زیبایی

عادات بد که باعث چروک شدن پوست صورت شما می شود

کارهایی که سبب چین و چروک صورت می شود

کلاژن مسئول ساختار، قابلیت ارتجاعی، بافت، مقاومت و انعطاف پذیری پوست شما است.

کلاژن یکی از آخرین واژه های سلامتی است. اما واقعاً چقدر کلاژن برای سلامتی شما مهم است؟ شما احتمالاً به کلاژن موجود در پوست خود فکر می کنید زیرا هر زمان که کسی در مورد پیری پوست صحبت می کند این کلمه به زبان می آید. درست است که این پروتئین در درک جوانی پوست شما نقش دارد اما موارد دیگری نیز در آن وجود دارد. کلاژن یک پروتئین است و یکی از اصلی ترین عناصر سازنده پوست ما است. این ماده همچنین در استخوان ها، تاندون ها و رباط ها یافت می شود. کلاژن 75 درصد از ساختار پشتیبانی پوست را تشکیل می دهد. "کلاژن را به عنوان قاب تشک خود در نظر بگیرید. این به [پوست شما] ساختار و حمایت می دهد. برای ادامه تشبیه تشک، فنرها الیاف الاستیک هستند و مواد تشکیل دهنده آن اسید هیالورونیک است.
متأسفانه، کلاژن با افزایش سن شروع به تخریب می کند و ژنتیک شما می تواند بر سرعت تخریب تأثیر بگذارد. "ما سال به سال کلاژن از دست می دهیم و کلاژن با کیفیت پایین تری تولید می کنیم." رادیکال های آزاد به کلاژن آسیب می رسانند "آنها دشمن پوست ما هستند." عوامل محیطی (مانند اشعه ماورا بنفش یا آلودگی)، عادات نامناسب سبک زندگی (استعمال دخانیات) و رژیم غذایی نامناسب (به عنوان مثال پر از قند) همگی باعث تشکیل رادیکال های آزاد می شوند که تجزیه کلاژن را سرعت می بخشد.
یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای پوست خود انجام دهید این است که هرگز سیگار نکشید - یا اگر سیگار می کشید سیگار را ترک کنید. "تحقیقات نشان می دهد که سیگار کشیدن به رادیکال های آزاد اجازه می دهد تا به فیبرهای کلاژن حمله کنند و آنها را ضعیف و بی کیفیت می کند. بنابراین جای تعجب نیست که پوست یک فرد سیگاری آسیب دیده و چروکیده به نظر می رسد. کلاژن از سه آمینو اسید تشکیل شده است: گلیسین، پرولین و هیدروکسی پرولین. "مولکول کلاژن مانند مارپیچ سه گانه (مارپیچ سه گانه) است که با سایر مولکول های کلاژن موجود در پوست ترکیب می شود و شبکه ای مش مانند را در درم ایجاد می کند که لایه ای از پوست زیر اپیدرم و چربی زیر جلدی است.
پروتئین کار بزرگی در بدن دارد. کلاژن به بافت های بدن ساختار، مقاومت، استحکام و بافت می بخشد. پوست، شبیه لایه ای از چرم است. و هنگامی که با الیاف الاستیک در هم آمیخته شود به پوست قدرت و مقاومت می بخشد.
طبق کلینیک کلیولند، هنگامی که کلاژن شروع به تخریب پوست می کند و سطح آن در بدن کاهش می یابد ممکن است متوجه چین و چروک، سفتی رباط ها و تاندون ها، ضعیف شدن عضلات، درد مفاصل و حتی مشکلات GI شوید. واضح است که کلاژن برای سلامت هر سیستم در بدن شما حیاتی است. در داخل پوست، مصرف حداکثر 10 گرم پپتید کلاژن در روز می تواند به بهبود قابلیت ارتجاعی پوست، آبرسانی و تراکم کلاژن کمک کند. علاوه بر این، در یک بررسی در ژورنال آنتی اکسیدان ها در فوریه 2020 اشاره شده است که مصرف کلاژن هیدرولیز شده همچنین می تواند در برابر ملاسمای ناشی از اشعه ماورا UV بنفش محافظت کند یک مشکل پوستی که توسط لکه های تغییر رنگ در صورت مشخص می شود به طور بالقوه به دلیل اثرات آنتی اکسیدانی آن است.
چین و چروک پوست با پیری مشخص می شود و این پیری می تواند به صورت طبیعی یا ناشی از آن زودرس باشد. با افزایش سن، سرعت تولید سلول های جدید پوست کاهش می یابد و پوست، به ویژه لایه داخلی به نام درم، به تدریج نازک می شود.
درم بر روی آنچه که به عنوان غشای پایه شناخته می شود قرار می گیرد. این غشا از الیاف پروتئینی کلاژن و الاستین تشکیل شده است که در دوران جوانی به مقدار کافی وجود دارد و محکم در هم می خورد تا به پوست شما یکپارچگی ساختاری دهد.
پوست شما در معرض دیدترین قسمت بدن است و به دلیل عوامل تحریک کننده خارجی و آسیب دیدگی، دچار ساییدگی و پارگی زیادی می شود.
نکته خوب این است که پوست شما کاملا قادر به ترمیم خود است زیرا سلولهای پوستی جدیدی را جایگزین سلولهای آسیب دیده می کند. در حقیقت، کل لایه خارجی پوست که بیشترین آسیب را به خود دیده است به آرامی از پوست خارج می شود و پوست تازه تشکیل شده از زیر به سطح بالا می رود. اما این روند بازسازی پوست متکی به تولید کلاژن و الاستین است که با افزایش سن کمیاب می شوند.
با پیرتر شدن، فیبرهای پوستی شما همچنان در حال تجزیه هستند اما بدن شما قادر به تولید سریع فیبرهای جدید برای ترمیم این آسیب نیست. در نتیجه، مش آنها دیگر برای حمایت از پوست شما موثر نیست و باعث شل و چروک شدن پوست می شود.
اگرچه برای متوقف کردن یا معکوس کردن این انحطاط پوستی مربوط به سن، کم کاری از دست شما ساخته است اما عواملی وجود دارد که می تواند آن را تسریع کرده و پیرتر از سالهای سال به نظر برسید. این شامل انتخاب های ناسالم در زندگی، تغذیه نامناسب، آسیب خورشید و برخی عادت های زیبایی است که به نظر ایده خوبی می رسد اما در واقع پوست شما را خراب می کند.

