توانبخشی

دیابت دارم حالا چه کار کنم؟

اگر شما یا یکی از عزیزان شما به تازگی با دیابت تشخیص داده شده است برنامه ریزی برای آینده می تواند احساس غرور ایجاد کند. از تغییر شیوه زندگی خود تا رفتن مکرر به مطب پزشک، شروع به درک چگونگی تأثیر دیابت بر روال روزانه خود خواهید کرد.

با یادگیری بیشتر در مورد دیابت و گزینه های درمان خود، شما احساس اعتماد به نفس گرفته و گام های بعدی را برای مدیریت دیابت خود بر می دارید. ما یک راهنمای آسان برای خواندن شما ایجاد کرده ایم تا به شما در درک نحوه درمان و سلامت بیماران دیابتی کمک کنیم.

دیابت چیست؟

بیش از 30 میلیون آمریکایی با دیابت زندگی می کنند. ادامه این بیماری مزمن همچنان به سیستم سلامت در سطوح مختلف آسیب می رساند. علائم می تواند با شدت و اگر دیابت درمان نشود می تواند تهدید کننده زندگی باشد. اگر با علائم دیابت آشنا هستید به منظور تشخیص و درمان بیماری خود در اسرع وقت با پزشک صحبت کنید.
سه نوع دیابت وجود دارد که شما می توانید تشخیص دهید: دیابت نوع 1، دیابت نوع 2 و دیابت بارداری. درک چگونگی تاثیر دیابت بر بدن شما می تواند به شما در مدیریت بیماری کمک کند در مورد درمان های مختلف یاد بگیرند و منابع مفید را پیدا کنند.
دیابت نوع 1: همچنین به عنوان دیابت نوجوانان شناخته شده است، دیابت نوع 1 زمانی اتفاق می افتد که بدن انسولین کافی تولید نمی کند. دیابت نوع 1 بر روی 1.25 میلیون آمریکایی تاثیر می گذارد در حالی که بزرگسالان و کودکان جوان بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند.
دیابت نوع 2: همچنین به عنوان هیپرگلیسمی شناخته می شود دیابت نوع 2 زمانی اتفاق می افتد که بدن به طور موثر از انسولین استفاده نمی کند. با توجه به مقاومت انسولین، سطح قند خون سریعتر از حد طبیعی افزایش می یابد. دیابت نوع 2 به عنوان شایع ترین نوع دیابت، بیش از 90 درصد موارد دیابت را شامل می شود. آفریقایی-آمریکایی، آمریکای لاتین، بومیان آمریکایی، آمریکایی های آسیایی آمریکایی / ساکنان جزیره اقیانوس آرام و افراد مسن بیشتر در معرض خطر هستند.
دیابت بارداری: این نوع دیابت تنها در دوران بارداری رخ می دهد که سطح قند خون افزایش می یابد. دیابت بارداری نه تنها بر سلامت زنان تأثیر می گذارد بلکه ممکن است باعث آسیب به کودک شود.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

تیم مراقبت سلامت دیابت چیست؟

مدیریت دیابت شما یک تیم را نیازز دارد شما، پدر و مادرتان، پزشکان، مربیان دیابتی دوره دیده، متخصصین تغذیه و متخصصین سلامت روان - با هم کار می کنند تا کار را انجام دهند.
تیم مراقبت سلامت دیابتی شما کمک خواهد کرد تا یک برنامه درمان که فقط برای شما ساخته شده است ارائه کنند. همچنین، تیم می تواند به شما کمک کند تا با برخی از احساسات که افراد مبتلا به دیابت درگیر آن هستند کنار بیایید.

