رژیم غذایی

نحوه پختن سینه مرغ در اجاق آهنی برقی

نحوه پختن سینه مرغ با آرام پز برقیپخت و پز سینه مرغ در یک اجاق آهنی برقی یا Crock-Pot دشوار نیست یادگیری برخی از دستور العمل های پختن آهسته مرغ باعث آشپزی آسان و خوشمزه می شود مرغ احتمالاً یکی از متنوع ترین غذاها و همچنین یکی از سالمترین است

یک نیم سینه مرغ بدون پوست کم استخوان دارای حدود 135 کالری و 3.06 گرم چربی دارد و همان مرغ با پوست حاوی حدود 249 کالری و 13.4 گرم چربی است. گرچه مرغ بدون پوست سالم است اما تمایل دارد تا کمی خشک شود با این حال، با استفاده از یک اجاق گاز آهنی برقی یا Crock-Pot می توانید بر این مشکل غلبه کنید و غذای فوق العاده و خوشمزه مرغ را بدون خشک شدن به ارمغان بیاورید.

نحوه پختن سینه مرغ در اجاق آهنی برقی

بعضی از دستور العمل های پختن آسان، خوشمزه  و آهسته مرغ در زیر مورد بحث قرار گرفته است

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

دستور العمل 1: سینه مرغ خرد شده

این دستورالعمل بسیار عالی است در آخر هفته زمانی که شما تعطیل هستید انجام دهید در این دستورالعمل مقدار زیادی از مرغ پخته شده  و برای استفاده های بعدی در سوپ،casseroles quesadillas، burritos، پیتزا، BBQ و پاستا فریز می شود.
عناصر:
1/2 قاشق چایخوری نمک
1/2 قاشق چایخوری فلفل
1/2 قاشق چایخوری پودر سیر
1/2 فنجان آب
6-12 سینه مرغ
دستورالعمل ها:
تمام سینه های مرغ را بیرون بیاورید و آنها را درون ظرف آهنی برقی قرار دهید آب، پودر سیر، فلفل و نمک را در یک کاسه مخلوط، ترکیب کنید و بعد از اینکه همه آنها ترکیب شدند مخلوط را روی مرغ بریزید کوره را در یک تنظیم کم قرار دهید و اجازه بدهید آن برای هشت تا ده ساعت طبخ شود سینه های مرغ را از روی ظرف آهنی برقی بردارید و گوشت را از استخوان ها و همچنین پوست جدا کنید همه گوشت ها را ریز کرده و در داخل کیسه های فریزر ریخته و تا زمانی که لازم است در فریز نگه دارید.

دستور العمل 2: سینه مرغ سیر رزماری

عناصر:
برگ های جعفری
فلفل
نمک برای طعم دادن
1 قاشق چایخوری رزماری
5 میخک سیر خرد شده
1/2 فنجان کره
1/2 فنجان ابگوشت مرغ
1 1/2 پوند سینه مرغ بدون پوست کم استخوان
دستورالعمل ها:

در یک کاسه ایمن مایکروویو، سیر مایع و کره را ترکیب کرده و حرارت دهید تا کره یک قوام نرم و قادر به ترکیب با سیر باشد سینه های مرغ را بردارید و آنها را در مخلوط سیر و کره قرار دهید تا آنها را بپوشاند و سپس آنها را به ظرف آهنی برقی وارد کنید مطمئن باشید که مخلوط کره باقی مانده را از دست ندهید پودر جعفری، فلفل، نمک و رزماری را بر روی سینه مرغ در ظرف آهنی برقی بریزید ابگوشت مرغ را به مخلوط کره باقی مانده اضافه کنید در صورت لزوم دوباره حرارت داده شود تا کره آب شود سپس مخلوط را به ظرف آهنی برقی بریزید و برای مدت شش تا هشت ساعت در حرارت کم قرار دهید تقریباً نصف سینه مرغ را با مقدار کمی سس مصرف کنید.

دستور العمل 3: سینه مرغ نارنجی

عناصر:
1 قاشق غذاخوری ریشه زنجبیل تازه رنده شده
2 قاشق غذاخوری سس سویا
1/3 فنجان سس کبابی ( باربیکیو)
1/3 فنجان مارمالاد نارنجی
3 قاشق غذاخوری آرد
8 ران مرغ کم استخوان بدون پوست
دستورالعمل ها:
مرغ و آرد را در ظرف آهنی برقی بگذارید تا سینه های مرغ با آرد پوشش داده شود تمام مواد باقی مانده را به ظرف آهنی برقی اضافه کنید و پوشش روی آن را قرار دهید سطح پخت و پز را در درجه پایین تنظیم کنید و اجازه دهید تا شش تا هشت ساعت طبخ شود یا در دمای زیاد اجازه دهید تا سه تا چهار ساعت بپزد پس از اتمام پخت، توصيه مي شود با برنج داغ و لوبيا سبز سرو شود.

