پزشکی

خارش بدن - علت، تشخیص و درمان آن

علت و درمان خارش بدن

خارش ناشی از احساس ناخوشایندی است که موجب نیاز به خراشیدن می شود اغلب مردم خارش دارند. خارش ممکن است به یک ناحیه خاصی از بدن منتقل شود یا می تواند کلی باشد. هنگامی که یک بثورات همراه با خارش وجود دارد، علت اغلب به راحتی قابل تشخیص و درمان است. با این حال، سخت ترین موارد خارش، کسانی هستند که بدون بثورات هستند.

خارش پوست، احساس تحریک کننده و سوزش در بدن است که نیاز به خراش دادن پوست برای از بین بردن این احساس می شود. هر کسی می تواند خارش پوست داشته باشد اما برخی از افراد مبتلا به ( آلرژی فصلی، تب یونجه، آسم و اگزما، دیابت، HIV یا AIDS و انواع سرطان )، زنان باردار و سالمندان بیشتر مستعد ابتلا به بیماری هستند. خارش یک مشکل است که هر کس ممکن است تجربه کند و می تواند موضعی ( محدود به یک ناحیه از بدن ( و یا عمومی ( در تمام بدن ) باشد گاهی اوقات، خارش ممکن است در شب بدتر شود .درمان خارش عمومی اغلب دشوار است خارش همچنین می تواند بدون ضایعات پوستی یا با ضایعات ( برآمدگی، تاول، بثورات جلدی یا ناهنجاری های پوستی ) رخ دهد .خارشی که همراه با یک اختلال پوستی، قابل مشاهده باشد باید توسط یک پزشک بررسی و در برخی موارد، توسط متخصص پوست برای تشخیص تخصصی ( اگزما، گال و غیره ) بررسی شود. علل خارش ممکن ناشی از بیماری های داخلی مانند ( بیماری کلیه یا کبد، بثورات پوستی، آلرژی و درماتیت ) باشد. اگر علت خارش مشخص نیست. مراجعه به پزشک مهم است دکتر می تواند علت زمینه ای را پیدا و نسبت به درمان، برای تسکین خارش اقدام کند. داروهای خانگی مانند کرمهای مرطوب کننده برای تسکین خارش کار خوبی است.

بیولوژی خارش

خارش زمانی رخ می دهد که فیبر های عصبی در پوست از طریق اعصاب، پیامی به مغز می فرستند. خارش و درد احساساتی نزدیک به هم هستند در همان اعصاب هر دو سیگنال را به مغز می فرستند.
خارش ناشی از واکنش موضعی در پوست (زخم موضعی) یا یک بیماری سیستمیک است که موجب خارش گسترده (خارش عمومی) می شود. در بعضی موارد، علت ممکن است روانشناختی یا ناشناخته باشد (ایدیوپاتیک).
به علاوه هر کدام باعث خارش در وهله اول می شود خراشیدن اغلب منجر به خارش بیشتر می شود. این به عنوان چرخه خراش- خارش و در درمان خارش بدون توجه به علت اصلی مهم می شود.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

علل خارش بدن چیست؟

خارش را می تواند در تمام بدن یا محدود به یک نقطه با علل احتمالی متعدد و متنوع رخ دهد خارش ممکن است در اثر مشکل بسیار جدی مانند ( نارسایی کلیه یا دیابت ) و یا می تواند در اثر چیزی با شدت کمتر از قبیل پوست خشک و یا نیش حشرات باشد.
درماتیت - التهاب پوست
اگزما - یک اختلال پوستی مزمن با خارش و بثورات پوسته دار
پسوریازیس - یک بیماری خود ایمنی است که باعث قرمزی پوست و تحریک
درماتوگرافیسم - برجستگی، قرمزی، بثورات خارش دار در فشار بر روی پوست
عفونت ها - عفونت های ( آبله مرغان، سرخک، شپش ها، کرمک و گال ) نیز باعث خارش می شوند.
عفونت های دستگاه تناسلی مانند بیماری های مقاربتی( STDs ) سبب خارش می شوند.
مواد تحریک کننده پوست - موادی که باعث تحریک پوست و خارش آن می شود شایع است گیاهان مانند پیچک سمی و بلوط و حشرات مانند پشه موادی تولید می کنند که باعث خارش می شوند بعضی از مردم در تماس با پشم، عطر، صابون، رنگ و مواد شیمیایی خارش پیدا میکند حساسیت های غذایی نیز می تواند سبب خارش شود.
اختلالات داخلی - بیماری های داخلی مانند ( ناخوشی کبد و وقفه در جریان صفرا (کلستاز) ، کم خونی، سرطان خون، بیماری تیروئید، لنفوم و نارسایی کلیه ) باعث خارش می شود.
اختلالات سیستم عصبی - بیماری های اختلالات سیستم عصبی شامل ( دیابت، مولتیپل اسکلروزیس، زونا، pinched nerves ) می تواند باعث خارش شوند.
داروها - داروهای ( ضد قارچ، آنتی بیوتیک ها ومسکن مخدر ) اغلب باعث خارش گسترده می شود.
بارداری - برخی از زنان هنگامی که باردار هستند خارش را تجربه می کنند. این حالت معمولا ( در سینه، بازوها، شکم و یا ران ) رخ می دهد.

علل خارش موضعی

هنگامی که خارش تنها در یک قسمت از بدن اتفاق می افتد معمولا توسط یک مشکل در پوست ایجاد می شود. ناحیه خاصی از بدن که ممکن است خارش باشد ممکن است علت خارش باشد. علل خارش موضعی در قسمتی از بدن عبارتند از:
تمام بدن: درماتیت آتوپیک، درماتیت تماس، پسوریازیس
پوست سر: پسوریازیس، شپش سر، درماتیت سبورئیک
پلک ها: ملتحمه آلرژیک، درماتیت آلرژیک
بینی: رینیت آلرژیک (تب یونجه)
گوش: otitis externa (گوش شناگر).
تنه: پسوریازیس، درماتیت آتوپیک، فولیکولیت، کمر درد
بازوها: پسوریازیس، درماتیت آتوپیک، پروریتیس براکیورادیالس
پاها: درماتیت آتوپیک پشت زانو، بثورات پروریتیک زانو، گزروزیس (پوست خشک)، درماتیت هرپتیفرم
دستها و پاها: درماتیت تماس، درماتیت آتوپیک، pompholyx، کرم حلقوی، گال
کشاله ران یا زیر بغل: تینا کروریس (خارش سوارکار ماهر)، عفونت های مخمر
مقعد: pruritus ani، کرمک، هموروئیدها

