پزشکی

درد شکم در سمت راست و بالا

درد شکم در سمت راست و بالادرد شکم سمت راست و بالا همراه با علائم اضافی باید بررسی دقیق تر انجام شود و هر گونه درد شدید و مقاوم به درمان یا همراه با علائم عفونت مانند تب یا لرز را باید بی درنگ با پزشک مشورت نمایید. درد شکم سمت راست و بالا، درد ربع فوقانی راست نیز نامیده می شود. اکثر مردم به درد شکم به عنوان " درد معده" اشاره دارند در صورتی که بسیاری از ارگان های مختلف در منطقه شکم وجود دارد و معده قطعاً یکی از آنها است. با این حال، معده به داخل روده کوچک و آن نیز به داخل روده بزرگ تخلیه می شود.

دیگر دستگاه های هاضمه شامل اندام هایی هستند که به شما در هضم، سوخت و ساز غذاها و داروها کمک می کند و آنها شامل کیسه صفرا، کبد و لوزالمعده می باشد. شما اساساً چند سیستم عروق خونی قابل توجه و مهم دارید که عرضه خون به اندامها را به عهده دارند و همه آنها از آئورت یا سیستم وریدی پیچیده شروع می شوند که خون در متابولیت اندام ها اکسیژن زدایی شده و سپس برای پردازش و آغاز حذف به کلیه یا کبد خواهد رفت.
طحال در سمت چپ شکم قرار گرفته است و به عنوان ربع فوقانی چپ شناخته شده است بنابر این اگر درد در سمت راست است شما لازم نیست که در مورد طحال خود نگران باشید. کلیه ها در یک فضایی واقع در پشت تمام ارگان های دیگر قرار گرفته است و آنها می توانند مقدار زیادی از درد را در سمت خود ( سمت شکم، به سمت عقب) و یا در پشت باعث شوند. عفونت مثانه سبب درد در قسمت پایین شکم ( لگن ) می شود. منطقه لگن در وسط استخوان واقع در دو طرف و پایین شکم می باشد. زنان دارای دیگر اندام ها در لگن، از جمله رحم و تخمدان هستند در واقع گاهی اوقات تجربه درد در ربع فوقانی راست را دارند.

