رژیم غذایی

آیا کالری بیشتری می سوزانید اگر ایستاده غذا بخورید؟

ایستاده غذا خوردن

طبق گزارشی در 2013، اکثر مردم بیش از 12 ساعت در روز نشسته اند. اگر در طول 7 تا 8 ساعت دیگر را نیز برای خواب عمل کنید اکثر افراد روزانه 19 تا 20 ساعت استراحت می کنند. به نظر می رسد که جامعه مدرن ما غیر متحرک است.

ما در حین کار می نشینیم بسیاری از مردم برای کار در تمام طول روز نشسته اند و اکثر مردم در شب تلویزیون تماشا می کنند و یا جلوی کامپیوتر می نشینند.
مقاله 2012 از تحقیقات دیابت و تمرین بالینی نشان می دهد نشستن بیش از حد با افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع 2، عوامل خطر قلبی عروقی و مرگ زود هنگام همراه است.
بنابراین، بسیاری از متخصصان سلامت معتقدند که ما باید سعی کنیم در طول روز بیشتر ایستاده و یا دوره های طولانی نشستن را کاهش دهیم.
چیزی که بیشتر مردم می نشینند خوردن است. در طول روز، می تواند بنشینند و در محل کار خود بخورند خوردن در ماشین و غیره معمول است.
با این حال، اگر شما بخورید کالری بیشتری می خورید؟ شما می توانید کالری بیشتری را دراستادن در مقایسه با نشستن بسوزانید اما راه های دیگری نیز وجود دارد که هنگام غذا خوردن ممکن است بر میزان مصرف غذا تاثیر بگذارد.

آیا ایستاده خوردن به کاهش وزن کمک می کند؟

یک بزرگسال 170 پوندی در یک ساعت از ایستادن حدود 186 کالری و برای یک ساعت نشستن در حدود 139 کالری می سوزاند.
بنابراین، برای یک ساعت در روز، اگر شما وزن 170 پوند دارید شما می توانید در حدود 47 کالری اضافی برای هر ساعت که شما ایستاده اید به جای نشستن بسوزانید.
داده های دانشگاه چستر نشان می دهد که ایستادن باعث افزایش ضربان قلب نسبت به نشستن حدود 10 ضربه در دقیقه می شود.
این می تواند به افزایش حدود 0.7 کالری در هر دقیقه برسد که بیشتر شما در مقایسه با نشستن می سوزانید.
این به تفاوتی در حدود 40 - 50 کالری در ساعت تبدیل می شود. بنابراین حتی ایستادن 3 - 4 ساعت در روز به جای نشستن می تواند به طور بالقوه 120 تا 200 عدد در روز کالری اضافی بسوزانید.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

آیا غذا در نشسته خوردن هضم بهتری دارد یا ایستاده خوردن؟

بعد از جویدن غذا، بزاق با غذا مخلوط و از مری عبور و وارد معده می شود. در حالی که در معده، اساساً غذا با اسید معده سائیده می شود و در معده به مولکول های کوچک تبدیل می شود.
این مولکول های کوچک سپس به روده کوچک رجوع می کنند که مواد مغذی می تواند در دیواره روده جذب شود.
نوع غذا خوردن می تواند میزان هضم شما را تحت تأثیر قرار دهد. به عنوان مثال، فیبر و پروتئین می توانند تخلیه معده را تاخیر دهند. این می تواند باعث افزایش ساییدگی شود و می تواند باعث کاهش اشتها در هنگام غذا خوردن شود.
با این حال، اگر شما به طور عمده کربوهیدرات ساده بخورید این مواد مغذی نسبتاً سریع به جریان خون وارد می شوند. و گرسنگی می تواند پس از خوردن سریع برگردد.

حالت بدن تأثیر دیگری بر هضم بدن شما دارد.