علل خارش عمومی

در حالی که خارش عمومی ممکن است به علت بیماری های پوستی ایجاد شود بیماری سیستمیک در حدود 50 درصد موارد مجرمان هستند. برخی از شرایط و علل خارش عمومی، به ویژه هنگامی که بثورات وجود ندارد عبارتند از:
آلرژی (از جمله آنافیلاکسی و درماتیت سیستمیک)
داروها (از جمله آلرژی های ناشی از دارو یا تخریب میلین)
بیماری کبد (معمولا مراحل آخر)
کمبود آهن
خارش نوروپاتیک (ناشی از نوروپاتی فشاری یا دژنراسیون)
بیماری تیروئید (هر دو هیپرتیروئیدی و هیپوتیروئیدیسم)
بیماری کلیوی (به ویژه در طی دیالیز)
سرطان (از جمله لوسمی و لنفوم)
عفونت انگلی
اچ آی وی (معمولاً بعد از عفونت)
بارداری
اگر خارش ژنتیک را با یا بثورات ایجاد می کنید، پزشک شما می خواهد تاریخ دقیق و معاینه فیزیکی را انجام دهد.
آزمایشات برای خارش عمومی ممکن است شامل شمارش کامل خون، آزمایشهای عملکرد کلیه، آزمایشهای عملکرد کبدی، آزمایش عملکرد تيروئيد، کشت مدفوع و تست HIV باشد.

تشخیص علت خارش بدن

اگر شما علت خارش را نمی دانید و یا اگر شدید باشد باید به دکتر خود مراجعه کنید. ممکن است تست های تشخیصی خاصی برای تعیین علت خارش مورد نیاز باشد بعضی از علل شایع مانند پوست خشک یا آفتاب سوختگی آشکار است در حالی که مواردی مانند بیماری های مزمن سیستمیک ممکن است به آزمایش خون یا تصویربرداری نیاز باشد اگر یک بیماری پوستی مسئول خارش است، گاهی اوقات خراش دادن و یا بیوپسی برای شناسایی وضعیت ممکن است انجام شود.
آزمایش خون - شمارش کامل خون می تواند کمبود آهن را مشخص کند.
تست های شیمی خون - این آزمون برای تعیین مشکلات کبد یا اختلال کلیوی استفاده می شود.
آزمون عملکرد تیروئید - اختلالات تیروئید مانند پرکاری تیروئید که ممکن است باعث خارش شود را مشخص می کند.  
رادیولوژی سینه - نشانه های بیماری زمینه ای همراه با خارش پوست، مانند بزرگی غدد لنفاوی را مشخص می کند.
دکتر شما ممکن است یک معاینه فیزیکی انجام دهد و چند سوال از شما در مورد نشانه ها بپرسد مانند:
چه مدت است که شما خارش دارید؟
 آیا خارش می آید و می روند؟
آیا شما در تماس با ماده تحریک کننده بوده اید؟
آیا شما آلرژی دارید؟
آیا خارش شدید است؟
از چه داروهایی استفاده می کنید؟
اگر دکتر نتواند علت خارش را با سوالات از شما و معاینه فیزیکی تشخیص دهد یک آزمایش خون ممکن است بیماری زمینه را نشان دهد. آزمون های عملکرد تیروئید می تواند مسائل مربوط به تیروئید را مشخص کند ممکن است نیاز به انجام آزمایش پوست برای تعیین واکنشهای آلرژیک داشته باشید خراش دادن و یا نمونه برداری از پوست و مشاهده در زیر میکروسکوپ برای تعیین عفونت انجام می شود.
هنگامی که پزشک علت خارش را مشخص کند درمان را شروع می کند.

درمان و مراقبت از خارش در خانه

بهترین درمان برای خارش، این است که علت اصلی خارش را پیدا کنید آیا علت بیماری پوستی یا یک بیماری سیستمیک است. سپس درمان را شروع کنید.
تا زمانی که مشکل اصلی اصلاح شود ممکن است درمان برای کنترل خارش و کاهش چرخه خراش -خارش مورد نیاز باشد. درمان های غیر اختصاصی برای خارش عبارتند از کرم های استروئیدی موضعی، آنتی هیستامین های خوراکی و مراقبت خوب از پوست است.

حمام سرد - حمام سرد با بلغور جو دوسر و یا جوش شیرین بگیرید. از بسته های یخ، یا نوع تجاری در دسترس و یا تکه های یخ در کیسه های پلاستیکی استفاده می شود.
آب داغ ( در حمام ) به طور موقت احساس خوبی می دهد اما می تواند سبب بدتر شدن خارش شود بنابراین، استفاده از آب گرم توصیه نمی شود.
آب خنک - شیر آب را بر روی منطقه آسیب بگیرید یا یک لیف حمام سرد تمیز بر روی پوست قرار دهید.
از صابون، مواد شوینده و مواد دیگری که حاوی عطر و رنگ هستند دور بمانید.
با استفاده از یک مرطوب کننده خوب، پوست را هیدراته نگه دارید.
از خاراندن اجتناب کنید زیرا می تواند خارش را بدتر کند.
کرم ضد خارش و لوسیون های حاوی کافور، منتول، فنل، پراموکسین (Caladryl, Tronolane)، بنزوکائین می توانند سبب تسکین خارش شوند.
کرم های کورتیکواستروئید ی کاربردی موضعی دارد و ممکن است خارش را کنترل کند.
مهار کننده کلسینورین - برخی داروها، مانند تاکرولیموس (Protopic) و پیمکرولیموس (Elidel) را می توان در برخی موارد به جای استفاده از کرم های کورتیکواستروئیدی استفاده کرد بخصوص اگر ناحیه خارش دار بزرگ نباشد.
آنتی هیستامین خوراکی - پزشک ممکن است داروهای ضد آلرژی را برای کاهش خارش توصیه کند گروهی از داروها  که سبب خواب آلودگی نمی شود مانند ستیریزین (Zyrtec) و لوراتادین (claritin)می باشد و داروهایی که سبب خواب آلودگی می شوند مانند دیفن هیدرامین (بنادریل) که در شب سودمند هستند.
داروهای ضد افسردگی - بازجذب انتخابی مهارکننده های سروتونین مانند فلوکستین (Prozac) و سرترالین  (ZOLOFT) که ممکن است به کاهش انواع خارش پوست کمک کند.
درمان بیماری های زمینه ای - اگر یک بیماری داخلی وجود داشته باشد مانند بیماری کلیه، کمبود آهن یا یک مشکل تیروئید باشد.  درمان این بیماریها اغلب خارش را تسکین می دهد.

