رژیم غذایی

خواص آلوئه ورا: مزایای سلامت و استفاده آن در پزشکی

آلوئه وراآلوئه ورا، گاهی اوقات به عنوان یک "گیاه شگفت انگیز" نامیده می شود، یک درختچه کوتاه است. آلوئه ورا یک جنس است که شامل بیش از 500 گونه گیاهان شکوفه دار گلدار است. بسیاری از آلوئه ورا به طور طبیعی در شمال آفریقا رخ می دهد.

برگ های آلوئه ورا شاداب، مستحکم و شفاف است. بسیاری از کاربردهای آن از ژل حاصل از برگ گیاه ساخته شده است.
آلوئه ورا در طی چند سال گذشته موضوع تحقیقاتی بسیار علمی بوده است که در مورد چند مورد خواص درمانی اشاره شده است. در این مقاله، ما برخی از این ادعاها را بررسی خواهیم کرد و تحقیقاتی را که پشت سرشان است انجام می دهیم.

آلوئه ورا چیست؟

آلوئه ورا با توجه به Kew Gardens انگلستان محبوب تر از همیشه است. طبق گفته Kew Gardens، مرکز تحریریه سلطنتی انگلستان، Aloe vera برای قرن ها مورد استفاده قرار گرفته و در حال حاضر محبوب تر از همیشه است. این در سراسر جهان کشت می شود عمدتاً به عنوان یک محصول "ژل آلوئه" که از برگ بدست می آید.
آلوئه ورا امروزه به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد:
غذا - آلوئه ورا توسط FDA (اداره غذا و دارو ایالات متحده) به عنوان یک طعم دهنده طبیعی تایید شده است
لوازم آرایشی
مکمل های غذایی
داروهای گیاهی
اولین سابقه استفاده انسان از آلوئه ورا از قرن هفدهم پیش از میلاد، از Ebers Papyrus (تاریخچه پزشکی مصری) است. بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مجله پوست از هند، در مصر باستان، آنها Aloe vera را " گیاه جاودانگی" نامیدند. نویسندگان افزودند که این گیاه برای چندین قرن در چین، ژاپن، هند، یونان، مصر، مکزیک و ژاپن استفاده شده است.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

مزایای سلامت و درمان آلوئه ورا

ادعاهای دارویی درباره آلوئه ورا، همانند بسیاری از گیاهان بی پایان هستند بعضی از آنها با مطالعات دقیق علمی حمایت می شوند در حالی که برخی حمایت نمی شود این مقاله به طور عمده بر روی آنهایی است که با علم حمایت می شوند.

دندان ها و لثه ها

آلوئه ورا ممکن است در مبارزه با حفره های دندانی مفید باشد.
یک مطالعه منتشر شده در دندانپزشکی عمومی گزارش داد که آلوئه ورا در ژل های دندانی نیز به عنوان خمیر دندان در مبارزه با حفره های دندانی موثر است.
محققان توانایی مبارزه با میکروب را در ژل دندانی آلوئه ورا با دو خمیر دندان محبوب مقایسه کردند آنها دریافتند که ژل به همان اندازه موثر است و در بعضی موارد حتی بهتر از خمیر دندان های تجاری در کنترل حفره های باکتری دهانی موثر است.
نویسندگان توضیح می دهند که لاتکس آلوئه ورا حاوی آنتراکینون ها، ترکیباتی است که به طور فعال بهبود می یابند و موجب کاهش درد از طریق اثرات ضد التهابی طبیعی می شوند.
دانشمندان هشدار دادند که همه ژل هایی که آنها تجزیه و تحلیل کرده اند فرم مناسب Aloe vera را شامل نمی شوند آنها باید حاوی ژل تثبیت کننده ای باشند که در مرکز گیاه وجود دارد تا موثر باشد

