تغذیه

4 مزایای باور نکردنی آشامیدن آب گلابی (بر اساس شواهد)

بر طبق USDA، بزرگسالان باید حداقل 1.5 - 2 فنجان میوه در روز مصرف کنند. قطعه ای از میوه مانند گلابی یا موز یک فنجان است. یک فنجان آب میوه یا یک فنجان انواع توت ها یا انگور نیز یک فنجان نسبت به هدف روزانه است.
متأسفانه اکثر آمریکایی ها، حدود 90٪ بزرگسالان، مقدار توصیه شده روزانه را از میوه ها مصرف نمی کنند.


احتمالا میوه یا سبزیجات کافی در رژیم غذایی خود ندارید احتمالاً این به این معنی نیست که فیبر کافی، آنتی اکسیدان ها، پتاسیم و سایر مواد مغذی مهم را دریافت نمی کنید.
بنابراین، افزایش مصرف میوه و سبزیجات برای سلامتی مهم است. در واقع، مطالعات نشان می دهد که خوردن رژیم غذایی با میوه ها و سبزیجات زیاد می تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، انواع خاصی از سرطان، مشکلات گوارشی و تنظیم اشتها (و بنابراین وزن) کمک می کند و می تواند تنظیم قند خون را تحت تاثیر قرار دهد.
در حالی که آب میوه به احتمال زیاد برای شما آب مغذی را فراهم می کند به یاد داشته باشید که نوشیدن میوه همان خوردن تمام میوه نیست.
نوشیدن آب میوه، فیبر را برای کمک به کاهش میزان انتشار گلوکز در جریان خون فراهم نمی کند.
بنابراین در نظر داشته باشید که بیشتر مصرف میوه های شما باید از میوه های کامل باشد اما اضافه کردن انواع آب میوه های تازه نیز می تواند بیشتر مواد مغذی را از میوه ها فراهم کند.

مزایای سلامتی آشامیدن آب گلابی

1. منبع آنتی اکسیدان

مانند دیگر میوه ها گلابی ها منبع آنتی اکسیدان ها هستند. در هر 100 گرم گلابی، بین 27 تا 41 میلی گرم فنول وجود دارد که می تواند آنتی اکسیدان های گیاهی مطرح را نماید.
اکثر آنتی اکسیدان ها در پوست گلابی است بنابراین قبل از اینکه بخورید گلابی را پوست نکنید توجه دیگر به ارزش آنتی اکسیدانی در گلابی، جایی است که آنها از آن هستند.
گلابی های تولید شده محلی می توانند مقادیر آنتی اکسیدانی بالاتری نسبت به گلابی داشته باشند که چندین کیلومتر سفر کرده اند تا در دسترس شما قرار گرفته اند.
خوردن یک رژیم غذایی غنی از انواع مختلف مواد غذایی گیاهی توصیه می شود که مجموعه ای از آنتی اکسیدان ها را در رژیم غذایی خود دریافت کنید.
آنتی اکسیدان ها می توانند از آسیب های مرتبط با بیماری های پیری و مزمن محافظت کنند. آنتی اکسیدان ها همچنین ضد التهابی در نظر گرفته می شوند که همچنین می توانند از بیماری های مزمن جلوگیری کنند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

2. غنی از ویتامین C

ویتامین C یک ویتامینی است که مانند یک آنتی اکسیدان عمل می کند اما همچنین برای تولید کلاژن مورد نیاز است آنتی اکسیدان های دیگر را در بدن احیاء می کند برای سنتز پروتئین و بهبود زخم استفاده می شود. میوه ها و سبزیجات یکی از بهترین منابع ویتامین C هستند.
بنابراین، اگر میوه ها و سبزیجات را به اندازه کافی مصرف نکنید مصرف ویتامین C شما ممکن است کمتر از حد کافی باشد.
گلابی متوسط حدود 10 درصد از ویتامین C توصیه شده را فراهم می کند.
بنابراین خوردن گلابی یا نوشیدن آب گلابی می تواند راهی برای افزایش مصرف ویتامین C شما باشد.

3. احتمالاً در برابر زخم ها محافظت می کند.