اشتباهات مراقبت از پوست که منجر به چین و چروک زودرس می شود

موارد زیر برخی از اشتباهات مراقبت از پوست است که می تواند منجر به ایجاد چین و چروک زودرس شود.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

1. دست زدن به پوست نزدیک چشم

پوست صورت شما نسبت به بقیه قسمتهای بدن نازک تر است و بنابراین باید با آن ملایمت تر رفتار شود. این امر مخصوصاً در مورد پوست اطراف چشم شما صدق می کند که شاید حتی ظریف تر از پوست صورت اطراف آن باشد.
اعتقاد بر این است که هرچه چشم خود را بیشتر بکشید این پوست ظریف کشش بیشتری دارد. این نیروی مکانیکی خشن قطعاً می تواند فیبرهای کلاژن و الاستین را از بین ببرد و در نتیجه پوست شما را چروک و شل می کند.
بنابراین مهم است که هنگام استفاده و از بین بردن آرایش چشم، چشم های خود را با احتیاط کنترل کنید.
نکات:
از خط چشم استفاده کنید که به آرامی روی پلک های شما سر بخورد تا از کشیدن بی مورد جلوگیری شود.
کرم های زیر چشم، سایه چشم و محصولات چشم را به آرامی و بدون مالش بزنید.
برای از بین بردن آرایش چشم، ابتدا از روغن نارگیل یا مومیایی چرب برای از بین بردن آرایش استفاده کنید تا به آرایش بیشتر کمک کند. همچنین از یک پنبه نرم برای پاک کردن آرام خط چشم بدون مالیدن پلک های خود استفاده کنید.

