پزشکی

پرولاپس دریچه میترال

دریچه میترال سالم قلبپرولاپس دریچه میترال ( MVP ) هنگامی رخ میدهد که دریچه بین دهلیز چپ در بالا و بطن چپ در پائین در قلب به درستی بسته نشود. در پرولاپس دریچه میترال، برآمدگی دریچه میترال ( پرولاپس ) به سمت بالا یا به سمت دهلیز چپ وجود دارد پرولاپس دریچه میترال گاهی اوقات سبب نشت خون به دهلیز چپ و منجر به وضعیتی به نام نارسایی دریچه میترال می شود.

در بسیاری از افراد، پرولاپس دریچه میترال تهدید کننده زندگی نیست و هیچ درمان یا تغییر در شیوه زندگی نیاز ندارند. با این حال، برخی از افراد با پرولاپس دریچه میترال، نیاز به درمان دارند. از هر 100 یا 200 نفر یک نفر دارای دارای پرولاپس دریچه میترال می باشد.

علائم پرولاپس دریچه میترال

اگر چه پرولاپس دریچه میترال معمولا یک اختلال مادام العمر است اما بسیاری از مردم با این وضعیت هرگز علائمی را ندارند. و هنگامی که تشخیص داده می شود ممکن است از ابتلا به بیماری قلبی تعجب کنند.
هنگامی که علائم و نشانه ها رخ می دهد که برگشت خون به عقب دریچه میترال (رگورژیتاسیون) باشد. علائم پرولاپس دریچه میترال می تواند به طور گسترده ای از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.
درد قفسه سینه شایع ترین علامت در افرادی با نشانه های مبتلا به پرولاپس دریچه میترال است. درد قفسه سینه ممکن است بسیار آزار دهنده و ترسناک باشد اما خطر حمله قلبی، مرگ و یا دیگر مشکلات قلب را افزایش نمی دهد.
سایر علائم پرولاپس دریچه میترال عبارتند از:
خستگی
سرفه
اضطراب
افسردگی
سردرد میگرنی
سرگیجه یا سبکی سر
سندرم روده تحریک پذیر
ضربان قلب نامنظم ( آریتمی )
تنگی نفس، به خصوص با ورزش
غش یا سنکوپ وحشت و اضطراب
بی حسی یا سوزن سوزن شدن در دست ها و پاها
سطح انرژی پایین، که اغلب به عنوان سندرم خستگی مزمن تشخیص داده می شود
هنگامی که این علائم با هم رخ دهند سندرم پرولاپس دریچه میترال نامیده می شود.
در طول سال ها، نارسایی میترال متوسط یا شدید می تواند سبب ضعف عضله قلب و منجر به نارسایی احتقانی قلب شود. که علایم نارسایی احتقانی قلب عبارتند از: تنگی نفس با فعالیت، تورم در پا و ساق پا می باشد.
توجه: اگر شما فکر می کنید هر یک از علائم فوق را دارید به پزشک خود مراجعه نمایید.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

علت پرولاپس دریچه میترال چیست؟

وقتی قلب شما درست کار می کند دریچه میترال به طور کامل در طی انقباض بطن چپ بسته می شود و از برگشت دوباره خون به دهلیز چپ جلوگیری می کند.
اما در برخی از افراد مبتلا به پرولاپس دریچه میترال، یک یا هر دو لبه های دریچه میترال دارای بافت اضافه است که مانند چتر نجات در دهلیز چپ در زمان انقباض قلب عمل می کند و این حالت مانع می شود که دریچه کاملا بسته شود. وقتی خون به عقب دریچه، نشت کند به آن نارسایی دریچه میترال گفته می شود.
اگر تنها مقدار کمی از خون به سمت دهلیز برگشت کند ممکن نیست سبب مشکلات شود. بیشتر نارسایی های شدید دریچه میترال می تواند نشانه هایی مانند تنگی نفس، خستگی یا سبکی سر ایجاد کند.
نام دیگر شلی دریچه میترال سندرم سوفل کلیک است. هنگامی که یک دکتر با گوشی پزشکی  به قلب شما گوش می دهد او ممکن است یک صدای کلیک کردن پس از سوفل ناشی از جریان خون به سمت دهلیز بشنود. نامهای دیگر برای توصیف پرولاپس دریچه میترال عبارتند از سندرم بارلو، سندرم دریچه فلاپی، بالون دریچه میترال، دریچه میترال مواج، دریچه میترال میکسوماتوس، سندرم دریچه میترال می باشد.

