پزشکی

داروهای ضد قارچ - دارو برای عفونت های قارچی عمیق و پوست

داروهای ضد قارچ

درمان عفونت های قارچی به طور کلی بسیار ساده است. طول درمان بستگی به نوع عفونت قارچی شما، شدت آن و اگر شما هر گونه مشکلات سلامت به عنوان مثال، مشکلات سیستم ایمنی بدن دارید. برخی از دوره های درمان می تواند چند روز کوتاه (به عنوان مثال، برای تورم واژن) باشد. دوره های دیگر می تواند تا هشت هفته (به عنوان مثال برای عفونت قارچ پوست سر) باشد. انواع مختلفی از داروهای ضد قارچی وجود دارد. آنها به صورت کرم ها، اسپری ها، محلول ها، قرص هایی طراحی شده اند برای داخل مهبل (شیاف)، شامپو، داروهای خوراکی و تزریق وجود دارند. اغلب با آسیب رساندن به دیواره سلولی قارچ، که سبب مرگ سلول قارچی می شود.
کرم ضد قارچ، مایعات یا اسپری (همچنین ضد قارچ موضعی نامیده می شود)
این ها برای درمان عفونت های قارچی پوست، پوست سر و ناخن ها مورد استفاده قرار می گیرند. آنها شامل کلوتریمازول، اکونازول، کتوکونازول، میکونازول، تیوکونازول، تربینافین و آمورولفین هستند. آنها به نام های تجاری مختلف آمده اند.
گاهی اوقات یک کرم ضد قارچ با کرم های دیگر ترکیب می شود که دو اقدام ضروری است. به عنوان مثال، یک کرم ضد قارچ اغلب با کرم استروئیدی خفیف مانند هیدروکورتیزون همراه است تا بثورات خاصی را درمان کند. کرم ضد قارچی عفونت را پاک می کند و کرم استروئید ملایم باعث کاهش التهاب ناشی از عفونت می شود.

شامپو ضد قارچ

شامپو حاوی کتوکونازول گاهی برای کمک به عفونت های قارچی پوستی و برخی از شرایط پوستی استفاده می شود.
شیاف ضد قارچی
شیاف ها قرص هایی هستند که برای قرار دادن در واژن طراحی شده اند. بعضی از داروهای ضد قارچی همانند شیاف برای درمان برفک واژن، به ویژه کلوتریمازول، اکونازول، میکونازول و فنتی کونازول می باشد.

داروهای ضد قارچ خوراکی

انواع مختلفی وجود دارد. مثلا: میکونازول به عنوان یک ژل خوراکی و نیستاتین به عنوان یک مایع در دسترس است. آنها به دهان اعمال می شوند. آنها برای درمان برفک (عفونت کاندیدی) دهان و گلو استفاده می شود.
تربینافین، آنتروکونازول، فلوکونازول، posaconazole و voriconazole به عنوان قرص در دسترس هستند که در بدن جذب می شوند. آنها برای درمان عفونت های قارچی مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. انتخاب بستگی به نوع عفونت شما دارد. مثلا:
Terbinafine معمولاً برای درمان عفونت ناخن است که معمولاً توسط یک نوع قارچ شکمی ایجاد می شود.
فلوکونازول به عنوان جایگزینی برای استفاده از کرم ضد قارچی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای درمان و جلوگیری از عفونت قارچی خاصی در بدن استفاده می شود.
مقالات جداگانه ای در مجموعه به نام Intra Thrush (عفونت برفک)، Infection های قارچی ناخن (Tinea Unguium)، پای ورزشکار (Tinea Pedis)، کچلی (Tinea Corporis) و عفونت قارچی کشاله ران (Tinea Cruris) را مشاهده کنید. همچنین یک مقاله جداگانه ای به نام برفک واژینال (عفونت مخمری) را مشاهده کنید.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