2. تمیز کردن خیلی زیاد پوست

بیرونی ترین لایه پوست باعث ریزش سلولهای مرده و آسیب دیده می شود تا جایی برای سلول های جدید ایجاد شود. اما این روند بازسازی پوست به صورت تدریجی انجام می شود و انجام آن حدود یک ماه طول می کشد. این سلولهای مرده به هم متصل شده و روی سطح جمع می شوند و به پوست شما حالت مبهمی می بخشد. به علاوه، پوست مرتباً سبوم اضافی آزاد می کند که در سطح نیز جمع می شود.
همانطور که برای کار یا کارهای روزمره خود بیرون می روید در معرض انواع سموم محیطی مانند آلاینده های هوا، گرده گل و میکروب ها قرار می گیرید که همراه با سلول های مرده و سبوم روی پوست شما جمع می شود.
اگر پوست خود را به طور مرتب و منظم تمیز نکنید این ناخالصی ها به منافذ پوست ریخته و آنها را مسدود می کنند. مسدود شدن منافذ پوست نه تنها باعث تنفس و ایجاد تغذیه مناسب نمی شود بلکه زمینه های مناسبی برای تولید باکتری های آکنه هستند که فقط بر مشکلات پوست شما افزوده می شوند.
بنابراین، بهداشت دقیق بستر پوست هر روال مراقبت از پوست است. شما باید پوست خود را پس از یک روز طولانی به درستی تمیز کرده و بارها و بارها آن را لایه برداری کنید تا تمام اسلحه های عمیق منافذ پوست شما پاک شود. با این حال، بسیاری از مردم با انجام پاکسازی بیش از حد پوست، در نهایت قیمت آن را به صورت چین و چروک زودرس پرداخت می کنند.
ممکن است فکر کنید که شستن یا مالش دادن مکرر صورت با حرکات شدید دست یا محصولات شیمیایی خشن باعث تمیز شدن بیش از حد پوست می شود اما این درمان خشن فقط لایه های زیرین پوست را تحت فشار مکانیکی قرار می دهد و منجر به تجزیه کلاژن می شود.
این کشش شدید باعث ایجاد چین و چروک های جدید و ایجاد خطوط ریز می شود در حالی که جلوه های بیشتری را ایجاد می کند.
نکته:
همیشه از محصولی که روی پوست شما روشن کننده است استفاده کنید و آن را با دستان ملایم استفاده کنید.

3. لایه برداری بیش از حد و شستشوی بیش از حد

لایه برداری برای از بین بردن آلودگی های سرسخت، باقی مانده های سلولی و روغن اضافی جمع شده روی سطح پوست و منافذ آن ضروری است. با از بین بردن پوسته های پوستی خشک و مرده از سطح، به پوست شما یک بافت صاف و یکدست می دهد و باعث می شود آرایش بهتری داشته باشید. به علاوه، لایه برداری منافذ پوست شما را باز می کند تا جذب بهتر محصول را تسهیل کند.
اما ترفند این است که این کار را به صورت منظم انجام دهید تا منظم. لایه برداری بیش از حد می تواند چربی های طبیعی پوست شما را از بین ببرد و پوست را خشک، قرمز و تحریک کند. این روغن ها پوست شما را چرب می کنند تا حالت ارتجاعی داشته باشد و همچنین مانع محافظتی برای دفع مواد تحریک کننده خارجی است.
عادت دیگری که برخی آن را "کاملاً مهم" می دانند شستن چندین بار پوست در روز برای تمیز و مرطوب شدن پوست است. شستشوی زیاد اثرات ضد تولید روی پوست شما دارد. این می تواند با از بین بردن روغن های طبیعی پوست شما را خشک کند و حتی می تواند با ایجاد اختلال در pH پوست باعث رشد باکتری های عفونی شود.
قرار گرفتن در معرض زیاد آب باعث مرطوب شدن پوست نمی شود بلکه رطوبت را از آن می کشد به خصوص اگر آب گرم باشد. بنابراین، دوش های گرم طولانی منع بزرگی دارند به خصوص اگر پوست شما از قبل خشک باشد. پوست خشک کشش کمتری دارد و بنابراین بیشتر در معرض پارگی، چین و چروک قرار دارد.
نکات:
لایه بردارهای شیمیایی مانند آلفا هیدروکسی یا اسیدهای بتا هیدروکسی کمک می کند تا لایه های سطحی مرده پوست از بین برود تا لایه های تازه از زیر آن آشکار شود اما استفاده بیش از حد از آن می تواند باعث کمبود آب و آسیب به پوست شما شود. شما همچنین می توانید اسکراب های دانه ای و برس های مکانیکی برای از بین بردن سلول های مرده و ناخالصی های پوست خود تهیه کنید اما آنها ساینده تر از لایه بردارهای شیمیایی هستند. روش لایه برداری خود را با توجه به نوع پوست خود انتخاب کنید و در صورت سردرگمی از متخصص پوست خود استفاده کنید.
از لایه بردارهای شیمیایی یا مکانیکی بر روی آکنه فعال یا برش های آزاد استفاده نکنید.
پوست بیش از حد چرب آلودگی بیشتری را روی سطح چسبنده خود جمع می کند و بنابراین ممکن است به لایه برداری مکرر از پوست خشک نیاز داشته باشد. به گفته متخصصان پوست، پوست خشک تا طبیعی در حالت ایده آل باید یک یا دو بار در هفته لایه برداری شود در حالی که پوست چرب باید دو بار در هفته لایه برداری کند.
هنگام استفاده از پوست، همیشه از حرکات آرام و دایره ای دست استفاده کنید تا آسیب بافتی به حداقل برسد.
اگر پوست شما ملایم پوسته پوسته یا تحریک شده است بهتر است آن را به جای لایه برداری با مرطوب کننده آبرسانی کنید.

