خانه داری

چگونه توت فرنگی ها را خشک کنیم

خشک کردن توت فرنگی

توت فرنگی منبع خوبی از کربوهیدرات ها، فیبر و ویتامین C است. آنها همچنین حاوی منگنز و پتاسیم هستند. آنها همچنین حاوی آب زیادی هستند. آنها هنگام خشک شدن با قندهای سالم تغلیظ می شوند.

برای هر 100 گرم توت فرنگی، 87.5 گرم کربوهیدرات را بعد از خشک شدن دریافت خواهید کرد. این کربوهیدراتها از قندهای ساده حاصل می شوند که برای سلامتی شما خطرناک نیستند. این قندها شامل فروکتوز، گلوکز و ساکارز هستند. با نمره گلیسمی 40، قندهای توت فرنگی در افزایش سطح قند خون تفاوت معنی داری نخواهند داشت. به همین دلیل، خوردن توسط افراد دیابتی بی خطر است.
دستور العمل های زیادی وجود دارد که می توانید آن را با توت فرنگی خشک مخلوط کرده و استفاده کنید. می توانید آن را روی غلات، گرانول، میوه و سبزیجات، فرنی، ماکارون های توت فرنگی وانیلی، شیر توت فرنگی و شکلات های طعم توت فرنگی قرار دهید. زمان آن رسیده که مقداری توت فرنگی را خشک کرده و آنها را در آشپزخانه خود نگهداری کنید.

همچنین بخوانید: فواید توت فرنگی چیست

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

چگونه توت فرنگی ها را خشک کنیم؟

خشک کردن توت فرنگی در یک دهیدراتور غذا

روش معمول برای خشک کردن توت فرنگی استفاده از یک دهیدراتور ماده غذایی است. زیرا آنها را از حشرات محافظت می کند.
توت فرنگی رسیده و تازه را انتخاب کنید. آنها را با دقت بشویید و ساقه و برگ آن را برش دهید.
توت فرنگی ها را به طور مساوی خرد کنید. این اجازه می دهد تا توت فرنگی به طور کامل خشک شود.
توت فرنگی ها را روی سینی ها به فاصله نیم اینچی از هم قرار دهید تا فضای کافی برای هوا وجود داشته باشد.
دهیدراتور را روی 135 درجه فارنهایت تنظیم کنید. برای چند ساعت اول توت فرنگی ها را با دقت به طرف دیگر بچرخانید. ممکن است ده ساعت طول بکشد تا توت فرنگی به طور کامل دهیدره شود.
توت فرنگی ها را برای خشکی آزمایش کنید. اگر می خواهید پر چین تر باشد چهار ساعت دیگر اضافه کنید.
بگذارید توت فرنگی ها 20 تا 30 دقیقه خنک شوند.

خشک کردن توت فرنگی در آفتاب

برای میوه ای که حاوی شکر بیشتری است توت فرنگی به میوه ای مناسب برای خشک شدن در آفتاب تبدیل می شود. غلظت پروتئین کمی دارد که پتانسیل کمتری برای جذب باکتری دارد. معمولاً این باکتری ها در هنگام خشک کردن غذا بیشتر رشد می کنند.
برای خشک کردن توت فرنگی، شما باید فضای باز داشته باشید که از نور خورشید کافی برای خشک شدن استفاده کند. برای خشک کردن آنها به حداقل دمای 85 درجه فارنهایت نیاز دارید. تا زمانی که هوا مساعد نباشد باید آنها را به داخل خانه برگردانید و منتظر هوای مطلوب باشید. مکان هایی با رطوبت کم برای خشک کردن آنها بهتر است.
برخلاف سایر میوه ها، برای جلوگیری از تغییر رنگ نیازی به استفاده از محلول لیمو یا آسکوربیک ندارید. رنگ آن پس از خشک شدن یکسان است.
ابتدا یک قفسه خشک کن درست کنید. میله های چوبی را با هم در یک قاب ببندید. این قاب صفحه خشک کردن را در جایی که بعدا توت فرنگی قرار می دهید نگه می دارد. از توری ساخته شده از فایبرگلاس، فولاد ضد زنگ یا پلاستیک استفاده کنید.
توت فرنگی رسیده را بدون لکه های قهوه ای انتخاب کنید. توت فرنگی خیلی رسیده ممکن است به مواد تازه آسیب برساند.
توت فرنگی ها را بشویید و برگ و ساقه را در بالای آن را جدا کنید. شما نمی خواهید برش های کوچکی از توت فرنگی را هدر دهید. به جای بریدن قسمت بالایی، از چاقوی نوار نازک استفاده کنید تا یک دایره در قسمت بالا بکشید تا ساقه جدا شود.
توت فرنگی ها را به طور مساوی در حدود 1/4 یا 1/8 اینچ خرد کنید. برش های ضخیم مدت زمان بیشتری برای خشک شدن دارند.
اطمینان حاصل کنید که قفسه خشک کن تمیز و خشک است. توت فرنگی های خرد شده را یک به یک روی قفسه بگذارید. به آنها فضای کافی به دور از یکدیگر اختصاص دهید. از قرار دادن یک برش در قسمت دیگر خودداری کنید. برای محافظت از توت فرنگی ها در برابر حشرات می توانید آنها را با صفحه دیگری یا پارچه پنیر بپوشانید.
ممکن است توت فرنگی خود را به مدت 3 تا 6 روز خشک کنید تا زمانی که رطوبت کاملاً از بین برود و شروع به چروک دار شدن کند. در وسط فرآیند، توت فرنگی ها را از طرف دیگر بپیچانید. این کار را در روز دوم یا سوم انجام دهید.
برای نگهداری توت فرنگی های خشک شده در آفتاب از یک ظرف محفوظ از هوا استفاده کنید.