داروهای ضد قارچ تزریقی

این ممکن است در موارد یک عفونت قارچی جدی در داخل بدن استفاده شود. آمفوتریسین، فلوسیتوزین، ایتراکونازول، وریکونازول، آنیدولافونگین، کاسپوفونگین و میکافنگین داروهایی هستند که گاهی اوقات به این روش استفاده می شوند. انتخاب بستگی به نوع قارچ ایجاد عفونت دارد. این داروهای تخصصی هستند که برای افرادی که معمولاً در بیمارستان بسیار بیمار هستند استفاده می شود.
نکته: داروهای ضد قارچ نسبت به آنتی بیوتیک ها متفاوت هستند آنتی بیوتیک ها قارچ ها را نمی کشند آنها انواعی از میکروب ها را می کشند (که باکتری ها نامیده می شوند). در حقیقت، اگر شما آنتی بیوتیک ها را مصرف می کنید بیشتر در معرض عفونت قارچی هستید. به عنوان مثال، بسیاری از زنان پس از مصرف یک دوره آنتی بیوتیک، برفک را توسعه می دهند این به این دلیل است که آنتی بیوتیک می تواند باکتری های بی ضرر که در پوست یا واژن زندگی می کنند را از بین ببرد و باعث می شود که قارچ ها شکوفا شوند.
داروهای ضد قارچی می تواند به طور گسترده ای به داروها برای عفونت های قارچی سیستمیک و سطحی تقسیم شود. داروهای سیستمیک برای عفونت های لایه عمیق تر که تنها می تواند توسط داروهایی که در خون جریان می یابد به آن برسند. هیچ محل خاص وجود ندارد که هدف قرار گیرد اما توزیع اساساً از طریق تمام بدن صورت می گیرد. داروهای سیستمیک (عمیق) عفونت های قارچی عبارتند از:
آمفوتریسین B
فلوسیتوزین
آزول ها
ایکینوکاندین ها
داروها برای عفونتهای قارچی سطحی شامل داروهای خوراکی و موضعی می باشند. این داروها به طور عمده برای عفونت های قارچی پوست و بافت در زیر آن (زیر جلدی) می باشند. داروهای خوراکی عمدتاً در قالب قرص ها و کپسول هایی هستند که از طریق دهان گرفته می شوند از طریق جریان خون عبور می کنند و برای هدف گیری این عفونت ها به پوست می رسند. برنامه های موضعی عبارتند از کرم، پماد، لوسیون و ژل.
داروهای خوراکی شامل داروهایی نظیر تربینافین و گریزوفووین هستند.
داروهای موضعی شامل نیستاتین، آزول موضعی، آلیلامامین allylamines موضعی و سایر داروهای موضعی هستند.

داروهای ضد قارچی سیستمیک

آمفوتریسین B

آمفوتریسین B یکی از داروهای ضد قارچی با وسیع ترین طیف عمل است. این قارچ ها را با تغییر نفوذ پذیری غشاء سلولی قارچی توسط اتصال به ارگوسترول می کشد. ارگسترول استرول غالب در غشای قارچی است. این مهم ترین دارو برای درمان تقریباً تمام عفونت های قارچی تهدید کننده حیات است. این در عفونت های جدی سیستمیک ناشی از قارچ هایی مانند کاندیدا آلبیکنس، کریپتوکوک، هیستوپلاسما، Blastomyces، Coccidioides و Aspergillus مفید است.
آمفوتریسین B معمولاً توسط تزریق داخل وریدی آهسته استفاده می شود. خوراکی آن در اکثر عفونت های قارچی، به جز عفونت های قارچی شامل دستگاه گوارش، بی اثر است. مقدار دارو که به سیستم عصبی مرکزی (CNS) وارد می شود کمتر از تزریق داخل وریدی است و این داروها می توانند به طور مستقیم به مایع مغزی نخاعی (درون نخاعی) برای درمان عفونت های قارچی CNS داده شوند. این رویکرد کمتر تحمل می شود و در حال حاضر کمتر استفاده می شود. همچنین ممکن است به صورت محلی به عنوان آبیاری مثانه در عفونت های ادراری مثانه، به عنوان تزریق مستقیم محلی در عفونت های قارچی حفره های مفصل یا در عفونت های قارچی چشم مورد استفاده قرار گیرد.

واکنش های جانبی

تجویز آمفوتریسین B اغلب با واکنش های مرتبط با تزریق همراه است که شامل تب با لرز، استفراغ و افت فشار خون است. استفاده از آمفوتریسین B اغلب با دوز مسمومیت تجمعی کلیه محدود می شود. سمیت کلیوی گاهی با کم خونی همراه است. نسخه لیپوسومال آمفوتریسین B که برای کلیه ها کمتر سمی هستند در حال حاضر در دسترس هستند اما بسیار گران تر از نسخه معمولی هستند. آمفوتریسین B به علت سمیت شدید کلیوی با داروهای جدیدتر و ایمن تر جایگزین می شود.

