پزشکی

احساس سوزش ریه ها، درد - علل و علائم دیگر

سوزش ریه هادرد قفسه سینه یک علامت غیر معمول نیست و بسته به نشانه های دیگر و همچنین عوامل خطر، می تواند بسیار جدی و وضعیت بالقوه تهدید کننده زندگی باشد. از سوزش سر دل تا حمله قلبی و عفونت تنفسی، درد قفسه سینه به تنهایی می تواند در تشخیص دشوار باشد.


طبیعت درد ممکن است گاهی کمک کند. به عنوان مثال، سوزش معده به طور معمول به عنوان یک درد سوزشی سینه ارائه می شود در حالی که حمله قلبی معمولاً باعث درد قفسه سینه می شود. با این حال، این خصوصیات منحصر به یک شرط یا یک عضو نیست. گاهی اوقات شرایط ریه ممکن است با احساس سوزش همراه باشد.

علت سوختن ریه ها چیست؟

یک درد یا احساس سوختن قفسه سینه به خودی خود لزوماً به علت ریه نیست. اندام های مختلفی در حفره قفسه سینه وجود دارد اگر چه به اندازه حفره شکم به اندازه کافی بزرگ نیست و یا به صورت محکم بسته شده است. مری، قلب و ریه ها بعضی از اعضای اصلی در قفسه سینه هستند. اگر درد قفسه سینه سوزاننده با تنفس بدتر و همراه با علائمی مانند سرفه و تنفس غیر طبیعی مانند صدای ویزینگ یا تنگی نفس باشد احتمالاً به علت مشکلات ریوی است.
اغلب سوزش درد قفسه سینه به رفلاکس اسید نسبت داده می شود. معده اسیدی مری را تحریک می کند و موجب سوزش می شود. با این حال، حتی یک حمله قلبی ممکن است گاهی اوقات حتی یک حمله قفسه با درد سینه سوزاننده بیشتر از فشار دادن است درمورد حمله قلبی، درد قفسه سینه همراه با درد بازو، گردن یا فک، با عرق کردن بیش از حد، تنگی نفس و یا سرگیجه، نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد. درد ریه می تواند همیشه از اورژانس پزشکی برخوردار باشد و همچنین نیاز به توجه دارد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

درد هنگام تنفس

تنفس معمولاً علت هیچ احساس خاصی نیست. به طور معمول هر دو فرآیند استنشاق و خروج بدون درد هستند. با این حال، مواردی وجود دارد که تنفس دردناک است. از آنجایی که ریه ها مسئول تبادل گاز هستند که از طریق استنشاق تسهیل می شود این منبع احتمالا درد هنگام تنفس است. این درد همیشه از خود ریه ها نیست. اندامهای همسایه و ساختارهای اطراف ممکن است منبع درد باشند اما به اشتباه به ریه ها نسبت داده می شود زیرا درد با تنفس بوجود می آید یا بدتر می شود.

درد هنگام دویدن

درد سوزشی قفسه سینه در حال دویدن ممکن است در هر فرد اتفاق بیافتد به ویژه هنگامی که یک فرد در این سطح فعالیت بدنی نیست. این شامل کودکان و بزرگسالان است. در حالی که درد اغلب ناشی از ریه ها است نگرانی های دیگر نیز وجود دارد. قلب ممکن است منبع درد باشد زیرا قلب در طول این دوره های توجه فیزیکی سخت کار می کند. افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر به طور خاص ممکن است دچار استرس زا یا حتی حمله قلبی به علت اعمال جسمی به علت انجام کار باشند.

درد هنگام سرفه

سرفه فرایندی است که محدود به ریه ها نیست. این می تواند در هر کجا در امتداد دستگاه تنفسی، از جمله راه های هوایی بالا و پایین حرکت کند. درد قفسه سینه با سرفه ممکن است از راههای هوایی پایین (تراشه و برونش) و نیز ریه ها بوجود آید. با این حال، فرایند سرفه بدون توجه به محل جراحی، ممکن است منجر به درد قفسه سینه شود حتی اگر ریه ها بیمار نیستند. دیواره قفسه سینه ممکن است در طول سرفه ماندگار شود. افزایش فشار داخل قفسه سینه در طول سرفه همچنین ممکن است باعث درد ناشی از ارگانهای بیمار مانند قلب شود.