حاوی ترکیبات گیاهی سالم است

آلوئه ورا گیاه ضخیم و کوتاه است که آب را در برگ های خود ذخیره می کند.
این محصول به طور گسترده ای در صنایع آرایشی، دارویی و مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد و ارزش بازار سالیانه آن 13 میلیارد دلار در جهان است.
آلوئه ورا به واسطه برگهای سبز ضخیم، قهوه ای و گوشتی آن، که می تواند تا حدود 12 - 19 اینچ (30-50 سانتی متر) طول داشته باشد به خوبی شناخته شده است.
هر برگ پر از یک بافت ضخیم است که آب را ذخیره می کند و برگ های ضخیم را تشکیل می دهد این بافت پر از آب، ژل آن با محصولات آلوئه ورا ارتباط دارد.
ژل حاوی بسیاری از ترکیبات زیستی فعال از جمله ویتامین ها، مواد معدنی، اسید آمینه و آنتی اکسیدان ها در گیاه است.
خلاصه: آلوئه ورا یک گیاه دارویی محبوب است که در صنایع آرایشی، دارویی و مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد برگ های آن پر از یک ماده ژل مانند است که حاوی ترکیبات مفید بسیاری است.

دارای خواص آنتی اکسیدان و ضد باکتری است

آنتی اکسیدان ها برای سلامتی مهم هستند.
ژل آلوئه ورا حاوی آنتی اکسیدان های قدرتمند است که متعلق به یک خانواده بزرگ از مواد شناخته شده به عنوان پلی فنول است.
این پلی فنل ها، همراه با چند ترکیب دیگر در Aloe vera می توانند سبب مهار رشد باکتری های خاصی شود که می توانند باعث عفونت در انسان شوند.
خلاصه: آلوئه ورا شامل ترکیبات مختلف آنتی اکسیدان قوی است برخی از این ترکیبات می توانند باعث مهار رشد باکتری های مضر شوند.

شفای سوختگی را تسریع می کند.

آلوئه ورا اغلب به عنوان داروی موضعی مورد استفاده قرار می گیرد به جای خوردن بر روی پوست، مالیده می شود.
به مدت طولانی به عنوان درمان برای زخم، به ویژه سوختگی، از جمله آفتاب سوختگی شناخته شده است.
در واقع، FDA برای اولین بار پماد Aloe vera را به عنوان یک داروی بدون نسخه برای سوزش پوست در سال 1959 تأیید کرد.
مطالعات نشان می دهد که این یک درمان مؤثر موضعی برای سوختگی های درجه اول و دوم است.
بررسی 4 مطالعات تجربی نشان داد که آلوئه ورا می تواند زمان بهبودی سوختگی ها را حدود 9 روز در مقایسه با داروهای معمول کاهش دهد.
شواهد نشان می دهد که آلوئه ورا به بهبود زخم های غیرقابل انکار دیگر کمک است.
خلاصه: استفاده از آلوئه ورا برای سوزاندن زخم ها به نظر می رسد که روند بهبودی را تسریع می کند این شواهد برای سایر انواع زخم نامشخص است.

کاهش پلاک دندان

پوسیدگی دندان و بیماری لثه مشکلات سلامت بسیار رایج است.
یکی از بهترین راه های جلوگیری از این اتفاق، کاهش پلاک (بیوفیلم های باکتریایی) بر روی دندان ها است.
در یک مطالعه 300 نفر از افراد سالم، دهانشویی با آب آلوئه ورای 100 ٪  خالص را با عنصر دهانشویه کلروهگزیدین استاندارد مقایسه شد.
پس از 4 روز استفاده، شستشوی دهان آلوئه ورا به اندازه کلرهگزیدین در کاهش پلاک دندان یافت شد.
مطالعه دیگری در مقایسه با دوره های 15 تا 30 روز، مزایای شستشوی آلوئه ورا را نیز یافتند.
آلوئه ورا این کار را با کشتن استروپتوکوک موتاس باکتری تولید کننده پلاک در دهان و نیز مخمر Candida albicans انجام می دهد.
خلاصه:  هنگامی که به عنوان یک دهان شستشوی استفاده می شود آب خالص آلوئه ورا نیز به همان اندازه در کاهش پلاک دندان موثر و یک دهانشویه معمول است.

