خانه داری

زیباترین گلهای جهان (با نام و تصویر)

گل های زیبای جهان

هر نوع گل به خودی خود زیبا است. گلهای زیادی وجود دارد که مردم آن را بعنوان زیباترین گلهای جهان می دانند. برخی از زیباترین گلها شکوفه های برجسته، رنگهای برجسته یا ظاهری عجیب دارند. نمونه های برجسته گلهای زیبا ویژگی های منحصر به فردی دارند که آنها را از همه گلهای دیگر جدا می کند.

البته هر فردی گل مورد علاقه خود را که زیباترین آن می داند خواهد داشت.
در این لیست با برخی از زیباترین گل هایی که می توانید پیدا کنید آشنا می شوید. همه این گل ها در باغ شما یا به عنوان بخشی از یک قسمت نمایش گل در حال رشد خیره کننده به نظر می رسند. همچنین یاد می گیرید که چگونه این گلهای زیبا و برخی از گونه های خاص یا ارقام استثنایی را در این نوع ها شناسایی کنید.
22 تا از زیباترین گلهای جهان با نام و تصویر

گل رز

گل رز به دلیل زیبایی بدیع و جذاب، یکی از زیباترین گلهای دنیا و محبوب ترین آنهاست.
بیش از 300 گونه درختچه باریک در جنس Rosa و حتی ارقام بیشتر وجود دارد. گلهای رز با گلهای معطر که با هر رنگی وجود دارند قابل تشخیص است. برخی از چشم نوازترین گلهای گل رز لایه های بوته ای گلبرگهای رنگارنگ است.
گلهای رز بسیار زیبا هستند به معنای شور، عاشقانه، میل و دوستی هستند. رنگهای مختلف گل رز نیز دارای معانی مختلفی هستند. محبوب ترین نوع گل رز، گل رز قرمز، نمادی کلاسیک از عشق است در حالی که گل رز سفید می تواند به معنای فروتنی و بی گناهی باشد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

لاله ها

هنگامی که صحبت از گلهای زیبا بهاری می شود لاله ها در صدر لیست شکوفه های اولیه دلپذیر و نفیس قرار دارند.
لاله ها گونه ای از گیاهان پیازدار در جنس Tulipa متعلق به خانواده Liliaceae هستند. اینها برخی از محبوب ترین گلهای بهار است. گلهای لاله با افتخار در بالای ساقه های سبز بلند ایستاده اند. این گلهای نفیس و برازنده در سایه های صورتی، سفید، زرد، نارنجی، یاس، بنفش و قرمز به چشم می خورد.
بیشتر لاله ها از یک ردیف گلبرگ به شکل یک فنجان تشکیل شده اند. برخی از ارقام لاله های برجسته می توانند گلهای بلند و پر از گل با گلبرگهای چند رنگ باشند.
اگرچه این گلهای دلپذیر مترادف با بهار هستند اما بسیاری از ارقام لاله های زیبا در بیشتر اوقات سال شکوفا می شوند. بنابراین، شما مجبور هستید برای هر مناسبت، لاله ها را پیدا کنید.

ارکیده

ارکیده ها به دلیل وجود گلهای عجیب و غریب که از ساقه های بلند برخوردار هستند گیاهان گلدار بسیار مشخص و آسان هستند.
گلهای موجود در خانواده ارکیده برخی از متنوع ترین و نفس گیرترین گلهای روی کره زمین هستند. در خانواده Orchidaceae بیش از 28000 گونه گیاه وجود دارد. ارکیده ها در همه اشکال، اندازه ها و رنگ های زنده دیده می شوند.
اگرچه ارکیده ها به طور کلی نوعی گیاه گرمسیری هستند اما بسیاری از ارقام به عنوان گیاهان خانگی کامل هستند. Phalaenopsis یا ارکیده های پروانه ای گلبرگهای رنگارنگ بزرگی با رنگ های متضاد دارند.

