زیبایی

سوراخ کردن گوش - چگونه عفونت پیرسینگ گوش را درمان کنیم

هنگامی که گوشهایتان را سوراخ می کنید چه در یک اتاق خال کوبی یا یک در مرکز سوراخ کردن گوش باید دستورالعمل هایی در مورد چگونگی جلوگیری از عفونت دریافت کنید. فروشنده همچنین باید به شما اطمینان دهد که آنها فقط از ابزارهای استریل و شیوه های بهداشتی استفاده می کنند.


اما اگر از پروتکل پیروی نكند یا اگر به دقت دستورالعمل های مراقبت از طریق پرینت را دنبال نكنید عفونت می تواند رخ دهد. به گفته انجمن حرفه ای سوراخ کننده گان گوش شایعترین علت عفونت در پیرسینگ بدن انتقال عفونت از دست های کثیف به محل پیرسینگ است. سایر آلودگی هایی که ممکن است باعث ایجاد عفونت شوند از تماس با مایعات بدن یا آب های غیر بهداشتی مانند هنگام شنا در یک دریاچه یا رودخانه است. شما می دانید پیرسینگ شما آلوده است اگر آن دارای ترشح ضخیم، سبز، دارای بوی چرک باشد و محل قرمز به نظر می رسد یا احساس تورم می کند. گوش شما ممکن است با لمس گرم شود.

چگونه می توانید یک عفونت پیرسینگ گوش بگیرید

عفونت پیرسینگ اساساً یک زخم باز است. یک پیرسینگ نرمه گوش معمولاً شش تا هشت هفته برای درمان طول می کشد. سوراخ کردن غضروف، که در قسمت سخت تر گوش شما قرار می گیرد به طور معمول بیشتر طول می کشد تا بهبود یابد و می تواند بیشتر مستعد ابتلا به عفونت باشد. راه های مختلفی وجود دارد که پیرسینگ گوش شما می تواند آلوده شود.
اگر شما پیرسینگ را با دست های کثیف و یا ابزار خود لمس کنید شما می توانید یک عفونت را معرفی کنید. اگر گوشواره بیش از حد محکم باشد اجازه نمی دهید که فضا برای تنفس و التیام باشد عفونت می تواند رشد کند. یک پیرسینگ نیز می تواند آلوده شود اگر دستکاری پیرسینگ بیش از حد و یا پست گوشواره خشن باشد.
عفونت همچنین ممکن است در صورت استفاده از ابزارهای غیر استریل اتفاق بیفتد اگر شخصی که گوشهای شما را سوراخ می کند غیر استریل کار کند گوش شما می تواند عفونت پیدا کند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

نحوه شناسایی یک پیرسینگ آلوده

در یک پیرسینگ گوش آلوده علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد:
ترشحات چرک مانند، زرد رنگ.
ورم.
قرمزی.
درد مداوم یا تندرنس.
خارش و سوزش.

درمان عفونت پیرسینگ گوش در خانه

تا زمانی که عفونت شما جزئی است ممکن است بتوانید از آن در خانه مراقبت کنید. اگر یک پیرسینگ غضروف دارید و به نظر می رسد آلوده باشد و به دنبال درمان پزشکی هستید. این نوع عفونتها برای درمان سخت است و ممکن است نیاز به آنتی بیوتیک خوراکی داشته باشد. عفونت های قابل توجه غضروف می تواند به بیمارستان نیاز داشته باشد.
این مراحل را برای مراقبت از عفونت پیرسینگ جزئی دنبال کنید:
قبل از دست زدن یا تمیز کردن پیرسینگ دست های خود را بشویید.
اطراف پیرسینگ را سه بار در روز با آب نمک استریل شستشو کنید. از الکل، پراکسید هیدروژن یا پماد آنتی بیوتیکی استفاده نکنید. این می تواند پوست را بیشتر تحریک کند و روند بهبودی را کند کند.
پیرسینگ را برندارید این می تواند سبب بسته شدن سوراخ و به دام افتادن عفونت شود.
پیرسینگ را در هر دو طرف نرمه گوش خود تمیز کنید. ناحیه را با دستمال کاغذی خشک کنید. (مواد دیگر ممکن است از پشت الیاف را رها کنند.)
پس از اینکه عفونت پاکسازی شد این روند تمیز کردن را دوبار در روز ادامه دهید تا پیرسینگ به طور کامل بهبود یابد. به یاد داشته باشید پیرسینگ نرمه گوش می تواند شش تا هشت هفته بهبود یابد. مراقبت معمول در آن زمان مهم است.

