پزشکی

خارش مقعد - علت، تشخیص و درمان

کرمک عامل خارش پشت در در کودکانخارش مقعد یک مشکل شایع است. خارش، واقع در مقعد یا فقط بر روی پوست اطراف مقعد رخ می دهد اغلب شدید و ممکن است با یک احساس قوی نیاز به خراش همراه باشد. خارش مقعد ممکن است برای شما شرم آور و ناراحت کننده باشد. علل خارش مقعد، بسیاری از مشکلات پوست، شستن بیش از حد یا بواسیر می باشد.

اگر چه خارش ممکن است در واکنش به مواد شیمیایی موجود در مدفوع باشد و اغلب سبب التهاب ناحیه مقعد می شود ضربه مستقیم در اثر خاراندن و حضور رطوبت، سبب شدت خارش مقعد و افزایش میزان التهاب می شود. اگر خارش مقعد مداوم باشد با دکتر خود صحبت کنید. با درمان و اقدامات مناسب، بسیاری از افراد از خارش مقعد رهایی کامل پیدا می کنند.

علائم خارش مقعد

خارش مقعد ممکن است با سوزش و درد همراه است. خارش و سوزش ممکن است موقت یا مزمن باشد
اغلب خارش مقعد به مراقبت پزشکی نیاز ندارد.
خارش مقعد شدید و یا بیش از یک تا دو ماه طول می کشد.
ممکن است خونریزی از مقعد وجود داشته باشد.
شما نمی توانند بفهمید که چه چیزی باعث خارش مداوم است.
خارش مقعد مداوم ممکن است به یک بیماری پوستی و یا مشکل دیگری مربوط باشد که نیاز به درمان پزشکی دارد.
سوزش پوست - اصطکاک و رطوبت می تواند پوست حساس مقعد را تحریک کند این تحریک گاهی اوقات باعث خارش مقعد می شود عطر، رنگ و عوامل نرم کننده در محصولاتی مانند صابون و کاغذ توالت همچنین ممکن است سبب تحریک و خارش مقعد را آغاز کند استفاده بیش از حد از این محصولات اغلب مشکل بدتر می کند.
گوارش و مشکلات -  حملات مکرر اسهال می تواند سبب تحریک مقعد و خارش شود نشت تصادفی از مدفوع، دفع ناخواسته مدفوع یا بی اختیاری مدفوع از عوامل مؤثر است.
هموروئید - هموروئید اغلب در نتیجه زور زدن در هنگام دفع مدفوع اتفاق می افتد خارش مقعد می تواند یک علامت از بواسیر باشد.
عفونت - عفونت های منتقله از راه جنسی نیز ممکن است مقعد را درگیر و باعث خارش مقعد شود در کودکان، انگل کرمک می تواند باعث خارش مداوم مقعد شود افراد بزرگسال خانواده نیز می تواند آلوده شوند سایر انگل ها ممکن است خارش مشابهی ایجاد کند عفونت مخمر، که معمولا در زنان تاثیر می گذارد می تواند سبب خارش در ناحیه مقعد شود.
شقاق مقعد - شقاق مقعد می تواند سبب خارش مقعد شود.
بیماری های پوستی - گاهی اوقات، خارش مقعد در نتیجه یک بیماری پوستی خاص، مانند پسوریازیس و یا درماتیت تماسی می باشد.
تومورهای مقعد - به ندرت، تومورهای خوش خیم یا سرطانی در اطراف مقعد ممکن است منجر به خارش مقعد شود.
درمان با آنتی بیوتیک نیز می تواند سبب عفونت مخمر و سوزش مقعد شود.
پسوریازیس همچنین می توانید مقعد را تحریک کند.
فیستول - سوراخ غیر طبیعی ( فیستول ) از روده کوچک و روده بزرگ به پوست اطراف مقعد می تواند در اثر بیماری کرون تشکیل شود و از این فیستول مایعات نشت و سبب تحریک ناحیه مقعد می شود.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

تشخیص علت خارش

پزشک ممکن است با پرسیدن از شما در مورد نشانه های بیماری، علت خارش را تشخیص دهد. اگر علت خارش مشخص نیست، دکتر شما ممکن است شما را به یک متخصص متخصص پوست برای ارزیابی بیشتر ارجاع دهد معاینه مقعدی ممکن است لازم شود سایر آزمایشات مانند پروکتوسکوپی و یا کولونوسکوپی برای مشاهده بیشتر دستگاه گوارش، گاهی اوقات برای شناسایی علت خارش مقعد مورد نیاز است. با این حال، علت دقیق خارش ممکن است هرگز شناخته نشود.