علل درد ریه سوزانده

بعضی از علل درد سوزشی قفسه سینه در زیر بحث شده است. با این حال، دیگر علل درد سوزشی قفسه سینه نیز باید مورد توجه قرار گیرد. حتی زمانی که علائم ظاهرا علت را ناشی از ریه نشان می دهند مهم است که به یاد داشته باشید که اندام های حفره قفسه سینه در نزدیکی یکدیگر قرار دارند. بنابراین ممکن است این علائم گمراه کننده باشند.

تروما

آسیب به ریه ها ممکن است از طریق عوامل مختلف رخ دهد. دود، گاز سمی و استنشاق گرد و غبار، استفراغ، غذا یا مایعات و حتی بزاق که به راه های هوایی وارد می شوند می توانند به ریه برسند و باعث آسیب شوند. این ممکن است باعث ایجاد شرایطی مانند پنومونی آسپیراسیون یا پنوموکونیوزیس شود. واکنش آلرژیک به این مواد ممکن است سبب ایجاد شرایطی مثل پنومونیت حساسیت شود.

آسم

آسم عمدتاً یک بیماری از راه های هوایی پایین تر و به ویژه برونش است. با این حال، اثرات در نهایت بر ریه نیز تاثیر می گذارد. در آسم، برونش ها تنگ می شوند. این به دلیل ترکیبی از برونکوسپاسم (سفت کردن عضلات کوچک در دیواره برونش) و همچنین تجمع مخاط در برونش است. در نتیجه روی جریان هوا به داخل و خارج از ریه ها موثر است. درد قفسه سینه زمانی که رخ می دهد بیشتر احتمال دارد در طول حملات آسم رخ دهد.

پلورزی

ریه ها توسط غشاهای شناخته شده به نام پلورا احاطه شده اند. وقتی پلورا ملتهب می شود آن پلوریت یا پلورزی نامگذاری می شود. و در هنگام تنفس یا سرفه باعث ایجاد درد شدید قفسه سینه می شود. بیشتر زمان ها پلورزی به علت عفونت است. پوشش اطراف قلب (Pericadium) می تواند موجب درد مشابه در هنگام تنفس عمیق و سرفه زمانی که آن شعله ور است (پریکاردیت).

پنومونی، پنومونیت و پنوموکونیزیس

پنومونی یک الگوی گسترده برای التهاب ریه ها به هر علتی است. بیشتر زمان ها پنومونیه به عفونت ریه مربوط می شود ویروس، باکتری یا در موارد نادر ممکن است قارچی باشد. با این وجود، پنومونی همچنین می تواند به علت تروما رخ دهد که با پنومونی آسپیراسیون دیده می شود.
پنومونیت معمولاً به علل غیر عفونی التهاب ریه مانند داروها، استنشاق قارچ و یا تابش اشعه اشاره می کند. هنگامی که گرد و غبار معدنی موجب آسیب به ریه ها می شود این به عنوان پنوموکونیوزیس شناخته می شود. همچنین گرد و غبار عامل شناخته شده است همانطور در مورد آزبستوز، سیلیکوزیس و پنوموکونیزوزیس کارگران زغال سنگ است.

آمبولی ریه

آمبولی ریوی Embolism در جایی است که لخته خون باعث انسداد شریان ریوی می شود که خون را از قلب به ریه ها منتقل می کند. این لخته معمولاً از رگ های عمیق پا بالا می رود و از طریق قلب به ریه منتقل می شود. اختلال در عرضه خون به ریه ها می تواند منجر به انفارکتوس ریوی شود (مرگ سلول های ریه ای آسیب دیده).

سرطان

سرطان ریه یکی از شایع ترین سرطان ها در مردان و زنان است. انواع مختلفی از سرطان ریه وجود دارد اما بیشتر آنها به سیگار کشیدن تعلق دارند. سرطان همچنین می تواند از پوشش در اطراف ریه (پلورا) ایجاد شود. این ممکن است با یک میزبان عامل خطر همراه باشد اما مزوتلیومای پلور اغلب به علت قرار گرفتن در معرض آزبست است. گاهی اوقات سرطان از سایر organs ها، مانند کلیه، می تواند به ریه ها (متاستاز) گسترش یابد.