فلوسیتوزین

فلوسیتوزین یک داروی ضد قارچی خوراکی است که طیف محدودی از عمل دارد. آن علیه کاندیدا و کریپتوکوکوس فعال است. فلوسیتوزین توسط سلول های قارچی به یک متابولیت تبدیل می شود که باعث اختلال در تولید DNA و RNA قارچی می شود. مقاومت اکثر قارچ ها در استفاده تنها با فلوسیتوزین توسعه یافته است این دارو در حال حاضر کمتر استفاده می شود و همیشه در ترکیب با داروهایی مانند آمفوتریسین B برای جلوگیری از رشد مقاومت استفاده می شود. فلوسیتوزین می تواند غلظت خوبی در CNS داشته باشد و از این رو در ترکیب با آمفوتریسین B یا آزول ها در عفونت های CNS مانند مننژیت کریپتوکوکوس یا کاندیدا استفاده می شود.

اثرات جانبی

اثرات نامطلوب فلوسیتوزین باعث تشکیل 5- فلورواورسیل است که دارای فعالیت ضد سرطانی است. عوارض جانبی شامل سمیت مغز استخوان مانند آنمی، لکوپنی و افزایش آنزیم های کبدی است. سمیت در بیماران مبتلا به ایدز و بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی بیشتر است.

آزول ها

Azoles نشان دهنده یک سری از داروهای ضد قارچی است که به طور مداوم در حال گسترش است و با مهار سنتز ارگوسترول در دیواره سلولی قارچی عمل می کند. Azoles در حال حاضر محبوب ترین داروهای ضد قارچی است. Azoles معمولاً طیف گسترده ای از عمل دارند. این می تواند علیه درماتوفیت ها (قارچ های پوستی به استثنای مخمرها)، کاندیدا، کریپتوکوکوس، آسپرژیلوس، هیستوپلاسما و Blastomyces باشد.
گونه های کتوکونازول، مایکونازول، کلوتریمازول، ایترکونازول، فلوکونازول، وریکونازول و posaconazole بعضی از آزول های مهم در استفاده بالینی هستند. بعضی از azoles جدیدتر نیز در آلودگی های قارچی تهدید کننده زندگی مفید هستند و به آرامی جایگزین آمفوتریسین B می شوند.
ایتراکونازول، فلوکونازول، وریکونازول و posaconazole تنها از لحاظ سیستمیک استفاده می شود در حالی که سایر آزول ها اکثرا به صورت موضعی استفاده می شوند. Azoles به طور کلی شناخته شده اند که باعث اختلال کبدی خفیف و تعاملات دارویی می شوند.
کراتوکونازول می تواند سنتز استروئید را در بدن بر خلاف سایر آزول ها مهار کند و با بروز عوارض جانبی به میزان قابل توجهی بیشتر نسبت به سایر آزول ها همراه است. استفاده از کتوکونازول در حال حاضر بیشتر محدود به علائم موضعی است.
ایتراکونازول اغلب درمان ترجیحی در کچلی (عفونت های درماتوفیت مانند تینا پدسیس)، کاندیدیاز مخاطی و عفونت های جدی ناشی از هیستوپلاسما، بلاستومیسس و اسپوروتریکس می باشد. همچنین در تب نوتروپنی، که به داروهای ضد باکتری پاسخ نمی دهد مفید است. ایتراکونازول می تواند باعث افزایش آنزیم های کبدی و ایجاد تعاملات دارویی شود. ایتراکونازول به صورت داخل وریدی یا خوراکی داده می شود.
فلوکونازول در ایتراکونازول دارای نفوذ عالی به CNS است و در عفونت های قارچی CNS مانند مننژيت کريپتوكوكال و کوکسیدیدال مفيد است. سایر موارد استفاده از فلوکونازول عبارتند از: کاندیدیاز مخاطی و عفونت های قارچ خوراکی. فلوکونازول همچنین در پیشگیری از عفونت های قارچی در افرادی که دارای خطر بالایی هستند مانند بیماری های ایدز CD4 + بسیار پایین استفاده می شود. فلوکونازول در میان آزول ها ایمن ترین است. این تاثیرات کمتری بر روی کبد دارد و باعث تداخلات دارویی حداقل می شود. گاهی اوقات این می تواند باعث ریزش مو، خشکی دهان و ضعف عضلانی شود. Fluconazole برای استفاده دهان و یا وریدی در دسترس است.
واریکونازول به عنوان داروی انتخابی در آسپرژیلوزیس در نظر گرفته می شود و در برابر انواع مختلف کاندیدا فعالیت می کند. اثرات جانبی voriconazole عبارتند از ناهنجاری بینایی موقت و اختلالات بینایی رنگ در طی تزریق وریدی، بثورات، تداخلات بالقوه دارو و سمیت کبد. وریکونازول نیز برای مصرف خوراکی و داخل وریدی موجود است.
Posaconazole دارای یکی از گسترده ترین طیف های موجود در میان آزول ها است. این در عفونت بیشتر گونه های کاندیدا، mucor و آسپرژیلوس مفید است. همچنین در پیشگیری از عفونت های قارچی در افراد مبتلا به اسهال بسیار شدید مفید است. Posaconazole فقط به عنوان یک فرمول مایع خوراکی است که با وعده های غذایی با چربی مصرف می شود.

