0
رای دادن
Undo
  1. Zahra
  2. مجموعه مباحث
  3. یکشنبه, 14 آبان 1396

سلام ببخشید من ازمایش ptt45secشده, دکترم گفته که روز عمل باز انحام یده,ایا ممکنه تغیری کنه با تشکر

رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
دکتر فتحی پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
زمان ترومبوپلاستین جزئی (PTT) زمان ترومبوپلاستین جزئی (PTT) یک آزمایش خون است که نشان می دهد چقدر طول می کشد تا خون لخته شود. اگر مشکل خونریزی دارید یا خون شما به درستی لخته نشود این تست می تواند به شما کمک کند. زمان ترومبوپلاستین جزئی زمان ترومبوپلاستین جزئی PTT زمان ترومبوپلاستین جزئی (60 - 70) ثانیه APTT زمان ترومبوپلاستین جزئی (30 - 40) ثانیه دوز هپارین را می توان تغییر داد تا زمانیکه نتیجه PTT یا APTT حدود 1.5 تا 2.5 برابر مقدار طبیعی برسد. میزان غیر طبیعی PTT یا APTT طولانی تر از حد نرمال می تواند به معنای کمبود یا کم بودن یک فاکتور لخته شدن خون یا سایر مواد مورد نیاز برای خونریزی باشد. این می تواند ناشی از اختلالات خونریزی مانند بیماری هموفیلی یا فون ویلبراند باشد. PTT یا APTT طولانی تر از معمول ممکن است به علت بیماری کبد، بیماری کلیوی (مانند سندرم نفروتیک) یا درمان با ترشحات خون مانند هپارین یا وارفارین (کومادین) باشد. PTT طولانی تر از حد طبیعی ممکن است ناشی از شرایطی نظیر سندرم آنتی فسفولیپید آنتی بادی یا سندرم لوپوس anticoagulant باشد. این شرایط زمانی اتفاق می افتد که سیستم ایمنی بدن باعث ایجاد آنتی بادی هایی می شود که به عوامل لخته شدن خون حمله می کنند. این می تواند باعث خونریزی راحت در رگ ها و شریانها شود. وقتی که شما از هپارین استفاده می کنید، PTT می تواند طولانی تر شود بنابراین ارزش PTT شما باید دقیقا بررسی شود. اگر PTT طولانی دارید ممکن است خطر خونریزی بیشتری داشته باشید. و شما باید آزمایش را در روز گفته شده انجام دهید. توجه داشته باشید که برخی از محصولات گیاهی یا داروهای طبیعی مانند آنتی هیستامین ها می تواند بر نتایج تست تاثر داشته باشد. PTT یا APTT به طور مرتب در افراد مبتلا به خونریزی یا مشکلات لخته شدن انجام می شود. آزمایشات نیز قبل از جراحی انجام می شود که خونریزی زیاد ممکن است نگران کننده باشد. یکی دیگر از آزمایشهای انعقاد خون که زمان پروترومبین (PT) نامیده می شود دیگر عوامل لخته شدن را اندازه گیری می کند. زمان ترومبوپلاستین جزئی و زمان پروترومبین اغلب در همان زمان برای بررسی مشکلات خونریزی انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر موضوع زمان پروترومبین و INR بررسی نمایید
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search