پزشکی

درد در سمت راست قفسه سینه

درد قفسه سینهدرد در سمت راست قفسه سینه ممکن است نشان دهنده شرایط پزشکی جدی باشد که معمولاً به قلب مربوط نیست اما شامل علل مختلفی است اگر شما تجربه درد قفسه سینه سمت راست غیر قابل توضیح دارید شما باید بلافاصله با دکتر خود تماس بگیرید.


در اغلب موارد، درد قفسه سینه بلافاصله با شروع حمله قلبی است اما آنها همچنین می توانند علائم دیگری از شرایط پزشکی همراه باشد درد قفسه سینه هرگز نباید نادیده گرفته شود درد در سمت چپ قفسه سینه به طور معمول به شرایط زمینه ای قلبی مرتبط است و درد در سمت راست قفسه سینه نشان دهنده مشکلات جدی سلامت می باشد بنابر این، درد در سمت راست قفسه سینه به خصوص در افراد مسن نباید نادیده گرفته شود.
بر اساس تحقیقات انجام شده توسط مراکز کنترل بیماری ها (CDC  ) و موسسه ملی بهداشت ( NIH )، درد قفسه سینه یک نشانه معمول گزارش شده است از آنجا که قلب در سمت چپ حفره قفسه سینه قرار گرفته است مردم به طور معمول درد در این منطقه را نگران کننده و مرتبط با مشکلات قلبی می دانند جالب توجه است، مردم درد در سمت راست قفسه سینه، را در ارتباط با التهاب کیسه صفرا، التهاب کبد و آنژین می دانند آنژین صدری درد قفسه سینه است که نشان دهنده عدم جریان خون به عضله قلب است که ممکن است به توجه فوری پزشکی نیاز داشته باشد.

علل درد در سمت راست قفسه سینه

علل درد در سمت راست قفسه سینه متنوع و عبارت از اثرات فعالیت بیش از حد فیزیکی تا عفونت ها و بیماری های زمینه ای می باشد در اینجا برخی  از علل آورده می شود.
عفونت ویروسی: عفونت با ویروس های مسئول سرماخوردگی یا آنفولانزا نیز به درد در سمت راست سمت قفسه سینه مرتبط هستند درد قفسه سینه ممکن است با تنفس عمیق و سرفه بارزتر شود
 التهاب معده: معده، یا التهاب دیواره معده، معمولاً پس از گرسنگی و یا مصرف الکل بیش از حد رخ می دهد و ممکن است باعث درد شکم و درد در سمت راست قفسه سینه شود.
التهاب پلور: التهاب بافت پلور که ریه ها را احاطه کرده می تواند درد در سمت راست قفسه سینه ایجاد کند و در برخی موارد درد با تنفس عمیق و سرفه بدتر می شود.
بیماری های کیسه صفرا: حملات کیسه صفرا اغلب به عنوان درد در سمت راست قفسه سینه به علت التهاب کیسه صفرا آشکار می شود که بعد از خوردن غذاهای غنی از چربی قابل توجه تر هستند همچنین شما می توانید درد را تجربه کنید اگر سنگ کیسه صفرا در مجرای صفرا وارد شود.
اختلالات دستگاه گوارش: اختلالات دستگاه گوارش شامل مری و اغلب سبب سفت کردن قفسه سینه می شود که می تواند با درد در سمت راست قفسه سینه آشکار شود.
التهاب کبد و هپاتیت: التهاب کبد می تواند باعث ظاهرشدن درد در قفسه سینه، و همچنین درد در شانه راست و یا درد در سمت راست قفسه صدری و پشت شود به طور مشابه، درد قفسه سینه سمت راست ممکن است به دلیل هپاتیت، که یک بیماری است که باعث ورم و التهاب کبد می شود پزشکان به منظور تشخیص هپاتیت نیاز به انجام آزمایش های پزشکی دارند.
آسیب: آسیب های اخیر، از جمله یک جابه جایی کوچک دنده یا یک مشکل گردن، ممکن است علل درد قفسه سینه در سمت راست باشد.
اختلال عملکرد پانکراس: التهاب لوزالمعده می تواند به تورم شکم که ممکن است درد قفسه سینه را ایجاد نماید.
بیماری رفلکس مری: GERD یک بیماری مزمن است که در آن محتویات معده به بالای مری جریان دارد سوزش مری می تواند سبب درد قفسه سینه شود.
تومورهای قفسه سینه: تومورهایی که در ریه ها و یا در مناطق اطراف آن توسعه می یابد می تواند به درد در سمت راست قفسه سینه منجر شود.
عوارض جانبی آنتی اسید ها: مصرف طولانی مدت آنتی اسیدها، با درد در سمت راست قفسه سینه مرتبط است.
فشار بیش از حد: فعالیت های شدید که نیاز به استفاده از عضلات قفسه سینه  دارد ممکن است به درد در سمت راست قفسه سینه منجر شود دردی است که احتمالاً به درد عضلانی مرتبط و آن ممکن است با حرکات خاص، بدتر شود.
استرس: استرس می تواند سبب اختلالات دستگاه گوارش شده که منجر به تشدید درد در سمت راست قفسه سینه می شود برخی از عوامل استرس زا کلیدی مانند کار، مدرسه و یا مشکلات خانوادگی است.
آسیب به عضلات: آسیب به عضلات یا رباط ها در قفسه سینه و جراحات وارده به قفسه سینه ممکن است به درد سمت راست قفسه سینه منجر شود.
انسداد مواد غذایی: انسداد مری با غذا یا نوشیدنی باعث احتقان شده که می تواند به درد در سمت راست قفسه سینه منجر شود.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

عوارض مرتبط با درد در سمت راست قفسه سینه

در کنار درد در سمت راست قفسه سینه ممکن است نشانه های دیگری را تجربه کنید. این علائم به طور خود حل و فصل شده و یک باره درد قفسه سینه و بیماری های زمینه ای که باعث آن شده کاهش می یابد.
این نشانه ها عبارتند از:
احساس سوزش در قفسه سینه و زیر قفسه سینه.
رفلکس اسید به دهان.
اشکال در بلع.
تنفس دردناک در حال دراز کشیدن.
درد قفسه سینه در هنگام تغییر موقعیت بدن.