زخم های دهان و یا زخم ها را درمان می کند

بسیاری از افراد زخم های دهان و یا زخم های ناخوشایند را در برخی موارد در زندگی خود تجربه کرده اند.
آنها معمولا زیر لب، داخل دهان و حدود 7 تا 10 روز طول می کشد.
مطالعات متقاعد کننده نشان داده اند که درمان با الوئه ورا می تواند بهبود زخم دهان را تسریع کند.
در یک مطالعه 7 روزه از 180 نفر مبتلا به زخم های دهان راجعه، استفاده از یک پچ  Aloe vera در این منطقه در كاهش اندازه زخم موثر بوده است.
در مطالعه دیگری، ژل آلوئه ورا نه تنها بهبود زخم دهان را افزایش داد بلکه باعث کاهش درد نیز شد.
خلاصه: استفاده از آلوئه ورا، به عنوان یک پچ یا ژل، برای بهبود زخم دهان کمک کرده است.

کاهش یبوست

آروماتراپی اغلب برای درمان یبوست استفاده می شود.
این بار این ژل نیست بلکه لاتکس است که مزایا را فراهم می کند.
لاتکس یک بقایای زرد چسبنده است که فقط در زیر پوست برگ یافت می شود.
ترکیب کلیدی مسئول این اثر، آلوئین یا باربالوئین است که دارای اثرات ملین مثبت خوب است.
با این حال، برخی از نگرانی ها در مورد مسائل ایمنی با استفاده مکرر مطرح شده است به همین دلیل، لاتکس آلوئه در ایالات متحده به عنوان داروی بدون نسخه از سال 2002 در دسترس نیست.
بر خلاف باور عمومی، به نظر نمی رسد آلوئه ورا در برابر سایر اختلالات گوارشی مثل سندرم روده تحریک پذیر (IBS) و بیماری التهابی روده (IBD) موثر باشد.
خلاصه: لاتکس آلوئه ورا دارای اثرات ملایم قوی است و برای درمان یبوست مفید است ولی به نظر نمی رسد که برای سایر بیماری های دستگاه گوارش مفید باشد.

می تواند پوست را بهبود بخشد و از چین و چروک جلوگیری کند

شواهد اولیه وجود دارد که ژل موضعی Aloe vera می تواند روند پیری پوست را کند کند.
در یک مطالعه 30 زن بالای 45 سال، استفاده موضعی از ژل باعث افزایش تولید کلاژن و بهبود الاستیک کششی در یک دوره 90 روزه شد.
مطالعه دیگری نشان داد که آلوئه ورا کاهش دهنده اریتم (قرمزی پوست) است اما همچنین کشف شده که باعث دهیدراته شدن سلول های  پوست می شود.
آلوئه ورا با مواد معدنی، آنزیم ها، آنتی اکسیدان ها و ویتامین های A، C و E همراه است که همگی برای تقویت سد پوستی کار می کنند دبرا جلیمان، متخصص پوست در شهر نیویورک و نویسنده قوانین پوست می گوید: "این یک مرطوب کننده فوق العاده است."  آلیا همچنین حاوی پلی فنول هایی است که به نظر می رسد که در برابر سرطان پوست و رادیکال های آزاد (عامل پیری پوست ) موثر است.
دکتر Fusco می گوید: علاوه بر خواص ضد باکتریایی، آلوئه ورا ترکیباتی دارد که می توانند التهاب را کاهش دهند آن نیز فوق العاده آبدار است بنابراین ممکن است به بهبود کشش پوست کمک کند یک بررسی از تحقیقات علمی نشان داد که آلوئه ورا میزان بهبودی زخم های سوختگی جزئی را تقریباً نه روز افزایش می دهد. اما مطالعات دیگر نشان می دهد که نتایج مختلفی در رابطه با قدرت شفا گیاه وجود دارد بنابراین بهتر است از آن فقط برای زخم ها و سوختگی های جزئی استفاده شود.
شواهد بسیار کمی وجود دارد مبنی بر اینکه آلوئه ورا بتواند برای شرایط پوستی مانند پسوریازیس و درماتیت تابشی موثر باشد.
خلاصه: شواهد اولیه نشان می دهد که آلوئه ورا ممکن است اثرات ضد پیری پوست داشته باشد اما تحقیقات بیشتری لازم است.
کاهش دهنده قند خون در افراد دیابتی
گاهی اوقات آلوئه ورا بعنوان یک درمان دیابت معمولی مورد استفاده قرار می گیرد.
گفته شده است که سبب افزایش حساسیت به انسولین و به بهبود مدیریت قند خون کمک می کند.
مطالعات حیوانی و انسانی در بیماران دیابتی نوع 2 در واقع اثرات امیدوار کننده ای برای مصرف عصاره آلوئه ورا یافته است.
با این حال، کیفیت این مطالعات نسبتاً ضعیف بود بنابراین قطعاً توصیه آلوئه ورا برای این منظور پیش از موعد است.`
علاوه بر این، برخی از موارد آسیب کبدی گزارش شده است که در مصرف طولانی مدت مکمل های آلوئه ورا گزارش شده است.
خلاصه: شواهد اولیه نشان می دهد که آلوئه ورا ممکن است اثرات ضد پیری پوست داشته باشد اما تحقیقات بیشتری لازم است.