عوارض پرولاپس دریچه میترال

اگر چه بسیاری از افراد با پرولاپسدریچه میترال هرگز مشکلات ندارند ولی عوارض میتواند اتفاق افتد که عبارتند از:
نارسایی دریچه میترال - شایع ترین عارضه این بیماری است که در آن  خون به سمت عقب دریچه به دهلیز چپ نشت می کند (  mitral valve regurgitation)
در مردان با داشتن فشار خون بالا خطر ابتلا به نارسایی دریچه میترال افزایش می یابد. اگر نارسایی شدید باشد ممکن است به جراحی برای تعمیر یا تعویض دریچه به منظور جلوگیری از بروز عوارض، مانند سکته مغزی نیاز باشد.
 آریتمی - در افراد مبتلا به پرولاپس دریچه میترال ریتم قلبی نامنظم می تواند رخ دهد. که اغلب در حفرات فوقانی قلب رخ می دهد و در حالی که آنها ممکن است آزار دهنده باشند ولی معمولا تهدید کننده حیات نیست.
افراد مبتلا به نارسایی شدید دریچه میترال و یا تغییر شکل شدید دریچه میترال بیشتر در معرض خطر ابتلا به مشکلات ریتم های جدی هستند که بر روی جریان خون از طریق قلب موثر است.
عفونت دریچه قلب ( اندوکاردیت ) - درون قلب شما چهار حفره و چهار دریچه که توسط یک پوسته نازک به نام پرده درونی پوشیده شده است. اندوکاردیت یک عفونت در این لایه های داخلی است. یک دریچه میترال غیر طبیعی شانس گرفتن اندوکاردیت باکتری را مخصوصاً در مردان مسن بیشتر می کند. پزشکان توصیه می کنند که برخی از افراد با پرولاپس دریچه میترال قبل از برخی از درمان های دندانپزشکی و پزشکی از آنتی بیوتیک ها استفاده کنند. انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که آنتی بیوتیک ها برای کسی که نارسایی دریچه میترال یا پرولاپس دریچه میترال دارد در اغلب موارد لازم نیست.

تشخیص پرولاپس دریچه میترال

پزشکان ممکن است پرولاپس دریچه میترال را در هر سنی تشخیص دهند. پزشک در طی یک معاینه فیزیکی پرولاپس دریچه میترال را تشخیص می دهد.
برای تشخیص پرولاپس دریچه میترال، پزشک با استفاده از یک گوشی پزشکی قلب شما را گوش می دهد. اگر شما پرولاپس دریچه میترال داشته باشید صدای کلیک که در پرولاپس دریچه میترال شایع است با گوشی پزشکی شنیده می شود. همچنین اگر برگشت خون به پشت دریچه میترال ( نارسایی دریچه میترال ) باشد صدای سوفل را می شنود.
سایر آزمایشات برای تشخیص پرولاپس دریچه میترال ممکن است شامل:
اکوکاردیوگرام - اکوکاردیوگرام است که معمولا برای تایید تشخیص انجام می شود. اکوکاردیوگرافی ارزیابی سونوگرافی غیر تهاجمی قلب شما است.
این تست با امواج صوتی با فرکانس بالا برای ایجاد تصاویر از قلب و ساختمانهایش مانند دریچه میترال و جریان خون داخل آن است.
اکوکاردیوگرام از داخل مری - از آنجا که مری به طور مستقیم در پشت قلب است اکو کاردیوگرافی از طریق مری می تواند تصاویر سونوگرافی روشن و دقیق از قلب شما و دریچه میترال ایجاد کنید. پزشک ممکن است از این آزمایش برای بررسی دریچه میترال قبل از عمل جراحی استفاده کند.
اشعه ایکس قفسه سینه ( CXR ) - عکس سینه، تصویری از قلب، ریه ها و عروق خونی را نشان می دهد که می تواند به دکتر در تشخیص بزرگی قلب کمک کند.
نوار قلب ECG - ECG می تواند به دکتر در شناسایی بی نظمی در ریتم قلب کمک کند
تست ورزش - دکتر شما ممکن است یک تست استرس سفارش دهد تا بفهمد که آیا باید در نارسایی دریچه میترال شما، ورزش را محدود کند و یا برخی از داروها افزایش دهد.
آنژیوگرام کرونری و کاتتریزاسیون قلبی - آنژیوگرام کرونری و کاتتریزاسیون قلبی معمولاً برای تشخیص پرولاپس دریچه میترال مورد استفاده قرار می گیرد.
ولی اگر تست های دیگر نتایج متناقضی در مورد شدت نارسایی دریچه میترال نشان دهد دکتر شما ممکن است آنژیوگرام کرونری و کاتتریزاسیون قلبی برای تعیین شدت وضعیت شما را توصیه کند.

