پزشکی

درمان های خانگی هموروئید - بواسیر

درمان خانگی بواسیرهموروئید یک رگ خونی متورم و ملتهب در رکتوم یا ناحیه مقعد است این در اثر افزایش فشار در ناحیه لگن و مقعد ایجاد می شود یبوست مزمن و اسهال مزمن از علل شایع بواسیر هستند زنان در مراحل بارداری به عنوان افرادی که اضافه وزن دارند نیز حساس می باشد.

مقاربت مقعد گاهی اوقات می تواند باعث هموروئید شده و زخم می تواند داخلی یا خارجی باشد هموروئیدهای داخلی در داخل رکتوم رخ می دهند اگر آنها به اندازه کافی بزرگ باشند و یا به اندازه کافی نزدیک به مقعد باشند آنها ممکن است در طول اجابت مزاج متورم شوند.
هموروئیدهای خارجی در منطقه باز اطراف رکتوم رخ می دهد اگر آنها به شدت تحریک شوند و لخته در زیر پوست ایجاد شود آنها می توانند یک توده سخت ایجاد کنند که به آن هموروئید ترومبوزه نامیده می گویند.
در صورت شک به یک هموروئید، آن مهم است که نشانه های این بیماری را بدانید در اینجا نشانه ای از بواسیر داخلی و خارجی می باشد.
هموروئیدهای داخلی: بارز ترین علامت هموروئیدهای داخلی خونریزی روشن همراه با اجابت مزاج است شما خون قرمز روشن را در هنگام تمیز کردن خودتان می بینید در اغلب موارد، آنها باعث درد نمی شود.
هموروئیدهای خارجی: هموروئیدهای خارجی سبب خارش و سوزش در ناحیه مقعد می شود آنها اغلب باعث درد و گاهی اوقات خونریزی به ویژه هنگام پاک کردن پس از اجابت مزاج می شوند گاهی اوقات، نشستن با بواسیر خارجی بسیار ناراحت کننده است.
در حالی که بواسیر معمولاً جدی نیست خونریزی از رکتوم می تواند با دیگر شرایط وخیم جسمی از جمله سرطان روده بزرگ یا مقعد، دیورتیکولیت و یا یک عفونت باکتریایی همراه باشد اگر شما تجربه هر نوع خونریزی رکتال جدید را دارید این مهم است که با دکتر خود تماس بگیرید و درمان صحیح انجام دهید.

درمان هموروئید ( بواسیر ) در خانه

منطقه را تمیز نگه دارید. هر چند که پاک کردن ناحیه مقعد می تواند دردناک باشد به آرامی آن را با یک لیف حمام نرم، آب گرم و صابون ملایم بشویید.
کرم هیدروکورتیزون، مسکن موضعی مانند لیدوکایین یا بنزوکائین استفاده نمایید.  
آلوئه ورا: آلوئه ورا روان کننده و تسکین دهنده است شما می توانید ژل آلوئه ورا از داروخانه خرید نمایید و در موضع بمالید.
سرکه: سرکه سفید و یا سرکه سیب می تواند به تسکین خارش، سوزش و التهاب کمک کند یک توپ پنبه با سرکه خیس کنید و به موضع بمالید.
هیدراته بمانید: آب قابل شرب مدفوع شما را نرم می کند و نیاز به فشار در هنگام دفع را کاهش می دهد هنگامی که شما گمان یک هموروئید دارید مصرف آب خود را به هشت تا 10 لیوان آب در روز افزایش دهید.
فیبر بیشتری مصرف کنید. فیبر یکی دیگر از نرم کننده های مدفوع بسیار عالی است شما می توانید آن را با خوردن غذاهای با فیبر بالا یا با استفاده از یک مکمل فیبر و یا هر دو به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
حبوبات بیشتر، غلات سبوس دار، دانه ها، میوه ها و سبزیجات بخورید.
شما می توانید از داروهای بدون نسخه مانند مکمل های پسیلیوم مانند Citrucel یا موسیل استفاده نمایید.
نشستن در وان آب گرم. آب گرم تسکین دهنده هموروئید است اطمینان حاصل کنید که آب گرم است نه داغ.
اضافه کردن مواد تسکین دهنده در وان آب گرم.  آب گرم به تنهایی تسکین دهنده خواهد بود اما شما می توانید نمک طعام، نمک فرنگی اصل، بابونه، بومادران و کالندولا را به آن اضافه نمایید.
بعد از هر اجابت مزاج 20 دقیقه در وان آب گرم بنشینید.
به آرامی ناحیه تناسلی را با یک حوله نرم خشک کنید.
کمپرس سرد. بسته یخ و یا کمپرس سرد تورم، التهاب و درد را کاهش می دهد بسته یخ را در ناحیه مقعد به مدت 15 دقیقه قرار داده و یا فشرده سازی نمایید و دو تا سه بار در روز تکرار کنید.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