به درمان خارش پوست سر کمک می کند

درماتیت سبورژیک اصطلاح بالینی بیماری است که ما شوره سر می گوییم علائم سرگیجه خارش دار و پوسته پوسته شدن زیر موی شما می تواند با آلوئه ورا درمان شود.
یک مطالعه 1998 نشان داد که آلوئه ورا به حل التهاب پوست سر (عامل ایجاد شوره سر) کمک می کند اسیدهای چرب موجود در گیاه آلوورا دارای خواص ضد التهابی هستند.
عمق موهای چرب را پاک می کند
آلو ورا تمیز کننده موثر فولیکول مو است پوست های اضافی پوست (روغن) و باقی مانده از سایر محصولات مو را پاکسازی می کند اما آلوئه ورا به ریشه های موی شما آسیب نمی زند بر خلاف سایر مواد شیمیایی در محصولات مو، آلوئه ورا ملایم است و تمامیت موهای شما را حفظ می کند استفاده از آلوئه ورا یک راه عالی برای به دست آوردن موهای سالم تر، شفاف تر و نرم تر می باشد.
رشته های مو را تقویت و تعمیر می کند
آلوئه ورا حاوی ویتامین A ،C  و E است هر سه این ویتامین ها در گردش سلول، رشد سلول های سالم و موهای براق همکاری می کنند ویتامین B -12 و اسید فولیک نیز در ژل آلوئه ورا موجود هستند هر دو این اجزا می توانند سقوط موهای شما را کاهش دهند.
آلوئه ورا یک محصول محبوب است که مردم پس از قرار گرفتن در معرض آفتاب روی پوست خود استفاده می کنند این به خاطر محتوای کلاژن و خواص خنک کننده آن است  محتوای ویتامین در آلوئه ورا نشان می دهد که ممکن است برای تعمیر آسیب های خورشید به موهایتان نیز موثر باشد.
باعث رشد مو می شود
آلوئه ورا دارای توانایی باور نکردنی برای افزایش گردش خون به یک منطقه است این بخشی از این است که چرا خواص درمانی آن بسیار منحصر به فرد است.
هنگامی که از آلوئه ورا بر روی مو و پوست سر استفاده می کنید جریان خون به سرتان افزایش می یابد هنگامی که پوستتان پاک شده و موهای شما با آلوئه ورا تغذیه شود ممکن است متوجه شوید که شکستگی مو و ضرر و زیان موهایتان کاهش می یابد.
بسیاری از افرادی که ادعا می کنند که آلوئه ورا در واقع موجب رشد سریع مو می شود وجود دارد اما تا کنون شواهد بالینی کمی برای اثبات یا رد ادعاهای این افراد وجود دارد.

خطرات و هشدارها برای مصرف آلوئه ورا

هنگام استفاده از ژل آلوئه ورا معمولاً علت کمی برای نگرانی وجود دارد اما برخی از افراد به آن حساسیت دارند قبل از استفاده از آلوئه ورا به صورت موضعی، یک آزمایش پچ در یک ناحیه کوچک پوست خود انجام دهید کمی از آلوئه ورا را روی پوست بمالید و تا دو ساعت صبر کنید تا مشخص شود که آیا پوست شما واکنش نشان می دهد این به شما این امکان را می دهد که اگر حساسیت به آلوئه ورا دارید زا آن استفاده نکنید.
اگر شما از کرم هیدروکورتیزون روی پوست خود استفاده می کنید باید مراقب آلوئه ورا موضعی نیز باشید آلوئه ورا می تواند میزان کورتیزون را که توسط پوست شما جذب می شود افزایش دهد.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search