رژیم غذایی

انواع انبه ها: انواع انبه از سراسر جهان

انواع انبه

انواع مختلفی از انبه در جهان وجود دارد هر کدام شیرین تر از گذشته است اما قبل از خرید، خوب است بدانید که چگونه همه آنها اندازه گیری می شود.

انواع محبوب انبه شامل انبه عسلی، انبه فرانسیس، انبه کیت، انبه کنزینگتون، انبه پالمر، انبه تامی اتکینز، انبه چانسو، انبه کسار و انبه هادن می باشند. بسیاری از انبه ها به عنوان نوعی از میوه های گرمسیری در دنیا شناخته می شوند. از این رو، تعجب آور نیست که صدها تن از انواع انبه وجود دارد. گونه های انبه می توانند دارای طعم و ظاهر متفاوت باشد. اما اکثر انواع انبه ها دارای طعم شیرین، پالپ فیبری آبدار و پوست مویی ضخیم هستند.
انبه ها در تعدادی از گونه ها با برخی از پوسته های قرمز مایل به سبز، زرد یا نارنجی هستند. انبه های شیرین نیز در شکل و اندازه های مختلف، از جمله بیضی شکل و کلیوی شکل می گیرند.
اگرچه انبه ها بومی جنوب آسیا هستند انواع مختلف انبه در فلوریدا، اسپانیا، کارائیب، آفریقا و استرالیا رشد می کنند.
انبه ها نه تنها نوعی از میوه های گرمسیری شیرین خوشمزه هستند. آنها همچنین دارای مزایای سلامتی زیادی هستند. انبه با مواد مغذی است که به تقویت بینایی کمک می کند و خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهد و هضم را بهبود می بخشد.
در این مقاله، شما در مورد انواع مختلف انبه که برای خوردن خوب است یاد خواهید گرفت.

انواع انبه 

انبه (همچنین mangos نوشته شده) در گروه Mangifera نوع گیاه است و "انبه معمول" گونه ای است که از هند می آید.
بیایید به جزئیات بیشتر در بسیاری از انواع مختلف انبه در دسترس نگاه کنیم.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

انبه تامی اتکینز

انبه "تامی اتکینز" از فلوریدا می آید و یکی از شایع ترین گونه های انبه موجود برای خرید است.
این نوع انبه نسبتاً بزرگ و دارای شکل بیضی است. گوشت زرد گوشتی رشته ای و فیبری است. پالپ خوشمزه و ملایم شیرین آن با یک پوست قرمز ضخیم تیره با تکه های سبز پوشیده شده است. این تنوع انبه به عنوان یکی از گونه های شیرین انبه نیست اما یکی از محبوب ترین انواع آن است.
شما معمولاً می توانید انبه تامی اتکینز را در طول سال خریداری کنید با این حال، بهار و تابستان زمانی است که این انبه ها اغلب در دسترس هستند.
انبه تامی اتکینز رسیده برای خوردن کامل یا برش داده در یک سالاد میوه سالم مناسب است. گوشت آن خوب است و مقادیر کمی آب دارد.
برای دانستن زمانی که گونه تامی آتکینز رسیده است انبه را فشار ملایم بدهید. انبه باید کمی نرم باشد اما هنوز استحکام آن حفظ باشد.

انبه کنت

همچنین از فلوریدا آمده است که گونه کنت یک نوع آبدار از میوه انبه است که دارای طعم شیرین تر از تامی اتکینز است.
انبه کنت یک نوع انبه بزرگ است که پوست سبز تیره دارد. ممکن است قرمز سرخ شده روی پوست باشد اما سایه های زرد به شما می گوید این نوع انبه رسیده است. در مقایسه با انواع دیگر انبه، انبه کنت فیبر ندارد و گوشت آن بسیار لطیف است.
این گونه فلوریدا معمولاً در ماه های زمستان و تابستان موجود است. هرچند که در فلوریدا وجود دارد انبه کنت نیز در اکوادور، مکزیک و پرو رشد می کند.
بهترین راه برای خوردن انبه کنت رسیده خوردن تازه آنها، و یا خشک کردن آنها است. محتوای آب بالا آنها، پالپ منسوخ شده و تعداد محدودی از الیاف، آنها را به عنوان یک عنصر با ترکیبات عالی می سازند.