نکاتی برای مقابله با خارش

حمام کردن باید به دوش های کوتاه و سرد محدود شود.
فقط صابون را به کشاله ران، زیر بغل، ناحیه مقعد، زیر سینه ها و مناطق پوست چرب اعمال کنید.
بلافاصله پس از حمام کرم مرطوب کننده خفیف را اعمال کنید.
رطوبت خانه خود را به حداقل 40 درصد، به خصوص در طول ماه های خشک و سرد برسانید.
از تماس با پشم، فایبرگلاس، مواد پاک کننده یا سایر تحریکات موضعی اجتناب کنید.
پوست را نخارانید.
اگر نشانه های خارش شدید یا ماندگار به خصوص خارش عمومی دارید به پزشک خود برای ارزیابی و درمان مناسب مراجعه کنید.

خارش قابل پیشگیری است؟

استفاده دقیق از کرم های ضد آفتاب می تواند از خارش همراه با آفتاب سوختگی جلوگیری می کند. هیدراته نگه داشتن پوست به خوبی و با استفاده از مرطوب کننده ها می تواند از خارش در ارتباط با خشکی پوست جلوگیری کند. همچنین اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از بیماری های مقاربتی، انواع ساس و کنه و یا نیش حشرات موثر است.

مطالب مرتبط

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (140)

رتبه 5 از 5 بر مبنای 12 رای

 1. لعیا

با سلام من ۲۰ سالمه ۴ ساله فهمیدم تیرویید ام کم کاره و قرص میخورم ی سال پیش هم رفتم سونو سنگ کلیه داشتم و دارو مصرف کردم ولی نمیدونم دیگه سنگ افتاد یا نه ۶ میل بود ..ولی دیگه کلیه درد ندارم
اما الان ۳ ۴ ماهی میشه اشتهای فراووون دارم و تنگی نفس...

با سلام من ۲۰ سالمه ۴ ساله فهمیدم تیرویید ام کم کاره و قرص میخورم ی سال پیش هم رفتم سونو سنگ کلیه داشتم و دارو مصرف کردم ولی نمیدونم دیگه سنگ افتاد یا نه ۶ میل بود ..ولی دیگه کلیه درد ندارم
اما الان ۳ ۴ ماهی میشه اشتهای فراووون دارم و تنگی نفس فوق العاده شدید یعنی همش نفس کم میارم
و بدنمم کلا میخاره شبا نمیتونم راحت بخابم احساس میکنم مورچه زیر پوستمه ...تپش قلب و استرس دارم رفتم نوار قلب دکتر تشخیص داد دریچه قلبم گشاده
الانم لووتروکسین ۱۰۰.اسپیرولاکتون.متفورمین‌دافستون استفاده میکنم میخاستم ببینم چجوری میتونم بفهمم خارش بدنم از چیه
ممنون ازتون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    لعیا
 1. 5 / 5

سلام نزد پزشک بروید تا تست های کبدی و کلیوی برایتان درخواست شود

  پیوست ها
 

 1. حمیدرضا

سلام ی ماه قرص دگزا و سیپرو مصرف کردم بدنم ریختت بیرون خارش و ابله شدید و ده ساله ادامه داره کل بدنم لک وجوش و زخم شده چربی خون و کبددارم عصبی شدم ریزش مو شدید و موهام کلا داره سفید میشه گوارشم بهم ریخته لطفاراهنماییم کنید حالم بده خاب زیادو...

سلام ی ماه قرص دگزا و سیپرو مصرف کردم بدنم ریختت بیرون خارش و ابله شدید و ده ساله ادامه داره کل بدنم لک وجوش و زخم شده چربی خون و کبددارم عصبی شدم ریزش مو شدید و موهام کلا داره سفید میشه گوارشم بهم ریخته لطفاراهنماییم کنید حالم بده خاب زیادو سنگیین دارم کسل و بیحالی شدید هم دارم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. p...kkk

من بدنم خارش میکند باید چکار کنم؟؟...

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    p...kkk
 1. 5 / 5

سلام یک سری تست برای قند خود بیماری کلیه و کبد و تیروئید انجام دهید اگر مشکلی نبود احتمال خشکی پوست وجود دارد

  پیوست ها
 

 1. ماهسو
 1. 5 / 5

سلام وقت بخیر
سوال داشتم ازتون
من نزدیک به دوروز میشه که بدنم خیلی خیلی میخاره(ناحیه های صورت،گردن،کمرودست،زانو پشت گردن و گوش و روی شکم)
من ظهر دیروز رفتم حمام و شبش گردنم خیلی میخارید و مجبور شدم توی همون شب به حموم برم و وقتی برگشم ناحیه...

سلام وقت بخیر
سوال داشتم ازتون
من نزدیک به دوروز میشه که بدنم خیلی خیلی میخاره(ناحیه های صورت،گردن،کمرودست،زانو پشت گردن و گوش و روی شکم)
من ظهر دیروز رفتم حمام و شبش گردنم خیلی میخارید و مجبور شدم توی همون شب به حموم برم و وقتی برگشم ناحیه های مختلف بدنم تا الان بی نهایت میخاره روی صورتم دون دون های سفید حالت تاول دیده میشه (زیر جشم و گونه)
توی این یک هفته و یک ماه هم چیزی نخوردم که به ضررم باشه و حساسیت زا باشه فقط اینکه هر روز شکلات و کاکائو خیلی خیلی میخوردم
شما میدونید علتش چیه؟
و اینکه ممکنه این بیماری و مشکل واگیر دار باشه ؟ چون برادرم که نوزاده یه همچین مشکلی رو داشت و حتی توی سرش هم جوش زده بود و میخارید ولی نمیتونست بخارونه و گریه میکرد
ممنون میشم جوابمو بدید چون هیچ کس نمیدونه این مشکل چیه و از کجا اومده

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ماهسو

سلام چون برادر شما داشته است پس واگیردار است نزد پزشک بروید تا معاینه شوید

  پیوست ها
 

 1. مرضیه

سلام خسته نباشید من حدود ۱ماهه سرو بدنم میخواره انگار همه جام یه چیز راه میره دکتر رفتم گفت از اعصابه من خیلی عصبی شدم از این وضعیتم الان چیکار کنم?

