درمان های خانگی

داشتن خواب بهتر با نوشیدن بهترین چای ها قبل از خواب (بر اساس شواهد)

در داشتن مشکل رفتن به خواب یا خوابیدن؟ تو تنها نیستی. حدود 1 نفر از 3 بزرگسال حداقل از بی خوابی جزئی رنج می برند.

بهترین چای ها بر اساس تحقیقات شامل بابونه، گل ساعتی، اسطوخدوس و چای گیاهی شیرین بیان که ممکن است به شما در داشتن خواب بهتر کمک کنند.
بی خوابی می تواند علل بسیاری از جمله اضطراب، نگرانی، داروها، استرس، درد مزمن یا علل ناشناخته داشته باشد. بسیاری از چیزهایی وجود دارد که در تلاش برای بهبود خواب خود می توانید انجام دهید اما اگر بی خوابی مزمن دارید باید پزشک خود را ببینید.
مصرف طولانی مدت قرص های خواب آور برای بهبود عادات خواب توصیه نمی شود.
راهنمایی های بسیاری وجود دارد که می توانید برای خواب شب بهتر از قبیل داشتن برنامه آرامش در خواب و محدود کردن زمان نمایش صفحه قبل از خوابیدن داشته باشید.
یکی از راههای ترکیب یک برنامه آرامش بخش خواب قبل از خوابیدن چای قبل از خواب است. اگر چای را نزدیک به زمان خواب می خورید آرامش بخش باشد چای گیاهی را انتخاب کنید.
چای های گیاهی بدون کافئین هستند اما چای سبز یا سیاه حاوی کافئین است. کافئین یک محرک است که می تواند پس از مصرف به خواب رفتن را سخت نماید.
بهترین چای های در زمان خواب برای داشتن خواب کامل
تحقیقات نشان می دهند که چای های گیاهی زیر می توانند باعث افزایش آرامش و کمک به خواب بهتر شما شوند.

بابونه

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

بابونه یکی از محبوب ترین انتخاب ها برای چای زمان خواب است این یکی از اجزای اصلی برای اکثر ترکیبات چای در در زمان خواب است.
بابونه قرنها برای اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی آن استفاده شده است. این مورد برای درمان اختلالات پوستی مختلف، آرام بخش و شل کننده و به عنوان درمان برای مشکلات مختلف گوارشی مورد استفاده قرار می گیرد.
بابونه می تواند انتخاب خوبی برای یک چای قبل از خواب باشد زیرا تحقیقاتی را پشت سر گذاشته است که می تواند به آرامش و خواب کمک کند.
اثرات آرام بخش بابونه حداقل به صورت جزئی به واسطه آپیگنین فلاونوئید است. Apigenin به گیرنده های بنزودیازپین در مغز متصل می شود که می تواند موجب خواب آلودگی شود. ترکیبات دیگری در بابونه وجود دارد که همچنین ممکن است به بنزودیازپین در مغز متصل شوند.
یک مطالعه 2016 در زنان مبتلا به افسردگی پس از زایمان نتیجه داد که چای بابونه به عنوان یک روش مکمل برای کاهش افسردگی و مشکلات خواب توصیه می شود.
با این حال، علائم بهبود یافته در زنانی که چای بابونه نوشیدند تنها در چند هفته اول مطالعه یافت می شود که هرگونه اثر بابونه تنها کوتاه مدت است.

گل ساعتی

چای گل ساعتی (Passiflower incarnate) یکی دیگر از مکمل های گیاهی محبوب برای خواب است. مطالعات متعدد حیوانی چای گل ساعتی را برای تقویت خواب در حیوانات پیشنهاد کرده است اما مطالعات انسانی کمی با تاثیر گل ساعتی در خواب وجود دارد.
با این حال، مطالعات انسانی انجام شده نشان می دهد که گل ساعتی ممکن است تاثیر مثبت روی خواب داشته باشد.
یک مطالعه کنترل شده 2011 اثر مصرف نوشیدنی یک فنجان گل ساعتی را برای 7 روز در کیفیت خواب 41 شرکت کننده مورد بررسی قرار داد.
محققان در مقایسه با گروه دارونما، کیفیت خواب را به میزان قابل توجهی در گروه چای گل ساعتی نشان دادند.
بنابراین، محققان نتیجه گرفتند که مصرف گل ساعتی در کوتاه مدت ممکن است کیفیت خواب را بهبود بخشد.
یک مطالعه 2013 اثر مکمل گیاهی به نام NSF-3 شامل گل ساعتی و دو گیاه دیگر را در مقایسه با اثر داروی زولپیدم که برای درمان بیخوابی مورد استفاده قرار می گیرد مورد بررسی قرار داد.
محققان بهبودی در زمان خواب، طول خواب و کاهش اختلالات خواب در هر دو گروه را گزارش دادند.
محققان نتیجه گرفتند NSF-3 یک جایگزین ایمن و موثر برای بهبود کوتاه مدت بی خوابی است. اثرات طولانی مدت NSF-3 بر بیخوابی نیاز به تحقیق بیشتری دارد.

