زیبایی

چروک های زیر چشم: علل، درمان های طبیعی و پیشگیری

درمان چروک های زیر چشم

در معرض آینه و توجه به چین و چروک چشم می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. چروک هایی که در زیر چشمی یا چین و چروک در گوشه چشم شما ظاهر می شود می تواند یکی از اولین علائم پیری باشد.

معمولاً هنگامی اتفاق می افتد که لبخند بزنید اخم کنید و یا بخندید که باعث می شود تا ظاهر و چین و چروک های صورت تشدید شود. خطوط زیبا در اطراف چشم شما می تواند شما را بسیار آگاه سازند و شما بزرگتر از آنچه هستند به نظر می رسید. پوست زیر چشم شما بسیار نازک و ظریف است. این به این معنی است که خطوط نازک، چین و چروک و لکه های سن می توانند حتی اگر شما پیر نیستید ظاهر شوند. چین و چروک زیر چشم شما به راحتی می تواند ظاهر شود زیرا پوست نمی تواند رطوبت را حفظ کند آسیب خورشید، از دست دادن الاستیک پوست و از دست رفتن کلاژن، به چروکهای زیر چشم کمک می کند. در اینجا بسیاری از درمان های طبیعی است که شما می توانید از آن برای جوان سازی پوست خود استفاده کنید و خطوط چین و چروک را هموار کنید. بسیاری از داروهای خانگی برای چین و چروک زیر چشم کمک می کند تا مناطق اطراف چشم شما را برآمده کند پوست ظریف زیر چشم را مرطوب کند برخی از مرطوب کننده های طبیعی برای چشمان شما شامل روغن نارگیل، آلوئه ورا و کره کاکائو هستند اینها همه درمان های عالی برای چروک های زیر چشم هستند.
در این مقاله شما خواهید دید که چگونه ظاهر خطوط ظریف و چین و چروک زیر چشم را درمان کنید. این درمان های خانگی طبیعی کمک خواهد کرد تا پوست شما ظاهر جوان تر پیدا کند.

در ادامه بخوانید: 11 راه برای کاهش چین و چروک صورت

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

چه چیزی باعث چروک شدن زیر چشم می شود؟

اکثر مردم می دانند که به دلیل پیری پوست، چروک ها و خطوط ظریف ظاهر می شود و این ها معمولاً در اطراف چشم ها ظاهر می شوند. اما چرا چروک های در اطراف چشم با پیری همراه است؟
بر طبق مجله Dermato Endocrinology، خطوط و چین و چروک روی پوست پیر ناشی از تعدادی از عوامل است. ساختارها در پوست با سن شکسته و خطوط ظریف ظاهر می شوند. همانطور که کلاژن و الاستین بیشتر از بین می روند خطوط عمیق تر می شوند و به چین و چروک تبدیل می شوند.
یکی دیگر از دلایل اینکه برخی از زنان و مردان چروکهای بیشتری در اطراف چشم خود دارند به علت آسیب اشعه ماوراء بنفش است. پزشکان کلینیک Mayo می گویند که اگر چه پیری باعث ایجاد چین و چروک پوست می شود رایج ترین دلیل خطوط و چین و چروک روی صورت آسیب خورشید است.
مجله بریتانیایی پوست نیز از دلایل دیگر خطوطی که در زیر چشم و گوشه چشمان شما ظاهر می شود گزارش داده است. به عنوان مثال، انقباض تکراری عضلات، مانند لبخند، انقباض پوست اطراف چشم ها منجر به شکستگی در الیاف الاستین می شود که باعث ایجاد ظاهر پای کلاغ می شود. همچنین سیگار کشیدن روی پوست در اطراف چشم تاثیر می گذارد و سبب افزایش چین و چروک پوست می شود.
این عوامل ترکیبی است که پوست را زیر چشمان شما قرار می دهد و ظاهری چروک یا برآمده دارد. به علت ظاهر چروک های چشم و این واقعیت که وقتی لبخند می زنید بیشتر مشخص می شوید چروک های چشم اغلب به نام "پاهای کلاغ" یا خطوط خنده نامیده می شوند.