درمان خارش مقعد

درمان خارش مقعد بستگی به علت مشکل دارد. و درمان ممکن است شامل اقدامات مراقبت از خود، تغییرات رژیم غذایی، درمان عفونت یا به ندرت جراحی نیاز باشد.
درمان خارش مقعد یا خارش رکتوم بسته به علت زمینه ای ممکن است متفاوت باشد. این مهم است که منطقه توسط یک پزشک ارزیابی شود تا مناسب ترین روش درمانی انجام شود.
کرم های مرطوب کننده موضعی می توانند به تسکین ناحیه آسیب دیده کمک کنند. بعضی اوقات نباید از کرم کورتیکواستروئید استفاده شود زیرا باعث نازک شدن مخاط مقعد می شود.
از شیافها باید اجتناب شود مگر اینکه به طور خاص برای شرایط رکتوم و مقعد که ممکن است سبب خارش شود تجویز شود.
برای جلوگیری از یبوست و نرم نگه داشتن مدفوع، یک رژیم غذایی حاوی فیبر بالا با مصرف کافی روزانه از اهمیت زیادی برخوردار است. این به در حداقل رساندن زور زدن در حین حرکت روده کمک می کند.
داروهایی که ممکن است کمک کند عبارتند از:
هیدروکورتیزون - کرم یا پماد حاوی هیدروکورتیزون به منظور کاهش التهاب و خارش استفاده می شود.
پماد حفاظتی اکسید روی ( Desitin،  Balmex ) نیز ممکن است کمک کند.
آنتی هیستامین - اگر علائم شما در شب بدتر می شود پزشک شما ممکن است یک آنتی هیستامین برای کاهش خارش، تا زمانی که درمان های موضعی اثر کند تجویز نماید.
درمان ضد انگل - چند دارو برای درمان عفونت کرمک وجود دارد یک دوز واحد دارو ممکن است عفونت را درمان کند اما اغلب دوز دوم یک تا دو هفته بعد تکرار می شود.
با درمان مناسب، خارش مقعد در کمتر از یک هفته در بسیاری از افراد تسکین می یابد. خارش مقعدی که بیش از یک تا دو ماه ادامه یابد نیاز به ارزیابی توسط متخصص دارد.
محصولات مورد استفاده در درمان خارش مقعد مانند پماد، کرم، ژل، شیاف، فوم و پد در دسترس می باشد.
پماد، کرم، ژل - زمانی که اطراف مقعد مورد استفاده قرار می گیرد باید به صورت یک پوشش نازک استفاده شود.
بی حس کننده موضعی - بی حس کننده موضعی به طور موقت سبب تسکین درد، سوزش و خارش می شود استفاده از این محصولات باید به منطقه اطراف و انتهای مقعد محدود شده باشد. بی حس کننده موضعی می تواند سبب واکنش های آلرژیک با سوزش و خارش شود. بنابراین، اگر سوزش و خارش افزایش یابد باید استفاده از بی حسی موضعی متوقف شود.
نمونه هایی از بی حس کننده موضعی عبارتند از:
بنزوکائین 5٪ تا 20٪
الکل بنزیل 5٪ تا 20٪
dibucaine 0.25٪ به 1.0٪ (Nupercainal)
dyclonine 0.5٪ به 1.0٪
لیدوکائین (Xylocaine) 2٪ تا 5٪
pramoxine 1.0٪
تتراکائین 0.5٪ به 5.0٪
مواد قابض - مواد قابض باعث انعقاد ( تجمع ) پروتئین ها در سلول های پوست اطراف مقعد و یا بافت پوشاننده کانال مقعد می شود. این عمل سبب خشکی پوست که به نوبه خود به تسکین سوزش، خارش و درد کمک می کند.
نمونه هایی از مواد قابض عبارتند از:
کالامین 5٪ تا 25٪
اکسید روی 5٪ تا 25٪     
ضد عفونی کننده ها - ضد عفونی کننده ها مانع از رشد باکتری ها و موجودات دیگر می شود. با این حال، معلوم نیست که آیا ضد عفونی کننده ها موثرتر از آب و صابون باشد.
نمونه هایی از ضد عفونی کننده ها عبارتند از:
اسید بوریک
hydrastis
فنل
کلرید benzalkonium
کلرید cetylpyridinium
کلرید benzethonium
رزورسینول
کراتولیتیک ها Keratolytics - مواد شیمیایی که باعث از هم پاشیدن لایه های بیرونی پوست می شود و این فروپاشی اجازه می دهد تا داروهایی که در مقعد و اطراف مقعد استفاده می شود به بافت های عمیق تر نفوذ بیشتری پیدا کند.
دو keratolytics تایید استفاده می شود:
آلومینیوم کلردکسی آلانتوئینات (alcloxa) 0.2٪ به 2.0٪
رزورسینول 1٪ تا 3٪
ضد دردها - فرآورده های ضد درد، مانند محصولات بی حس کننده، تسکین دهنده درد، خارش و سوزش با فشار روی گیرنده های درد در اعصاب می شود.
نمونه هایی از مسکن ها عبارتند از:
منتول 0.1٪ به 1.0٪ (بیشتر از 1.0٪ است توصیه نمی شود)
کافور 0.1٪ به 3٪ (بیشتر از 3٪ توصیه نمی شود)
juniper tar 1٪ تا 5٪
تنگ کننده های عروقی - منقبض کننده مواد شیمیایی شبیه اپی نفرین، اعمال شده به مقعد، سبب منقبض شدن شریان و عروق خونی را کوچک تر می کند که ممکن است تورم را کاهش دهد. آنها همچنین ممکن است درد و خارش به علت اثر بی حس کننده ملایم خود کاهش دهد.
منقبض کننده های شریانی اعمال شده به منطقه اطراف مقعد - بر خلاف تنگ کننده های عروقی که به صورت خوراکی یا تزریق مصرف می شود با یک احتمال، سبب ایجاد عوارض جانبی جدی مانند فشار خون بالا، عصبی بودن، لرزش، بیخوابی و تشدید دیابت یا پرکاری تیروئید می شود.
نمونه هایی تنگ کننده های عروقی عبارتند از:
سولفات افدرین 0.1٪ به 1.25٪
اپی نفرین 0.005٪ به 0.01٪
فنیل افرین 0.25٪
مواد محافظ - مواد محافظ از تحریک منطقه اطراف مقعد با تشکیل یک مانع فیزیکی بر روی پوست جلوگیری می کند و مانع از تماس مایع یا مدفوع خارج شده از مقعد با پوست می شود. لذا خارش، درد و سوزش را کاهش می دهد.
نمونه هایی از مواد محافظ عبارتند از:
ژل هیدروکسید آلومینیوم
کره کاکائو
گلیسیرین
kaolin
روغن های معدنی ( Balneol )
وازلین سفید
لانولین
نشاسته
اکسید روی (  Desitin) و یا کالامین ( که حاوی اکسید روی ) در غلظت های تا 25٪ می باشد
روغن کبد ماهی cod یا روغن کبد کوسه ماهی اگر مقدار ویتامین A 10000 واحد USP / روز باشد.

