رژیم غذایی

علت درد در پایین کمر چیست؟

درد پایین کمردرد در ناحیه پشتی می تواند ناشی از شرایط بسیاری مانند آسیب به عضلات، مفاصل و یا بیماریها باشد قبل از شروع درمان، علت را بیابید. اغلب افراد در طول زندگی خود، در برخی از زمان ها کمر درد را تجربه می کنند

این قسمت از ناحیه کمری، واقع در ناحیه پشتی، در پایین کمر قرار دارد اغلب درد در این منطقه به تنهایی بهبودی می یابد که خوش شانسی است زیرا زمانی رخ می دهد که اغلب به اندازه کافی بد است و بسیاری را مجبور به انجام کارهایی می کند مهم است انواع مختلف و علل درد را بدانیم زیرا همه شرایط به خودی خود بهبود نمی یابند برخی از موارد به مراقبت پزشکی و درمان نیاز دارند.

علل کمر درد چیست؟

1. فشار عضلانی یا سیاتیک

هنگامی که یک جسم سنگین را حمل می کنید می تواند عضلات پشت شما را سست کند اگر فشار و آسیب زیاد باشد یک دیسک در پشت ممکن است دچار پارگی یا بیرون زدگی شود هنگامی که این اتفاق می افتد می تواند بر عصب سیاتیک شما فشار وارد کند درد می تواند در اثر شدت صدمه دیدن باشد و از باسن شما شروع و به یکی از پاهای شما گسترش یابد این وضعیت به عنوان سیاتیک شناخته شده است.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

2. شغل شما

انواع مختلفی از مشاغل وجود دارد که نیاز به کشیدن و بلند کردن اشیاء دارند هنگامی که شما این گونه حرکات را انجام می دهید می توانید به ستون فقرات خود پیچ و تاب وارد کنید و آسیب برسانید با این حال، حتی اگر شما دارای یک میز کار هستید از آسیب های پشتی مطمئن نیستید. نشستن در تمام طول روز می تواند برای سلامت شما از راه های بسیاری از جمله ترویج سوزش یکی از شایع ترین علل کمر درد، بد باشد.

3. کیف شما

آیا تا به حال کیف پول خود را برداشته اید و تعجب کرده اید که چه چیزی در ان است؟ آیا کوله پشتی شما از چیزهایی بیشتر از کتاب ها پر شده است؟ در حالی که ممکن است فکر نکنید که وزن بیش از حد ممکن است منجر به درد پشت شود شما اشتباه می کنید هر زمان که چیزی را روی شانه های خود حمل می کنید خطر آسیب دیدگی را می گذرانید در مورد چگونگی ارتباط آن همه فکر کنید کمر شما باید وزن بدن شما را بالا ببرد و همه چیز را با آن حمل کنید شما می توانید به راحتی فشار و مجروحیت خود را در صورت نیاز به بارهای زیادی در هر روز حمل کنید.

4. تمرین شما

اگر به صورت منظم به ورزشگاه بروید و مهم نباشد که آن را بیش از حد تحمل کنید هنگامی که عضلات خود را بیش از حد افزایش می دهید می توانید به پایین پشت خود آسیب برسانید همین امر می تواند هنگام گلف انجام شود خطر ابتلا به آسيب بيشتر است اگر شما فقط در طول آخر هفته فعاليت زيادی انجام دهيد و در طول هفته، ورزش کم و يا بدون تمرين انجام شود.

5. وضعیت شما

دولا دولا رفتن باعث می شود که بدن شما تنش های ناخوشایند را در قسمت پایین کمر قرار دهند زیرا وزن شما تغییر می کند اگر شما برای دفع مدفوع مجبور به نشستن زیاد هستید از یک صندلی دارای پشتیبان کمری استفاده کنید هنگامی شما باید برای مدت طولانی بایستید سعی کنید وزن خود را به طور مساوی بین پای خود قرار دهید.

6. آسیب دیسک

در میان مهره های پشت (استخوان های ستون فقرات)، دیسک هایی طراحی شده اند که این دیسک ها از مالش مهره ها به یکدیگر جلوگیری می کند و برای جذب شوک ناشی از بلند کردن، راه رفتن، چرخاندن و فعالیت های دیگر طراحی شده اند هنگامی که یک دیسک مجروح می شود دیگر نمی تواند کار خود را انجام دهد و این یکی از علل درد کمر است.

7.  تنگی نخاعی

مهره ها در ستون فقرات از بدن شما پشتیبانی می کند این به ثبات نیاز دارد تا انعطاف پذیری بیشتری به شما بدهد این نواحی را می توان از طریق طول نخاع پیدا کرد آنها به عنوان پیام رسان عمل می کنند و سیگنال های مغز را به سایر قسمت های بدن می رسانند وقتی این اعصاب آسیب ببیند تنگی نخاعی اتفاق می افتد وقتی این اتفاق افتد فعالیت های روزانه مانند راه رفتن می تواند ضعیف و دردناک باشد.

8. انحنای غیر طبیعی ستون فقرات

منحنی عادی در ستون فقرات شما وجود دارد در واقع باید دو منحنی در راستای ستون فقرات خود داشته باشید که یکی در پشت کمر و دیگری در بالای شانه هایتان قرار دارد اگر ستون فقرات منحنی C یا S را از یک طرف به طرف دیگر پشت شما ایجاد کند شما منحنی غیر طبیعی را تجربه می کنید. این نیز به عنوان اسکولیوز شناخته شده است.

