درمان های خانگی

چگونه از عفونت قارچی خلاص شوید

عفونت مخمر نوعی عفونت قارچی است. یکی از مکان هایی که هدف آن قرار دارد ناحیه تناسلی است که منجر به درد، خارش و ترشح می شود. اما چگونه می توان عفونت مخمر را در خانه درمان کرد؟


زنان بیشتر در معرض ابتلا به عفونت های مخمری تناسلی قرار دارند و 75 درصد آنها حداقل در زندگی خود آن را تجربه می کنند. با این حال، مردان همچنین می توانند عفونت مخمر ژنتیکی را دریافت کنند. مخمر به نام Candida albicans شایع ترین علت این عفونت ها است. با این حال، انواع دیگر مخمرها نیز ممکن است مسئول باشند. از طیف وسیعی از درمان ها برای عفونت های مخمر، از جمله بسیاری از داروهای خانگی استفاده می شود. این مقاله به بررسی هشت راه درمان خانگی برای عفونت مخمر می پردازد تا به مردم کمک کند که چه چیزی برای آنها مناسب باشد.

درمانهای خانگی

عفونت های مخمری ممکن است در خانه با کرم ضد قارچی موجود در داروخانه ها درمان شوند.
در بسیاری از موارد، عفونت های مخمر می تواند به راحتی و با موفقیت در خانه درمان شود. این کار با استفاده از محصولات بدون نسخه یا درمان های جایگزین انجام می شود.
گزارش های خبری نشان می دهد که بسیاری از زنان از چنین درمان های خانگی لذت می برند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

بیشتر بخوانید: 17 درمان های خانگی برای از بین بردن خارش و سوزش واژن

1. درمان با داروهای بدون نسخه

درمان ضد قارچ در قالب کرم ها می تواند در برابر عفونت های مخمر مصرف شود. اینها بدون نسخه در دسترس هستند.
بسته به محصول، درمان ممکن است برای استفاده خارجی یا داخلی باشد و عفونت را درمان کند:
یک برنامه واحد
یک برنامه 3 روزه
یک برنامه یک هفته ای
درمان هایی که در داخل اعمال می شوند نشان داده شده است که بیش از 80 درصد از عفونت های واژینال مخمر را درمان می کنند. این حاوی ضد قارچ قدرتمند به نام azoles است.
با این حال، شواهد علمی برای اثربخشی این درمان های جایگزین متفاوت است.

2. اسید بوریک

کپسول های واژینال بوریک برای زنان با عفونت مخمر کار می کنند. این ممکن است مخصوصاً برای زنان مبتلا به عفونت های مکرر مفید باشد.
مراكز كنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) دوز 600 میلی گرم اسید بوریك را در یك كپسول به صورت واژینال یك بار در روز به مدت 14 روز تجویز می كنند. قبل از خرید هر شیاف، با یک پزشک مشورت کنید.
برخی گزارش های تحقیقاتی نشان می دهد که محلول اسید بوریک همراه با فلوسیتوزین ضد قارچی، حدود 70 درصد از زنان را با موفقیت درمان می کند. این مطالعه در مورد زنان مبتلا به عفونت های مخمر که به درمان های ضد قارچ مبتنی بر azole پاسخ نمی دهد مورد بررسی قرار گرفت.

3. روغن درخت چای

روغن درخت چای دارای خواص ضد قارچی است که ممکن است مخمرها و قارچ ها را از بین ببرد.
روغن درخت چای به مدت طولانی است که برای خواص ضد قارچی آن اهمیت دارد. بررسی تحقیقات روی این روغن اساسی، توانایی آن را برای کشتن طیف وسیعی از مخمرها و قارچ ها تایید کرد.
در اکثر مطالعات مورد بررسی، روغن درخت چای بر روی Candida albicans، یکی از رایج ترین مخمرها در عفونت واژن مورد آزمایش قرار گرفت.
شیوع استفاده واژینال از روغن درخت چای برای درمان عفونت های قارچی واژینال نشان داده شده است. بعضی از زنان از اضافه کردن روغن رقیق شده درخت چای به یک تامپون گزارش داده اند و آن را به مدت یک شب به داخل واژن انتقال می دهند.
با این حال، هنگام استفاده از روغن درخت چای باید احتیاط شدید داشته باشید زیرا می تواند پوست را تحریک کند و دیواره واژن به ویژه حساس است.
درخت چای یک روغن اساسی است و به همین ترتیب باید با روغن حامل مخلوط شود. مردم می توانند 3-5 قطره روغن درخت چای را در یک اونس روغن نارگیل گرم شده برای خیس کردن تامپون استفاده کنند. مهم است که تامپون را به طور مرتب تغییر دهید.
همچنین، مردم می توانند به روغن درخت چای آلرژی داشته باشند. روغن رقیق شده را در ناحیه به اندازه سمی در ساعد آزمایش کنید و اگر در مدت 12 تا 24 ساعت هیچ واکنشی وجود نداشته باشد ممکن است در منطقه حساس تر ژنتیکی استفاده شود.
تحقیقات دیگر نشان می دهد که یک ماده از روغن درخت چای (terpinen-4-ol) باعث افزایش فعالیت فلوکونازول داروهای ضد قارچی می شود. این در موارد کاندیدا آلبیکنز مقاوم به دارو است.