مطالب مرتبط

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (68)

رتبه 5 از 5 بر مبنای 5 رای

 1. جواد
 1. 5 / 5

سلام من در ناحیه معقد احساس خارش شدید دارم و بعضی وقتها تا زیر بیضه ها نیز خارش شدید دارم لطفا راهنمای کنید

  پیوست ها
 

 1. صادق

عمل فیستوال انجام دادم دوسال پیش هرچند وقت یکبار احساس ورم دور مقعد میکنم همراه با خارش پیاده روی میکنم خارش بیشتر میشه وترشع هم دارم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    صادق
 1. 5 / 5

سلام باید از ترشح نمونه گرفته و به ازمایشگاه ارسال شود نزد پزشک بروید تا توصیه لازم انجام شود

  پیوست ها
 

 1. نازنین

سلام اقای دکتر من چن وقتیه ب بواسیردچارشدم بیشتر وقتی مسافرت میرم میگیره امونمو میبره الان چن وقتیه ببخشیدا مقعدم بشدت خارش داره اللخصوص سوراخش.خجالت میکشم برم دکترموندم چیکارکنم.واینکه بعضی موقعها ی کرم مانندی ازمقعدم میادبیرون ?????

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    نازنین
 1. 5 / 5

سلام علت خارش همان کرم ها هستند نزد پزشک بروید تا داروی لازم برایتان نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. صبا

سلام اقای دکتر خسته نباشید من هموروئید گرفتم یع سالی میشه دیگه ازدردوخارش نمیتونم بخوابم وضعم بدترشده تنها مشکلم اینه نمیتونم برم دکتر چون خجالت میکشم .اگه برم دکتر ازخجالت میمیرم ..چیکارکنم روم نمیشه برم دکتر .خدامنوبکشه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    صبا
 1. 4.5 / 5

با سلام این مقاله درمان هموروئید را بخوانید

  پیوست ها
 

 1. محمد حسين
 1. 5 / 5

سلام اقاى دكتر
من در روز حداقل ٣_٤ بار خارش شديد مقعد دارم ولى خارش معمولى كه با خاروندن رفع ميشه وهيچ علامتى هم روى پوستم نيست
ممنون ميشم كمكم كنيد

  پیوست ها
 

 1. آریاکونانی

سلام دکتر .بنده مدت زیادی هست که خارش ناحیه مقعد دارم فقط خارش تند که نیاز به خاروندن داره تارفع بشه.علامتی دیگه روی پوستش ندارم.معمولا دوسه باری در طول شبانه روز میاد سراغم.ناگفته نماند قبلا خارش گسترده تر بود وتاناحیه بیضه ادامه داشت پماد ان ان...

