قرص نیتروکانتین – استفاده، عوارض، مقدار مصرف

توضیحات

قرص Nitrocontin 2.6 برای درد قفسه سینه همراه با خونریزی محدود، نارسایی بطن چپ قلب همراه با حمله قلبی، ضربان قلب ناگهانی و شدید، فشار خون بالا در طی عمل جراحی قلب و سایر شرایط استفاده می شود. قرص نیتروکانتین 2.6 همچنین ممکن است برای اهدافی مورد استفاده قرار گیرد که در این راهنمای دارو آورده نشده است.
قرص نیتروکانتین 2.6 حاوی تری نیترات گلیسریل به عنوان یک ماده فعال است.
قرص نیتروکانتین 2.6 با ریلاکس کردن رگ های خونی و عضلات صاف کار می کند.
قرص Nitrocontin 2.6 برای درمان، کنترل، پیشگیری و بهبود بیماری ها، شرایط و علائم زیر استفاده می شود:
درد قفسه سینه در ارتباط با محدود شدن خونرسانی
وازوکانستریکشن شدید شریان های قلب و ناگهانی
نارسایی بطن چپ قلب همراه با حمله قلبی
فشار خون بالا در طی عمل جراحی قلب
اطلاعات دقیق مربوط به استفاده از قرص نیتروکانتین 2.6، ترکیب، دوز، عوارض جانبی و غیره در زیر ذکر شده است.

عوارض دارو

در زیر لیستی از عوارض جانبی که ممکن است از تمام ترکیبات تشکیل دهنده قرص Nitrocontin 2.6 رخ دهد اورده می شود. این یک لیست جامع نیست. این عوارض جانبی ممکن است اما همیشه رخ نمی دهد. برخی از عوارض جانبی ممکن است نادر باشند اما جدی هستند. در صورت بروز هر یک از عوارض جانبی زیر، با پزشک خود مشورت کنید به ویژه اگر آنها از بین نرفته باشند.
احساس ضعف
خواب آلودگی
بدتر شدن درد قفسه سینه
خفیف یا احساس سوزش روی پوست
حالت تهوع
فشار خون پایین
سرگیجه
بثورات پوستی آلرژیک
استفراغ
قرص Nitrocontin 2.6 همچنین ممکن است عوارض جانبی را که در اینجا ذکر نشده، ایجاد کنند.
اگر عوارض جانبی دیگری را که در بالا ذکر نشده است متوجه شوید با پزشک خود مشورت کنید. شما همچنین می توانید اثرات جانبی را به اداره مواد غذایی و دارویی خود گزارش کنید.

تداخل های دارویی

اگر همزمان داروهای دیگر یا داروهای بدون نسخه مصرف می کنید اثرات قرص نیتروکانین 2.6 ممکن است تغییر کند. این ممکن است خطر ابتلا به عوارض جانبی شما را افزایش دهد در مورد تمام داروها، ویتامین ها و مکملهای گیاهی که استفاده می کنید به پزشک خود بگویید به طوری که دکتر شما می تواند به شما در جلوگیری یا کنترل تداخلات دارو کمک کند. قرص Nitrocontin 2.6 ممکن است با داروها و محصولات زیر ارتباط برقرار کند:
ضد سایکوزها
آسپرین
NSAIDs
داروهای اهداکننده اکسید نیتریک
سیلدنافیل
تادالافیل
داروهای ضدافسردگی سه حلقه ای
وردنافیل
چه هنگامی که از قرص نیتروکانتین 2.6 استفاده نکنید
حساسیت به قرص نیتروکاناتین 2.6 یک کنتراندیکه است. علاوه بر این، اگر شما شرایط زیر را داشته باشید قرص Nitrocontin 2.6 را نباید استفاده کنید:
مصرف الکل
کم خونی
حساسیت بالا
افزایش فشار در چشم

مراقبت های پرستاری

قبل از استفاده از قرص Nitrocontin 2.6، پزشک خود را در مورد فهرست فعلی داروهای خود، محصولات بدون نسخه (مانند ویتامین ها، مکمل های گیاهی و غیره)، آلرژی، بیماری های قبلی و شرایط سلامتی فعلی (مانند حاملگی، جراحی بعدی و غیره) مطلع کنید بعضی از شرایط سلامتی ممکن است باعث افزایش حساسیت شما به عوارض جانبی دارو شود. طبق روشی که توسط پزشک خود انجام داده اید به دنبال دستورالعمل چاپ شده در قسمت محصول بروید. دوز بر اساس شرایط شما است. اگر وضعیت شما همچنان ادامه پیدا کند یا بدتر شود به پزشک خود بگویید. نکات مهم مشاوره در زیر ذکر شده است.
اگر باردار هستید یا برنامه ریزی برای باردار شدن یا شیردهی دارید با پزشک خود مشورت کنید.
اگر اخیرا حمله قلبی داشته اید
اگر دچار مشکلات شدید کبد یا کلیه هستید.
بیشتر از دوز تجویز شده استفاده نکنید. مصرف دارو بیشتر باعث بهبود علائم شما نمی شود. بلکه آنها ممکن است مسمومیت یا عوارض جانبی جدی را ایجاد کنند. اگر شما معتقدید که شما یا هر کس دیگری ممکن است قرص نیتروکنتین 2.6 را بیش از حد مصرف کرده باشد لطفاً به بخش اورژانس نزدیک ترین بیمارستان یا خانه سالمندان بروید. برای کمک به پزشکان برای اطلاعات لازم، جعبه دارو، ظرف یا برچسب را همراه خود ببرید.
داروهای خود را به دیگران ندهید حتی اگر می دانید آنها شرایط مشابهی دارند یا به نظر می رسد که ممکن است شرایط مشابهی داشته باشند. این ممکن است به overdosage منجر شود. در صورت وجود سوء مصرف با این دارو، بلافاصله با پزشک خود مشورت کنید. علائم تجویز بیش از حد ممکن است سردرد، گیجی، تب، تغییر ضربان قلب، حالت تهوع، استفراغ و غیره باشد. دارو را در دمای اتاق نگهداری کنید از گرما و نور مستقیم دور باشد. داروها را فریز نکنید مگر در بسته بندی عنوان ضروری آوردن شده باشد. داروها را از کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید. در صورتی که دوز خود را فرموش کردید همانطور که متوجه شدید از آن استفاده کنید. اگر نزدیک به زمان دوز بعدی شما باشد دوز از دست رفته استفاده نکنید و برنامه دوز خود را از سر بگیرید. از دوز اضافی استفاده نکنید. اگر اخیرا از دوزهای زیاد استفاده کرده اید لطفا برای بررسی تغییرات در برنامه دوزهای خود و یا یک برنامه جدید برای مقابله با دوزهای از دست رفته، با پزشک خود مشورت کنید. 

اشکال دارویی

تزریقی: 1 mg/ml, 2ml, 1 mg/ml, 5ml, 1 mg/ml, 10ml, 5 mg/ml, 1ml, 5 mg/ml, 2ml, 5 mg/ml, 10ml
قرص 0.4 میلی گرم
Tablet, Extended Release: 2.5, 2.6, 6.4, 6.5mg
کپسول0.4 میلی گرم
Capsule, Extended Release: 2.5, 2.6, 6.4, 6.5mg
Plaster: 5 mg/24h, 10 mg/24h
Patch, Extended Release: 5 mg/24h, 10 mg/24h
Spray, solution: 400 mcg/dose
Ointment : 2%

Address

  • نام های دیگر: نيتروگليسيرين، دروکانتين

Leave a comment

You are commenting as guest.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است.

Search