ایمپلنت چیست؟

ایمپلنتکاشت دندان، پست فلز و یا فریم هایی هستند که با جراحی در استخوان فک در زیر لثه قرار داده می شود و سپس دندانپزشک دندان جایگزین را بر روی آنها قرار می دهد از آنجا که ایمپلنت به استخوان فک فیوز می شود.

آنها پشتیبانی پایدار برای دندان های مصنوعی دارند پروتز دندان و پل های نصب شده به ایمپلنت در دهان لغزش و یا تغییر نخواهد کرد که یکی از مزایای ویژه مهم برای خوردن و صحبت کردن است. ایمپلنت جایگزینی برای دندان های آسیب دیده، فراموش شده و یا دندان های مصنوعی است.
برای دریافت ایمپلنت، شما نیاز به لثه های سالم و استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت دارید شما همچنین باید برای حفظ این سازه سالم تلاش کنید بهداشت دقیق و منظم دهان و دندان و ملاقات با دندانپزشک برای موفقیت طولانی مدت ایمپلنت های دندانی بسیار مهم هستند .ایمپلنت معمولاً گران تر از روش های دیگر پروتز است و بیمه ها معمولاً هزینه های آن را پوشش نمی دهند.
به طور کلی، ایمپلنت های دندانی ممکن است برای شما مفید باشد اگر شما دارای:
یک یا چند دندان از دست رفته باشید.
یک استخوان فک که به رشد کامل رسیده، داشته باشید.
استخوان کافی برای حفظ ایمپلنت و یا قادر به پیوند استخوان باشید.
بافتهای دهان سالم داشته باشید.
دارای شرایطی نیستید که ترمیم استخوان را تحت تاثیر قرار دهد.
قادر یا مایل به دندان مصنوعی نباشید.
برای بهبود گفتار خود می خواهید.
مایل به تحمل روند چند ماهه هستید.
بیمارانی که ایمپلنت های دندانی دریافت می کنند از عملکرد دهان و ظاهر بازسازی دوباره لذت می برند. خوردن و صحبت کردن طبیعی و راحت را احساس خواهند کرد.
در ایمپلنت های دندانی پروتز دائمی به جای ریشه دندان از دست رفته و پروتز لنگر مانند تاج یا پل ها، استفاده می شود که به جای سطوح جویدن دندان از دست رفته می باشد و از تیتانیوم ساخته شده است ایمپلنت های دندانی پست استوانه ای شکل می باشد که پست از طریق یک عمل جراحی در استخوان فک قرار داده می شود.

  تبليغات

دکتر فتحی
نويسنده: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود.سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید.

برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.

جهت درخواست رژیم غذایی کلیک کنید.


نظر خود را اضافه کنید.

0
  • هیچ نظری یافت نشد

سایت تخصصی رژیم سلامتی

سایت تخصصی رژیم درمانی دکتر حسین فتحی ضمن ارایه مطالب مفیدی پیرامون رژیم های غذایی و تغذیه، امکاناتی نظیر پرسش و پاسخ، خدمات رایگان تغذیه و لاغری،دستورهای غذایی، امکان ارایه انواع رژیم های غذایی نظیر رژیم لاغری، رژیم چاقی، برنامه رژیم غذایی، دیابت، فشارخون، چربی خون بالا، رژیم ورزشکاران، رژیم برای ثابت ماندن وزن، چاقی و ... توسط پزشک به صورت اینترنتی فراهم گردیده است با عضویت در سایت امکاناتی نظیر مطرح کردن موضوعات پزشکی و تغذیه در انجمن سلامتی، سوال از پزشک به صورت خصوصی و دریافت خبرنامه ... برای شما بوجود می آید.

پست الکترونیکی : admin at foodregime.com & rejimesalamati at gmail.com