چه هنگامی شما باید دکتر را ببینید

معمولا یک عفونت جزئی از پیرسینگ می تواند با موفقیت در خانه درمان شود. اما اگر یکی از علائم زیر را تجربه کنید به پزشک مراجعه کنید:
گوشواره حرکت نمی کند.
قلاب گوشواره در پوست شما جاسازی شده است.
عفونت در طی دو روز با درمان خانگی بهبود نیابد.
شما تب را تجربه کنید.
عفونت، یا قرمزی و التهاب، بیش از محل پیرسینگ گسترش یابد.

عفونت های پیرسینگ غضروف - علل، علائم و درمان

هنگامی که یک پیرسینگ در غضروفی دارید در گوش شما ممکن است ایجاد زخم کند. ممکن است یک زخم واقعاً خنک باشد اما اگر شما آن را پاک نکنید و از آن به درستی مراقبت نکنید هنوز خطر عفونت را ایجاد می کند. سوراخکاری غضروف آلوده سرگرم کننده نیست!
برای محافظت از غضروف به دنبال بهترین و جلوگیری از عوارض درازمدت باشید که نیاز به آنتی بیوتیک های جدی دارد این توصیه ها را در مورد علل، علائم و درمان عفونت های پیرسینگ غضروف را دنبال کنید.

مراحل درمان عفونت خفیف پیرسینگ در خانه

مرحله 1
از صابون ضد باکتری یا ضد میکروبی استفاده کنید و دستهای خود را بشوئید تا از ایجاد باکتری جدید در منطقه آلوده جلوگیری شود. دستهای خود را حداقل 20 ثانیه اسکراب کنید.
گام 2
طرز تهیه سرم نمکی. حدود 0.25 قاشق چای خوری (1.2 میلی لیتر) نمک دریایی را به یک فنجان (0.24 لیتر) آب مقطر گرم در بطری مخلوط کنید.
مرحله 3
پیرسینگ آلوده را در محلول نمک دریا برای 3 تا 5 دقیقه خیس کنید. اگر ممکن است، یک فنجان کوچک را با محلول پر کنید و نرمه آلوده را در آن فرو ببرید.
مرحله 4
با آب تمیز و گرم بشویید و با یک دستمال کاغذی پاک کنید. از یک حوله دست یا دستشویی استفاده نکنید زیرا آنها می توانند با میکروب ها روبرو شوند.
مرحله 5
این روش را حداقل یک بار در روز تکرار کنید تا زمانی که عفونت پاک شود.

عفونت پیرسینگ غضروفی چیست؟

این شرایطی است که بدن شما در حال تلاش برای مبارزه با میکروارگانیسم های غیر دوستانه معمولاً باکتری ها است. هنگامی که یک عفونت ایجاد می شود احتمال دارد که یک توده قرمز رنگ در اطراف پیرسینگ ایجاد شود.
عفونت پیرسینگ غضروف رخ می دهد هنگامی که باکتری وارد شکاف پیرسینگ جدید شما می شود.
البته، ممکن است برای اینکه یک پیرسینگ غضروف به طور کامل بهبود یابد حداقل سه ماه و معمولاً بیشتر، ممکن است طول بکشد.
بر خلاف عفونت ها در مناطق دیگر، یک پیرسینگ غضروف آلوده می تواند از سطح به داخل غضروف نفوذ کند. این به این معنی است که می تواند عوارض بیشتری را ایجاد کند و درمان مشکل شود.
عفونت ها همچنین می توانند دلیل این برآمدگی ناخوشایند باشند که گاهی اوقات در اطراف محل پیرسینگ ایجاد می شود هرچند برآمدگی همیشه نشانه ای از عفونت نیست (ممکن است یک زخم کلوئیدی باشد).