برخی ترکیبات جدا شده از گلابی در مطالعات حیوانی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته اند. مطالعات انجام شده در موش های صحرایی ترکیبات خاصی را در گلابی پیدا کرده اند که اثر ضد زخم دارند.
این ممکن است به دلیل آنتی اکسیدان های گلابی باشد. آنتی اکسیدان ها از زخم محافظت و بهبود زخم را افزایش می دهند.
آیا ترکیبات گلابی در برابر زخم ها در انسان محافظت می کنند؟ برای روشن شدن اینکه آیا این اثر می تواند در انسان باشد تحقیق بیشتری لازم است.
اگر شما دچار یک زخم هستید و یا به آن شک دارید قبل از نوشیدن آب گلابی، با پزشک خود صحبت کنید.

4. منبع غنی از پتاسیم

بزرگسالان نیاز به حدود 4700 میلی گرم پتاسیم روزانه دارند و متاسفانه اکثر بزرگسالان در رژیم غذایی پتاسیم کافی ندارند.
یک دلیل ممکن است به این دلیل باشد که اکثر بزرگسالان در رژیم غذایی به اندازه کافی میوه و سبزیجات مصرف نمی کنند و میوه ها و سبزیجات منبع خوبی از پتاسیم هستند.
پتاسیم برای تعادل مایع، انقباض عضلانی، سلامت استخوان و تنظیم فشار خون مورد نیاز است.
یک گلابی حدود 206 میلی گرم پتاسیم را تشکیل می دهد که 5٪ DV است.
بنابراین، خوردن فقط یک گلابی در روز نیاز به پتاسیم شما را پوشش نمی دهد. به همین دلیل مهم است که انواع مختلف و مقدار زیادی میوه و سبزیجات روزانه را بخورید.
سایر مواد غذایی با پتاسیم بالا عبارتند از: سیب زمینی، موز، اسفناج، سیب زمینی شیرین، لبنیات و گوجه فرنگی.
اگر شما در حال ساخت آب میوه هستید میوه ها و سبزیجات مختلفی از جمله گلابی را برای منبع خوبی از پتاسیم اضافه کنید.
فیبر گلابی را با ساختن یک اسموتی به دست آورید

مزایای خوردن گلابی

یک گلابی حدود 6 گرم فیبر، 24٪ DV را فراهم می کند. فقط با نوشیدن آب گلابی، شما بیشتر فیبر آن (نه همه) را از دست می دهید اگر میوه و نوشیدنی های گیاهی در رژیم غذایی خود اضافه می کنید اضافه کردن اسموتی را در نظر بگیرید.
اسموتی ها، بر خلاف آب، از کل میوه تهیه می شود و همچنین دارای فیبر هستند. راه های زیادی برای ترکیب گلابی به عنوان یک اسموتی خوشمزه از جمله اسموتی گلابی بلوبری، یا یک اسموتی یا گلابی، موز، دارچین وجود دارد.

حساسیت FODMAP و گلابی

یک یادداشت احتیاط، اگر شما روی یک رژیم FODMAP پایین مانند (الیگوساکاراید قابل تخمیر، disaccharides، monosaccharides و polyols) هستید سیب و گلابی غذای FODMAP بالا در نظر گرفته می شوند زیرا آنها در فروکتوز بالاتر هستند.
اگر پزشک شما به شما توصیه کرده است که رژیم FODMAP پایین را دنبال کنید نوشیدن آب گلابی و یا مصرف گلابی ممکن است برای شما مناسب نباشد.

 تفاوت میان میوه های کامل و آب میوه

نوشیدن آب میوه از خوردن تمام میوه ها بر بدن یک اثر مختلف دارد. مطالعه 2013 داده ها را برای تعیین تأثیر مصرف آب میوه یا میوه کامل را بر روی خطر ابتلا به دیابت نوع 2 تحلیل کرد.
محققان دریافتند مصرف بیشتر میوه کامل، از جمله سیب و گلابی، به طور قابل توجهی با خطر کمتر دیابت نوع 2 ارتباط دارد.
با این حال، مصرف بیشتر آب میوه با افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 همراه بود.
در حالی که نوشیدن آب گلابی می تواند بسیاری از مواد مغذی مهم را در رژیم غذایی شما فراهم کند استفاده از کل میوه ها می تواند حتی بیشتر از عوارض تغذیه ای مفید باشد زیرا شما فیبر را دریافت می کنید.
علاوه بر نوشیدن آب گلابی و استفاده از آن در اسموتی، گلابی ها را می توان به سالاد اضافه کرد به عنوان یک چاشنی برای ماست، بلغور جو دوسر یا اضافه کردن شیرینی سالم به بشقاب گوشت پخته شده استفاده می شود.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search