سلام دکتر .بنده مدت زیادی هست که خارش ناحیه مقعد دارم فقط خارش تند که نیاز به خاروندن داره تارفع بشه.علامتی دیگه روی پوستش ندارم.معمولا دوسه باری در طول شبانه روز میاد سراغم.ناگفته نماند قبلا خارش گسترده تر بود وتاناحیه بیضه ادامه داشت پماد ان ان زدم اون ناحیه درمان شد وفقط ناحیه اطراف مقعد موند.باتشکراز پاسخ گویی شما.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    آریاکونانی

سلام . یک تست برای انگل کرمک انجام دهید

  پیوست ها
 

 1. ميم

سلام وقت بخير٠بنده پسر هستم٢٤ ساله احساس خارش در ناحيه مقعد دارم زماني كه به خاروندن ادامه ميدم احساس ميكنم يه انرژي منفي از بدنم خارج ميشه.اين خارش زماني كه اب بشدت داغ ميگيرم هم لذت ميبرم و هم خارش از بين ميره.انزيم هاي كبدم بالا بوده و الان...

سلام وقت بخير٠بنده پسر هستم٢٤ ساله احساس خارش در ناحيه مقعد دارم زماني كه به خاروندن ادامه ميدم احساس ميكنم يه انرژي منفي از بدنم خارج ميشه.اين خارش زماني كه اب بشدت داغ ميگيرم هم لذت ميبرم و هم خارش از بين ميره.انزيم هاي كبدم بالا بوده و الان نرمال شده و هيچ مشكلي ديگه اي در ازمايشام نبود.پوست معقد هم اينقد خاروندم وسعت خارش داره بشتر ميشه.خيلي مشكرم اگه بتونين كمكم كنين.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. محمد

سلام آقای دکتر
آقای دکتر من الان حدود دو سه ماهیه که هنگام دفع مدفوع احساس درد میکنم!البته قبلا خیلی کمتر بود مثلا شاید دوبار در ده بار دستشویی رفتن اما الان تقریبا همیشگی شده و الان چند روزیه که احساس خارش داره... انگار یه چیز گوشتی کوچیکی هم...

سلام آقای دکتر
آقای دکتر من الان حدود دو سه ماهیه که هنگام دفع مدفوع احساس درد میکنم!البته قبلا خیلی کمتر بود مثلا شاید دوبار در ده بار دستشویی رفتن اما الان تقریبا همیشگی شده و الان چند روزیه که احساس خارش داره... انگار یه چیز گوشتی کوچیکی هم میشه حس کرد!من با مطالعه در اینترنت به بواسیر شک کردم! به نظر شما چکار کنم!

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محمد

با سلام شما دارای هموروئید با بواسیر هستید نزد پزشک بروید تا داروی لازم برایتان نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. محمود

با سلام حدود ۲سال است که خارش مقعد دارم که۱ماه خوب میشه ودوباره شروع میشه تا حدی که از خواب بیدامیشم چه کار کنم ممنون

  پیوست ها
 

 1. حسين

اقاي دكتر من حدود دوماهه خارش شديد در قسمت مقعد دارم اين خارش هميشگي نيست گاهي اوقات كه توي شبها بيشتر ميشه خيلي شديده لطفاً راهنمايي كنيد

  پیوست ها
 

 1. فاطمه

سلام خسته نباشين
كمتر از يك سال هست كه اطراف يا ديوارهاي قسمت مقعدم ميخاره و حالت پوست پوست داره اول خيلي كم بود خارشش ولي بهد بيشتر شد دو نوع پماد هم استفاده كردم ولي خب بعد كه يه مدت استفاده نشد دوباره برگشت ميشه بگين چه علتي داري در ضمن ميرم...