درمان پرولاپس دریچه میترال

بیشتر افرادی که شلی دریچه میترال دارند بویژه آنها که بدون علائم هستند، نیازی به درمان ندارند. اگر شما نارسایی دریچه میترال دارید اما هیچ نشانه ای ندارند دکتر شما ممکن است به شما پیشنهاد کند که به طور منظم برای پیگیری و نظارت بر وضعیت خود مراجعه نمایید
اگر در حال حاضر نارسایی میترال در اکوکاردیوگرام وجود ندارد بهترین درمان برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد، اما برخی درمان ها عبارتند از:
فعالیت را محدود نکنید اما اگر فرد، یک کلیک قطعی و سوفل نارسایی میترال قابل توجه دارد باید از ورزش های رقابتی اجتناب کند.
هیچ محدودیت خاص در رژیم غذایی وجود ندارد.
اگر بی نظمی های قلبی وجود دارد کافئین و مصرف محرک ها باید محدود شود.
مصرف مایعات را در حد طبیعی حفظ و نگهداری کنید زیرا کم شدن آب بدن می تواند MVP را تحریک کند.
اگر یک زن باردار است باید متخصص زنان و یا ماما، داشتن پرولاپس دریچه میترال را اطلاع دهد.
تکنیک های کاهش آرامش و استرس را انجام دهد.
بتا بلاکرها، که از داروهای کاهش  دهنده سرعت ضربان قلب هستند ممکن است در افرادی با تپش قلب با ضربان قلب سریع، موثر باشد.
با این حال، اگر شما دارای علائم و یا مقدار قابل توجهی خون از طریق دریچه میترال برگشت می کند دکتر شما بسته به شدت وضعیت شما ممکن است دارو یا جراحی را توصیه نماید. اگر شما دارای علائم هستید دکتر شما ممکن است داروهایی برای درمان دریچه مربوط به پرولاپس میترال، درد قفسه سینه، اختلالات ریتم قلب یا عوارض دیگر را تجویز کند. برخی داروها که ممکن است تجویز شوند عبارتند از:
مسدود کننده های بتا - این داروها از نامنظمی ضربان قلب جلوگیری و فشار خون را کاهش می دهد مسدود کننده های بتا به شل شدن رگ های خونی کمک کرده و سبب بهبود جریان خون می شود.
دیورتیک - دکتر شما ممکن است قرص های آب ( دیورتیک ها ) را برای تخلیه مایع از ریه ها تجویز کند.
داروهای ریتم قلب - دکتر شما ممکن است داروهایی مانندflecainide  (Tambocor)، پروکائین آمید (Procanbid )، sotalol ( Betapace ) یا آمیودارون (Cordarone, Pacerone) را برای کنترل ریتم قلب شما تجویز کند.
آسپرین - اگر شما پرولاپس دریچه میترال و سابقه سکته مغزی دارید دکتر شما ممکن است آسپرین را برای کاهش خطر لخته شدن خون تجویز کند.
ضد انعقاد ( رقیق کننده های خون ) - اگر شما ریتم های قلبی نامنظم، مانند فیبریلاسیون دهلیزی دارید پزشک داروهایی مانند وارفارین ( کومادین )، هپارین و dabigatran (Pradaxa  ) را برای جلوگیری از لخته شدن خون تجویز می کند.
جراحی
اگر چه بیشتر افراد با پرولاپس دریچه میترال به انجام عمل جراحی نیاز ندارد ولی پزشک ممکن است در نارسایی شدید دریچه میترال با یا بدون علائم، جراحی را پیشنهاد کند. برای افراد مبتلا به علایم نارسایی احتقانی قلب ناشی از پرولاپس دریچه میترال با نارسایی میترال، جراحی معمولا بهترین درمان است.
نارسایی شدید دریچه میترال در نهایت می تواند باعث نارسایی قلبی شود و از پمپاژ موثر خون از قلب جلوگیری کند اگر نارسایی، بیش از حد طولانی شود قلب شما ممکن است برای عمل جراحی بسیار ضعیف شود.
در جراحی دکتر شما ممکن است توصیه به تعمیر یا تعویض دریچه میترال نماید.
تعمیر دریچه - تعمیر دریچه میترال یک عمل جراحی ارجح است که خود دریچه حفظ می شود. برای بسیاری از افراد مبتلا به پرولاپس دریچه میترال، این درمان جراحی برای اصلاح این بیماری ارجح است.
تعویض دریچه - در جراحی تعویض دریچه، دریچه میترال آسیب دیده را با یک دریچه (پروتز) مصنوعی جایگزین می کنند. دریچه های مصنوعی از دریچه های مکانیکی و یا بافت هستند. دریچه های مکانیکی ممکن است مدت زمان طولانی کار کند با این حال، اگر شما یک دریچه مکانیکی دارید باید یک داروی ضد انعقاد مانند وارفارین ( کومادین ) برای بقیه عمر خود، برای جلوگیری از لخته شدن خون در دریچه استفاده کنید. اگر لخته خون در دریچه ها ایجاد و حرکت کنند می تواند به مغز شما سفر و باعث سکته مغزی شود.
دریچه های بافتی از بافت های حیوانی مانند شیر خوک یا گاو ساخته شده است. این نوع دریچه ها bioprostheses نامیده می شود. آنها ممکن است در طول زمان فرسوده و نیاز به جایگزینی داشته باشند. با این حال، استفاده از دریچه بافتی نیاز به استفاده طولانی مدت از داروهای ضد انعقادی طولانی نیست.