بیشتر بخوانید: عفونت در اثر سوراخ کردن غضروف گوش

چگونه از عفونت جلوگیری کنید

برای جلوگیری از عفونت، گوش خود را توسط یک سوراخ کننده حرفه ای سوراخ کنید و این کار را در خانه انجام ندهید. در مورد پروتکل پیشگیری از عفونت خود بپرسید. همچنین بپرسید آیا ابزارهای آنها استریل هستند یا خیر تأیید کنید که گوشواره هایی که استفاده می کنند از یک بسته جدید استریل خارج می شوند.
پس از پیرسینگ، گوش خود را دو بار در روز با سالین استریل تمیز کنید. جواهرات خود را چرخش ندهید زیرا این امر می تواند به پوست آسیب برساند و باعث عفونت شود. شما می توانید اطراف پیرسینگ را بدون خارج کردن گوشواره تمیز کنید.
در حالی که وسوسه انگیز است از دست زدن بیش از حد و یا بازی کردن با جواهرات جلوگیری کنید. این یک راه معمول است که عفونت شروع می شود.

علل عفونت پیرسینگ غضروف چیست؟

گاهی اوقات شما هیچ کاری برای جلوگیری از عفونت انجام نداده اید. باکتریها آلودگی کمی دارند. اما اغلب اوقات علت قابل پیشگیری در عفونت پیرسینگ غضروف وجود دارد. دلایل بالایی برای آلودگی وجود دارد.

شرایط غیر بهداشتی در محل پیرسینگ

از سوراخ کننده گوش اطمینان حاصل کنید که همه چیز مورد استفاده در روند سوراخ کردن، مانند سوزن سوراخ کردن، تمیز و استریل باشد. همچنین اطمینان حاصل کنید که دست های تمیز داشته و یا دستکش بپوشید. هر چیزی، اشیاء یا قسمت های بدن که می توانند باکتری ها را در خود جای دهند حامل بالقوه باکتری های عفونی هستند.
متخصصان با تجربه تر هزینه بیشتری برای کار خود می خواهند اما این هزینه اضافی برای یک سوراخکاری غضروف به اندازه آن ارزش دارد.
به پیرسینگ دست نزنید
یک قانون لمس برای پیرسینگ خود داشته باشید هر بار که شما نیاز به تمیز کردن پیرسینگ غضروف جدید خود دارید ابتدا دست های خود را بشویید تا خطر عفونت را کاهش دهید.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (25)

رتبه 4.5 از 5 بر مبنای 11 رای

 1. Nesa

سلام وققتون بخیرحدود۴ ماهه که پرسینگی درناحیه غضروفی گوشم زدم.اوایل مثل همه پرسینگها مراقب های لازم رو انجام دادم اما باگذشت زمان نه تنها خوب نشده بلکه در ناحیه خود پرسینگ ورم ایجاد شده و در حالت عادی درد نداره ولی با کوچک ترین لمس درد میگیره و...

سلام وققتون بخیرحدود۴ ماهه که پرسینگی درناحیه غضروفی گوشم زدم.اوایل مثل همه پرسینگها مراقب های لازم رو انجام دادم اما باگذشت زمان نه تنها خوب نشده بلکه در ناحیه خود پرسینگ ورم ایجاد شده و در حالت عادی درد نداره ولی با کوچک ترین لمس درد میگیره و خوب نشده هنوز .
می خواستم بدونم باید چیکار کنم برای بهبودیش؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Nesa
 1. 5 / 5

سلام نزد پزشک بروید تا داروی انتی بیوتیک نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. .......

سلام من یه ماهی هس گوشمو سوراخ کردم چرک خونی درمیاد از یدونه از گوشم چیکار کنم؟؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    .......
 1. 5 / 5

طبق روش گفته شده در مقاله عمل کنید برای نسخه انتی بیوتیک به پزشک مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. Sara

سلام من یک هفتس گوشمو سوراخ کردم درد داره و باد کرده چندروز طول میکشه خوب بشه ایا باید برم دکتر