اقدامات برای پیشگیری از عود مجدد بواسیر

هنگامی که بواسیر شفا یافت شما می توانید اقداماتی را برای جلوگیری از عود مجدد انجام دهید برخی از پیشنهادات مانند حفظ یک رژیم غذایی پر فیبر و نوشیدن مقدار زیادی آب. در اینجا برخی از ایده های دیگر بیان می شود.
هنگامی که نیاز به توالت دارید به دشتشویی بروید و مدفوع خود را نگه ندارید زیرا نگه داشتن مدفوع سبب سفت و خشک شدن آن در راست روده می شود و اجابت مزاج را مشکل می کند.
زمان زیادی در توالت صرف نکنید. صرف مدت زمان طولانی و نشستن در دستشویی سبب فشار در ناحیه مقعد می شود بیش از 10 دقیقه در توالت ننشینید اگر شما یبوست دارید خود را تمیز کرده استراحت کنید و مقداری آب بنوشید و یک پیاده روی داشته باشید و سعی کنید دوباره برای اجابت مزاج بروید.
از دست دادن وزن. اگر اضافه وزن عامل بواسیر شما است از دست دادن وزن ممکن است به شما کمک کند.
بیشتر ورزش کنید. ورزش عملکرد روده را تحریک  کرده و دفع مدفوع را آسانتر می کند. سعی کنید 20 دقیقه در روز تمرین هوازی متوسط داشته باشید. راه رفتن یک روش عالی برای شروع است. اگر شما یک کار کم تحرک دارید در هر ساعت بلند شده و در اطراف راه بروید ورزش بیشتر همچنین می تواند به شما در از دست دادن وزن کمک کند.
ایجاد تغییرات در رژیم غذایی برای کمک به نرم کردن مدفوع. مدفوع نرم تر به معنی کمتر زور زدن است فشار کمتر بر روی ناحیه مقعد وارد شده و زمان کمتری صرف نشستن در توالت می شود تغییرات رژیم غذایی به معنای هر دو اضافه کردن، حذف و یا کاهش مصرف غذاهای خاص می باشد در اینجا چند نمونه عبارتند از:
غذاهای برای اضافه کردن: شامل مقدار زیادی آب، آلو یا آب آلو، بذر کتان زمینی، غذاهای با اسیدهای چرب امگا، سبزیجات، سبزیجات خام و میوه می باشد.
غذاهای برای حذف و یا کاهش: شامل غذاهای سرخ شده، کربوهیدرات های تصفیه، محصولات لبنی و سدیم می باشد.
ایجاد تغییرات در رژیم غذایی برای حمایت از سلامت رگ های شما است بسیاری از غذاها و گیاهان حاوی ترکیبات هستند که سلامت ورید با تقویت دیواره رگهای خونی را پشتیبانی کند. برخی از این غذاها و گیاهان نیز التهاب را کاهش می دهند که عبارتند از:
فلاونوئیدها (موجود در مرکبات، توت سیاه، گیلاس و بسیاری از میوه ها و سبزیجات دیگر)
گیاه دارویی کوله خاص  Butcher's broom
شاه بلوط هندی
درخت جینکو بیلوبا
کالندولا
گاهی ممکن است با رعایت موارد گفته شده بواسیر بهبود پیدا نکند لذا در موارد زیر به پزشک مراجعه نمایید.
طول مدت علایم: اگر خونریزی و درد به طور معمول پس از دو تا سه روز حل و فصل نشود. اگر این علائم طولانی تر از یک هفته شد با دکتر خود تماس بگیرید.
زمان علائم: خونریزی از بواسیر معمولاً تنها با حرکات روده رخ می دهد. اگر شما در حال تجربه خونریزی مقعدی در هر زمان دیگر هستید با دکتر خود تماس بگیرید.
تغییرات در علائم: تغییرات در علائم شما می تواند به معنای بدتر شدن وضعیت شما باشد. همچنین می تواند به این معنی باشد که مشکل دیگری وجود دارد. اگر خونریزی از روشن به قرمز تیره تغییر کرد با دکتر خود در اسرع وقت تماس بگیرید.
شدت علائم: اگر شما در منزل هموروئید را درمان کردید بواسیر شما باید بهبود یابد. اگر علائم شما بدتر یا شدید شوند با دکتر خود تماس بگیرید.

