پرسش و پاسخ

7

با سلام پسری هستم 17 سال دارم روزی 1 ساعت پیاده روی میکنم و شام رو جایگزین با لبنیات کردم این هفته 3 کیلو کم کردم آیا این روند و رژیم درسته و برنمیگرده؟ یا این فقط آب بدنم هست که کم شده چون من ورزش های زیادی رفتم ولی از یه حدی بیشتر پایین نمیرفتم وزنم غدد هم مشکلی ندارم با تشکر.

با درود
پیاده روی از ورزشهای هوازی است و برای لاغر شدن بسیار موثر است. ولی بهتر است شما تمام وعده های غذایی را داشته باشید مخصوصا صبحانه را فراموش نکنید. و بهتر است در ماه بیشتر از 4 کیلوگرم کاهش وزن نداشته باشید زیراکاهش وزن تدریجی ماندگاری بشتری دارد. همانطوری که در مطالب سایت آورده شده است ماست باعث لاغری می شود. ولی بهتر است شما از یک رژیم لاغری به همراه ورزش هوازی پیروی کنید. 
 
Date of Posting: 05 January 2012
ارسال توسط: ***
سلام 
من بیماری نفرکتومی دارم و متاسفانه وزنم بالاتر از حد است(10کیلو)
برای کاهش وزن من پیشنهاد شما ؟


با سلام

نفرکتومی ساده نوعی عمل جراحی برای برداشتن کلیه است که به دلایل وجود سنگهای بزرگ در کلیه، سرطان کلیه، کوچک بودن کلیه و یا صدمه به کلیه که باعث بالا رفتن فشار خون می شود انجام می گیرد. جواب سوال شما بستگی به کامل بودن سوال دارد آیا شما هر دو کلیه را برداشته اید و در حال دیالیز هستید یا یک کلیه را برداشتید و کلیه دیگر سالم است و علت برداشتن کلیه شما چه بوده است؟
 
Date of Posting: 02 January 2012
ارسال توسط: محمد لطفی
سلام


30-45دقیقه پیاده روی با سرعت متوسط چقدر کالری مصرف میشه؟


وزن من 61 و قدم 162 و چربی دور شکم دارم آیا این میزان فعالیت روزانه روی لاغری تاثیری میزاره؟ رژیم غذایی معمولی دارم و پرخور نیستم

با درود
45 دقیقه پیاده روی در حالت تند و سریع 424 کالری مصرف انرژی دارد و با توجه به اینکه شما اضافه وزن زیادی ندارید برای ثابت ماندن وزن بسیار مناسب است 
در ضمن قسمت کابران ویژه در دست طراحی است که به تمام سوالات شما جواب می دهد.و شما لازم است که در سایت عضو شوید
 
Date of Posting: 01 January 2012
ارسال توسط: بیان رشیدی
با سلام وتشکر فراوان از سایت بسیار جالبتان و جواب دادن سوال های قبلیم خانمی 30 ساله هستم مدتی است دور شکمم بزرگ شده ایا با دویدن و کم کردن غذایم میتوانم لاغرش کنم؟یا اینکه باید از رژیم غذایی هم استفاده کنم؟باز هم از شما متشکرمبا درود

پیاده روی در حالت تند به همراه کم کردن غذا در کاهش وزن موثر است ولی یک رژیم غذایی استاندارد که تمام گروه های غذایی را شامل باشد نیاز به محاسبه توسط پزشک دارد و برای لاغر کردن شکم ورزش های مخصوص به این نواحی را نیاز دارد. در ضمن میزان اضافه وزن شما هم در محاسبه موثر است نخوردن غذا به صورت خود سرانه اثار سوئی از جمله ریزش مو، چین چروک در صورت و برگشت وزن به حالت اولیه را دارد لذا حتی اگر شما به وزن نرمال هم برسید لازم است تا یک رژیم مناسب با توجه به کالری مورد نیاز بدن شمابرای ثابت ماندن وزن را داشته باشید
 
Date of Posting: 31 December 2011
ارسال توسط: فاطمه
خانم

87 كيلو

قد 156

وقتي بي انگيزه يا عصبي هستم بيشتر مي خورم با ولع و بي لذت و تند

براي لاغري چه مي توانم بكنم.جديدا خيلي چاق شده ام و از 75 به 87 رسيده ام


با سلام 
شما لازم است یک رژیم غذایی مناسب به همراه ورزش و دارو را داشته باشید در ضمن این مطلب را نیز مطالعه کنید
 
Date of Posting: 31 December 2011
ارسال توسط: اشرف
با سلام و با تشکر از این سایت . من با محاسبه بی ام آی متوجه شدم دارای وزن نرمالی هستم ولی دارای چاقی در ناحیه شکم و ران هستم . چگونه میتوانم و با چه رژیمی سایز دور شکم خود را کم کنم ؟ اهل ورزش نیستم ولی هر روز حدود نیم ساعت و یا دو تا 20 دقیقه تا محل کار پیاده میایم . 
لطفا کالری بیسکویت ساقه طلائی را هم بگویید ؟ 