4. رد كردن ضد آفتاب

عدم استفاده از ضد آفتاب می تواند به پوست آسیب برساند و باعث ایجاد چین و چروک شود
اهمیت استفاده از ضد آفتاب در طول روز برای جلوگیری از پیری زودرس نمی تواند به اندازه کافی تأکید شود. اشعه ماورا بنفش در نور خورشید منبع اصلی آسیب اکسیداتیو به پوست است که باعث ایجاد چین و چروک های زودرس می شود.
اشعه ماورا بنفش به عمق پوست نفوذ می کند و رادیکال های آزاد را آزاد می کند مولکول های واکنش ناپذیری که به سلول های سالم پوست حمله می کنند. این آسیب ناشی از رادیکال های آزاد منجر به تحلیل رفتن کلاژن و الاستین می شود بنابراین پوست شما را دچار افتادگی و چین و چروک می کند.
قرار گرفتن در معرض آفتاب بیش از حد و محافظت نشده حتی می تواند ساختار DNA پوست شما را از بین ببرد و باعث سرطان پوست شود.
کرم ضد آفتاب با طیف گسترده با ضریب محافظت در برابر آفتاب (SPF) حداقل 30 می تواند یک محافظ بر روی پوست ایجاد کند تا خطر آسیب دیدگی نوری و همچنین سرطان پوست را به حداقل برساند. این کار را با جذب اشعه ماورا بنفش مضر خورشید قبل از ورود به پوست انجام می دهد. علاوه بر این، ضد آفتاب همچنین به ترمیم آسیب های خورشیدی که قبلاً رخ داده است نیز کمک می کند.
اکنون می توانید کرم های ضد آفتاب با خواص محافظتی اضافی در برابر آلاینده ها و نور آبی و مادون قرمز دریافت کنید که همگی به شکل پیری زودرس در آسیب پوست نقش دارند.
نکات:
هنگام خرید ضد آفتاب، مطمئن شوید:
دارای برچسب طیف گسترده، به این معنی که هم از اشعه UVA و UVB و هم از دیگر منابع آسیب محافظت می کند
حاوی روی و یا تیتانیوم است
دارای SPF 30 یا بیشتر است
اطمینان حاصل کنید که هر روز کرم ضد آفتاب را در تمام مناطق در معرض پوست قرار دهید حتی اگر هوا در خارج از آن ابری باشد زیرا اشعه ماورا بنفش به راحتی می تواند به پوشش ابر نفوذ کند و به زمین برسد. بسیاری از افراد فقط هنگام بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب استفاده می کنند زیرا نمی دانند که اشعه ماورا بنفش خورشید به راحتی از طریق پنجره ها به داخل خانه به شما می رسد. بنابراین، حتی در صورت مستقیم قرار گرفتن در معرض آفتاب از این محصول استفاده نکنید.