علل درد شکم در سمت راست بالا

درد ربع فوقانی راست می توانید انواع علل داشته باشد این علل معمولاً به ارگان زمینه، بافت، عضله و یا به ندرت استخوان مرتبط است درد ممکن است از چند مکان در خارج از شکم به ربع فوقانی راست ارجاع داده شود.
اختلالات کبدی. علل احتمالی درد شکم سمت راست بالا می تواند بیماری کبدی باشد هپاتیت A یکی از علل درد ربع فوقانی و راست است که در اثر مصرف غذای آلوده شده به مدفوع ( در اثر نشستن درست بعد از توالت ) رخ می دهد. هپاتیت B، C و انواع دیگر از هپاتیت منتقله از راه خون می تواند زردی، درد ربع فوقانی راست، تهوع، استفراغ و سبب از دست دادن اشتها می شود.
اختلالات کیسه صفرا. اختلالات کیسه صفرا شامل سنگ کیسه صفرا یا اسپاسم، پانکراتیت ( التهاب لوزالمعده ) و اختلالات کلیوی.
بیماری های معده. برخی از افراد مبتلا به درد مزمن شکمی تجربه آن را دارند و برخی از علل شامل بیماری کرون یا کولیت اولسراتیو نیز سبب آن است.
اختلالات قلب و عروق. گاهی اوقات، مشکلات قلبی عروقی می تواند سبب درد شکم شود به عنوان مثال، برخی از مردم با تجربه حمله قلبی ممکن است دچار درد در شکم خود نیز بشوند هر چند آنها به احتمال زیاد تجربه احساس ناراحتی در قفسه سینه و بالای دستان، گاهی اوقات با انتشار به فک یا گردن را دارند.
بیماری های تنفسی. همچنین یک بیماری تنفسی مانند ذات الریه، ممکن است در یکی از لوب های تحتانی ریه های شما واقع شده باشد و این ممکن است درد شکم به نظر آید شما سایر علائم تنفسی را نیز دارید با این حال، دکتر شما دلایل درد شکم را از مشکلات تنفسی رد می کند.
بیماری التهابی لگن. بیماری التهابی لگن یک عفونت شدید رحم است که توسط باکتری ایجاد می شود معمولاً انتقال جنسی است و از طریق مجرای واژن به گردن رحم ( دهانه رحم ) به رحم صعود خواهد کرد درد ربع فوقانی راست ممکن است اشاره به این عفونت باشد بیماری التهابی لگن معمولاً با ترشحات واژن همراه است.
عفونت. شامل عفونت در هر نقطه از دستگاه گوارش یا لگن می باشد شروع ناگهانی درد شکم همراه با تهوع، استفراغ یا اسهال، ممکن است به علت مسمومیت غذایی، که می تواند از انواع باکتری ها و ویروس های مختلف و مضر که معمولاً با خوردن مواد غذایی آلوده رخ می دهد.
بارداری. بارداری می تواند سبب درد ربع فوقانی و راست شکم با فشار دادن محتویات شکم شما به بالاتر شود زنان باردار ممکن است مشکلاتی با هضم در اثر عدم تعادل هورمونی و یا در نتیجه جابجایی مکانیکی دستگاه هاضمه در اثر رحم در حال رشد داشته باشند در مرحله ی دوم بارداری، برخی از زنان پره اکلامپسی را تجربه می کنند که این بیماری هنگامی که باعث درد ربع فوقانی راست شود بسیار جدی است این بیماری در ابتدا توسط فشار خون بالا، تورم در پا و پایین پاها مشخص می شود.
پزشک شما باید هر درد شکمی در دوران بارداری را به عنوان یک مشکل جدی در نظر بگیرد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

عوارض درد شکم در سمت راست بالا

شدید ترین عوارض درد شکم سمت راست و بالا شامل آبسه است آبسه مجموعه ای از چرک در اثر یک عفونت شکم است و ممکن است در کبد و کیسه صفرا باشد برای هر آبسه باید جراحی درناژ انجام شود چرا که آبسه دیواری غیر فعال دارد و معمولاً به درمان با آنتی بیوتیک پاسخ نمی دهد.
عوارض به خصوص نگران کننده درد شکم سمت راست و بالا در اثر هپاتیتC ، B یا دیگر هپاتیت منتقله در خون ( به عنوان غیرB ، غیر C شناخته شده ) همچنین می تواند شامل "کبد چرب" باشد و در صورت عدم درمان، به فیبروز و یا سخت شدن کبد پیشرفت کرده و در نهایت به بیماری شدید و سیروز پیشرفته پایانی تبدیل می شود.
بیماری کیسه صفرا که می تواند یک کیسه صفرا آلوده باشد که به عنوان کلانژیت پیشرفته شناخته شده است و سبب لرز، درد ربع فوقانی راست و حالت تهوع و یا استفراغ می شود.
اگر شما گاستریت شدید دارید در اثر پیشرفت بیماری زخم معده، زخم واقع در انتهای معده یا نزدیک (پروگزیمال) انتهای روده کوچک، می تواند سوراخ شده و منجر به درد شدید، خونریزی، شوک، پریتونیت یا یک عفونت از کل شکم شود که این یک اورژانس جراحی است.
درد در شکم می تواند با علائم دیگری مانند تهوع یا استفراغ همراه باشد همچنین در مورد عفونت مثانه درد می تواند همراه با ادرار کردن باشد یا اگر شما گاستریت یا زخم دارید ممکن است مدفوع تیره داشته باشید که می تواند حضور خون مخفی در اجابت مزاج را نشان دهد.
همچنین شما می توانید نفخ و گاز بیش از حد و یا اسهال داشته باشید و یا در مورد مشکلات تنفسی، ممکن است تنگی نفس نیز وجود داشته باشد.

