1. صنا
  2. مباحث پزشکی
  3. دوشنبه, 03 شهریور 1393

با سلام

دختری هستم 25 ساله که چند روز پیش جهت سوراخ کردن گوش به یک آرایشگاه مراجعه کردم  و گفتم می خواهم سوراخ سومی در قسمت غضروف گوشم ایجاد کنم البته قبلاً دو سوراخ در قسمت نرمی گوشم ایجاد کردم که بزودی خوب شد و مشکلی نداشتم ولی اکنون این سوراخی که چند روز است در قسمت لاله گوشم زدم دچار تورم، قرمزی و درد تیرکشنده دارد می خواستم راهنمایی کنید که الان من چکار کنم اگه می دونستم این مشکل پیدا می شه اصلاً چنین کاری نمی کردم

رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
Shirin81 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
من نرمه ی گوشم و چند ساله سوراخ کردم اما هنوز که هنوزه گوشواره تو گوشم میکنم سرخ میشه با مدت زیاد چرک و خونریزی هم داره و چون نرمه ی گوشم بسیار کوچیکه مدام احتمال میدم باهر گوشواره ای گوشم پاره بشه چون قبلاً این تجربه رو داشتم چی کار کنم سوراخ گوشم بسته بشه تا بالا تر سوراخ کنم
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
Mohabatronak پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام، من، درمانگاه رفتم بالا گوشم سوراخ کردم در داشت و تایک ماه ک گوشواره داشت خوب نشد الان دراوردم گفتن نخ بنداز نخ انداختم الکل زدم بازم دانه در امده روش،، زنگ زدم درمانگاه گفت پماد موپرسین بزن فعاا معاوم نیس اخرش چی بشه،،، گو‌ش بدبختم بد شکل نشه خوبه
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
asyeh.yavari پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
من دوسال پیش هم نرمه هم غضروف گوشم سوراخ کردم نرمه سریع خوب شد اما غضروف نه و طلا هم گرفتم برای غضروف اما بعضی شب ها هنوز اذیت می کنه و راحت نمی تونم بخوابم بماند که جرعت ندارم از گوشم در بیارم قسمت غضروف رو چون در عرض دو روز و شایدم کمتر غضروف گوشم بسته میشه و یه بار تجربه کردم و بسته شد یک گوشم و دو باره با فشار دست سوراخ کردم و الان یه بر جستگی جای سوراخ قبلی رو غضروفم مونده …. به هیچ کس توصیه نمی کنم و اولش براتون جذابه بعد عادی میشه پشیمون میشید نکنید واقعا درد دارم موقع خواب
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
Nargesotovat81 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من گوش را ۳ ماه پیش قسمت قضروف را ۲ تا سوراخ کردم تاحالا هم سرخه هم خونابه میده هم کبود و تا تکون میدم یک خیسی بیرون مياد و یک گوشم خوبه اون یکی بدتره بعد گوشواره کم ضخامت تر هم انداختم فرقی نکرده لطفا راهنمایی کنید:(
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
hasty54 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من یک سالی میشه قسمت غضروفیه گوشم رو سوراخ کردم خیلی درد داشت و تا مدتها عفونت داشت اما بعد از خوب شدن شدیدا بو گرفته و هرچی هم تمیز میکنم فایده نداره و بدجور بو میده واقعا نمیدونم چیکار کنم
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
Lusy.rainy پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام. من سه روز پیش قسمتی که کمی بالاتر از نرمی گوشم هست رو سوراخ کردم. شب که شدگوشواره م رو دراوردم و خواستم طلا بندازم چون میدونستم که پوستم به بدل حساسیت میده. خیلی اذیت شدم و درد کشیدم. تا دوروز با الکل سفید ضدعفونی کردم. امروز روز چهارمه اما از دیروز به شدت بی حال و بی رمق شدم. گوشم درد داره و بسیار به لمس حساس و دردناک شده. کلا از نظر عمومی ضعف شدیدی دارم و انگار شدیدا سرماخورده هستم و سردرد دارم. ایا طبیعیه و باید صبر کنم یا درش بیارم ؟ به نظر شما عفونت کرده؟ به دکتر گوش و حلق و بینی باید مراجعه کنم یا پوست؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
akbarbigdello پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام دخترم 5 ماهشه گوششو سوراخ کردیم الکل ضدعفونی کردیم یه طرف خوب شده ولی طرف دیگر حدود 40 روز هستش که خوب نشده چیکار کنم؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