  پیوست ها
 

 1. Narmin

سلام خسته نباشید من حدود ۱۲ روزه گوشمو سوراخ کردم تو خونه، بعد از چندساعت پشت گوشم ی التهاب مانند یه غده در اورد، محل سوراخم از همون روز ورم کرده، الان ک ب گردنم و پشت گوشم دست میزنم سه تا غده حس میکنم خیلی نگرانم دلیلش چیه بنظرتون باید چیکار کنم؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Narmin
 1. 4.5 / 5

سلام نیاز به معاینه می باشد نزد پزشک بروید

  پیوست ها
 

 1. آوا

سلام من حدود دوماهه که پیرسینگ گوش کردم الان چند روزه دور سوراخای نرمه ی گوشم زخم شده روش چرک زرد خشک میشه خارش خیلی کم داره هر از گاهی امشب درد گرفته و سوراخ قسمت غضروفی بالای گوشمم درد گرفته یکم این عفونته یا حساسیت به گوشوار باید چیکار کنم

  پیوست ها
 

 1. مهکام

سلام، من همین چهار روز پیش گوشامو سوراخ کردم بعد از دیروز گوشم یکم قرمز شده و یکم باد کرده ولی خیلی کمه، دیروز گوشواره شل کردم گفتم شاید خیلی سفت شده باشه وقتی اینکارو کردم یکم دردش بهتر شد ینی دلیلش این بوده که گوشواره تنگ بوده اگه یک بار...

سلام، من همین چهار روز پیش گوشامو سوراخ کردم بعد از دیروز گوشم یکم قرمز شده و یکم باد کرده ولی خیلی کمه، دیروز گوشواره شل کردم گفتم شاید خیلی سفت شده باشه وقتی اینکارو کردم یکم دردش بهتر شد ینی دلیلش این بوده که گوشواره تنگ بوده اگه یک بار گوشواره درارم و دوباره بکنم تو اشکالی داره؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مهکام
 1. 5 / 5

سلام احتمال عفونت وجود دارد باید از داروی آنتی بیوتیک استفاده نمایید و از سرم نمکی برای شستشو استفاده نمایید اگر بهبودی حاصل نشد به پزشک مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. Korea

سلام وقتتون بخیر من گوشمو سوراخ کردم وقتی سوراخ کردم از مکانش خوشم نیومد فورا گوشواره رو در اوردم میخوام بسته شه
به نظرتون بسته میشه؟؟
یا جاش میمونه؟!

فکر می کنم چون زخمش تازه اس بسته بشه
ولی به نظرتون جاش میمونه؟؟

توروخدا جوابمو بدین

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Korea
 1. 4.5 / 5

سلام بلی بسته می شود

  پیوست ها
 

 1. شادی
 1. 3.5 / 5

سلام
من سه هفتس که گوشمو سوردخ کردم ، از افی روسین هم استفاده کردم الان تورم وقرمزی هم نداره ولی دوسه روزه آب خیلی رقیق زرد تا دست میزنم بهش ترشت میکنه و هی گوشواره میچسبه این طبیعیه؟باید چیکارکنم؟

  پیوست ها
 

 1. Eibns

سلام ببخشید من یک گل گوش تو گوشم بود بعد از چن مدتی نرمه گوشم دچار خارش شده و من گل گوشم رو دراوردم و ازسوراخ گوشم آب میاد و خارشم داره ممکنه عفونت داشته باشه؟؟؟؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Eibns
 1. 4.5 / 5

سلام با سرم نمکی شستشو دهید و جهت دریافت نسخه آنتی بیوتیک به پزشک مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. aida_mz

من حدود دو سه ماهه غضروف گوشمو سوراخ کردم الان عفونت کرده روی گوشم پماد روسین 2 درصد موپیروسین زدم بعد الان عفونت پشت سوراخ جمع شده بود که سوراخش کردم و عفونت خارج کردم الان چیکار کنم علتش چیه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    aida_mz
 1. 4.5 / 5

سلام طبق راهنمایی گفته شده در مقاله رفتار کنید اگر بهبودی حاصل نشد نزد پزشک بروید تا داروی لازم برایتان نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. ....