توصیه های بیشتر

روغن نارگیل یک مرطوب کننده طبیعی است که همچنین ممکن است به علایم هموروئید کمک کند. اعمال روغن نارگیل ممکن است باعث کاهش تحریک و تورم شود و همچنین ممکن است باعث کاهش میل به خراش شود.
پوسته اسفرزه
پوسته Psyllium منبع طبیعی فیبر خالص است که به صورت پودر به فروش می رسد. مطالعات نشان می دهد که الیاف گیاهی مانند پوسته Psyllium می توانند در هنگام اجابت مزاج، فرکانس خونریزی را کاهش می دهد و از یبوست جلوگیری کنند. هنگام استفاده از پوسته Psyllium ، مطمئن شوید که مقدار زیادی آب بنوشید.
غذاهای داغ و تند به شدت با هموروئید شما واکنش نشان می دهند. ادویه جات که در غذاهایی مانند چیلی قرار دارد باعث ایجاد درد و ناراحتی هموروئید می شود. اگر از هموروئید رنج می برید این غذاهای تند را از رژیم غذایی خود حذف کنید تا کاهش درد را متوجه شوید.
اگر هموروئید دارید باید تلاش کنید که از غذاها و نوشیدنی هایی که ممکن موجب نفخ و گاز می شود اجتناب کنید. تلاش برای عبور گاز می تواند هموروئید داخلی و خارجی را تحریک کند. از آنجایی که این غذاها موجب گاز می شوند باعث درد بیشتری می شوند باید از خوردن آنها اجتناب کنید.
با افزایش مصرف ویتامین A، می توانید به کاهش درد و ناراحتی هموروئید کمک کنید و حتی ممکن است برخی از التهاب ورید های متورم را کاهش دهید. چوب هویج و آب هویج ویتامین A مورد نیاز را تامین می کنند. و مشکلات کمتر با هموروئید را متوجه خواهید شد.
رژیم غذایی شما شامل نمک کمتری باشد. اگر غذاهایی که نمک زیاد دارد بخورید می تواند بخش های مختلف بدن شما از جمله هموروئید شما را افزایش دهد. کاهش مصرف نمک شما می تواند باعث بهبودی و جلوگیری از هموروئید و کاهش فشار خون شما شود. نه تنها از استفاده از توالت آسانتر خواهد بود بلکه شما به طور کلی احساس سالم تر خواهید داشت.
هنگامی که به هموروئید مبتلا هستید از خوردن قهوه داغ یا خوردن سوپ داغ جلوگیری کنید. غذاهای داغ می تواند سطح پوست شما را تحریک کند و درد را که در طول شب احساس می کنید افزایش می دهد.
برای کاهش احتمال ابتلا به هموروئید، وزن سالم را حفظ کنید. داشتن اضافه وزن باعث فشار بیش از حد بر ناحیه لگن و رگهای لگنی می شود. بهترین راه برای حفظ وزن سالم و جلوگیری از هموروئید، این است که مقدار زیادی ورزش انجام دهید و یک رژیم غذایی متعادل که دارای فیبر زیاد است بخورید.
بلند کردن اجسام سنگین باعث ایجاد هموروئید می شود. اگر مشکل هموروئید شما مزمن است باید به طور کامل اجتناب شود.
همچنین برخی از موارد مهم برای جلوگیری از درمان هموروئید در خانه وجود دارد. دستمال مرطوب بچه یا دستمال توالت عطری که در بسیاری از خانوارها رایج است باید اجتناب شود.
هموروئید بسیار حساس است و عطر و دیگر مواد شیمیایی ممکن است علائم را بدتر کند. همچنین مهم نیست که مقعد را با صابون بشویید در حالی که هموروئید وجود دارد. این می تواند سبب خشک تر و تحریک هموروئید را حتی بیشتر کند.
آسپرین نیز باید اجتناب شود زیرا ممکن است خون را رقیق کند و خونریزی بدتر شود.