پنوموتوراکس و هموتوراکس

پنوموتوراکس نیز به عنوان یک فروپاشی ریه شناخته می شود و زمانی رخ می دهد که ریه نمی تواند به درستی گسترش یابد. این اغلب به دلیل انباشت هوا در فضای پلور در اطراف ریه است. اغلب این موارد باعث آسیب به قفسه سینه می شود. اگر خون در فضای پلور تخلیه شود این به عنوان یک هموتراکس شناخته می شود. خون می تواند مانع گسترش ریه شود و می تواند تجمع مایع در اطراف ریه را افزایش دهد.

مقاله های مرتبط

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (40)

رتبه 5 از 5 بر مبنای 16 رای

 1. مهسا

سلام ممنون ازمطلب مفیدتون .یه سوال داشتم مادرم باگاز ادرار یه سالمند ریه هاش ملتهب شد بردیمش دکتر دارو و اسپره و...داد الان وضعیتش بدتر شده حتی یکم پیاده روی میکنه نفسش میگیره و سوزش درریه و قفسه سینه داره چیکارباید کنیم دارو خاصی یا دارو گیاهی...

سلام ممنون ازمطلب مفیدتون .یه سوال داشتم مادرم باگاز ادرار یه سالمند ریه هاش ملتهب شد بردیمش دکتر دارو و اسپره و...داد الان وضعیتش بدتر شده حتی یکم پیاده روی میکنه نفسش میگیره و سوزش درریه و قفسه سینه داره چیکارباید کنیم دارو خاصی یا دارو گیاهی اثرگذاره ؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مهسا
 1. 5 / 5

سلام ممکن است آسم داشته باشد به پزشک متخصص ریه مراجعه نمایید تا معاینه انجام شود

  پیوست ها
 

 1. فاطمه
 1. 5 / 5

سلام من یک هفته هست ک سرگیجه گرفتم گوشام وز وز میکنه وبعضی وقتا نفس کشیدنی سوزش ریه دارم میشه کمکم کنین

  پیوست ها
 

 1. فرید

سلام یه سوال هنگام دوییدن سینه یا ریه بسوزد اثر چیست برا چه میسوزد؟

  پیوست ها
 

 1. محمد

سلام دکتر ۲۲ساله هستم هنگام دویدن و ورزش فوتبال احساس سوزش در قفسه سینه متمایل به سمت راست دارم البته بعد از چند وقت دوباره ورزش رو شروع کردم علت چیه ممنون میشم پاسخ بدید

  پیوست ها
 

 1. امير

سلام من جوونی ۲۰ ساله هستم که مدتی هست با درد قفسه سینه مواجه شدم اول فکر کردم چون پدرم مشکل قلبی داره شاید منم همین مشکل رو دارم ب متخصص قلب مراجعه کردم نوار و اکو گرفت گفت چیزی نیس چن تا دارو تجویز کرد پنتومید ۴۰ لیروبسی و گاباپنتین۱۰۰ بعد...

سلام من جوونی ۲۰ ساله هستم که مدتی هست با درد قفسه سینه مواجه شدم اول فکر کردم چون پدرم مشکل قلبی داره شاید منم همین مشکل رو دارم ب متخصص قلب مراجعه کردم نوار و اکو گرفت گفت چیزی نیس چن تا دارو تجویز کرد پنتومید ۴۰ لیروبسی و گاباپنتین۱۰۰ بعد نصفه مصرف کردم گفت احتمالا رفلاکس هستش ،اما با مصرف چن روزه اون دارو ها خوب نشدم چند مدت یک کم کمتر بود الان دوباره سوزش در ناحیه چپ قفسه سینم هست و واقعا اذیت هستم بخصوص شب ها اینکه بالشت زیر سر بلند تر بزارم و .... همه رو رعایت میکنم حتی مواد غذایی ،در ضمن مشکل بواسیر خونی هم داشتم که تقریبا ۴.۵ ماه درگیرش بودم اما خوب شد خداروشکر و الان رژیم غذایی رو رعایت میکنم اما درد قفسه سینم هنوز اذیت میکنه و واقعا بعضی شب ها خاب رو میگیره ازم ممنون میشم راهنمایی کنید چیکار انجام بدم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    امير
 1. 4.5 / 5

سلام احتمال رفلاکس معده وجود دارد رژیم غذایی مناسب را رعایت نمایید و برای دو ماه صبح یک آنتی اسید مصرف نمایید

  پیوست ها
 

 1. لعیا

سلام من مهر ماه به کرونا مبتلا شدم و بعد از حدود بیست روز علایم آمبولی ظاهر شد و دکتر دارو تجویز کرد. الان حدود پنج ماه و نیم گذشته و ریه های من دچار مشکل شدند پیش متخصص ریه رفتم تست تنفس هم گرفتن دارو هم تجویز کردن
ولی الان حدود دو هفته ام هست...

