پزشکی

ترشحات غیر طبیعی واژن در زنان و درمان آن

درد ناشی از STDsترشحات واژن یک ماده مایع یا نیمه جامد است که از سوراخ واژن جریان دارد. بسیاری از زنان تا حدی دارای ترشحات واژن هستند و مقدار کمی از ترشحات واژن، بازتابی از فرایند پاک کننده طبیعی بدن است. مقدار و نوع ترشحات واژن نیز در میان زنان و با چرخه قاعدگی زن متفاوت است. تغییر در ترشحات واژن مانند ( بو یا رنگ غیر طبیعی ) و یا وجود ترشحات واژن همراه با سوزش و یا دیگر علائم ناراحت کننده، می تواند نشانه یک عفونت باشد.

مهم این است که هر زمان شما یک تغییر در خصوصیات ( رنگ، بو، قوام )، میزان ترشحات واژن و یا اگر شما علائم دیگری مانند درد، سوزش و یا خارش ناحیه واژن داشتید به دنبال مراقبت های پزشکی است.

علت ترشحات واژن چیست؟

دیواره های واژن و گردن رحم حاوی غددی است که مقدار کمی از مایع برای کمک به حفظ تمیزی مهبل ( واژن ) تولید می کند این ترشحات طبیعی واژن معمولا روشن یا سفید شیری رنگ و بدون بو هستند.
تعدادی از عفونت های مختلف می تواند در مقدار، قوام رنگ یا بوی ترشحات مهبلی تغییر ایجاد کنند که عبارتند از:
واژینوز باکتریال یک بیماری است که توسط عدم تعادل در رشد باکتریهایی که به طور طبیعی در واژن هستند ایجاد می شود. دلیل این عدم تعادل در رشد باکتری ها دقیقاً مشخص نیست این وضعیت قبلا به عنوان گاردنرلا واژینیت شناخته شده بود.
عفونت تریکوموناس، توسط یک انگل تک سلولی موسوم به تریکوموناس واژینالیس است. عفونت از طریق تماس جنسی منتقل می شود.
سوزاک بیماری های مقاربتی ( STD ) ناشی از عفونت با باکتری شناخته شده نایسریا گونوره است.
کلامیدیا یکی دیگر از عفونت های جنسی منتقل شده به علت باکتری کلامیدیا است. اگر چه زنان آلوده ممکن است نشانه ای نداشته باشند ولی ممکن است ترشحات واژن داشته باشند.
عفونت قارچی ( کاندیدیازیس ) زمانی که رشد بیش از حد مخمر در واژن وجود دارد رخ می دهد و اغلب به علت استفاده از آنتی بیوتیک و یا عوامل دیگر که تعادل طبیعی باکتریها در ناحیه واژن را به هم بزند ایجاد می شود.
در حالی که تریکوموناس، سوزاک و کلامیدیا نمونه هایی از بیماری های انتقالی جنسی ( STDs بیماریهای مقاربتی ) هستند واژینوز باکتریال و عفونت قارچی بیماریهای مقاربتی در نظر گرفته نمی شود.
خونریزی واژینال با ترشحات واژن تفاوت دارد عفونت های ذکر شده در بالا علل ترشحات غیر طبیعی واژن بدون حضور خونریزی واژینال هستند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

علائم ترشحات واژن در زنان

ترشحات واژن ممکن است در محدوده رنگی از روشن به خاکستری، زرد، سبز و یا شیری رنگ، سفید و ممکن است بوی نامطبوع داشته باشد. علائم و خصوصیات ترشحات واژن به شرایط خاص و علت ترشحات بستگی دارد.
همه زنان مبتلا به واژینوز باکتریال دارای علائم نیستند ولی واژینوز باکتریال به طور معمول تولید ترشحات نازک به رنگ خاکستری مایل به سفید می کند. که معمولا با بوی ماهی همراه است.
عفونت تریکوموناس، ترشحات زرد متمایل به سبز پر از کف با بوی قوی تولید می کند. و سبب ناراحتی در طول مقاربت و ادرار کردن می شود همچنین سبب تحریک و خارش ناحیه تناسلی زنان می شود.
سوزاک در 50 درصد از زنان آلوده ممکن است علائمی تولید نکند، اما همچنین می تواند سوزش هنگام ادرار کردن و یا ادرار کردن مکرر، ترشحات واژینال زرد رنگ، قرمزی و تورم ناحیه تناسلی و سوزش یا خارش ناحیه واژن شود.
مانند سوزاک، عفونت کلامیدیا ممکن است در بسیاری از زنان علائمی تولید نکند. برخی دیگر ممکن است اگر مجرای خروجی مثانه درگیر باشد تجربه افزایش ترشحات واژن و همچنین نشانه های عفونت ادراری را داشته باشند.
عفونت قارچی واژن معمولا با ترشحات سفید ضخیم که ممکن است بافت پنیری داشته باشد همراه است. این ترشحات به طور کلی بی بو است. دیگر نشانه ها مانند سوزش، درد و درد هنگام ادرار کردن یا مقاربت جنسی می باشد.

درمان ترشحات واژن

درمان ترشحات واژن وابسته به علت دقیق آن است. اهداف درمان باید شامل هر دو بهبود علائم و ریشه کن کردن عفونت باشد.
جدیدترین درمان های پزشکی ترشحات واژن
داروها به صورت خوراکی، تزریقی و موضعی ( قرص یا کرم واژینال ) برای درمان علل مختلفی از ترشحات واژن، بسته به نوع عفونت استفاده می شود.
تعدادی از داروها ممکن است در درمان واژینوز باکتریایی، از جمله مترونیدازول ( Flagyl )، تینیدازول (Tindamax) و کرم کلیندامایسین ( Cleocin ) باشد این داروها همچنین در درمان عفونت تریکومونایی موثر است.
تریکوموناس با مترونیدازول (Flagyl  ) و یا تینیدازول ( Tindamax ) درمان می شود که  از راه دهان در دوز واحد داده می شود. مهم این است که برای جلوگیری از عفونت مجدد شرکای جنسی در همان زمان درمان شوند.
در گذشته، پنی سیلین داروی انتخابی برای درمان سوزاک بدون عارضه بود. با این حال، گونه های جدیدی از سوزاک به آنتی بیوتیک های مختلف، از جمله پنی سیلین مقاوم شده اند و در نتیجه درمان سخت تر شده است. سوزاک ممکن است با تزریق سفتریاکسون (Rocephin  ) به صورت داخل عضلانی یا با سفیکسیم خوراکی ( Suprax ) درمان شود. آنتی بیوتیک های دیگر نیز ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.
کلامیدیا معمولا با آزیترومایسین خوراکی (Zithromax  با Zmax ) و یا داکسی سایکیلین ( Vibramycin، Oracea، Adoxa، Atridox و غیره ) درمان می شود.
عفونت قارچی واژن را می توان با کرم های موضعی مانند بوتوکونازول (  Gynazole 1)، کلوتریمازول (    Lotrimin)، میکونازول (Monistat 3 ، Monistat 5، Monistat 7، M-Zole Dual Pack، Micon 7 )، و تریکونازول ( Terazol 3،  Terazol 7)، نیستاتین (  Mycostatin, bio-Statin, Nilstat) درمان کرد. این داروها به صورت قرص های داخل واژن نیز وجود دارد. داروهای خوراکی مانند فلوکونازول نیز می تواند در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرد.