ایکینوکاندین ها

Caspofungin، anidulafungin و میکافونژین در حال حاضر در ایکینوکاندین های در دسترس هستند. اکینوکاندین یک آنزیم 1،3- گلوکان سنتاز را مهار می کند که برای سنتز دیواره سلولی در قارچ حیاتی است. اکینوکاندین که در حال حاضر در حال استفاده است فقط برای استفاده درون وریدی در دسترس است. این بسیار موثر در برابر کاندیدا و آسپرژیلوس است. Echinocandins در عفونت های سیستمیک با گونه های مختلف کاندیدا و عفونت های مهاجم Aspergillus مفید هستند. اکینوکاندین در میان عوامل ضد قارچی ایمن ترین هستند و با سمیت کمتری مانند سوزش و اختلالات گوارشی جزئی ارتباط دارند.

داروهای ضد قارچی خوراکی سطحی

چند داروی ضد قارچی خوراکی برای درمان عفونت های قارچی سطحی وجود دارد. بعضی از این داروها مانند گریزوفولوین و تربینافین تنها برای عفونت های سطحی معرفی می شوند. داروهای دیگر مثل آزول ها نیز برای عفونت سیستمیک (عمیق) استفاده می شوند. آزولهایی مانند فلوکونازول یا ایتراکونازول به طور خاص ممکن است برای درمان عفونتهای کاندیدا سطحی یا عفونت های پوستی با نتایج خوب استفاده شوند.

گریزوفولوین

Griseofulvin فقط در برابر درماتوفیت ها فعال است و تنها در عفونت های قارچ خوراکی مفید است. به صورت خوراکی داده می شود و جذب آن هنگام غذا با چربی بهتر است. اثرات جانبی گریزوفولوین شامل واکنش های آلرژیک و هپاتیت می شود و همچنین می تواند باعث ایجاد اختلال در مصرف داروها مانند وارفارین شود. گریزوفولوین در حال حاضر به دلیل عوارض جانبی و نیاز به درمان طولانی مدت برای پاسخ کافی به درمان، کمتر استفاده می شود. تربینافین یا آزول ها (موضعی یا خوراکی) بیش از گریزوفولوین برای درمان عفونت قارچ ترجیح داده می شوند.

تربینافین

Terbinafine یک مشتق از آلیلامین است که برای استفاده دهان در عفونت های درماتوفیتی از جمله عفونت های قارچی بسیار مقاوم از ناخن (آنیکومایکوزیس) قابل استفاده است. تربینافین با مهار سنتز ارگسترول قارچ ها را می کشد. این مؤثرتر از آزول ها یا کریزئوفولوین در آنمی است. عوارض جانبی با تربینافین نادر است و معمولاً به درد سر و اختلالات گوارشی محدود می شود. گاهی اوقات می تواند باعث سمیت کبدی شود.

دارویی موضعی ضد قارچی

عناصر ضد قارچی موضعی معمولاً برای درمان عفونت های درماتوفیت، عفونت های تینا ورسیکالر و کاندیدا (پوستی، دهانی و واژینال) استفاده می شود. عوامل موضعی ممکن است به عنوان کرم ها، پماد، شیاف واژینال، قرص مکیدنی دهان و یا شامپو استفاده می شود.

آزولهای موضعی

آزول ها داروهای ضد قارچی موضعی با استفاده گسترده هستند. ازولهای موضعی شامل کلوتریمازول، میکونازول، سولکونازول، اکسیکونازول، کتوکونازول، تیوکونازول و غیره هستند. کلوتریمازول و میکونازول بیشترین استفاده را از آنها دارند. آزول های موضعی در عفونت کاندیدیازیس دهان، واژینال یا پوستی و عفونت قارچی استفاده می شود. شامپو ضد قارچ کتوکونازول برای درمان تیناورسیکالر و درماتیت سبوره نیز در دسترس است. آزول های موضعی به خوبی تحمل می شوند و با عوارض جانبی ناچیزی همراه هستند.