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مرضیه
 1. 5 / 5

سلام یک سری تست کبد و کلیوی انجام دهید اگر مشکل کبد یا کلیوی نداشتید می تواند مربوط به خشکی پوست باشد بعد از حمام از لوسیون مرطوب کننده بدن استفاده نمایید

  پیوست ها
 

 1. مارلیک
 1. 5 / 5

چرا جایی ازبدن که خارش داره میخارونیم ولی احساس نمیشه

  پیوست ها
 

 1. سحر

سلام خسته نباشین من یه خواهر 25 ساله دارم که حدود یک هفته پیش از خواب بیدار شد و گفت احساس میکنم پشه یا مورچه روی سینم رو نیش زده و تو خواب خاروندم و زخمش کردم اول صورتی بود و التهاب خفیف بعد یک هفته حالا دور زخمش قرمز شده و وسطش تیره تر مثل کبره...

سلام خسته نباشین من یه خواهر 25 ساله دارم که حدود یک هفته پیش از خواب بیدار شد و گفت احساس میکنم پشه یا مورچه روی سینم رو نیش زده و تو خواب خاروندم و زخمش کردم اول صورتی بود و التهاب خفیف بعد یک هفته حالا دور زخمش قرمز شده و وسطش تیره تر مثل کبره ولی کوچک تر شده اولا سوزش و خارش داشت الان بردیم دکتر داخلی پماد کالامیندی داده و سوزش اصلا نداره فقط خارش خفیف میخواستم بدونم چون دکتر گفته شبیه ضایعه ی پوستی هست این ضایعه خطرناکه یا نه چقدره باید خوب شه؟؟ممنون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سحر
 1. 5 / 5

ضایعه پوستی یعنی بیماری پوستی خواهر خود را نزد پزشک متخصص پوست ببرید تا معاینه و درمان لازم برای او انجام شود

  پیوست ها
 

 1. سیتریا

سلام من نزدیک ۶ماهه که خارش عمومی دارم ولی شدید و مداوم نیس گاهی اوقات اتفاق میوفته و بیشتر شبیه راه رفتن چیزی رو پوستمه. ازمایش خونم دادم گفتن مشکلی نداری اما همچنان خارش دارم. اما مدت کوتاهی احساس درد زیر بغل و کشاله ران و گردن داشتم اما با یه...

سلام من نزدیک ۶ماهه که خارش عمومی دارم ولی شدید و مداوم نیس گاهی اوقات اتفاق میوفته و بیشتر شبیه راه رفتن چیزی رو پوستمه. ازمایش خونم دادم گفتن مشکلی نداری اما همچنان خارش دارم. اما مدت کوتاهی احساس درد زیر بغل و کشاله ران و گردن داشتم اما با یه دوره انتی بیوتیک کاملا خوب شد ولی همچنان خارش رو دارم . خیلی فشار عصبی بهم وارد شده تو این مدت بخاطر این وضع و اصلا نمیدونم چمه. ممکنه راهنمایی کنین ؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سیتریا
 1. 5 / 5

با سلام
ممکن است خارش بدن شما به علت خشکی پوست باشد لباس های خود را خوب بشویید تا مواد شوینده درون آن نباشد بعد از حمام از یک مرطوب کننده بدن استفاده نمایید

  پیوست ها
 

 1. وحید مسعودی
 1. 5 / 5

سلام،آقای دکتر من حدود دوسال از خارش بدن و صورت رنج میبرم،سمت چپ چونم بدجور میخاره ،کناره های دماغمم میخاره،پشت گردنم هم مینطور،لگنم هم بدجور میخاره،من کارگر فسفود هستم تا ساعت دوازده شب سرکارم،حین کار علایم خارش خیلی کمه،ولی موقع استراحت مخصوصا...

سلام،آقای دکتر من حدود دوسال از خارش بدن و صورت رنج میبرم،سمت چپ چونم بدجور میخاره ،کناره های دماغمم میخاره،پشت گردنم هم مینطور،لگنم هم بدجور میخاره،من کارگر فسفود هستم تا ساعت دوازده شب سرکارم،حین کار علایم خارش خیلی کمه،ولی موقع استراحت مخصوصا شبا وحشتناک،توروخدا فقط راهنمایی کنید من چیکار کنم،پیش چه دکتری برم آیا مشکل تیرویید دارم یا کبد،خیلی لاغرم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. saman
 1. 5 / 5

سلام و خسته نباشید ، دکتر من سامان هستم از کردستان عراق، و سوالمم این بود که من جای چاقو روی پشتم مانده و یکم گوشتش زده بالا خیلی هم میخاره تقریبا ۳ ساله ممنون میشم جواب بدین،،،،،،

  پیوست ها
 

 1. یامی
 1. 5 / 5

سلام و خسته نباشین.
جناب من چن روزی هس ک رو باز و پشت کمرم دایره دایره قرمز و متورمو یجورایی مثل ابله شده هم میخاره هم میسوزه و هم تیر میکشه شب هام اصن نمیزار بخوابم راهنمایی کنین لطفا سپاس.

  پیوست ها
 

 1. علی
 1. 4 / 5

سلام دکتر خسته نباشید
راستش یه چن وقته ک دست و صورتم ورم میکنه و قرمز میشه البته خارش هم داره.میشه راهنمایی کنید؟
از قرص فشار استفاده میکنم ممکن ک ربطی داشته باشه؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    علی
 1. 4 / 5

با سلام
مشکلات شما می تواند مربوط به حساسیت باشد از برخورد دست با مواد شوینده پرهیز نمایید و دستکش نخی به دست کنید و از صابون های ملایم برای شستن دست استفاده نمایید یک قرص ضد حساسیت نیز مصرف کنید البته برخی داروها نیز می تواند سبب حساسیت شود که...