5. تجربه تحصیل نکردن با بسیاری از محصولات ضد پیری

انواع مختلفی از محصولات ضد پیری پوست ادعا می کنند که از چین و چروک و خطوط ریز جلوگیری و معکوس می کنند اما بسیاری از آنها نتیجه واقعی ندارند.
برخی از محصولات ممکن است در ابتدا شرایط پوستی شما را بهبود بخشند اما در نهایت در دراز مدت به آن آسیب می رسانند. آنها حاوی مواد شیمیایی هستند که می توانند پوست شما را تحریک کنند و یا التهاب ایجاد کنند هر دو می توانند علائم پیری را بدتر کنند.
بنابراین، شما باید قبل از افزودن هر محصول جدید به رژیم مراقبت از پوست، تحقیقات درستی انجام دهید. همچنین باید درک کنید که ممکن است یک محصول خاص برای همه به یک شکل کار نکند. هر پوستی متفاوت است به یک محصول مراقبت از پوست متفاوت پاسخ می دهد.
کمترین کاری که می توانید انجام دهید این است که مطمئن شوید محصولات پوستی شما از نظر پوستی آزمایش شده اند و حاوی مواد مناسبی هستند. چندین محصول پوستی "ارگانیک" صرفاً از نظر خاصیت تجسمی هستند و بنابراین مورد تایید FDA نیستند.
نکته:
بهترین روش استفاده از محصولات مراقبت از پوست برای کاهش چین و چروک، استفاده از تنها آن دسته از محصولات (رتینول ها و آنتی اکسیدان ها) است که آزمایش زمان و مقادیر مناسب را انجام داده اند.

6. فقط به مرطوب کننده ها اعتماد کنید تا چین و چروک های شما کاهش یابد

مرطوب کننده ها در مورد مسائل پوستی از جمله خشکی پوست، خارش پوست، بثورات یا موارد دیگر از اهمیت بالایی برخوردار شده اند. در حقیقت، بسیاری از مردم معتقدند که دومین محصول مهم مراقبت از پوست پس از ضد آفتاب است وقتی که صحبت از مبارزه می شود و اغلب از چندین علامت پیری، به ویژه چین و چروک و خطوط ریز جلوگیری می کند.
متأسفانه، این کاملاً درست نیست. پوست خشک می تواند چروکیده شود و توهم خطوط ریز را برای شما ایجاد کند. مرطوب کننده های ساده فقط رطوبت را به پوست شما متصل می کنند و آن را لطیف نگه می دارند اما بر مکانیسم های کلاژن و الاستین که در درجه اول با چروک شدن پوست در ارتباط هستند تأثیری ندارند.
مرطوب کننده ها برای پوست شما بسیار مهم هستند خصوصاً با افزایش سن زیرا کاهش تدریجی تولید سبوم وجود دارد استفاده از مرطوب کننده های موضعی برای مرطوب نگه داشتن و لطافت پوست شما را ضروری می کند.
کمبود رطوبت در پوست باعث خشکی، کدر، پوسته شدن و کشش کمتر می شود به این معنی که الیاف پوست شما قادر به کشش مناسب و شکستن تحت فشار نخواهند بود. این تجزیه فیبرها منجر به پوستی شل و چروک می شود.
بنابراین، مرطوب سازی قطعاً یک مرحله مهم برای حفظ یکپارچگی ساختاری پوست شما است اما این مرحله تنها نمی تواند آن را تضمین کند مگر اینکه در یک رژیم کامل مراقبت از پوست همراه با سبک زندگی و رژیم غذایی سالم گنجانده شود.
نکته:
می توانید مرطوب کننده هایی تهیه کنید که مخصوص مبارزه با پیری زودرس پوست هستند. آنها دارای خاصیت ضد پیری داخلی هستند که به موادی مانند ویتامین های آنتی اکسیدان، سلنیوم، روی، عصاره چای سبز و ویتامین A یا مشتقات آن نسبت داده می شود.

7. نداشتن صبر در برابر محصولات

برای عملکرد هر محصول یا رژیم مراقبت از پوست، باید از آن به درستی و به طور مداوم استفاده کنید. انصراف از یک محصول به دلیل اینکه فوراً نتایج چشمگیری نمی دهد شما را از مزایای احتمالی محروم می کند.
ترمیم پوست یک روند طولانی و تدریجی است بنابراین شما باید حتی با بهترین محصول مراقبت از پوست یا ضد پیری صبر کنید. صبور باشید و به محصول زمان دهید تا جادو کند.
حتی اگر در ابتدا بهبودی مشاهده نکردید از کل محصول در دوز توصیه شده استفاده کنید به شرطی که باعث هیچگونه واکنش جانبی یا آسیب دیدگی پوستی نشود. در حقیقت، برخی از محصولات پوستی ممکن است قبل از بهتر کردن پوست، پوست شما را بدتر کنند.
بنابراین، آموزش دادن به خود در مورد اینکه چگونه مواد تشکیل دهنده محصول و آنچه که برای پوست شما انجام می دهند به شما کمک می کند انتظارات خود را مدیریت کنید.