در سال 1988 اثرات وضع بدن بر تخلیه معده مقایسه شد. محققان دریافته اند که موقعیت دراز کشیدن، تخلیه معده را در مقایسه با سایر موارد بدن کاهش می دهد.
و موقعیت ایستاده باعث افزایش میزان تخلیه معده شد.
اگر تخلیه معده زمان کمتری طول بکشد شروع گرسنگی ممکن است سریعتر باشد. بنابراین، خوردن غذا هنگام ایستادن ممکن است تخلیه معده را افزایش دهد که در طول زمان ممکن است مصرف غذا را افزایش دهد.
مصرف کالری در هنگام ایستادن زیاد است اما تفاوت میزان کالری حداقل است زیرا اکثر مردم به سرعت غذا می خورند.
بله، سوزاندن کالری در حالت ایستاده می تواند در حدود 50 کالری در هر ساعت بیشتر باشد اما اکثر مردم وعده غذایی ایستاده را در مقایسه با نشستن سریع تر می خورند ولی در حالت نشسته می توانید آهسته تر غذا بخورید که ممکن است بدن زمان ثبت سیری را نشان دهد. همچنین ممکن است به کاهش سرعت تخلیه معده کمک کند.
اگر ایستاده و سریع غذا می خورید این می تواند هضم مناسب را مختل کند. در هنگام غذا خوردن شتابان و ایستاده در مقایسه با خوردن غذا به آرامی و نشسته ممکن است بیشتر در معرض هوا قرار گیرد.
اگر ایستادن غذا می خورید مطمئن شوید که وقت خود را صرف کنید و در خوردن غذا عجله نداشته باشید. این که آیا شما نشسته اید یا ایستاده اید مهمترین عامل است.

غذا یا میان وعده؟

در سال 2010 نشانه های غذا و محیط زیست روی 122 نفر مورد بررسی قرار گرفتند. اکثر مردم غذای خوردن را نشسته می خورند. بنابراین، اگر شما در حال ایستاده غذا بخورید مغز شما ممکن است مصرف غذا را به عنوان یک "میان وعده" ثبت کند حتی اگر غذا اصلی را بخورید.
بنابراین، مهم نیست که شما نشسته اید و یا ایستاده اید مهم این است که زمانی غذا خوردن تمرکز ذهنی داشته باشید. اگر غذا می خورید تا آن را به عنوان یک وعده غذایی و نه یک میان وعده تشخیص دهید.

سوزش دل

یکی از مواردی که افزایش تخلیه معده ممکن است سودمند باشد این است که اگر سوختگی دل داشته باشید. هنگامی که اسید معده به مری می رسد ممکن است سوختگی دل رخ دهد.
اسید سبب سوختگی مری می شود زیرا مری لایه محافظتی مشابه معده ندارد اگر سوزش دل دارید اغلب توصیه می شود از خوابیدن ساعت ها پس از خوردن اجتناب کنید.
دراز کشیدن می تواند احتمال نشت اسید معده را در مری افزایش دهد زیرا گرانش اسید را به سمت مری ادامه می دهد.
در حال ایستاده خوردن می تواند به کار گرانشی در برابر ریفلاکس اسید کمک کند و می تواند برای جلوگیری از سوختگی دل سودمند باشد. اگر ریفلاکس اسید دارید با پزشک خود در مورد آنچه که برای برنامه درمان شما مناسب است صحبت کنید.
نتیجه
اکثر آمریکایی ها در طول روز بیش از حد نشسته اند. این امر می تواند برای سلامتی مضر باشد چرا که نشستن بیش از حد باعث افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع 2، بیماری های قلبی عروقی و حتی مرگ زودرس می شود. قطع کردن دوره نشستن با حرکت توصیه می شود.
با این حال، اگر به جای نشستن به ایستادن بپردازید مطمئن شوید که مصرف غذا را ثبت می کنید. اگر غذا را به عنوان یک وعده غذایی اصلی ثبت نکنید ممکن است به راحتی غذا مصرف کنید.
همچنین ممکن است به تخلیه معده سرعت بخشید که می تواند حس سیری شما را تغییر دهد. اگر سوزش دل دارید خوردن غذا در ایستادن می تواند به کاهش خطر ابتلا به ریفلاکس اسید کمک کند.
در انتها، آیا نشسته بخورید و یا ایستاده. از مصرف غذا خود مراقبت کنید و به آرامی بخورید تا بدن شما قادر به ثبت غذا باشد و احساس سیری شما را زودتر ثبت کند. 

مقاله مرتبط

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search