پزشکی

علل ترشح پستان، ترشح از نوک پستان

سرطان پستانترشحات سینه در بسیاری از زنان که باردار یا شیرده نیستند نیز وجود دارد و حضور ترشحات پستان همیشه نشان دهنده یک مشکل جدی نیست ترشحات سینه نیز ممکن است در زنان در هر سنی رخ دهد زنان جوان ممکن است بدون هیچ گونه دلیلی برای نگرانی ترشحات نوک پستان داشته باشند اما ترشحات مداوم در زنان مسن تر ممکن است نشانه ای از یک بیماری زمینه ای باشد.

ترشحات پستان معمولا از نوک پستان رخ می دهد و باید از مایعات ترشح شده از طریق فیستول پستان افتراق داد. فیستول پستان یک مجرای عبور غیر طبیعی است که در پستان به سطح پوست باز می شود و معمولا در نزدیکی آرئول است یک فیستول پستان است شایع
نیست ممکن است بعد از یک عفونت طولانی مدت رخ دهد و حضور یک فیستول نباید به عنوان ترشحات پستان در نظر گرفته شود فیستول پستان نیاز به تحقیقات بیشتر و درمان مناسب دارد. ترشحات سینه نیز ممکن است توسط یک طیف گسترده ای از شرایط ایجاد می شود، که اکثر آنها بی ضرر و یا به راحتی درمان می شود. اگر شما از علت ترشحات پستان خود مطمئن نیستید و یا نگران هستید به خصوص اگر ترشحات خون آلود و یا تنها از یک پستان است با پزشک مشورت کنید.

انواع ترشحات پستان
علائم و نشانه های ترشح از نوک پستان
اختلالات خوش خیم پستان
علل ترشحات سینه
تشخیص ترشحات پستان
درمان ترشحات پستان

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

انواع ترشحات پستان

انواع مختلفی از ترشحات وجود دارد و نوع ترشح پستان ممکن است نشانه ای از علت ترشحات باشد.
ترشحات شیری ممکن است تولید شیر مادر باشد حتی در زنانی که باردار نیستند و یا شیردهی ندارند و اغلب به علت سطح هورمونی بالا، به طور خاص پرولاکتین باشد.
ترشحات شفاف و چسبنده ممکن است نشانه ای از التهاب یا عفونت باشد.
ترشح خونی ممکن است نشانه ای از ترومای شدید، عفونت و یا سرطان باشد.
ترشحات مخاطی زرد یا قهوه ای که ممکن است با خون مخلوط باشد و می تواند به علت عفونت شدید باشد به خصوص اگر با درد پستان همراه باشد.
بررسی نوع ترشح از نوک پستان معمولا برای تشخیص قطعی کافی نیست. حضور علائم و نشانه های دیگر و همچنین بررسی های تشخیصی کامل توسط یک پزشک علت زمینه ای ترشحات پستان را تعیین می کند.

علائم و نشانه های ترشح از نوک پستان

ترشحات سینه ممکن است به خودی خود با هیچ نشانه یا نشانه های دیگر رخ ندهد و یا ممکن است با سایر علایم نشان دهنده شرایط خاصی همراه باشد.
ترشحات سینه ممکن است از هر دو سینه ( دو طرفه ) و یا یک سینه ( یک طرفه ) رخ دهد
حساسیت به لمس پستان و یا درد پستان
سینه یا توده های پستانی متورم
تب
چرخه قاعدگی نامنظم
علل ترشحات
در اغلب موارد، ترشحات پستان دلیلی برای نگرانی نیست اما هر گونه ترشح مداوم همراه با تغییرات دیگر نیاز به بررسی دارد. هر گونه ترشح از نوک پستان در مردان باید بررسی شود زیرا معمولاً نشانه ای از آسیب شناسی جدی تر است.
گالاکتوره تولید شیر در پستان زنان که باردار نیستند و اغلب به دلیل سطح پرولاکتین بالا ( هیپرپرولاکتینمی ) است. علل هیپرپرولاکتینمی عبارتند از:
تحریک سینه ها.
بارداری.
استرس.
صدمه به پستان.
مقاربت جنسی.
اختلالات هیپوفیز.
اختلالات تیروئید به ویژه کم کاری تیروئید.
کلیه یا نارسایی کبد.
برخی داروها مانند قرص های ضد بارداری، داروهای ضد افسردگی و یا داروهای ضد فشار خون.
آبسه پستان یا عفونت پستان به علل باکتریایی، ویروسی یا قارچی است که معمولا با درد پستان، حساسیت به لمس، قرمزی پوست با ترشحات سفید مایل به زرد همراه است. توده دردناک پستان ممکن است در مورد آبسه احساس می شود. عفونت پستان معمولا یک طرفه است و نیز ممکن است سبب تورم پستان شود.