4. مکمل های پروبیوتیک

برخی از مکمل های پروبیوتیک ممکن است راه حل طبیعی برای عفونت مخمر را ارائه دهند. این داروها و فروشگاههای بهداشتی و یا آنلاین در دسترس هستند.
برخی از مارک های مکمل پروبیوتیک محصولات ویژه ای را برای سلامت تولید مثل زنان عرضه می کنند. این هدف برای بازگرداندن تعادل باکتری ها و مخمر در مهبل (واژن) است. مکمل ها به صورت خوراکی یا مکانیکی وارد می شوند.
در یک مطالعه سال 2012، زنان مبتلا به عفونت های مزمن مخمر یک قرص پروبیوتیک مخصوص در واژن گذاشتند. نزدیک به 87 درصد بهبود علائم آنها را گزارش کردند. درمان همچنین اثر طولانی مدت بر روی مخمر مسئول عفونت داشته است.
در این مطالعه، زنان یک هفته یک بار یک قرص مصرف کردند. آنها سپس یک قرص هر سه شب را برای 3 هفته وارد کردند. پس از این، آنها فقط یکبار در هفته به طور مداوم به عنوان یک اقدام پیشگیرانه استفاده می کردند.
تحقیقات دیگر نشان می دهد که لاکتوباسیلوس پروبیوتیک می تواند اثربخشی داروهای ضد قارچی را که توسط زنان مبتلا به عفونت مخمر واژینال مصرف می شود افزایش دهد.

5. ماست طبیعی

ماست طبیعی، غیر شیرین، غیر طعم حاوی باکتری های مفید است که پروبیوتیک نامیده می شود. این کمک به سلامت و کمک به بازگرداندن تعادل باکتری ها و مخمر در بدن است.
بررسی 2006 تحقیقات نشان داد که انواع خاصی از پروبیوتیک ممکن است با برخی از مخمرها که باعث عفونت واژینال واژن می شوند مقابله می کند. در حالی که بازرسان مسائل را با تعدادی از مطالعاتی که آنها ذکر کرده اند علامت گذاری کردند بسیاری از مردم از موارد زیر مطلع هستند:
خوردن ماست .
اعمال به اطراف فرج (واژن).
قرار دادن آن در واژن.

6. روغن نارگیل

روغن نارگیل دارای خواص ضد قارچی است و نشان داده شده است که برای مبارزه با مخمر کاندیدا آلبیکنس موثر است. روغن نارگیل آلی را می توان در داخل یا خارج برای کاهش نشانه ها استفاده کرد.
روغن نارگیل گرم شده را می توان به عنوان روغن حامل برای اسانس های قوی تر ضد قارچ، از جمله روغن درخت چای یا روغن پونه، استفاده کرد.
روغن نارگیل برای خرید آنلاین در دسترس است. بعضی از محصولات ممکن است به طور خاص برای پخت و پز مناسب باشند نه برای استفاده در پوست، بنابراین مقایسه محصولات و مارک ها برای انتخاب یک محصول مناسب لازم است.

7. سیر

سیر یک ضد قارچ شناخته شده و آنتی بیوتیک است. با این حال، تحقیقات اخیر نشان می دهد که خوردن سیر بر سطح مخمر در مهبل تاثیری ندارد.
برخی از زنان به عنوان یک جایگزین برای خوردن سیر سعی کرده اند از سیر استفاده کنند. آنها ادعا می کنند که از عفونت مخمر، از طریق قرار دادن یک گل میخک سیر، توسط یک نخ، در یک شب داخل مهبل خلاص شده اند. در حالی که هیچ شواهدی وجود ندارد که بگویند این کار موثر است این یک درمان خانگی کم خطر برای عفونت مخمر است.
افراد دارای پوست حساس ممکن است صدمه و حتی آسیب پوست را تجربه کنند. به این ترتیب، اگر پوست حساس داشته باشید نباید از سیر استفاده کنید. اگر احساس سوزش و بدتر شدن دارید باید استفاده را متوقف کنید.
همچنین کرم واژینال حاوی سیر و آویشن نیز در درمان عفونت مخمر همانند کرم واژینال کلوتریمازول موثر است.