چه زمانی در درد قفسه سینه باید یک دکتر را ببینید؟

اگر درد قفسه سینه شما توسط فعالیت بدنی یا وضعیت های پزشکی شناخته شده دور نمی شود شما باید دنبال توجه پزشکی باشید در واقع، اگر شما تجربه درد قفسه سینه ناگهانی که قادر به از بین رفتن با استفاده از داروهای ضد التهاب و یا دیگر داروها نیست باید بلافاصله از دکتر خود کمک بگیرید.
اگر احساس درد قفسه سینه در ترکیب با علائم زیر بود شما باید برای کمک های فوری پزشکی با اورژانس تماس بگیرید:
فشار ناگهانی، تنگی و فشار خرد کردن زیر استخوان سینه.
درد قفسه سینه که به بازوی چپ، پشت یا فک شما کشیده شود.
پس از مدت طولانی عدم فعالیت، درد ناگهانی و تیز در قفسه سینه که با اشکال در تنفس همراه باشد
ضربان قلب تند، احساس سبکی سر، تهوع، تنفس سریع، سردرگمی، پوست رنگ پریده و تعریق بیش از حد.
کاهش شدید ضربان قلب یا فشار خون.
اگر شما تجربه این علائم را همراه با درد قفسه سینه دارید شما باید با دکتر خود تماس بگیرید:
لرز، تب یا سرفه، خلط رنگی سبز یا زرد.
اشکال در بلع.
درد قفسه سینه مداوم و شدید.

مطالب مرتبط

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (155)

رتبه 5 از 5 بر مبنای 6 رای

 1. فرانک
 1. 5 / 5

سلام

اگرشخصی دست راست خودرابه حالت آخ آخ بالاببردوبادست چپ سینه اش رانگه داردوانگارمثل کسی که به اوگلوله زده باشندودرحدچندثانیه باشه وبعدبایک لیوان آب خوردن برطرف شد مشکل کجاست؟
واگربعددوماه همون شخص وسط سینه یاشایدبهش میگن سردلشو بگیره بعد بگه...

سلام

اگرشخصی دست راست خودرابه حالت آخ آخ بالاببردوبادست چپ سینه اش رانگه داردوانگارمثل کسی که به اوگلوله زده باشندودرحدچندثانیه باشه وبعدبایک لیوان آب خوردن برطرف شد مشکل کجاست؟
واگربعددوماه همون شخص وسط سینه یاشایدبهش میگن سردلشو بگیره بعد بگه آخ آخ ودایره ای روی کمرش بچرخه بعدبگه آیی خوب شدم دیگه به اندازه یه پلک زدن بود گرفت وول کرد به نظرتون مشکل ازکجاست؟
همه اینامربط به پسرداییم میشددکترنمیدونیم چی به سرشاومده مرداد۹۸بعدعیدقربان رفتن عروسی شب گویادلش دردکرده تب ولزوحالت تهوع داشته وخیلی آب میخورده ویه جورگرگرفتتش .خواهرش دیدش نشسته واسه خواهروصیت کردن که شایدمردم وبه دکتروپدرومادرنگفتن هی دکتررفتن فکرکردن سراخورده بعددوروزسکته مغزی کردالان میخوام بدونم اون چیزها چی بوده که من دیدم ؟آیاتوعروسی چیزی خوردن؟یاخودش مشکل داشته؟فقط یه کم یواش غذامیخورد

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. سارا

سلام دکتر هنگام نفس کشیدن و بلند شدن سر دنده راست احساس درد دارم از ۲ روز پیش علت چیست و از دمنوش بابونه و اسطوخودوس استفاده می کنم

  پیوست ها
 

 1. لیلا

دیروز یه چیزی پرید گلوم وخیلی سرفه کردم‌که بره پایین ازدیروز سمت راست قفسه سینه م‌به شدت دردداره موقع نفس کشیدن گردن وشانه وگوشم دردمیکنه دلیلش چی میتونه باشه ممنون

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    لیلا
 1. 5 / 5

نیاز به معاینه می باشد به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. عظیمی

سلام من وقتی به روی سینه سمت راست میخوابم سوزش عجیبی پس از چند دقیقه خوابیدن سروع میشود که باید جهت خوابیدن را عوض کنم از چه چیزی است مدتهاست که این سوزش را احساس میکنم چه کار کنم لطف کنید راهنمایی نمایید سپاسگذارم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    عظیمی
 1. 5 / 5

با سلام احتمالا شما بیماری رفلاکس معده دارید به پزشک مراجعه نمایید تا درمان لازم انجام شود

  پیوست ها
 

 1. مهدی

سلام من حدود ۱۰ روز است در اطراف قفسه سینه احساس درد میکنم چند روز اول درد در پهلوی سمت راست زیر دنده ها ، پس از آن آنطرف خوب شد و درد در قسمت پهلوی سمت چپ داشتم وبعدا به اطراف بالای قلب رسید و اکنون این درد در سمت راست احساس میکنم یعنی کلا یک...