اختلالات خوش خیم پستان

پاپیلومای داخل مجرا، یک تومور کوچک خوش خیم از مجاری شیری در پستان است این شایع ترین علت ترشحات نوک پستان است و معمولا تنها روی یک پستان تاثیر می گذارد. ترشحات در این حالت خونی و یا ترشحات روشن است.
بیماری فیبروکیستیک پستان (FBD) - شایع ترین علت توده های پستانی در زنان، به خصوص زنان مسن تر است این ممکن است در یک یا هر دو سینه باشد و ممکن است توده های کوچک همراه با تندرنس پستان باشد.
گشاد شدن مجرای پستان - انسداد مجرای شیر است و ممکن است روی یک سینه یا هر دو طرف تاثیر بگذارد انسداد مجرا اغلب به عنوان یک نتیجه از التهاب در اثر تغییرات هورمونی رخ دهد و ممکن است در معرض ابتلا به عفونت های باکتریایی باشد سیگار کشیدن یکی از علل مستعد کننده گشاد شدن مجرای پستان است ترشحات گشاد شدن پستان ممکن است در رنگ و قوام متفاوت باشد.
سرطان پستان - معمولا سرطان داخل مجرا، ممکن است باعث ترشحات خونین از پستان شود توده ای در پستان که معمولا ممکن است با تورم غدد لنفاوی ( لنفادنوپاتی ) خود را نشان دهد.
اختلالات هورمونی مؤثر بر هورمونهای جنسی زنانه که ممکن است در یائسگی، نارسایی زودرس تخمدان و سندرم تخمدان پلی کیستیک رخ دهد تغییرات در چرخه قاعدگی مانند قاعدگی نامنظم، قطع ناگهانی دوره و یا تغییر در جریان قاعدگی معمولا آشکار است ناباروری نیز ممکن است با این اختلالات هورمونی همراه باشد.
بزرگ شدن پستان مرد در دوران بلوغ ممکن است طبیعی باشد در بزرگ شدن مداوم با تندرنس پستان یا ترشحات نوک پستان باید این ترشحات پستان درژنیکوماستیا بررسی شود.