مطالب مرتبط

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (23)

رتبه 4.5 از 5 بر مبنای 1 رای

 1. جواد

با سلام آقای دکتر
بنده حدود 2 سالی میشه که هموروئید دارم.اوایل نمیدونستم که هموروئید هست. با تحقیق و پرس و جو متوجه این موضوع شدم. درجه 4 هست.

اوایل همراه با درد و خونریزی بود . اما به مرور زمان خونریزی کامل قطع شد. در زمستانی گذشت، به طور...

با سلام آقای دکتر
بنده حدود 2 سالی میشه که هموروئید دارم.اوایل نمیدونستم که هموروئید هست. با تحقیق و پرس و جو متوجه این موضوع شدم. درجه 4 هست.

اوایل همراه با درد و خونریزی بود . اما به مرور زمان خونریزی کامل قطع شد. در زمستانی گذشت، به طور ناگهانی زائده گوشتی به اندازه یک تخم مرغ به بیرون افتاده و با درد شدیدی مواجه شدم. با گرم کردن حوله و قرار دادن در محل زائده، کوچکتر و کوچکتر شد و به داخل برگشت. از سرکه سیب برای درمان خارجی استفاده کردم، اثری نداشت. صبح ها بصورت ناشتا، یک قاشق سرکه سب با یک لیوان آب مینوشیدم اما باز هم اثری نداشت.
برای راحت شدن اجابت مزاج، همراه با غذا، گوجه و پیاز میخورم. روزانه 4 لیوان آب با آب لیمو تازه می نوشم.
خواستم از کرم MG باریج اسانس استفاده کنم که متوجه شدم برای درجه 1 . 2 هستش.
برای نشستن از بالشتک مخصوص استفاده میکنم. بنده کارم برنامه نویسی هست و مجبورم که زیاد بشینم و با سیستم کار کنم.
در حال بهودی بودم که حدود یه هفته پیش زائده به کمی به بیرون زده شده و فقط درد دارم. وقتی به داخل برمیگردونمش، باز به بیرون میوفته.

یکی از دوستانم که قبلا مبتلا بوده، استفاده از پکیج آنتی رکتول رو پیشنهاد داد و گفت که کاملا درمان میکنه. چون خود ایشون از این طریق درمان شد.
دقیقا چیکار کنم؟

با تشکر

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    جواد
 1. 4.5 / 5

با سلام یک دوره با دارو درمان کنید اگر موثر نبود جهت جراحی با پزشک جراح مشورت نمایید

  پیوست ها
 

 1. زهرا

سلام خسته نباشید اقای دکتر
من یه دوسالی تو مقعدم زخم داشتم به خاطر اینکه دیر رفتم دکتر تبدیل شد به سه تا فیستول رفتم عمل کردم دو ماه پیش ولی از 20روز پیش یه دردی تو مقعدم حس می کردم و موقع دفع مدفوع احساس می کردم تنگم با اینکه مدفوعم شله.رفتم...