8- محدود کردن محصولات مراقبت از پوست بر صورت

چین و چروک ها، خطوط ظریف و سایر علائم پیری فقط به صورت محدود نمی شوند اما به همین راحتی می توانند روی پوست پوشاننده گردن و دست ها تأثیر بگذارند.
با این حال، بسیاری از افراد تمام تلاش های مراقبت از پوست خود را بر روی صورت خود متمرکز می کنند در حالی که بقیه بدن را نادیده می گیرند. در نتیجه، ممکن است صورت جوانی به نظر برسد اما پوست اطراف گردن شروع به آویزان شدن می کند و پوست دست ها نازک و چروکیده می شود و باعث می شود که آنها مسن تر از سن خود ظاهر شوند.
بنابراین تمیز کردن، اسکراب کردن و مرطوب کردن گردن، گوش و دستان همراه با صورت بسیار مهم است و استفاده از ضد آفتاب نیز به همین ترتیب است.
نکات:
برای مرطوب سازی کل بدن از لوسیون آبرسان استفاده کنید اما برای ناحیه بالای گردن از یک مرطوب کننده صورت جداگانه استفاده کنید. شما حتی به کیت زیبایی خود کرم مخصوص دست اضافه می کنید.
بهترین زمان استفاده از مرطوب کننده زمانی است که پوست کمی مرطوب باشد زیرا برای آبرسانی طولانی مدت در آب قفل می شود. پس از تعریق زیاد یا شستن پوست، مرطوب کننده را دوباره بزنید.
کرم ضد آفتاب با طیف وسیعی از SPF بالای 30 را در تمام مناطق در معرض پوست خود قرار دهید که شامل صورت، گردن، گوش ها، دست ها، بازوها در صورت استفاده از تاپ های آستین دار و پاهای خود در صورت بیرون رفتن با شلوارک است.

9. رژیم های تمرینی قدرت تهاجمی برای جوانتر نشان دادن خود

تمرینات قدرتی، که شامل بلند کردن وزنه ها می شود به ساخت ماهیچه هایی کمک می کند که مستقیماً به پوست شما متصل هستند. هنگامی که این عضلات منبسط می شوند پوست روی هم را سفت می کنند تا چین و چروک و خطوط ظریف را به حداقل برسانند. اما باید این کار را به درستی انجام دهید تا به نتایج دلخواه برسید وگرنه می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.
اغلب اوقات، آماتورها خود را مستقیماً در جلسات آموزشی خشن و تهاجمی فرو می برند بدون اینکه بدن خود را گرم کنند. در همین حال، بعضی ها اشتباه می کنند که بیش از حد تحمل بدنشان کار می کنند.
تمرینات بیش از حد یا ناگهانی می تواند بدن شما را بلرزاند و فیبرهای کلاژن متصل به عضلات را از بین ببرد. علاوه بر این، چرخاندن صورت در هنگام وزنه برداری و سایر تمرینات سنگین شامل کشیدن عضلات زیرین است که باعث می شود فیبرهای پوست شما پاره شود و علائم قابل مشاهده پیری زودرس را القا کند.
نکته:
رژیم تمرینی شما باید شامل تمرینات قلبی و تمرینات قدرتی در حد متوسط باشد و بیش از 60 دقیقه در روز نباشد.