درمان درد شکم در سمت راست بالا

اگر درد که برای شما ظاهر شده است علائم آن مانند یبوست یا احساس دفع گاز باشد و برای شما آشنا هستند شما باید مصرف آب خود را افزایش دهید و سعی کنید از فیبر در رژیم غذایی خود استفاده کنید
و عوامل احتمالی درد شکم باید بی درنگ توسط یک پزشک ماهر ارزیابی شود. اگر شما سابقه این درد شکم را داشته اید و می توانیدعلائم رایج این بیماری را تشخیص دهید ممکن است یک رویکرد محافظه کارانه تر را در نظر بگیرید. این همیشه مهم است که آگاه باشید درد ربع فوقانی راست ممکن است با شرایط تهدید کننده زندگی نسبتا ناچیز همراه باشد و اگر درد ربع فوقانی راست غیر معمول از حالت طبیعی است و یا همراه با سایر نشانه است دریغ نکنید و به دنبال مشاوره از یک پزشک باشید
در شروع ناگهانی درد شدید همراه با تب، لرز، تهوع یا استفراغ با پزشک مشورت کنید. هر گونه علائم دیگر، از جمله درد هنگام ادرار کردن، زردی ( زرد شدن پوست و یا در سفید پوستان زردی چشم )، درد شدید پشت همراه با درد قفسه سینه، عرق کردن، یا اسهال شدید برای طولانی تر از یک روز باید به نزد پزشک محلی خود یا بی درنگ به بخش اورژانس بروید. درد شکم حاد نیاز به مداخله جراحی دارد.
مطالب مرتبط

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (50)

رتبه 5 از 5 بر مبنای 12 رای

 1. Omid

با سلام خدمت شما،من 33سال سن دارم =جدیدا درد در سمت راست بالا چهار انگشت زیر دنده دارم که با فشار دادن این قسمت زیر شکمم درد میگیره، یکم استرس دارم اگر براتون مقدور هست بفرمائید ممنون میشم،اسهال ،2بار شدم خوب شد ،تب ندارم ،تهوع ندارم.اشتهام هم...

با سلام خدمت شما،من 33سال سن دارم =جدیدا درد در سمت راست بالا چهار انگشت زیر دنده دارم که با فشار دادن این قسمت زیر شکمم درد میگیره، یکم استرس دارم اگر براتون مقدور هست بفرمائید ممنون میشم،اسهال ،2بار شدم خوب شد ،تب ندارم ،تهوع ندارم.اشتهام هم خوبه،با تشکر...

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. امیر
 1. 5 / 5

سلام جناب اقای دکتر روزی ۲ بار بالای شکمم درد میگیره و اسهال دارم اندوسکپی و سنوگرافی و ازمایش هم رفتم هیچ مشکلی نبود الانم هم خوب نشدم راه درمانش چیست .تشکر از لطف شما.

  پیوست ها
 

 1. ابراهیم

سلام با عرض خسته نباشید چند روزیه سمت راست بالای شکمم درد میکنه امونمو بریده زیر دنده سمت راستم نزدیک پهلو انگار یه چیزی منقبض میشه که باعث درد میشه موقعی که نفس عمیق میکشم همون نقطه درد میگیره سونوگرافی ازشکم و لگن انجام دادم مشکلی دیده نشد در...