با سلام
مشکلات شما می تواند مربوط به حساسیت باشد از برخورد دست با مواد شوینده پرهیز نمایید و دستکش نخی به دست کنید و از صابون های ملایم برای شستن دست استفاده نمایید یک قرص ضد حساسیت نیز مصرف کنید البته برخی داروها نیز می تواند سبب حساسیت شود که در مورد آن از پزشک خود سوال نمایید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. آیناز گلی

سلام خوب هستین ببخشید آقادکتر بدن من هم حدودا 5ماه هست میخواره وتاول قرمز میزنه شکم خالی هم اونجور میشه وقتی سیتریزن میخورم بهترم این دیدین بعدچندروز اتفاق می افته

  پیوست ها
 

 1. علی

سلام درحدودیکسال قبل بوسیله اشعه لیزرواریس درمانی کردم واکنون پاهایم بعلت لخته خون متورم میباشدکه طبق نظرمتخصص مربوطه ازقرص ضدلخته استفاده مینمایم.مدتیست دربدنم خصوصاسینه جوشهاقرمزریزکه خصوصاشبهابشدت خارش داردولباس راخون الود میکنددرعذاب هستم...

سلام درحدودیکسال قبل بوسیله اشعه لیزرواریس درمانی کردم واکنون پاهایم بعلت لخته خون متورم میباشدکه طبق نظرمتخصص مربوطه ازقرص ضدلخته استفاده مینمایم.مدتیست دربدنم خصوصاسینه جوشهاقرمزریزکه خصوصاشبهابشدت خارش داردولباس راخون الود میکنددرعذاب هستم البته خارش درتمام بدن وجودداردوقرص فشارخون استفاده میکنم.متشکرم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. Shoaeb gharebzada

با عرض سلام و خسته نباشب
من مدت دو ماهی میشه ک ی وقتای از سرم تا نک انگشتای پام خارش میده شاید در روز یکی دوبار اینجوریشم و مخصوصا وقتی بدنم گرم میشه بای.
ممنون از راهنمایتون

  پیوست ها
 

 1. سامين بهاروندي

سلام و احترام جناب اقاي دكتر فتحي
ببخشيد من استانبول ساكن هستم و مدتي هست كه در بدنم به ويژه در اطراف نواحي تناسلي و باسن،ساق پا و كمر احساس خارش همراه با جوشهاي قرمز با سر سفيد دارم.
سابقه مصرف كلونازپام و بي خوابي دارم
جوشها در نواحي باسن...

سلام و احترام جناب اقاي دكتر فتحي
ببخشيد من استانبول ساكن هستم و مدتي هست كه در بدنم به ويژه در اطراف نواحي تناسلي و باسن،ساق پا و كمر احساس خارش همراه با جوشهاي قرمز با سر سفيد دارم.
سابقه مصرف كلونازپام و بي خوابي دارم
جوشها در نواحي باسن درشتر هستند
جوشهاي ريز و قرمز در سراسر بدن ديده ميشه كه با خاراندن نمايانتر و حتي زخم ميشوند
ممنون و سپاسگذار ميشم راهنمايي بفرماييد

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. محمد حسین

سلام آقای دکتر خسته نباشید من۲۵ سالمه مذکرم کل بدنم مخصوصا سرم میخواره و تو سرم جوشای بزرگ وبدی میزنه تو سینمم میزنه قرمز رنگ ممنون میشم بگین مشکل چیه و موهای سرمم به شدت میریزه

  پیوست ها
 

 1. محمدسیاحی

با سلام و خسته نباشید
چطور میتوانم با شما در ارتباط باشم چونکه میخوام چندتا عکس واسه شما بفرستم
لطفا جواب بدید خواهشا

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محمدسیاحی

با سلام
به شماره مبایل داخل سایت تلگرام نمایید

  پیوست ها
 

 1. علی

سلام.من الان چند سالی هست هر چند روز یه بار یه جایی از بدنم خارش داره و دونه های قرمز میزنه بیرون بعداز چن ساعت میرن ولی الان چند روز هست خارش خیلی شدیدی گرفتم وهمه جای بدنم تاول قرمز میزنه و میرع دیگه امونمو بریده خواهش میکنم راهنماییم کنید...

سلام.من الان چند سالی هست هر چند روز یه بار یه جایی از بدنم خارش داره و دونه های قرمز میزنه بیرون بعداز چن ساعت میرن ولی الان چند روز هست خارش خیلی شدیدی گرفتم وهمه جای بدنم تاول قرمز میزنه و میرع دیگه امونمو بریده خواهش میکنم راهنماییم کنید چندتا دکتر هم رفتم تاثیری نداشت

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. حبیبه

سلام.مادر من حدود ۲ماه است دچار خارش شده تمام بدن ولی هیچ علامتی روی بدن نیست فقط از درون میخاره ازمایش کلیه و کبد هم انجام دادن مشکلی نداشتن انواع لوسیون بچه هم استفاده کردن طبق دستور پزشک ولی تغییری حاصل نشد قرص هم همینجور سیتریزن و ...دلیل این...

سلام.مادر من حدود ۲ماه است دچار خارش شده تمام بدن ولی هیچ علامتی روی بدن نیست فقط از درون میخاره ازمایش کلیه و کبد هم انجام دادن مشکلی نداشتن انواع لوسیون بچه هم استفاده کردن طبق دستور پزشک ولی تغییری حاصل نشد قرص هم همینجور سیتریزن و ...دلیل این همه خارش چه میتونه باشه

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. ارام

با سلام من چند سالی که خارش در ناحیه پشت گردن به پایین دارم که همونجا لکه های قهوه ای رنگی و خشکی پشت گردن ایجاد شده لطفا راهنمایی کنید برای رفع و از بین بردن اونا

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ارام

با سلام
این لکه ها همان قارچ پیتیریازیس ورسیکالر است که نیاز به درمان دارد نزد پزشک بروید تا داروی لازم را برایتان نسخه نمایند

  پیوست ها
 

 1. علی

با سلام خارش در زانو وساق پاوارنج وساعدوشکم دور ناف تاول وخونریزی وزخم بعدازچندروز

  پیوست ها
 

 1. مریم

با سلام و خسته نباشی خدمت شما...
خانم متاهل 29 ساله ام.مدت 7 ماه است که کل بدنم شروع به خارش و کهیرموقع خاروندن شده...من کم کاری تیروئید دارم و دارم قرص لووتیروکسین استفاده میکنم...چون قصد بارداری دارم 18 نوع آزمایش اولیه برای قبل حاملگی از قند و...

