رژیم غذایی

مزایای آبگوشت استخوان چیست؟

خواص آبگوشت استخوان

برای هزاران سال، غذاهای سنتی مانند سبزیجات تخمیر شده و لبنیات کشت شده وجود دارد که برای مزایای سلامتی آنها تبلیغ شده است.

اما یک غذای شایع که در حال حاضر به خاطر مزایای سلامتی باور نکردنی آن شناخته شده است بگوشت استخوان است که تا به حال مرسوم اس؛ این یک عنصر غذایی از رژیم غذایی پالئو است آبگوشت استخوان یک مایع حاوی استخوان ها و بافت های متصل است. برای تهیه آبگوشت استخوان، مردم از استخوان گاو، مرغ و حتی ماهی استفاده می کنند. نوشیدن آبگوشت استخوان ممکن است برای مفاصل و دستگاه گوارش مفید باشد.
آبگوشت استخوان همچنین حاوی مواد مغذی مهم دیگر، به خصوص مواد معدنی، مشتق شده از این بافت ها باشد. این باعث می شود آبگوشت استخوان یک مکمل غذایی مناسب برای بسیاری از مردم باشد.
جوشاندن استخوان ها در آب با مقداری سرکه کمک می کند تا مواد مغذی را از مغز استخوان خارج کند و همچنین بافت های دیگر را به آب بریزد. نتیجه یک سوپ مغذی و پرطرفدار است.

خواص آبگوشت استخوان

1. آن بسیار مغذی است

سوپ آبگوشت استخوان غنی از مواد مغذی است.
استخوان ها خود غنی از ویتامین ها و مواد مغذی از جمله کلسیم، منیزیم و فسفر هستند.
همچنین بافت همبند آبگوشت استخوان، ترکیبات طبیعی غضروف را برای بدن تامین می کند.
بافت ها و استخوان ها حاوی کلاژن هستند. کلاژن در اثر پختن به ژلاتین تبدیل می شود که برای بدن آمینو اسیدهای تشکیل می دهد که بلوک های ساختمانی پروتئین هستند.
نمی توان گفت که مقدار زیادی از مواد مغذی در یک دسته خاص از آبگوشت استخوان وجود دارد زیرا این بستگی زیادی به نوع و کمیت استخوان ها و بافت هایی که به آن وارد شده دارد.
با این حال، ممکن است شامل انواع مختلفی از استخوان ها و بافت ها برای بیشترین مقدار مواد مغذی باشد.
مغز استخوان غنی از مواد مغذی است مانند:
آهن
ویتامین A و K
اسید های چرب
سلنیوم
فلز روی
منگنز
آبگوشت استخوان ممکن است مقدار کمی از این مواد مغذی را فراهم کند و بسیاری ادعا می کنند که مصرف آن آسان ترین راه برای مصرف این مواد مغذی در یک فرم است که برای هضم آسان تر است.
اضافه کردن مواد دیگر مانند سبزیجات به سوپ همچنین ممکن است مواد مغذی را اضافه کند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

2. ممکن است از مفاصل محافظت کند

آبگوشت استخوان یک منبع ژلاتین است که از کلاژن استخوان است. این در مفاصل بسیار مهم است.
غضروف در مفاصل، با استفاده مداوم، از بین می رود. این می تواند فشار بیشتری به مفاصل اضافه کند که ممکن است به علت فشار اضافه شده آسیب ببیند.
بررسی 2017 که در مجله Sports Medicine منتشر شده است نشان می دهد که مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی نشان می دهد که مکمل ژلاتین مقدار کلاژن را در بافت ها افزایش می دهد. این ممکن است به محافظت از مفاصل از فشار غیر ضروری کمک کند.(1)
استفاده از آبگوشت استخوان ممکن است راه خوبی برای افزودن ژلاتین به رژیم غذایی باشد که ممکن است به حفاظت از این مفاصل کمک کند.

3. این ممکن است به مبارزه با استئوآرتریت کمک کند

ترکیبات موجود در آبگوشت استخوان به حفظ مفاصل کمک می کند و همچنین ممکن است به افراد مبتلا به استئوآرتریت کمک کند.
یک مطالعه 2016 در نشریه تغذیه اثرات کلاژن نوع 2 در افراد مبتلا به علائم استئوآرتریت را در زانوی آنها مشاهده کردند. کلاژن از بافت همبند جوجه ها بدست می آید.(2)
نتایج آن نشان می دهد که کلاژن در افراد مبتلا به استئوآرتریت می تواند علائم مفصل زانو، مانند درد، سفتی و عملکرد فیزیکی ناچیز را بهبود بخشد.
استفاده از آبگوشت استخوان ممکن است راه آسان برای ارائه همان نوع کلاژن، همراه با سایر مواد مغذی مفید به بدن باشد.