سلام خسته نباشين
كمتر از يك سال هست كه اطراف يا ديوارهاي قسمت مقعدم ميخاره و حالت پوست پوست داره اول خيلي كم بود خارشش ولي بهد بيشتر شد دو نوع پماد هم استفاده كردم ولي خب بعد كه يه مدت استفاده نشد دوباره برگشت ميشه بگين چه علتي داري در ضمن ميرم حموم هم تقريبا اون ناحيهارو با كيسه و صابون ميشورم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. نرگس

سلام اقاي دكتر من حدود يك ساله خارش داخل مقعد دارم امثر موقع خاب يا بيدار شدن اتفاق ميافتد
خارش يه جوري انگار ي يه چيزي داره وُل ميخوره خيليش شدي و رو مخه تاحالا دكتر نرفتم
لطفا ميشه منا راهنمايي كنيد ياجوابم را به ايميلم بديد

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    نرگس

با سلام
احتمال هموروئید داخلی وجود دارد به پزشک جهت معاینه مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. مهرناز

سلام اقای دکتر ببخشید من پسوریازیس ناخن دارم ولی خفیفه، جدیدا بخاطر استرس پوست واژنم رو درگیر کرده، الان چند وقته که خارش مقعد دارم ولی خفیفه ، با این حال اذیت کننده است، ممکنه بخاطر پسوریازیس باشه؟؟ من چیکار میتونم بکنم؟؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مهرناز

با سلام
بلی می تواند مربوط به پسوریازس باشد به پزشک متخصص پوست مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. محمد

سلام خسته نباشید من حدود دو هفته پیش دچار شقاق شدم که سریع با پماد انتی فیشر درمان شدم ولی الان چند روزی هست که هر از گاهی یه خارش خفیف میگیرم که فقط اعصاب خورد کن هست چون درس می خونم.می خواستم بدونم مشکل از کجاست؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محمد

با سلام
مشکل می تواند به علت همان شقاق باشد درمان را ادامه دهید اگر بهبودی حاصل نشد به پزشک مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. زهرا

باعرض سلام من حدودیکسال میشه خارش مقعددارم۰وقتی چیزشیرین حتی به مقدارکم میخورم۰فورادچارخارش میشم علت چیه؟ممنون

  پیوست ها
 

 1. رسول

باسلام وخسته نباشید اقای دکتر مرا راهنمایی کنید حدودا 6ماهی هست که مقعدم خارش همراه سوزش دارد وقتی که چیزهای چرب وفلفل گوشت گوساله می خورم اینخارش شروع می شود ودرضمن وقتی کرم کلوتریمازول مصرف می کنم خوب می شود علت چه می تواند باشد ممنون

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    رسول

سلام احتمالا همروئید دارید نزد پزشک بروید تا معاینه انجام شود و داروی لازم نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. محمد

باسلام.آقای دکتر بمدت ۲ ماه میشه سوزش همراه با خارش شدید از ناحیه مقعد دارم.۱ماه از پماد آنتی فیشر استفاده کردم زمان مصرف هیچ سوزشی نداشتم الان ۲.۳روز استفاده نکردم ولی باز سوزش برگشته میشه راهنمایی کنید !ممنون با تشکر

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محمد

با سلام
مشکل شما مانند کاربر قبلی است چواب کاربر قبل را بخوانید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محمد

احتمال فیشر انال وجود دارد
بهداشت را رعایت نمایید
با اب ولرم خود را بشویید
از پماد استفاده نمایید
مایعات بیشتری مصرف نمایید
فیبر غذایی خود را بالا ببرید
در صورت یبوست با نسخه پزشک از داروی رفع یبوست استفاده نمایید

  پیوست ها
 

 1. مرضیه    دکتر فتحی

سلام اقای مدت۳ماه که خرش دارم بعدازخارش میسوزه حساس میکنم زخم شده بایدچکارکنم میشه رهنماییم کنید چه دارومصرف کنم

  پیوست ها
 

 1. عباس

سلام اقای دکتر من یکی دو هفته که بعد از خروج ویک ساعت وبیشتر احساس سوزش در انتهای معقد دارم وبعضی وقتا نشسته احساس خارش وسوزش دارم در ضمن ۳۴ سالمه وبه دکتر مراجه نکردم لطفا برام یه دارو تجویز کنید متشکرم

  پیوست ها
 

 1. حدیث

سلام آقایه دکتر من سه شبه خارش دارم از طرفی بهداشت فردیم خوبه و همش ناراحتم که نکنه کم کاری از من بوده. من فقط شبا این مشکل و دارم تا حدی که خوابم نمیره

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    حدیث

سلام
یک تست برای کلیه، کبد، تیروئید و کم خونی انجام دهید اگر مشکلی نبود احتمالا خشکی پوست دارید که باید بعد از حمام بدن را خشک کرده و از یک لوسیون مرطوب کننده در محل خارش استفاده نمایید

  پیوست ها
 

 1. هادی

باسلام
چند وقت پیش هنگامی ک دستشویی میرفتم همراه با خروج مدفوع سوزش داشتم و بر روی مدفوع خون مشاهده میکردم ولی باگذشت زمان در حال حاضر وقتی به دستشویی میرم و هنگام شسشتن خوم خارش های شدیدی در دهانه مقعد دارم و پس از چند دقه این خارش همچنان ادامه...