پیگیری در پرولاپس دریچه میترال

کارشناسان توصیه می کنند که افراد مبتلا به پرولاپس دریچه میترال به طور منظم به یک دکتر مراجعه کنند.
اغلب افراد مبتلا به پرولاپس دریچه میترال باید به یک متخصص قلب و عروق هر 2 تا 3 سال مراجعه کنند. آنها اکوکاردیوگارافی به طور منظم نیاز ندارد.
افراد مبتلا به پرولاپس دریچه میترال و نارسایی میترال متوسط یا شدید باید به دکتر مراجعه کنید و هر 6 تا 12 ماه اکوکاردیوگرافی شوند.

منبع اختصاصی: www.foodregime.com

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (24)

رتبه 5 از 5 بر مبنای 1 رای

 1. مهدی

سلام منم این بیماری دارم و میخوام ورزش کنم چه ورزش هایی برای من مناسب هستش

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مهدی
 1. 5 / 5

سلام. قلب یک عضله است و مانند هر عضله با تمرین قوی تر می شود. ورزش هوازی قلب را تقویت می کند و باعث می شود که کارآیی بیشتری داشته باشد و به طور کلی برای کسانی که مبتلا به MVP هستند توصیه می شود. تمرین هوازی از جمله پیاده روی، دویدن، شنا کردن و یا...