گل پیونی

(Peonies (Paeoniaceae گونه ای زیبا از گیاه است که برخی از گلهای پرنور را که تا به حال مشاهده خواهید کرد تولید می کند. حتی گل های گل صد تومانی که یک شکل فنجان را تشکیل می دهند بسیار زیبا هستند چه رسد به انواع گلبرگهای دست نخورده.
این درختچه های چند ساله چوبی از اواخر بهار تا اوایل تابستان شکوفا می شوند. گلهای گل و گیاه بزرگ روشن، رایحه ای فوق العاده از گل را بوجود می آورد و در دسته ها، نمایش عروسی یا آرایش های گل خیره کننده به نظر می رسد. بسیاری از گل های گل صد تومانی به دلیل شکوفه های مضاعف، گلبرگ های سرخ شده و سایه های نفیس پاستلی بسیار سرسبز و زرق و برق دار هستند.
Peonies همچنین برخی از بزرگترین گلهایی را که می توانید در باغ خود پرورش دهید تولید می کند. به عنوان مثال، برخی از شکوفه های سرسبز می توانند تا قطر 12 اینچ (30 سانتی متر) رشد کنند. گلبرگهای گل صد تومانی با رنگهای متضاد به زیبایی آنها افزوده است.

داهلیاس یا گل کوکب

نمونه دیگر گیاه بوته ای که گلهای زیبا و برجسته ای تولید می کند dahlias است. این گیاهان گلدار متعلق به خانواده Asteraceae هستند به این معنی که مربوط به گلهای مروارید، گل اهاری و گل داودی هستند.
تعدادی dahlias خیره کننده برای انتخاب وجود دارد. برخی از کوچکترین و زیباترین انواع گل های داهلیاس ممکن است فقط 2 اینچ (5 سانتی متر) اندازه داشته باشند. با این حال، برخی از گونه های استثنایی، گل های زرق و برق دار به قطر 12 "(30 سانتی متر) را تولید می کنند!
با نگاهی به انواع مختلف dahlias، دشوار نیست بدانید که چرا آنها در میان زیباترین گلهای جهان ذکر شده اند. در میان صدها ارقام گلهایی با گلبرگهای چند لایه، گلبرگهای خیره کننده به شکل ستاره و شکوفه های بزرگ گلوبولار وجود دارد.
زیبایی آنها با سایه های زیادی از رنگی که به وجود می آیند بهبود یافته است. برخی از گل های بسیار زیبا به رنگ نارنجی، صورتی روشن، قرمز و زرد وجود دارد. برخی از بارزترین نمونه های این گل های زیبا، ارغوانی عمیق، رنگ های پاستیل و قهوه ای شکلاتی هستند.

گل های لوتوس

گلهای لوتوس (Nelumbo nucifera) همواره نشانه ای از زیبایی هستند زیرا آنها به برکه ها و دریاچه ها زیبایی می دهند. این گلهای ظریف بسیار زیبا هستند و به نظر می رسد که ظاهراً در میان شاخ و برگهای سبز روی آب شناور می شوند.
بومی هند و آسیای شرقی، نیلوفر آبی در خانواده Nelumbonaceae یک گل سفید و صورتی دلپذیر است. آنها می توانند با نوع دیگری از گیاهان آبزی - نیلوفرهای آبی اشتباه گرفته شوند. اگرچه به نظر می رسد به طور مشابه رشد می کنند نیلوفرهای آبی و گیاهان نیلوفر آبی از خانواده های مختلف هستند.
گلهای لوتوس گلهای بزرگ و پرنور هستند. گلهای رنگی پاستیلی رنگ که قطر آن تا 12 اینچ (30 سانتی متر) اندازه دارند. این گل های ستاره ای بر روی برگهای سبز به طول 31 سانتی متر (80 سانتی متر) قرار دارند.

گل لیلی کالا

8 گونه شناخته شده از calla lilies وجود دارد که همه آنها دارای گلهایی به شکل ترومپت هستند. گلهای ظریف در بالای ساقه های بلند قرار دارند که می توانند تا 12 تا 24 "(30 - 60 سانتی متر) قد داشته باشند.
calla lilies با گل های سفید خالص یا گل هایشان به سایه های نارنجی، زرد، صورتی یا قرمز به شکلی باشکوه به نظر می رسند. برخی از گونه های گل لیلی کالا دارای رنگ بنفش عمیق هستند که گل های آنها تقریباً سیاه رنگ به نظر می رسد.

نیلوفرهای مشرقی و شیپوری

اگر به دنبال گلهای زیبا برای تزیین باغ یا اتاق خود هستید پس هر نوع لیلی یک انتخاب عالی است. نیلوفرها گلهای عظیم ترومپت در رنگ ها و سایه های مختلف تولید می شوند.
به خاطر گل هایشان در سراسر جهان قدردانی شده اند نیلوفرهای محبوب مانند گل سوسن شرقی دارای گلبرگهای بزرگی هستند و رایحه ای معطر دارند. برخی از نیلوفرهای شرقی محبوب دارای گلبرگهای کاملاً عادی هستند که رنگهای شگفت انگیز را نشان می دهند. نیلوفرهای مانند گل های سوسن ترومپت خیره کننده و اغلب شکل قیف دارند.
چند گل زنبق خیره کننده در یک نوع گل می توانند یک محور زیبا را ایجاد کنند که بسیاری از آنها را تحسین می کنند.