نیستاتین

نیستاتین یک داروی ضد قارچی شبیه به آمفوتریسین B است. استفاده از آن به علت سمیت بالا همراه با استفاده سیستمیک از نظر موضعی محدود است. نیستاتین فقط برای عفونت های کاندیدیایی پوست یا غشاهای مخاطی مفید است. این ممکن است به صورت پماد، کرم ها یا اسانس ها استفاده شود. استفاده موضعی از نیستاتین با حداقل عوارض جانبی همراه است.
آلیلامین های موضعی
allylamines مانند نفتیفین و تربینافین به عنوان کرم موضعی برای درمان عفونت قارچی استفاده می شود. آلیلامین های موضعی داروهای جایگزین موثر برای آزول ها بر ضد درماتوفیت ها هستند.

سایر عوامل موضعی

طیف وسیعی از داروهای دیگر به عنوان عوامل ضد قارچی موضعی در دسترس هستند. سایر داروهای ضد قارچی موضعی شامل تولنفتات، اسید بنزوئیک، سیکلوپیروکس آلامین، اسید undecylenic و هالوپروگین هستند. برخی از این داروها مانند تولنفتات، اسید بنزوئیک و اسید undecylenic تنها در برابر درماتوفیت ها موثر هستند در حالی که برخی دیگر بر ضد کاندیدا نیز موثرند.

در ادامه بخوانید: چگونه از عفونت قارچی خلاص شوید

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (33)

رتبه 5 از 5 بر مبنای 16 رای

 1. محمد رضا
 1. 5 / 5

من دچار قارچ پوست مو و صورت شدم تا جایی رو صورت تکه تکه پوست سفید وداخل ریش و سبیلم شوره میزنه.از شامپو کتوکونازول به همراه یک قرص کپسول شکل که دو رنگ بود استفاده کردم.به محضی قرص تموم شد بد تر شد.حالا اسم کپسول یادم رفته.اگر امکانش هست اسم قرص...

من دچار قارچ پوست مو و صورت شدم تا جایی رو صورت تکه تکه پوست سفید وداخل ریش و سبیلم شوره میزنه.از شامپو کتوکونازول به همراه یک قرص کپسول شکل که دو رنگ بود استفاده کردم.به محضی قرص تموم شد بد تر شد.حالا اسم کپسول یادم رفته.اگر امکانش هست اسم قرص بهم بگید اگر راهکار بهتری دارید در اختیارم بذارید.ممنونم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. محمد
 1. 5 / 5

مدت زیادی بود قارچ کشاله ران داشتم چندین دکتر هم رفتم دارو استفاده می کردم تقریبا خوب می شد ولی دارو ها که تمام می شدن بعداز دو روز بدتر از قبل می شد
آخر خودم در اینترنت جستجو کردم ، پماد سرتاکونازول و بتامتازون باهم هر شب قبل از خواب موضعی می...

مدت زیادی بود قارچ کشاله ران داشتم چندین دکتر هم رفتم دارو استفاده می کردم تقریبا خوب می شد ولی دارو ها که تمام می شدن بعداز دو روز بدتر از قبل می شد
آخر خودم در اینترنت جستجو کردم ، پماد سرتاکونازول و بتامتازون باهم هر شب قبل از خواب موضعی می زدم تا صبح لخت می خوابیدم و قرص ایتراکونازول ۱۰۰ هر ۲۴ ساعت دوتا باهم استفاده کردم خوب شد به مدت حداقل دوماه باید مصرف شود مرتب بدون وقفه

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. کاویار

سلام اقای دکتر چند مدت پیش روی بازوم لکه های سفید ریز افتاد و کم کم زیاد شد و کله بازوم رو گرفت و الان کله دستمو رفتم دکتر گفت قارچه صابون گوگرد داد استفاده کردم کمی خوب شد ولی از ببن نرفت چی استفاده کنم ک از بین ببرش

  پیوست ها
 

 1. وجیهه

سلام اقای دکتر، من یک دختر چهارساله دارم یک مدت بخاطر بازی با بچه گربه ظاهرا مریض مبتلا به عفونت کرم حلقوی شده است، به دکتر عمومی مراجعه کردیم برامون پماد تتراسایکلین، کلوتریمازون و کالاندولا تجویز کرد اما موثر نشد متاسفانه روزبروز عفونت پیشرفت...