مراقبت از خود در خانه

عفونت مخمر ممکن است در اثر استفاده بیش از حد از داروها باشد اما سایر علل ترشحات واژن نیاز به تجویز دارو دارند و مهم است که مقدار داروی توصیه شده توسط پزشک به طور کامل مصرف شود حتی اگر علائم بهبود یابد. برخی روش های پزشکی جایگزین، توصیه به دوش واژینال در درمان برخی از علل ترشحات واژن دارد. با این حال، دوش واژینال توسط بسیاری از پزشکان توصیه نمی شود. بدن به خودی خود به طور طبیعی در حال پاکسازی کانال واژن می باشد و دوش واژینال می تواند مزاحم محیط زیست طبیعی مهبل ( واژن ) شده و به طور بالقوه منجر به التهاب و حتی بدتر شدن علائم بیماری شود. کالج آمریکایی متخصصان زنان و زایمان و بیشتر پزشکان توصیه می کنند که زنان از دوش واژینال اجتناب کنند مگر اینکه به طور خاص توسط یک دکتر تجویز شود.
مطالب مرتبط

 

 

 

 

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (73)

رتبه 4.5 از 5 بر مبنای 3 رای

 1. عالیه

سلام چند بمدت فاصله زمانی دو ارتباط و هر دو بار گوشه سمت چپ و کمی راست واژنم توده ای به اندازه تیله بوجود امد بار اول دکتر با تیغ برشی ایجاد کرد و ان توده خالی شد و بار دوم متخصص دیگه سفلکسیم و مترونیدازول تجویز کردن. جناب دکتر این قضیه منو خیلی...

سلام چند بمدت فاصله زمانی دو ارتباط و هر دو بار گوشه سمت چپ و کمی راست واژنم توده ای به اندازه تیله بوجود امد بار اول دکتر با تیغ برشی ایجاد کرد و ان توده خالی شد و بار دوم متخصص دیگه سفلکسیم و مترونیدازول تجویز کردن. جناب دکتر این قضیه منو خیلی نگران کرده. من هر بار ارتباط دارم این مشکل برام پیش میاد و دو بار ارتباط دو بار این مشکل و ارتباطمم با کمی درد هست

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    عالیه
 1. 5 / 5

با سلام
تشخیص نیاز به معاینه دارد نزد متخصص زنان بروید تا بررسی شود و باید همسر شما نیز درمان شود

  پیوست ها
 

 1. نازنین زهرا

سلام، من ۲۵ سالم هست و مجرد هستم تا به حال سکس نداشتم، ولی مدت چند سالی میشه که ترشح زرد رنگ یا مایل به سفید کمی هم بو دار دارم دکتر نرفتم، خواستم راهنمایی ام کنید بهم بگید دارویی هست که بگیرم و به پزشک مراجعه نکنم، با سپاس

  پیوست ها
 

 1. fateme

سلام
دختر ۲۲ ساله هستم و با همسر رابطه بدون دخول داشتم حدودا ۲۰ روز پیش ..یک دوره پریودی هم تمام شده اما الان کمر درد و تغییر رنگ (زرد) ترشح واژن دارم..میخواستم دلیلش رو بدونم

  پیوست ها
 

 1. كيانا

سلام خسته نباشيد
من دو روز بعد از نزديكى احساس درد پهلو همراه با ترشح سفيد بى بو و سوزش و تكرر ادرار دارم. دومين دوره است كه از قرص اسپرونولاكتون و سيپروترون كامپاند به دليل كيست استفاده ميكنم. ميخواستم ببينم اين ترشحات مربوط به چيست

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    كيانا
 1. 4.5 / 5

سوزش ادرار همراه با ترشح سفید از واژن نشان‌دهنده التهاب واژن است برای تهیه نسخه درمان به پزشک مراجعه نمایید از کرم های ضد قارچی کلوتریمازول به مدت یک هفته استفاده نمایید اگر بهتر نشد به پزشک مراجعه نمایید در مدت درمان از رابطه با همسر خودداری نمایید.

  پیوست ها
 

 1. A.T

سلام
من ۱۸ سال دارم و یک سالی هست ازدواج کردم اما مدت طولانی هست که رابطه ای نداشتم با شوهرم ، عمل فتق شکم به روش لاپاراسکوپی انجام دادم (خارج از کشور)و بعد از عمل حتی داخل بیمارستان ترشحات زرد رنگ غلیظ دیدم با چیزایی مثله مویرگای ریز قرمز ،...

سلام
من ۱۸ سال دارم و یک سالی هست ازدواج کردم اما مدت طولانی هست که رابطه ای نداشتم با شوهرم ، عمل فتق شکم به روش لاپاراسکوپی انجام دادم (خارج از کشور)و بعد از عمل حتی داخل بیمارستان ترشحات زرد رنگ غلیظ دیدم با چیزایی مثله مویرگای ریز قرمز ، خیلی زیاده مقدارش، اما بدون بو و بدون خارش و سوزش ،برای من هیچ گونه مشکلی بوجود نیاورده فقط نگرانم که تبدیل به چیزه جدی نشه، مدتی خود به خود تموم شد و اثری ازش نبود ،اما دوباره دو روزی هست که اومده . ایا جدی هست و دلیلش میتونه عملم باشه ؟ ایا میتونه عفونت باشه اخه اون یک هفته که توی بیمارستان بستری بودم هروز انتی بیوتیک و مسکن میزدن بهم برای زخمام.
ممنون میشم ازتون اگر راهنماییم کنین

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    A.T
 1. 4.5 / 5

سلام
تزشحات زرد رنگ غلیط در اثر عفونت است و نمی تواند مربوط به عمل فتق باشد لذا لازم است نزد پزشک زنان بروید تا ضمن معاینه داروی لازم را برایتان نسخه نمایند

  پیوست ها
 

 1. شبو

با سلام خدمت شما دکتر عزیز من حدودا ده سال است که ازدواج کردم ولی این مدت هر دو ماه یک بار عفونت همراه با خارش و سوزش شدید داشتم که هر بار با مصرف دارو های تجویزی از بین رفته اما بعد از مد ت کوتاهی دوباره دچار همی عارضه میشوم آیا به نظر شما...