باسلام
چند وقت پیش هنگامی ک دستشویی میرفتم همراه با خروج مدفوع سوزش داشتم و بر روی مدفوع خون مشاهده میکردم ولی باگذشت زمان در حال حاضر وقتی به دستشویی میرم و هنگام شسشتن خوم خارش های شدیدی در دهانه مقعد دارم و پس از چند دقه این خارش همچنان ادامه دارد لطفا راهنمایی کنید!
سپاسگزارم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    هادی

با سلام
احتمال هموروئید داخلی وجود دارد به پزشک متخصص جراحی مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. تنها

سلام وقتتون بخير مدتي هست احساس سوزش شديد از ناحيه مقعد دارم و هنگام رفتن به توالت و دفع خيلي اذيت ميشم و اكثرا خون مياد از مقعدم ممنون ميشم راهنماييم كنيد كه بايد چيكار كنم الان ٢ماه ميشه كه اينجوريم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    تنها

احتمال شقاق وجود دارد بعد از دستشویی در اب ولرم برای 10 دقیقه بنشینید سپس بعد از خشک کردن از پماد انتی هموروئید به صورت استعمالی استفاده کنید و رژیم غذایی مناسب برای جلوگیری از یبوست داشته باشید و در صورت داشتن یبوست از یک ملین به صورت موقت...

احتمال شقاق وجود دارد بعد از دستشویی در اب ولرم برای 10 دقیقه بنشینید سپس بعد از خشک کردن از پماد انتی هموروئید به صورت استعمالی استفاده کنید و رژیم غذایی مناسب برای جلوگیری از یبوست داشته باشید و در صورت داشتن یبوست از یک ملین به صورت موقت استفاده نمایید اگر بهبودی حاصل نشد به پزشک مراجعه نمایید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. محسن

سلام 6 ماهی میشه از مشکلان روده رنج میبرم تا اینکه با سوزش و خارش شدید به پزشک مراجعه کردم بعداز مایینه فهمیدم شقاقه بعد از استفاده دارو هایی بود مثل انتی همورید و انتی فیشر خوب نشد هنوز سوزش و درد داشتم دردش کمتر شده بود ولی خسته ام کرده بود برا...

سلام 6 ماهی میشه از مشکلان روده رنج میبرم تا اینکه با سوزش و خارش شدید به پزشک مراجعه کردم بعداز مایینه فهمیدم شقاقه بعد از استفاده دارو هایی بود مثل انتی همورید و انتی فیشر خوب نشد هنوز سوزش و درد داشتم دردش کمتر شده بود ولی خسته ام کرده بود برا همین پیش دکتر رفتم برای عمل پس از معاینه گفت شقاقت خوب شده وای من هنوز سوزش و خارش تشخیص داد که انگلم هم دارم قرص مبندازول برام نوشت استفاده کردم ولی هنوز نتیجه نگرفت راهنمایی کنید (به دلیل دیر هضم کردن و سفت کار کردن شکم و آف زیاد دهان به نزد دکتر مراجعه کردم پس از معاینه زخم معده و التهاب روده هم داشتم که درحال درمانم اما سوزش و خارش معقد اقعا خستم کرده ) لطفا راهنمایی کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محسن

با سلام
برای درمان انگل گاهی یک دوره درمان کافی نیست و گاهی نیز نیاز است که خانوادگی درمان انجام شود ولی چون شما یبوست دارید احتمال شقاق مجدد نیز وجود دارد لذا باید از مواد غذایی ضد یبوست مانند ( فیبرهای غذایی و میوه جات ) استفاده کنید و از یک...

با سلام
برای درمان انگل گاهی یک دوره درمان کافی نیست و گاهی نیز نیاز است که خانوادگی درمان انجام شود ولی چون شما یبوست دارید احتمال شقاق مجدد نیز وجود دارد لذا باید از مواد غذایی ضد یبوست مانند ( فیبرهای غذایی و میوه جات ) استفاده کنید و از یک مسهل گیاهی نیز روزانه یک عدد با نسخه پزشک برای یک ماه می توانید استفاده نمایید و پماد آنتی هموروئید نیز استفاده نمایید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. شاهین

درود.اقای دکتر من یه دو ماهی میشه خارش مقعد دارم..بعد از خاروندن هم باز خارش و سوزشش بیشتر میشه.اطراف مقعدم هم قرمز شده و التهاب داره.زمان دست شویی کردن هم خارش دارم.همچنین زمان خواب.لطفا راهنمآیی بفرمایید..در صمن از چه دارویی میتونم استفاده...