ممنونم

با درود
روزانه ورزشهای هوازی ( مانند پیاده روی ) در حالت تند را داشته باشید. برای لاغری موضعی نیاز به ورزشهای مخصوص آن نواحی می باشد در ضمن از یک رژیم غذایی مناسب نیز پیروی کنید و مطالب چاقی موضعی در سایت را مطالعه فرمائید. هر بسته بیسکویت ساقه طلایی دارای وزن 200 گرم می باشد ودارای 16 عدد بیسکویت می باشد که هر عدد از آن 61/5 کالری انرژی دارد.
 
Date of Posting: 31 December 2011
ارسال توسط: لیلا
دختري هستم 30 ساله، قد 155 و وزن 57،80
در بالاتنه دچار چاقي هستم
يك سال باشگاه مي‌رفتم (بدنسازي) و در اين مدت وزن كم نكردم فقط سايز كم كردم (10 سانت دور شكم، 4 سانت دورسينه و 2 سانت دور بازو)
نميدانم چطور مي‌توانم وزنم را باتوجه به سن و قد به حد تعادل برسانم و با استفاده از چه روشي چاقي بالاتنه‌ام را برطرف كنم.
قبلاً از راهنماييتان تشكر مي‌كنم.


با سلام 
افزایش حجم بالا تنه در صورتی که ناشی از چربی زیاد باشد با کنترل تغذیه ( رژیم غذایی استاندارد )، پیاده روی و ورزش های هوازی بهبود می یابد. در صورتی که بهبود نیافت راه حل جراحی است برای کاهش سایز پائین تنه ورزشهایی که عضلات این ناحیه را تقویت نمایدانجام دهید.
همچنین این مطلب می تواند مفید باشد.


 
Date of Posting: 25 December 2011
ارسال توسط: فرزانه
وزنم68قدم157 هست فعالیتم نه زیاده نه کم پرخورنیستم غذام معمولیه بسختی لاغرمیشم و این موضوع باعث شده 
بارداریم عقب بیافته

admin
چاقی عوامل زیادی دارد ولی به طور کلی شما با داشتن یک رژیم غذایی مناسب به همراه ورزش می توانید به وزن مناسب خود برسید. 

همچنین این 

مطلب
 
نیز می تواند برای شما مفید باشد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 


توصیه می کنیم مطالب سایت را نیز دنبال کنید.
با درود.

 
Date of Posting: 20 December 2011
ارسال توسط: مهشید
سلام 

من 24 سالم قدم 170 وزنم 82 استخوان بندي بزرگ همش هم احساس گرسنگی می کنم چي كار كنم كه لاغر شم

با درود
شما می توانید از یک رژیم غذایی استاندارد که همه ی گروه های غذایی مورد نیاز بدن را داشته باشد استفاده نموده و به همراه ان از دارو های کاهش دهنده ی اشتها که مورد تایید باشند استفاده نمایید و از طرفی بایستی از نداشتن زخم اثنی اعشر و پر خوری عصبی مطمئن شوید زیرا این دومشکل سبب افزایش اشتها و چاقی می شوند
 
Date of Posting: 12 December 2011
ارسال توسط: موزان ...
باسلام


درباره شیرین کننده های مصنوعی(،ساخارین،آسپارتام )دربیماران دیابتی یادرزمان رژیم غذایی مقدارمصرف مجازشان چه مقدار است؟آیاخطر سرطان یا مخاطرات دیگر درمصرفشان وجود دارد ؟ (مانند نوشابه های رژیمی وافزایش خطر سکته مغزی وقلبی )

admin
ساخارین و اسپارتام از نظر FDA تایید شده می باشند و میزان شیرین کننده گی این مواد نسبت به گلوکوز بسیار زیادتر می باشند و بنابراین مقدار بسیار کمی از ان در مواد غذایی استفاده می شود ولی به هر حال این موادشیرین کننده مصنوعی می باشند و مخاطرات دارند. شما می توانید از شیرین کننده های طبیعی مانند استویا که استفاده از انها در مواد غذایی در حال گسترش می باشد استفاده کنید. در ضمن اگر شما بیمار دیابتی هستید سعی کنید از کربوهیدرات های پیچیده تر که در غلات و میوه جات وجود استفاده نمایید. 