درمان های خانگی برای از بین بردن چین و چروک زیر چشم

داشتن چروک در اطراف چشم شما هیچ موضوع خنده ای نیست. بنابراین، اگر متوجه شدید که خطوط نازک در اطراف چشمان شما وجود دارد یا چروکهای جدید زیر چشمی شما شکل گرفته است چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید؟
به گفته دکتر مایکل دتامبر، استاد فارماکوژنومیک در موسسه علوم دارویی، برخی از راه حل های ساده برای چین و چروک و خطوط نازک وجود دارد. دکتر دتامبر می گوید که استفاده از مرطوب کننده به طور مرتب در چروک ها می تواند به کاهش ظاهر آن کمک کند. در واقع، شما می توانید به سرعت ظاهر چین و چروک را تا 20٪ با مرطوب کننده خوب کاهش دهید.
اجازه دهید به برخی از بهترین مرطوب کننده های طبیعی پوست نگاه کنیم که می توانند به سرعت پوست را در اطراف چشم شما هیدراته کند تا چروک ها کمتر قابل توجه باشد. به طور منظم با استفاده از این مرطوب کننده ها همچنین می توانید از چروک شدن زیر چشم جلوگیری کنید.

روغن نارگیل

استفاده از یک روغن نارگیل با ارزش برای پوست زیر چشم به عنوان مرطوب کننده به حذف خطوط زیر چشمان شما کمک می کند. در واقع، استفاده از آن به عنوان مرطوب کننده یکی از کاربردهای شگفت انگیز روزمره روغن نارگیل است.
تحقیقات نشان داده است که اجزای روغن نارگیل اثر خوبی بر روی کلاژن پوست دارد. مجله پوست فارماکولوژی و فیزیولوژی گزارش داد که روغن نارگیل با ارزش کمک می کند تا کلاژن را در پوست افزایش دهید. روغن نارگیل همچنین دارای خواص آنتی اکسیدانی است که می تواند به نابودی رادیکال های آزاد پوست که باعث پیری می شوند کمک کند.
از روغن نارگیل برای چین و چروک چشم چگونه استفاده کنید:
شما می توانید روغن نارگیل را به طور مستقیم بر روی پوست صورت و اطراف چشم خود استفاده کنید. این چیزی است که شما باید انجام دهید برای کمک به پوست در اطراف چشم خود تا ظاهر جوان پیدا کند.
مقداری روغن نارگیل را روی پوست اطراف چشم خود قرار دهید و به آرامی ماساژ دهید تا روغن جذب شود.
2-3 بار در روز استفاده کنید و قبل از رفتن به رختخواب اطمینان حاصل کنید که روغن نارگیل را در اطراف چشم خود قرار دهید.
به طور منظم استفاده کنید تا چشمانتان را مرطوب نگه دارید و ظاهر چین و چروک را کاهش دهید.
روغن نارگیل نیز برای درمان پوست خشک در اطراف چشم شما به طور طبیعی کمک می کند و از بروز خارش و پوسته پوسته شدن ناشی از اگزما یا پوست خشک جلوگیری می کند.

