توانبخشی

چگونه از بیماری های قلبی پیشگیری و مدیریت کنیم

پیشگیری از بیماریهای قلبی

قلب در طول زندگی شما بدون مکث کار می کند، ضربان دارد و خون را به تک تک اعضای بدن پمپاژ می کند. این یک جریان خوب ساخته شده از اکسیژن، مواد مغذی و هورمون ها را به تک تک سلول های بدن حفظ می کند.
نکاتی که می تواند به مدیریت و پیشگیری از بیماری قلبی کمک کند

همچنین به عنوان کانالی برای دور کردن مواد زائد تولید شده در نتیجه واکنش های مختلف بیوشیمیایی لازم برای عملکرد سالم بدن عمل می کند.
قلب به طور موثر کار می کند تا زمانی که موانعی وجود داشته باشد که عملکرد آن را مختل کند، که بر سلامت شما تأثیر می گذارد. این به شکل بیماری های قلبی مختلف ظاهر می شود.
بیماری قلبی به انواع مشکلات ساختاری و عملکردی اطلاق می شود که بر قلب تأثیر می گذارد. این بیماری اغلب مربوط به تصلب شرایین یا تجمع پلاک در دیواره‌های شریان است که منجر به باریک شدن رگ‌ها می ‌شود و در نتیجه جریان خون را مهار می ‌کند و خطر حمله قلبی یا سکته را افزایش می ‌دهد.
بیماری های قلبی عروقی همراه با سکته مغزی و بیماری های قلبی شایع ترین مشکلات سلامتی در سراسر جهان هستند. بیماری های قلبی علت اصلی مرگ و میر در ایالات متحده است و سکته مغزی پنجمین علت آن است.

چگونه بیماری های قلبی را در خانه مدیریت کنیم

چندین راه حل موثر برای پیشگیری و مدیریت بیماری های قلبی وجود دارد. قبل از شروع این درمان‌های خانگی، لازم است با یک متخصص مشورت کنید.
بسیاری از مواد طبیعی در صورت مصرف با داروهای تجویزی می توانند پیامدهای منفی داشته باشند. برای مدیریت بیماری قلبی، نظارت و پیگیری مناسب ضروری است.
برای کنترل عوامل خطر و حفظ سلامت قلب خود می توانید از داروهای خانگی و تغییرات سبک زندگی سالم استفاده کنید.
تغییر سبک زندگی
ترکیب تغییرات سبک زندگی زیر می تواند به پیشگیری از بیماری قلبی و ارتقای سلامت قلب کمک کند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

1. ورزش منظم

ورزش منظم همراه با یک رژیم غذایی سالم می تواند به پیشگیری و مدیریت بیماری قلبی کمک کند. پیاده روی، آهسته دویدن، دوچرخه سواری، طناب زدن، ایروبیک و تمرینات قلبی به ویژه برای تقویت قلب، بهبود گردش خون و کاهش فشار خون مفید هستند.
ورزش به حفظ وزن سالم و کاهش استرس کمک می کند. علاوه بر تمرینات بدنی، تمرینات تنفس عمیق را انجام دهید تا به شما کمک کند احساس آرامش و استراحت بیشتری داشته باشید.
انجمن قلب آمریکا پیشنهاد می کند برای بهبود سلامت قلب و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، روزانه 30 دقیقه به مدت 5 روز در هفته ورزش کنید. هنگام تعیین مناسب ترین رژیم ورزشی برای خود با پزشک خود مشورت کنید.

2. از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید

تو چیزی هستی که می خوری. هر چقدر هم که ممکن است کلیشه ای به نظر برسد، برای همه شرایط سلامتی صادق است. یک رژیم غذایی سالم می تواند علاوه بر جلوگیری از التهاب، به حفظ وزن، فشار خون و سطح کلسترول شما کمک کند. همه این پارامترها برای جلوگیری از بیماری های قلبی ضروری هستند.
در زیر تغییراتی در رژیم غذایی شما آمده است که باید برای گفتن یک نه بزرگ به بیماری های قلبی اعمال شود:
رژیم غذایی خود را با میوه ها، سبزیجات، آجیل های سالم امگا 3، ماهی های چرب و غلات کامل غنی کنید.
الکل مصرف نکنید.
کربوهیدرات های تصفیه شده و گوشت قرمز و فرآوری شده را در حد اعتدال مصرف کنید.
مصرف شکر و سدیم را محدود کنید.
از خوردن غذاهای حاوی چربی ترانس خودداری کنید.

