رژیم غذایی

7 غذای آفرودیزیاک که باعث افزایش میل جنسی شما می شود

مواد غذاییی برای افزایش میل جنسییک آفرودیزیاک به عنوان یک غذا یا دارویی شناخته می شود که غرایز جنسی را تحریک می کند تمایل جنسی را افزایش می دهد یا لذت جنسی و عملکرد را افزایش می دهد. به طور طبیعی، داروهای ضد افسردگی موضوع داغ هستند که نشان دهنده تعداد زیادی از داروهای موجود است و به طور خاص برای اثرات افزایش دهنده میل جنسی شما به فروش می رسند.


با این حال، بعضی افراد جایگزین های طبیعی را ترجیح می دهند به طوریکه آنها عموما ایمن تر هستند و عوارض جانبی کمتری داشته اند.
در این مقاله 7 تا از داروهای ضد افسردگی مورد حمایت قرار می گیرند که می تواند باعث افزایش میل جنسی شما شود.

1. ماکا

ماکا یک سبزی ریشه شیرین است که دارای مزایای سلامتی است.
در آمریکای جنوبی آن معمولا برای افزایش باروری استفاده می شود حتی با نام مستعار "ویاگرای پرویان" است.
به طور عمده در کوه های مرکزی پرو رشد می کند و مربوط به سبزیجات چلیپایی از جمله بروکلی، گل کلم، کلم و کلم پیچ می باشد.
ماکا یکی از معدود داروهای آفرودیزیاک طبیعی است که در واقع علم از آن پشتیبانی می کند.
مطالعات انجام شده در حیوانات نشان می دهد که افزایش میل جنسی و عملکرد نعوظ در موش هایی که با ماکا تغذیه می کنند افزایش می یابد.
به نظر می رسد ماکا نیز اثرات افزایش میل جنسی در انسان داشته باشد. چهار مطالعه با کیفیت بالا گزارش دادند که شرکت کنندگان پس از مصرف ماکا افزایش میل جنسی را تجربه کردند.
علاوه بر این، یک مطالعه کوچک نشان می دهد که ماکا ممکن است به کاهش میل جنسی کمک کند که معمولا به عنوان یک عارضه جانبی داروهای ضد افسردگی تجربه می شود.
اکثر مطالعات 1.5–3.5 گرم ماکا را روزانه برای 2 تا 12 هفته انجام دادند
شرکت کنندگان به طور کلی این مصرف را تحمل کرده و عوارض جانبی کمتری را تجربه کردند. با این حال، مطالعات بیشتری برای تعیین دوزهای سالم و اثرات طولانی مدت لازم است.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

۲. Tribulus

Tribulus terrestris، همچنین به عنوان bindii شناخته می شود گیاه یک ساله است که در آب و هوای خشک رشد می کند.
معمولا برای کمک به بهبود عملکرد ورزشی، ناباروری و از دست دادن میل جنسی استفاده می شود.
این مکمل نیز توسط برخی از علم حمایت شده است. مطالعات انجام شده در حیوانات، افزایش تولید اسپرم در موش صحرایی با مکمل های تریبولوس را افزایش داد.
مطالعه دیگری نشان داد 88٪ از زنان دارای اختلال عملکرد جنسی بعد از مصرف 250 میلی گرم Tribulus در روز به مدت 90 روز افزایش رضایت جنسی را تجربه کردند.
علاوه بر این، گروهی از محققان اثرات تریبولوس را در زنان مبتلا به اختلال عملکرد جنسی را با دادن 7.5 میلی گرم عصاره در روز بررسی کردند.
پس از چهار هفته زنان با تریبولوس میزان میل، تحریک، روانکاری و رضایت ارگاسم را به طور قابل توجهی افزایش دادند.
به گفته این تحقیق، برای ارزیابی دوز مطلوب و همچنین اثرات مکملهای تریبولوس در مردان، تحقیقات بیشتری لازم است.