10. خواب نامناسب

خواب زیبایی در زنان و مردان بخش مهمی از رژیم های مراقبت از پوست است. با این حال، اگر زیبایی را به طور نامناسب انجام دهید خواب زیبایی نتیجه مثبتی نخواهد داشت.
اگر عادت دارید کنار صورت خود را به بالش فشار دهید این باعث فشار مداوم به پوست لطیف شما می شود که کلاژن را تجزیه می کند تا چین و چروک ها و خطوط ظریف را برجسته کند. این امر به ویژه هنگامی مشخص می شود که شما روی پارچه های درشتی که روی پوست شما می مالند بخوابید.
ممکن است وسوسه شوید روی شکم خود دراز بکشید اما این حالت خواب ایده آل نیست زیرا می تواند به شکم و اندام های آن آسیب برساند.
نکته: دوستانه ترین راه خوابیدن به پشت است اما نظارت بر وضعیت خود در حالت خواب غیرممکن است. کمترین کاری که می توانید انجام دهید خوابیدن روی یک روبالشتی ساتن صاف است که باعث اصطکاک پوست صورت شما نشود.

11. اتصال محصولات ضد پیری با سبک زندگی ضعیف

همه آرزو دارند پوستی جوان داشته باشند و بسیاری از مردم بدون توجه به سبک زندگی کلی آنها، به طور ناامیدانه بازار محصولات ضد پیری معجزه آسا را جستجو می کنند.
شما باید درک کنید که پیری پوست یک فرآیند پیچیده است که فقط از طریق یک رویکرد چند وجهی که شامل رژیم زیبایی، رژیم غذایی و سبک زندگی کلی شما است که می توانید به آن بپردازید.
یک رژیم مداوم مراقبت از پوست که شامل پاکسازی، تقویت، مرطوب کنندگی، استفاده از ضد آفتاب و استفاده از سرم ها یا کرم های ضد پیری مورد تایید پوست به همراه سایر روش های زیبایی آزمایش شده است.
یک رژیم غذایی متعادل که روی غذاهای مغذی، سرشار از فیبر، آنتی اکسیدان و در عین حال محدود کردن کربوهیدرات و همچنین چربی های ترانس و اشباع تمرکز دارد
حفظ مایعات مناسب (حداقل 8 لیوان آب) در طول روز برای آبرسانی پوست از درون
با ورزش منظم فعال بمانید
مدیریت استرس از طریق یوگا، مراقبه و سایر روش های آرام سازی
ترک عادت های ناسالم مانند سیگار کشیدن و مصرف بیش از حد الکل
یکی دیگر از عادت های نادرست پاک نکردن صحیح آرایش قبل از خواب است. لایه آرایش باعث ایجاد چین و چروک روی پوست نمی شود اما می تواند اسپورهای باکتریایی و قارچی را به دام بیندازد که می تواند منجر به التهاب پوست شود و حتی ممکن است لایه های عمیق پوست شما را آلوده کند.
حرف آخر
لایه های داخلی پوست شما پویا هستند - آنها نه تنها در ایجاد سلول های جدید پوست بلکه در ایجاد بافت، ساختار و انعطاف پذیری پوست نیز نقش دارند.
فیبرهای کلاژن و الاستین پوست شما را به هم می چسباند اما در اثر تحریک کننده های خارجی، رژیم غذایی نامناسب و سبک زندگی ناسالم از بین می روند. علاوه بر این، با افزایش سن، در تولید این پروتئین های ساختاری کاهش طبیعی رخ می دهد که باعث می شود پوست شما دچار افتادگی و توانایی ترمیم خود شود. پوست شل بیشتر چین می خورد و باعث ایجاد چین و چروک و خطوط ریز می شود.
مواردی وجود دارد که می توانید برای اطمینان از عدم پیری پوست قبل از موعد انجام دهید اما باید قبل از امتحان موارد مثبت و منفی آنها را نیز در نظر بگیرید. اکثر مردم چنان از چین و چروک می ترسند که بدون فکر هرگونه محصول، دارو یا روش جدیدی را ادعا می کنند که چین و چروک ها را از بین می برد اما در واقع در طولانی مدت باعث خراب شدن پوست آنها می شود.
بنابراین، بسیار مهم است که با پیری پوست، که یک روند کاملا طبیعی است و همه باید آن را بگذرانند صلح کنید و سپس آن را با یک رویکرد کاملاً فکر شده حل کنید. بر اصول اولیه مانند رژیم غذایی سالم و رژیم منظم ورزش تمرکز کنید و با حوصله از محصولات ضد پیری که توسط متخصص پوست تایید شده، استفاده کنید.

همچنین بخوانید: 11 راه برای کاهش چین و چروک صورت | رژیم غذایی برای کاهش چین و چروک صورت

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search