سلام اقای دکتر، من یک دختر چهارساله دارم یک مدت بخاطر بازی با بچه گربه ظاهرا مریض مبتلا به عفونت کرم حلقوی شده است، به دکتر عمومی مراجعه کردیم برامون پماد تتراسایکلین، کلوتریمازون و کالاندولا تجویز کرد اما موثر نشد متاسفانه روزبروز عفونت پیشرفت میکنه طوریکه به ما هم سرایت کرده ودر نهایت مجبور سدیم به متخصص پوست و مو مراجعه کنیم اما دکترمتخصص فقط برامون شربت سیتیزین و پماد ایگودرم تجویز کرد که اونا هم موثر واقع نشده اند، اقای دکتر دستم به دامنتون خواهش میکنم راهنمایی کنید چکار باید بکنیم؟ وسعت مالی هم بانصورت نداریم که هر روز به یک متخصص دیگه مراجعه کنیم خواهش میکنم ه چی لازمه بگید از داروخانه تهیه کنیم.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. نسیم

سلام‌ اقای دکتر حدود ۱ ما ه است به دلیل افتاب گرفتن و‌سولار رفتن قارچ هایی به رنگ سفید و دایره ای شکل قسمتی از بدنم رو گرفته شامپو لوسیون و قرص استفاده کردم طبق تجویز پزشک وای خوب نشده هنوز ممنون میشم بگید این لکه های سفید از بدنم میره یا همیشگی...

سلام‌ اقای دکتر حدود ۱ ما ه است به دلیل افتاب گرفتن و‌سولار رفتن قارچ هایی به رنگ سفید و دایره ای شکل قسمتی از بدنم رو گرفته شامپو لوسیون و قرص استفاده کردم طبق تجویز پزشک وای خوب نشده هنوز ممنون میشم بگید این لکه های سفید از بدنم میره یا همیشگی هست و از بین نمیره؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    نسیم
 1. 5 / 5

سلام قارج پیتیزیازیس ورسیکالر می تواند عامل باشد که با درمان برطرف می شود

  پیوست ها
 

 1. حسین

سلام آقای دکتر دو ماه قبل قسمت وسیعی از سطح آلت تناسلیم قرمز رنگ شد رفتم دکتر گفتن قارچه پماد مایکونازول تجویز کردن به هراه یک پماد دست ساز و قرص فلوکونازول اما تاثیر زیادی نداشت بعد از یک ماه دوباره مراجعه کردم اینبار محلول کانازول و یک پماد دست...

سلام آقای دکتر دو ماه قبل قسمت وسیعی از سطح آلت تناسلیم قرمز رنگ شد رفتم دکتر گفتن قارچه پماد مایکونازول تجویز کردن به هراه یک پماد دست ساز و قرص فلوکونازول اما تاثیر زیادی نداشت بعد از یک ماه دوباره مراجعه کردم اینبار محلول کانازول و یک پماد دست ساز ضد التهاب تجویز کردن اما بازهم علائم و لکه های قرمز وجود دارن و کامل ناپدید نشدن

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    حسین
 1. 5 / 5

نیاز به معاینه می باشد نزد پزشک متخصص پوست بروید تا معاینه و درمان اصلی انجام شود

  پیوست ها
 

 1. ابوالفضل
 1. 5 / 5

سلام من حدود سه ماهه قارچ پوستی گرفتم هرکار میکنم خوب نمیشه کل بدنمو گرفته باید چکار کنم همه پماد وصابون گوگرد و سرکه سیبم استفاده کردم ولی خوب نکرد

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ابوالفضل
 1. 5 / 5

سلام درمان قارچ پوستی بستگی به نوع قارچ دارد نزد پزشک پوست بروید تا معاینه انجام شود و اگر لازم باشد داروی خوراکی برایتان نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. فرزاد

سلام من ده سال پیش دوران خدمت از طریق آرایشگاه پشت گردنم لکه قرمز اندازه دو تا انگشت چندین بار دکتر رفتم الان بیشتر شده لکه ها قهوه ای وقتی شدید میشه قرمز و پف میکنه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    فرزاد
 1. 5 / 5

سلام احتمال قارچ پیتیریازیس ورسیکالر وجود دارد از شامپوی ضد قارچ استفاده کنید و با نسخه پزشک از یک پماد ضد قارچ نیز روزانه دو بار استفاده کنید

  پیوست ها
 

 1. هادیپور

سلام آقای دکتر دخترم پشت گردنش دونه های قرمز رنگ زده با خارش زیاد وسوزش .گردنش هم ک قبلا زده بود الان لکه های قهوه ای شده علت چیه؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    هادیپور
 1. 5 / 5

سلام نیاز به معاینه می باشد احتمال قارچ پیتیریازیس ورسکالر وجود دارد

  پیوست ها
 

 1. مهدی

سلا اقای دکتر . دو طرف بینی بنده پوسته پوسته میشه و از بس کنده شده همیشه قرمزه و همیشه میخاره از طرفی بین لب پایینی و چونه هم قرمزه و اگه خشک باشه پوسته پوسته میشه و به شدت میخاره و داره زیادتر هم میشه. البته بنده قبلا از انتی بیوتیک حساسیت پوستی...