درود.اقای دکتر من یه دو ماهی میشه خارش مقعد دارم..بعد از خاروندن هم باز خارش و سوزشش بیشتر میشه.اطراف مقعدم هم قرمز شده و التهاب داره.زمان دست شویی کردن هم خارش دارم.همچنین زمان خواب.لطفا راهنمآیی بفرمایید..در صمن از چه دارویی میتونم استفاده کنم.خارج از کشور هستم.بعضی از دارو ها اینجا پیدا نمیشه.با سپاس

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    شاهین

با سلام
احتمال انگل کرمک وجود دارد اگر دسترسی به پزشک ندارید یک عدد قرص مبندازول استفاده کنید و یک هفته بعد نیز یک عدد مصرف نمایید

  پیوست ها
 

 1. منصور

باسلام من خارش مقعد شدید دارم به متخصص گوارش هم مراجعه کردم بعد از ازمایش خون ونمونه از تخمک کرمک انکبوتی که منفی بود هنوز مشکلم حل نشده شب که خارش شدید دارم جدیدا خارش درطول روز هم وجود دارد لطفا راهنمایی کنید ممنون

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    منصور

با سلام
اگر تست انگل کرمک منفی است خارش مقعد می تواند به علت بواسیر یا شقاق باشد که نیاز به معاینه پزشکی می باشد

  پیوست ها
 

 1. مهمان

سلام..من دختر 24ساله هستم..یک سال هستش که پوست کنار مقعدم میخاره.پوستش شبیه سوختگی شده..رنگش تیره شده..هر شب هم خودم رو با ژل شستشوی سروینا میشورم و لباس زیرم رو عوض میکنم..لطفا راهنماییم کنید چی کار کنم؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مهمان

با سلام
اگر خارش در شب ها بیشتر باشد می تواند مربوط به انگل کرمک باشد که باید دارو مصرف نمایید

  پیوست ها
 

 1. سیاش

سلام و سپاس از محبت شما
آیا بین خارش مقعد و بیماری های معده و روده ارتباطی وجود دارد یا خیر؟

  پیوست ها
 

 1. فائزهه

سلااام من دختری 18 ساله هستم و چند سالیی هست که درناحیه مقعدم احساس خارش میکنم البته حدوود دوساال پیش بود که خاارشم بسیاار شدییید بود اما خودش بعد از مدتیی خود به خود بهتر شد الانم خارش دارم اما نه به اون شدت لطفا راهنماییم کنییید که باید چیکار...

سلااام من دختری 18 ساله هستم و چند سالیی هست که درناحیه مقعدم احساس خارش میکنم البته حدوود دوساال پیش بود که خاارشم بسیاار شدییید بود اما خودش بعد از مدتیی خود به خود بهتر شد الانم خارش دارم اما نه به اون شدت لطفا راهنماییم کنییید که باید چیکار کنم ممنوونم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    فائزهه

با سلام
احتمال هموروئید و کرمک اکسیور وجود دارد نزد پزشک بروید تا بررسی شود

  پیوست ها
 

 1. فاطمه

سلام من ١٥سالمه نزديك به يك ساله خارش دارم نميتونم دكتر برم براي درمان چي كار كنم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    فاطمه

با سلام
اگر خارش شبانه دارید احتمال الودگی به انکل کرمک وجود دارد
1. دو عدد قرص مبندازول تهیه کرده و ابتدا یک عدد و سپس دو هفته بعد نیز یک عدد بخورید
2. قرص مبندازول را كاملا جويده و سپس با يك ليوان آب بنوشيد.
3. مصرف اين دارو همراه با غذاهاي...

با سلام
اگر خارش شبانه دارید احتمال الودگی به انکل کرمک وجود دارد
1. دو عدد قرص مبندازول تهیه کرده و ابتدا یک عدد و سپس دو هفته بعد نیز یک عدد بخورید
2. قرص مبندازول را كاملا جويده و سپس با يك ليوان آب بنوشيد.
3. مصرف اين دارو همراه با غذاهاي چرب توصيه مي‏شود. (به علت افزايش جذب دارو).
4. براي جلوگيري از آلودگي مجدد، پس ‏از درمان، رختخواب و لباسهاي زير را به خوبي بشوئيد.
5. درصورت ابتلاء به كرمك، به دليل احتمال بالاي انتشار آلودگي، توصيه مي‏شود كه كليه افراد خانواده بطور همزمان درمان شوند.
6. دوره درمان را تكميل كنيد ولي اگر با وجود تكميل دوره درمان، بهبودي حاصل نشد به پزشك مراجعه نمائيد.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. صدف