آلوئه ورا

اگر میخواهید از چروک های زیر چشمانتان خلاص شوید می توانید یک ژل آلوئه ورا به قسمت " پای کلاغ " بمالید. آلوئه ورا می تواند به کاهش خطوط و چین و چروک های زیر چشم کمک کند زیرا باعث می شود که پوست بیشتر الاستیک شود. بر طبق مجله پزشکی مکمل و جایگزین مبتنی بر شواهد، ژل آلوئه ورا به طور طبیعی سبب افزایش الاستیسیته و هیدراتاسیون پوست می شود. آلوئه ورا همچنین حاوی آنتی اکسیدان ها و کاهش التهاب می باشد.
بررسی ای که در مجله پوست در سال 2008 منتشر شد گزارش داد که آلوئه ورا می تواند پوست را کمرنگ تر کند. ترکیبات موجود در آلوئه ورا دارای یک اثر رطوبت دهنده هستند که به طور طبیعی باعث می شود پوست را سخت تر کرده و آن را قوی تر کند. اثر ضد پیری آلوئه ورا اساسا به دلیل توانایی آن در افزایش الیاف کلاژن و الاستین در پوست است.
نحوه استفاده از آلوئه ورا برای از بین بردن خطوط خوب و چروک های زیر چشم:
هنگام استفاده از ژل آلوئه ورا برای کمک به درمان چین و چروک صورت، استفاده از ژل آلوئه ورا با کیفیت بالا مهم است. به دنبال نوعی باشید که امکان اضافه کردن مواد کمی به وجود دارد.
این همان کاری است که باید انجام دهید تا چروکهای زیر چشمانتان را درمان کنید:
به آرامی یک ژل آلوئه ورا را به پوست ظریف زیر و اطراف چشم خود ماساژ دهید.
تکرار 2-3 بار در روز برای حفظ تغذیه و هیدراته چشم است.
استفاده روزانه برای جلوگیری از بدتر شدن خطوط و جلوگیری از ظاهر شدن چین و چروک استفاده کنید.
آلوئه ورا نیز برای چشم های خسته کننده و خنثی کردن دایره های تاریک از زیر چشمان شما مفید است. در واقع، ژل آلوئه ورا یک درمان عالی پوستی است که پوست را کاملا سالم نگه می دارد. شما همچنین می توانید نحوه ترکیب آلوئه ورا و روغن نارگیل را برای کمک به تسکین پوست تحریک شده در این DIY شفای روغن نارگیل و لوسیون ژل آلوئه ورا ببینید.
راه دیگری برای استفاده از آلوئه ورا برای از بین بردن چین و چروک به طور کلی با مصرف آب آلوئه ورا است. طبق گزارش روزانه داروهای پوستی، مصرف آب آلوئه ورا می تواند به افزایش کلاژن و کاهش چین و چروک صورت کمک کند. در یک مطالعه، گروهی از زنان روزانه آلوئه ورا نوشیدند و بعد از 90 روز، میزان الاستیک پوست صورتشان به میزان قابل توجهی افزایش یافت و چین و چروکهای کمتری داشتند.

روغن آووکادو با روغنهای ضروری

شما می توانید ظاهر خطوط نازک و چین و چروک های چشم را با ترکیب روغن آوکادو با برخی از اسانس های ضدچروکی کاهش دهید.
چطور مخلوط کردن روغن آووکادو و روغن اسانس کمک می کند که چربی ها را از زیر چشمانتان بردارید؟ مجله تحقیقات ارتباطات بافت گزارش داد که روغن آووکادو تأثیر مثبتی بر متابولیسم کلاژن پوست دارد. روغن آووکادو تصفیه نشده حاوی آنزیم هایی است که می تواند کلاژن پوست را افزایش دهد
برخی از روغن های ضروری وجود دارد که به طور طبیعی برای از بین بردن چین و چروک ها اثبات شده است. طبق نظر مجله پوست، روغن لیمو ضروری، روغن سرو کوهی و روغن اسانس گریپ فروت بهترین اسانس های اساسی برای جلوگیری از چروک شدن و علائم پیری است.
یک کلمه احتیاط - هنگام استفاده از روغنهای ضروری، توجه ویژه ای داشته باشید تا محلول وارد چشمانتان نشود. همچنین از یک محلول به خوبی رقیق شده برای جلوگیری از بخار روغن اسانس بر روی چشم خود استفاده کنید.
چگونگی درمان ضد چروک را با روغن آووکادو انجام دهیم
هنگام استفاده از روغنهای ضروری برای تقویت سلامت پوست خود، مهم است که به یاد داشته باشید همیشه ابتدا آنها را در یک روغن حامل رقیق کنید.
در اینجا نحوه ساخت روغن ضد چروک را با روغن های ضروری و روغن آووکادو ارائه می دهیم:
1 قاشق روغن لیمو، روغن سرو کوهی یا روغن گریپ فروت را به یک قاشق غذاخوری روغن آوکادو اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید.
چند قطره روغن را در نوک انگشت خود قرار دهید و به آرامی پوست را در اطراف چشم خود ماساژ دهید تا خطوط ظریف را صاف کنید.
درمان ضد چروک چشم را 2-3 بار در روزرا اعمال کنید و به طور منظم برای درمان چین و چروک خود استفاده کنید.