سلام من حدود ۱۰ روز است در اطراف قفسه سینه احساس درد میکنم چند روز اول درد در پهلوی سمت راست زیر دنده ها ، پس از آن آنطرف خوب شد و درد در قسمت پهلوی سمت چپ داشتم وبعدا به اطراف بالای قلب رسید و اکنون این درد در سمت راست احساس میکنم یعنی کلا یک قسمت چند روزی درد میگیرد خوب که شد بلافاصله درد به قسمت دیگر میرود این دردها را در قسمت چپ و راست قفسه سینه دارم و در وسط سینه دردی ندارم قبل از شروع این مشکلات سرماخوردگی جزئی داشتم و از حدود ۳ هفته پیش تا الان سرفه مداوم دارد که هنگام سرفه در اطراف قفسه سینه احساس درد میکنم این مشکلات مربوط به چه بیماری میشود و آیا جدی بگیرم یا مورد خاصی نیست؟ ( مرد ۳۳ ساله هستم)

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مهدی
 1. 4.5 / 5

با سلام. نزد پزشک بروید تا یک معاینه و یک عکس از قفسه سینه درخواست شود

  پیوست ها
 

 1. ali vahdat
 1. 5 / 5

سلام....فقط میتونم بگم دم انهایی که با هر نیتی به سلامتی مردم کمک میکنند گرم..........................ممنون ومرسی

  پیوست ها
 

 1. مرتضی زارعی

با درود فراوان بنده حدود یک سال میباشد که از درد و سوزن قفسه سینه رنج میبرم که آزمایشهای مختلفی هم انجام دادم از جمله اسکن از ریه اندسکوپی و آزمایش روماتیسم و عکس از کمر وگردن ولی همچنان رنج میبرم به نظر شما بنده باید پیش چه متخصصی مراجعه کنم با...

با درود فراوان بنده حدود یک سال میباشد که از درد و سوزن قفسه سینه رنج میبرم که آزمایشهای مختلفی هم انجام دادم از جمله اسکن از ریه اندسکوپی و آزمایش روماتیسم و عکس از کمر وگردن ولی همچنان رنج میبرم به نظر شما بنده باید پیش چه متخصصی مراجعه کنم با تشکر از شما

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. کوروش

سلام وقت بخیر . من ۲۲ سالم هست . سیگار مصرف میکنم . جدیدا دردی مثل ضرب دیدگی تو قسمت بالای قفسه سینم مرکز مایل به سمت راست احساس میکنم که این درد دایم نیست فقط موقعی ک سیگار میکشم یا حرکت فیزیکیه بدنم بطوری هست که قفسه سینم درگیر میشه مثل چرخش...

سلام وقت بخیر . من ۲۲ سالم هست . سیگار مصرف میکنم . جدیدا دردی مثل ضرب دیدگی تو قسمت بالای قفسه سینم مرکز مایل به سمت راست احساس میکنم که این درد دایم نیست فقط موقعی ک سیگار میکشم یا حرکت فیزیکیه بدنم بطوری هست که قفسه سینم درگیر میشه مثل چرخش بالا تنه ، درد رو حس میکنم؟ این مسئله ای هست که باید جدی گرفته بشه ؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    کوروش
 1. 4.5 / 5

با سلام این درد می تواند مربوط اسپاسم های عضلانی باشد ولی باید نزد پزشک بروید تا معاینه لازم انجام شود

  پیوست ها
 

 1. حسين

سلام
ممنون ميشم بفرماييد
همسرم صبح كه از خواب بر ميخيزد درد شديد قفسه سينه سمت راست دارد كه بعد از
ماليدن پماد رز ماري كمي بهتر ميشه
علت چيست
با تشكر

  پیوست ها
 

 1. :)

اطلاعات خوبی بود.ممنون

  پیوست ها
 

 1. مهشید

سلام ۱۸سالم است

حدود چند ماهی هست که در سمت راست قفسه سنه حالت تیر کشیدن دارم مانند این که قلب تیر بکشه

  پیوست ها
 

 1. مهدی

سلام خدمت شما اقای دکتر
حدود یکماه هست اپاندیسم رو عمل کردم و الان حدود یک هفته هست که در قسمت راست قفسه سینه دردی را احساس میکنم که با نشستن بیشتر میشه و بصورت گرفتگی در سمت راست به دنده ها فشار وارد میکنه و دقیقا نقطه مقابل اون در پشت خودم هم...

سلام خدمت شما اقای دکتر
حدود یکماه هست اپاندیسم رو عمل کردم و الان حدود یک هفته هست که در قسمت راست قفسه سینه دردی را احساس میکنم که با نشستن بیشتر میشه و بصورت گرفتگی در سمت راست به دنده ها فشار وارد میکنه و دقیقا نقطه مقابل اون در پشت خودم هم همین درد را دارم مثله زمانی که حالت قلنج باشه در پشت هم احساس ناراحتی میکنم قبل از عمل هم سونوگرافی انجام شده و فقط مشکل کبد چرب گرید Aرو تشخیص دادن ممنون میشم راهنمایی کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. م

سلام خدمت اقای دکتر
اقای دکترمن درسینه راستم احساس سوزش یک نقطه رادارم واین که سینه ام تیرمی کشد به نظرتون علت چی میتونه باشه؟

  پیوست ها
 

 1. اصغر    م

سلام من حدود ۲ ساله سمت راست بدنم زیر دنده احساس میکنم کشیده میشه یا که انگاری یه چیز سنگین گذاشتن تو سمت راست بدنم موقعی که میشینم اینجوری میشم وقتی که ایستادم اصلا دردی در قسمت راست بدنم ندارم درضمن به کتف سمت چپمم تیر میکشه لطفا جواب بدین...