چه کسی در تیم مراقبت سلامت دیابت است؟

احتمالا یکی از این اعضای تیم مراقبت های بهداشتی دیابت را در طی بازجویی هایتان مشاهده خواهید کرد:
پزشکان
یک متخصص غدد درون ریز کودکان یک پزشک است که متخصص در مراقبت از کودکان و نوجوانان با بیماری های سیستم غدد درون ریز مانند دیابت و اختلالات رشد است. اما متخصصان اطفال، پزشکان خانواده و دیگر پزشکان نیز افراد مبتلا به دیابت را درمان می کنند.
پزشکان سوالات دقیق در مورد چگونگی احساس و انجام امتحانات فیزیکی می کنند که می تواند شامل بررسی چندین قسمت بدن و فشار خون شما باشد. آنها همچنین ممکن است سوابق دیابت و سطح قند خون شما را بررسی کنند و ممکن است از شما نمونه ای از ادرار درخواست کنند.
دکتر شما می تواند به شما در مورد دیابت و هر گونه مشکل سلامت دیگر که ممکن است شما را آموزش دهد. پس از دریافت پیشنهادات درمان از دیگر اعضای تیم مراقبت های سلامت دیابت، پزشک به شما می گوید آنچه که باید برای مدیریت دیابت خود انجام دهید.
پزشکان همچنین دستورالعمل های انسولین و داروهای دیگر را برای شما ارسال می کنند و می توانند به صورت متناوب به متخصصان دیگر مراجعه کنید.
نگران نباشید از دکتر خود سوالات بپرسید و اطمینان حاصل کنید که پاسخ ها را درک می کنید. اگر ناراحت هستید قبل از والدین سوالات خود را مطرح کنید بپرسید که به تنهایی با دکتر خود صحبت کنید. پزشک شما احتمالا همه اینها را شنیده است بنابراین نباید احساس شرم کنید که درباره چیزی که در ذهن شماست، بپرسید.
گواهینامه دیابت (CDEs)
مربیان معتبر دیابت آموزش ویژه ای در کمک به مردم برای کنترل دیابت خود دارند. CDE با شما درباره چگونگی دیابت و چگونگی تاثیر آن در بدن صحبت خواهد کرد. آنها همچنین:
اگر به آنها نیاز دارید یا از یک پمپ انسولین استفاده می کنید یاد می گیرید که چگونه تزریق انسولین خود را انجام دهید.
سطح قند خون بالا و پایین را کنترل کنید.
انسولین را تنظیم کنید زمانی که ورزش می کنید یا احساس خوبی ندارید.
چگونگی آزمایش میزان قند خون شما را نشان می دهد.
نشان می دهد که چگونه از یک قند خون استفاده کنید.
اهداف مدیریت دیابت شما را با شما بررسی می کند.
در مورد هرگونه مشکل یا چالشی که ممکن است با دیابت داشته باشید بحث کنید.

متخصصین تغذیه

متخصصین تغذیه متخصصان برنامه ریزی تغذیه و غذا هستند. آنها می توانند در مورد چگونگی تاثیر غذا بر میزان قند خون خود و همچنین اطمینان حاصل کنند که غذای کافی برای رشد و دریافت می کنید.
هنگامی که با یک متخصص تغذیه دیدار می کنید انتظار دارید که به چند سوال درباره عادت های غذایی و میزان فعالیت شما پاسخ دهد.
تنظیمات مربوط به برنامه غذایی شما را براساس نوع فعالیتی که انجام می دهید عادت های شیوه زندگی خود و هر رویداد خاص یا تعطیلات خاص که ممکن است مطرح شود تنظیم کنید
پیشنهاد برخی از ایده های تنقلات خوشمزه
به شما در مورد انتخاب گزینه های غذایی سالم کمک می کند
شمارش کربوهیدرات و تکنیک های برنامه ریزی غذا را توضیح می دهد
به شما آموزش می دهد که برچسب غذا را بخوانید و روش هایی را برای تعیین مقدار کربوهیدرات غذاها در زمانی که برچسب غذا در دسترس نیست تعیین کنید.
اطمینان حاصل کنید که به متخصص تغذیه بگویید اگر احساس می کنید که به اندازه کافی غذا نمی خورید فکر می کنید که بیش از حد غذا می خورید یا از انتخاب غذای خوبتان خوشحال نیستید.