سلام با عرض خسته نباشید چند روزیه سمت راست بالای شکمم درد میکنه امونمو بریده زیر دنده سمت راستم نزدیک پهلو انگار یه چیزی منقبض میشه که باعث درد میشه موقعی که نفس عمیق میکشم همون نقطه درد میگیره سونوگرافی ازشکم و لگن انجام دادم مشکلی دیده نشد در اخر دکتر داخلی فقط برای تسکین درد هیوسین برام تجویز کرد هر۸ساعت ۱عدد وقتی قرص میخورم دردم خفیفه ولی اگه از وقتش بگذره درد طاقت فرسا میشه علائم دیگه ای ندارم در ضمن پر فشاری خون دارم و قرص والزومیکس و متورال مصرف میکنم. راستی ۴۵ سالمه. ممنون میشم راهنماییم کنید . راستی بعضی موقع سمت راست قفسه سینم درد میکنه.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ابراهیم
 1. 5 / 5

سلام باید از نظر سنگ کیسه صفرا بررسی انجام شود نزد متخصص گوارش بروید تا معاینه انجام شود

  پیوست ها
 

 1. سعید

سلام.
بنده مدتی بعد از خوردن غذا، دچار سنگینی میشدم و احساس میکردم توی معده گاز زیادی وجود داره...، و الان چند روزه دچار درد در ناحیه بالا سمت راست دقیقا زیر قفسه سینه شدم... برخی ساعات درد میگیره. و الان شدید تر شده و درد به پشت ناحیه داره...

سلام.
بنده مدتی بعد از خوردن غذا، دچار سنگینی میشدم و احساس میکردم توی معده گاز زیادی وجود داره...، و الان چند روزه دچار درد در ناحیه بالا سمت راست دقیقا زیر قفسه سینه شدم... برخی ساعات درد میگیره. و الان شدید تر شده و درد به پشت ناحیه داره میرسه.
از اونجایی که نوشابه مصرف میکنم ممکنه کبد اسیب دیده باشه یا گاز معده هستش ؟

ممنون.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سعید
 1. 5 / 5

سلام درد می تواند مرتبط با کبد نیز باشد ولی از آنجاییکه این درد به پشت هم کشیده می شود از نظر پانکراس نیز باید بررسی شوید لذا لازم است نزد پزشک بروید تا تست های کبدی و آنزیم های پانکراس برایتان درخواست شود اگر مشکلی نداشت باید از نظر گوارش بررسی شوید

  پیوست ها
 

 1. معین

سلام من حین دویدن در مدت طولانی درد سمت راست بالای شکم رو احساس میکنم و کمی بعد از توقف این درد بر طرف میشه ایا با این وجود مشکلی دارم ؟؟؟

  پیوست ها
 

 1. محمود
 1. 5 / 5

سلام وقت بخیر خسته نباشی به شما
من هروقت دارو یا قرص میخورم سمت راست شکمم به شدت درد میگیره خیلی اذیت میکنه
به نظر شما راهکاری هست ایا ازکلیه هست
ممنون میشم جواب بدید

  پیوست ها
 

 1. ابراهیم
 1. 5 / 5

سلام خسته نباشید...من چند هفته یی مبشه که از درد در قسمت بالای شکمم در سمت راست که به کمرمم میزنه رنج میبرم در حالت ایستاده بدترم در حالت نشستن بهتر....۶ سال پیش هم کیسه صفرام رو در اوردم ...دو بار هم واریکوسل سمت چپ عمل کردم یه سالی هم میشه که...

سلام خسته نباشید...من چند هفته یی مبشه که از درد در قسمت بالای شکمم در سمت راست که به کمرمم میزنه رنج میبرم در حالت ایستاده بدترم در حالت نشستن بهتر....۶ سال پیش هم کیسه صفرام رو در اوردم ...دو بار هم واریکوسل سمت چپ عمل کردم یه سالی هم میشه که بعضی وقتا بیضه ی راستم درد دارم آیا واریکوسل ربطی به درد قسمت بالای راست شکمم داره..ممنون میشم راهنمیاییم کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ابراهیم
 1. 4.5 / 5

باسلام درد بالای سمت راست بیشتر مربوط به کبد و معده است ولی درد های بیضه نیز می تواند باعث درد شکم شود به پزشک مراجعه نمایید تا معاینه انجام شود