سلام من مهر ماه به کرونا مبتلا شدم و بعد از حدود بیست روز علایم آمبولی ظاهر شد و دکتر دارو تجویز کرد. الان حدود پنج ماه و نیم گذشته و ریه های من دچار مشکل شدند پیش متخصص ریه رفتم تست تنفس هم گرفتن دارو هم تجویز کردن
ولی الان حدود دو هفته ام هست دارو ها رو مصرف میکنم
به جای بهتر شدن بدتر شدم وقتی به پزشک مراجعه کردم فقط تنگی نفس داشتم الان درد و سوزش ریه و تنگی نفس بیشتری دارم احساس میکنم ریه ام زخمیه و موقع تنفس یا سرفه بیشتر درد میگیره
به پشت و سمت راستم که میخوابم احساس خفگی میکنم
با توجه به شرایط بد کرونا تو شهرمونم میارسم دوباره دکتر برم چون احتمال مسدم سی تی اسکن لازم بشه که اونم میدونید اوضاع چجوریه دیگه . میترسم دوباره مبتلا بشم
۲۷ سالمه
دکترتشخیصش حساسیت ریه بود

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. مسعود

سلام آقای دکتر وقت بخیر من شبها باقطع تنفس میپرم ازخواب کابوسهایی که به قطع تنفس وبه زور بیدارشدنم میانجامه میخواستم بدونم سکته هست،کرونا،اسیدمعده،آپنه چیه نوار قلبم خوبه فشارم ۱۴ هست همیشه مشکال پنیک داشتم پارسال دارو خوردم خوب شدم خیلی دست وپام...

سلام آقای دکتر وقت بخیر من شبها باقطع تنفس میپرم ازخواب کابوسهایی که به قطع تنفس وبه زور بیدارشدنم میانجامه میخواستم بدونم سکته هست،کرونا،اسیدمعده،آپنه چیه نوار قلبم خوبه فشارم ۱۴ هست همیشه مشکال پنیک داشتم پارسال دارو خوردم خوب شدم خیلی دست وپام مدام یخه فقط شبها تو خواب نفسم قطع میشه عادتم دارم مدام دراز میکشم،بعدازغذا یاحتی درحالت خوردن۲۸سالم مرد هستم؟???

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. erfan

باسلام و عرض ادب خدمت شما دکتر عزیز من مدتی هستش سمت چپ ریه ام احساس سوزش میکنم من۲۳ سالم هست و متاسفانه از دوره سوم دبیرستان سیگار تجربه کردم و قلیان هم میکشیدم تا اینکه قلیون گذاشتم کنار وفقط سیگار مصرف میکردم و الان موفق شدم اونم کنار بزارم...

باسلام و عرض ادب خدمت شما دکتر عزیز من مدتی هستش سمت چپ ریه ام احساس سوزش میکنم من۲۳ سالم هست و متاسفانه از دوره سوم دبیرستان سیگار تجربه کردم و قلیان هم میکشیدم تا اینکه قلیون گذاشتم کنار وفقط سیگار مصرف میکردم و الان موفق شدم اونم کنار بزارم قبل از اینکه سیگار ترک کنم سوزش ریه شدید برای چند روز من خیلی اذیت کرد وتصمیم جدی گرفتم برای همیشه به این عادت مزخرفم خاتمه بدم مقدار زیادی بهبود پیدا کردم اما بعضی مواقع این سوزش به صورت سطحی خودش نشون میده و قطع میشه نزدیک ۲ماه ونیم هست که پاکی دارم و خیلی ام نگرانم ممنون میشم
راهنمایی ام بکنید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    erfan
 1. 4.5 / 5

سلام ممکن است مربوط به مشکلات رفلاکس معده باشد نزد پزشک بروید تا بررسی شوید

  پیوست ها
 

 1. امیرعباس

سلام ۱۶ سالمه سمت راست سینه ام سوزش داره همچنین سمت راست گلوم هم میسوزه

  پیوست ها
 

 1. شیرین

سلام من یک ماهی میشه که توی یه کارخانه کیک و بیسکویت مشغول به کارم اونجا اب سردکن داره منم چون کنار فر هستم خیلی گرم میشه و هی از اب سردکن اب می خورم حالا حدود یک هفته میشه که سینه من سوزش شدیدی داره طوری که توان منو از من گرفته نمیتونم خیابان...