 
Date of Posting: 04 December 2011
ارسال توسط: احسان عبدوس
با سلام .
آیا لاغری به وسیله لیزر برای ناحیه شکم برای من میتواند عوارضی داشته باشد؟در سایتهای بزشکان این گونه لیزر را بدون هیچ گونه عوارضی نوشته اند .نظر شما چیست؟

admin
با تشکر 
این مطلب را ملاحظه فرمایید
چاقی موضعی
 
Date of Posting: 01 December 2011
ارسال توسط: شقایق منفرد
سلام
من دختری 22 ساله هستم با قدی 160وزنم 63می باشد که بر اثر ناراحتی در 3 سال 15 کیلو چاق شده ام و چاقی من بیشتر در ناحیه شکم و به صورت ناجوری برامدگی دارد .می خواهم فقط شکمم از بین ببرم چه دستور العملی توصیه میکنید .

با تشکر

با سلام
رژیم غذایی به همراه ورزش های مناسب و روش های lpg و مواد عذایی حاوی ویتامین c , مواد لبنی (شیر و ماست) ,کلم و نوشیدن روزانه یک لیوان چای سبز در کاهش چربی شکم موثر هستند
 
Date of Posting: 30 October 2011
ارسال توسط: ناهید
با سلام

من دختر 23 سالههستم.ورزش خیلی میکنم .خوراکمم خیلی خیلی کمه.اما هیچ فرقی نکردم.میشه لطفا بگید باید چیکار کنم.در ضمن از تب سوزنی هم استفاده کردم اما فایدهایی نداشته.

با تشکر

با درود
چنین چیزی امکان ندارد شما یک ماه از یک رژیم غذایی استاندارد پیروی کنید و هیچ غذایی غیر از دستورات داده شده در رژیم نخورید در ضمن از ورزشهای هوازی نیز استفاده نمائید گاهی شما شما فکر می کنید هیچ غذایی نخورده اید اما آیا میدانید با خوردن یک عدد بستنی و یک عدد کیک 550 کیلوکالری انرژی به بدن شما می رسد و این برابر است با یک وعده ناهار احتمالا شما تنقلاتی که مصرف می نمائید در نظر نمی گیرید.
 
Date of Posting: 29 October 2011
ارسال توسط: شقایق
با عرض سلام وخسته نباشيد.من دختري 23ساله هستم قد من 150ووزنم56 است .ران هاي من بسيار چاق هستند و اين موضع به شدت ناراحتم ميكندلطفا من را راهنمايي كنيد كه براي حل اين مشكلم چه بايد بكنم.

admin
1- رژیم غذایی مناسب
2- ورزش های هوازی
3- تمرینات بدن سازی و ایروبیک 
روش های درمانی lpg نیز می تواند کمک کنید. 
مطلب زیر را هم بخوانید.

چاقی موضعی
 
Date of Posting: 25 October 2011
ارسال توسط: صمدي
سلام
من دختری 24 ساله هستم.کم کاری تیروئید و کلسترول بالا حدود 250 و تری گلیسیرید پایین حدود 35 دارم.چه رژیمی داشته باشم.میخوام 5 کیلو کم کنم


با سلام
چاقی شمامربوط کم کاری تیروییداست.شمابایدداروی کم کاری را مصرف نمایید.و برای کاهش وزن هم رژیم غذایی رارعایت نمایید.برای دریافت رژیم به سایت مراجعه نمایید.
 
Date of Posting: 14 October 2011
ارسال توسط: محبوبه
سلام.من 26 ساله هستم با 165 قد و وزن 43 کیلوگرم.تیرویید ندارم.خوراکم کمه.اگه به زور بخورم حالت تهوع میگیرم.دکتر گفتن لاغریم ارثی هم هست.ولی خودم ناراحتم از لاغریم.دکتر تغذیه رفتم ولی بی اثر بوده.به نظرتون راهی هست؟>با سلام
ابتداآزمایشات cbc diff-fbs-chl-tg;hdl-ldl-ula-uc-stool exam-t3-t4-انجام داده وحواب آنهاراتیکت زنید.
وسپس فرم رژیم غذایی را پر نمایید.دستورات دارویی و رژیم غذایی برای شما ارسال می شود.البته ارث هم نقش دارد.
 
Date of Posting: 07 October 2011
ارسال توسط: با سلام
من خانمی 35 ساله که حدود 5سال میشود که اضافه وزن دارم قدم 166ووزنم 90کیلو البته پارسال تا 75 اومدم پایین با رفت بالا و با مطالعه چاقی عصبی فهمیدم که پرخوری عصبی دارم البته 1دوره هم قرص ضد افسردگی آسنترا استفاده میکردم...الان واقعا" نیاز به راهنمایی دارم متشکرمبا سلام
شما لاز م است ابتدا فرم رژیم غذایی را پر نماییدوبرای درمان دارویی در شهرستان خود به یک متخصص روانپزشکی مراجعه نمایید.ودوره درمان خود را تکمیل نمایید.
 
