رژیم غذایی

رژیم غذایی و ورزش برای کاهش چربی بیش از حد در گردن

رژیم غذایی و ورزش برای کاهش چربی بیش از حد در گردن

از بین تمام نقاط بدن که هنگام از بین رفتن چربی، سرسخت است گردن یکی از دردسر سازان است نه تنها چربی گردن باعث می شود یک احساس خودآگاهی فرد می شود بلکه اثرات منفی بر سلامتی دارد. این می تواند باعث آپنه خواب شود که باعث اختلال در تنفس و اختلال در خواب می شود.

همچنین، چربی معمولاً ابتدا در مناطق دیگر بدن ذخیره می شود. ایجاد چربی گردن معمولاً با مسائل سلامتی مرتبط است. چربی گردن می تواند به دلیل اضافه وزن یا چاقی ایجاد شود که معمولاً به دلیل عادت غذایی ضعیف و نداشتن فعالیت بدنی کافی است.
هیچ کس با ورزش نمی تواند چربی را در یک قسمت از بدن از بین ببرد اما به طور کلی ورزش منظم باعث کاهش کلی چربی می شود. با گذشت زمان، چربی گردن نیز کاهش می یابد.
با این حال، تمرینات، تکنیکهای استقرار و تغییر سبک زندگی وجود دارد که می تواند به تسریع و سرعت بخشیدن به روند کمک کند. در اینجا می توانید کارهایی را برای کاهش چربی گردن انجام دهید.

چه عواملی باعث چربی گردن می شود؟

چندین عامل باعث ایجاد چربی در گردن شما می شود. درک صحیح از این عوامل به شما کمک می کند راه هایی برای کاهش چربی اطراف گردن خود بیابید.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

1. سن:

سن نقش مهمی در نحوه ظاهر شما دارد. هنگامی که پیر می شوید پوست شما الاستیسیته را از دست می دهد و پیر می شود. این امر باعث می شود پوست شما به نظر دارای غبغب شود.

2. ژنتیک:

اگر سابقه غبغب یا پوستی با کمی انعطاف پذیری در خانه خود دارید احتمال خوبی وجود دارد که شما هم دچار آن شوید.

3. چاقی:

ممکن است چاقی تأثیر مستقیمی روی چربیهای اطراف گردن نداشته باشد اما این یک عامل مؤثر است. با نوع سبک زندگی ما، غذای آشغال، بدون هیچ گونه ورزش، باعث چاقی و چربی گردن نیز می شود.

4. وضعیت:

وضعیت استقرار بدن برای عضلات بدن ضروری است. اگر موقعیت مناسبی را حفظ نکنید عضلات گردن و چانه را تضعیف می کند. اگر وضعیت خود را اصلاح نکنید پوست اطراف گردن و چانه با گذشت زمان شروع به از بین رفتن خاصیت ارتجاعی می کند و در نتیجه یک چانه دارای غبغب ایجاد می شود.

تمرینات ساده و مؤثر برای کاهش چربی گردن:

در اینجا برخی از بهترین تمرینات برای کاهش سریع چربی گردن با انجام مراحل برای درک هر فعالیت ارائه شده است. بیایید نگاهی به آنها بیندازیم.

1. مصرف کالری را کاهش دهید

یک دلیل چربی گردن چاقی است و اصلی ترین راه مبارزه با چاقی کاهش کالری دریافتی است. کاهش کالری شامل جلوگیری از پرخوری است که به نوبه خود به کاهش چربی بدن کمک می کند.
برخی از راه های آسان برای کاهش کالری عبارتند از:
از غذاهای کالری بالا (گوشت پرچرب، خوب پخته شده و غیره) به سمت خوردن غذاهای کم کالری و پر فیبر (گوشت بدون چربی، سبزیجات، میوه، حبوبات و غیره) بروید.
به جای دانه های تصفیه شده مانند برنج سفید و نان سفید، منابع بهتری از کربوهیدرات ها مانند سیب زمینی شیرین و غلات کامل بخورید.
از پخت و پز با چربی های پر کالری مانند کره و چربی خوک خودداری کنید.
در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید زیرا دهیدره ماندن باعث گرسنگی شما می شود.
اگر میان وعده های غذایی در بین وعده ها مصرف می کنید میوه ها، آجیل ها، دانه ها و سبزیجات را انتخاب کنید.
وقت خود را صرف کنید و در طول وعده های غذایی کمی آهسته تر بخورید حتی اگر فقط 5 دقیقه بیشتر از حد معمول طول بکشد زمان اضافی می تواند به شما کمک کند احساس سیری کنید.
پروتئین های بدون چربی را بخورید تا به سیری کمک کنید.