سلام خسته نباشید اقای دکتر
من یه دوسالی تو مقعدم زخم داشتم به خاطر اینکه دیر رفتم دکتر تبدیل شد به سه تا فیستول رفتم عمل کردم دو ماه پیش ولی از 20روز پیش یه دردی تو مقعدم حس می کردم و موقع دفع مدفوع احساس می کردم تنگم با اینکه مدفوعم شله.رفتم دکتر چند روز پیش گفت چون از داخل کلا زخمت خیلی باز بود داره درست میشه پوستت جمع شده فشار میاره و اون درده به خاطر بواسیرته.الان چند روزه یه چیزی دراومده دور مقعدم کوچیکه ولی دنبالش به سمت داخل یکم بیشتره.خیلیییی میسوزههه و تیر میکشه.چی کار کنم من خیلی اذیت میشم.دکتر میگه باید یه مدت وقت بدی فیستولت خوب شه کاملا تا اگه شد عمل کنه واسه تنگی.یه سوالی هم که داشتم اینه دکتر برای این مدت واسه بواسیرم چندتا پماد داده با شیاف انتی همورویید.اینارو میزنم داره کوچیکتر میشه ولی خیلی سوزش دارم همچنان.خوب میشم کاملا با زدن اینا؟ممنون میشم جواب بدین لطفا خیلی ناامیدم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. Abdulwaris

خیلی مطالب مفید

  پیوست ها
 

 1. محمد

سلام من یبوست داشتم الان10 روزه درد دارم ویک توده بیرون زده که یکی دوروز خوب ام بعد شروع میشه درد شوزش زیاد

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محمد

با سلام
شما دارای بواسیر هستید اقدامات گفته شده در مقاله را انجام دهید در صورت عدم بهبودی به پزشک جراح مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. فرهاد

خیلی ممنون از مطالب آموزنده و راهنمایهاتون

  پیوست ها
 

 1. علی

سلام آقای دکتر، چند روزی هست مبتلا شدم که زاعده ای سفت مانند از مخرج به اندازه نصف نخود بیرون زدگی پیدا کرده( البته به اندازه یک و نیم سانت هم از داخل مشخص هست) سفت و دردناک هست ولی خونریزی ندارد، هنگام دفع بیرون زدگی بیشتر میشه، دردش تقریبا اذیت...

سلام آقای دکتر، چند روزی هست مبتلا شدم که زاعده ای سفت مانند از مخرج به اندازه نصف نخود بیرون زدگی پیدا کرده( البته به اندازه یک و نیم سانت هم از داخل مشخص هست) سفت و دردناک هست ولی خونریزی ندارد، هنگام دفع بیرون زدگی بیشتر میشه، دردش تقریبا اذیت میکنه و 26 سال سن دارم، توصیه شما برای درمان چه هستش؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. مریم

سلام من ی زاءده ازم بیرون زده که زیاد بزرگ نیست ولی چند وقته خونریزی کرده ولی من در منزل همراه غذام پودر جوانه گندم میخورم که هم خونریزی و هم درد به شدت کم شده میخواستم ببینم نیاز به عمل هست یا نه

  پیوست ها
 

 1. مجتبی

سلام آقای دکتر تشخیص فیستول بود دکترم گفت امروز عمل کنم عود مجدد نمیکنه؟ از داخل برش میزنن یا از بیرون؟ ممنون از پاسخگوییتون

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مجتبی

با سلام
بستگی به محل فیستول دارد ولی بیشتر از بیرون برش می زنند

  پیوست ها
 

 1. مجتبی

سلام آقای دکتر خلاصه میگم سه ساله استرش شدید شدید دارم این امر باعث کاهش فعالیت جسمیم شده کلا ضعیف الجثه هستم سی و هشت سالمه ده روز قبل بار سنگین را دو طبقه ساختمان برای چهار مرتبه جابجا کردم البته بلافاصله مشکلی برام پیش نیومد از نوزادی یبوست...