علل ترشحات سینه

ترشحات سینه بخش طبیعی از عملکرد سینه در دوران بارداری و یا شیردهی است. این نیز ممکن است با تغییرات هورمونی قاعدگی همراه باشد ترشح شیری رنگ پس از شیردهی به طور معمول می تواند تا دو سال پس از قطع پرستاری ادامه یابد. گاهی اوقات در دوران بارداری، رنگ ترشحات ممکن است خونین باشد. ترشحات خود به خود برطرف می شوند.
ترشحات ممکن است مربوط به سرطان پستان باشد به خصوص اگر:
یک توده در پستان باشد.
فقط یک پستان تحت تاثیر قرار گیرد.
ترشحات حاوی خون باشد.
ترشحات خود به خود باشد.
ترشحات تنها روی مجرای تک تاثیر بگذارد.
علل احتمالی از ترشحات سینه عبارتند از:
ورم چرکی
سرطان پستان
عفونت پستان
کارسینوم داکتال درجا (DCIS)
تحریک بیش از حد پستان
فیبروآدنوم
سینه فیبروکیستی( توده طبیعی در پستان )
گالاکتوره
عدم تعادل هورمون
آسیب یا ضربه به سینه
برآمدگی
گشاد شدن مجرای پستان
استفاده از دارو
تغییرات هورمون چرخه قاعدگی
بیماری پاژه پستان( شکل نادر سرطان پستان )
بارداری و شیردهی
پرولاکتینوما
توقف تغذیه با شیر مادر
تومورهای غیر سرطانی مغز
کم کاری تیروئید شدید ( غده تیروئید )
استفاده از برخی از داروها، مانند قرصهای جلوگیری از بارداری، سایمتیدین، متیل دوپا، متوکلوپرامید، فنوتیازینها، رزرپین، ضد افسردگی سه حلقه ای یا وراپامیل
استفاده از گیاهان خاصی مانند رازیانه
گسترش مجاری شیر

تشخیص ترشحات پستان

در حالی که ترشحات ممکن است اغلب در زنان که باردار یا شیردهی نیستند رخ دهد ترشحات مداوم پستان باید مورد بررسی قرار گیرد. ترشحات مداوم پستان از نگرانی خاص در زنان بیش از 40 سال سن است که در آن تخلیه تنها از یک پستان است ترشحات خونی با حضور توده های پستانی همراه است.
پس از معاینه بالینی و شرح حال بیمار، پزشک شما ممکن است ماموگرافی، آسپیراسیون با سوزن ظریف و سیتولوژی را در نظر بگیرند. اگر سطح پرولاکتین ها بالا باشد ممکن است آزمایش خون برای ارزیابی عملکرد غده تیروئید، به خصوص با اندازه گیری هورمون محرک تیروئید (TSH) انجام شود.
اگر شما از هر گونه درمان جایگزینی هورمون و یا داروهای مربوط به یائسگی، به عنوان پیشگیری از بارداری و یا ناباروری استفاده می کنید دکتر پزشکی شما ممکن است قطع و یا داروها را تغییر دهد اگر ترشحات پستان شدید و همراه با علائم دیگری مانند تورم پستان، حساسیت به لمس و درد باشد.
زنان با سابقه شخصی یا خانوادگی تجربه توده های پستانی عود کننده با ترشحات، حتی توده های خوش خیم باید بررسی گسترده برای رد سرطان پستان انجام شود.
تست های تشخیصی برای ترشحات پستان
آزمایش خون پرولاکتین
آزمایش خون تیروئید
CT اسکن و یا MRI برای تشخیص تومور هیپوفیز
ماموگرافی
سونوگرافی پستان
بیوپسی پستان
داکتوگرام یا داکتوگرافی اشعه ایکس با تزریق رنگ کنتراست به مجرای شیری آسیب دیده
اگر بیماری پاژه عامل نگرانی باشد بیوپسی پوست انجام می شود.

درمان ترشحات پستان

هنگامی که علت ترشح نوک پستان مشخص شود پزشک می تواند راهی برای درمان آن توصیه کند.
دارویی که باعث ترشحات می شود تغییر دهید.
ممکن است توده برداشته می شود.
ممکن است تمام یا قسمتی از مجاری پستان برداشته می شود.
برای درمان تغییرات پوست اطراف نوک پستان از کرم استفاده می شود.
برای درمان یک بیماری زمینه ای دارو مصرف شود.
اگر همه معاینات طبیعی است ممکن است به درمان نیاز نباشد. شما باید ماموگرافی و معاینه فیزیکی دیگری در مدت 1 سال داشته باشید.