javid.khanlari پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام دختر من سالها پیش گوشش رو سوراخ کرده بود ولی لاله گوش سمت چپش در همان سالها دچار عفونت شد و بعد از مدتی کاملا محل سوراخ شده گوش مسدود شد و به فراموشی سپرده شد ولی بعد از گذشت سالها لاله گوش ایشون گوشت اضافه آورده و همچنان در حال رشد و بزرگ شدن هست و الان حدودا به اندازه یک نخود رشد کرده است. لطفا بهترین روش درمان آنرا پیشنهاد و راهنمایی فرمایید. متشکرم
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
azadeh پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من 2ساله قسمت غضروفی گوشم رو تا سوراخ جفت هم زدم تا الان جاشون خشک نشده و مرتب تمیزش میکنم اما حالا یکیشون بدجور زخم شده .اول چرک سبز رنگ بعدش خونریزی کرد خیلی هم زخمش عمیق و متورم شده :(:(:(:( چکار کنم؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
toorajiima78 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام خسته نباسین من 3 روز پیش بالای گوشمو سوراخ کردم شب اول خوب بود روزدوم رفتم حموم قفل پیرسینگم گم شد منم کل پیرسو دراوردم بعد به سختی تونستم بزارم تو گوشم حالا از اون موقع درد میکنه یکم قرمزهدو یاد داره چیکار کنم ؟ تترا هم میزنم بهش
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
nadiynp7 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
توروخدا اگه میشه جواب منو بدین قسمت غضروف گوشمو سوراخ کردم بعد دوهفته گوش ورم کرده و درد میکنه و همچنین گردنم دچار درد شده چه راهی رو پیشنهاد میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
bahare.mahmoudi1991 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من 8ماه پیش گوشمو سوراخ کردم بعد از 2روز عفونت کرد و من گوشواره رو دراوردم تا گوشم بسته بشه. بعد از مدتی گلودرد شدید گرفتم و غده لنفاوی زیر گوشم ورم کرد از اون به بعد تا الان هم زود به زود گلودرد میگیرم هم ورم غده کم و زیاد میشه باید چی کار کنم میترسم برم دکتر؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
maryam.salimi66 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام خسته نباشین.من حدود 4ماهه که بیخ گوشمو توسط یه آرایشگاه سوراخ کردم بعد سوراخ یه ماه الکل و پماد زدم بعد که خوب شد دیگه نزدم الان عفونت کرده،تورم و قرمزی و چرک داره چیکار باید بکنم؟؟؟:(:(
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
دکتر فتحی پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
عفونت در سوراخ کردن غضروف گوش
سوراخ کردن غضرف گوش پر خطر است زیرا دچار عفونت هایی می شود که ممکن است به آنتی بیوتیک ها جواب ندهد.
سوراخ کردن گوش، در محیط های غیر قابل کنترل و توسط افرادی که به اندازه کافی در کنترل عفونت آموزش ندیده اند متاسفانه، مانند سالن های ناخن و آرایشگری غیر بهداشتی و فقدان مقررات می تواند خطرات جدی بهداشت عمومی را در بر داشته باشد شیوع پسودوموناس آئروژینوزا ( یک عفونت جدی باکتریایی ) با توجه به شیوه های کنترل عفونت نا ایمن، در ارتباط با موسسات سوراخ کردن گوش وجود دارد یک گروه از محققان از سازمان های بهداشت عمومی اورگان مجموعه ای از خطرات ناشی از عفونت با پسودوموناس آئروژینوزا را پس از سوراخ کردن گوش بررسی کردند نتایج حاصل از تحقیقات در 25 فوریه منتشر شده است موضوع مجله انجمن پزشکی آمریکا، نشان داد خطر عفونت را برای سوراخ کردن غضروف گوش بیشتر از نرمه گوش است یکی از دلایل آن عدم جریان خون به منطقه غضروف است آنتی بیوتیک های خوراکی که در خون به محل های عفونت می روند در ساخت غضروف که مویرگ ها کمتر از انواع دیگر بافت ها است سخت تر می توانند به محل عفونت برسند دلیل پیچیده دوم مقاومت سودوموناس آئروژینوزا به آنتی بیوتیک است بیشتر افرادی که بعد از سوراخ کردن، به عفونت سودوموناس آئروژینوزا گرفتار شدند آنتی بیوتیک ها بر علیه این میکروب بی اثر بوده است.
علل عفونت بعد از سوراخ کردن غضروف عبارتند از:
تجهیزات غیر مخصوص و راه های نادرست سوراخ کردن گوش سبب عفونت بعد از سوراخ کردن گوش می شود.