سلام من حدود ۲ ساله سمت راست بدنم زیر دنده احساس میکنم کشیده میشه یا که انگاری یه چیز سنگین گذاشتن تو سمت راست بدنم موقعی که میشینم اینجوری میشم وقتی که ایستادم اصلا دردی در قسمت راست بدنم ندارم درضمن به کتف سمت چپمم تیر میکشه لطفا جواب بدین ممنون میشم.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. ماهرخ

سلام وقتتون بخیرببخشیددردقفسه راست سینه ودردی مشابه اون توی بازوی راست ایاخطرناکه نمیتونم بگم چطوردردیه چون نقطه به نقطه دردمیکنه

  پیوست ها
 

 1. نسیم

سلام من ده روزه درد در قفسه سینه سمت راست از بغل سینه تا پایین دنده را دارم وقتی میخوابم به زور جابجا میشم البته عیدآسیب دیدم ودندم ترک برداشت خوب شدم تاالان

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    نسیم

با سلام احتمال اسپاسم عضلات وجود دارد موضع را گرم نگه دارید و از پماد های موضعی استفاده نمایید

  پیوست ها
 

 1. nc

سلام. من ابتدا سرما خوردم و بعد خوب شدم ولی سرفه هام سه هفته است قطع نشده و مدام در طول روز سرفه میزنم و در خواب سرفه هام کاملا قطع میشه و هنگام سرفه و عطسه احساس میکنم سمت راست قفسه سینه ام تیر میکشه و یکمی هم خلط تو گلوم احساس میکنم متخصص رفتم...

سلام. من ابتدا سرما خوردم و بعد خوب شدم ولی سرفه هام سه هفته است قطع نشده و مدام در طول روز سرفه میزنم و در خواب سرفه هام کاملا قطع میشه و هنگام سرفه و عطسه احساس میکنم سمت راست قفسه سینه ام تیر میکشه و یکمی هم خلط تو گلوم احساس میکنم متخصص رفتم خوب نشدم به نظرتون من چم شده

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    nc

با سلام برای نظر نیاز به معاینه می باشد

  پیوست ها
 

 1. محمدرضا

سلام محمدرضا هستم 16ساله گاهی اوقات نوک سینه سمت راستم میسوزد
در ضمن دچار اضافه وزن نزدیک به چاقی نیز هستم

  پیوست ها
 

 1. علی

سلام
من از خواب بیدار شدم با درد شدید از قفسه سمت راست مواجه شدم حالا چی کار کنم که یکم اروم بگیر درد سینم با تنفسم دردش بیشتر میشه

  پیوست ها
 

 1. دانشجو

سلام اقای دکتر من کم خونی شدیددارم دکتربرام آمپول تقویتی ب ۱۲تجویزکردندبعداز آخرین آمپولی که زدم بلافاصله دردی درناحیه سینه ب طورتیزاحساس کردم موقت بود ولی چندساعت بود یعنی ب راحتی متوجه اش نمیشدم باانجام فعالیت و...متوجه این دردمیشدم بعددوروزان...

سلام اقای دکتر من کم خونی شدیددارم دکتربرام آمپول تقویتی ب ۱۲تجویزکردندبعداز آخرین آمپولی که زدم بلافاصله دردی درناحیه سینه ب طورتیزاحساس کردم موقت بود ولی چندساعت بود یعنی ب راحتی متوجه اش نمیشدم باانجام فعالیت و...متوجه این دردمیشدم بعددوروزان دردرفت ولی همچنان دندنده هام صبح که بلندمیشم دردمیکنه .ولی باشروع فعالیتروزانه دردنمیکنه .ولی بعضی اوقات کهعالیت میکنم طرف راستم ی حالت فشارو دردی بین دنده هام احساس میکنم دنده های طرف راست لاغراندام هم هستم لطفاراهنماییم کنیددوهفته هست که اینگونه هستم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. فاطمه

سلام اقاي دكتر خسته نباشي من الان سه هفتست كه خلط پست گلو دارم وبعضي وقتا سرفه خشم وبعضي وقتا خلط دار وكمي هم قفسه سينه راستنم درد مياد دكتر عمومي رفتم گفت ويروس جديده يكم دير از بدن ادم ميره به نظر شما من چيكار كنم تا زودتر خوب بشم ايا باز به...

سلام اقاي دكتر خسته نباشي من الان سه هفتست كه خلط پست گلو دارم وبعضي وقتا سرفه خشم وبعضي وقتا خلط دار وكمي هم قفسه سينه راستنم درد مياد دكتر عمومي رفتم گفت ويروس جديده يكم دير از بدن ادم ميره به نظر شما من چيكار كنم تا زودتر خوب بشم ايا باز به دكتر برم يا نه؟؟؟؟؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. hossein

سلام
من 36 سالمه الان حدود یک سالیه که در قسمت سمت راست سینه و یه کم بالاتر گاها احساس درد می کنم البته من شغلم یه جوری استرس خیلی بالا داره هر مو قع استرسم بیشتر میشه درد شروع میشه الان 1.5 ماه هست تقریبا شغل پذ استرس رو کنار گذاشتم ولی بازم...