با سلام خدمت شما دکتر عزیز من حدودا ده سال است که ازدواج کردم ولی این مدت هر دو ماه یک بار عفونت همراه با خارش و سوزش شدید داشتم که هر بار با مصرف دارو های تجویزی از بین رفته اما بعد از مد ت کوتاهی دوباره دچار همی عارضه میشوم آیا به نظر شما همسرم باید درمان شود؟ ولی ایشان مشکل خاصی ندارد؟واقعا دیگه از مصرف مکرر این داروها خسته شدم لطفاً راهنماییم کنید.. سپاسگزارم.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    شبو

با سلام همزمان با درمان شما درمان همسرتان نیز باید انجام شود تا عفونت پاک شود

  پیوست ها
 

 1. حوریه مرتضایی

سلام من از ۵ ماه فبل تا حالا ترشح سفید و متمایل به زرد دارم که بد بو هست درمان خاصی برای عفونت واژن انجام ندادم .اوایل کمردرد داشتم و دو ماه میشه که زانو درد گرفتم هر درمانی که بوده انجام دادم برای زانو درد ولی خوب نشد از گیاهی گرفته و استخر و...

سلام من از ۵ ماه فبل تا حالا ترشح سفید و متمایل به زرد دارم که بد بو هست درمان خاصی برای عفونت واژن انجام ندادم .اوایل کمردرد داشتم و دو ماه میشه که زانو درد گرفتم هر درمانی که بوده انجام دادم برای زانو درد ولی خوب نشد از گیاهی گرفته و استخر و دکتر ارتپد و غیره البته جواب آزمایشم هنوز نیامده .به نظر شما درد زانو ممکنه ازعفونت لگن باشه که به مفصل زانو زده باشه .یا ارتباطی به عفونت رحم داره؟ لطف میکنید اگه راهنمایی کنید خیلی از درد زانو کلافم راه رفتن برام مشکل شده.۳۸ سال دارم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. حمیدی

سلام ۲۴سالمه و مجردم تقریبا چندماهیه ک واژنم خیلی بوی بد میده وترشحات شیری رنگ داره ولی کش دار نیست و خیلی غلیظ ولباس زیرمو کاملا خیس میکنه ولی ن خارش و ن درد و ن سوزش دارم ممکنه ک عفونت ویا قارچ باشه ممنون میشم اگ جوابمو بدید

  پیوست ها
 

 1. سارا

سلام. من حدود ۸ ماه هست ترشح زرد رنگ بدون بو و بدون خارش دارم. دوبار به دکتر مراجعه کردم بهم قرص متروندازول و فلوکونازول ۱۵۰ دادن، ولی تاثیری نداشت. رابطه جنسی هم نداشتم. میشه راهنمایی کنید چی مصرف کنم؟ خیلی طولانی شده

  پیوست ها
 

 1. سیما

سلام آقای دکتر.درمان عفونت قارچی قوی با پنی سیلین ممکنه؟؟؟البته با تجویز پزشک...

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سیما

سلام پنی سیلین برای عفونت قارچ موثر نیست

  پیوست ها
 

 1. رقیه    دکتر فتحی

سلام مادرم سنش حدود 80 سال داره وبیمار هست از اندام فلج هست وعفونت سبز رنگ مرتب داره هر دکتری بردیم نتونست مداوا کند خواهش میکنم کمک کنید چه داروی مصزف کنه که مداوا بشه ممنون

  پیوست ها
 

 1. بهناا

سلام اقای دکتر ممنون از توجه و پلسخ ارزندتون. اینم نتیجه جواب پاپ اسمیرمم هست میشه راهنمایی کنید در چه وضعی هستم و احیانا راه درمانی باشه بفرمایید.

  پیوست ها
 

 1. صفیه

سلام خسته نباشید من ۱۹ ساله هستم و ۸ مای است که ازدواج کردم اوایل عفونت کم داشتم و اعتنا نکردم چون بوی بدی نداشت خارش هم نداشت اما از یهک ماه قبل عفونتم بوی بد میداد طوری شریک جنسی مو ازار میداد و من رفتم پیش متخصص بمن مترونیدازول دادن با قرص و...

سلام خسته نباشید من ۱۹ ساله هستم و ۸ مای است که ازدواج کردم اوایل عفونت کم داشتم و اعتنا نکردم چون بوی بدی نداشت خارش هم نداشت اما از یهک ماه قبل عفونتم بوی بد میداد طوری شریک جنسی مو ازار میداد و من رفتم پیش متخصص بمن مترونیدازول دادن با قرص و پماد قارچی گفتن تا ۵ روز استفاده کنم خوب میشم اما نشدم قرص داده بودم به همسرمم بدم اما ایشون مصرف نکردن و سهل انگاری کردن ۴ روز تو تشت اب و سرکع نشستم خوب نشد الان عفونت زرد رنگه و بو نداره درضمن من یه هفته اس نزدیکی ندارم و نخواهم داشت چون جدا شدیم آیا بهبود پیدا میکنم خیلی نگرانم تو آینده ناباروری بیاره شب و روز تو فکرشم چهار روزه باز مرتب مترونیدازول هر ۸ ساعت استفاده میکنم اما هنوز هست شاید کم بشه اما درمان نمیشه یا بوی بدش میره ولی تموم نمیشه خواهش میکنم کمکم کنید من الان چیکار کنم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    صفیه

با سلام شما مبتلا به عفونت باکتریایی هستید نزد پزشک بروید تا داروی لازم برایتان نسخه شود در ضمن همسرتان نیز باید همزمان درمان شود

  پیوست ها
 

 1. بهناا

سلام و عرض ادب
من عفونت قارچی کاندید داشتم که با مصرف ۱۰ روز کرم کلوتریمازول و ردزی ۴ عدد مترو نیدازول و ازیترومایسن کامل برطرف شد ولی حالا هم مشکلم ترشحات سبز است که خیلی رو اعصابمه البته من از خیلی وقت پیش داشتم‌ولی توجه نمیکردم میترسم مقاوم...

سلام و عرض ادب
من عفونت قارچی کاندید داشتم که با مصرف ۱۰ روز کرم کلوتریمازول و ردزی ۴ عدد مترو نیدازول و ازیترومایسن کامل برطرف شد ولی حالا هم مشکلم ترشحات سبز است که خیلی رو اعصابمه البته من از خیلی وقت پیش داشتم‌ولی توجه نمیکردم میترسم مقاوم شده باشه دوروز در میان عنبر نسا دود میدم چیکار کنم رفع شه قصد بارداری دارم
با تشکر

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    بهناا

با سلام. برخی از موارد ترشح واژن در میان زنان طبیعی است که اغلب شفاف یا سفید و با بوی حداقل است اگر در ترشح رنگ، بوی و بافت تغییر کند ممکن است نشانه ای از عفونت باشد اگر چه برخی از تغییرات در طول دوره قاعدگی معمول است عفونت ممکن است با علائم...