مطالب مرتبط

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (36)

رتبه 5 از 5 بر مبنای 7 رای

 1. زری

سلام این اولین باریه که اینطوری میشم وقتی سینه ام روفشارمیدم ی مایع مایل به سفید ازش میادبیرون چکارکنم؟؟؟؟؟؟ خواهش میکنم بگید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    زری
 1. 5 / 5

سلام نزد پزشک بروید تا یک تست پرولاکتین برایتان درخواست نمایند

  پیوست ها
 

 1. زهرا

سلام آقای دکتر
من چن ماهه از سینه سمت چپم ترشحات شیری رنگی همراه با فشار خارج میشه و از یک مجرا هست دلیلشو میشه بگین خطرناکه؟

  پیوست ها
 

 1. M. A

سلام
اقای دکتر من فقط هفده سالمه ولی ترشح مایع رقیق از هر دو سینم داشتم
امسال کنکوریم نمیدونم دلیلش استرسه یا بیماری

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    M. A
 1. 5 / 5

با سلام نزد پزشک بروید تا تست های هورمونی برایتان درخواست شود

  پیوست ها
 

 1. زهرا
 1. 5 / 5

سلام من حدودیکساله ترشح زردرنگ مایل به سبزازسینه سمت راست دارم حدودیک هفته خونی شده همزمان با این موضوع گوش سمت راست باگلوباسردردشدیددارمدرسونوکه ازسینه گرفتم آدنوپاتی کمتراز۸میلی دراطراف دوسینه مشاهده شده منظورچیه؟ازآدنوپاتی غیرپاتلوژیک ؟اگه...

سلام من حدودیکساله ترشح زردرنگ مایل به سبزازسینه سمت راست دارم حدودیک هفته خونی شده همزمان با این موضوع گوش سمت راست باگلوباسردردشدیددارمدرسونوکه ازسینه گرفتم آدنوپاتی کمتراز۸میلی دراطراف دوسینه مشاهده شده منظورچیه؟ازآدنوپاتی غیرپاتلوژیک ؟اگه مشکلی نیست علت ترشح خونی چیه؟دردسروگردن گلوگوش همین سمت بادستم به سینه مربوط میشه یانه؟ممنون میشم جواب بدین

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    زهرا
 1. 5 / 5

با سلام شما باید برای درخواست آزمایش برای ترشحات سینه نزد پزشک بروید تا نمونه ترشحات جهت ازمایش ارسال شود و نتیجه گزارش گردد

  پیوست ها
 

 1. رها
 1. 5 / 5

سلام من سونوگرافی انجام دادم گفتن که کیست تخمدان دارم.مجردهستم .ازقرش سیپروترون کامپاند استفاده میکنم دو روزی هستم که قرصم تموم شد اماتوناحیه سینه خیلی درد داشتم امروز وقتی فشاردادم مایع سفیدی ازسینم‌اومد می خوام بدونم میتونه به خاطر قطعی قرص باشه؟

  پیوست ها
 

 1. نسرین

سلام آقای دکتر من 29 سالمه و ۵ سال پیش سینه هام شیر ترشح میکرد به علت پرو لاکتین بالا ۳سال کابرگولین مصرف کردم خوب شدم ولی الان دوباره سینه هام شیر میده آزمایش دادم پرولاکتین و تیروئیدم طبیعی است راهنماییم کنید با تشکر

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    نسرین
 1. 5 / 5

گالاکتوره یا خروج شیر از پستان طیف گسترده ای از علل مختلف دارد و در برخی موارد، تشخیص دقیق علت دشوار است دلایل خروج شیر که اخیرا باردار نبوده باشند می تواند از عدم تعادل هورمون تا عوارض جانبی دارو و سایر شرایط سلامت باشد.
شایعترین علت تولید شیر...