شیرین بیان

شیرین بیان و ریشه شیرین بیان یکی دیگر از داستان های قدیمی گیاهی است که برای بیماری های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد شیرین بیان ممکن است در بهبود خواب تاثیر مثبت داشته باشد.
مطالعه 2012 ادعا می کند که شیرین بیان (Glycyrrhiza glabra) خواص ضد افسردگی و ضد اضطراب دارد.
این مطالعه نشان داد که عصاره شیرین بیان موجب افزایش سرعت حرکت چشم شده و موجب تحریک خواب در موش می شود. تحقیقات بیشتری در مورد انسان برای دیدن اینکه آیا اثر مشابهی دارد یا نه، مورد نیاز است.
قبل از شروع خوردن شیرین بیان سیاه برای ایجاد خواب، توجه داشته باشید که خوردن شیرین بیان سیاه در دوزهای بالا ممکن است سطح پتاسیم را کاهش دهد.
قبل از مصرف هر مکمل و یا چای گیاهی، همیشه بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. هر مکمل گیاهی یا احتمالاً چای ممکن است با داروهای دیگر، مکمل ها یا شرایط سلامت تداخل داشته باشد.

اسطوخدوس

یک مطالعه در 2012 به بررسی تاثیر 12 هفته آروماتراپی اسطوخدوس بر تغییرات ضربان قلب و بی خوابی در زنان پرداخت.
محققان بعد از 12 هفته متوجه شدند که پس از مداخله، کیفیت خواب به طور قابل توجهی افزایش می یابد. شرکت کنندگان به مدت 12 هفته دو بار در هفته به مدت 20 دقیقه در معرض استنشاق اسطوخودوس قرار گرفتند.
احتمالا روغن اسطوخودوس برای استفاده خوراکی نشان داده شده است که بیدار شدن در اواسط شب، خستگی صبحگاهی و بهبود عملکرد خواب در افرادی که اضطراب دارند را کاهش می یابد.
بنابراین، اگر اضطراب عامل اصلی بی خوابی باشد چای اسطوخودوس ممکن است سودمند باشد. علاوه بر نوشیدن چای اسطوخودوس، شما می توانید اسانس اسطوخودوس را در یک پخش کننده هوا قرار دهید یا یک قطره روغن را بر روی بالش خود در شب قرار دهید.
نتیجه: چای گیاهی که به شما کمک می کند بهتر بخوابید
کلیه گیاهان بابونه، گل ساعتی، اسطوخودوس و شیرین بیان ممکن است به شما در بهبود خواب کمک کنند.
چای های ماندگار اغلب ترکیبی از این و دیگر چای های گیاهی برای تغییرات در مشخصات طعم دارند.
سایر چای های گیاهی در چای های ترکیبی زمان خواب ممکن است شامل: نعناع، علف لیمو، ریشه والرین پوست لیموترش یا ماگنولیا باشد. بسیاری از چای های خواب در بازار وجود دارد بنابراین تلاش های مختلف برای پیدا کردن یکی از بهترین ها انجام می شود.
در حالی که تحقیقات نشان می دهد که هر یک از این چای ها ممکن است نقش مهمی در بهبود خواب داشته باشند توجه داشته باشید نوشیدن یک فنجان چای قبل از خواب، ممکن است علت بی خوابی در بعضی از افراد نباشد.
اگر بی خوابی مزمن دارید با پزشک خود صحبت کنید. قبل از مصرف مکمل یا اضافه کردن چای گیاهی، با پزشک خود مشورت کنید.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (1)

رتبه 5 از 5 بر مبنای 1 رای

  1. علی
  1. 5 / 5

عااااااالی مرررررسی

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search