باسلام من چندسال خارش واژن دارم .
الان چندماه خارش مقعد هم گرفتم .
خیلی بد بطوری ک از خاب بیدارم می کنه و خون میاد .
البته توی این چندماه ورزش هم می کنم
خاستم ببینم
این خارش مقعد از عفونت واژن یا ورزشم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    صدف

با سلام
این خارش می تواند مربوط به عفونت باشد که باید نزد متخصص زنان بروید تا داروی لازم برایتان نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. محمدرضا

بچه دو ساله دارم که دو ماه است خارش مقعد داردالبته گاهی اوقات چی کار کنم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محمدرضا

با سلام
یک تست از نظر انگل اکسیور انجام دهید و در صورت داشتن انگل با دستور پزشک درمان دارویی انجام دهید

  پیوست ها
 

 1. محمد

باسلام یك سال که خارش معقد دارم با الکل آروم میشه ولی دو روز بعد دوباره خارش شروع میشه لطفا راهنماییم کنید ۴۵ سال دارم با تشکر

  پیوست ها
 

 1. امیر

سلام .من چند سالیه که مشکل سوزش و خارش داخل مقعد دارم که البته دائمی نیست ومعمولا بعد از اجابت مزاج پیش می اید وبه نظر خودم بعد از خوردن زنجبیل ویا چیزهای تند پیش می اید که بعد از مصرف پماد انتی فیشر سریع خوب میشودو حالت مسکن قوی دارد میخواستم که...

سلام .من چند سالیه که مشکل سوزش و خارش داخل مقعد دارم که البته دائمی نیست ومعمولا بعد از اجابت مزاج پیش می اید وبه نظر خودم بعد از خوردن زنجبیل ویا چیزهای تند پیش می اید که بعد از مصرف پماد انتی فیشر سریع خوب میشودو حالت مسکن قوی دارد میخواستم که منو کمک کنید که بفهمم مشکلم چیه واینکه چه درمانی داره؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. مریم

باتشکرازتوضیحات مفیدتون

  پیوست ها
 

 1. سارا

باسلام خدمت آقای دکتر لطفا به سوال من پاسخ دهید.
من خارش در مقعد دارم که هفته ای 2 بار به خارش کم یا شدید مبتلا هستم که خواهی وقتا آنقدر شدید است که بر اثر خاراندن زخم شده وخون می آید واحساس میکنم انگل نیست نمیدانم چیست لطفا مرا راهنمایی کنید؟با تشکر

  پیوست ها
 

 1. فاطمه

ممنونم از شما خ سایتتون خوبه

  پیوست ها
 

 1. behnaz

سلام دکتر من 1 ساله انگل دارم و هر دارو و شربتی استفاده میکنم خوب نمیشم,شبا شدید اذیت میشم,کمکم کنین دکتر,من 20 سالمه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    behnaz

با سلام
باید یک آزمایش برای تشخیص نوع انگل انجام دهید و داروی موثر بر آن نوع را مصرف نمایید.

  پیوست ها
 

 1. ایمان

با سلام،من حدود پونزده ساله خارش مقعد دارم بعد از مدتی شدید میشه ولی دوباره عادی میشه،دکتر هموروئید تشخیص داد عملم کردم ولی خوب نشد،توروخدا شما بگید چیکار کنم؟

  پیوست ها
 

 1. علی

سلام......عذر میخوام من گاهی اوقات دچار خارش در مقعد میشم ب نظر شما با استفاده از یکی از این داروها و تهیه کردن از داروخانه مشکلم حل خواهد شد یا بایستی حتما ب پزشک مراجعه کنم

  پیوست ها
 

 1. ashrafi

با سلام در ناحییه انتهایی مقعد احساس وچود چیز متحرکی میکنم ولی ازمایش مدفوع منفی بود . نمیدانم مشگل چیست .لطفا راهتمایی فرمایید . با تشکر اشرفی

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ashrafi

با سلام
شما احتمالاً دارای هموروئید هستید به پزشک متخصص جراحی مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. سید رضا موسوی

با سلام وخسته نباشی خدمت اقای دکتر
ممنون بابت راهنماییتون

  پیوست ها
 

 1. نیلوفر

سلام

  پیوست ها
 

 1. مهدي

باسلام وخسته نباشيد
وتشكر ازبابت مطالب وراهنمايي هاي مفيد

  پیوست ها
 

 1. فروغ

باسلام. سپاس فراوان به خاطر مطالب مفیدتون.

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search