متخصصین روانپزشکی

متخصصان بهداشت روان می توانند از کارگران اجتماعی، روانشناسان، روانپزشکان، یا مشاوران باشند. آنها یک منبع عالی برای مقابله با دیابت هستند. شاید ناامید نشوید زیرا احساس خجالت می کنید که عکس های خود را در مدرسه بیاورید و یا از دوستان خود متفاوت باشید. اگر چنین است این اعضای تیم می توانند به شما کمک کنند تا از آن استفاده کنید.
متخصصان بهداشت روان می توانند به شما در حل مشکلات در خانه و یا در مدرسه کمک کنند حتی اگر آنها به دیابت وابسته نباشند بنابراین نگران نباشید مشاوره بگیرید. آنها همچنین می توانند به شما در پیدا کردن راه هایی برای مدیریت دیابت کمک کنند حتی اگر شما نمی خواهید با آن برخورد کنید.
همیشه به یاد داشته باشید که مجبور نیستید دیابت خود را مدیریت کنید. شما می توانید اعضای تیم خود را به حمایت از شما و پاسخ به سوالات خود برسانید - تیم دارای تجربه زیادی است که به مردم کمک می کند تا با دیابت برخورد کنند.
متوسط هزینه برای هر فرد بدون بیمه درمانی برای دیابت نوع 1 یا نوع 2 در آمریکا به ترتیب 14،856 دلار و 9،777 دلار در سال است. از آنجا که مراقبت از دیابت یک هزینه مداوم است دسترسی به مراقبت های سلامت برای افراد مبتلا به دیابت یک چالش غیر قابل انکار است.
هنگامی که یک درمان برای دیابت تجویز می شود به تامین کننده بیمه سلامت احتیاج خواهید داشت تا به شما در مراقبت درمانی پایبند باشد.
بیمه درمانی عمده بیمه (پوشش کارفرمایان و برنامه های ACA): سهم شما در صورتحساب برای درمان های انسولین در بسته به ارائه دهنده بیمه درمانی متفاوت خواهد بود. شما می خواهید توجه بیشتری به هزینه برای لوازم روزمره، نمایش ها، و بررسی های معمول نیز پرداخت شود.
پوشش بیمه: برای اطلاع از پوشش و هزینه ها، از وب سایت ارائه کننده بیمه خود بازدید کنید. در اینجا شما می توانید اطلاعات در مورد خلاصه ای از مزایا و پوشش و فرم داروی خود را در برنامه خود پیدا کنید. همه برنامه های اصلی بیمه درمانی سلامت نیز برای پوشش "مزایای بهداشت ضروری"، که شامل مدیریت بیماری های مزمن، مراقبت های پیشگیرانه، داروهای تجویزی و خدمات اطفال است مورد نیاز می باشد.
صرفنظر از زمانی که تشخیص داده شد برنامه های مراقبت مقرون به صرفه (ACA) باید بیماری های مزمن مداوم ، از جمله دیابت را پوشش دهد. برنامه ها نمی توانند هزینه های ماهانه شما را بر اساس سلامت شما بپردازند. این به افراد اجازه می دهد که هزینه درمان و خدمات را برای دیابت هزینه کنند.
مهم است که با ارائه دهنده بیمه خود تماس بگیرید تا مفاهیم طرح خود مانند پوشش داروهای تجویزی و خدمات دیابتی را درک کنید. پس از اینکه تشخیص داده شد اگر سوالی دارید به بیمه خدمات درمانی خود در تلفن یا آنلاین بفرستید.
بیمه کننده شما ممکن است یک تیم مراقبتی با نمایندگان خدمات با تجربه مشتری برای کسانی که اخیرا با دیابت تشخیص داده شده اند داشته باشد. آنها می توانند شما را راهنمایی های تخصصی ارائه دهند.
نکات طرح خرید بیمه: اگر شما برای یک طرح جدید درمانی بیمه خریداری می کنید مفید خواهد بود که بدانید که آیا درمان و مواد شما را پوشش می دهد. با در نظر گرفتن زمان برای تماس با ارائه دهنده بیمه خود و یا خواندن خلاصه ای از مزایا، شما می توانید هزینه های برنامه را برای نیازهای مکرر پزشکی خود را شناسایی کنید.
بیمه درمانی کوتاه مدت: برنامه های بیمه کوتاه مدت گزینه های مقرون به صرفه برای بیمه های درمانی سنتی هستند. با این حال، برنامه های کوتاه مدت یک راه پایدار برای محافظت از خود در مقابل دیابت نیست.
شما می توانید به استفاده از بیمه کوتاه مدت برای پرداخت هزینه مراقبت از دیابت ادامه دهید در حالی که شما در برنامه خود ثبت نام کرده اید. با این حال، هنگامی که شما با دیابت تشخیص داده شده، پوشش کوتاه مدت شما تجدید نخواهد شد. بر خلاف قانون مقرون به صرفه بیمه، این برنامه ها بر اساس تاریخچه پزشکی، شما را رد می کنند.