3. سطوح استرس خود را مدیریت کنید

سطح استرس خود را مدیریت کنید تا خطر بیماری های قلبی را کاهش دهید
استرس باعث تولید هورمون استرس کورتیزول می شود. استرس غیر قابل کنترل می تواند منجر به سرریز هورمون های استرس شود که می تواند پاسخ های التهابی را مختل کند. چنین اختلالی می تواند منجر به تغییرات ساختاری شود که می تواند عملکرد قلب را مختل کند.
مدیریت استرس از طریق مدیتیشن، گفتار درمانی، تنفس عمیق یا سایر راهکارهایی که می تواند به آرامش ذهن و بدن شما کمک کند، ضروری است.
یک استراحت گاه به گاه از دوره های کاری طولانی برای از بین بردن استرس خود بگیرید.
برای کاهش استرس، فعالیت‌های روزانه مانند ورزش، یوگا یا ژورنال ‌نویسی را انجام دهید.

4. سیگار را ترک کنید

سیگار می تواند باعث بیماری های قلبی مانند تصلب شرایین و حمله قلبی شود. دود تنباکو حاوی مواد شیمیایی است که اثرات مضری بر قلب و عروق خونی شما دارد.
دود سیگار حاوی مونوکسید کربن است که پس از ورود به خون، برای انتقال با اکسیژن رقابت می کند. این جایگزینی گازها باعث افزایش سطح فشار خون و ضربان قلب می شود و فشاری بر قلب وارد می کند تا اکسیژن کافی به بدن برسد.
با ترک سیگار می توانید در مدت 5 سال با خطر بیماری قلبی مشابه با افراد غیرسیگاری مبارزه کنید.
برای ترک این عادت تلاش کنید. در صورت امکان از یک مرکز ترک اعتیاد یا پزشک کمک بگیرید.

5. وزن سالم را حفظ کنید

سعی کنید وزن بدن خود را سالم نگه دارید تا از بیماری های قلبی جلوگیری کنید
برای جلوگیری از بیماری های قلبی، حفظ وزن بدن و حفظ آن بسیار مهم است. مطالعات متعددی چاقی را با افزایش میزان مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی مرتبط دانسته اند.
سعی کنید وزن خود را با توجه به شاخص توده بدنی (BMI) خود حفظ کنید.

6. خواب کافی داشته باشید

داشتن مقدار مناسب خواب می تواند به شما در دفع استرس کمک کند. استرس با ایجاد التهاب و باریک شدن دیواره شریان ها می تواند عاملی برای بیماری های قلبی باشد.
مطالعه منتشر شده در مجله انجمن پزشکی آمریکا نشان داد که هر ساعت خواب اضافی خطر ابتلا به کلسیفیکاسیون عروق کرونر را تا 33 درصد کاهش می دهد.
اگرچه بزرگسالان برای ارتقای سلامت خود به 7 تا 8 ساعت خواب نیاز دارند، اما ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. این بازه زمانی بیشتر برای کودکان و نوجوانان است.
انحراف از 7 تا 8 ساعت خواب طبیعی با احتمال بیماری های قلبی عروقی و مرگ و میر در دراز مدت مرتبط است.

7. فشار خون خود را کنترل کنید

نظارت بر فشار خون می تواند به شما بینشی از سلامت قلبتان بدهد.
یک بار در سال فشار خون را اندازه گیری کنید. اگر مشکل فشار خون دارید یا سابقه خانوادگی بیماری های قلبی عروقی دارید، آن را بیشتر چک کنید.
مقادیر طبیعی فشار خون برای فشار سیستولیک کمتر از 120 میلی‌متر جیوه و برای فشار دیاستولیک کمتر از 80 میلی‌متر جیوه است.

مکمل های غذایی برای تقویت سلامت قلب

مداخلات غذایی زیر می تواند به ارتقا و حفظ سلامت قلب شما کمک کند.