گالاکتوره یا خروج شیر از پستان طیف گسترده ای از علل مختلف دارد و در برخی موارد، تشخیص دقیق علت دشوار است دلایل خروج شیر که اخیرا باردار نبوده باشند می تواند از عدم تعادل هورمون تا عوارض جانبی دارو و سایر شرایط سلامت باشد.
شایعترین علت تولید شیر مادر افزایش هورمون تولیدی مغز به نام پرولاکتین است. افزایش پرولاکتین می تواند ناشی از:
داروها
مسائل پزشکی اصلی
تومور
تحریک بیش از حد نوک پستان
علل دیگر عبارتند از:
داروها
بعضی از داروها ممکن است باعث ایجاد گالاکتوره شود. این شامل:
ضد سایکوزها
داروهای ضد افسردگی
داروهای کنترل تولد
برخی ضد درد
داروهای فشار خون
داروهایی که حاوی هورمون هستند
شرایط پزشکی
این شرایط همچنین ممکن است عامل باشد:
مسائل تیروئید
کلیه یا بیماری کبد
استرس مزمن
تومور یا بیماری هیپوتالاموس
هر گونه آسیب یا آسیب به بافت پستان
سطوح بالای استروژن (در نوزادان)
استفاده از دارو
استفاده منظم از داروهای خاص، مانند مواد مخدر، ماری جوانا و کوکائین می تواند شیردهی را تحریک کند. مهم است که به پزشک خود بگویید اگر از مواد مخدر اغلب اوقات استفاده می کنید.
تحریک سینه
برای بعضی از افراد، داشتن تحرک منظم پستان ممکن است باعث گاکتوررژی شود.
برای تشخیص گالاکتوره پزشک شما درباره سابقه خانوادگی سوال می کند و سپس ممکن است چند آزمایش برای تعیین علت انجام دهد. دکتر همچنین یک معاینه پستان فیزیکی انجام خواهد داد. آنها ممکن است سعی کنند مقداری از ترشحات را برای آزمایش به یک آزمایشگاه بفرستند.
سایر آزمونها میتوانند شامل موارد زیر باشند:
تست خون برای دیدن سطح هورمون
تست بارداری برای تشخیص بارداری
ماموگرافی یا سونوگرافی برای بررسی تغییرات در بافت پستان
MRI برای بررسی مغز برای تومور یا مسائل مربوط به غده هیپوفیز

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. ماریه

سلام اقای دکتر ممنون از مطلب مفیدتون. من سه ساله که از سینه راستم یه مایع زرد رنگ خارج میشه بیشتر وقتی که لباس زیر میپوشم یا فشار میدم، دوبار سونوگرافی دادم گفت هیچیت نیست و طبیعیه. ولی ترشح سینه م قطع نمیشه و داخل سینه م یه چیز سفته که مایه ازون...

سلام اقای دکتر ممنون از مطلب مفیدتون. من سه ساله که از سینه راستم یه مایع زرد رنگ خارج میشه بیشتر وقتی که لباس زیر میپوشم یا فشار میدم، دوبار سونوگرافی دادم گفت هیچیت نیست و طبیعیه. ولی ترشح سینه م قطع نمیشه و داخل سینه م یه چیز سفته که مایه ازون بیرون میاد. باید چیکار کنم؟ طبیعیه؟ پیش چه دکتری باید برم؟!

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. nana

سلام
دختری 23 ساله هستم..نزدیک عادت ماهاته ترشحات زرد رنگ چسبناکی گاهی حتی بدون فشار از سینه راستم خارج میشه..علت چیه؟

  پیوست ها
 

 1. فاطمه نوروزی    nana

سلام
من خانوم 43 ساله که یک پسر چهارده ساله دارم.
چند وقت است احساس می کنم سینه چپم بزرگتر شده و دردناک در ضمن ترشحات چسب ناک ، سفید رنگ ( کمی متمایل به زرد) و سفت ( بین مایع و جامد که با کمک دست خارج می شود)
لازم به ذکر است که کیست در سینه سمت...