درمان دیابت

پس از تشخیص دیابت، مهم است که رابطه ای با یک پزشک مراقبت های اولیه برای نظارت بر وضعیت خود داشته باشید.
اغلب پزشکان توصیه می کنند سطح قند خون خود را به صورت دوره ای در طول روز برای اطمینان از عملکرد مناسب تست کنید. از آنجا که درمان برای دیابت اغلب مدیریت شخصی است شما توانایی حفظ وضعیت خود و زندگی سالم را دارید.
Medicare :Medicare دارای مقررات خاص خود برای هزینه های دیابت و هزینه های پزشک است.
مدیکر اصلی: (بخش مدیکر A و B) انسولین را پوشش نمی دهد اما برای تجهیزات و نمایش داده ها با دوام خاص دیابت هزینه می شود. Medicare Part B همچنین شامل آموزش خودآموز دیابت برای کمک به افراد فعال و کاهش خطرات عوارض است.
Medicare Part C: در مدیکر آدوانتاژ برنامه ها باید حداقل همه چیز را در بخش Medicare Part A و Part B پوشش دهند. شما می توانید از برنامه Medicare Advantage خود برای کمک به دیابت کامل استفاده کنید اما شما همیشه می بایست محدود به شبکه پزشک این برنامه باشید.
Medicare Part D: برنامه مستقل داروهای تجویزی مدیکر شامل انسولین و داروهای پزشکی برای تزریق است. سرنگ ها، گاز و الکل همه در بخش Medicare Part D درج شده است. اطمینان حاصل کنید که کدام نوع انسولین را در قسمت برنامه D شما پوشش می دهد زیرا طرح انتخاب شما ممکن است برند مورد نظر شما را پوشش ندهد.
درمان انسولین به طور کلی برای افراد مبتلا به دیابت، به صورت تزریق، استنشاق یا پمپ تجویز می شود. با بیش از 20 نوع انسولین فروخته شده در ایالات متحده، شما و پزشک شما می توانند بهترین و مناسب ترین نیازهای شخصی و مالی را تعیین کنند. افراد مبتلا به دیابت نوع 2 همچنین ممکن است داروهای خوراکی تجویز شوند که می تواند کنترل گلوکز را از کبد و پانکراس کنترل کند.
عادات سالم: در حالی که درمان های انسولین و داروها می تواند به حفظ سطح قند خون کمک کند تغییرات دیگر شیوه زندگی نیز می تواند سلامت شما را بهبود بخشد. خوردن سالم، داشتن فعالیت جسمی و کاهش استرس، در مدیریت دیابت کمک می کند.
بیمه درمانی مقرون به صرفه برای بیماران دیابتی: بله، ارائه دهنده خدمات بیمه سلامت شما می تواند تفاوت قابل اندازه گیری را در حمایت مالی شما را برای مدیریت دیابت خود دریافت کند. با توجه به شدت و نوع دیابت که تشخیص داده اید برنامه ارزان ترین شما ممکن است همان شخص دیگری باشد. بهترین بیمه سلامت برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند ممکن است هزینه های ماهانه تری را در مقایسه با حداکثر سالانه بیرون از جیب خود داشته باشند.
برای به دست آوردن یک دید کلی از مراقبت های با کیفیت بالا در نزدیکی شما، بیمه را از طریق ابزارهای جستجوی آنلاین بسیار مهم است. با در نظر گرفتن زمان برای پیدا کردن یک برنامه که شامل پزشکان خوب است و هزینه های خرج از جیب را کاهش می دهد تأثیر پایینی بر شما و کیف پول شما خواهد داشت.