سلام من یک ماهی میشه که توی یه کارخانه کیک و بیسکویت مشغول به کارم اونجا اب سردکن داره منم چون کنار فر هستم خیلی گرم میشه و هی از اب سردکن اب می خورم حالا حدود یک هفته میشه که سینه من سوزش شدیدی داره طوری که توان منو از من گرفته نمیتونم خیابان برم زود عرق میکنم و نفسم بالا نمیاد.
ممکنه از اب سردکن باشه این سوزش
یا از فشار کاری باشه؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    شیرین
 1. 5 / 5

سلام نیار به معاینه می باشد نزد پزشک برید تا معاینه انحام شود

  پیوست ها
 

 1. ایمان

سلام خسته نباشید
من حدود ۱ ساله که درد در سمت راست ریه دارم.درد از سمت گردن شروع میشه تا پشت قفسه سینه راست،همچنین پشت شانه راسث.احساس سوزش ، و سنگینی در ریه دارم،احساس می کنم بدتر شدم، بشتر اوقات سرما خوردگی خفیف دارم همراه با تب،و عرق شبانه.و...

سلام خسته نباشید
من حدود ۱ ساله که درد در سمت راست ریه دارم.درد از سمت گردن شروع میشه تا پشت قفسه سینه راست،همچنین پشت شانه راسث.احساس سوزش ، و سنگینی در ریه دارم،احساس می کنم بدتر شدم، بشتر اوقات سرما خوردگی خفیف دارم همراه با تب،و عرق شبانه.و صبحا که از خواب بیدار میشم گرفتگی صدا و صرفه میکنم. چند وقته خیلی خسته میشم با اینکه فعالیت بدنی ندارم.اگه میشه لطفا کمکم کنید مشکل من چی میتونه باشه. من در دانمارک زندگی میکنم ، باید بگم متأسفانه دکترهای اینجا تشخیص ندادند. اگه ایران بودم با ۱ ویزی میفهمیدم چه مشکلی دارم.امیدوام شما بتونید کمکم کنید .مرسی از زحماتتون

ادامه مطلب
  پیوست ها
  آخرین بار در تاریخ حدود 2 سال قبل توسط دکتر فتحی ویرایش شد دکتر فتحی

 1. دکتر فتحی    ایمان
 1. 5 / 5

سلام نزد متخصص داخلی بروید و با انجام عکس ریه احتمال عفونت ریه را بررسی نمایید در ضمن اگر عرق شبانه به همراه تب و سرفه دارید احتمال عفونت سل ریوی هم مطرح می شود که با گرفتن عکس ریه تشخیص داده می شود

  پیوست ها
 

 1. نیشتمان

سلام .من هنگام عطسه احساس سوزش شدید در ریه هام دارم .میشه منو راهنمایی کنید چکار کنم

  پیوست ها
 

 1. محمد

سلام
به مدت نزدیک به یک سال درون شش عازم احساس سوزش به هنگام نفس کشیدن دارم که در خیلی از روزها تجمع خلط در سینه دارم که با طرف به زحمت خالی میشود چکار باید کنم.؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محمد
 1. 5 / 5

احتمال برونشیت مزمن وجود دارد نزد پزشک متخصص ریه بروید تا بررسی شوید

  پیوست ها
 

 1. زهرا

سلام چند روزی هست که وقتی نفس می کشم احساس سوزش درگلوم دارم خیلی شدید نیست ولی اذیت کنندست ..احساس درد خفيفي هم در قلبم ایجاد میشه البته دائم نیست . کمی هم سرفه میکنم .آیا مشکل خاصی ممکنه وجود داشته باشه ??

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    زهرا
 1. 5 / 5

سلام احتمال آلرژی و عفونت سینوس وجود دارد نزد پزشک بروید تا دارو برایتان نسخه کند

  پیوست ها
 

 1. مرجان
 1. 5 / 5

سلام من دو ماه میشه نفس تنگی دارم وقتی نفس میشوم ریه هام میسوزه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مرجان
 1. 5 / 5

سلام نیاز به معاینه می باشد نزد پزشک بروید تا بررسی شوید

  پیوست ها
 

 1. ریحانه

سلام، دوهفته بیشتره که ریههام میسوزه واحساس گرفتگی گلو وتنگی نفس دارم.ولی تب وسرفه ندارم.بعضی مواقع احساس سوزش درسمت چب وقلب وپشته شانه دارم.علتش چی میتونه باشه.