سلام
من خانوم 43 ساله که یک پسر چهارده ساله دارم.
چند وقت است احساس می کنم سینه چپم بزرگتر شده و دردناک در ضمن ترشحات چسب ناک ، سفید رنگ ( کمی متمایل به زرد) و سفت ( بین مایع و جامد که با کمک دست خارج می شود)
لازم به ذکر است که کیست در سینه سمت جپم وجود دارد ( طبق سونوگرافی حدود یک ساله گذشته)
در ضمن مدت 6 ماه از دارو های ضد افسردگی هالوپریدول - بوپروپیون - سرترالین مصرف می کنم.
ممنون می شوم مرا راهنمایی کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    nana
 1. 4 / 5

رنگ ترشح معمولاً در تعیین اینکه آیا تخلیه طبیعی یا غیر طبیعی است مفید نیست. هر دو ترشح ناقص و نرمال نوک پستان می تواند روشن، زرد، سفید یا سبز رنگ باشد.
ترشح نوک پستان معمولی در هر دو نوک پستان اتفاق می افتد و اغلب هنگامی که نوک پستان ها فشرده می...

رنگ ترشح معمولاً در تعیین اینکه آیا تخلیه طبیعی یا غیر طبیعی است مفید نیست. هر دو ترشح ناقص و نرمال نوک پستان می تواند روشن، زرد، سفید یا سبز رنگ باشد.
ترشح نوک پستان معمولی در هر دو نوک پستان اتفاق می افتد و اغلب هنگامی که نوک پستان ها فشرده می شوند آزاد می شوند. برخی از زنان که در مورد ترشحات پستان نگران هستند ممکن است موجب بدتر شدن آن شوند. آنها این کار را انجام می دهند و نوک پستان خود را به طور مرتب فشار می دهند تا برای تخلیه نوک پستان چک کنند. در این موارد، ترک فشار نوک سینه ها به تنهایی برای مدتی ممکن است به بهبود شرایط کمک کند.
بر اساس ارزیابی شما، پزشک تعیین خواهد کرد که آیا تخلیه نوک پستان شما طبیعی یا فیزیکی است یا غیر طبیعی (پاتوژن). حتی اگر پزشک شما ترشح پستان شما را غیر طبیعی تعیین کند در نظر داشته باشید که بیشتر موارد پاتولوژیک که باعث ترشح نوک پستان می شوند جدی نیستند و به راحتی درمان می شوند.
برخی از علل نرمال ترشح نوک پستان عبارتند از:
بارداری. در مراحل اولیه حاملگی، برخی از زنان متوجه ترشح پستان از نوک پستان خود می شوند. در مراحل بعدی حاملگی، این ترشح ممکن است در ظاهر آبدار و شیری ظاهر شود.
توقف تغذیه با شیر مادر حتی پس از متوقف کردن شیردهی نوزاد، ممکن است متوجه شوند که ترشح پستان شیر مانند دارند
تحریک نوک پستان ممکن است هنگامی که تحریک شده یا فشرده می شوند مایع خارج شود ترشح نوک پستان طبیعی ممکن است زمانی رخ دهد که نوک سینه های شما به طور مکرر توسط سینه بند شما و یا در طول تمرینات شدید جسمانی، مانند آهسته دویدن، تحریک شوند.
گالاکتوره ممکن است سبب ترشح شیر از پستان شود گالاکتوره یک بیماری نیست و بسیاری از علل احتمالی دارد. این شامل:
تومورهای غده هیپوفیز
برخی از داروها، از جمله برخی از هورمون ها و داروهای روانگردان
برخی از گیاهان مانند انجیر و رازیانه
کم کاری تیروئید
مواد مخدر غیرقانونی، از جمله ماری جوانا
بیشتر ترشح نوک پستان یا طبیعی است و یا توسط یک وضعیت پزشکی خوش خیم ایجاد می شود. مواردی وجود دارد که تخلیه از پستان ممکن است نشانه ای از برخی از انواع سرطان سینه باشد. این احتمال بیشتر است اگر تخلیه نوک پستان شما همراه با توده یا جرم درون پستان باشد یا اگر ماموگرام شما غیر طبیعی باشد. لذا نزد پزشک بروید تا اقدامات پاراکلینیک و معاینه لازم انجام شود.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. فهیمه