1. مکمل های غذایی مصرف کنید

بدن شما برای حفظ سلامتی شما به تغذیه متکی است. چندین مطالعه نشان می دهد که با افزایش سن، سطوح چندین ماده مغذی ضروری که مسئول محافظت از شما در برابر بیماری ها هستند، کاهش می یابد.
برای اینکه سطح آنها را دوباره پر کنید و سلامت قلب و عروق خود را تنظیم کنید، بهتر است سطح مواد مغذی خود را در حد مطلوب نگه دارید.
شما می توانید این کار را با مصرف مکمل های روغن ماهی مورد تایید پزشک برای استخراج DHA و EPA، کوآنزیم Q10، آنتی اکسیدان ها، منیزیم، ویتامین های B کمپلکس و سایر مواد معدنی انجام دهید.

2. از شکلات تلخ لذت ببرید

مصرف شکلات تلخ می تواند به پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی کمک کند
شکلات های تلخ حاوی آنتی اکسیدان های فراوانی هستند که می توانند به حفظ خاصیت ارتجاعی رگ های خونی کمک کنند. این می تواند از بسیاری از بیماری های قلبی عروقی جلوگیری کند.
با مصرف کمتر از 6 وعده در هفته شکلات تلخ (حاوی 70 درصد کاکائو) می توانید از بیماری های قلبی عروقی پیشگیری کنید.

3. روزانه یک حبه سیر بجوید

چندین مطالعه نشان داده اند که سیر برای شرایطی مانند فشار خون بالا، سطح کلسترول بالا و بیماری عروق کرونر قلب مفید است.
ترکیبات شیمیایی موجود در سیر به کند کردن پیشرفت آترواسکلروز یا سخت شدن شریان ها کمک می کند. سیر به بهبود گردش خون در سراسر بدن کمک می کند. همچنین می تواند از لخته شدن در بدن جلوگیری کند.
روزانه یک یا دو حبه سیر تازه له شده بخورید. اگر طعم آن خیلی قوی است، بعد از خوردن سیر یک لیوان شیر بنوشید.
از طرف دیگر، می توانید از مکمل های سیر استفاده کنید. توصیه کلی 600 میلی گرم تا 1200 میلی گرم عصاره سیر است که به سه دوز مساوی در روز تقسیم می شود.
توجه: سیر به دلیل خاصیت رقیق کنندگی خون ممکن است با برخی داروها تداخل داشته باشد. مصرف زیاد سیر می تواند منجر به مشکلات خونریزی شود. قبل از مصرف این گیاه با پزشک خود مشورت کنید. مصرف سیر و مکمل های آن را 7 روز قبل از مداخله قطع کنید.

4. چای سبز بنوشید

نوشیدن چای سبز می تواند به کاهش خطر بیماری های قلبی کمک کند
چای سبز حاوی آنتی اکسیدان های قوی است که سلامت سلول هایی را که داخلی ترین پوشش قلب و رگ های خونی را تشکیل می دهند، بهبود می بخشد. به کاهش سطح کلسترول و تری گلیسیرید کمک می کند. علاوه بر این، چای سبز به کنترل قند خون و افزایش متابولیسم کمک می کند.
یک مطالعه نشان داد که نوشیدن بیش از 5 فنجان چای سبز در روز با کاهش 26 درصدی خطر مرگ ناشی از حمله قلبی یا سکته مرتبط است.
روزانه 3 تا 4 فنجان چای سبز (ترجیحاً بدون کافئین) بنوشید.
از طرف دیگر، می توانید 100 تا 750 میلی گرم عصاره چای سبز استاندارد شده را در روز مصرف کنید.
توجه: در صورت مصرف دارو یا بارداری با پزشک خود مشورت کنید.

5. مکمل های زالزالک را در نظر بگیرید

در گیاه‌شناسی غربی، زالزالک یک گیاه شناخته شده است که برای درمان بیماری‌های قلبی استفاده می‌ شود. این به افزایش جریان خون به قلب کمک می کند و انقباضات ماهیچه های قلب را بهبود می بخشد، بنابراین منجر به فعالیت پمپاژ قوی تر می شود.
با کاهش بار کاری قلب به افزایش عملکرد و برون ده قلبی کمک می کند. دارای اثر ضد آریتمی است که به تنظیم ضربان قلب کمک می کند.
شما می توانید این گیاه را به شکل مکمل از طریق عصاره، استاندارد شده برای حاوی 2٪ تا 3٪ فلاونوئید مصرف کنید. دوز عمومی 300 تا 600 میلی گرم سه بار در روز است. این درمان طبیعی را برای چند هفته تا چند ماه دنبال کنید.
توجه: اگرچه استفاده از این گیاه بی خطر است، قبل از مصرف این دارو یا هر داروی گیاهی دیگری با پزشک خود مشورت کنید.