کره کاکائو

طبق گزارش نشریه تغذیه، کره کاکائو دارای خواص آنتی اکسیدانی است که به مبارزه با اثرات قابل توجهی از پیری پوست کمک می کند. از جمله مزایای استفاده از کره کاکائو به پوست صورت، آنتی اکسیدان ها برای محافظت در برابر پیری پوست، آسیب UV و افزایش سلامت پوست است. محققان دریافته اند که کره کاکائو برای درمان بیماری های پوستی و محافظت در مقابل پیری زودرس مفید است
برای استفاده از کره کاکائو روی پوست خود برای جلوگیری از خشکی و چین و چروک، سعی کنید آن را با سایر محصولات مفید مانند روغن نارگیل، روغن کرچک، روغن ججوبه یا روغن بادام شیرین مخلوط کنید. همه چیزهایی که شما باید انجام دهید این است که کمی از مخلوط کره کاکائو را به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی به خطوط نازک زیر چشم خود 2 یا 3 بار در روز برای بهترین نتایج بمالید.
خیارها
خیار دارای خواص سودمند است که می تواند به طور طبیعی برای مبارزه با چروک های زیر چشم کمک کند و ظاهر خطوط را کاهش دهد.
همه ما با تصاویری از زنان که با برش های خیار در چشمانشان قرار دارند آشنا هستند. خیارها نه تنها یک اثر خنک کننده برای کاهش چشم پف کرده دارند بلکه می توانند نشانه های قابل توجهی از پیری پوست را کاهش دهند.
به عنوان مثال، تحقیقات علمی نشان داده است که عصاره خیار به افزایش الاستین کمک می کند و اثر آنتی اکسیدانی دارد. مجله Archives of Dermatology Research گزارش داد که محتوای ویتامین C در خیار و نیز فعالیت آن در اثر آزاد شدن رادیکال آزاد این عامل را به عنوان عامل ضد چین و چروک ممکن می سازد.
نحوه استفاده از خیار برای خطوط نازک:
چند تکه از خیار سرد کنید و روی هر چشم قرار دهید.
تکه های خیار برای 10-15 دقیقه ترک کنید تا چشمان نرم و ریلاکس شوند.
برش های خیار را بردارید و با یک پد چشمان خود را پاک کنید تا خشک شود.
کمی روغن نارگیل را برای رطوبت اضافی اعمال کنید و به سرعت خطوط نازک خود را بهبود ببخشید.

نحوه مبارزه با خطوط چروک زیر چشم

تعدادی از راه هایی وجود دارد که شما می توانید با ظاهر خطوط مبارزه کنید و به جلوگیری از چروک شدن موجود کمک کنید.

روغن ماهی

روغن ماهی حاوی سطوح بالای اسیدهای چرب امگا 3 است که تأثیر مثبتی بر روی چین و چروک و پیری پوست دارند.
مصرف ماهی به طور مرتب مزایای قلبی عروقی دارد و با کاهش التهاب مفاصل شما روانکاری می کند. با این حال، روغن ماهی حاوی EPA و DHA می تواند به نرم کردن پوست شما کمک کند و علائم پیری را از بین ببرد.
طبق گزارش پیشرفت های پوست و آلرژی، مصرف مکمل های روغن ماهی به بهبود ساختار غشاهای سلولی کمک می کند. روغن ماهی حاوی مواد مغذی است که باعث افزایش سلامتی پوست می شود و به حفظ وضعیت پوست می انجامد.