سلام
من 36 سالمه الان حدود یک سالیه که در قسمت سمت راست سینه و یه کم بالاتر گاها احساس درد می کنم البته من شغلم یه جوری استرس خیلی بالا داره هر مو قع استرسم بیشتر میشه درد شروع میشه الان 1.5 ماه هست تقریبا شغل پذ استرس رو کنار گذاشتم ولی بازم گاهی درد میکنه البته هر موقع به چیز ناراحت کننده ای می بینم یا فکر می کنم شروع میشه ، کبد چرب گرید 2 هم دارم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. جوادنیا

سلام اقای دکتر.خسته نباشید.من درد بسیار شدیدی در پشت بدنم یک وجب از کتف پایینتر دارم که با نفس کشیدن این درد بیشتر حس میشه و حتی برای تکان خوردن و بلند شدن این درد همراه دارم.ایا احتیاجی به دکتر هست یا درد گرفتگی است ممنون از راهنمایی و وقتی که...

سلام اقای دکتر.خسته نباشید.من درد بسیار شدیدی در پشت بدنم یک وجب از کتف پایینتر دارم که با نفس کشیدن این درد بیشتر حس میشه و حتی برای تکان خوردن و بلند شدن این درد همراه دارم.ایا احتیاجی به دکتر هست یا درد گرفتگی است ممنون از راهنمایی و وقتی که صرف میکنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    جوادنیا

با سلام احتمال التهاب بین دنده ای بالا است به پزشک مراجعه نمایید تا معاینه انجام شود

  پیوست ها
 

 1. نادیا فتحی

با سلام خدمت شما آقای دکتر
من دیشب در مهمانی بودم مقدار كمی غذا و کیک خوردم بعد از بازگشت به منزل زیر سینه راستم شروع به درد کرد و این درد کم کم زیاد شد احساس درد شدید زیر دنده هام احساس می کردم که درد به حالت تیر کشیدن تا نواحی ناف هم میرفت،...

با سلام خدمت شما آقای دکتر
من دیشب در مهمانی بودم مقدار كمی غذا و کیک خوردم بعد از بازگشت به منزل زیر سینه راستم شروع به درد کرد و این درد کم کم زیاد شد احساس درد شدید زیر دنده هام احساس می کردم که درد به حالت تیر کشیدن تا نواحی ناف هم میرفت، خیلی عذاب آور بود به خود می پیچیدم و زیر سینه راست و نواحی دنده را ماساژ می دادم ناگفته نماند در همان نواحی جوش هایی زیر پوستی سیاهی زده ام که متور شده اند
ممنون میشم که علت درد رو بدونم و باید به دکتر پوست یا گوارش مراجعه کنم؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    نادیا فتحی

با سلام
اگر در محل جوش ها درد دارید احتمال زونا وجود دارد به پزشک پوست مراجعه نمایید تا بررسی شوید

  پیوست ها
 

 1. بیتا

سلام خسته نباشید.
اگه میشه لطفا سریع جواب منو بدید چون خیلی نگرانم من۱۵سالمه چند وقته بخاطر برخی مشکلات استرس های زیادی بهم وارد میشه بعضی مواقع هنگام استرس سمت راست قفسه سینم درد میگیره ولی بیشتر مواقع بدون اینکه استرس داشتع باشم تا چند ساعت درد...

سلام خسته نباشید.
اگه میشه لطفا سریع جواب منو بدید چون خیلی نگرانم من۱۵سالمه چند وقته بخاطر برخی مشکلات استرس های زیادی بهم وارد میشه بعضی مواقع هنگام استرس سمت راست قفسه سینم درد میگیره ولی بیشتر مواقع بدون اینکه استرس داشتع باشم تا چند ساعت درد داره مشکل معده و کم خونی هم دارم باید ب پزشک مراجعه کنم؟میشه یکم توضیح بدین ک چمه؟مشکلم جدیه آیا؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. هائد

سلام و عرض ارادت خدمت شما جناب دکتر صاحب معزز!
من از دردی که غالباً ناشی از ریفلاکس و تخریش مری در سمت راست قفس سینه احساس می‌کنم، رنج می برم.
این تشخیص که در پی معاینه‌ی اندوسکوپی صورت گرفته بود، چهار ماه می شود که تحت تداوی قرار گرفته ام؛ اما...

سلام و عرض ارادت خدمت شما جناب دکتر صاحب معزز!
من از دردی که غالباً ناشی از ریفلاکس و تخریش مری در سمت راست قفس سینه احساس می‌کنم، رنج می برم.
این تشخیص که در پی معاینه‌ی اندوسکوپی صورت گرفته بود، چهار ماه می شود که تحت تداوی قرار گرفته ام؛ اما نتیجه‌ی نگرفتم.
هنوز هم در قسمت زیر قفس سینه، دقیق در موقعیتی که کیسه صفرا قرار دارد، احساس درد می کنم و نیمه شب این درد از خواب بیدارم می کند.
اشکال کیسه صفرا و پانکرانس را هم طی معاینه‌ی التراسوند بررسی کردم که وجود نداشت.
اگر از روی لطف رهنمایی ام کنید، ممنون می شم.
پیشاپیش سپاس‌گزار مشورت‌های ارزشمند تان هستم.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    هائد