6. مخلوطی از پودر پوست آرجونا و عسل را هم بزنید

ترمینالیا آرجونا یک گیاه مهم آیورودا است که برای بیماری های قلبی استفاده می شود. این یک قلب طبیعی در نظر گرفته می شود و دارای خواص ترمیم کننده قلب است. این گیاه توانایی تقویت عضلات قلب، کاهش احتقان شریانی و کاهش فشار خون را دارد.
یک مطالعه توسط محققان کالج پزشکی Kasturba در هند نشان داد که این گیاه به کاهش حملات آنژین تا 30٪ کمک می کند. علاوه بر این، استفاده طولانی مدت از این گیاه هیچ گونه عوارض جانبی نداشت.
یک ½ قاشق چایخوری پودر پوست درخت آرجونا و کمی عسل را به 1 لیوان آب گرم اضافه کنید. این مخلوط را سه بار در روز به مدت چند ماه بنوشید.
از طرف دیگر، می توانید این گیاه را به صورت مکمل در دوزهای 500 میلی گرمی هر 8 ساعت در روز مصرف کنید. این درمان طبیعی را به مدت 3 ماه ادامه دهید.

7. چای هیبیسکوس چینی دم کنید

هیبیسکوس چینی (Hibiscus rosa-sinensis) حاوی آنتوسیانین گزارش شده است. آنتوسیانین ها فیتوکمیکال هایی هستند که می توانند فواید زیادی برای قلب داشته باشند.
تحقیقات انجام شده بر روی موش ها نشان داده است که ترکیبات موجود در هیبیسکوس به کاهش استرس اکسیداتیو در بافت قلب آنها کمک می کند.
2 گلبرگ گل هیبیسکوس را در 1 فنجان آب بجوشانید.
مایع را صاف کرده و 1 قاشق چایخوری عسل خام به آن اضافه کنید.
این چای هیبیسکوس را یک بار در روز به مدت چند هفته بنوشید.

8. شیر زردچوبه بنوشید

مطالعات نشان می دهد که زردچوبه می تواند به پیشگیری از تصلب شرایین کمک کند. زردچوبه حاوی یک ماده زیست فعال به نام کورکومین است که با کاهش اکسیداسیون کلسترول، تجمع پلاک و تشکیل لخته به حفظ سلامت قلب کمک می کند.
مزایای ضد التهابی دارد و به کاهش LDL کمک می کند. زردچوبه به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی، در مبارزه با رادیکال های آزاد که در پیری و چندین بیماری مزمن نقش دارند، موثر است.
از زردچوبه به طور منظم در آشپزی خود استفاده کنید.
همچنین می توانید 1 قاشق چایخوری پودر زردچوبه را در 1 فنجان آب یا شیر بجوشانید. این مخلوط را یک یا دو بار در روز به مدت چند هفته تا چند ماه بنوشید.
گزینه دیگر مصرف این گیاه به صورت مکمل است. دوز عمومی 400 تا 600 میلی گرم مکمل پودر کورکومین استاندارد سه بار در روز است. برای دوز مناسب برای مورد خود با پزشک خود مشورت کنید.

9. فلفل هندی را امتحان کنید

فلفل کاین برای مشکلات قلبی و گردش خون مفید است. این حاوی ترکیبی به نام کپسایسین است که به کاهش خطر بی نظمی ریتم قلب و کاهش سطح کلسترول کمک می کند. فیتوکمیکال های موجود در این ادویه باعث تصفیه خون و تقویت ایمنی می شود.
½ تا 1 قاشق چایخوری فلفل هندی را به 1 فنجان آب داغ اضافه کنید. مواد را خوب هم بزنید و محلول را بنوشید. این کار را دو یا سه بار در روز به مدت چند هفته تکرار کنید. برای التیام احساس سوزش و ارتقای سلامت قلب، می توانید با یک فنجان چای هیبیسکوس ادامه دهید.
گزینه دیگر مصرف مکمل های کاین مانند کپسول کاین است. برای دوز مناسب و مناسب بودن برای مورد خود با پزشک خود مشورت کنید.

