زیبایی

لیزر موهای زائد چه مدت طول می کشد؟

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد نوعی از ماندگاری طولانی مدت است که به پیاز مو آسیب می رساند یا از بین می برد.

با این حال، ممکن است مو رشد کند به ویژه اگر فولیکول آسیب دیده و در طی روش لیزر موهای زائد از بین نرود.
به همین دلیل، بسیاری از پزشکان اکنون از لیزر موهای زائد به عنوان حذف بلند مدت موها به جای برداشتن دائمی موها یاد می کنند.
برای کسب اطلاعات در مورد نحوه کار با لیزر موهای زائد ، مدت زمان ماندگاری آن و هزینه های روش های لیزر موهای زائد، ادامه مطلب را بخوانید.

لیزر موهای زائد چگونه کار می کند؟

در لیزر موهای زائد از نور برای هدف قرار دادن رنگدانه موجود در موها جداگانه استفاده می شود. نور به سمت شافت مو و به فولیکول مو منتقل می شود.
گرمای حاصل از نور لیزر، فولیکول مو را از بین می برد و دیگر یک مو نمی تواند از آن رشد کند.
مو از یک چرخه رشد منحصر به فرد پیروی می کند که شامل دوره های استراحت، ریزش و رشد است. موهایی که به تازگی برداشته شده و در مرحله استراحت هستند برای تکنسین یا لیزر قابل مشاهده نخواهند بود بنابراین ممکن است لازم باشد که شخص قبل از برداشتن آن صبر کند تا دوباره رشد کند.
برای اکثر افراد، لیزر موهای زائد در طول 2 تا 3 ماه به چندین روش درمانی نیاز دارد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟

از بین بردن مو از فولیکول مو از بین رفتن دائمی است. با این حال، افرادی که تحت لیزر موهای زائد قرار می گیرند می توانند انتظار داشته باشند که برخی از موهای ناحیه مورد نظر دوباره رشد کنند.
با گذشت زمان، می توان دوباره ناحیه را درمان کرد تا تعداد موهایی که دوباره رشد می کنند کاهش یابد. در بعضی موارد، حتی ممکن است از بین بردن تمام موها نیز امکان پذیر باشد.
رشد یا عدم رشد مو به عوامل بیشماری از جمله نوع موی دوباره رشد یافته و مهارت شخصی که مو را از بین می برد بستگی دارد.
بیشتر افراد دریافتند که وقتی موها دوباره رشد می کنند سبک تر و کمتر از قبل قابل توجه هستند. زیرا لیزر ممکن است به فولیکول مو آسیب برساند حتی اگر نتواند آن را از بین ببرد.
اگر فولیکول مو آسیب ببیند اما از بین نرود در نهایت مو دوباره رشد می کند. از بین بردن تک فولیکول های مو دشوار است بنابراین بیشتر افراد شاهد رشد مجدد موها هستند.
وقتی مو دوباره رشد کرد امکان درمان مجدد آن وجود دارد بنابراین افرادی که می خواهند همه موها را بردارند ممکن است به چندین روش درمانی نیاز داشته باشند.
در بعضی موارد، موها ممکن است خیلی سبک، خیلی کوتاه و یا در برابر درمان مقاوم باشند. در این موارد، ممکن است فرد انتخاب کند که از روش های دیگر موزدایی، مانند کندن موهای سرگردان استفاده کند.

حذف موهای زائد با لیزر چه مدت طول باقی می ماند؟

لیزر موهای زائد دائمی است که فولیکول مو از بین برود. هنگامی که فولیکول مو فقط آسیب ببیند در نهایت مو دوباره رشد می کند.
مدت زمانی که برای رشد مجدد مو لازم است به چرخه رشد منحصر به فرد مو بستگی دارد. بعضی از افراد موهایی دارند که سریعتر از سایرین رشد می کنند. موهایی که در یک مرحله استراحت هستند آهسته تر از موهایی که در فاز دیگری هستند رشد می کنند.
اکثر افراد می توانند ظرف چند ماه انتظار رشد مجدد مو را داشته باشند. پس از این اتفاق، آنها می توانند درمان های حذف بیشتری را انتخاب کنند.