سلام. قلب یک عضله است و مانند هر عضله با تمرین قوی تر می شود. ورزش هوازی قلب را تقویت می کند و باعث می شود که کارآیی بیشتری داشته باشد و به طور کلی برای کسانی که مبتلا به MVP هستند توصیه می شود. تمرین هوازی از جمله پیاده روی، دویدن، شنا کردن و یا دوچرخه سواری، با سرعت متوسط 30 دقیقه در یک زمان، ایمن ترین راه برای شروع تمرین است. فرد مبتلا به MVP باید میزان ضربان قلب و سایر علائم خود را کنترل کند و اگر احساس ناراحتی یا سبکی سر و یا غش داشته باشد آن را کند می کند.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. پوریا

با عرض سلام خسته نباشید، من در سن کودکی یه سری دردهایی در قفسه ی سینه داشتم که پس از مراجعه به پزشک بعد از انجام اکو گفتن مشکل خاصی نداری..بزرگتر که شدم دوباره به علت بالا بودن فشار به دکتر مراجه کردم و بعد از معاینه و چک هالتر فشار و اکو دوباره...

با عرض سلام خسته نباشید، من در سن کودکی یه سری دردهایی در قفسه ی سینه داشتم که پس از مراجعه به پزشک بعد از انجام اکو گفتن مشکل خاصی نداری..بزرگتر که شدم دوباره به علت بالا بودن فشار به دکتر مراجه کردم و بعد از معاینه و چک هالتر فشار و اکو دوباره دکتر گفت که مشکل فشار نداری و در مورد نارسایی قلبیت هم نیازی به معاینات و برسی مجدد نداری،فقط حرکات سنگین انجام نده...یادم نمیاد دقیقا این نارسایی چی بود ..ولی مربوط به دریچه ی میترال میشد، مادر و پدرم چیزی در موردش بهم نمیگن، تنها علایمی که دارم اینه که فقط موقع شنا کردن یه احساس سنگینی و فشار روی قفسه ی سینم میکنم و بعدش دائم احساس اروق زدن دارم و وقتی اروق میزنم اون سنگینی رفع میشه، هیچ علامت خاص دیگه ای به جز تپش قلب اونم هرزگاهی ندارم که دکتر بهم گفته بود در اون صورت میتونی از ایندرال استفاده میکنی، میخواستم بپرسم امکان داره که این نارسایی من پرولاپس میترال باشه؟ و اگه اینجوریه چرا پیش هر پزشکی که رفتم بعد از انجام اکو و معاینه گفتند نیازی به پیگیری و اکو یا مراجعه جهت معاینه مجدد ندارم,, ممنون میشم جواب بدید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. آزاده

سلام من سه سالی میشه که متوجه بیماریم شدم،وقتی عصبانی یا نگران میشدم یا وقتی گریه میکنم تنگی نفس میگیرم،و شدیدا درد داشتم که به دکتر مراجعه کردم و گفت افتادگی دریچه قلب دارم،من چندین بار بعد از رابطه جنسی از قرص اورژانسی استفاده کردم، بعد از مصرف...

سلام من سه سالی میشه که متوجه بیماریم شدم،وقتی عصبانی یا نگران میشدم یا وقتی گریه میکنم تنگی نفس میگیرم،و شدیدا درد داشتم که به دکتر مراجعه کردم و گفت افتادگی دریچه قلب دارم،من چندین بار بعد از رابطه جنسی از قرص اورژانسی استفاده کردم، بعد از مصرف این قرص شدیدا قلبم درد میکنه.میخاستم بدونم مصرف این دارو چه ضرری برای قلبم داره.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    آزاده

با سلام می تواند از عوارش قرص نیز باشد

  پیوست ها
 

 1. محمد

تشکر. عالی بود

  پیوست ها
 

 1. .باران

سلام من هم به این مشکل دچار هستم و دست چپ من هم درد می کند و من تا دیروز نصف قرص متوپرولول 50 را مصرف می کردم ولی امروز فهمیدم که من باید تمام قرص و هر 12 ساعت یکبار الان من چی کار کنم ؟؟؟ لطفا راهنماییام کنید ؟؟؟!
و مرسی از مطالبتان
و در ضمن...