4. این ممکن است به کاهش التهاب و بهبود روده کمک کند

افراد مبتلا به بیماری التهابی روده یا سندرم روده تحریک پذیر ممکن است از آبگوشت استخوان بهره مند شوند.
برخی از اسیدهای آمینه موجود در آبگوشت استخوان نیز ممکن است برای هضم مفید باشند. یک اسید آمینه به نام گلوتامین به نظر بسیار امیدوار کننده است.
به عنوان یک مطالعه 2017 در مجله فعلی در یادداشت های بالینی تغذیه و مراقبت های متابولیک، مکمل گلوتامین به ترمیم سد روده در مدل های انسان و حیوانی کمک می کند.
این ممکن است به شرایطی مانند نشت روده کمک کند که باعث تخریب مخاطی در روده و تداخل با توانایی بدن برای هضم غذا شود.(4)
به عنوان یک مطالعه 2017 در نشریه Nutrients، افراد مبتلا به بیماری التهابی روده تمایل دارند سطوح پایین برخی از اسیدهای آمینه در بدن خود داشته باشند. برای این افراد، آمینو اسیدهای اضافی در رژیم غذایی خود ممکن است به برخی علائم بیماری کمک کند.
مصرف روزانه آبگوشت استخوان ممکن است یک راه ساده برای دریافت اسید آمینه ضد التهابی در بدن باشد.

5. ممکن است به خواب کمک کند

اسیدهای آمینه در آبگوشت استخوان همچنین ممکن است در بعضی افراد موجب خواب بهتر شود. مطالعه 2015 در مجله Neuropsychopharmacology گزارش می دهد که اسید آمینه گلیسین یک گزینه درمانی مناسب برای بهبود خواب است.(5)
افرادی که گلیسین را قبل از رفتن به خواب می خورند ممکن است احساس کنند که آنها خواب بهتری دارند و در طول روز بعد خستگی کمتری دارند. برای این افراد، نوشیدن آبگوشت استخوان با یک شام ساده ممکن است به تهیه این گلیسین کمک کند.

6. ممکن است از کاهش وزن حمایت کند

آبگوشت استخوان همچنین ممکن است به افراد کمک کند وزن کم کنند. این دارای پروتئین بالا است که به بدن کمک می کند تا مدت بیشتری احساس سیری کنند و از محدودیت کالری حمایت می کند.
یک مطالعه 2017 در مجله تغذیه کلیه نشان می دهد که یک فنجان متوسط آبگوشت استخوان مرغ دارای پروتئین بیشتری نسبت به یک فنجان متوسط گوشت مرغ پایه است.(6)
نوشیدن آبگوشت استخوان یا ساخت یک سوپ ساده ممکن است راهی مفید برای افزودن پروتئین بیشتر به رژیم غذایی باشد و احساس راحتی بیشتری را با غذا بدون مصرف کالری بسیار زیاد داشته باشید.

7. پشتیبانی از عملکرد سیستم ایمنی

یکی از چیزهای قابل توجه در مورد آبگوشت استخوان، مزایای تقویت آن است که همانطور که در بالا توضیح داده شد در واقع اثر کلیدی بر بدن و حمایت از عملکرد سیستم ایمنی بدن دارد.
سندروم نشت روده زمانی اتفاق می افتد که ذرات بی خطر از مواد غذایی از طریق دهانه های کوچک در پوشش روده تضعیف می شوند و وارد جریان خون می شوند جایی که سیستم ایمنی آن ها را تشخیص می دهد و به شدت فعال می شود. این باعث افزایش التهاب می شود و منجر به اختلال در تمام موارد می شود. سیستم ایمنی بدن، سطوح بالایی از آنتی بادی ها را تولید می کند که باعث پاسخ ایمنی مانند ایمنی و حمله به بافت های سالم می شود.
آبگوشت استخوان یکی از مفیدترین مواد غذایی است که سلامت روده را بهبود می بخشد و بنابراین از عملکرد سیستم ایمنی بدن و پاسخ التهاب سالمی حمایت می کند. کلاژن / ژلاتین و اسیدهای آمینه پرولین، گلوتامین و آرژنین به این حفره ها در پوشش روده و حفظ یکپارچگی روده کمک می کند. اعتقاد بر این است که سولفات های استخوانی به طور سنتی از پاسخ التهابی سالم و عملکرد طبیعی سیستم ایمنی حمایت می کنند. آبگوشت استخوان حتی می تواند موجب خواب سالم، افزایش انرژی در طول روز و حفظ خلق و خوی سالم باشد.

نحوه تهیه آبگوشت استخوان

ذخیره سوپ مرغ در اجاق گاز آهسته پخته می شود
آرام پز هنگام تهیه آبگوشت استخوان مفید می باشد.
یک راه ساده برای آن این است که استخوان ها را از وعده های غذایی دیگر ذخیره کنید. به عنوان مثال، یک لاشه مرغ با نوک و پنجه کامل ممکن است پایه خوبی برای آبگوشت استخوان باشد.
بسیاری از قصاب ها و گوشت فروشی ها در فروشگاه های مواد غذایی نیز هر گونه استخوان هایی را که در دسترس دارند به فروش می رسانند.
برای ساختن آبگوشت استخوان خانگی، دستورالعمل زیر را امتحان کنید:
1 گالن آب
1 اونس سرکه
3-4 پوند استخوان و بافت
اجزای تشکیل دهنده را در یک ظرف بزرگ یا اجاق گاز آجدار جوش داده و سپس دمای آن را کاهش داده و به مدت 10 تا 24 ساعت بجوشانید قبل از اینکه آن را سرد کنید. سپس با عبور از یک پارچه پنیری در ظروف کوچکتر برای ذخیره سازی بریزید.
این همچنین ممکن است به اضافه کردن نمک، سبزیجات و ادویه جات مانند مریم گلی یا آویشن برای کمک به طعم و مزه بیشتر گوشت کمک کند.
بعد از تهیه آبگوشت، آن را در ظروف کوچکتر در فریزر ذخیره کنید. این ظروف کوچکتر را در صورت لزوم برای استفاده حرارت دهید.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search