انبه آلفونسو

انبه آلفونسو انواع انبه از هند است و آنها "شاه انبه" نامیده می شوند. دلیل این توضیح این است که انبه آلفونسو بسیار شیرین و آبدار است.
انبه آلفونسو مانند یک انبه خوشمزه است که یکی از انواع انبه های هندوستان است. انبه یک نوع میوه نسبتاً بزرگ است و گوشت غنی از گوشت با رنگ زعفرانی با یک پوست زرد معطر و پر زرق و برق سرخ شده پرتقالی است.
این نوع انبه هندی نوعی است که کم فیبر و گوشت غلیظ خامه ای دارد که خوشمزه است. شما می دانید زمانی که این انبه برای خوردن آماده است پوست آن به رنگ زرد روشن با رنگ قرمز بر روی آن ظاهر می شود.
گوشت غیر فیبری آلفونسو بدین معنی است که برای استفاده برای ساختن شربت، پوره یا اسموتی ها مناسب است. یا ممکن است شما فقط بخواهید انبه از تنه قطع کنید و گوشت شیرین تازه آن را بخورید.

انبه Haden Mango

انبه هادن یک انبه متوسط می باشد که برخی ادعا می کند انواع مختلفی از انبه های فلوریدا است. در واقع، بیشتر انبه از فلوریدا مربوط به رقم هادن است.
یکی از ویژگی های متمایز این نوع انبه، غنی، پوست قرمز عمیق و عطر معطر است. به عنوان انبه رسیدن، نکات از زرد می آیند. هنگامی که به بافت نظر کنید گوشت انبه دارای الیاف کوچک است که به حفظ گوشت زرد نازک کمک می کند.
شما معمولاً می توانید این انبه را در فصل بهار زمانی که میوه ها رسیده است خریداری کنید. Haden یک انبه های خوب است که به خوبی در دستور العمل ها کار می کند و به تنهایی خوشمزه است.

انبه فرانسیس 

انبه فرانسیس نوعی انبه هائیتی است که نسبتاً بزرگ است و دارای رنگ های مختلف از زرد تا نارنجی و سبز روشن است.
یکی از ویژگی های منحصر به فرد انبه فرانسیس، S-shaped long است و نوع دیگری از انبه است. گوشت انبه عمیق زرد بسیار غنی و شیرین است و فقط کمی فیبری و نه بسیار رشته ای است. این نوع انبه برای مصرف عالی است.
شما می توانید انتظار داشته باشید در طول فصل بهار و تابستان انبه فرانسیس را پیدا کنید.

انبه نیلام

نوع بزرگ دیگری از تنوع انبه هندی، مانگویی نیلام است. این انبه خیلی خوشمزه است که بسیاری از مردم ادعا می کنند که بهترین انبه در جهان است.
انبه Neelam دارای شکل بیضی طولانی، پوست زرد روشن هنگام رسیدن و گوشت کم فیبر است. طعم این گونه انبه شیرین و کمی اسیدی است. شما می دانید زمانی که پوست Neelam از سبز به زرد تبدیل می شود عطر و طعم های ماندنی لذت بخش دارد.
شبیه ترین و شیرین ترین انبه نیلام در اواسط تابستان در دسترس است.