با سلام
- یک انتی اسید مصرف کنید
- تا دو ساعت بعد از غذا نخوابید
- زردچوبه غذا را کاهش دهید
- غذای چرب نخورید
- حبوبات را یک شب خیسانده و سپس خوب طبخ نمایید
- از خوردن غذاهای ترش و دارای اسید پرهیز نمایید
- سیگار نکشید

  پیوست ها
 

 1. رويا

با سلام من دو ماهه درد در قسمت چپ قفسه سينه داشتم كه به بازوي چپ و پشتم ميزنه الان حدود يه هفتس با سينه سمت راست هم ميزنه البته قفسه سينه تمام ازمايشات مربوط به قلب رو انجام دادم گفتن جز افتادگي مختصر دريچه ميترال مشكل ديگه اي ندارم اينك بين...

با سلام من دو ماهه درد در قسمت چپ قفسه سينه داشتم كه به بازوي چپ و پشتم ميزنه الان حدود يه هفتس با سينه سمت راست هم ميزنه البته قفسه سينه تمام ازمايشات مربوط به قلب رو انجام دادم گفتن جز افتادگي مختصر دريچه ميترال مشكل ديگه اي ندارم اينك بين ايرانيا عاديه.ولي الان خيلي نگرانم مخصوصا كه درد مداومه به قفسه سينه سمت راست هم زده؟ايا از چي ميتونه باشه

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. الهام

سلام اقاي دكتر در ناحيه سمت راست قفسه سينه ام درد زيادي دارم تازه دو روزه كار سنگين كرده ام اين دردو احساس ميكنم نمي تونم نفس بكشم به خوبي چيكار كنم

  پیوست ها
 

 1. حمید

سلام. پدرم سه روز هست که سمت راست کمرشون درد میکرد و الان دو روزه که سمت راست قفسه سینشون درد میکنه. رفلاکس دارن و وقت خواب تنفسشون هم سخت میشه.

  پیوست ها
 

 1. سعید

سلام ،من یکماهی میشه درد دل میشم گاهی کل محوطه شکمی ،گاهی زیر جناغ سینم میسوزه ،هرروزم نیست توهفته ای دوروزش میشد .امروز کلأ سردرد وتب داشتم قرص جواب نداد تا ساعت ۳مجبورشدم شیاف بذارم کم کم دردی تو قفسه سینه طرف پشتم سمت راست شروع شد ناگهانی...

سلام ،من یکماهی میشه درد دل میشم گاهی کل محوطه شکمی ،گاهی زیر جناغ سینم میسوزه ،هرروزم نیست توهفته ای دوروزش میشد .امروز کلأ سردرد وتب داشتم قرص جواب نداد تا ساعت ۳مجبورشدم شیاف بذارم کم کم دردی تو قفسه سینه طرف پشتم سمت راست شروع شد ناگهانی وشدید که نمیتونم حرکت کنم سرمو بجلو خم کنم دردش شدیدتر میشه الانم درد اومده بطرف جلو قفسه سینم سمت جناغ سینم کلأ از جلو وعقب قفسه سینم درد میکنه ،نفس عمیقم نمیتونم بکشم ،لطفأ راهنمایی کنید.ممنون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. محسن

سلام یک هفته میشه درددرسمت راست سینه دارم همراه باغلط سفید زیرنظردکتراعصاب وروان هستم ه‍۸ ماهی نفسم همیشه بند بازورنفس میکشم لطفاً راهنمایی کنید ۳۶ سالمه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محسن

با سلام
نزد پزشک بروید تا یک عکس ریه برای شما درخواست شود

  پیوست ها
 

 1. محمد

سلام من درسمت راست قفسه سینم درددارم آیامال سیگارکشیدنم هست؟

  پیوست ها
 

 1. باقری

باسلام من گاهی وقتها درسمت راست قفسه سینه دقیقا روی پستان سمت راست درد حس میکنم ایا خطر ناک است

  پیوست ها
 

 1. نجم

با سلام دو روز است که سینه سمت راست درد می کند و امروز شدید شد به نحوی که نفس کشیدن درد آور است و موقع خوابیدن درد آن شدیدتر و نفس کشیدن سنگین و درد آور است

  پیوست ها
 

 1. سام

سلام مدتیه درد سینه سمت راست دارم معمولا بعد از خوردن غذا یا مدتی گرسنگی بیشتر میشه ضمنا تنگی نفس نسبتا شدیدی دارم به همراه ترشح پشت حلق کف مانند از نظر ریوی مشکلی ندارم سوزش سر دل نیز از علایممه لطفا راهنماییم کنید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سام

با سلام
احتمال رفلاکس اسید معده در شما بالا است به پزشک مراجعه نمایید تا داروی لازم را برایتان نسخه نمایند

  پیوست ها
 

 1. Mojgan

سلام خسته نباشید همسرم بعضی واقع در قسمت سمت راست قفسه سینه احساس درد شدید می کنه که حالت اینکه می خواد پاره بشه بهش دست می ده خیلی درد داره البته می گیره و ول می کنه چه باید بکنیم

  پیوست ها
 

 1. فاطمه

با سلام وخسته نباشید مادر بنده با 49 ال سن دارای درد قفسه سینه در قسمت راست شدن با گفته های ایشون نمیتونن قشنگ نفس بکشن و دست راستشون رو هم نمیتونن راحت بالا بیارن حتی راحت نمیتونن از حالت خوابیده بلند بشن بشینن این علایم خطرناک است؟
لطفا سریع...