گل الاله (Ranunculus)

در خانواده Ranunculaceae بیش از 500 گونه گل وجود دارد که برخی از گلهای بسیار زیبا را تولید می کنند. زیباترین انواع گلهای گل رونکولوس گلهایی با چندین لایه گلبرگ ابریشمی است.
گلهای رانکولوس (گلاب) به دلیل شکوفه های زیبای خود و گلبرگهای ظریف مشهور است. زیباترین شکوفه ها خوشه های فشرده ای از گلبرگ ها را دارند. بعضی از خوشگل ترین گلها مثل کرم شلاقی به نظر می رسند. بسیاری از مردم می گویند که گل الاله به همان اندازه گل رز یا گل صد تومانی زیبا هستند.
همچنین می توانید ارقام ranunculus را متناسب با هر مناسبت پیدا کنید. برخی از ظریف ترین گلها سفید خالص با مراکز تیره است. پروانه ها همچنین می توانند به رنگ نارنجی عمیق، سایه های پاستیل قرمز روشن، صورتی و بنفش یا زرد آفتابی باشند.

آستر

گل استر یا ستاره ای مربوط به سایر گلهای زرق و برق دار مانند گل آفتابگردان و گلهای مروارید، asters رنگهای زیبایی را در پاییز فراهم می کند.
برخی از asters های ساده و زیبا وجود دارد که دارای گل های بنفش یا بنفش نازک به شکل ستاره و مرکز زرد هستند. با این حال، برخی از 600 گونه آستر به دلیل داشتن گل با سرهای بزرگ و گلهای مضاعف در هر باغ بسیار جذاب و زیبا به نظر می رسند.
بعضی از ارقام بزرگتر آستر دارای گلهای صورتی عمیق هستند که می توانند تا 5/2 اینچ اندازه داشته باشند. انواع دیگر asters دارای گل های دوتایی بوته ای هستند که قطر آن به اندازه 3 اینچ (7 سانتی متر) است.
هر نوع آستری را انتخاب کنید این گلهای دلپذیر می توانند با هر نوع گل، رنگ و شادی بیاورند

گل هیدرانژا

Hydrangeas به دلیل خوشه های آنها از گل های زیبا و یک گل بسیار محبوب در سراسر جهان است.
گل فروشی ها و باغبانان به دلیل رنگ، اندازه شکوفه ها و تطبیق پذیری بسیار مناسب، هیدرانژاها را به دست می آورند. سرهای گل زرق و برق دار از اوایل بهار، در طول تابستان و تا پاییز شکوفه می گیرند. برخی از گلها برجسته است برخی مانند دیسک های مسطح و برخی دیگر شکوفه های مخروطی هستند.
این شکوفه های باشکوه را انتخاب کنید تا رنگ های یاس بنفش، ارغوانی، رنگ صورتی یا سفید را به نمایشگاههای جذاب گل اضافه کنید.

پلومریا (Frangipani)

برخی از زیباترین گلهایی که با آن روبرو می شوید Plumerias از خانواده Apocynaceae هستند. این گلهای بسیار جذاب از 5 گلبرگ بیضی تشکیل شده اند و می توانند سایه های مختلف رنگی داشته باشند. نامهای رایج برای پلومریا با توجه به منطقه و نوع آن متفاوت است اما نام فرنگیپانی رایج ترین است.
برخی از زیباترین نمونه های پلومری ها دارای لبه های صورتی هستند که به رنگ سفید و سپس در مرکز رنگ زرد می شوند. بعضی از پلومریاها دارای رنگهای پر طراوت مانند سرخ، قرمز و بنفش هستند. رایحه آسمانی آنها یکی دیگر از دلایلی است که اینها نوع خاصی از گلهای زیبا هستند.

