1. نام کاربری ناشناس
  2. مباحث پزشکی
  3. چهارشنبه, 02 بهمن 1398
سلام دکتر وقتتون بخیر
پارگی رباط acl درمان غیر جراحیش چیه؟
رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
دکتر فتحی پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
در برخی شرایط، بیماران ممکن است برای ترمیم ACL آسیب دیده خود جراحی انجام ندهند یا ممکن است نامزد مناسبی برای جراحی نباشند. عواملی مانند نوع و میزان صدمه به ACL، هرگونه صدمه به بافت های اطراف و سن و شیوه زندگی شما، همه عوامل مهم در تعیین مناسب بودن روش غیر جراحی در آسیب ACL شما هستند.
جراح پزشکی ورزشی زانو UPMC شما می تواند با کمک به شما در درک مزایا و خطرات احتمالی یک روش غیر جراحی در مورد آسیب ACL، شما را در تصمیم گیری راهنمایی کند. برای صدمات جزئی ACL، مهاربندهای محافظ و فیزیوتراپی برای تقویت ماهیچه های اطراف زانو ممکن است کافی باشد. برای درمان پارگی جزئی ACL، پزشک ممکن است به شما توصیه کند
چند بار در روز یخ را روی زانو قرار دهید.
زانو را بالاتر از سطح قلب بلند کنید.
زانو را با بانداژ بپوشانید.
برای چند هفته فعالیت خود را کاهش داده یا متوقف کنید.
برای کاهش تورم و تسریع در بهبود، از داروهای ضد التهابی - مانند ایبوپروفن استفاده کنید.
در حالی که بریس ها می توانند پایداری اضافی برای زانوی شما ایجاد کنند نشان داده نشده است که از نظر علمی از صدمه به ACL جلوگیری می کنند یا در صورت نداشتن عملکرد کامل ACL، مانع از تقویت مجدد زانو می شوند.
بازه زمانی که ممکن است برای روشهای درمانی غیر جراحی مورد نیاز باشد بستگی به میزان آسیب شما و اینکه چگونه بدن شما قادر به بهبودی دارد متفاوت خواهد بود. همه افراد متفاوت هستند و با نرخ های مختلف شفا می یابند. تلاش برای فعالیت بیش از حد قبل برای آماده شدن بدن شما می تواند منجر به صدمات جدید و پیامدهای احتمالی طولانی مدت مانند استئوآرتریت یا بیماری مفصلی دژنراتیو شود.
اگر رویکردهای غیرجراحی مؤثر نباشد یا پایداری در زانوی شما ایجاد نکند ممکن است جراحی گزینه ای برای شما باشد. در مورد گزینه ها و اهداف درمانی خود با جراح پزشکی ورزشی زانو (UPMC) خود صحبت کنید تا آنها بتوانند به شما در تعیین گزینه درمانی مناسب کمک کنند تا شما را در سریع ترین زمان ممکن و با اطمینان به حالت عادی برگردانند.
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search