تغذیه

در علم پزشکی، تغذیه علم یا تکنیک مصرف و استفاده از غذاها می باشد. مطالعات علم تغذیه روی چگونگی شکستن مواد غذایی ( کاتابولیسم ) برای تعمیر و ایجاد سلول ها و بافت ( آنابولیسم ) است. حاصل کاتابولیسم و آنابولیسم مساوی با متابولیسم است. علوم تغذیه همچنین چگونگی پاسخ بدن به غذا را بررسی می کند. تغذیه در مورد چگونگی بیماری، شرایط و مشکلاتی که می تواند با یک رژیم غذایی سالم کاهش یابد تمرکز دارد. علاوه بر این، علم تغذیه شامل شناسایی بیماری های خاص، شرایط و یا مشکلاتی که ممکن است توسط عوامل رژیم غذایی، رژیم غذایی نامناسب مانند ( سوء تغذیه )، آلرژی غذایی، بیماری های متابولیک و غیره ایجاد شود. در این بخش هدف ما ارائه مقالات جدید و بروز علم تغذیه برای بالا بردن اطلاعات مردم به منظور بهبود سلامت و تصمیم گیریهای بالینی است.

چگونه شکر باعث پوسیدگی و از بین بردن دندانها می شود

0 Votes05 

شکر و خرابی دندان هااین یک دانش عمومی است که قند برای دندان های شما بد است اما آن را همیشه اینطور نیست در واقع، وقتی فیلسوف یونان باستان ارسطو نخست گفت: که مواد غذایی شیرین مثل انجیر نرم سبب پوسیدگی دندان می شود هیچ کس او را باور نداشت.

ادامه مطلب کلیک ها: 698

بهترین و بدترین آب میوه ها برای سلامتی شما

0 Votes05 

بهترین و بدترین نوع اب میوهمتخصصین تغذیه می گویند یک جایگزین عالی برای نوشیدن مقدار زیادی از آب میوه، خوردن میوه کامل است شما با خوردن میوه کامل همه مواد مغذی از گوشت و خمیر این میوه را دریافت می کنید و فیبر به شما کمک خواهد کرد که احساس سیری داشته باشید.

ادامه مطلب کلیک ها: 1234

ویتامین D

0 Votes05 

حقایقی در مورد ویتامین Dویتامین D یک ویتامین محلول در چربی در یک خانواده از ترکیبات شامل ویتامین های D-2 ،D-1 و D-3 است آن می تواند حدود 2000 ژن موجود در بدن را تحت تاثیر قرار دهد. ویتامین D به تنظیم مقدار کلسیم و فسفات در بدن کمک می کند این مواد مغذی برای حفظ استخوان ها، دندان ها و عضلات سالم مورد نیاز است.

ادامه مطلب کلیک ها: 1175

راههای بهبود باکتری روده، بر پایه علم

0 Votes05 

بهبود میکروب های روده با 10 ماده غذاییحدود 40 تریلیون باکتری در بدن شما وجود دارد که اکثر آنها در روده شما هستند. در مجموع، آنها به عنوان باکتری روده شناخته شده اند و آنها بسیار برای سلامتی شما مهم هستند با این حال، انواع خاصی از باکتری ها در روده می توانند به بسیاری از بیماری ها کمک کنند.

ادامه مطلب کلیک ها: 381

بهترین جایگزین برای کره چیست؟

0 Votes05 

جایگزین های مناسب کرهکره یک مصرف عمومی دارد و در پخت استفاده می شود. با این حال، با وجود محبوبیت، برخی از مردم از مصرف کره به دلایل مختلف اجتناب می کنند. خوشبختانه، راه های بسیاری برای لذت بردن از غذاهای بدون آن وجود دارد این مقاله مواد مختلف که می تواند به عنوان جایگزین کره برای کره استفاده شود را بررسی می کند.

ادامه مطلب کلیک ها: 630

درک چارت کلیدی شاخص گلیسمی (GI) و بار قند خون (GL) مواد غذایی برای جلوگیری از دیابت

0 Votes05 

شاخص گلایسمیکهنگامی که شما به برچسب های مواد غذایی نگاه می کنید برای شما چند چیز مختلف ارائه شده است چربی، شکر، کربوهیدرات و مواد مغذی همه به وضوح با درصد بر روی برچسب مواد غذایی وجود دارد. این راهنمایی می تواند به شما کمک کند تا آگاهانه در مورد غذاهایی که می خورید تصمیم گیری کنید که برای لذت بردن از یک رژیم غذایی می تواند بسیار مهم باشد.