سلام آقای دکتر من ۴۸ سالمه از هردو سینه ترشح چرکی دارم نزدیکه یه ساله بیشتر شده و تازه یه هفت اس هم سینه هم دست راستم خیلی درد میکند و پشت گردن میزند ولی کارهام میکنم درد مثل باد میاد و درد همراه با شورش خواهش میکنم جواب بدین

  پیوست ها
 

 1. ابراهیم

با سلام و احترام
جناب دکتر پستان چپ من حدود یک سالی است بزرگتر از پستان راست شده است و از نوک آن ماده ای شفاف ترشح می شود البته باید فشار وارد کنم .سنوگرافی توده چربی در پستان چپ تشخیص داده است .نظر شما در مورد دلیل ترشح چیست؟ با تشکر

  پیوست ها
 

 1. مریم

سلام وخسته نباشید من خانومی ۳۱ساله هستم متأهل ویازده ساله که ناباروری دارم. البته دوبار باردار شدم ولی سقط شد نیز آی وی اف هم کردم نشد. وترشح سینه هم دارم که بی رنگ ورقیق است. داروی کابرلین هم خوردم ولی تأثیر نداشته. لطفا راهنماییم کنید ممنون

  پیوست ها
 

 1. Habibeh

سلام آقای دکتر، من ۲۷ سالمه و‌متاهل هستم امروز متوجه ترشح خونی تیره رنگ از نوک سینه چپم شدم ک به شدت نگرانم کرده علت این ترشح چی میتونه باشه تو رو خدا راهنماییم کنین

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Habibeh

ترشح خون: ترشح خون می تواند توسط یک تومور غیر سرطانی به نام پاپیلوم ایجاد شود که می تواند بافت داخل کانال پستان را تحریک کند. در موارد نادر، تخلیه خونی می تواند به علت سرطان پستان باشد. لذا لازم است به پزشک جراح زنان مراجعه نمایید.

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Habibeh

با سلام.

  پیوست ها
 

 1. ma

سلام اقاي دكتر من ١٩سالمه حدود يك هفته قبل يه ضربه شديدي به نوك سينه سمت چپم وارد شد ك خيليييي درد داشت الان نزديك عادت ماهيانمه ولي خيلي درد داره من هيچ وقت همچين درد شديدي نداشتم به حدي ك وقتي بهش دست ميزنم خيلي درد داره و سفت شده به نظرتون...

سلام اقاي دكتر من ١٩سالمه حدود يك هفته قبل يه ضربه شديدي به نوك سينه سمت چپم وارد شد ك خيليييي درد داشت الان نزديك عادت ماهيانمه ولي خيلي درد داره من هيچ وقت همچين درد شديدي نداشتم به حدي ك وقتي بهش دست ميزنم خيلي درد داره و سفت شده به نظرتون مشكل خاصي داره؟؟؟تورو خدا كمكم كنيد نگرانم به شدت...ممنون ازتون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ma

با سلام احتمال خون مردگی وجود دارد اگر ۴۸ ساعت از آن گذشته موضع را گرم نمایید اگر تنگی نفس دارید و با حرکت درد ایجاد می شود باید یک عکس از سینه بگیرید. لذا نزد پزشک بروید تا معاینه انجام شود.