با سلام و خسته نباشی خدمت شما...
خانم متاهل 29 ساله ام.مدت 7 ماه است که کل بدنم شروع به خارش و کهیرموقع خاروندن شده...من کم کاری تیروئید دارم و دارم قرص لووتیروکسین استفاده میکنم...چون قصد بارداری دارم 18 نوع آزمایش اولیه برای قبل حاملگی از قند و چربی و ایدز و هپاتیت و کم کاری تیروئید دادم ولی خوشبختانه همه چیز سالم بود فقط 120 تا چربیم بالا بود که پیش دکتر متخصص پوست رفتم آزمایش از کبد چرب و کلیه و چربی و آلرژیک دادم که چربیم 6 تا اضافه بود اون دوتا آزمایشمم سالم بود...ایشون قرص سیتریزن تجویز کروند که شبی یک عدد بخورم...5 ماه هرشب خوردم الان مدت 2 ماهه که دوشب در میان نصفه میخورم..در این مدت انواع غذاها حتی شامپو بدنم رو عوض کردم تا دلیل حساسیت رابفهمم ولی متاسفانه هنوز بدنم میخاره و موقع خاروندن جای ناخن هام روی پوستم باقی می مونه و بعد از چندین دقیقه محو میشه...خواستم از شما خواهش کنم راهنماییم کنید که باید جیکار کنم و چه نوع آزمایش دیگری باید انجام بدم که صددر صد از علت خارشم باخبر شون و ریشه کنش کنم..ونمیخوام خدای ناکرده بعد از حاملگی روی بچم تاثیر بذاره و قرثم رو ادامه بدم...لطفااااااااکمکم کنید......متشکرم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مریم

با سلام
یک تست برای سلامت کلیه انجام دهید و در صورتی که نرمال یود از لباس زیر نحی استفاده کنید و بعد از حمام از یک لوسیون مرطوب کننده بدن بر روی بدن خود بمالید اکر موثر نبود به متخصص آلرژی مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. داوود

سلام دکتر ، مدت 8 ماه است که تمام بدنم خارش شدید دارد ، العان چندماه ی شده که زیر قفسه سینه سمت راست بدنم نیز درد میگیرد ،بعضی روزها بیشتر تا سه چهار بار در روز ،لطفا راهنمایی بفرماید ،ممنون وخسته نباشید.

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    داوود

با سلام
یک سونوگرافی برای کبد و تست های کبدی و کلیوی را با نسخه انجام دهید

  پیوست ها
 

 1. مینا

باسلام از روز اول عید96 تمام بدنم دانه زد دکتر رفتم 8تا امپول کرتن و آمپولهای ضد حساسیت بتامتازون و دگزا و غیره آنتی هیستامین لوراتادین هیدروکسی زین سیتریزین کتوتیفن تلفست مونته لوکاست برای ریه و کپسول پودری برای ریه وکرم کالامین برای خارش و کرم...

باسلام از روز اول عید96 تمام بدنم دانه زد دکتر رفتم 8تا امپول کرتن و آمپولهای ضد حساسیت بتامتازون و دگزا و غیره آنتی هیستامین لوراتادین هیدروکسی زین سیتریزین کتوتیفن تلفست مونته لوکاست برای ریه و کپسول پودری برای ریه وکرم کالامین برای خارش و کرم بتامتازون برای از بین رفتن دانه های مانند کهیر که به صورتم زده بود استفاده کردم نتیجه ای نگرفتم الان دکتر پوست رفتم گفتن حساسیت شدید به دارو یا مواد غذایی است باید نمونه برداری از پوست انجام شود میترسم به نظر شما چیکار کنم؟ میگن چون کرتن زدم نمیتوانم آزمایش خون بدهم چند وقت طول میکشد اثر کرتن از بدنم بیرون برود؟ آیا میشود بعد که اثر کرتن رفت ازمایش خون بدهم تا ببینم به چه چیز حساسیت دارم. باتشکر

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. سجاد

سلام دکتر مدتی است که انتهای کمرم زخم شده میشه راهنمایم کنید ممنون

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سجاد

سلام
زخم در انتهای بدن اگر همراه با ترشح باشد می تواند مربوط به سینوس پیلونیدال باشد به پزشک مراجعه نمایید تا درمان لازم انجام شود.

  پیوست ها
 

 1. سجاد

سلام دکتر مدتی هست که پایین بدنم زخم شده ایا خطر ناک است راه درمانش چیست

  پیوست ها
 

 1. سمیه

با سلام حدود یکسالی میشه اکثر شبها همسرم در پشت بدن و کشاله ران دچار خارش شدید میشه. در پشتش بعضی مواقع تعدادی جوشهای سفت درمیاد. بعداز خاراندن رد ان باقی میماند. یکدفعه هم به پزشک مراجعه کرد که پمادی به نام کروتادرم تجویز کرد. سه روز متوالی...

با سلام حدود یکسالی میشه اکثر شبها همسرم در پشت بدن و کشاله ران دچار خارش شدید میشه. در پشتش بعضی مواقع تعدادی جوشهای سفت درمیاد. بعداز خاراندن رد ان باقی میماند. یکدفعه هم به پزشک مراجعه کرد که پمادی به نام کروتادرم تجویز کرد. سه روز متوالی استفاده کرد ولی نتیجه نداشت. لطفا راهنمایی کنید ممنون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. کیوان

سلام اقا من کیوان 15ساله من شب ها البته بعضی شب ها خارش شدید بدن میکیرم در نواحیه مختلف و نمیتونم اصن بخوابم لطفان کمکم کنید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    کیوان

با سلام
ابتدا یک سری ازمایش برای سالم بودن کلیه و کبد انجام دهید اگر مشکلی نداشتید احتمال حساسیت بالا است که باید نزد پزشک بروید تا داروی لازم را نسخه نماید

  پیوست ها
 

 1. حمید داورزنی

من ۶ سال مشکل کلیوی. ارم ولی جدیدا به سمت پهلو یا بدنم خارش شدیدی گرفته یا روی شکمم وقتی یبوست هم شدم علت چیست بعضی وقتا روی بالای لبم سفید میشود لطفا بنده رو راهنمایی کنید

  پیوست ها
 

 1. امید

سلام خدمتون ، مدتی پیش دخترم که ۵ ساله هست دچار خارش شد بعد بازگشت از مسافرت بعد از مدته کمی همسرم و خودم هم دچاره همین خارش شدیم ، که بعد از دو هفته شدید تر شد ، جوش ، و تورم هم پدیدار شد بطوری که در بدنه خوده بنده اللخصوص بین پاها روی شکم وبیضه...