سلا اقای دکتر . دو طرف بینی بنده پوسته پوسته میشه و از بس کنده شده همیشه قرمزه و همیشه میخاره از طرفی بین لب پایینی و چونه هم قرمزه و اگه خشک باشه پوسته پوسته میشه و به شدت میخاره و داره زیادتر هم میشه. البته بنده قبلا از انتی بیوتیک حساسیت پوستی گرفتم خوب شدم از وقتی عم که پنتاپرازول برای معده خوردم این قضیه پوسته صورتم شروع شد.لطفا بگید چیکار کنم. توو این وصع کرونا هم که دکتر نمیشه رفت

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دالوند    مهدی

مال منم اینجوریه هرچی دکتر میرم خوب نمیشه

  پیوست ها
 

 1. محسن
 1. 5 / 5

سلام
چند ماهه که قارچ کشاله ران دچارم.
پماد و قرص و کوسول و آمپول استفاده کردم،بظاهر خوب میشه ولی باز دوباره شروع میشه.

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محسن
 1. 5 / 5

سلام از پماد تربینافین موضعی دو بار در روز با نسخه پزشک استفاده نمایید اگر بهبودی حاصل نشد باید از محل تست انجام بدهید

  پیوست ها
 

 1. ستاره

سلام آقای دکتر خسته نباشی چند وقته جاهای مختلف بدنم لکه های قرمز دیده میشه دکتر پوست رفتم گفتن حساسیت قرص و پماد کلوتریمازول تجویز کردن استفاده کردم فرقی نکرد الان باید چیکارکنم؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ستاره
 1. 5 / 5

سلام تشخیص شما نیاز به معاینه می باشد به پزشک پوست مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. رضا

اقای دکتر سلام خارش زیر بیضه هم میتونه از قارچ باشه؟با توجه به اینکه بنده ده ساله همیسه روزی یکبار حموم و شستشوی کامل دارم زیرپوشامو یه روز درمیون تعویض میکنم الان دوساله خارش زیر بیضه یا همون کیسه پیدا کردم که بیشترهمموقع خواب اذیت میشمهیچ حالت...

اقای دکتر سلام خارش زیر بیضه هم میتونه از قارچ باشه؟با توجه به اینکه بنده ده ساله همیسه روزی یکبار حموم و شستشوی کامل دارم زیرپوشامو یه روز درمیون تعویض میکنم الان دوساله خارش زیر بیضه یا همون کیسه پیدا کردم که بیشترهمموقع خواب اذیت میشمهیچ حالت ظاهری هم عوض نشده ولی با بعضی از غذاها بیشتر میشه یه برهه ای هم کلو تیریمازول زدم تا یه روز خوب بود ولی بعداز اثر دوباره به خارش میافته ...دستور چی میدید ممنون‌میشم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. gholami ali744

سلام آقای دکتر ۲۰ساله بنده در گیر شوره سر هستم واز انواع داروهای ضد شوره و قارچ موضعی استفاده کردم ولی متاسفانه هنوز یه صورت قطعی درمان نشده وبا قطع دارو یا شامپو مجددا بیماری عود میکند یه صورتی که پوست سر و دیش زخم میشود لطفا راهنمایی ...

سلام آقای دکتر ۲۰ساله بنده در گیر شوره سر هستم واز انواع داروهای ضد شوره و قارچ موضعی استفاده کردم ولی متاسفانه هنوز یه صورت قطعی درمان نشده وبا قطع دارو یا شامپو مجددا بیماری عود میکند یه صورتی که پوست سر و دیش زخم میشود لطفا راهنمایی بفرمائید آیا نسازه از داروی خوراکی صد قارچ با نظر شما استفاد ه کنم با تشکر

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. محسن

سلام مدتی هست زیر بیضه هام خارش شدید دارم و سفید شده اون قسمت از پوست

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محسن
 1. 5 / 5

شما بیماری قارچی دارید نزد پزشک پوست بروید تا داروی لازم نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. محسن

سلام مدتی هست پشت سرم لکه قرمز هست

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محسن
 1. 4.5 / 5

سلام لکه قرمز ممکن است قارچ باشد برای تشخیص نیاز به معاینه می باشد نزد پزشک بروید تا بررسی شود

  پیوست ها
 

 1. مشایخ

سلام
چندین ساله بدنم قارچ داره زیر بغل و پاها هر دفعه با پماد کوتریماکسازول و شامپو ضد قارچ به توصیه پزشک مصرف میکنم قارچها کمرنگ میشون به نظر از بین میروند ولی دوباره چند ماه دیگر پدیدار میشوند در ضمن خارش زیاد در بدنم دارم علت این قارچها چیست و...