  پیوست ها
 

 1. مریم

با سلام بنده هفته ی هشتم بارداری هستم تقریبا دو سه هفته میشه قسمت فوقانی سمت راست شکمم میپره جوری که از روی لباسم پیداست و یک گرفتگی مداوم در این ناحیه احساس میکنم .به نظرتون چه مشکلی داره ؟

  پیوست ها
 

 1. حسن
 1. 5 / 5

سلام
من چندسال پيش بعدازتزريق خون دريگ عمل جراحي به هپاتيت cمبتلاشدم كه مدت ١٧ماه آمپول اينترفرم وقرص ريوروارين معالجه شدم
الان مدتي است كه سمت راست شكم من سوزش دارد آيا ميتواند كبد باشد
درآزمايش خون آنزيمها ي كبد يكي ٢٣وديگري ١٨بوده وسنوگرافي...

سلام
من چندسال پيش بعدازتزريق خون دريگ عمل جراحي به هپاتيت cمبتلاشدم كه مدت ١٧ماه آمپول اينترفرم وقرص ريوروارين معالجه شدم
الان مدتي است كه سمت راست شكم من سوزش دارد آيا ميتواند كبد باشد
درآزمايش خون آنزيمها ي كبد يكي ٢٣وديگري ١٨بوده وسنوگرافي كبد كفت يك كيست درلب راست به اندازه ٢٠در٢٣وجود دارد
آيااين سوزش مربوط به اينها مي باشد لطفا راهنمايي كنيد سپاسگزارم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. فهيمه

سلام. من 20روزه سمت راست پهلوم درد گرفت هرچی سونو و آزمایش دادم مشکلی نداشته ولی از اون روزه به کوچکترین بادی حساس شده ودرد میگیره و فشارمم از اون روزه بالاست گاهی پایین میاد گاهی بالاست،سونو از کل شکم دادم گفت فقط صفرا یه پولیپ خیلی کوچک...

سلام. من 20روزه سمت راست پهلوم درد گرفت هرچی سونو و آزمایش دادم مشکلی نداشته ولی از اون روزه به کوچکترین بادی حساس شده ودرد میگیره و فشارمم از اون روزه بالاست گاهی پایین میاد گاهی بالاست،سونو از کل شکم دادم گفت فقط صفرا یه پولیپ خیلی کوچک داره،متخصص قلب رفتم نفرولوژ رفتم ولی واقعا پهلوم درد میکنه و فشارمم بالا میره

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    فهيمه
 1. 5 / 5

با سلام اگر درد پهلوی راست دارید و فشارخون بالا هم به همراه دارید به متخصص داخلی مراجعه نمایید تا در صورت نیاز یک ct اسکن شکم برایتان انجام شود

  پیوست ها
 

 1. مهلا

سلام روز بخیر

۳ماه میشد سمت راست و پایین شکمم درد میکرد گاهی ولی توجه نمیکردم حالا چند وقتیه خیلی بیشتر شده گاهی قسمت پشت هم درد میکنه دکتر رفتم گفت فکر نکنم چیز جدی باشه و سونوگرافی نوشت ولی حالا حالا نوبتم نمیشه انقدر بهش فکر میکنم که...

سلام روز بخیر

۳ماه میشد سمت راست و پایین شکمم درد میکرد گاهی ولی توجه نمیکردم حالا چند وقتیه خیلی بیشتر شده گاهی قسمت پشت هم درد میکنه دکتر رفتم گفت فکر نکنم چیز جدی باشه و سونوگرافی نوشت ولی حالا حالا نوبتم نمیشه انقدر بهش فکر میکنم که یعنی چی میتونه باشه دارم دیوونه میشم

این علائم هایی مثل تب و حالت تهوع روهم قبلا که نداشتم ولی الان یه هفتست سرما خورده شدم نمیدونم این تب مال سرما خوردگی یا کلیه و اینا