سلام من هم به این مشکل دچار هستم و دست چپ من هم درد می کند و من تا دیروز نصف قرص متوپرولول 50 را مصرف می کردم ولی امروز فهمیدم که من باید تمام قرص و هر 12 ساعت یکبار الان من چی کار کنم ؟؟؟ لطفا راهنماییام کنید ؟؟؟!
و مرسی از مطالبتان
و در ضمن من 17 سالم است و 3 ساله فهمیدم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    .باران

با سلام
با پزشک متخصص قلب مشورت نمایید

  پیوست ها
 

 1. مهمان ( بارانا )

سلام من پرولاپس دریچه میترال دارم و علاوه بر این دست چپ من هم خیلی درد می کند ودیگه نمی دونم چی کار کنم کنم دونم این درد دست چپ خیلی خطرناک و یا نه ....
و ممنونم از مطالب خوبتان

  پیوست ها
 

 1. بارانا

سلام من پرولاپس دریچه میترال دارم

  پیوست ها
 

 1. آیسو

من 15سال دارم ودراستان کرمان زندگی میکنم یکی از دکترهای اینجا تشخیص داد که من افتادگی دریچه قلب دارم من از این بابت خیلی نگرانم به نظرشما نگرانی من بجاست یا نه؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    آیسو

با سلام از هر 100 یا 200 نفر یک نفر دارای دارای پرولاپس دریچه میترال می باشد. جای نگرانی ندارد شما چکاب دوره ای نزد متخصص قلب داشته باشید و دستورات متخصص قلب را انجام دهید.

  پیوست ها
 

 1. هانی

عالی بود خدا اجرتون بده

  پیوست ها
 

 1. سهیلا

سلام من 22 سالمه باردارم تپش قلب دارم به طوری که خودم صدای قلبم رو میشنوم به نظر شما کدام زایمان بهتره؟.به نظر خودم سزارین شاید بهتر باشه چون براثر استرس تپش قلبم زیاد میشه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سهیلا

با سلام
در این زمینه با پزشک متخصص قلب مشورت نماید.

  پیوست ها
 

 1. shiva

سلام .من 20 سالمه افتادگی دریچه میترال دارم..حدود 2ماه میشه یعنی بعد از شروع ورزش بدنسازی این حالات شدت یافته ..علایمش ببیحسی وضعف در دست وپا..لرزش دست و یجور حس سنگینی در قلبم وتپش قلب..جدیدا هم چشام دچار انحراف شده

میخواستم بدونمک ایا این ورزش...

سلام .من 20 سالمه افتادگی دریچه میترال دارم..حدود 2ماه میشه یعنی بعد از شروع ورزش بدنسازی این حالات شدت یافته ..علایمش ببیحسی وضعف در دست وپا..لرزش دست و یجور حس سنگینی در قلبم وتپش قلب..جدیدا هم چشام دچار انحراف شده

میخواستم بدونمک ایا این ورزش سنگینه واین ورزش و ادامه ندم ؟

اصلا این علایمی ک من دارم میتونه مربوط ب مشکل افتادگی دریچه باشه یا خیر؟
ممنون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    shiva

با سلام
سوال شما در مقاله و در پاسخ سوالات اورده شده است.

  پیوست ها
 

 1. صدیقه جانی

باسلام بابت مطالب علمی ومفید در مورد قلب متشکرم .

  پیوست ها
 

 1. پريسا

سلام
من دختر 25 ساله هستم, افتادگى دريچه ميترال دارم, با توجه به اينکه گاهى بعد از ورزش(ايروبيک) احساس سوزش و تير کشيدگى در جناغ سينه دارم ميخواستم بدونم ورزش برام خطرناکه؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    پريسا

با سلام
قلب یک ماهیچه است و مانند هر عضله، با ورزش قوی تر می شود ورزش های هوازی باعث تقویت قلب و کارآمد تر شدن آن می شود و به افراد دارای MVP توصیه می شود. ورزش های هوازی از جمله پیاده روی، آهسته دویدن، شنا، یا دوچرخه سواری با سرعت متوسط به مدت...