سلام
چندین ساله بدنم قارچ داره زیر بغل و پاها هر دفعه با پماد کوتریماکسازول و شامپو ضد قارچ به توصیه پزشک مصرف میکنم قارچها کمرنگ میشون به نظر از بین میروند ولی دوباره چند ماه دیگر پدیدار میشوند در ضمن خارش زیاد در بدنم دارم علت این قارچها چیست و چجوری از دستشان راحت شوم باتشکر

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مشایخ
 1. 4 / 5

با سلام درمان شما مناسب نیست باید از داروی خوراکی و پماد ضد قارچ مناسب استفاده نمایید نزد متخصص پوست بروید تا داروی لازم برایتان نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. فاطمه.ساداتی

با سلام من الان مدت یک ماهه درگردن و سینه خود دچار لکه های زیاد قهوه ای شدم سه هفته مداوم کلوتریمازول زدم هیچ تغییری نکرد بعد یک هفته کتوکونازول با روزی ۳ تا قرص کتوکونازول خوردم بازم تغییری نکرد تا اینکه سرچ کردم از درمان های خانگی سرکه سیب...

با سلام من الان مدت یک ماهه درگردن و سینه خود دچار لکه های زیاد قهوه ای شدم سه هفته مداوم کلوتریمازول زدم هیچ تغییری نکرد بعد یک هفته کتوکونازول با روزی ۳ تا قرص کتوکونازول خوردم بازم تغییری نکرد تا اینکه سرچ کردم از درمان های خانگی سرکه سیب استفاده کردم خیلی کمرنگ شد ولی پوستم اذیت میشه راه بهتری هست آیا ممنون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    فاطمه.ساداتی
 1. 5 / 5

با سلام
از پماد مایکونازل روزی دو بار استفاده نمایید و روزانه با شامپوی پریتون زینک محل را بشویید و سپس پماد را بمالید و لباس های زیر را اتو نمایید

  پیوست ها
 

 1. عرشیا یزدی بلور

با سلام طبق نظر آزمایشگاه معتبر و نمونه گیری از سرم
قارچ شدید ++++ موی سر دارم.ب طوری ک ریزش شدید گرفتم بخاطر قارچ سرم ریزش همه نقاط سر ولی طاسی نداره
آیا خوردن قرص فلوکونازول و تربینافین 250 موثر هست؟هفته ای چند عددد؟
بجر شامپو کتوکونازول و...

با سلام طبق نظر آزمایشگاه معتبر و نمونه گیری از سرم
قارچ شدید ++++ موی سر دارم.ب طوری ک ریزش شدید گرفتم بخاطر قارچ سرم ریزش همه نقاط سر ولی طاسی نداره
آیا خوردن قرص فلوکونازول و تربینافین 250 موثر هست؟هفته ای چند عددد؟
بجر شامپو کتوکونازول و محلول لوسیون کلوتریزول دیگه چه دارویی مناسبه برای از بین بردن قارچ سرم؟
خیلی ممون میشم کمکم کنین...واقعا این ریش مو و قارچ منو درمانده کرده

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. 5 / 5

با سلام
نزد پزشک متخصص پوست بروید تا داروی مناسب را بر اساس نوع قارچ برایتان نسخه نماید

  پیوست ها
 

 1. محمد

سلام مدت دو سال هست که پاهام توسط برخورد بااشیا دچارزخم شده و بعد ازمدتی زخمها شدت پیدا کرده و بسته نمیشود و چرک خشک کن زیاد باتجویز پزشک و حتی بستری دربیمارستان برای گدفتن انتی بیوتیک شدم واکنون مدتی هست که متوجه شدم‌دراثر مصرف انتی بیوتیک دچار...

سلام مدت دو سال هست که پاهام توسط برخورد بااشیا دچارزخم شده و بعد ازمدتی زخمها شدت پیدا کرده و بسته نمیشود و چرک خشک کن زیاد باتجویز پزشک و حتی بستری دربیمارستان برای گدفتن انتی بیوتیک شدم واکنون مدتی هست که متوجه شدم‌دراثر مصرف انتی بیوتیک دچار قارچهای پوستی درکل بدن شده ام و انواع انهادربدنم مشهود هست و بامصرف کتوکنازول خوراکی و کلوتریمازول به صورت موضعی و انواع پماد زخم بستر حدود پنجاه درصد روبه بهبودی رفته و اکنون بصورت برفکهای دروزخمهام موجود هست ممنون میشوم اگه کمکم کنید چون ازاین وضعیت خسته شدم .

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search