راه های کمک به درمان کمردرد

1. یوگا را امتحان کنید

اگر بیش از سه ماه از درد پشت رنج می برید ممکن است بخواهید از یوگا برای تسکین ناراحتی استفاده کنید مطالعات نشان داده اند افرادی که یوگا را به مدت حداقل 12 هفته در رژیم خود تجربه کرده اند درد کمتری داشتند نسبت به افرادی که تنها به نحوه مدیریت توجه داشتند.

2. پشت خود را قوی تر کنید

هرچه پشت سر شما قوی تر باشد خطر ابتلا به آسیب پایین تر خواهد بود دو نوع اصلی از حرکات پشتی وجود دارد تمرینات تقویتی و خمشی است یک تمرین تقویتی برای تقویت پشت بدن شما، آسانسور پا است در حالی که دراز کشیدن صورت گیرد این یک حرکت عقب مانده است نوع دیگری از تمرینات تقویتی، تمرین flextion است که در آن شما می توانید پشت و عضلات بازو را با خم شدن به جلو بکشید.

3. درمان سرد کردن را اعمال کنید

اگر به یکی از دلایل کمر آسیب دیده است و گفته شده که استراحت کنید، درمان سرد را امتحان کنید به سادگی بسته ی ژل یخ زده یا بسته یخ را به محل آسیب برسانید این التهاب را کاهش می دهد و درد را از بین می برد زیرا آن منطقه را خنثی می کند اگر شما یک بسته یخ ندارید می توانید از یک کیسه منجمد سبزیجات استفاده کنید برای بیش تر از 15 دقیقه سرما ندهید و مطمئن شوید که یک پارچه بین بسته ی یخ و پوستتان قرار داده شود شما می توانید با یک بار در یک ساعت شروع کنید و سپس به تدریج به 3 بار در روز کاهش یابد تا درد از بین می رود.

4. از گرمای مرطوب استفاده کنید

اگر درد کمر درد مزمن دارید که طی یک دوره طولانی مدت (مانند چند ماه یا حتی سال ها) می توانید از گرمای مرطوب استفاده کنید گرما برای تحریک جریان خون است در حالی که به آرامی ماهیچه های شما را به کار می اندازد راه های مختلفی برای اعمال این درمان وجود دارد شما می توانید از کیسه های گیاهی یا برنج استفاده کنید که می تواند به سرعت در مایکروویو گرم شود. شما همچنین می توانید حرارت را به منطقه آسیب دیده با خیساندن در یک حمام آب گرم مخلوط با نمک اپسوم دریافت کنید در هر صورت، درمان را تا حداکثر 20 دقیقه ادامه دهید و اطمینان حاصل کنید که کیسه یا آب خیلی زیاد نیست.

5. ماساژ درمانی

همه علل درد کمر شامل مفصل و استخوان نیستند اغلب، مقصر یک فشار یا کشش عضله است هنگامی که این نوع آسیب رخ می دهد آن با التهاب، اسپاسم و درد همراه است ماساژ عمیق بافت برای هدف قرار دادن این مناطق طراحی شده است به دنبال درمانگر ماساژ با تجربه و مجاز باشید که در مناطق لگن و کمر کار کرده باشد جلسات خود را تا 30 دقیقه نگه دارید و پس از آن مقدار زیادی آب بنوشید.

6. توجه پزشکی را دنبال کنید

اگر شما مراقبت در خانه را امتحان کرده باشید و هیچ کدام از آن ها برای رفع درد شما کاری انجام نمی دهند احتمالاً زمان دیدن پزشک شما است قبل از توصيه درمان، دکتر شما تست ها را جهت مشخص کردن علت درد شما سفارش خواهد داد او می خواهد ببیند که آیا دچار عصب، دیسک فتق، عفونت، آرتریت، پوکی استخوان، سرطان و سایر شرایط شده اید.
برای کمک به کنترل ناراحتی و درد، ممکن است یک مسکن را تجویز کند آزمایش های تشخیصی ممکن است شامل اسکن استخوان، اشعه ایکس، آزمایش خون، مطالعات عصبی، سی تی اسکن و امتحانات MRI باشد در نهایت، ممکن است مجبور شوید که یک متخصص در ارتوپدی، روماتولوژی یا عصب شناسی را ببینید.

مقاله های مرتبط

درمان گرفتگی عضلات کمر

ورزش های مناسب برای کمر درد

7 نکته برای کاهش کمر درد در سفرهای جاده ای

تسکین کمر درد از طریق تکنیک های ماساژ بازتابی

 

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (1)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای

  1. مریم

سلام .خسته نباشید.آقای دکترمن وقت نشستن ودرازکشیدن آخرین استخون کمرم فرومیره توزمین واذییت میشم.حالم اصلا خوب نیست.همه میگن بروپیش این خانوم هایی که استخون جامیندازن،چون خیلیا معتقدن استخون دنبالچم هست.نمیدونم چیکارکنم،دست وبالم خالیه.بنظرتون...

سلام .خسته نباشید.آقای دکترمن وقت نشستن ودرازکشیدن آخرین استخون کمرم فرومیره توزمین واذییت میشم.حالم اصلا خوب نیست.همه میگن بروپیش این خانوم هایی که استخون جامیندازن،چون خیلیا معتقدن استخون دنبالچم هست.نمیدونم چیکارکنم،دست وبالم خالیه.بنظرتون چیکارکنم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search