گل زنبق

یکی از ساده ترین راه های شناسایی زنبق توسط گلبرگهای جذاب آنها که باعث ایجاد این گلهای زیبا می شوند. این گیاهان گلدار محبوب به دلیل داشتن گلهای سرخ شده و پر طراوت، دوست داشتنی هستند.
صدها گونه زنبق وجود دارد که هر بهار شکوفا می شوند. زیبایی آنها به سمبل احترام، خرد، امید و شجاعت رسیده است.
برخی از زیباترین زنبق، زنبق های با رنگ های نفس گیر و گلبرگ های سرخ شده هستند. زنبق های دیگر مانند زنبق سیبری دارای گلهای رنگی با گلبرگهای کاغذی مانند هستند که روی شاخ و برگهای بلند و علفی باریک نشسته اند.
کاشت عناصر به عنوان یک گیاه مرزی بهاری لذت بخش یا استفاده از گلهای بریده شده، زیبایی، ظرافت و خوشگلی را فراهم می آورد.

گلهای هلیکونی

یکی از عجیب و غریب ترین و غیر معمول ترین گل ها یکی از خانواده هلیکونیاست که شامل چندین رقم و پیوندی برای کاشت در باغ است.
ویژگی شناسایی گلهای Heliconia، رنگهای روشن، نارنجی، صورتی، قرمز یا بنفش آنهاست. یکی از گونه های جالب توجه گیاه هلیکونیا " منقار طوطی" به دلیل گل های عجیب و غریب آن است که به نظر می رسد مانند یک منقار طوطی است. یکی دیگر از گلهای عجیب و غریب هلیکونیا، " پنجه - خرچنگ" است که ساقه های آویزان و ردیف هایی از دستبندهای خود را شبیه به بندهای کوچک خرچنگ قرمز است.
اگر می خواهید این گیاهان زیبا گرمسیری را پرورش دهید در داخل ظروف به خوبی رشد می کنند. این گیاهان زینتی چشم نواز مطمئناً مورد بازدید شما قرار خواهد گرفت.

شکوفه گیلاس

شکوفه های گیلاس در هنگام شکوفایی درختان برای نمایش های زیبا از گل های صورتی و سفید به خوبی شناخته شده اند. در حقیقت، این گلها آنقدر خیره کننده هستند که مردم برای دیدن آنها مسافت هایی را طی می کنند.
تعدادی از درختچه ها یا درختان گلدار در جنس Prunus وجود دارد. محبوب ترین گونه درخت گیلاس ژاپنی است که به آن ساکورا نیز گفته می شود. شکوفه های هر فصل بهار، شکوفه های گیلاس خیره کننده به نظر می رسند به خصوص اگر درختان زیادی در کنار هم کاشته شده باشند.
شکوفه های گیلاس به قدری زیبا هستند که نقش خاصی در فرهنگ ژاپنی دارند.

هیبیسکوس

هیبیسکوس فوق العاده محبوب در سراسر جهان، گونه ای از گیاهان گلدار است که گل های نفیس و ظریفی تولید می کند. این گیاهان زیبا از خانواده Malvaceae دارای گلهای برجسته و موج دار هستند.
یكی از مشخصه های گیاهان هیبیسکوس، گلهای بزرگ و آشكار آنها است. گلبرگ ها مانند کاغذ کرپ هستند و گل های برجسته و بزرگ در جشن های گل از زیبایی به نظر می رسند.
برخی از زیباترین گلهای هیبیسکوس، انواع شکوفه های مضاعف است. این گلهای سرخ شده در سایه های مختلف قرمز، صورتی، سفید، زرد و نارنجی قرار می گیرند. نمونه های دیدنی از گل های مرتب شده دارای گلبرگهای چند رنگ است. یکی از مشخصه های بسیاری از گل های مرتب شده، مرکز تاریک آنها در تضاد با بقیه گلهای با رنگ روشن است.

گل داودی

بیش از 40 گونه گل داودی در خانواده Asteraceae وجود دارد که صدها ارقام بیشتر دارند. این بوته های گلدار دارای سرگل های بزرگ و زیبا هستند که از گلبرگهای ریز تشکیل شده اند.
گل داودی یکی از زیباترین درختچه های گل پاییز است. برخی از بزرگترین گلهای برجسته می توانند تا 5 " ( 12سانتی متر) رشد کنند. این محبوب "مادران" در طیف وسیعی از رنگ ها با قرمزهای پر جنب و جوش، زردهای روشن و نوک های ظریف و زیباترین نمونه ها قرار گرفته اند.
توصیف شکل دقیق گلهای گل داودی دشوار است. برخی از آنها گلهای بزرگ کروی، برخی دیگر دارای گلهای عنکبوتی هستند و برخی دیگر دارای گلهای زوج انبوه هستند.