Date of Posting: 07 October 2011
ارسال توسط: شراره
سلام
من یک خانم 32 ساله هستم قد من 168 سانتی متر و وزنم 59 کیلو می باشد تمایلی به چاق شدن ندارم ولی چطوری میتونم صورتم رو از حالت لاغری در بیارم . مرسی


با سلام
راه حل به صورت خاص وجود ندارد.ولی مصرف اب فراوان ، ماسک های صورت ،خواب منظم... می تواند ثمر بخش باشد.ولی دارو هایی وجود دارد که دارای عوارض و ثاثیر کمی دارد که توصیه نمی شود
 
Date of Posting: 03 October 2011
ارسال توسط: سرمه
با سلام
میزان کالری که از 1ساعت ورزش ایروبیک سوخت میشود چقدر است؟
با تشکر


ایروبیک با گام های 15cm تا 20cm به مدت 60 دقیقه برای فردی با 60 کیلوگرم 540 می باشد
و با گام 25 تا 30 635 برای فردی با وزن 60 کیلوگرم می باشد...
 
Date of Posting: 02 October 2011
ارسال توسط: زری
سلام من دختر 24 ساله ای هستم قدم 160 و وزنم بین 53 تا 54 کیلوگرم متغییر است.ولی تمایل به لاغر تر شدن دارم(وزن 48 تا 50 کیلو گرم) و از حالا می خواهم رژیم صحیحی داشته باشم تا در آینده مشکلی نداشته باشم.لطفا مرا راهنمایی کنید.

با سلام.وزن و قد شما مناسب بوده ولی توصیه می شود در فرم در خواست رژیم غذایی گزینه ثابت ماندن وزن را انتخاب نمایید در این نوع رژیم شما به وزن مورد تمایل خود خواهید رسید ولی از مقدار ایده ال وزن شما نیز کم نمی شود تا دجار مشکلات بعدی نشوید. 
 
Date of Posting: 02 October 2011
ارسال توسط: مرجان
سلام.
من برای اضافه وزنم رفتم دکتر تغذیه و داروهای زیر رو علاوه بر برنامه غذایی بهم داد.
1-ونوستات
2-اسلیم کوئیک
3-سنتروم
اول اینکه میخواستم بدونم عوارض این داروها چیه؟
دوم من نمیتونم زیاد ورزش کنم بازم تاثیر داره؟
سوم تایید وزار ت بهداشت دارن؟
چهارم مولتی ویتامین نمیخواد؟
میشه در مورد این دارو هم راهنماییم کنید:
لاغری و چربی سوز بوتانیکال اسلیمینگ botanical slimming
ساخت کشور : هنگ کنگ یا اسپانیا
کارخانه سازنده : MZT
تحت لیسانس : GOOD HEALTH آمریکا
تایید شده هستش؟
نظرتون چیه؟
خودتون راه حلی دارید؟
ممنون.


با درود
-ونوستات
-اسلیم کوئیک
عوارض کمتری می باشد ولی انچکه مهم می باشد رژیم غذایی می باشد.رژیم غذایی در کنار ورزش تاثیر بیشتر در لاغری دارد ولی نبود ورزش دلیلی بر لاغر نشدن نمی باشد(در صورت رژیم غذایی صحیح و منظم)
مولتی ویتامین مکمل می باشد و درصورت علائم ناشی از کمبود ویتامین دارید لازم است.
 
Date of Posting: 01 October 2011
ارسال توسط: جواد
با درود

میشه در مورد شیرهای پروبیوتیک توضیح بدین؟بنده به شیر حساسیت دارم


با سلام
مقاله ای مورد نظر در منوی مطالب علمی منتشر شده لطفا اگر خواهان مطالب بیشتری در این موضوع هستید نظر بدید تا مطالب را ادامه بدیم
حساسیت به شیر به علت لاکتوز ان است و اگر از محصولات پروبیوتیک به صورت مداوم استفاده نمایید حساسیت شما کاهش می یابد ولی بهتر است از محصولاتی مانند ماست استفاده نمایید که علاوه بر تامین کلسیم و پروتین حضم ان نیز راحتر است
 
Date of Posting: 21 September 2011
ارسال توسط: ali
سلام .بنده دختری 26 ساله هستم قبلا رژیم غذایی گرفته ام ولی مو های من شروع به ریزش کردند حال نظر شما چیست؟

با سلام شما صبح ها یکعدد کپسول مولتی ویتامین و شب یک عدد کپسول روی مصرف نمایید.از جوانه گندم نیز در رژیم غذایی خود استفاده نمایید.در صورتی که مشکلتان بر طرف نشد بایستی حضوری به مطب مراجعه نمایید.
 
Date of Posting: 11 September 2011
ارسال توسط: hamidi
 

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان ثبت نام or ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد
© 2018 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است.

Search