آیا رنگ پوست یا مو تفاوتی ایجاد می کند؟

رفع موهای زائد در افرادی که رنگ روشن دارند و موهای تیره دارند بهتر عمل می کند. این به این دلیل است که کنتراست رنگدانه، لیزر را برای هدف قرار دادن مو، ورود به فولیکول و تخریب فولیکول آسان می کند.
افرادی که پوست تیره یا موهای روشن دارند ممکن است به درمان های بیشتری نسبت به دیگران نیاز داشته باشند و ممکن است متوجه شوند که موهای بیشتری رشد می کنند.
برای از بین بردن دائمی مو، تکنسین باید بداند که چگونه مو را هدف قرار دهد و نوع مناسب لیزر را انتخاب کند. تحقیقات منتشر شده در سال 2013 Trusted Source نشان داد لیزرهایی که طول موج بیشتری تولید می کنند روی پوست تیره بهترین عملکرد را دارند.

عوارض جانبی و خطرات

در طول درمان، برخی از افراد دچار سوزش، گزگز یا ناراحتی می شوند. به همین دلیل، بسیاری از تکنسین ها یک کرم بی حس کننده را در ناحیه ای که تحت درمان هستند استفاده می کنند. با این حال، برخی از افراد ممکن است در واکنش به کرم بی حس کننده، واکنش آلرژیک یا تحریک پوستی داشته باشند.
عوارض جانبی جزئی شایع است و ممکن است شامل موارد زیر باشد:
تغییر در رنگ پوست، به ویژه در افرادی که پوست تیره دارند که معمولاً موقتی هستند
قرمزی پوست
تاول یا پوسته شدن پوست
گاهی اوقات، تحریک مربوط به از بین بردن مو باعث ایجاد زخم می شود. پوست آسیب دیده نیز می تواند آلوده شود. اگرچه نادر است اما عفونت های پوستی می توانند گسترش یافته و زندگی را تهدید کنند.
ارائه یک شرح حال پزشکی دقیق و بحث در مورد خطرات و مزایا می تواند به ارائه دهنده کمک کند تا درمان صحیح را تعیین کرده و خطر عوارض جانبی جدی را کاهش دهد.
به دنبال حذف موهای زائد، فرد باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کند. آفتاب می تواند پوست را تحریک کند که خطر تاول و زخم را افزایش می دهد.
افرادی که درد شدیدی، تب، پوسته پوسته شدن، تاول یا سایر علائم آسیب پوستی یا عفونت را تجربه می کنند باید به دنبال مراقبت های پزشکی باشند.

هزینه لیزر موهای زائد

طبق آمار سال 2017 انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، متوسط هزینه جلسه حذف مو 293 دلار است.
بیشتر افراد به جلسات متعدد احتیاج دارند بنابراین افراد باید درمورد تعداد جلسات مورد نیاز برای تهیه هزینه کلی با ارائه دهنده درمان خود صحبت کنند.
از آنجا که لیزر موهای زائد تقریباً همیشه یک عمل زیبایی است بعید به نظر می رسد بیمه آن را پوشش دهد.
کل هزینه لیزر موهای زائد به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله اینکه چه کسی درمان را انجام می دهد. ارائه دهندگان ماهر مانند متخصصان پوست و جراحان ممکن است هزینه بیشتری دریافت کنند اما احتمال آسیب دیدگی یا عوارض جانبی آنها کمتر است.
سایر عوامل موثر بر هزینه عبارتند از:
تعداد درمان های مورد نیاز
چه مقدار مو دوباره روی می دهد
تعداد موهای هدف قرار گرفته است
به اندازه منطقه ای که نیاز به درمان دارد
برداشتن مقدار کمی از مو از ناحیه ای مانند لب بالایی هزینه کمتری نسبت به برداشتن مو از کل پا دارد.

چشم انداز

لیزر موهای زائد می تواند میزان موی بدن فرد را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. در بیشتر افراد، با گذشت زمان برخی از موها دوباره رشد می کنند.
حتی وقتی موها دوباره رشد می کنند بطور کلی مو کمتر می شود و ظاهر صاف تری ایجاد می کند. برای درک واقع بینانه انتظارات شما از لیزر موهای زائد، اهداف درمان را با پزشک یا متخصص حذف مو در میان بگذارید.
برخی از رنگ های پوستی و انواع موها نتیجه بهتری نسبت به سایرین دارند. تنها راه برای اینکه بدانید به طور قطع چه انتظاری دارید صحبت با پزشک، متخصص پوست یا یک پزشک ماهر دیگر است.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search