ادامه مطلب کلیک ها: 891

تغذیه و التیام زخم: ریز مغذی های مورد نیاز برای ترمیم زخم

0 Votes05 

مکمل های داروی شامل ریز مغزی هاتغذیه خوب برای ترمیم زخم لازم است. در طول فرایند درمان، نیاز است تا مقدار کالری، پروتئین، ویتامین A و C و گاهی اوقات مواد معدنی روی افزایش یابد کربوهیدرات، پروتئین و چربی (درشت مغذی ها)، تعدادی از ریز مغذی ها وجود دارند است که برای بهبود زخم لازم می باشد.

ادامه مطلب کلیک ها: 388

نقش تغذیه در بهبود زخم: ارزیابی وضعیت تغذیه

0 Votes05 

رژیم غذاییاحتمالا جای تعجب نیست بیمارانی که دچار سوء تغذیه هستند در معرض ابتلا به عوارض طولانی شدن التیام زخم هستند سوء تغذیه خفیف ممکن است سبب تاخیر در بهبود زخم شود در حالی که سوء تغذیه شدید می تواند به عفونت، سپسیس و حتی مرگ منجر شود.

ادامه مطلب کلیک ها: 923

چگونه سالم غذا بخوریم؟

0 Votes05 

غذاهای سالم بخوریدبخش مهمی از تغذیه سالم یک رژیم غذایی متعادل است. یک رژیم غذایی متعادل یک رژیم غذایی خوب است و به معنای مصرف تمام گروه های مختلف خوب و در مقادیر صحیح است. متخصصان تغذیه می گویند پنج گروه اصلی مواد غذایی وجود دارد غلات سبوس دار، میوه ها و سبزیجات، پروتئین، چربی و قند است.

ادامه مطلب کلیک ها: 520
سخن روز
سردرد هاي تنشي هم به شکل پراکنده و نامنظم بروز مي کنند و هم به شکل مزمن و حاد گريبان افراد را مي گيرد.
سرد و گرم کردن پيشاني به کمک يک حوله يا ماساژ آرام شقيقه و گيجگاه مي تواند تاثير بسزايي در تسکين درد هاي تنشي داشته باشد.
ميوه تمشک براي تقويت حافظه مفيد است.
اگر استفاده از کرم هاي ضد چروک بعد از 25 سالگي شروع شود اکسيداسيون ها کمتر سبب چروک پوست مي شوند.
گوجه فرنگي در پيشگيري از سرطان بسيار موثر است و حاوي سه آنتي اکسيدان مهم بتاکاروتن، ليکوپن و ويتامين C
سودا، قهوه، چاي و غذاهاي شيرين باعث تغيير رنگ و لکه دار کردن دندان ها مي شوند.
بهترين زمان براي خواب، از ساعت 10 شب تا 6 صبح است.
مصرف شير پيش از خواب به دليل دارا بودن سروتونين براي آرامش اعصاب توصيه مي گردد.
مصرف کاهو براي پيشگيري از انواع سرطان ها مفيد است.

سایت تخصصی رژیم سلامتی

سایت تخصصی رژیم درمانی دکتر حسین فتحی ضمن ارایه مطالب مفیدی پیرامون رژیم های غذایی و تغذیه، امکاناتی نظیر پرسش و پاسخ، خدمات رایگان تغذیه و لاغری،دستورهای غذایی، امکان ارایه انواع رژیم های غذایی نظیر رژیم لاغری، رژیم چاقی، برنامه رژیم غذایی، دیابت، فشارخون، چربی خون بالا، رژیم ورزشکاران، رژیم برای ثابت ماندن وزن، چاقی و ... توسط پزشک به صورت اینترنتی فراهم گردیده است با عضویت در سایت امکاناتی نظیر مطرح کردن موضوعات پزشکی و تغذیه در انجمن سلامتی، سوال از پزشک به صورت خصوصی و دریافت خبرنامه ... برای شما بوجود می آید.

پست الکترونیکی : admin at foodregime.com & rejimesalamati at gmail.com