روغن گل پامچال شبانه

یکی دیگر از مکمل های مفید برای کمک به کاهش خطوط در زیر چشم شما، روغن گل پامچال است.
مجله بین المللی علوم آرایشی یک مطالعه نشان می دهد که چگونه روغن گل پامچال شب ها به زنان کمک می کند تا علائم پیری را کاهش دهند. گروه مطالعه 500 میلی گرم گل پامچال شب ها سه بار در روز به مدت 12 هفته دریافت کردند. مشخص شد که الاستیک، استحکام و هیدراتاسیون پوست بهبود یافته است.
چگونه از چروکهای زیر چشم جلوگیری کنید
مطمئنا بهترین روش برای درمان چین و چروک زیر چشم، جلوگیری از ابتلا به این بیماری است. یکی از بهترین راه های جلوگیری از ظهور خطوط مراقبت منظم از چشمان شماست و پوست را در اطراف چشم خود، مرطوب نگه دارید.

چه چیز دیگری می توانید انجام دهید تا خطوط زیر چشمانتان عمیق نشوند؟

کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب. تحقیقات علمی در مورد چین و چروک چشم دریافته است که آسیب خورشیدی عامل مهمی در ظاهر شدن چین و چروک چشم است. مطالعه ای از ژاپن نشان داد که استفاده منظم از کرم ضد آفتاب در جلوگیری از چین و چروک پوست و تنوع پوستی و همچنین سرطان پوست بسیار موثر است.
بنابراین، همیشه کرم های ضد آفتاب را روی صورت و زیر چشمان خود قرار دهید تا مانع ظاهر شدن بیشتر چروک ها شوید. کرم ضد آفتاب برای جلوگیری از اثرات پیری پوست بر روی پوست کمک می کند.

عینک آفتابی داشته باشید

استفاده از عینک آفتابی در روزهای آفتابی دارای تأثیر دوگانه در جلوگیری از ظاهر شدن یا افزایش عمق چروک است.
اول، عینک آفتابی که دارای حفاظتی UV است پوست را در اطراف چشم شما از آسیب های خورشید که موجب چروک شدن می شود محافظت می کند.
دوم، عینک آفتابی، زمانی که آفتاب است چپ نگاه را از بین می برد. همانطور که روزنامه بریتانیایی پوست منتشر شده است چپ نگاه کردن سبب چین دار کردن اطراف چشم هایتان می شود و در طول زمان می تواند به خواص الاستیک پوست آسیب برساند.

 مصرف آب آشامیدنی 

آیا مصرف روزانه آب آشامیدنی به کاهش چین و چروک پوست کمک می کند؟ اثر آب روی پوست بحث انگیز است و بسیاری از وب سایت های اینترنتی می گویند که نوشیدن 8 تا 10 لیوان آب در روز به بهبود رنگ پوست و کم کردن چین و چروک کمک می کند.
با این حال، طبق بررسیهای مجله تغذیه ، این اسطوره ای است که هیدراتاسیون و چین و چروک پوست به مصرف آب متصل است. دانشمندان می گویند که خشکی پوست با عوامل مانند هوای خشک، شستشو با صابون های سخت و یا شرایط پزشکی همراه است. ظاهر چین و چروک مربوط به ژنتیک و خورشید و آسیب های محیطی است. استفاده از نرم کننده های پوستی بهترین راه برای بهبود وضعیت چین و چروک پوست است.
با این وجود، بسیاری از دلایل دیگر برای اطمینان از آشامیدن آب کافی وجود دارد. اثرات مضر کم آبی بدن عبارتند از: خستگی، کاهش وزن، اختلالات کلیوی یا مثانه و درد مفصلی.
هیچ انکار نیست که روند پیری نه تنها در پوست ما منعکس می شود. این همچنین در بدن ما و نحوه عملکرد آن را نشان می دهد. هر ارگان و سیستم در بدن ما نیاز به آب برای تنظیم دمای بدن، سم زدایی از مواد شیمیایی، کمک به هضم و حمل مواد مغذی به سلول های ما دارد. سلول های پوست ما نیز به آب بستگی دارد تا عملکرد بهتر و آسیب را بهبود بخشد. بنابراین آب را اگر نه برای پوست خود، سپس برای سلامت عمومی خود بنوشید.

بیشتر بخوانید: رژیم غذایی برای کاهش چین و چروک صورت

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search