با سلام. برخی از موارد ترشح واژن در میان زنان طبیعی است که اغلب شفاف یا سفید و با بوی حداقل است اگر در ترشح رنگ، بوی و بافت تغییر کند ممکن است نشانه ای از عفونت باشد اگر چه برخی از تغییرات در طول دوره قاعدگی معمول است عفونت ممکن است با علائم دیگری همچون خارش، سوزش، ناراحتی یا لکه بینی همراه باشد.
شايع ترين علت ترشح سبز واژن يکي از عفونت هاي جنسي است که به عنوان تريکومونياز شناخته مي شود تخلیه اغلب دارای بوی نامناسبی است و اغلب سبز مایل به زرد تر از سبز خالص است مقاربت و ادرار کردن ممکن است باعث ناراحتی شود و ناحیه تناسلی ممکن است خارش داشته باشد درد لگن ممکن است رخ دهد اما شایع نیست.
درمان معمولاً شامل استفاده از آنتی بیوتیک ( مترونیدازول ) است که باید با نسخه پزشک مصرف شود اگر یک جسم خارجی در واژن وجود داشته باشد باید خارج شود.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. ف.ک

من ۲۴ سالم و مجرد هستم.حدود ۳ماهی میشه ک عفونت شدید واژن دارم ۲بار هم به پزشک زنان مراجعه کردم ولی داروهای انتی بیوتیک و پمادها تاثیری نداشته.اول ترشحات زیاد و رنگ زرد مایل ب سبز داشتن بعد از مصرف قرص مجدد ترشحات خاکستری دیدم و ناحیه دهانه واژن و...

من ۲۴ سالم و مجرد هستم.حدود ۳ماهی میشه ک عفونت شدید واژن دارم ۲بار هم به پزشک زنان مراجعه کردم ولی داروهای انتی بیوتیک و پمادها تاثیری نداشته.اول ترشحات زیاد و رنگ زرد مایل ب سبز داشتن بعد از مصرف قرص مجدد ترشحات خاکستری دیدم و ناحیه دهانه واژن و خارجی احساس سوزش دارم.ماه اخر تابستون کلاس شنا میرفتم و از قرص ال دی مصرف میکردم برای جلوگیری از پریودی.نمیدونم اینا تاثیر داشته یا نه ولی خیلی اذیتم میکنه این عفونت میخواستم ببینم چه راه حلی داره تا این عفونت تموم بشه؟؟
ممنون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ف.ک

با سلام
به پزشک متخصص زنان مراجعه نمایید تا نسخه داروی ضد قارچ و آنتی بیوتیک برایتان نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. زهره

باسلام وخسته نباشید خدمت شما دکتر بزگوار
ترشحات سبز رنگ وابکی با درمان 14روزیه مترونیدازول 250 در 3 وعده مشکل رو برطرف میکنه؟
واینکه استفاده از این قرص ممکنه باعث ادم دست بخصوص مفصلش وبندهای انگشت دست بشه؟بنده با استفاده 1هفته ای این قرص دچار...

باسلام وخسته نباشید خدمت شما دکتر بزگوار
ترشحات سبز رنگ وابکی با درمان 14روزیه مترونیدازول 250 در 3 وعده مشکل رو برطرف میکنه؟
واینکه استفاده از این قرص ممکنه باعث ادم دست بخصوص مفصلش وبندهای انگشت دست بشه؟بنده با استفاده 1هفته ای این قرص دچار این مشکل شدم ک نمیدونم مرتبط باین قرص یاخیر
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    زهره

عوارض شایعتر قرص مترونیدازول
تحریک
کمر درد
کوری
تاری دید
سوزش، بی حسی، سوزن سوزن شدن، یا احساس دردناک در دست یا پا
تغییرات در الگوهای گفتاری
گیجی
تشنج
کاهش دید
افسردگی
سرگیجه
خواب آلودگی
چشم درد
تب
توهم
سردرد
کج خلقی
عدم هماهنگی
حالت تهوع
تشنج
لرز...

عوارض شایعتر قرص مترونیدازول
تحریک
کمر درد
کوری
تاری دید
سوزش، بی حسی، سوزن سوزن شدن، یا احساس دردناک در دست یا پا
تغییرات در الگوهای گفتاری
گیجی
تشنج
کاهش دید
افسردگی
سرگیجه
خواب آلودگی
چشم درد
تب
توهم
سردرد
کج خلقی
عدم هماهنگی
حالت تهوع
تشنج
لرزش و پیاده روی ناپایدار
لکنت زبان
سفتی گردن یا پشت
مشکل در صحبت کردن
عدم تعادل، لرزش
خستگی یا ضعف غیر معمول
استفراغ
ضعف در بازوها، دست ها، پاها یا پا
عوارض کمتر رایج:
مدفوع قیری، سیاه
خون در ادرار یا مدفوع
بدن درد
لرز
عدم تعادل
مشکل با تنفس
احتقان گوش
احساس فشار در لگن
تکرر ادرار یا دردناک
از دست دادن صدا
گرفتگی بینلکه های قرمز بر روی پوست
آبریزش بینی
بثورات پوستی، کهیر، قرمزی و یا خارش
عطسه
درد پشت (شدید) و معده
خونریزی غیر معمول و یا کبودی
عوارض نادر
خونریزی لثه
نفخ
درد قفسه سینه
یبوست
سرفه کردن
ادرار تیره رنگ
ضربان قلب سریع
سوء هاضمه
از دست دادن اشتها
ادرار کردن دردناک
درد در معده و یا شکم
گلو درد
زخم و یا لکه های سفید بر روی لب و یا در دهان
تورم غدد
چشمان زرد و یا پوست
بروز شناخته شده نیست:
تاول، پوست، یا شل شدن پوست
ادرار خونی یا ابری
سوختن هنگام ادرار
ادامه اسهال
ادامه درد معده
اسهال
احساس گرما
افزایش حجم کم رنگ، رقیق ادرار
درد مفاصل و عضلات
از دست دادن کنترل مثانه
ضایعات پوستی قرمز، اغلب با یک مرکز بنفش
قرمزی، تحریک چشم ها
قرمزی صورت، گردن، بازوها و گاهی اوقات، قسمت بالای قفسه سینه
قرمزی پوست
ترشحات سبز زنگ واژن در اثر تریکوموناس است که با مترونیدازول درمان می شود ولی همسر شما نیز باید درمان شود و در زمان درمان نیز نزدیکی انجام نشود.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. مونيكا

سوالم در زمينه درمان خانگي ترشحات واژن در حال باكره گي ست ؟ ايا ميتوان از شتشو با محلول اب نمك اكتفا كرد ؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مونيكا

با سلام
باید جهت درمان به متخصص زنان مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. masa

سلام بیستو یکسال دارم درسن ١٢ سالگی ازدواج کردم الان تقریبا چندماهه ترشح سفید رنگ دارم قرص هم مصرف کردم ولی هیچ فایده ای نداشته میشه راهنماییم کنید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    masa

با سلام
ترشح سفید رنگ مربوط به عفونت قارچی است و شما باید از پماد کلوتریمازول به صورت استعمال در شب ها با نسحه پزشک مصرف نمایید و نکات بهداشتی را رعایت کنید.