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ریحانه
 1. 4.5 / 5

نزد پزشک قلب بروید تا بررسی شوید در صورتی که مشکلات قلبی نداشتید احتمال بیماریهای گوارشی وجود دارد

  پیوست ها
 

 1. شاد ی

من در ابتدا سوزش گلو داشتم بعد یکم گلو درد شد که روی لوزه هام چیزای سفید زده بود بعد ۵ روز مصرف آزیترومایسین خوب شد و یکم دچار سوزش گوش شدم ک دارم آنتی بیوتیک میخوردم. الان ۲ روزیه ک یه سوزش کوچیک در ناحیه بالای قفسه سینه ام حس میکنم تو این ده...

من در ابتدا سوزش گلو داشتم بعد یکم گلو درد شد که روی لوزه هام چیزای سفید زده بود بعد ۵ روز مصرف آزیترومایسین خوب شد و یکم دچار سوزش گوش شدم ک دارم آنتی بیوتیک میخوردم. الان ۲ روزیه ک یه سوزش کوچیک در ناحیه بالای قفسه سینه ام حس میکنم تو این ده روز فعلا تب و سرفه نداشتم....
به نظرتون علت سوزش بالای قفسه سینه ام چیه؟
به شدت ب راهنماییتون احتیاج دارم...ممنون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    شاد ی
 1. 5 / 5

سلام این سوزش گلو اگر همراه تب و سرفه یا تنگی نفس نباشد می تواند مربوط به سرماخوردگی و یا گلودرد چرکی باشد دوره درمان با انتی بیوتیک را تکمیل کنید بهبودی حاصل می شود

  پیوست ها
 

 1. مریم عابدین

سلام روز خوش
دو سه روز است که راه تنفسی حلق و حتجره و ریه ام می سوزد
و مخصوصا هوای سرد که از طریق بینی تنفس می کنم
احساس سوزش دارم در حلق و ریه
علت چیست

  پیوست ها
 

 1. مهرداد قرنفلی

سلام
من با غذا و چایی داغ از سق دهانم تا ریه ام و معده ام می سوزد. علت چیست؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مهرداد قرنفلی
 1. 5 / 5

سلام این یک امر طبیعی است و نباید چایی یا غذای داغ مصرف کنید

  پیوست ها
 

 1. امین حبدری

سلام
من چند وقت دخانیات ترک کردم
ولی در این چند سال اصلا نمیتونیتم نفس عمیق بکشم و همش از گلو تا ریه ها م میسوخت و میسوزه. برای درمان باید چکار کنم که بتونم پاک بازی کنم

  پیوست ها
 

 1. بنفشه غفاري

از ريه ام اسكن كردم ٢،٣ تا ندول ديده شده ولي دكترم گفته خيلي حائز اهميت نيست سوزش از ابتداي مري از بالا هست تا حتي زير جناق سينه هم چپ هم راست بيشتر راست و دردش به پشتم هم ميزنه ولي وسط قفسه سينه بيشتر هست همراه با احساس سوزش و سرفه هنگام نفس...

از ريه ام اسكن كردم ٢،٣ تا ندول ديده شده ولي دكترم گفته خيلي حائز اهميت نيست سوزش از ابتداي مري از بالا هست تا حتي زير جناق سينه هم چپ هم راست بيشتر راست و دردش به پشتم هم ميزنه ولي وسط قفسه سينه بيشتر هست همراه با احساس سوزش و سرفه هنگام نفس كشيدن از توجه شما بسيار سپاسگزارم آرزوي سلامتي براي همه دارم ?

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    بنفشه غفاري
 1. 4 / 5

با سلام در این زمینه با متخصص انکولوژی مشورت نمایید

  پیوست ها
 

 1. بنفشه

سلام و وقت بخير
من مدت چند سال هست سيگار ميكشم و حدود ١ سال هست متوجه شدم به رماتيسم شوگرن مبتلا هستم چيزي كه اذيتم ميكنه سوزش سينه و سرفه سوزش هنگام تنفس و احساس ناراحتي دارم اين ميتونه مربوط به سيگار باشه يا التهاب ناشي از. رماتيسم و خيلي ضعف و...