با سلام وخسته نباشید مادر بنده با 49 ال سن دارای درد قفسه سینه در قسمت راست شدن با گفته های ایشون نمیتونن قشنگ نفس بکشن و دست راستشون رو هم نمیتونن راحت بالا بیارن حتی راحت نمیتونن از حالت خوابیده بلند بشن بشینن این علایم خطرناک است؟
لطفا سریع جواب بدین خیلی نگرانم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. فرشید

سلام! چند سالی هست که زیر سینه سمت راست مثل
سنگ سفت میشه بعد از چند دقیقه ول میکنه بعضی وقتها
خیلی طول میکشه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    فرشید

با سلام برای پاسخ نیاز به معاینه می باشد یک سونوگزافی از کبد و مجاری صفراوی انجام دهید و جهت بررسی نزد پزشک بروید

  پیوست ها
 

 1. سحر

با عرض سلام و خسته نباشید
من 60 ساله و یه مدت هست که یک نقطه در قسمت پشت و سمت راست بدنم درد میکنه.درد دائمی هست.سال پیش هم کلیه چکاپ ها رو انجام دادم و از هر نظر بررسی شدم.ممنون میشم راهنماییم کنید.با تشکر

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سحر

با سلام
نزد پزشک بروید تا یک سونوگرافی کبد و مجاری صفراوی انجام شود ممکن است مروط به درگیری کیسه صفرا باشد اگز مشکلی نبود از نظر درد های معده بررسی شوید

  پیوست ها
 

 1. محمد

سلام وققتون بخیر.ممنون از سایت خوبتون.بنده یه چند مدتی است که مشکل درد در قفسه سینه دارم و بیشتر این درد اغلب در خواب اتفاق میفتد طوری که نمیتوانم به پهلوی چپ یا راست بخوابم این درد در قفسه سینه در سمت راست قفسه سینم میباشد.اکثر شبا این مشکل را...

سلام وققتون بخیر.ممنون از سایت خوبتون.بنده یه چند مدتی است که مشکل درد در قفسه سینه دارم و بیشتر این درد اغلب در خواب اتفاق میفتد طوری که نمیتوانم به پهلوی چپ یا راست بخوابم این درد در قفسه سینه در سمت راست قفسه سینم میباشد.اکثر شبا این مشکل را دارم و تا 3.4 ساعت بعدش ادامه پیدا میکنه و کم کم اروم میشه.ممنون میشم راهنماییم کنین

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. ساحل

سلام وقتتون به خیر ممنون از سایت خوبتون ، من هر از چند گاهی مشکل تنفسی پیدا میکنم به طوری که برا نفس کشیدن مجبورم خمیازه بکشم ، الانم همزمان با مشکل تنفسی سمت راست قفسه سینم هم درد گرفته درد شدیدی نیست نمیدونم نیاز به مراجعه به پزشک هست یا نه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ساحل

سلام
علائم شما می تواند علل زیادی داشته باشد ولی با توجه به خمیازه کشیدن و درد جزعی در سینه راست احتمال اضطراب و مشکلات روحی بالا است نزد پزشک بروید تا پس از بررسی داروی لازم نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. امین

ضمن عرض سلام و ادب و تشکر از توجهات شما
مدتیست وقتی دقیقا زیر دنده ی سمت راست بدن خود را که لمس میکنم یک برامدگی احساس میکنم چه راهنمایی میفرمایید.ممنون

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    امین

با سلام
نیاز به معاینه فیزیکی می باشد ممکن است یک کیست چربی باشد

  پیوست ها
 

 1. raha

ا سلام....میبخشید سوالی داشتم...مدت 2 هفته ای هست که سمت راست قفسه سینم..وسط ..درد شدید به همراه تیر کشیدن دارم...باید به پزشک مراجعه کنم ؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    raha

سلام
نیاز به معاینه می باشد اگر درد ثابت و با غذا خوردن و نخوردن مرتبط می باشد احتمالا مربوط به رفلاکس معده مب باشد به پزشک مراجعه نمایید تا بررسی شود

  پیوست ها
 

 1. امیر

سلام،من دو سه روز پیش تو خونه تمرینات شکم انجام دادم،مثل دراز نشست و چن ورزش دیگه،از فرداش سمت راست قفسه سینه م یه چیزی مثل قلب میزنه، اگ به دردتون بخوره هم تو تلگرام میتونم ویسش رو بفرستم،ب نظرتون چیه؟ لازمه ک دکتر برم یا با استراحت خوب شدنیه؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    امیر

با سلام
نزد متخصص قلب بروید تا یک اکوی قلب انجام شود پاسخ شما نیاز به معاینه و اقدامات پاراکلینیک دارد

  پیوست ها
 

 1. راز

با سلام خدمت شما
من ۲۹ سالمه تقریبا دو ماهه پیش قفسه ی سینه سمت راست یهو به شدت درد گرفت همینطور پشت کتفم طوری که هم نفسم تند شده بود و هم بینهایت درد میکرد به ارژانس مراجعه کردم و اونا نوار قلب گرفتن ازم که گفتن مشکلی نیست و بهم مسکن زدن که...