  پیوست ها
 

 1. مهناز

سلام.خسته نباشید.من21سالمه مجردم.خیلی ترشح زردرنگ دارم. امابدون بو.بدون خارش هست.حالامن چکارکنم؟ممنون میشم جواب بدید..

  پیوست ها
 

 1. افسانه

با سلام 34سال دارم متاهل و دوقلو دارم .تقریبا یک ساله که بعد از نزدیکی ترشح زرد رنگ چسب مانندی دارم که بیشتر اوقات رگه های خون هم توشون دیده میشه،خارش،یا بوی بد و ...زیاد ندارم ، هر چی هم دکتر دارو میده فایده نداره شما میگید چکار کنم.تست پاپ...

با سلام 34سال دارم متاهل و دوقلو دارم .تقریبا یک ساله که بعد از نزدیکی ترشح زرد رنگ چسب مانندی دارم که بیشتر اوقات رگه های خون هم توشون دیده میشه،خارش،یا بوی بد و ...زیاد ندارم ، هر چی هم دکتر دارو میده فایده نداره شما میگید چکار کنم.تست پاپ اسمیر دادم فقط عفونت شدید رو نوشته.در ضمن من اندومتریوز هم دارم ممنون میشم بهم کمک کنین.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    افسانه

هر چه درمان زودتر شروع شود خطر عوارض در حال توسعه، مانند ناباروری کاهش می یابد.
یک PID اگر که درمان نشود می توانید عواقب جدی برای سیستم تولید مثل داشته باشد.
آنتی بیوتیک ها شکل مهمی از درمان هستند.
PIDاغلب توسط بیش از یک نوع باکتری در هر زمان...

هر چه درمان زودتر شروع شود خطر عوارض در حال توسعه، مانند ناباروری کاهش می یابد.
یک PID اگر که درمان نشود می توانید عواقب جدی برای سیستم تولید مثل داشته باشد.
آنتی بیوتیک ها شکل مهمی از درمان هستند.
PIDاغلب توسط بیش از یک نوع باکتری در هر زمان ایجاد می شوند بنابراین پزشکان ممکن است دو آنتی بیوتیک را برای بیمار با هم تجویز کنند.
آنتی بیوتیک برای PID شامل cefoxitin، مترونیدازول، سفتریاکسون و داکسی سیکلین است که یک دوره آنتی بیوتیک معمولاً 14 روز طول می کشد.
اگر ظرف 3 روز درمان با آنتی بیوتیک ها تفاوتی رخ نداد بیمار به کمک بیشتر نیاز دارد او ممکن است به درمان با آنتی بیوتیک وریدی و یا تغییر دارو نیاز داشته باشد.
بیماران با علائم بسیار شدید باید در بیمارستان بستری شوند و داروهای داخل وریدی دریافت نمایند.
اگر جای زخم بر روی لوله های فالوپ وجود داشته باشد و یا اگر نیاز به تخلیه آبسه باشد ممکن است جراحی لازم باشد.
شریک جنسی شما نیز ممکن است نیاز به درمان داشته باشد.
از تماس جنسی تا زمانی که درمان کامل نشده است خودداری کنید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. بهار

باسلام خسته نباشید 21سالمه 1ماه هست ازدواج کردم الان1هفتس ترشحات زیادی دارم و خیلی هم میخاره باید چیکار کنم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    بهار

با سلام
به پزشک متخصص زنان مراجعه نمایید تا پس از معاینه داروی لازم را برای شما نسخه نماید

  پیوست ها
 

 1. ریحانه

سلام دختری هستم ۱۶ساله.دوسالی میشه که ترشع وعفونت دارم بارنگ سبز وبوی بسیاربد.بایدچکارکنم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ریحانه

با سلام
شما دارای عفونت با احتمال زیاد تریکوموناس هستید نزد پزشک بروید تا داروی مترونیدازول برایتان نسخه شود و درمان لازم انجام شود

  پیوست ها
 

 1. مریم

با سلام خسته نباشی خدمت شما.من 31سالمه 10ساله که ازدواج کردم.حدودپنج ساله ک ترشحات زیاد دارم گاهی شفاف گاهی هم سفیدوزرد رنگ با بوی بسیاربد...چندبارهم به متخصص مراجعه کردم ولی فایده ایی نداشته طوری ک درزندگیم دچارمشکل شدم لطفا راهنماییم کنید باتشکر

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مریم

با سلام
شما باید خود و همسرتان همزمان با هم درمان شوید تا این مشکل برطرف شود نزد متخصص زنان بروید تا برای شما و همسرتان پس از معاینه دارو نسخه نماید تا مشکل شما حل شود

  پیوست ها
 

 1. سارا

با سلام
۲۸ سال سن دارم و ۳ سال هست که ازدواج کردم
و مدتی است که ترشحات پنیری شدید و بوی بد ترشح دارم علتش چیست
باید چه دارویی استفاده کنم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سارا

با سلام
علت این ترشحات قارچ است به پزشک زنان مراجعه نمایید تا پس از معاینه داروی لازم را برایتان نشخه نماید

  پیوست ها
 

 1. مریم

سلام. دختری هستم ۱۹ساله.ن مدتی است ک ترشح دارم خارشی هم ندارم.فقط گاهی کمی سوزش دارم! دلیلش چیه؟ چ راه درمانی داره؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مریم

با سلام
شما دارای عفونت هستید نزد پزشک بروید تا داروی خوراکی برایتان نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. نیکا علوی

با سلام و احترام
من زنی 27 ساله هستم که سه ساله ازدواج کردم تابه حال هیچ عفونتی نداشتم . چند ماه هست که مهاجرت کردم و تغییراتی در من ایجاد شده .مایع کمی شیری رنگ از من خارج میشه کمی زیاد هستش اما هیچ بوی بدی نمیده. اما باعث کمی خیلی کم خارش...