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مهلا
 1. 5 / 5

با سلام این درد ها می تواند با احتمال بیشتر مربوط به سنگ کلیه و یا آپاندیسیت مزمن و یا کیست تخمدان (در خانم ها) باشد برای تشخیص نیاز به معاینه توسط پزشک می باشد

  پیوست ها
 

 1. امیرحسین

سلام اقای دکتر خسته نباشید.من ۱۷ سالمه و تقریبا ۸ ماه هست ک سمت راست شکمم پایین قفسه سینه ب طوری درد همیشگی دارم ک برام عادی شده و در هفته حداقل ۴ بار درد شدید میشود. هیچکدام از این علائم را ک گفتید ندارم و ب پزشک هم چندین بار مراجعه کردم با وجود...

سلام اقای دکتر خسته نباشید.من ۱۷ سالمه و تقریبا ۸ ماه هست ک سمت راست شکمم پایین قفسه سینه ب طوری درد همیشگی دارم ک برام عادی شده و در هفته حداقل ۴ بار درد شدید میشود. هیچکدام از این علائم را ک گفتید ندارم و ب پزشک هم چندین بار مراجعه کردم با وجود ازمایش های زیادی ک انجام دادم میگن ک هیچ مشکلی ندارم.فقط یکی از همکاراتون گفت ک شاید ب دلیل غلظت خونم باشه ک نزدیک ب ۱۸ هستش غلظت خونم و من هیچ مصرف دخانیاتی ندارم..ایا شما مشکل من رو میدونید ک چی هستش

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    امیرحسین
 1. 4.5 / 5

با سلام شما یک سونوگرافی از کبد انجام دهید اگر مشکلی نبود برای تشخیص مشکل معده به پزشک متخصص گوارش مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. زهرا.
 1. 5 / 5

سلام خسته نباشید.
من همیشه درد معده دارم همراه با نفخ شکم. یه مدته که طرف راست شکمم درد میکنه.?

  پیوست ها
 

 1. امین

سلام مدت چند وقته سمت راست شکمم درد و تیر کشیدن احساس میکنم .ووقتی که غذا میخورم دراز میکشم درد بیشتر میشه .نع تب دارم ن لرز فقط یه مدت یبوست بودم که اونم خوب شدم ولی همچنان درد دارم

  پیوست ها
 

 1. علی قادری

سلام مدتی است دردی در زیر قفسه سینه سمت راست دارم بعد از آزمایش سونوگرافی فهمیدم کبد چرب گرید ۲ دارم با استفاده از دارو و ورزش به گرید ۱ رساندم ولی درد یک مقدار به سمت پایین تر امده و کم نشده میخواستم ببینم علت درد همیشگی خفیف میتونه مهم باشه در...

سلام مدتی است دردی در زیر قفسه سینه سمت راست دارم بعد از آزمایش سونوگرافی فهمیدم کبد چرب گرید ۲ دارم با استفاده از دارو و ورزش به گرید ۱ رساندم ولی درد یک مقدار به سمت پایین تر امده و کم نشده میخواستم ببینم علت درد همیشگی خفیف میتونه مهم باشه در ضمن حالت تهوع و تب ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    علی قادری
 1. 4.5 / 5

با سلام با ورزش پیاده روی و رژیم غذایی مناسب کبد چرب را درمان کنید نزد پزشک گوارش بروید تا علت درد دائم سمت راست بررسی شود

  پیوست ها
 

 1. هادیسام

سلام آقای دکتر من الان دو هفته است قسمت راست و بالای شکمم کمی ورم کرده و درد میکنه و گاهی تپش قلب میگیرم که چندبار رفتم دکتر گفتن از استرسه گاهی تب میکنم و حالت تهوع میگیرم مدفونمم سبز تیره است ولی اشتهام خوبه و ورزشکارم من چم شده آقا دکتر چرا...