با سلام
قلب یک ماهیچه است و مانند هر عضله، با ورزش قوی تر می شود ورزش های هوازی باعث تقویت قلب و کارآمد تر شدن آن می شود و به افراد دارای MVP توصیه می شود. ورزش های هوازی از جمله پیاده روی، آهسته دویدن، شنا، یا دوچرخه سواری با سرعت متوسط به مدت 30 دقیقه در یک زمان ایمن ترین راه برای شروع ورزش است فرد مبتلا به MVP باید بر ضربان قلب و سایر علایم نظارت داشته باشد و در صورتی که سبکی سر یا ضعف داشت سرعت ورزش را کمتر کند. اگر دارای این علائم هستید ورزش هوازی را با سرعت کمتری انجام دهید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. علیخانی

با سلام و خسته نباشید

لطفاً بفرمایید برای کسی که دریچه قلبش گشاد شده و شکم و دست و پاهاش ورم کرده چه غذاهایی مفید یا مضر هستش، خوراکی هایی که به هضم غذا کمک می کنه یا ملین ها را بفرمایید. ما مهمانی داریم که از شهرستان آمده و مدتی بیمارستان بستری...

با سلام و خسته نباشید

لطفاً بفرمایید برای کسی که دریچه قلبش گشاد شده و شکم و دست و پاهاش ورم کرده چه غذاهایی مفید یا مضر هستش، خوراکی هایی که به هضم غذا کمک می کنه یا ملین ها را بفرمایید. ما مهمانی داریم که از شهرستان آمده و مدتی بیمارستان بستری بوده و در حال حاضر منزل ما هستن نمیدونیم که چه غذاهایی برای بیمار مفیده یا گاهی که شکمش کار نمی کنه چیکار باید بکنیم آیا دمنوش مفیده یا خیر؟ لطفاً راهنمایی کنید. عمل کیسه صفرا هم داشته.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    علیخانی

با سلام
تغییر در شیوه زندگی
انتخاب رژیم غذایی مناسب، ورزش، نظارت بر وزن و مصرف داروها می تواند از بدتر شدن نارسایی قلبی جلوگیری نماید و ممکن است به بهبود عملکرد قلب شما کمک کند.
رژیم غذایی. هنگامی که شما علائمی مانند تنگی نفس و یا خستگی دارید شما...

با سلام
تغییر در شیوه زندگی
انتخاب رژیم غذایی مناسب، ورزش، نظارت بر وزن و مصرف داروها می تواند از بدتر شدن نارسایی قلبی جلوگیری نماید و ممکن است به بهبود عملکرد قلب شما کمک کند.
رژیم غذایی. هنگامی که شما علائمی مانند تنگی نفس و یا خستگی دارید شما باید مصرف سدیم را به 1500 - 2000 میلی گرم در روز محدود کنید حتی زمانی که به نظر می رسد که نشانه های شما فروکش کرده است نیز مصرف نمک را کاهش دهید یک رژیم غذایی کم سدیم داشته باشید بیشتر نمک مصرفی از مواد غذایی فرآوری شده بدست می آید علاوه بر این نمک پاش را از روی میز بردارید و در هنگام پخت مراعات نمایید تمام برچسب مواد غذایی را از نظر محتوای سدیم بررسی نمایید.
بسیاری از افراد با کاردیومیوپاتی تشویق به انجام ورزش های هوازی غیر رقابتی می شوند بلند کردن اجسام سنگین وزن توصیه نمی شود در مورد ورزش با دکتر خود مشورت نمایید. با توجه به نارسایی قلب و عمل کیسه صفرا از خوردن غذاهای چرب اجتناب نماید.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. حسن زاده

بسیار مفید بود

  پیوست ها
 

 1. اکبر

با سپاس فراوان از مقاله ، مفید و با ارزش شما که به خوبی و مختصر و مفید ، کاملتر از هر سایتی ، توضیح دادید.
اگر پزشک فوق تخصصی ، در زمینه قلب و عروق ، که ماهر و زبده باشد ، در تهران ، سراغ دارید ، ممنون میشوم معرفی نمایید.

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search