سلام آقای دکتر خلاصه میگم سه ساله استرش شدید شدید دارم این امر باعث کاهش فعالیت جسمیم شده کلا ضعیف الجثه هستم سی و هشت سالمه ده روز قبل بار سنگین را دو طبقه ساختمان برای چهار مرتبه جابجا کردم البته بلافاصله مشکلی برام پیش نیومد از نوزادی یبوست داشته و دارم چهار روز قبلقبل در هنگام دفع زور هم زدم الان سه روزه درد بسیار زیادی دارم خصوصا هنگام دفع دقیقا انتهای راست روده پشت مخرج یعنی به سمت کمر از داخل توده ای سفت و دردناک به اندازه‌ی یک توپ پینگ پنگ احساس میکنم خونریزی ندارم و مشاهده نکردم دو روزه خصوصا وقتی از خواب بیدار شدم تب داشتم دقیقا بیست و هشت و چهار دهم درجه و امشب کمی لرز کردم تب و دردم با ایبوپروفن تسکین پپیدا میکنه البته دردم یکم بهتر میشه نکته کمی مدفوعم بد بو شده البته بیشتر فکر میکنم یبوست علتش باشه شک کردم فیستول باشه برای دفع مجبور شدم تنقیه کنم با آب گرم آیا این کار ضرر نداره البته الان قوام مدفوعمو نرم کردم با خوردن فیبر و کپسول روغن کرچک به میزان سه عدد در هر وعدده یعنی نه تا کلا هم درد دارم هم ضعف لطفا در صورت امکان با این توضیحاتی که خدمتتون عرض کردم بنده راکارشناس راهنمایی و تشخیصتان را اعلام بفرمائید ضمن اگر هموروئید ترومبوزه بود با دارو رفع میشه استرس که داشتم اینم بهش اضافه شد تو رو خدا همچین جوندار توضیح بدید ممنونم خدا اجرتون بده خدا نگهدار

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مجتبی

با سلام لازم است جهت معاینه به پزشک مراجعه نمایید شما هموروپید خارجی درجه ۴ دارید

  پیوست ها
 

 1. احسان

با سلام.من چند روزیه ک موقع دستشویی خون قرمز رنگ روشنی رو میبینم پدر مادرم هم بواسیر داشتن ک با دکتر حل شد اما برای من فقط علایمش خون هست وهیچ دردی ندارم برای این باید ب پزشک مراجعه کنم یا میتونم با درمان خانگی حلش کنم

  پیوست ها
 

 1. سمیرا

سلام
خسته نباشید
من بواسیر از نوع خارجی دارم.دوتا صورتی رنگ کوچیک که بزرگه اندازه دونه ماشه
موقع دستشویی وقتی بهش فشار بیاد سوزش پیدا میکنه و خون می یاد
خونریزیش در حد همون دستشویی یه و بعدش که میشورم بند اومده
میخواستم بدونم با این درمان های...

سلام
خسته نباشید
من بواسیر از نوع خارجی دارم.دوتا صورتی رنگ کوچیک که بزرگه اندازه دونه ماشه
موقع دستشویی وقتی بهش فشار بیاد سوزش پیدا میکنه و خون می یاد
خونریزیش در حد همون دستشویی یه و بعدش که میشورم بند اومده
میخواستم بدونم با این درمان های خانگی که نوشتید رفع میشه یا به دکتر مراجعه کنم؟؟؟؟؟؟؟قبلا که شکمم سفت بود و اذیت میشدم و از سرویس های خوابگه دیر به دیر استفاده میکردم و همین دال بر علت شده بود که اذیت شم و هنوز بواسیر نداشتم رفتم دکتر با طب سنتی.دکتر میگفت روزی یه قاشق روغن زیتون خالص و آلو بخور..
در ضمن لاغرم
ممنون میشم راهنمایی کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سمیرا

با سلام هموریید با درمانهای خانگی و ملاحضات بهداشتی معمولا خوب می شود بعد از اجابت مزاج ۱۵ دقیقه در اب گرم بنشینید و از داروهای گفته شده نیز استقاده نمایید البته هر کدام که وضعیت شما را بهتر می کند مصرف نمایید. همورویید شما درجه ۴ است و حتما به...