سلام آقای دکتر من الان دو هفته است قسمت راست و بالای شکمم کمی ورم کرده و درد میکنه و گاهی تپش قلب میگیرم که چندبار رفتم دکتر گفتن از استرسه گاهی تب میکنم و حالت تهوع میگیرم مدفونمم سبز تیره است ولی اشتهام خوبه و ورزشکارم من چم شده آقا دکتر چرا خوب نمیشم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. احمد

سلام.بنده مدت یکسال هست که در ناحیه زیردنده های سمت راست و همون ناحیه از پشت درد نسبتا دائمی دارم..که با نشستن و رانندگی کردن بیشتر میشه.اوایل پیش دکتر رفتم گفت احتمالا زونا بدون تبخال باشه.ولی متاسفانه ازترس اینکه مشکل حاد کبدی باشه میترسم برم...

سلام.بنده مدت یکسال هست که در ناحیه زیردنده های سمت راست و همون ناحیه از پشت درد نسبتا دائمی دارم..که با نشستن و رانندگی کردن بیشتر میشه.اوایل پیش دکتر رفتم گفت احتمالا زونا بدون تبخال باشه.ولی متاسفانه ازترس اینکه مشکل حاد کبدی باشه میترسم برم دکتر.البته وزنم بیشترشده و یبوست هم مدتی خیلی حاد بود ولی الان بهترشده.
ممنون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. محمد

با سلام
تقریبا ۱ ماه است ک دچار اینکار شده ام و در این ۱ ماه گاهی ن بیشتر گاه خیلی کم سمت راست شکمم
یه سانت پایین استخون قفسه سینه درد میگیرد و بیشتر موقع خواب ک در لهافم حضور دارم این درد ب بدن می آید ترس از این دارم ک سنگ کلیه باشد

...

با سلام
تقریبا ۱ ماه است ک دچار اینکار شده ام و در این ۱ ماه گاهی ن بیشتر گاه خیلی کم سمت راست شکمم
یه سانت پایین استخون قفسه سینه درد میگیرد و بیشتر موقع خواب ک در لهافم حضور دارم این درد ب بدن می آید ترس از این دارم ک سنگ کلیه باشد

خواهشا راهنمایی کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. نگین

سلام مادر بنده سال گذشته بالاپاروسکوپی کیسه صفراشون برداشته شد و حدود یک ماه بعد از اون درد پهلوی راست خصوصا وقتی به پهلوراست میخوابن دارن همراه بانفخ و بادکردن شکم.کبدشون هم چربه گرد۲.علت این درد چیه خیلی اذیت میشن.سونو هم چیزی نشون نداد.

  پیوست ها
 

 1. امیر

باسلام چند روزی سمت راست شکمم درد میکنه یکبار بالاش یکبار پایین یکبارم پشت فقط سمت راست بعضی اوقاتم زیر شکمم ،کنار نافم همون سمت راست درد میگیره
یبوستم شدم خیلی میترسم ممنون میشم راهنماییم کنین

  پیوست ها
 

 1. Mahsa

سلام . من چند روزی هست سمت راست بالای شکمم درد میکنه و زمانیکه نفس میکشم بیشتر میشه دردم و حتی گاهی انگار قسمت راست شکمم از قسمت ناف ب سمت پهلو احساس کشیدگی میکنم شما میتونید راهنماییم کنید که علتش چیه؟؟؟

  پیوست ها
 

 1. غفورنيا

سلام
سمت راست شكمم زير سينه مرتب تيك عصبي ميزند به نظر شما مشكل چيست

  پیوست ها
 

 1. شهر ه

بعداز ماه رمضان سمت راست پایینتراز دندهدرد گرفت خوب شدم درحدود یک ماه است ورم میکند باکمی درد سونوگرافی رفتم گفتن چیزی نیست درمدفوع خون نیست دردسشوییبایدبافشارتخلیه بشودچربی خونم۲۰۶هستوبعدازغذا کمی نفخ دارم

  پیوست ها
 

 1. Masoud

سلام چند روز در بالا سمت راست احساس تیرکشیدن میکنم یه خط ۵سانتی زیر سینه فقط چند ساعت بیش‌تر طول نمیکشه