با سلام و احترام
من زنی 27 ساله هستم که سه ساله ازدواج کردم تابه حال هیچ عفونتی نداشتم . چند ماه هست که مهاجرت کردم و تغییراتی در من ایجاد شده .مایع کمی شیری رنگ از من خارج میشه کمی زیاد هستش اما هیچ بوی بدی نمیده. اما باعث کمی خیلی کم خارش میشه. میتونه جدی باشه ؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    نیکا علوی

با سلام
اگر این ترشحات همراه خارش است احتمال عفونت وجود دارد نزد پزشک رفته تا داروی لازم برایتان نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. لعیا

سلام خسته نباشید دختری ۲۴ساله هستم موقع پریودم همیشه بدون استنا خیلی خیلی دل درد میشم بطوری که ااز درد به خود میپیچم واستفراغ واسهالم میشم.ضمنا توازمایشام فریتینم۳/۸بود البنه قرص ومکمل اهنم چند دوره مصرف کردم.ممنون

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    لعیا

با سلام
اگر فریتین شما پایین است می توانید از آمپول های تزریقی اهن با نسخه پزشک استفاده نمایید در ضمن از عذاهای دارای آهن نیز بیشتر مصرف نمایید

  پیوست ها
 

 1. باران

با سلام و خسته نباشيد خانمي ٢٤ساله هستم دوساله ازدواج كردم و فرزند هم ندارم، ترشحات پنيري رنكي در ناحيه واژن دارم كه بوي بدي هم داره،دوره ي عادت ماهانه هم نامنظمه و الان يه ماهه عقب افتاده،خدود سي كيلو اضافه وزن دارم كه البته زير نظر متخصص تغذيه...

با سلام و خسته نباشيد خانمي ٢٤ساله هستم دوساله ازدواج كردم و فرزند هم ندارم، ترشحات پنيري رنكي در ناحيه واژن دارم كه بوي بدي هم داره،دوره ي عادت ماهانه هم نامنظمه و الان يه ماهه عقب افتاده،خدود سي كيلو اضافه وزن دارم كه البته زير نظر متخصص تغذيه وزنم در حال كاهشه،هنگام نزديكي با شوهرم هم احساس درد دارم،يه دوره فلوكنازول و مترونيدارول عم مصرف كردم فقط يه هفته خوب بود و دوباره شروع شد،خواهش ميكنم منو راهنمايي كنيد خيلييي نگرانم،با تشكر از زحماتتون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    باران

با سلام
شما دارای عفونت قارچی هستید و باید از داروی ضد قارچ مصرف نمایید نزد پزشک بروید تا داروی لازم نسخه شود پاسخ این سوال در چند سوال پایین تر ( در پاسخ به کاربر رویاء ) آورده شده است

  پیوست ها
 

 1. ملیحه

با سلام .خانمی هستم 44 ساله هستم ِ قند خونم بمدت 3 الی 4 سالی مرتب بین 125و110یا 160هس امکانش هس بعد از قطع کامل پریود ب حالت اول برگرده البته با ازماش داده شده تشخیص یاعسگی زود رسو دارم . تاریخ پریودها (1.94)(3.94)(4.94)بمدت 7 روز طبیعی و اخرین...

با سلام .خانمی هستم 44 ساله هستم ِ قند خونم بمدت 3 الی 4 سالی مرتب بین 125و110یا 160هس امکانش هس بعد از قطع کامل پریود ب حالت اول برگرده البته با ازماش داده شده تشخیص یاعسگی زود رسو دارم . تاریخ پریودها (1.94)(3.94)(4.94)بمدت 7 روز طبیعی و اخرین بار (9.94) سه روز لکه بینی داشتم .منتظرم 6 ماه بگذره تا یاعسه ی کامل بشم . با تشکر از شما بابت مطالب مفید و ارزنده

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ملیحه

با سلام
دو بار قند ناشتای بالای 115 دیابت است و فقط با ورزش، رژیم غذایی مناسب و در صورت نیاز دارو قابل درمان است

  پیوست ها
 

 1. Saha

مرسی ازمطالب خوبتون.ممنون

  پیوست ها
 

 1. نیلوفر

سلام خانمی 25ساله هستم ده ماه پیش زایمان سزارین کردم از چند ماه بعد از زایمانم دچار ترشحات پنیری شکل شدم که به مرور زمان هم بیشتر شده هم بد بو الانم چند روزه ترشحات زرد و بد بو دارم که موقع خارج شدناخیه ی واژنم داغ میشه این ترشحات مثل قبل پنیری...

سلام خانمی 25ساله هستم ده ماه پیش زایمان سزارین کردم از چند ماه بعد از زایمانم دچار ترشحات پنیری شکل شدم که به مرور زمان هم بیشتر شده هم بد بو الانم چند روزه ترشحات زرد و بد بو دارم که موقع خارج شدناخیه ی واژنم داغ میشه این ترشحات مثل قبل پنیری نیست شل تر اما زیاده. لطفا راهنمایی کنید چه دارویی استفاده کنم. ممنون.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی

با سلام
برای شما احتمال تریکوموناس مطرح است مترونيدازول مؤثرترين درمان برای تريكومونيازيس است ولی شريك جنسی شما نیز باید به طور همزمان از داروبا نسخه پزشک استفاده كند. در طول درمان جهت نزدیکی از كاندوم استفاده شود.

  پیوست ها
 

 1. رویا

سلام. خانمی 27 ساله هستم مدت 5سال است ازدواج کرده ام بهار امسال به علت رشد نکردن جنینم در 6 هفته مجبور به سقط شدم بعد از سقط کورتاژ ساکشن پزشک من هیچ گونه انتی بیوتیک برای مصرف به من نداد، الان 6 ماه از این مووضع میگذره ومن تو این چند ماه هر ماه...

سلام. خانمی 27 ساله هستم مدت 5سال است ازدواج کرده ام بهار امسال به علت رشد نکردن جنینم در 6 هفته مجبور به سقط شدم بعد از سقط کورتاژ ساکشن پزشک من هیچ گونه انتی بیوتیک برای مصرف به من نداد، الان 6 ماه از این مووضع میگذره ومن تو این چند ماه هر ماه عفونت گرفتم و بسیار شدید و دردناک بودن الان عفونت گرفتم دوباره دوطرف تخمدانم بسیار درد میکنه عفونت هم به شکل پنیری و بد بو هست تکه تکه.ترشحات بیرون نمیاد رفتم دکتر کرم واژینال مترونیدازول داد بعد عفونت بصورت تکه تکه خارج میشه و خیلی دردناکی منتظرتون مشکل جدی دارم؟پزشکان سونوگرافی برام.نوشته تو نوبت انجامم لطفا راهنمایی بفرمائید ممنون وخسته نباشید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    رویا

با سلام وجود کمی از ترشحات سفید، به خصوص در آغاز یا پایان چرخه قاعدگی، طبیعی است با این حال، اگر ترشحات با خارش همراه است ضخیم و مانند پنیر است این طبیعی نیست و باید درمان شود این نوع از ترشحات ممکن است نشانه ای از یک عفونت مخمر (کاندیدا) باشد....