سلام خدمتون ، مدتی پیش دخترم که ۵ ساله هست دچار خارش شد بعد بازگشت از مسافرت بعد از مدته کمی همسرم و خودم هم دچاره همین خارش شدیم ، که بعد از دو هفته شدید تر شد ، جوش ، و تورم هم پدیدار شد بطوری که در بدنه خوده بنده اللخصوص بین پاها روی شکم وبیضه ها تمامن با این ضایعه پر شد که البته در همسرم در دستها ، گردن و سینه بیشتر ایجاد شده ، البته تمامه بدن این ضایعه دیده میشه اما نقاطی که گفتم هادتر هست ، تشخیصه شما چی هست و راه درمانش

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    امید

با سلام
احتمال گال وجود دارد به پزشک مراجعه نماییید

  پیوست ها
 

 1. پیمان

با سلام من وقتی راه میروم در هوای که نور خورشید هس یا وقت های که بدنم کار میکند بدنم از ناحیه کمر به خارش می افتد لطفا راهنمایی کنید

  پیوست ها
 

 1. آرزو

سلام خدمت دکترعزیز حدودیه ماهی میشه زیرچانه ام قرمزشده ومیخاره خیلی هم خشکه تاحالا اینطورنشدم درضمن قرص چاقی فت فست استفاده میکنم ممنون میشم ازراهنماییتون

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    آرزو

با سلام
نیاز به معاینه می باشد نزد متخصص پوست بروید تا داروی لازم برایتان نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. رحیم زاده

سلام خسته نباشید جناب دکتر فتحی .بنده رحیم زاده هستم 38ساله مدتی هست که موقع خواب کل بدنم مخصوصا گردن و سینه ام به شدت خارش میگیردلطفا راهنمایی بفرمایید. تشکر

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    رحیم زاده

با سلام
احتمال حساسیت بال است مجیط خواب را بررسی کنید و در صورت وحود مواد آلرژی زا همچون گل در اطاق خواب آنها را از دسترس دور نمایید

  پیوست ها
 

 1. معصومه

سلام من 27سالمه سینه سمت چپم ی توده احساس کردم خیلی ب دکتر مراجعه کردم و سونو و آزمایش دادم هیچ داذویی تجویز نکردن فقط میگن برو 6ماه دیگه بیا حتما میحان ببینن 6ماه دیگه اگر زنده موندم سرطان ندارم زیر بغلم هم غدد کوچیکی چن وق پیش بالا اومد الانم...

سلام من 27سالمه سینه سمت چپم ی توده احساس کردم خیلی ب دکتر مراجعه کردم و سونو و آزمایش دادم هیچ داذویی تجویز نکردن فقط میگن برو 6ماه دیگه بیا حتما میحان ببینن 6ماه دیگه اگر زنده موندم سرطان ندارم زیر بغلم هم غدد کوچیکی چن وق پیش بالا اومد الانم همون سمت چپم ب شدت میخاره هم سینم هم پشت کمرم همون سمت داره همیمجوری خارشش بیشتر میشه اون غده تو سینمم هم هنوز هست بیشتر موفع ها هم کسل و بی حالم فشارمم همیشه پایینه ریزش موهام ب شدت زیاده ده تا دکتر هم رفتم دیگه باید بگم مو رو سرم نیس ی چیزی هم ک خیلی اذیتم میکنه ورم زیر چشم چپم هست ک همه تا من ومیبینن متوجه میشن لطفا شما ی راهی جاو من بذارین هرچی دکتر رفتم اصلا اهمیت نمیدن یا فک میکنن تو ی همچین سنی من نمیتونم سرطان بگیرم ب شدت رو زیبایی و پوست و موهاک تاثیر گذاشته شدبد جوش میزنم صورتم کبود میشه

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    معصومه

با سلام
اگر توده زیر بغل دارید به متخصص غدد مراجعه کنید تا نمونه برداری انجام شود

  پیوست ها
 

 1. Mohammad

با عرض سلام
ميخواستم خدمتون عرض كنم از ديروز تا الان خارش شديد در كل بدن گرفتم چند روزي است داروهاي بدنسازي مصرف ميكنم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Mohammad

با سلام
این یک نوع الرژی است ممکن است به علت داروهای مصرف باشد به پزشک حضوری مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. ناهید

سلام . من الآن 7ماه است که خارش شدید پوست دارم و قرمزی های روی بدنم مانند کهیر میزنه و میخاره از بس که می خارونم خون میفته

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ناهید

با سلام احتمال واکنش های آلرژیک بالا است به پزشک متخصص آلرژی مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. محمد

باسلام چند ماهی است روی صورتم قرمزی افتاده بعضی وقتها میخواره دکترم رفتم ولی فایده نداشته کرمهای مثل هیدروکورتزون دادن .وبعدش کتوکونازول .ولی باز تاثیر نداشته ممنون میشم کمکم کنید باتشکر

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محمد

با سلام
یک تست ANA و ANTI - DS DNA انجام دهید و نتیجه را ایمیل نمایید

  پیوست ها
 

 1. نوشین

سپاس فراوان از اطلاعات کاربردی ومفیدی که جهت بالا بردن سطح آگاهی عمومی درج نموده اید

  پیوست ها
 

 1. Eli

با سلام!
پسرم ٨ ماهه است و بيشتر از يك ماه هست كه پوست بدن و صورتش قرمز ميشه و شروع به خارش ميكنه بخصوص چشمهاش، و گاهي سرفه هاي خيلي بدي هم ميكنه و همش آبريزش بيني داره . قرمزي پوستش گاهي شبيه جوشهاي ريز و گاهي تيكه تيكه قرمز ميشه. يه چند ساعتي...

با سلام!
پسرم ٨ ماهه است و بيشتر از يك ماه هست كه پوست بدن و صورتش قرمز ميشه و شروع به خارش ميكنه بخصوص چشمهاش، و گاهي سرفه هاي خيلي بدي هم ميكنه و همش آبريزش بيني داره . قرمزي پوستش گاهي شبيه جوشهاي ريز و گاهي تيكه تيكه قرمز ميشه. يه چند ساعتي خوب بعد يهو باز شروع به قرمز شدن و خارش شديد ميكنه آنتي هيستامين هم هنوز كمك نكرده، دكتر ميگه اگزم هست يه دكتر ميگه حساسيت .......خيلي داره اذيت ميشه و پوستش تيكه تيكه شده از خارش و زخم.. لطف ميكند اگر نظرتون رو بفرمائيد.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Eli

با سلام
تشخیص نیاز به معاینه بالینی دارد ولی کودک شما به احتمال زیاد دارای حساسیت می باشد که علت را باید پیدا نمایید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Eli

با سلام
تشخیص نیاز به معاینه بالینی دارد ولی کودک شما به احتمال زیاد دارای حساسیت می باشد که علت را باید پیدا نمایید

  پیوست ها
 

 1. فریبرز

سلام آقای دکتر
من حدود 2 هفته هست که بعضی وقتا بدنم خیلی به خارش میفته و از سرم هم شروع میشه تا بره پایین. خارش وحشتناکیه ولی با خارش چند جا زود خوب خوب میشه حتی جاهای دیگه. جوش و غیره هم نمیزنم که باعث خارش باشن فقط بعد خارش انگار موهای بدنم سیخ...