3. Ginkgo Bilob

Ginkgo biloba یک مکمل گیاهی مشتق شده از یکی از قدیمی ترین گونه های درخت گینگو بیلوبا است.
این دارو در طب سنتی چینی به عنوان یک درمان برای بسیاری از بیماری ها، از جمله افسردگی و عملکرد جنسی ضعیف است.
گفته می شود گینکو بلوبا با کمک به آرام کردن رگ های خونی و افزایش جریان خون به عنوان یک آفرودیزیاک عمل می کند.
با این وجود، مطالعات نتایج متفاوتی تولید کرده اند.
به عنوان مثال، یک مطالعه کوچک نشان می دهد که ginkgo biloba در حدود 84٪ شرکت کنندگان کاهش میل جنسی ناشی از استفاده از داروهای ضد افسردگی را کاهش می دهد.
هر دو شرکت کننده مرد و زن می گویند پس از مصرف 60 تا 120 میلی گرم مکمل روزانه، افزایش میل، هیجان و توانایی اوج لذت جنسی را تجربه می کنند هرچند تاثیر آن در زنان شرکت کننده قوی تر می شود.

4. جینسنگ قرمز

جینسنگ یکی دیگر از گیاهان محبوب در طب چینی است.
یک نوع خاص - جینسنگ قرمز - معمولا برای درمان انواع بیماری ها در مردان و زنان، از جمله کمبود میل جنسی و عملکرد جنسی استفاده می شود.
مطالعات متعدد در مورد استفاده از آن در مردان مورد بررسی قرار گرفته است و مشاهده کردند که جینسنگ قرمز حداقل در دوز موثرتر از دارونما در بهبود عملکرد نعوظ است.
همچنین، یک مطالعه کوچک در زنان یائسه نشان داد که جینسنگ قرمز ممکن است باعث تحریک جنسی شود.
با این حال، این نتایج جهانی نیستند. علاوه بر این، بعضی از متخصصان هشدار می دهند که قبل از مصرف تحقیقات بیشتری لازم است.
در یک مطالعه شرکت کنندگان 1.4 – 3 گرم جینسنگ قرمز روزانه به مدت 4 – 12 هفته انجام شد.
یک مطالعه دیگر نشان می دهد که مردم به طور کلی جینسنگ را خوب تحمل می کنند اما ممکن است با داروهای رقیق کننده خون و درمان سرطان های حساس به هورمون مواجه شوند.
در برخی موارد، جین سنگ همچنین ممکن است سبب سردرد، یبوست یا ناراحتی جزئی معده باشد.

۵. فنوگریک Fenugreek

Fenugreek گیاه یک ساله در سراسر جهان است.
دانه های آن معمولا در غذاهای آسیایی جنوبی استفاده می شود اما در پزشکی آیورودا نیز به عنوان درمان ضد التهابی، افزایش میل جنسی شناخته شده است.
شاید به این دلیل باشد که به نظر می رسد این گیاه دارای ترکیباتی برای ایجاد هورمون های جنسی مانند استروژن و تستوسترون باشد که بدن در ساخت هورمون ها از ان استفاده می کند.
در یک مطالعه کوچک، به مردان 600 میلی گرم عصاره شنبلیله در روز برای شش هفته داده شد انها گزارش کردند که افزایش برانگیختکی جنسی و ارگاسم بیشتر داشته اند.
به همین ترتیب، یک مطالعه کوچک، اثر دوز روزانه 600 میلیگرم عصاره شنبلیله را در خانم هایی که دچار کاهش میل جنسی بوده اند بررسی کردند.
در پایان مطالعه هشت هفته، در مقایسه با گروه پلاسبو، افزایش قابل توجهی در میل جنسی و تحریک جنسی در گروه مصرف کننده شنبلیله مشاهده شد.
Fenugreek شنبلیله به طور کلی خوب تحمل می شود اما می تواند با داروهای رقیق کننده خون ارتباط برقرار کند و باعث ناراحتی معده شود.
علاوه بر این، به علت تأثیر آن بر هورمونهای جنسی، شنبلیله همچنین ممکن است در درمان سرطان های حساس به هورمون دخالت کند.