گل پرنده بهشتی

اگر جایزه ای برای جالب ترین گلها وجود داشت "پرنده بهشت" عجیب و غریب به نظر می رسید برنده می شد. این گلهای زیبا که از بهار تا پاییز شکوفه می گیرند دقیقاً مانند سر جرثقیل به نظر می رسند.
گلهای دیدنی در بالای ساقه های 3 متری نشسته اند. گلهای منحصر به فرد دارای یک قسمت برجسته است که مانند منقار و 3 کاسبرگ نارنجی به سمت بالا نشان داده شده است. همچنین روی گلها آبشارهای آبی رنگ وجود دارد تا این گل یکی از عجیب ترین گلهایی باشد که پیدا خواهید کرد.
یکی دیگر از ویژگی های این گیاه جمع کننده، برگهای بیضی گسترده است که به بوته گیاه بزرگی می بخشد. هر گیاه می تواند تعدادی گل زیبا برای ایجاد یک صفحه نمایش برجسته در باغ شما داشته باشد. پرنده بهشت نیز در صورت داشتن آفتاب فراوان به عنوان یک گیاه سرپوشیده شکوفا می شود.

گزانیا

بارزترین ویژگی گیاهان گزانیا گلهای بزرگ و رنگی پرشکوه به شکل ستاره است. این گونه از گیاهان گلدار متعلق به خانواده Asteraceae است که آنها را به خویشاوندان گلهای مروارید تبدیل می کند.
این گلهای زینتی رایج دارای ظاهری برجسته و رنگهای زیبا هستند. برخی از زیباترین گونه های گزانیا دارای گلبرگ های زرد و قرمز راه راه هستند. برخی دیگر گلبرگهای چند رنگی دارند که رنگ آنها کم رنگ تا تیره در مرکز است. یک نوع جالب از Gazania به نظر می رسد دارای گلبرگ های سفید و بنفش و یک مرکز زرد روشن است.
این گلها از بهار تا پاییز، به زیبایی و چشم نواز هستند - فقط برای ایجاد نمایش های تزئینی گل بسیار مناسب هستند.

گل ژربرا

گلبرگهای زیبا در خانواده همان آسترها و مرواریدها هستند و گلهای دیسکی چشمگیر دارند. در حقیقت، Gerberas آنقدر زیبا هستند که به عنوان یک گل واحد خارق العاده به نظر می رسند.
مانند بسیاری از گیاهان گلدار در خانواده Asteraceae ، ژربراها دارای گل ستاره ای به شکل ستاره هستند که از گلبرگهای رنگی تشکیل شده و از مرکز آن بیرون می روند. ژربرا با یک مرکز تاریک بزرگ در سرگل ها شناسایی می شود. این از صدها گل فردی کوچک تشکیل شده است.
گلهای ناز ژربرا نیز در اندازه های متنوعی به چشم می خورند. گونه های کوچکتر می توانند در حدود 2.7 اینچ (7 سانتی متر) و بزرگترین گلهای برجسته به اندازه 4.7 "(12 سانتی متر) اندازه دارند.
هنگام انتخاب گلهای برش خورده زیبا، ژربرا تقریباً به اندازه گلهای رز، میخک و لاله ها محبوب هستند.

میخک

بیش از 12000 گونه میخک ((Dianthus caryophyllus وجود دارد که به خاطر گلهای سرخ و بوته دار معروف هستند. میخک ها همچنین در بسیاری از کشورها دارای نمادگرایی خاصی هستند که در جشن ها، تظاهرات سیاسی و تدفین ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
میخک ها چنان گل همه کاره ای هستند که حتی انواع ساده و تک رنگ نیز بسیار زیبا هستند. هنگامی که صحبت از ارقام مختلف می شود شکوفه های مضاعف با گلبرگ های بوته دار، چند رنگ به خصوص خیره کننده و زیبا هستند. برخی از انواع برجسته از میخک ها دارای گلبرگ های بنفش تیره و تقریباً سیاه با لبه های سفید هستند.
نام برخی از ارقام میخک مانند "تمشک Swirl " ، "آتش Arctic "، " Starburst صورتی" و " Minstrel های سیاه و سفید" همه این گل های زیبا را به طور دقیق توصیف می کنند.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (3)

رتبه 3 از 5 بر مبنای 2 رای

  1. ندا
  1. 5 / 5

ممنون که همه گل ها رو گفتید??

  پیوست ها
 

  1. ندا
  1. 1 / 5

عالی بود??

  پیوست ها
 

  1. ناشناس


عاليييييييييييييييييييييييييييييييي

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search