سلام آقای دکتر
من حدود 2 هفته هست که بعضی وقتا بدنم خیلی به خارش میفته و از سرم هم شروع میشه تا بره پایین. خارش وحشتناکیه ولی با خارش چند جا زود خوب خوب میشه حتی جاهای دیگه. جوش و غیره هم نمیزنم که باعث خارش باشن فقط بعد خارش انگار موهای بدنم سیخ میشه یه همچین حالتیه کل بدنم دونه دونه میشه بعد سریع خوب میشه. معمولا موقعی که گرمم میشه اینجوریم یا وقتی ورزش میکنم یا وقتی کار فکری انجام میدم.
ممنون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. حمید

ممنون

  پیوست ها
 

 1. مجید

ی سوال داشتم.میخواستم بدونم علت خارش بدن از گردن ب پایین و زدن دونه های قرمز زیر بغل و سینه چیه.ببخشید خانمم این مشکلا داره
خوشحال میشم اگه راهنماییم کنید و بگین ک باید چکار کنم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مجید

با سلام
بدون معاینه تشخیص ممکن نیست نزد متخصص پوست بروید تا اقدامات لازم انجام شود

  پیوست ها
 

 1. یاسین

سلام دوهفته ای هست که پشت پاهام از زانو به پایین می خاره به حدی که زخم شده علت چیست

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    یاسین

با سلام
تشخیص بیماری شما نیاز به معاینه دارد

  پیوست ها
 

 1. نگین

سلام ایام به کامتون
آقای دکتر من دور گردنم برجستگی های ریزی مثل زگیل دارم ولی خیلی کوچکن تعدادشون هم زیادتر میشه به نظر شما دلیلش چیه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    نگین

با سلام
برای دادن پاسخ نیاز به معاینه می باشد

  پیوست ها
 

 1. احمد يزداني

سلام آقاي دكتر همسر من در پشت كمرش احساس خارش ميكرد بعد از مدتي كمرش شروع كرد به شبيه جوشهاي قرمز و خارش شدي بعد از يك هفته كمرش زيادتر شد و الان هم به پهلوهاش زده و جالب اين هست كه الان اين علائم براي خود من هم پيش آمده

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    احمد يزداني

با سلام
تشخیص بیماری شما نیاز به معاینه دارد به پزشک مراجعه تا بیماری شما تشخیص داده شود.

  پیوست ها
 

 1. مهرانه

با سلام من دختری 21ساله هستم دو ماه پیش روی پشتم خارش شدید داشت به دلیل خاراندن زیاد و محکم لیف کشیدن موقع استحمام دچار التهاب و قرمزی شد به دکتر پوست مراجعه کردم که گفتن اگزما هست وه پماد کلوبتازول و شامپوی کتوکونازول و قرص لوراتادین تجویز کردند...

با سلام من دختری 21ساله هستم دو ماه پیش روی پشتم خارش شدید داشت به دلیل خاراندن زیاد و محکم لیف کشیدن موقع استحمام دچار التهاب و قرمزی شد به دکتر پوست مراجعه کردم که گفتن اگزما هست وه پماد کلوبتازول و شامپوی کتوکونازول و قرص لوراتادین تجویز کردند که بعد از یک هفته درمان خوب شدم ولی جاش قهوه ای مونده الان کنار گوشم همین مشکل رو دارم حتی روی لاله ی گوش اینقد میخارونم که پوستش ضخیم و چروک میشه حالا دیشت اینقد خاروندم کاملا شبیه پشتم شده ملتهب و قرمز البته دقیق روی هر دو گوشم و دقیق به صورت قرینه رو هر دو گوشم خارش داره واقعه نمیدونم چی هست دلیلش چیه در ضمن استرس وحشتناک شدیدی هم دارم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مهرانه

با سلام
تشخیص بیماری پوستی نیاز به معاینه دارد لذا نزد متخصص پوست بروید تا بیماری شما تشخیص و درمان لازم انجام شود

  پیوست ها
 

 1. منا

سلام من دچار مریضی پوستی شدم روی زانوم مثل گچ شده لطفا راهنماییم کنید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    منا

با سلام
برای تشخیص به متخصص پوست مراجعه نمایید ولی اگر این سفیدی همراه با فلس باشد احتمال پسوریازیس مطرح است و نیاز به درمان می باشد.

  پیوست ها
 


با سلام و درود فراوان و خسته نباشید به شما ....... جناب دکتر من یه سوالی داشتم . کل بدنم خارش میده ابن یک ماهی هست که به حساسیت پوستی دست پیدا کردم به نظر شما بعضی از موقع ها خارش رفع میشه و وقتی که چیزی میخورم مخصوصا شب دوباره کل بدنم خارش...

با سلام و درود فراوان و خسته نباشید به شما ....... جناب دکتر من یه سوالی داشتم . کل بدنم خارش میده ابن یک ماهی هست که به حساسیت پوستی دست پیدا کردم به نظر شما بعضی از موقع ها خارش رفع میشه و وقتی که چیزی میخورم مخصوصا شب دوباره کل بدنم خارش میده . نظر شما راجب به این مسعله و داروی و علاج آن چیست . با تشکر فراوان

ادامه مطلب
  پیوست ها
 


با سلام
ممکن است غذای جدیدی به لیست غذایی خود اضافه کرده اید و بدن شما به این غذا یا ماده افزودنی حساس است لذا بررسی نمایید و علت را پیدا کنید و در صورت عدم رفع مشکل به متخصص آلرژی مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. رسول

باسلام وخدا قوت خیلی ممنون وسپاس گذارم خداوند رحمن اجر زحمات شمارو میده

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد
بارگذاری بیشتر ...

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search