دستور العمل 4: سینه مرغ با آبگوشت

عناصر:
2 قاشق غذاخوری روغن زیتون
1/2 قاشق چایخوری پودر پیاز
1/8 قاشق چایخوری پودر سیر
1 (2/3 اونس) بسته ادویه جات خوب مخلوط سس سالاد ایتالیایی
1 (7/8 اونس) بسته مرغ پخته
1 (10 3/4 اونس) کرم سوپ مرغ (از 98 درصد بدون چربی استفاده کنید)
1/2 قاشق چایخوری بویلون مرغ
4 سینه بزرگ مرغ بدون پوست کم استخوان
دستورالعمل ها:
اسپری پخت و پز پام را در کف ظرف آهنی برقی بزنید و سپس دو قاشق غذاخوری روغن زیتون اضافه کردن تمام سینه های مرغ را در ظرف آهنی برقی قرار دهید و بر آنها پودر پیاز، پودر سیر و مخلوط سس سالاد ایتالیایی بپاشید سطح دمای پخت را در پایین تنظیم کنید و اجازه دهید چهار ساعت بپزد یک قاشق چای خوری بویلون و اگر شما می خواهید مقدار کمی آبگوشت یا آب نیز می تواند اضافه کنید کرم سوپ مرغ را روی سینه مرغ بریزید سطح پخت و پز را در مقدار دمای بالا تنظیم کنید و اجازه دهید ساعت دیگری در این سطح طبخ شود مرغ را جدا کرده و مخلوط شکر را با آن ترکیب کنید یک فنجان آب سرد را مخلوط و خوب مخلوط کنید سپس آن ظرف آهنی برقی مخلوط کنید.

دستور العمل 5: سینه مرغ با Calvados

عناصر:
فلفل سفید فلفل تازه
نمک
1/2 قاشق چایخوری جوز زمینی
جعفری خرد شده
4 اونس پنیر هوارتی، برش داده شده
1/4 فنجان سیب فرانسه براندی(Calvados)
2 سیب متوسط طلایی خوشمزه ، پوست کنده، هسته خارج شده و قطعه قطعه شده
4 سینه بزرگ مرغ بدون پوست کم استخوان
دستورالعمل ها:
تکه های سیب را به طور مساوی روی سطح ته ظرف آهنی برقی قرار دهید و سینه های مرغ را در بالای آنها قرار دهید کمی با هم تداخل داشته باشد پودر فلفل، نمک و ماکارونی را روی مرغ بپاشید و براندی را نیز به ظرف آهنی برقی بریزید دمای سطح پخت و پز کاهش و در پوش را قرار دهید و اجازه دهید تا شش تا هفت ساعت طبخ شود مرغ و سیب ها را از ظرف آهنی برقی با یک قاشق برداشته و آنها را در یک ظرف پخت کوچک قرار دهید مایع پخت و پز باقیمانده را به یک تابه کوچکی ریخته و آن را در حال جوش خوردن تکان دهید تا زمانی که کاهش مایع اتفاق بیفتد که معمولا حدود هشت دقیقه طول می کشد مایع کاهش یافته را در بالای مرغ و سیب بریزید و هر سینه را با یک تکه پنیر بپوشانید ظرف پخت را تحت حرارت قرار دهید تا تقریباً دو دقیقه بماند و پنیر شروع به حباب کند از زیر جوشاندن خارج کنید و جعفری را روی ان بپاشید.

دستور العمل 6: سینه مرغ با کرم  Poblano

عناصر
نمک و فلفل
2 قاشق چایخوری زیره
1 قاشق غذاخوری سس ادوبو (از فلفل قرمز چیپوتل کنسرو شده)
1 پیاز متوسط، خرد شده
2 میخک سیر خرد شده
1 فلفل پابلانو بدون هسته را بپزید و آن را به نوارهای نازک برش دهید
8 اونس پنیر خامه ای
3/4 سی. آبگوشت سوپ مرغ
4 اونس پنیر پارمسان رنده شده
4 سینه مرغ کم استخوان
دستورالعمل ها:
تمام سینه های مرغ نمک و فلفل زده و در ظرف آهنی برقی را به همراه پیاز، سیر و فلفل کوبیده پوبلانو بپزید در یک کاسه مخلوط، زیره سس آدوبو و آبگوشت مرغ را با هم مخلوط کنید و بر روی مرغ بریزید و دمای پخت و پز را کاهش داده اجازه دهید به مدت سه ساعت طبخ شود در حالی که مرغ در حال پخت و پز است پنیر را برش داده و به دمای اتاق برسانید بعد از سه ساعت، نصف ملاقه از ابگوشت داغ را از ظرف برقی به یک کاسه کوچک بکشید و روی کرم پنیر بریزید سپس، در حالی که هم می زنید مخلوط پنیر کرم را به ظرف آهنی برقی اضافه کنید و درپوش آن را قرار دهید و برای یک ساعت و نیم بیشتر در دمای پایین بپزید قسمتی از آن را بر روی برنج یا رشته فرنگی بریزید و با ترشی تازه پنیر پارمسان مصرف کنید.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search