10. آب برگ یونجه را بنوشید

مشخص شده است که یونجه در پیشگیری از مشکلات قلبی عروقی مفید است زیرا به کاهش سطح کلسترول و تشکیل پلاک کمک می کند.
بر اساس مطالعه‌ای که در مجله علوم دارویی پاکستان منتشر شده است، خرگوش‌هایی که با برگ‌های یونجه تغذیه می ‌شوند، کلسترول تام کمتری با افزایش قابل توجه HDL دارند. این مطالعه نشان می دهد که یونجه ممکن است در کاهش پیشرفت آترواسکلروز مفید باشد.
چای یونجه یا آب عصاره برگ آن را چند بار در روز به مدت چند ماه بنوشید.
از طرف دیگر، می توانید مکمل های تهیه شده از برگ های یونجه را مصرف کنید. قبل از مصرف این گیاه برای دوز مناسب با پزشک خود مشورت کنید.

11. آب شنبلیله را میل کنید

برای کاهش خطر بیماری قلبی، مقداری آب شنبلیله بنوشید
شنبلیله دارای خواص آنتی اکسیدانی و محافظت کننده از قلب است. به دلیل اثر تعدیل کنندگی آن بر سطح چربی خون، در کاهش خطر آترواسکلروز بسیار عالی است.
تجمع پلاکت ها را کاهش می دهد و خطر لخته شدن خون غیرطبیعی مرتبط با حملات قلبی و سکته را کاهش می دهد. به کاهش کلسترول، قند خون و چربی اضافی کمک می کند.
1 قاشق چایخوری دانه شنبلیله را یک شب در آب خیس کنید.
صبح روز بعد، دانه های خیس شده را با معده خالی بخورید.
این کار را روزانه به مدت چند ماه انجام دهید.

انواع بیماری های قلبی

بیماری‌های قلبی طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها را در بر می ‌گیرند که به نوعی بر قلب تأثیر می‌گذارند.
این شرایط می توانند ساختار و عملکرد قلب را تا حد زیادی تغییر دهند. شرایطی که در محدوده بیماری های قلبی قرار می گیرند عبارتند از:
بیماری های عروق کرونر و عروق: این بیماری ها زمانی رخ می دهند که رگ ها منقبض می شوند. بیماری های عروق کرونر (مانند تصلب شرایین) علت شایع حملات قلبی و درد قفسه سینه (آنژین صدری) هستند. اینها زمانی اتفاق می‌افتند که شریان‌های قلب شما در نتیجه تجمع پلاک باریک یا مسدود می ‌شوند. بیماری های عروقی زمانی ایجاد می شوند که تغییرات عملکردی و ساختاری در رگ های خونی بدن رخ می دهد و بر جریان خون و عملکرد قلب تأثیر می گذارد.
آریتمی: قلب وظیفه پمپاژ گالن خون در طول زندگی ما را بر عهده دارد. این عملکرد توسط تکانه های منشأ گرفته از مناطق خاصی در قلب تضمین می شود. آریتمی وضعیتی است که در نتیجه تغییر تکانه های الکتریکی باعث ضربان غیر طبیعی قلب می شود و در نتیجه ضربان قلب نامنظم می شود.
بیماری دریچه قلب: قلب دارای چهار محفظه است که توسط دریچه‌هایی برای اطمینان از جداسازی و جریان خون اکسیژن ‌دار و بدون اکسیژن بسته شده‌اند. بسته شدن و باز شدن دریچه ها باعث می شود که خون در جهت درست جریان یابد. بیماری های دریچه قلب زمانی رخ می دهد که تغییری در عملکرد این دریچه ها ایجاد شود.
نارسایی قلبی: این یک وضعیت شدید است که در نتیجه ضعیف شدن ماهیچه های قلب ایجاد می شود که ممکن است عملکرد آن را مختل کند و در دراز مدت به اندام آسیب برساند. نارسایی قلبی معمولاً در نتیجه فشار خون بالا و حمله قلبی رخ می دهد.

علل و عوامل خطر بیماری های قلبی

عواملی که در ایجاد بیماری های قلبی مختلف نقش دارند عبارتند از:
سن - مردان بالای 45 سال و زنان بالای 55 سال
سیگار کشیدن
تاریخچه پزشکی
چاقی
فشار خون بالا
سطح کلسترول بالا
دیابت
شیوه زندگی کم تحرک
سابقه خانوادگی بیماری های قلبی
قرار گرفتن در معرض آلودگی و دود غیرفعال
استرس
قومیت آسیای جنوبی و آفریقایی
در حالی که برخی از این عوامل خطر مانند سطح کلسترول بالا و فشار خون بالا را می توان با ورزش کنترل، داروها و تغییر سبک زندگی کنترل کرد، سایر عوامل مانند سن، سابقه پزشکی یا وراثت را نمی توان کنترل کرد.