خشک کردن توت فرنگی در فر

توت فرنگی خشک شده در فر به همان اندازه خوشمزه تر از غذاهای خشک شده در غذاسازهاست. در اینجا نحوه خشک کردن توت فرنگی در فر آورده شده است.
فر خود را از 185 تا 200 درجه فارنهایت گرم کنید (حداکثر 100 سانتیگراد). برای خشک کردن توت فرنگی به گرمای کم نیاز دارید. از پیش گرم کردن اجاق گاز اجتناب کنید زیرا سبب از بین رفتن زیاد قند و سوزاندن می شود.
اگر می خواهید توت فرنگی خوشمزه باشد آنهایی که رسیده درست کنید نه انواع خیلی رسیده.
خاک را با دقت بشویید. ساقه و برگ سبز را از بالا بردارید. لکه های قهوه ای کوچک را بردارید.
توت فرنگی ها را با ضخامت یکسان خرد کنید. حداقل در هر برش 1/8 تا 1/4 اینچ کافی است.
برای خشک کردن از یک ورقه پخت استفاده کنید. قبل از قرار دادن آنها، کاغذی پارچمنت را قرار دهید. کاغذ مانع از چسبیدن آنها روی صفحه می شود.
می توانید توت فرنگی ها را با فضای قابل توجهی از هم جدا کنید. آنها به فضای کافی برای هوا احتیاج دارند. برش های توت فرنگی با هم همپوشانی نکند.
توت فرنگی ها را به مدت 3 تا 4 ساعت خشک کنید تا کاملاً دهیدراه شود.
در دو ساعت اول، ورق پخت را از فر خارج کنید. تا این زمان، ورق پخت باید رطوبت را جمع کرده باشد زیرا توت فرنگی به طور طبیعی آبکی است. می توانید ورق پخت را تخلیه کنید. فراموش نکنید که از یک دستگیره استفاده کنید!
هنگامی که ورق پخت خشک است توت فرنگی ها را از طرف دیگر بچسبانید.
برای جلوگیری از اتفاقات توت فرنگی ها را بدون مراقبت رها نکنید. دوباره آنها را بپزید تا توت فرنگی های شما کاملاً خشک شوند.
برای تست توت فرنگی های خشک شده خود، سعی کنید آنها را به نصف تقسیم کنید. باید چسبنده و محکم باشد و هیچ نشانه ای از آب میوه باقی نمانده باشد. اگر کاملاً خشک نشده است سی دقیقه دیگر آن را دوباره بر روی اجاق بگذارید.
توت فرنگی های خشک شده خود را قبل از ذخیره کردن آنها در یک ظرف محفوظ از هوا خنک کنید.

ذخیره توت فرنگی خشک شده

ممکن است شما نیاز به بررسی توت فرنگی ها قبل از انبار کردن در ظروف داشته باشید زیرا ممکن است هنوز هم حاوی رطوبت باشند. آنها را فقط تا 2/3 شیشه پر کنید شیشه ها را هر روز یک یا دو بار به مدت یک هفته تکان دهید. برای نگهداری توت فرنگی ها از یک ظرف محفوظ از هوا استفاده کنید. توت فرنگی های خشک شده معمولاً ماه ها وقتی به درستی خشک می شوند ماندگار می شوند.

در ادامه بخوانید: سالمترین توت ها برای خوردن

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search