع کردم تمبر هندی خیس شده میخورم . سرکه سیب چند روزه یه قاشق در روز...

سلام اقای دکتر من ۳۲ سالمه یک ساله بچه دار شدم یک ساله دارم با گاهی درد صفرا دست و پنجه نرم میکنم نمیخوام صفرامو بردارم تورو خدا کمکم کنید
دارم داروهای گیاهی میخورم یک هفته است شروع کردم تمبر هندی خیس شده میخورم . سرکه سیب چند روزه یه قاشق در روز میخورم سیب ولی کم میخورم دوبار در روز جوشانده زردچوبه با عسل که از سیاهدانه است میخورم. پرتقال و نارنگی میخورم یه داروی گیاهی بنام اندیو اونم چهار قاشق در روز با دو قاشق سرکه انگبین قاطی میکنم بایه لیوان اب میخورم یه اب هست که میگن سنگ کلیه و سنگ صفرا رو از بین میبره اونم میخورم فقط تنها چیزی که من ناراحت میکنه نمیدونم چی بخورم گرسنگی منو بیشتر اذیت میکنه تا کیسه صفرا
من چیزی شک داشته باشم اصلا نمیخورم
طبعمو نمیدونم میترسم غذایی که میخورم برام ضرر داشته باشه
با این همه تلاش باز خانواده ام اصرار دارن جراحی کنم دوماه دیگه برام نوبت جراحی گرفتم تصمیمیم گرفتم تا میتونم بهترین رعایت عمرم انجام بدم تا اون موقع خوب بشم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

  1. دکتر فتحی    زهرا
  1. 4.5 / 5

سلام اگر با اقدامات خانگی انجام شده و نسخه دارویی پزشک هنوز درد دارید با متخصص جراح مشورت نمایید

  پیوست ها
 

  1. محمد

سلام آقای دکتر بخشید من بمدت 2هفته هست که پایین قفسه سینم حالت گرفتگی همرات بادردهست مخصوصا زمان نشستن یاخوابیدن امادر خیلی شدیدنیست بعضی اوقات قلبم هم یکم در میگیره و بین مقعد بیضه هامم یهو تیرمیکشه وادرارمم قطع ووصل میشه میخواستم ببینم مشکلم...

سلام آقای دکتر بخشید من بمدت 2هفته هست که پایین قفسه سینم حالت گرفتگی همرات بادردهست مخصوصا زمان نشستن یاخوابیدن امادر خیلی شدیدنیست بعضی اوقات قلبم هم یکم در میگیره و بین مقعد بیضه هامم یهو تیرمیکشه وادرارمم قطع ووصل میشه میخواستم ببینم مشکلم حادهست یا ازطریق درمان خانگی قابل حله چون بیمه نیستم وضعیت مالیمم خوب نیست دکتر رفتن برام مشکله واقعا پول ندارم. میشه یه راهنماییم بکنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

  1. دکتر فتحی    محمد
  1. 4.5 / 5

با سلام نیاز به اقدامات پزشکی می باشد نزد پزشک عمومی بروید تا بررسی شوید

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search