با سلام خدمت شما
من ۲۹ سالمه تقریبا دو ماهه پیش قفسه ی سینه سمت راست یهو به شدت درد گرفت همینطور پشت کتفم طوری که هم نفسم تند شده بود و هم بینهایت درد میکرد به ارژانس مراجعه کردم و اونا نوار قلب گرفتن ازم که گفتن مشکلی نیست و بهم مسکن زدن که البته دردش اصصصلا خوب نشد و تازه هزار برابر بیشتر درد گرفته بود و من فقط گریه میکردم و نه میتونستم دراز بکشم نه بشینم شب تا صبح رو مردم و زنده شدن و بعد از چند ساعت درد شدید بلاخره اروم شدم الان هم بعد از دو ماه دو باره سمت راستم یهو و اونم تو خواب درد گرفت و البته پشت کتفم دردش به شدت دفعه ی اول نبود ولی اونقدری بود که نتونم کارامو انجام بدم نفسمم تند شده بود چند ساعتی اینجوری بود تا اروم شدم ولی دو سه که سمت راسته سینه م تیر میکشه و همینطور پشت کتفم ولی تنفسم معمولیه ممنونتون میشم راهنماییم کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    راز

با سلام
اگر نوار قلب شما نرمال باشد احتمال مشکل معده وجود دارد برای تشخیص نیاز به تست هلیکوباکتر پیلوری می باشد نزد پزشک بروید تا بررسی شود

  پیوست ها
 

 1. ایمان

سلام

  پیوست ها
 

 1. زهرا

سلام خسته ناشید .من ۲۰ سالمه .وقتی عصبانی میشم یا حتی کمی صدامو بالا میبرم نفس کم میارم واحساس ضعف میکنم بعضی اوقات درحال استراحت ام قفسه ی سینه ام یهو درد میگیره بعد چند دقیقه ول میکنه .ممنون میشم راهنمایی کنین

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    زهرا

با سلام
نیاز به بررسی و اقدامات پاراکلینیک می باشد به پزشک داخلی مراجعه نمایید.

  پیوست ها
 

 1. وحید

با سلام.الان دو روز هست که سمت راست قفسه سینم دقیقا قسمت سمت راست دیافراگم درد میکنه خواستم راهنمایم بکنین .البت حدود بیست روز هست برای ریزش مو از قرص فیناستراید استفاده میکنم.
تشکر

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    وحید

با سلام
احتمال سنک های صفراوی وجود دارد نزد پزشک بروید تا بررسی شود

  پیوست ها
 

 1. میلاد

سلام و خسته نباشید، من دیروز ظهر که در حال استراحت بودم، وقتی بیدار شدم و یکم تحرک کردم، یه لحظه قفسه سمت راست سینم، تقریبا نرسیده به وسط سینم درد گرفت، انگار با یه سوزن از تو زدن ، دردش حالت تیر کشیدن بود. الان دردش شدیدتر شده انگار این سوزنه...

سلام و خسته نباشید، من دیروز ظهر که در حال استراحت بودم، وقتی بیدار شدم و یکم تحرک کردم، یه لحظه قفسه سمت راست سینم، تقریبا نرسیده به وسط سینم درد گرفت، انگار با یه سوزن از تو زدن ، دردش حالت تیر کشیدن بود. الان دردش شدیدتر شده انگار این سوزنه مونده تو قفسه سینم(حالت درد برای مثلا)
1 اینکه هوای اینجا گرم بود یکی دو روزه یهو خنک شده و من با پیرهن رفتم بیرون، 2 اینکه شغل من چاپ بنر هست و بوی رنگ رو اکثرا تنفس میکنم هنگام چاپ بنر، بنظرتون این درد علتش چی میتونه باشه ؟ و باید چیکار کنم ؟؟؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    میلاد

سلام
تشخیص بیماری شما نیاز به معاینه می باشد به پزشک مراجعه نمایید تا بررسی شود

  پیوست ها
 

 1. مهسا

با سلام و خسته نباشید.من ۲۳سالمه با وزن ۶۸ قد ۱۷۰ خودمم اهل ورزشم تقریبا حرکات بدنیم زیاده بعلت رزیم غذای ک گرفتم روزی بفاصله یک ساعت دوساعت یک ربع طناب میزنم همراه با مصرف ال کارنتین ولی حین طناب زدن پرش طرف راست قفسه سینه ام بشدت دردر میگیردک...

با سلام و خسته نباشید.من ۲۳سالمه با وزن ۶۸ قد ۱۷۰ خودمم اهل ورزشم تقریبا حرکات بدنیم زیاده بعلت رزیم غذای ک گرفتم روزی بفاصله یک ساعت دوساعت یک ربع طناب میزنم همراه با مصرف ال کارنتین ولی حین طناب زدن پرش طرف راست قفسه سینه ام بشدت دردر میگیردک نمیتونم زیاد طناب بزنم و نفس زدنم سخت میشود ممنون میشم راهنمایی کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مهسا

با سلام
احتمال التهاب بین دنده ها وجود دارد موضع را گرم نگه دارید و برای مدتی از داروهای ضد التهاب با نسخه پزشک استفاده نمایید

  پیوست ها
 

 1. مجمدرضا

سلام
من سرما خوردگی شدید داشتم و سینه ام به شدت چرک کرده و بعد از 10 روز هنوزم صرفه میکنم.دو روز هست که سمت راست قفسه سینه ام درد میکنه از چی میتونه باشه؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مجمدرضا

اگر یم دوره درمان انجام داده اید و موثر نبوده نزد پزشک بروید تا یک عکس ریه درخواست نماید تا مشکل سرفه شما مشخص شود

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد
بارگذاری بیشتر ...

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search