انبه آتالفو

انبه Ataulfo نیز به دلیل عطر و طعم بسیار شیرین آن، "انبه عسل" یا "انبه شامپاگنی" نامیده می شود.
این یکی از انواع کوچک انبه است و شکل بیضی دارد. گوشت انبه زرد توسط پوست ضخیم زرد با جزعی سبز و نارنجی محافظت می شود. هنگامی به یک انبه Ataulfo رسیده می گویید که گوشت خامه ای، شیرین و کم فیبر پیدا کنید. این باعث می شود که این نوع انبه برای استفاده در سالاد، اسموتی ها و یا خوردن استفاده شود.
برای این که اگر این انبه تنوع و آماده برای خوردن باشد پوست زرد باید کمی چین و چروک خورده باشد و عطر شیرین را به آن بدهد.
اگر چه Ataulfo از مکزیک است این نوع انبه در بسیاری از کشورها از جمله تایلند، فیلیپین، اکوادور و پرو رشد می کند.
اگر می خواهید این گونه انبه افسانه ای را امتحان کنید معمولاً از بهار تا اواسط تابستان در دسترس است. یکی از دلایل بسیاری برای انجام این نوع انبه این است که دانه کمی است بنابراین شما می توانید انبه آبدارتر برای خوردن داشته باشید.
به غیر از مصرف تازه آنها، می توانید از Ataulfo رسیده در chutneys، sorbets، pancakes یا muffins استفاده کنید. آنها علاوه بر این که خوشمزه و شیرین هستند به گوشت و مرغ کبابی اضافه می شوند.

انبه پالمر

انبه پالمر در فهرست بزرگترین نوع انبه ها قرار دارد و بعضی اوقات وزن آن 2 پوند است (0.9 کیلوگرم)!
این دسته از گیاهان عظیم فلوریدا اکنون به طور عمده در برزیل رشد می کند و در اواخر فصل به طور کلی در دسترس است. این نوع انبه بزرگ دارای شکل مستطیل بلند است که دارای سایه های سبز و قرمز است. وقتی انبه رسیده باشد روی پوست ضخیم باید زرد شود.
انبه پالمر یک نوع بزرگ انبه با چند فیبر در گوشت نرم زرد نارنجی است. از آنجا که گوشت رشته ای نیست این یکی از بهترین انبه ها برای اضافه کردن به کوکی ها یا سایر دستور العمل های سالم است.
در تابستان و ماه های پایانی می توانید انتظار داشته باشید که انبه پالمر را در فروشگاه ها پیدا کنید. یک فشار به آن بدهید تا رسیدن ان مشخص شود.

انبه ایروین

انبه ایروین یک نوع انبه انعطاف پذیر است که دارای پوست پر زرق و برق قرمز است که کاملاً رسیده است.
این نوع انبه یکی دیگر از گونه های فلوریدا و یکی از انواع محبوب انبه است. با این حال، انبه های Irwin نیز در استرالیا، ژاپن، آمریکای مرکزی و تایوان رشد می کنند.
انبه Irwin دارای طعم سیب یا انبه است و این دلیل آن است که به عنوان "انبه سیب" نامگذاری شده است. این یک نوع انبه رشته ای نیست چون تقریباً در خمیر بدون فیبر است. وقتی رسیده می شود گوشت زرد عمیق با یک طعم شیرین خوشمزه دارد.
انتظار می رود این نوع انبه در ماه های تابستان پیدا شود.

انبه گلن

انبه گلن نمونه دیگری از انبه است که به تنهایی خوشمزه است.
انبه گلن در اصل در فلوریدا دارای یک شکل بیضوی یا مستطیل در یک انتها و از طرف دیگر گرد شده است. در مقایسه با دیگر انبه ها، پوست نازک دارد و زمانی که به طور کامل رسیده است به رنگ زرد و نارنجی رنگ است. این یکی از انواع بی شکل از انواع انبه است که از فلوریدا آمده است.
یکی از دلایلی که برخی ادعا می کنند این است که بهترین انبه برای خوردن است به دلیل طعم شیرین غلیظ و عطرهای عجیب و غریب استوایی ان.