با سلام وجود کمی از ترشحات سفید، به خصوص در آغاز یا پایان چرخه قاعدگی، طبیعی است با این حال، اگر ترشحات با خارش همراه است ضخیم و مانند پنیر است این طبیعی نیست و باید درمان شود این نوع از ترشحات ممکن است نشانه ای از یک عفونت مخمر (کاندیدا) باشد. عفونت مخمر اغلب توسط یک تغییر در تعادل pH واژن ایجاد می شود عفونت مخمر معمولاً از طریق جنسی منتقل نمی شود.
برخی از عواملی که ممکن است آمادگی برای عفونت های قارچی را افزایش دهد عبارتند از:
افزایش استرس.
استفاده از قرصهای پیشگیری.
بیماری دیابت.
بارداری.
استفاده از آنتی بیوتیک ( باکتری محافظ توسط آنتی بیوتیک ها از بین رفته و منجر به رشد مخمرها می شود ).
از آنجا که مخمر به طور طبیعی در واژن وجود دارد آن غیر واقعی است که برای از بین بردن تمام مخمرها تلاش کنید بنابر این، هدف از درمان کاهش رشد بیش از حد ارگانیسم های مخمر و بازگشت مهبل به یک تعادل سالم است درمان شامل عوامل ضد قارچ به شکل قرص، کرم واژینال یا شیاف است شریک جنسی معمولاً نیاز به درمان ندارد مگر این که علائمی مانند خارش و یا سوزش و قرمزی در ناحیه تناسلی داشته باشند درمان شریک مرد شامل استفاده از کرم قارچ ضد قارچ در روی آلت تناسلی مرد است.
داروهایی که شما می توانید برای درمان عفونت قارچی واژن با استفاده از نسخه پزشک مصرف نمایید عبارتند از:
میکونازول
کلوتریمازول
تیوکونازول
بوتوکونازول
دستورالعمل برای پیشگیری و درمان عفونت های واژن
شریک جنسی از کاندوم در طول مقاربت جنسی استفاده نماید.
خوب غذا بخورید خواب کافی، نوشیدن مایعات به اندازه کافی داشته باشید.
ناحیه واژن را تمیز و خشک نگه دارید.
لباس زیر پنبه ای بپوشید.
پس از ادرار کردن و یا اجابت مزاج، خود را از جلو به عقب تمیز کنید.
از پدهای بوزدا یا تامپون استفاده نکنید.
از وازلین و یا روغن های دیگر برای لغزان کنندگی استفاده نمی کند.
از دوش مهبل استفاده نکنید دوش واژینال باکتریهای سالم پوشش مهبل (محافظ های عفونت) را حذف می کند.
از پوشیدن شلوار تنگ یا شلوار کوتاه، که ممکن است باعث سوزش شود اجتناب کنید.
از دارو طبق دستور استفاده نمایید.
تا زمانی که درمان کامل و شما بدون علامت نشده اید از مقاربت جنسی اجتناب کنید.
اگر از دارو در داخل واژن استفاده می کنید از آن در طول دوره قاعدگی نیز استفاده کنید
در طول یک عفونت، اگر قاعدگی اتفاق می افتد از پد به جای تامپون استفاده کنید.
از مصرف محرک واژن، از جمله معطرکننده و یا صابون دئودورانت اجتناب کنید.
اگر با درمان و اقدامات گفته شده نشانه های شما بدتر و یا شما در اغلب موارد عفونت قارچی واژن دارید ممکن است شما نیاز به:
مصرف دارو تا 14 روز داشته باشید.
شیاف واژینال کلوتریمازول و یا قرص فلوکونازول را هر هفته برای جلوگیری از عفونت های جدید با نظر پزشک معالج استفاده نمایید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. ل

فولیکول چیست

  پیوست ها
 

 1. مژده

خیلی خوبه که اطلاعات مهمی را عنوان کردید که خیلیها ازشون بی خبرند . ممنون ازشما

  پیوست ها
 

 1. مریم

بنده بیست و هشت سال دارم دارای یک فرزندسه ساله هستم یازده سال از ازدواجم می گذرد و در این مدت به دلیل تحصیل اصلا به دنبال بچه دار شدن نبودیم حالا که برای فرزند دوم اقدام کردیم طی ازمایشات پزشکی متوجه شدم مبتلا به تخمدان پلی کیستیک هستم پزشک با...

بنده بیست و هشت سال دارم دارای یک فرزندسه ساله هستم یازده سال از ازدواجم می گذرد و در این مدت به دلیل تحصیل اصلا به دنبال بچه دار شدن نبودیم حالا که برای فرزند دوم اقدام کردیم طی ازمایشات پزشکی متوجه شدم مبتلا به تخمدان پلی کیستیک هستم پزشک با مشاهده جواب سونوگرافی و ازمایشات گفت حتی یک تخمک هم نداری دوره پرید قبلی برایم کلومیفن تجویز کرده بود و الان لترزول را هم اضافه کرده با توجه به این که دارو های تحریک کننده تخمدان امکان چند قلو زایی را بالا میبرند ایا مصرف این دو با هم مانعی ندارد چقدر باید صبر کنم برای بارداری با این روش ها در ضمن جایی خوانده ام که این بیماری با تغذیه صحیح و کاهش وزن تقریبا درمان میشود بچه اولم را پس از گرفتن رژیم تثبیطی از متخصص تغذیه بردار شدم پس از بارداری دوباره اضافه وزن پیدا کردم و الان هم در حال رژیم هستم و ششکیلو دیگر اضافه درم ایا میتوانم با کاهش وزنم بدون دارو به بارداری امیدوار باشم هنوز دارو ها را مصرف نکردم ضمنا بنده همیشه درگیر ترشحات واژنی سفید غلیظ و گاهی سبز و زرد هستم هر چه درمان میکنم باز هم عود میکند ایا دلیل این ترشحات این بیماری نیست دکتر به بنده گفته که یک میوم کوچک هم در واژن دارم لطفا راهنمایی ام کنید ممنون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مریم

یک مطالعه ثابت کرده است که احتمال حاملگی‌ چند قلويی با توجه به تعداد کمتر فوليکول رسيده در درمان با لترزول کمتر است ولی رخ داد حاملگی با لتروزول تفاوت زیادی با گروه کلوميفن ندرد لذا شايد لتروزول به عنوان داروی مؤثر برای القای تخمک‌گذاری به خاطر...