6. آجیل پسته

مردم از 6000 سال قبل از میلاد آجیل پسته می خوردند.
آنها بسیار مغذی هستند و به ویژه غنی از پروتئین، فیبر و چربی های سالم هستند.
پسته ممکن است دارای مزایا و معایب بهداشتی باشد از جمله به کاهش فشار خون، کنترل وزن و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی کمک می کند.
علاوه بر این، آنها همچنین ممکن است علائم اختلال نعوظ را کاهش دهند.
در یک مطالعه کوچک، مردانی که به مدت سه هفته هر روز 3.5 اونس (100 گرم) پسته را در روز مصرف کردند جریان خون را به آلت تناسلی افزایش و سبب سفت شدن نعوذ شد.
کارشناسان پیشنهاد می کنند این اثرات ممکن است به دلیل توانایی پسته برای بهبود کلسترول خون و تحریک جریان خون بهتر در سراسر بدن باشد.
با این حال، این مطالعه از گروه پلاسبو استفاده نکرده است که نتیجه تفسیر آن را دشوار می سازد. لذا قبل از نتیجه گیری قوی می توان مطالعات بیشتری انجام داد.

۶. زعفران

زعفران ادویه ای است که از رنگ Crocus sativus گرفته شده است. این بومی جنوب غربی آسیا و یکی از گران ترین ادویه ها است.
این ادویه اغلب به عنوان یک درمان جایگزین برای کمک به درمان افسردگی، کاهش استرس و افزایش خلق استفاده می شود.
علاوه بر این، زعفران نیز برای خواص بالقوه آن به ویژه در افراد مبتلا به داروهای ضد افسردگی رایج است.
در یک مطالعه مشاهده ای به گروهی از مردان 30 میلی گرم زعفران در روز را برای چهار هفته تجویز نمودند و بیشترین عملکرد نعوظ را نسبت به مردان داشتند.
یک مطالعه پیگیری در زنان گزارش داد که افرادی که در گروه زعفران قرار داشتند بیشترین میزان تحریک و افزایش روانکاری را در مقایسه با گروه دارونما داشتند.
با این وجود مطالعاتی درباره خواص فلفل زعفران در افراد دارای افسردگی ضد و نقیض است برای برخی خوب و برای برخی بد بوده است.

غذاهای آفرودیزیاک شناخته شده به خوبی توسط شواهد علمی قوی حمایت نمی شود

چندین غذای دیگر برای خواص آروماتیزیایی مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال، تأثیرات افزایش میل جنسی آنها اغلب با شواهد علمی بسیار کم است.
در اینجا برخی از محبوب ترین این غذاهای مشکوک اورده می شود:
شکلات: ترکیبات در کاکائو اغلب به عنوان یک اثر آفرودیزیا، مخصوصا در زنان شناخته می شود. با این حال، مطالعات شواهد کمتری برای حمایت از این باور عمومی ارائه می دهند.
صدف ها: در حالی که یک مطالعه گزارش می دهد که آنها ممکن است برخی از اثرات افزایش میل جنسی را در موش صحرایی داشته باشد مطالعاتی برای حمایت از خواص افزایش دهنده ی جنسی در انسان ها وجود ندارد.
Chasteberry: مطالعات نشان می دهد که این میوه ممکن است بر سطح هورمون تاثیر گذارد و نشانه های سندرم پیش از قاعدگی (PMS) را در زنان کاهش دهد. با این حال، هیچ مدرکی مبنی بر وجود مزایای افزایش میل جنسی وجود ندارد.
عسل: ادعا شده است که قرن ها برای تحقق ازدواج عاشقانه استفاده می شود. یکی از انواع "عسل خلق" حتی به عنوان محرک جنسی نیز قابل فروش است. با این وجود، هیچ مطالعه ای از این امر حمایت نمی کند و ممکن است سم خطرناک داشته باشد.
Epimedium: همچنین به عنوان علف های هرز شیدایی شناخته شده است آن در طب سنتی چینی برای درمان بیماری مانند اختلال نعوظ محبوب است. مطالعات سلولی و حیوانی برخی حمایت اولیه برای این استفاده را ارائه می دهند اما مطالعات انسانی مورد نیاز است.
فلفل های داغ: طبق باور عمومی، کپسایسین، ترکیباتی که باعث شفابخش بودن آنها می شود با تحریک پایانه عصب زبان باعث آزاد شدن مواد شیمیایی افزایش دهنده میل جنسی می شود. با این حال، هیچ مطالعه ای از این باور حمایت نمی کند. 

مقاله های مرتبط

 

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search