  پیوست ها
 

 1. مریم صالحی


سلام خسته نباشی من چند هفته ایه که یه سوزش ناگهانی در پهلویه سمت راسه نزدیکه معده دارم که هر از چند گاهی اتفاق میفته سونوگرافیم رفتم کبد و کیسه صفرا مشکل ندارن لطف میکنید یه راهنمایی کنید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مریم صالحی

سلام
احتمال زخم معده وجود دارد به پزشک گوارش مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. بنده خدا

سلام 3روزی است ک درددرناحیه راستوب سمت چپ سوزش ادارحالت تهوع وگاهی لرز علت چیست؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    بنده خدا

با سلام
احتمال سنگ کلیه همراه با عفونت وجود دارد به پزشگ مراحعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. محمد

باسلام و خسته نباشیدمدتی است که درد شدید در ناحیه شکم احساس میکنم که به ترتیب پهلوی راستم به سمت پایین درد میگیرد علت چیست؟؟؟؟

  پیوست ها
 

 1. نیما کبیری

با تشکر از مطالب خوبتون من قرص اولتاپ استفاده کردم برای سوزش معده ام و هیج گونه عوارضی برای من نداشت
با سلام با تشکر از مطالب سایت شما که به من خیلی کمک کرد من جدیدا از قرص ultop استفاده میکنم و خیلی راضی هستم و هیچگونه عوارضی روی من نداشته است

  پیوست ها
 

 1. حسین

باسلام.10سالی هست که سمت راست شکم به بالا درد می کند.و این درد از سمت راست شروع و به کل شکم و به قسمت بالا سمت چب(قلب)کشیده می شود.با سرما و خوردن بستنی فالوده یا اب یخ تشدید می شود و با گرم کردن به مرور ارام میگیرد.
علت چیست؟ باید چه کنم؟
باتشکر

  پیوست ها
 

 1. محمد

چند وقتی درد زیر شکم سمت راست اذیتم می کند احساس سوزش هم دارد

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محمد

با سلام
برای پاسخ نیاز معاینه می باشد

  پیوست ها
 

 1. مینا

ممنونم

  پیوست ها
 

 1. زهرا

ممنون از راهنمایی شما بزرگوار

  پیوست ها
 

 1. مریم

ممنون از توضیحات کاملتون

  پیوست ها
 

 1. مهدی

باسلام من یه چندوقته سمت چپ شکمم زیردنده هام درد دارد رفتم پیش دکتر داخلی سونو کامل شکم نوشت توسونو کلیه وکبد وطحال سالم بودن بعدش رفتم پیش دکتر گوارش یه سری دارو برا معده نوشت برام اندوسکوپی وکونولوسکوپی نوشت گفت اگه دوست داری انجام بده ؟ حالا...

باسلام من یه چندوقته سمت چپ شکمم زیردنده هام درد دارد رفتم پیش دکتر داخلی سونو کامل شکم نوشت توسونو کلیه وکبد وطحال سالم بودن بعدش رفتم پیش دکتر گوارش یه سری دارو برا معده نوشت برام اندوسکوپی وکونولوسکوپی نوشت گفت اگه دوست داری انجام بده ؟ حالا سوالم اینه اندوسکوپی وکونولوسکوپی انجام بدهم چون دکتر گفت اگه دوس داری انجام بده ؟ باتشکر لطفا راهنمای کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. صابر

ممنون خیلی برام مفید بود.

  پیوست ها
 

 1. فرید

ممنون از زحماتتون ؛مفید بود

  پیوست ها
 

 1. نارسیس

ممنون از راهنمایی پر فایده شما.موفق باشید

  پیوست ها
 

 1. محمد

ممنون از راهنمایتان اقای دکتر.

  پیوست ها
 

 1. عباس

عالي بود متشکرم

  پیوست ها
 

 1. مهدی

ممنون

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search