2. تمرین وزنه برداری برای ذوب چربی بدن

به غیر از رعایت رژیم غذایی سالم، انجام تمرینات وزنه برداری باعث از بین رفتن چربی بدن می شود. دلیل این امر این است که تمرین وزنه برداری معمولاً بر حرکات بزرگ و مرکب متمرکز است که همزمان چندین گروه عضلانی را هدف قرار می دهند و کالری بیشتری می سوزاند.
شما از این نوع تمرینات بویژه در مورد از دست دادن چربی بیشتر احساس می کنید. نه تنها تمرینات وزنه برداری در نبرد با چربی بدن کمک می کند بلکه باعث کاهش چربی ناحیه گردن نیز خواهد شد.
توجه: اگرچه شما نمی توانید چربی را کاهش دهید اما به طور کلی می توانید چربی بسوزانید. لاغر کردن کل بدن در نهایت از شر چربی گردن خلاص می شود.
تمرین وزنه برداری به معنای وزنه برداری سنتی نیست. شما می توانید تأثیرات مشابهی را از وزن بدن، بانداژ یا حرکات دستگاه دریافت کنید. ایده اصلی این است که نوعی ورزش مقاومتی انجام دهید که عضلات شما را درگیر کند.
برای کسب بهترین نتیجه، در هر هفته دو یا سه، 45 دقیقه تمرینات قدرتی کامل را هدف قرار دهید تا چربی گردن را بسوزانید.

3. برای از دست دادن چربی قلب خود را سرعت ببخشید 

انجام ورزش منظم قلبی عروقی راهی عالی برای نه تنها تقویت قلب و ریه های شما، بلکه سوزاندن کالری اضافی است.
با از بین رفتن کالری های اضافی، بدن شما باید انرژی را از چیزی دریافت کند چیزی که بافت چربی اضافی است اگر بافت چربی اضافی در گردن دارید انجام ورزش قلبی به طور فوق العاده ای کمک خواهد کرد.
برای یک جلسه 30 دقیقه ای با شدت متوسط حدود 5 بار در هفته هدف گذاری کنید. چند روش جالب برای انجام این کار شامل موارد زیر است:
به یک پیاده روی سریع در خارج بروید قدم بزنید و از یک تپه بالا بروید تا سخت تر شود.
با دوستان یا اعضای خانواده خود دوچرخه سواری کنید.
به یک سالن ورزشی محلی که استخر دارد برای شنا بروید.

4. تمرین های خاص گردن را انجام دهید

در حالی که رعایت رژیم غذایی سالم و ورزش روزمره نتایج خوبی را به شما می دهد حرکات خاصی وجود دارد که می توانید انجام دهید این کار باعث تقویت عضلات گردن می شود بنابراین شکل و تونیسته بیشتری به آن ناحیه می بخشید.

آ. ورزش مقاومت در کنار سر

تمرین مقاومتی یک تمرین عالی بدون تجهیزات است که فقط به دستان شما نیاز دارد. این ماهیچه ها را در گردن هدف قرار داده و به لحن و شکل دادن آنها کمک می کند. این تمرین همچنین ممکن است به کاهش سردرد، میگرن و وضعیت استقرار بدن کمک کند.
نحوه انجام تمرین:
بلند و با وضعیت خوب ایستاده، یک دست را در کنار سر قرار دهید.
حرکت را با فشار دادن سر به سمت دست شروع کنید.
همانطور که سر را به سمت دست می کشید با دست (با مقاومت) به سمت سر فشار دهید.
به موقعیت شروع بازگردید.
10-12 بار دو تا سه بار در روز تکرار کنید.

ب. ورزش چرخش گردن

چرخش گردن یکی دیگر از تمرینات عالی است که باعث می شود عضلات گردن کار کنند.
نحوه انجام تمرین:
بلند با وضعیت خوب بایستید.
گردن خود را به سمت چپ بچرخانید و سپس به مرکز برگردید.
گردن خود را به سمت راست بپیچید و سپس به مرکز برگردید.
10-12 تکرار در هر طرف ، دو تا سه بار در روز انجام دهید.

5- وضعیت خوب را تمرین کنید

تمرین وضعیت خوب بدن همچنین می تواند به خلاص شدن از شر چربی گردن کمک کند.
هنگامی که شما خمیده می شوید - به دلیل سبک زندگی بی تحرک، با استفاده از تلفن یا تماشای تلویزیون گردنتان را به حالت جهشی به جلو می کشید که می تواند درد گردن را تشدید کند.
نشستن بلند و بدون شل شدن می تواند تنش روی گردن را کاهش داده و همچنین باعث تقویت و شکل دادن به عضله پشتیبان شود.
نکات اضاف
نوشیدن چای سبز به دلیل عملکرد آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی مختلف موجود در آن می تواند به تقویت متابولیسم شما کمک کند.
هیدراته بمانید! بر اساس وزن و سطح فعالیت خود، به اندازه کافی آب بنوشید (به طور کلی 8-10 لیوان در روز).
کلمه پایانی
کاهش کالری می تواند به کاهش چربی کلی بدن کمک کند که به نوبه خود می تواند باعث کاهش چربی گردن شود. برای سوزاندن کالری بیشتر و ایجاد ترکیب بهتر بدن، تمرینات مربوط به قدرت کامل بدن را انجام دهید.
تمرینات مستقیم گردن را امتحان کنید که می تواند به تقویت و شکل دادن به عضلات گردن کمک کند. فیکس کردن روی وضعیت مناسب می تواند به برداشتن فشار و کشش از گردن و تقویت عضلات نیز کمک کند.

در ادامه بخوانید: رفع غبغب

فیلم آموزش تمرین برای حذف چربی گردن

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search