انبه والنسیا پراید

انبه های Valencia Pride در فلوریدا و کالیفرنیا رشد می کنند و نمونه ای از انواع میوه انبه می باشند.
انبه بزرگ بیضی شکل با پوست زرد پوشیده شده است که قرمز شدن آن بر روی آن است. این نوع از انبه ها به دلیل کیفیت غذای عالی آنها بسیار محبوب شده است. گوشت صاف و کم فیبر، سفت و زرد با طعم شیرین است. هنگامی که رسیده شود گوشت والنسیا پراید بسیار آبدار می شود.
والنسیا پراید زراعی در اواخر فصل با برداشت که در طول ماه های ژوئیه و اوت رسیده می شود.

انبه کیت

انبه کیت دارای انواع مختلفی از انبه هستند و دارای شکل بیضوی هستند.
کیت یکی دیگر از انواع انبه های فلوریدا است که در سراسر جهان محبوب است. تنوع کیت در مقایسه با انواع دیگر انبه های فلوریدا نوعی انبه است که در اواخر فصل در ماه اکتبر اتفاق می افتد.
انبه گرد بزرگ دارای پوست سبز تیره با جزعی قرمز سرخ شده است. پالپ انبه زرد دارای طعم شیرین است و حاوی برخی از الیاف است. تسخیص انبه رسیده مشکل است زیرا همیشه حتی زمانی که رسیده باقی می ماند سبز است با انگشت خود به آرامی فشار دهید و مشخص نمایید که انبه رسیده است.
با توجه به طعم تند و تیز خود، انبه کیت در فرهنگ آسیایی محبوب است که از آن برای خیارشور و chutneys (یک نوع چاشنی غذا) استفاده می شود.

انبه Kensington Pride

انبه کنزینگتون پراید، یا انبه Bowen، انواع مختلفی از انبه استرالیا و همچنین نوع محبوب انبه در کشورها است.
در مقایسه با انواع دیگر انبه، کنزینگتون پراید یک نوع انبه بزرگ است. میوه های مانگو بیضی دارای پوست زرد و سبز می باشند که ممکن است یا ممکن نیست به سایه ای از قرمز روشن توسعه یابد. گوشت زرد شیرین نسبتاً فیبری و تا حدودی با طراوت است.

انبه مادام فرانسیس

انبه مادام فرانسیک (فرانسیس) یک Haitian cultivar است که طعم بسیار منحصر به فردی دارد. این نوع انبه در اندازه نسبتاً بزرگ است و دارای رنگ های مختلف از زرد تا نارنجی و سبز روشن است.
یکی از ویژگی های منحصر به فرد انبه فرانسیس، S-shaped long است و نوع دیگری از انبه است. گوشت انبه زرد عمیق بسیار غنی و شیرین است و فقط کمی فیبری و نه بسیار رشته ای است. این نوع انبه برای مصرف عالی است.
به دلیل شیرینی استثنایی آن، مادام Francique mango نامیده می شود به عنوان "انبه دسر" است.
برای دوستداران انبه، این یکی از بهترین نوع انبه است که در کارائیب رشد می کند.
شما می توانید انتظار داشته باشید در طول فصل بهار و تابستان انبه فرانسیس را پیدا کنید.

انبه Chaunsa

نوعی انبه هندی است انبه چانسو، یکی از بهترین گونه های انبه در جهان است.
Chaunsa در 3 نوع اصلی وجو دارد - انبه چانسو شیرین، انبه چانسو عسلی و انبه چانسو سفید.
این نوع انبه دارای شکل مستطیلی دارای پوست زرد طلایی است که دارای جزعی رنگ قرمز سرخ شده بر روی آن است. پوست ضخیم از گوشت نرم زرد محافظت می کند که به سختی حاوی الیاف است. از بسیاری از انواع انبه در جهان، انبه Chaunsa شیرین ترین در نظر گرفته می شود. چانسو رسیده همچنین دارای عطر و طعم لذت بخش است و گوشت آن بسیار آبدار است.

در ادامه بخوانید: فواید انبه چه هستند؟9 مزایای سلامتی خوردن انبه در بارداری

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search