زیبایی

آیا لیزر موهایی زائد دائمی و ایمن است

آیا لیزر موهای زائد دائمی است

لیزر حذف مو یک فرم طولانی مدت از حذف مو است که فولیکول مو را از بین می برد. با این حال، مو ممکن است دوباره رشد کند به خصوص اگر فولیکول آسیب دیده و در طی فرآیند حذف لیزر نابود نشود.

به همین علت، بسیاری از پزشکان اکنون حذف موهای زائد به عنوان حذف بلند مدت موها را به جای حذف دائمی موها ترجیح می دهند. برای یادگیری در مورد چگونگی کار کردن لیزر حذف مو، مدت زمان طولانی و هزینه های لیزر حذف مو، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

چگونه لیزر مو را حذف می کند؟

لیزر حذف مو با استفاده از نور برای هدف قرار دادن رنگدانه در موهای فردی عمل می کند. نور به پایین شفت مو و فولیکول مو می رود.
گرما از نور لیزر، فولیکول مو را از بین می برد و مو دیگر نمی تواند از آن رشد کند.
مو دارای یک چرخه رشد منحصر به فرد است که شامل استراحت، ریختن و دوره رشد است. به تازگی مو حذف شده است که در مرحله استراحت است و برای تکنسین یا لیزر قابل مشاهده نیست بنابراین ممکن است فرد برای رشد مجدد منتظر بماند تا آن را حذف کند.
برای اکثر افراد، حذف مو با لیزر نیاز به درمان های مختلف را در طول 2 تا 3 ماه دارد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

آیا لیزر مو دائمی است؟

حذف مو از فولیکول مو نابودی دائمی است. با این حال، افرادی که تحت ریزش مو قرار می گیرند می توانند انتظار داشته باشند که برخی موها در منطقه مورد نظر دوباره رشد کنند.
با گذشت زمان، دوباره می توانید این منطقه را درمان کنید تا تعداد موهایی که دوباره رشد می کنند کاهش یابد. در بعضی موارد ممکن است همه موها را از بین ببریم.
این که آیا مو رشد میکند یا نه، بستگی به عوامل متعددی دارد از جمله نوع موی که رشد مجدد می کند و مهارت فرد در از بین بردن مو.
اکثر مردم متوجه می شوند که وقتی مو رشد مجدد می کند سبک تر و کمتر قابل توجه است اما قبل از آن بود. این به این دلیل است که لیزر ممکن است باعث آسیب به فولیکول مو شود حتی زمانی که نتواند آن را از بین ببرد.
اگر فولیکول مو آسیب دیده اما نابود نشود موها در نهایت دوباره رشد می کنند. از بین رفتن هر فولیکول مو منفرد می تواند دشوار باشد به طوری که اکثر مردم برخی از رشد مجدد مو را مشاهده می کنند.
هنگامی که موها رشد مجدد می کنند درمان دوباره لازم است بنابراین افرادی که می خواهند همه موها را از بین ببرند ممکن است نیاز به درمان های مختلف داشته باشد.
در برخی موارد، مو ممکن است بیش از حد سبک، بیش از حد کوتاه و یا مقاوم در برابر درمان باشد. در این موارد، فرد ممکن است تصمیم به استفاده از سایر روش های حذف مو مانند کندن موها را داشته باشد.

حذف مو با لیزر چه مدت طول می کشد؟

حذف مو با لیزر دائمی است وقتی که فولیکول مو نابود می شود. هنگامی که فولیکول مو تنها آسیب دیده است مو در نهایت دوباره رشد می کند.
مقدار زمان لازم برای حذف مو به چرخه رشد موی منحصر به فرد شما بستگی دارد. بعضی از مردم موهایی دارند که سریعتر از دیگران رشد می کنند. موی که در مرحله استراحت است به آرامی رشد می کند تا موی که در فاز دیگری است.
اکثر مردم می توانند مقداری رشد مو را طی چند ماه انتظار داشته باشند. هنگامی که این اتفاق می افتد آنها می توانند درمان های بیشتری را انتخاب کنند.