با سلام هموریید با درمانهای خانگی و ملاحضات بهداشتی معمولا خوب می شود بعد از اجابت مزاج ۱۵ دقیقه در اب گرم بنشینید و از داروهای گفته شده نیز استقاده نمایید البته هر کدام که وضعیت شما را بهتر می کند مصرف نمایید. همورویید شما درجه ۴ است و حتما به دکتر مراجعه نمایید

ادامه مطلب
  پیوست ها
  آخرین بار در تاریخ حدود 6 سال قبل توسط دکتر فتحی ویرایش شد دکتر فتحی

 1. رضا

با سلام،من هم بواسیر دارم هم شقاق مقعدی،میشه راهنماییم کنیید.با تشکر

  پیوست ها
 

 1. Anisa

باعرض سلام من یه دختره ۱۵ساله هستم که ورم معقدهم باعث ناراحتیم شده من نه خون ریزی دارم ونه خارش درد یا....... من یه باربه بخش زنان وزایمان رفتم ولی خوب نشدم خانوم دکتربعداز معاینه من شربت منزیم هیدروکساید وقرص سی لاکس وپماد انتی...

باعرض سلام من یه دختره ۱۵ساله هستم که ورم معقدهم باعث ناراحتیم شده من نه خون ریزی دارم ونه خارش درد یا....... من یه باربه بخش زنان وزایمان رفتم ولی خوب نشدم خانوم دکتربعداز معاینه من شربت منزیم هیدروکساید وقرص سی لاکس وپماد انتی هموروئیدراتجویزکردن ولی دربیماری من هیچ اثری نکرد واین باعث شدخیلی ناراحت ویه جورایی افسرده وگوشه گیرشده باشم
لطفامیشه منوراهنمایی کنید
ممنون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. احسان

اخخخخخخخ که مردممممم یعنی درد داره در حد لالیگااااا
یعنی من نمیدونستم واباسیر اینقدر درش زیاده اخه چیه این مرضی لامصب رمقمو گرفته یعنی من دیگه غلط بکنم غذای تند بخورم من غلط بکنم زیاد سر دستشویی بشینممم دکتررر به دادم برسسسس که این باسن دیگه...

اخخخخخخخ که مردممممم یعنی درد داره در حد لالیگااااا
یعنی من نمیدونستم واباسیر اینقدر درش زیاده اخه چیه این مرضی لامصب رمقمو گرفته یعنی من دیگه غلط بکنم غذای تند بخورم من غلط بکنم زیاد سر دستشویی بشینممم دکتررر به دادم برسسسس که این باسن دیگه واسه ما باسن نمیشههههه اخخخخخخ خدااا

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    احسان

با سلام
بعد از اجابت مزاج برای ۱۵ دقیقه در اب ولرم بنشینید و سپس با استفاده از حوله خود را خشک کنید و از پماد رکتول استفاده کنید

  پیوست ها
 

 1. زهرا جعفری

باسلام و خسته نباشید
من چند روزی است که از درد بواسیر رنج میبرم لطفا داروی خانگی معرفی کنید ممنون
باتشکر

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    زهرا جعفری

با سلام
اقدامات گفته شده را انجام دهید موقع خواب به سمت چپ بخوابید و از یک پماد آنتی هموروئید داخل مقعد و استفاده نمایید

  پیوست ها
 

 1. میثم    دکتر فتحی

سلام من مدت دوهفته میشه که وقت توالت میرم خون تازه قرمز میبینم و هم درد نداره باید چی کار کنم

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search