  پیوست ها
 

 1. فاطیما هستم

سلام
من یه دختره 18ساله هستم
الان دو روزه سره سینه سمت چپم بشدت درد میکنه
و از اطراف ان مایع زرد و سفید میاد و احساس میکنم یک طرف سینه ام یه غده خیلی کوچک است

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    فاطیما هستم

با سلام نیاز به بررسی و اقدامات پاراکلینک می باشد نزد پرشک بروید تا معاینه انجام شود

  پیوست ها
 

 1. سیما

بسیار عالی

  پیوست ها
 

 1. شکیلا

سلام داکتر صاحب من 22 سالم است متحل هستم و بطور ناگهانی متوجع شدم که از نوک هر دو سینه هایم مایع غلیظ چسپناک با فشار دادن دست هایم میاید آیا کدام مشکل جدی نیست و یا خیر ؟ منتظر جواب هستم

  پیوست ها
 

 1. ریحان بانو

سلام خسته نباشید من ۲۳سالمه متاهلم ولی بچه ندارم امروزمتوجه شدم که بافشاردادن سینم ازش مایعی چسبناک خارج شدیکی ازسینه هام مایعش شیری رنگ ویکیش مایع سبزرنگ.بازهم عرض میکنم فشاردادم که مایع خارج شد آیا ترشح سبزرنگ علایم بیماری هاصی؟؟؟ممنون

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ریحان بانو

با سلام
شما باید تست پرولاکتین خون را انجام دهید و با پزشک متخصص غدد مشورت نمایید

  پیوست ها
 

 1. گلی

سلام ببخشید میشه مطلب در مورد ترشح خون از سینه در سن شانزده سالگی بگذارید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    گلی

اگر شما متوجه ترشح از نوک پستان شدید هیچ دلیلی برای وحشت وجود ندارد در حالی که ترشحات نوک پستان می تواند جدی باشد در اکثر موارد، طبیعی است و یا به دلیل یک بیماری جزئی است.
ترشح خونین از نوک پستان هرگز طبیعی نیست. نشانه های دیگری از این اختلال...

اگر شما متوجه ترشح از نوک پستان شدید هیچ دلیلی برای وحشت وجود ندارد در حالی که ترشحات نوک پستان می تواند جدی باشد در اکثر موارد، طبیعی است و یا به دلیل یک بیماری جزئی است.
ترشح خونین از نوک پستان هرگز طبیعی نیست. نشانه های دیگری از این اختلال عبارتند از ترشحاتی که فقط از یک پستان باشد و خود به خود بدون لمس کردن و یا محرک تخلیه شود.
رنگ ترشح معمولاً در تصمیم گیری ترشحات طبیعی یا غیر طبیعی کمک کننده نیست. هر دو ترشحات غیر طبیعی و نرمال نوک پستان می تواند روشن، زرد، سفید یا سبز رنگ باشد.
ترشح از نوک پستان عادی معمولاً در هر دو نوک سینه رخ می دهد و اغلب زمانی که نوک سینه ها به گونه ای فشرده شود رخ می دهد برخی از زنان که در مورد ترشحات پستان نگران هستند در واقع ممکن است علت آن را بدتر کند. آنها با فشردن نوک سینه برای چک کردن ترشح از نوک پستان بارها و بارها این کار را چک می کنند این کار مشکل را بدتر می کند.
نزد پزشک بروید تا مشخص کند که آیا ترشحات نوک پستان طبیعی (فیزیولوژیک) و یا غیر طبیعی (پاتولوژیک) است. حتی اگر دکتر شما تعیین کند تخلیه پستان شما غیر طبیعی است شما در ذهن خود این نکته را نگه دارید که این حالت پاتولوژیک ترشح نوک پستان جدی نیست و درمان می شود.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. نحله

درود بر شما.عذر میخوام یه سوال داشتم.من ۲۲سالمه و یچه هم ندارم اما عفونت سینه گرفتم،نمی دونید دلیلش چیه؟و آیا خطرناکه؟

  پیوست ها
 

 1. نازلی

ممنونم جواب خیلی از سوالاتمو گرفتم

  پیوست ها
 

 1. سایه

آموزنده بود ممنونم

  پیوست ها
 

 1. فرزان

عالی بود

  پیوست ها
 

 1. Lili

عالی تشکر از همه توضیحات

  پیوست ها
 

 1. حسین

سلام دکتر ممنون از مطالب سایتتون فوق العاده است

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search