آیا رنگ پوست یا مو برای لیزر تفاوت دارد؟

حذف موی لیزر بر روی صورت زن انجام می شود
افراد دارای پوست روشن و موهای تیره ممکن است نیاز به درمان کمتر از دیگران داشته باشند.
ریزش مو در افرادی که دارای موهای تیره هستند به بهترین شکل عمل می کند. این به این دلیل است که کنتراست رنگدانه باعث می شود لیزر برای مواجه شدن با هدف، به فولیکول حرکت و فولیکول نابود شود.
افراد مبتلا به پوست تیره یا موهای نازک ممکن است نیاز به درمان بیشتری نسبت به دیگران داشته باشند .
برای پاک کردن مو به طور دائمی، تکنسین باید بداند چگونه مو را هدف قرار دهد و نوع مناسب لیزر را انتخاب کند. تحقیقات منتشر شده در سال 2013 نشان داد که لیزرهایی که طول موج های طولانی تولید می کنند بهتر است در پوست تیره کار کنند.

عوارض جانبی و خطرات لیزر حذف مو

در طول درمان برخی افراد سوزش، خستگی یا ناراحتی را تجربه می کنند. به همین دلیل، بسیاری از تکنسین ها، کرم های بی حس کننده را به محل مورد درمان خود اعمال می کنند. با این حال، برخی از افراد ممکن است واکنش آلرژیک و یا سوزش خفیف پوست در پاسخ به کرم داشته باشد.
عوارض جانبی جزئی مشترک هستند و ممکن است شامل موارد زیر باشند:
تغییر رنگ پوست، به ویژه در افرادی که دارای پوست تیره هستند معمولاً موقت هستند.
قرمزی پوست.
تاول زدن یا پوسته پوسته شدن پوست.
گاهی اوقات، سوزش مربوط به ریزش مو می تواند باعث آسیب شود. پوست آسیب دیده نیز می تواند آلوده شود. اگرچه نادر، ولی عفونت های پوستی می توانند گسترش پیدا کنند و تهدید کننده زندگی باشند.
ارائه یک تاریخچه پزشکی دقیق و بحث در مورد خطرات و مزایا می تواند به ارائه دهنده تعیین درمان مناسب، کاهش خطر عوارض جانبی جدی کمک کند.
پس از ریزش مو، فرد باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب جلوگیری کند. خورشید می تواند پوست را تحریک کند که باعث افزایش خطر تاولها و اسکارها می شود.
افرادی که دچار درد شدید، تب، پوسته پوسته شدن، قرمزی و یا علائم دیگری از آسیب یا عفونت پوست می شوند باید به پزشک مراجعه کنند.

هزینه حذف مو با لیزر

طبق آمار 2017 از انجمن جراحان پلاستیک آمریکایی، هزینه میانگین حذف موهای زائد 293 دلار است. این هزینه در ایران خیلی کمتر است
اکثر مردم به جلسات متعدد نیاز دارند بنابراین مردم باید با ارائه دهنده درمان خود در مورد چند جلسه که نیاز به هزینه کلی دارند صحبت کنند.
از آنجایی که حذف مو با لیزر تقریباً همیشه یک روش زیبایی است بیمه آن را پوشش نمی دهد.
هزینه کل لیزر موها بستگی به عوامل متعددی دارد از جمله کسانی که درمان را انجام می دهند. ارائه دهندگان ماهر مانند متخصصین پوست و جراحان پلاستیک ممکن است بیشتر هزینه بگیرند اما به احتمال زیاد باعث آسیب یا عوارض جانبی کمتری می شوند.
سایر عوامل موثر بر هزینه عبارتند از:
تعداد درمان های مورد نیاز.
مقدار رشد مجدد مو.
تعداد موهای هدف.
اندازه منطقه مورد نیاز برای درمان.
حذف مقداری کمی مو از یک ناحیه مانند لب بالا، هزینه کمتری از حذف مو از تمام پا دارد.

سرانجام حذف مو با لیزر

لیزر موهای زائد می تواند به میزان قابل توجهی میزان موی بدن انسان را کاهش دهد. در اکثر مواقع، برخی موها در طول زمان دوباره رشد می کنند.
حتی زمانی که مو دوباره رشد می کند موهای کمتری به وجود می آید ظاهر نرم تر را تولید می کند. برای دریافت یک درک واقعی از آنچه که از لیزر حذف موهایتان انتظار دارید در مورد اهداف درمان با پزشک یا متخصص حذف مو صحبت کنید.
برخی از انواع پوست و مو، نتایج بهتری را نسبت به دیگران تولید می کنند. تنها راه بدست آوردن اطمینان از آنچه انتظار می رود این است که با پزشک، متخصص پوست یا یکی دیگر از متخصصین ماهر صحبت کنید.

در ادامه بخوانید: جراحی زیبایی: قبل و بعد از عمل

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search