تکان دادن مکرر گوش با دست ناپاک که باعث عفونت می شود.
استفاده از گوشواره های تنگ که سبب کاهش جریان خون به لوب گوش می شود و مالش مکرر کانال باعث عفونت می شود.
شنا کردن در آب دریاچه ها، حوضچه و تالابهای آلوده سبب عفونت می شود.
درمان عفونت بعد از سوراخ کردن گوش
مقداری درد و قرمزی در اطراف محل تا دو روز طبیعی است اما اگر طولانی تر شود و دارای علائم زیر باشد بیش از هر چیزی باید دلیلی برای نگرانی باشد.
با افزایش درد، قرمزی، تورم، گرما یا حساسیت به لمس در اطراف محل سوراخ شده باید به پزشک مراجعه نمایید.
کمی ترشحات چرکی زرد و سبز و خونریزی از محل سوراخ طبیعی است اما چرک همراه با تورم و قرمزی هشدار دهنده است.
با سوراخ کردن گوش، ممکن است غدد لنفاوی در بالا و پایین سوراخ متورم و درد در گردن در اطراف خط فک احساس شود.
اگر شما سالم ( بدون سرماخوردگی و آنفلوآنزا ) هستید ولی دچار تب هستید این موجب نگرانی است.
در داشتن موارد بالا باید با یک پزشک مشورت نمایید
پزشک توصیه های ویژه در مورد نحوه درمان عفونت خاص ارائه می دهد.
نگه داشتن طلا و جواهر برای تضمین زهکشی مناسب است و به جلوگیری از تشکیل آبسه کمک می کند.
اگر شما دچار یک واکنش حساسیتی به فلز باشید دکتر می گوید که باید طلا و جواهر را خارج کنید.
از یک کرم آنتی بیوتیک یا قرصهای آنتی بیوتیک استفاده کنید. شما باید یکی از دو کار، کرم موضعی یا قرص را معمولا برای 10-14روز مصرف کنید. بیشتر عفونت ها توسط استاف اورئوس ایجاد می شود بنابر این حتماً باید یک دوره تجویز آنتی بیوتیک داشته باشید به طوری که به طور کامل باکتری استاف ریشه کن شود.
از درمان های موضعی مانند الکل و یا پراکسید، که می تواند پوست شما را خشک و یا پماد، که می تواند از رسیدن هوای تازه به محل سوراخ جلوگیری کند اجتناب کنید.
1/4 قاشق چای خوری نمک دریا را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید. هم بزنید تا زمانی که نمک به طور کامل حل می شود. هنگامی که آب نمک کمی سرد شد یک پد پنبه ای تمیز را به داخل فنجان بزنید. پد پنبه خیس را روی محل برای دو تا پنج دقیقه قرار دهید نمک خیس را دو بار در روز برای یک تکرار کنید
یک کمپرس گرم و مرطوب را به مدت 20 دقیقه در روز روی محل قرار دهید این جریان خون به لاله گوش را افزایش می دهد و به جلوگیری از عفونت کمک خواهد کرد.
از تحریک محل سوراخ اجتناب کنید فقط هنگام تمیز کردن سوراخ گوش را لمس کنید و لباس هایتان را به دور از محل سوراخ نگه دارید اصطکاک بیش از حد یا مالش، می تواند موجب تحریک پوست شود.
از رفتن به استخر، رودخانه ها، دریاچه، وان داغ و مکان های دیگر که ممکن است باکتری های عفونت زا باشد اجتناب کنید.
مصرف مواد غذایی دارای ویتامینC را در رژیم غذایی خود افزایش دهید.
چای بابونه نیز موثر است.
جراحی برای برداشتن بافت کلوئید - این به علت ترمیم بافت بیش از حد است و می توان آن را تنها از طریق عمل جراحی درمان کرد .شدید ترین شکل برامدگی کلوئید در غضروف است.
چگونه شانس گرفتن عفونت را در دفعات بعدی سوراخ کردن گوش کاهش دهیم
دستورالعمل های بخش بهداشت را برای جلوگیری از عفونت در نظر بگیریم. به صورت حرفه ای از انتقال بیماری های منتقله از راه خون، مانند کزاز و یاHIV جلوگیری کنیم.
از ابزار استریل و ضد عفونی کننده برای به حداقل رساندن احتمال عفونت استفاده کنید.
از وسایل استریل و گوشواره های یک بار مصرف استفاده کنید.
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search