من گوشمو سوراخ کردم غضروف نیست همون پایینه گوشه ورم کرده چیکار کنم؟؟؟؟

  پیوست ها
 

 1. سوگند

سلام من غضروف گوشمو سوراخ کردم دیدم عفونت کرده نخ انداختم وپماد جنتکس میمالم ولی فایده نداره پماد دیگری هست ایا که بشه استفاده کردو فایده داشته باشه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    سوگند
 1. 4.5 / 5

درمان عفونت پیرسینگ در خانه
تا زمانی که عفونت شما جزئی باشد ممکن است شما در خانه از آن مراقبت کنید. اگر سوراخ شدن غضروف داشتید و به نظر می رسد آلوده است به دنبال معالجه پزشکی باشید. این نوع عفونت ها برای درمان سخت تر هستند و ممکن است به آنتی...

درمان عفونت پیرسینگ در خانه
تا زمانی که عفونت شما جزئی باشد ممکن است شما در خانه از آن مراقبت کنید. اگر سوراخ شدن غضروف داشتید و به نظر می رسد آلوده است به دنبال معالجه پزشکی باشید. این نوع عفونت ها برای درمان سخت تر هستند و ممکن است به آنتی بیوتیک خوراکی نیاز داشته باشند. عفونت های قابل توجه غضروف می تواند بستری شود.
برای مراقبت از یک عفونت جزئی سوراخ کردن این مراحل را دنبال کنید:
دست های خود را قبل از لمس یا تمیز کردن پیرسینگ بشویید.
اطراف پیرسینگ را با آب نمک سه بار در روز تمیز کنید. از نمک استریل استفاده کنید یا 1/4 قاشق چای خوری از نمک را با 8 اونس آب مقطر استریل (240 سی سی ) ترکیب کنید. یا یک چهارم قاشق چایخوری نمک دریا را برداشته و آن را با یک فنجان آب جوش خوب مخلوط کنید. بگذارید آب خنک شود.
از الکل، پراکسید هیدروژن یا پمادهای آنتی بیوتیک استفاده نکنید. اینها می توانند بیشتر پوست را تحریک کرده و روند بهبودی را کندتر کنند.
پیرسینگ را خارج نکنید. این می تواند باعث بسته شدن سوراخ و به دام افتادن عفونت شود.
پیرسینگ در هر دو طرف گوش خود را تمیز کنید. ناحیه را با یک گاز استریل بدون پرز یا دستمال های کاغذی تمیز خشک کنید. (سایر مواد ممکن است الیاف را پشت سر آزاد کند.)
بعد از پاک شدن عفونت، این رژیم تمیز کردن را دو بار در روز ادامه دهید تا پیرسینگ کاملاً بهبود یابد. به یاد داشته باشید پیرسینگ نرمه گوش می تواند شش تا هشت هفته طول بکشد تا بهبود یابد. مراقبت روزمره در این مدت اهمیت دارد.
چه وقتی باید به پزشک مراجعه کنید
معمولاً یک عفونت جزئی از پیرسینگ گوش را می توان با موفقیت در خانه درمان کرد. اما در صورت بروز هر یک از علائم زیر، به دنبال مراقبت های پزشکی باشید:
گوشواره حرکت نمی کند.
قلاب گوشواره در پوست شما جاسازی شده باشد.
در طی دو روز عفونت با درمان خانگی بهبود نمی یابد.
شما تب دارید.
عفونت، یا قرمزی و التهاب، فراتر از محل سوراخ شدن است.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. M

سلام غضروف گوشمو سوراخ کردم عفونت کرده هی اب زرد رنگ میده قرمز و تورمم داره قرصم میخورم ولی اب زرد میده هنوز

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    M
 1. 4.5 / 5

سلام نیاز به معاینه می باشد نزد پزشک بروید تا بررسی شود

  پیوست ها
 

 1. سارا

من غضروف گوشمو سوراخ کردم یک هفته پیش حالا قرمز و حساس شده بدجور هم تیر میکشه بااب نمک میشورم فایده نداره

  پیوست ها
 

 1. Alfa

من گوشمو سه تا سوراخ کردم دو غضروف هم دوتا الان سه تای پایینی عفونت کرده و نمیدونم چیکار کنم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Alfa
 1. 4.5 / 5

با سلام
نزد پزشک بروید تا داروی انتی بیوتیک برایتان نسخه نماید اگر بهبودی حاصل نشد باید گوشواره را خارج نمایید

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search