یک مطالعه ثابت کرده است که احتمال حاملگی‌ چند قلويی با توجه به تعداد کمتر فوليکول رسيده در درمان با لترزول کمتر است ولی رخ داد حاملگی با لتروزول تفاوت زیادی با گروه کلوميفن ندرد لذا شايد لتروزول به عنوان داروی مؤثر برای القای تخمک‌گذاری به خاطر سنروم تخمدان پلی کیستیک برای شما تجویز شده باشد.
سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) شایعترین اختلال غدد درون ریز در زنان در سن باروری (6.8 -18 ٪) است، یکی از شایع ترین علل ناباروری به علت عوامل تخمک گذاری است و مقدار 55 – 70 درصد از موارد ناباروری ناشی از عدم تخمک گذاری مزمن است در یک مطالعه، ترکیبی از لتروزول و کلومیفن در بیماران که به هر دو دارو مقاوم به صورت جداگانه بودند داده شد و اثرات این ترکیب در تخمک گذاری و بارداری در بیماران PCOS مقاوم مورد مطالعه قرار گرفت. نتیجه این ترکیب 42% منجر به حاملگی شده است. این ترکیب نیز ممکن است به عنوان یک درمان خط اول جهت القای تخمک گذاری در موارد شدید از PCOS استفاده شود.
برای درمان ترشحات زنانه باید از پزشک زنان کمک بگیرید زیرا نیاز به انجام معاینه می باشد

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. شریفی

درود بر دکتر دانا سپاس از پاسخگویی مفید شما میخواستم تفاوت عفونت ادراری وعفونت واژن را بدانم علامت های تشخیص هر کدام از آنها را .سپاس ازشما

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    شریفی

با سلام
عفونت ادراری در پیشابراه، مثانه و کلیه رخ می دهد ولی عفونت مهبل (واژن) در اثر باکتری ها و مخمرها در در اثر برخی مشکلات که تعادل سالم در مهبل را بر هم می زند در مهبل رخ می دهد این مشکلات شامل ( دوش های مهبلی، تغییرات سطح هورمون، آنتی...

با سلام
عفونت ادراری در پیشابراه، مثانه و کلیه رخ می دهد ولی عفونت مهبل (واژن) در اثر باکتری ها و مخمرها در در اثر برخی مشکلات که تعادل سالم در مهبل را بر هم می زند در مهبل رخ می دهد این مشکلات شامل ( دوش های مهبلی، تغییرات سطح هورمون، آنتی بیوتیک ها، مقاربت واژینال، بارداری و شیردهی ) می باشد و برخی از علائم رایج عفونت واژن شامل سوزش، خارش، و بوی ناخوشایند می باشد.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. ramoona

سلام
من حتی با وجود اینکه خیلیییی موارد بهداشتی رو رعایت میکنم اما مرتتتب به عفونت قارچی مبتلا میشم. دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنم.
مرتب لباس زیرم رو اتو میکنم اگه ی بار اینکار رو نکنم بیماری عود میکنه. واقعا خسته شدم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ramoona

با سلام
عفونت مزمن قارچی معمولاً نشان دهنده یک مشکل بهداشتی جدی تر مانند کاهش پاسخ ایمنی یا دیابت است اگر شما دچار عفونت مزمن قارچی هستید نیاز به یک معاینه کامل پزشکی، از جمله آزمایش برای تمام عفونت های منتقله از راه جنسی ( امراض مقاربتی جنسی ) و...

با سلام
عفونت مزمن قارچی معمولاً نشان دهنده یک مشکل بهداشتی جدی تر مانند کاهش پاسخ ایمنی یا دیابت است اگر شما دچار عفونت مزمن قارچی هستید نیاز به یک معاینه کامل پزشکی، از جمله آزمایش برای تمام عفونت های منتقله از راه جنسی ( امراض مقاربتی جنسی ) و HIV دارید. پس از انجام مراحل پزشکی مراقبت های سلامت زیر را نیز انجام دهید. تا از عود مکرر عفونت قارچی جلوگیری شود.
از استفاده بیش حد از آنتی بیوتیک اجتناب کنید استفاده طولانی مدت و بیش از حد تهاجمی از آنتی بیوتیک ها می تواند باکتری های خوب که در داخل واژن زندگی می کنند را بکشند که منجر به رشد بیش از حد قارچ ها می شود.
از مصرف کرم و ژل های اسپرم کش اجتناب کنید زیرا فلور واژن را تغییر داده و سبب چسبندگی بیشتری ارگانیسم ها شده و می تواند باعث عفونت مخمر شود.
از دوش واژینال و استفاده از تامپون معطر، پدها و یا دیگر اسپری های بهداشتی زنانه اجتناب کنید مواد شیمیایی موجود در این محصولات می تواند باعث تحریک غشاء مخاطی پوست و تغییر تعادل pH طبیعی واژن شود.
لباس زیر پنبه ای، شلوار مناسب شل، دامن بپوشید تا فضای بیشتری برای تهویه وجود داشته باشد.
لباس شنا و لباس مرطوب را پس از ورزش در اسرع وقت تعویض نمایید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. الهه

خیلی ممنون واقعا عالی و شفاف بود خصوصا برای کسانی که اطلاعات پزشکی ندارند. ممنون

  پیوست ها
 

 1. r

سلام ترشحات سفید بدون بو و سوزش خارش که فقط نسبت به قبلا تغییر رنگ و غلظت داده.ایا میتواند باکتری باشد؟چند دوره انتی بیوتیک مصرف کردم تغییری نکرده

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    r

با سلام
اینگونه ترشحات بیشتر در اثر عفونت های قارچی است و می توانید از کرم واژینال کلوترمازول با نسخه پزشک استفاده نمایید

  پیوست ها
 

 1. حسینی

سلام خسته نباشید .چند ماهی هست که عفونت سبز رنگ میبینم چندین بار به پزشک مراجعه کردم ولی بعد از تموم شدن داروها دوباره ترشحاتم شروع میشه .الان ترشح میبینم .کف دست و پاهام داغ و حالت تحوع دادم چیکار کنم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    حسینی

با سلام
عفونت واژینال تریکوموناس سبز رنگ است و درمان ان داروی مترونیدازول است نزد پزشک بروید تا داروی لازم را برایتان تجویز نمایند البته با معاینه واژینال توسط پزشک زنان تشخیص روشن می شود

  پیوست ها
 

 1. مهمان

ترشحات خودبه تنهایی دارای رنگ هستندیا لباس زیر را رنگ می دهند

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مهمان

با سلام
هر دو امکان وجود دارد

  پیوست ها
 

 1. ویدا

سلام من چند ماهه ترشحات زیاد زرد رنگ با بو تعفن دارم باید چیکار کنم؟؟؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ویدا

با سلام
شما دارای عفونت هستید و بیماری شما بطور کامل در مقاله بالا توضیح داده شده است ولی برای درمان باید به پزشک متخصص زنان مراجعه نمایید تا پس معاینه درمان لازم شروع شود.

  پیوست ها
 

 1. Roya lotfali

Mamnooonm

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search