انجمن دیابت آمریکا در سال 2018 استانداردهای مراقبت های پزشکی در دیابت را با توصیه های جدید قابل توجه برای افراد مبتلا به بیماری قلبی عروقی و دیابت منتشر می کند.
توصیه های جامع منعکس کننده آخرین پیشرفت های تحقیق مبتنی بر شواهد برای بهبود مراقبت از میلیون ها نفر مبتلا به دیابت است
توصیه های جدید قابل توجه در نسخه 2018 انجمن استاندارد های مراقبت های پزشکی دیابت آمریکا (ADA) در مورد دیابت (استاندارد مراقبت) شامل پیشرفت در مدیریت ریسک بیماری های قلبی عروقی از جمله فشار خون بالا است. یک الگوریتم مراقبت روزانه که متمرکز به بیمار است. ادغام تکنولوژی جدید در مدیریت دیابت و غربالگری روزمره برای دیابت نوع 2 در جوانان پر خطر BMI> 85 درصد و به علاوه حداقل یک عامل خطر دیگر). استانداردهای مراقبت از آخرین توصیه های جامع و مبتنی بر شواهد برای تشخیص و درمان کودکان و بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 1، نوع 2 یا دیابت حاملگی، استراتژی هایی برای بهبود پیشگیری یا تاخیر در دیابت نوع 2، و روش های درمانی که باعث کاهش عوارض و تأثیر مثبت بر نتایج سلامتی دارد.
از سال 2018، ADA نسخه آنلاین استانداردهای مراقبت را در طول سال به همراه حاشیه نویسی لازم به روزرسانی و تجدید نظر می کند اگر شواهد جدید یا تغییرات قانونی ضروری است که بلافاصله ترکیب شوند. این اطمینان حاصل خواهد کرد که استانداردهای مراقبت از مراقبت از پزشکان، بیماران، محققان، برنامه های بهداشتی و سیاست گذاران با سازوکارهای روز افزون مراقبت از دیابت، اهداف درمان کلی و ابزار برای ارزیابی کیفیت مراقبت ارائه می دهند. استاندارد مراقبت نیز به عنوان یک برنامه کاربر پسند و تعاملی برای هر دو دستگاه وب و تلفن همراه در بهار 2018 در دسترس خواهد بود. این برنامه به پزشکان اجازه می دهد تا به راحتی ترین اطلاعات را به راحتی دسترسی پیدا کنند و شامل ابزارهای تعاملی، مانند یک ماشین حساب خطر دیابت و الگوریتم درمان دیابت باشد.
استانداردهای مراقبت از منابع اولیه برای مدیریت مطلوب دیابت هستند و شامل دستورالعمل های به روز شده برای تشخیص دیابت و پیشگیری مبتنی بر شواهد دیابت و عوارض مرتبط با دیابت است. ویلیام ت. چفالو، ویلیام تگزاس، مدیر کل تحقیقات علمی، پزشکی و مامایی ADA، گفت: "ما به ویژه توصیه های جدید برای بیماران مبتلا به دیابت و بیماری های قلبی عروقی افتخار می کنیم از سال 1989، انجمن دیابت آمریکا به روز رسانی های سالانه به استانداردهای مراقبت ارائه داده است و استانداردها به عنوان استاندارد جهانی برای مراقبت از دیابت پذیرفته شده است. همانطور که تکنولوژی جدید، تحقیق و درمان همچنان به بهبود و ظهور ادامه می دهد ما خوشحال هستیم که ظرفیت ارائه به روز رسانی های در زمان واقعی به استانداردهای مراقبت در طول سال را داریم.
استانداردهای مراقبت شامل اطلاعات جامع بر اساس یافته های تحقیق در حال حاضر و گسترده ای از نوشتجات است. تغییرات و به روز رسانی های مهم در نسخه 2018 عبارتند از:

بیماری های قلبی عروقی و دیابت

بر اساس نتایج مطالعات مختلف قلب و عروق (CVOT)، توصیه های جدید درمانی برای بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 2 وجود دارد که راه را برای افراد مبتلا به بیماری قلبی ارائه می دهد که پس از مداوای شیوه زندگی و متفورمین باید داروی معتبر برای بهبود سلامت قلب باشد جدول جدید داده های مربوط به مطالعات اخیر CVOT را شرح می دهد و یک رقم جدید توصیه های ما را بر اساس مطالعات CVOT ارائه می دهد.
چهار کارآزمايي باليني تصادفي كنترل شده كه مقادير شديد در مقايسه با استراتژي هاي درمان فشار خون بالا را در مقياس جديد خلاصه كردند و در يك جدول جديد خلاصه شده اند كه از نظر ADA پيشنهاد مي شود كه بيشتر افراد مبتلا به ديابت و فشار خون بالا بايد فشار خون هدف 120 /80 باشد
یک الگوریتم جدید نشان دهنده رویکرد درمان ضد فشار خون توصیه شده برای بزرگسالان مبتلا به دیابت و فشار خون بالا (فشار خون ≥40 / 90 mmHg) اضافه شده است. همچنین در سال جاری توصیه می شود که تمام بیماران مبتلا به فشارخون مبتلا به دیابت فشار خون خود را در خانه کنترل کنند تا به شناسایی اختلافات بالقوه بین فشار خون و فشار خون در خانه و بهبود درمان با مصرف دارو کمک کند.
غربالگری جوانان برای دیابت نوع 2
توصیه های به روز شده تأکید می کند که آزمایشات برای دیابت نوع 2 و دیابت نوع 2 باید در کودکان و نوجوانان زیر 18 سال که دارای اضافه وزن یا چاق هستند (BMI> 85 درصد برای سن و جنس، وزن با قد 85 درصد یا وزن 120 ٪ از ایده آل برای قد) و یک یا چند فاکتور خطر اضافی برای دیابت مانند سابقه دیابت یا دیابت حاملگی در دوران بارداری کودک داشته باشد سابقه خانوادگی دیابت نوع 2 در نسل اول یا دوم باشد نژاد / قومیت (بومیان آمریکا، آفریقایی آمریکایی، آمریکای لاتین، آسیای آمریکایی، جزیره اقیانوس آرام باشد علائم مقاومت به انسولین یا شرایط مرتبط با مقاومت به انسولین (acanthosis nigricans، پرفشاری خون، دیس لیپیدمی، سندرم تخمدان پلی کیستیک یا وزن کم هنگام تولد نوزاد در سن بارداری)

فن آوری سلامت و درمان دیابت

ADA از جمله روش های مبتنی بر تکنولوژی، همراه با تنظیمات فردی و گروهی توصیه می کند برای ارائه آموزش و حمایت از خودمدیریت دیابت موثر باشد. همانطور که تکنولوژی مداوم نظارت بر قند (CGM) همچنان در حال تکامل است ADA توصیه های خود را مطابق با داده های اخیر تنظیم کرد که نشان می دهد CGM به بهبود کنترل گلیسمی برای بزرگسالان مبتلا به بیماری دیابت نوع 1 که نشان دهنده سطح بالای قند خون ناشی از کمبود انسولین است کمک می کند. زمانی اتفاق می افتد که سیستم ایمنی بدن به سلول های بتا انسولین در پانکراس حمله می کند و آنها را از بین می برد. پانکراس پس از آن انسولین کم یا هیچ تولید می کند. دیابت نوع 1 اغلب در جوانان رشد می کند اما در بزرگسالان نیز ظاهر می شود.

ملاحظات آزمایش A1C

توصیه های اضافه شده برای کمک به اطمینان از استفاده مناسب از آزمون A1C برای تشخیص دیابت و نظارت بر کنترل گلیسمی در افراد مبتلا به دیابت است. A1C می تواند نتایج منفذی در افراد مبتلا به شرایط خاصی داشته باشد که طول عمر گلبول های قرمز بدن را تغییر می دهد (توانایی آزمایش A1C برای اندازه گیری متوسط قند خون در طول زمان بر اساس طول عمر گلبول های قرمز)، و همچنین در افرادی با صفات ژنتیکی خاصی که مولکول ها را در گلبول های قرمز خود تغییر می دهند. سن، قومیت و حاملگی نیز می توانند نتایج A1C را تحت تاثیر قرار دهند. ADA تأکید می کند که ارائه دهندگان مراقبت های سلامت باید از این محدودیت ها آگاه باشند برای استفاده از نوع صحیح آزمون A1C و برای بررسی تست های تشخیصی جایگزین (آزمایش گلوکز ناشتا یا آزمایش تحمل گلوکز) اگر اختلاف بین A1C و سطح گلوکز خون وجود دارد.

مدیریت دیابت در گروه های خاص

سه توصیه جدید اضافه شده است تا اهمیت فردگرا کردن درمان های دارویی برای افراد مسن با دیابت را به منظور کاهش خطر ابتلا به هیپوگلیسمی، جلوگیری از اضافه کاری و ساده سازی رژیم های گوناگون با حفظ اهداف قند خون فردی اضافه کنید. یک دستورالعمل جدید توصیه می کند همه زنان باردار مبتلا به دیابت نوع 1 یا 2 قبل از ابتلا به دیابت باید دوز پایین روزانه آسپیرین را در پایان سه ماهه اول شروع کنند تا خطر ابتلا به پره اکلامپسی کاهش یابد.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search