8. روغن پونه کوهی

روغن پونه کوهی ممكن است رشد مخمر را كاهش دهد.
اکثر روغن پونه کوهی با استفاده از پونه کوهی، origanum marjoram ساخته شده است که دارای خاصیت خاصی نیست.
با این حال، روغن پونه کوهی تولید شده از پونه کوهی وحشی، origanum vulgare، که حاوی دو ضد قارچی قوی است: تیمول و کارواکرول.
استفاده از روغن پونه کوهی در برخی از تحقیقات نشان داده شده است که مانع رشد کاندیدا آلبیکنس می شود. کپسول حاوی روغن پونه ممکن است در شبانه روز وارد واژن شود. در عوض، می توان آن را قبل از قرار دادن به تامپون اعمال کرد. مقایسه محصولات مختلف توصیه می شود.
روغنهای ضروری قبل از مصرف باید با روغنهای حامل مخلوط شوند و هرگز به طور مستقیم به پوست اعمال نشوند. مردم می توانند 3-5 قطره روغن اسانس پونه را در یک اونس از روغن بادام شیرین، روغن نارگیل گرم شده یا روغن زیتون مخلوط کنند. یک تامپون باید در این مخلوط چند دقیقه خیس شود سپس هر روز 2-4 ساعت آن را وارد کنید و آن را تغییر دهید. مردم نباید بیش از 6 ساعت تامپون دارویی را ترک کنند. ایده خوبی است که قبل از استفاده، آلرژی به روغن پونه کوهی در ساعد آزمایش شود.

چه زمانی از درمان خانگی اجتناب شود

بسیاری از درمان های خانگی برای اکثر افراد مبتلا به عفونت های مخمر ایمن هستند. با این حال، افراد زیر نباید سعی کنند خود را با درمان خانگی درمان کنند:
زنان حامله.
کسی که در معرض عفونت منتقله از راه جنسی بوده است.
افراد مبتلا به عفونت مخمر مکرر.
افرادی که مطمئن نیستند که علائم آنها توسط یک عفونت مخمر ایجاد شده باشد.

پیشگیری

عفونتهای مخمری واژن یک شکایت رایج از طریق اقدامات احتیاطی ساده است. این شامل:
پوشیدن لباس های شل و لباس زیر پنبه ای
اجتناب از شلوار و جوراب شلواری تنگ، زیرا مخمر در محیط مرطوب و گرم رشد می کند
تغییر لباس های مرطوب یا لباس های ورزشی، در اسرع وقت
اجتناب از اسپری واژن، عطر و لوسیون که می تواند واژن را تحریک کند و باعث عدم تعادل باکتری ها و مخمرها شود
خشک کردن ناحیه تناسلی به طور کامل پس از دوش گرفتن یا حمام کردن.
اجتناب از دوش واژینال.
استفاده از روان کننده های آب در طول مقاربت جنسی.
دوش گرفتن پس از مقاربت و رابطه جنسی دهانی.
مصرف پروبیوتیک ها یا خوردن غذاهای غنی از پروبیوتیک.
مصرف قند را کاهش دهید زیرا مخمر بر روی شکر تغذیه می کند.
مصرف آنتی بیوتیک ها فقط در صورت لزوم، از آنجا که این توازن بدن باکتری ها و مخمر را ناراحت می کند.
با توجه به استفاده از روش پیشگیری از بارداری، به عنوان پیشگیری از بارداری مبتنی بر استروژن ممکن است رشد مخمر را ترویج کند.

علائم

علائم عفونت مخمر عبارتند از:
درد، خارش، یا سوزش در داخل و اطراف مهبل (واژن).
سوزش واژن پس از ادرار کردن.
مقاربت دردناک.
راش.
ترشح واژن سفید و ضخیم، شبیه پنیر.
قرمزی.
ورم.
شکاف پوست یا زخم.
در مردان، علائم در سر آلت تناسلی قابل توجه است و عبارتند از:
قرمزی.
تحریک.
خارش.
ترشح.

چه وقت به دیدن یک دکتر برویم.

در حالی که درمان های خانگی می تواند موارد بسیاری از عفونت مخمر را حل کند ولی در همه شرایط موثر نیست. و مهم است که مردم به دنبال درمان پزشکی باشند:
وقتی آنها حامله هستند.
این اولین عفونت مخمر است زیرا تشخیص پزشکی ضروری است.
عفونت مخمر شدید است یا شکاف یا زخم وجود دارد.
عفونت های مکرر، 4 بار یا بیشتر در سال ظاهر می شود.
علائم در چند روز از درمان بهبود نمی یابد.
بیماری های زمینه ای مانند دیابت یا سیستم ایمنی آسیب دیده وجود دارد.

مطالب مرتبط

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search