علائم و نشانه های بیماری های قلبی

علائم و نشانه های بیماری قلبی
علائم بیماری های قلبی بر اساس نوع آن متفاوت است. علائم ممکن است در برخی موارد وجود نداشته باشد یا در موارد دیگر بسیار خفیف یا شدید باشد.
علائم بارز بیماری های قلبی عبارتند از:
درد قفسه سینه - آنژین صدری
خستگی یا سرگیجه بیش از حد در هنگام فعالیت بدنی، حتی راه رفتن
تنگی نفس
علاوه بر اینها، علائمی وجود دارد که می تواند نشانه بیماری قلبی باشد:
ضربان قلب نامنظم - خیلی سریع یا خیلی آهسته
ضعف
حالت تهوع
سوء هاضمه
غش کردن
ناراحتی در بازو و فک

درمان های بیماری قلبی

درمان شما تا حد زیادی به دلیل بیماری قلبی شما بستگی دارد. با در نظر گرفتن علائم، عوامل خطر و سابقه پزشکی شما، پزشک بر اساس آن یک برنامه درمانی برای شما ارائه خواهد کرد.
او تغییرات سبک زندگی را به شما پیشنهاد می کند تا تغییرات فشار خون و سطح کلسترول را تنظیم کنید.
برخی از موارد ممکن است به روش‌های جراحی مانند استنت گذاری، آترکتومی عروق کرونر و آنژیوپلاستی یا پیوند عروق کرونر نیاز داشته باشند.
از طرف دیگر، پزشک شما داروهای زیر را برای شما تجویز می کند:
برای کاهش فشار خون
برای کاهش سطح کلسترول
برای رقیق شدن خون
برای کاهش فشار روی قلب
برای افزایش خون رسانی به قلب

تشخیص بیماری قلبی

بیماری عروق کرونر قلب (CHD) معمولاً پس از ارزیابی خطر و برخی آزمایشات بیشتر تشخیص داده می شود.
اگر پزشک فکر می کند که شما ممکن است در معرض خطر CHD باشید، ممکن است ارزیابی خطر بیماری قلبی عروقی، حمله قلبی یا سکته را انجام دهد.
پزشک شما:
در مورد سابقه پزشکی و خانوادگی خود بپرسید.
فشار خون خود را چک کنید.
یک آزمایش خون برای ارزیابی سطح کلسترول خود انجام دهید.
برای تأیید تشخیص مشکوک، ممکن است برای آزمایشات بیشتر ارجاع داده شوید. تعدادی از آزمایشات مختلف برای تشخیص مشکلات مربوط به قلب استفاده می شود، از جمله:
الکتروکاردیوگرام (ECG)
تست استرس ورزشی
اشعه ایکس
اکوکاردیوگرافی
آنژیوگرافی عروق کرونر
آزمایشات رادیونوکلئیدی
اسکن تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI).
توموگرافی کامپیوتری (CT) اسکن
آزمایش خون برای ارزیابی سطح کلسترول شما

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد

اگر این علائم بیماری قلبی را دارید به دنبال مراقبت های پزشکی اورژانسی باشید:
درد شدید قفسه سینه
تنگی نفس
غش کردن
هنگام مواجهه با بیماری قلبی، مهم است که برای تشخیص و درمان مناسب با پزشک خود مشورت کنید.
کلمه پایانی
با تمام وظایفی که قلب به آنها محول می شود، حفظ سلامت آن از اساس مهم است.
بیماری‌های قلبی می‌ توانند نتیجه یک سبک زندگی ناسالم، ژنتیک، عوامل خطر و عادت‌هایی باشند که می‌ توانند بر ساختار و عملکرد قلب تأثیر بگذارند و آن را ضعیف یا آسیب ببینند. آگاهی از عوامل خطر می تواند به شما در پیگیری روند بهبودی کمک کند.

در ادامه بخوانید: رژیم غذایی قلبی: غذاهای سلامت قلب را در رژیم غذایی خود وارد کنید

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search