سلام و وقت بخير
من مدت چند سال هست سيگار ميكشم و حدود ١ سال هست متوجه شدم به رماتيسم شوگرن مبتلا هستم چيزي كه اذيتم ميكنه سوزش سينه و سرفه سوزش هنگام تنفس و احساس ناراحتي دارم اين ميتونه مربوط به سيگار باشه يا التهاب ناشي از. رماتيسم و خيلي ضعف و بي حالي دارم كم انرژي هستم در ضمن ريفلاكس هم دارم و قفسه سينم خيلي ميسوزه ?

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. مهتاب

درود به شما، دو روز پیش سرفه های تک تک داشتم فردای آنروز کل بدنم دردناک و هنگام سرفه بشدت قفسه سینه م می‌سوخت انگار که آب 100درجه سانتیگراد داخل سینم م ریختند و نمیتونم طاقت بیارم پزشک معالج بمدت سه روز سرم بهمراه دارهای مخالف برایم تجویز کرده...

درود به شما، دو روز پیش سرفه های تک تک داشتم فردای آنروز کل بدنم دردناک و هنگام سرفه بشدت قفسه سینه م می‌سوخت انگار که آب 100درجه سانتیگراد داخل سینم م ریختند و نمیتونم طاقت بیارم پزشک معالج بمدت سه روز سرم بهمراه دارهای مخالف برایم تجویز کرده بنظر شما خطر حملات قلبی و ریوی هست؟؟؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. علی

سلام سوزش و درد در ریه دارم بدون سرفه و خس خس علت چیه
ممنون

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    علی
 1. 5 / 5

با سلام شما باید نزد متخصص قلب بروید تا از سالم بودن قلب خود اطلاع پیدا کنید در صورت سالم بودن یک عکس ریه با نظر پزشک انجام شود اگر مشکلی نبود احتمال ناراحتی معده وجود دارد

  پیوست ها
 

 1. هانیه

سلام آقای دکتر من ۲ماهه عمل بینی انجام‌دادم بعد ۱/۵ ماه سرماخوردگی تابستانی شدید خوردم و ۲هفته به ۳ دکتر مراجعه کردم که همراه با تبولرز سرفه بی اشتهایی و بی حالی بود بعدا اسهال و استفراغ اظافه شد طوریکه ۴روز بستری شدم بعلت عفونت ریه که کمی تنگی...

سلام آقای دکتر من ۲ماهه عمل بینی انجام‌دادم بعد ۱/۵ ماه سرماخوردگی تابستانی شدید خوردم و ۲هفته به ۳ دکتر مراجعه کردم که همراه با تبولرز سرفه بی اشتهایی و بی حالی بود بعدا اسهال و استفراغ اظافه شد طوریکه ۴روز بستری شدم بعلت عفونت ریه که کمی تنگی نفس داشتم و سرفه همراه با خلط رنگ زرد که کم کم بی رنگ شد.۳یا ۴هفتس اینطوریم. نفس میکشم گاهی نتگی نفس خفیف دادم و همراهه سوزش تو ریه ها این نشانه ی چی میتونه باشه و چیکار کنم؟ دکترا انتی بیوتیک اسپری تنفسی شربت سرفه.... دادن سرفم بهتر شده خلتمم گاهی کم گاهی نسبتآ بیشتر میاد ولی نفس میکشم ته تها حس سوزش دارم بخور اکالیپتوسم کردم. چاره چیه؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. سعيده

سلام
من چند روزه احساس ميكنم وقت نفس كشيدن، زبان و قسمت بالايى ريه ام ميسوزه. يه حسى مثل خنك شدن.
خيلى نگرانم ميترسم مشكل ريوى پيدا كرده باشم.
ممنون ميشم كمكم كنيد

  پیوست ها
 

 1. علی    سعيده
 1. 5 / 5

سلام وقت بخیر من چندوقتی هس موقع نفس کشیدن احساس سوزش درریه هام دارم مخصوصا وقتی ازخواب بیدارمیشم احساسش بیشترهس بدجوراذیتم میکنه دکترهم رفتم عکس ازریه هم انداخته گفتن مشکلی نداره من چیکار باید بکنم

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: ایمیل مارکتینگ

Search