رژیم غذایی

آیا رژیم غذایی جو دوسر می تواند به مدیریت دیابت کمک کند؟

جو دوسر

دیابت یک بیماری متابولیکی است که بر روی چگونگی تولید یا استفاده از انسولین بدن تاثیر می گذارد. این باعث می شود قند خون شما حفظ شود که برای سلامتی افراد مبتلا به دیابت بسیار مهم است. هنگام کنترل قند خون، مهم است که میزان کربوهیدرات مصرف شده در یک وعده را کنترل کنید زیرا کربوهیدرات به طور مستقیم بر قند خون تاثیر می گذارد.

توصیه عمومی کلی انجمن دیابت آمریکا برای مصرف کربوهیدراتها مصرف 45 -60 گرم در وعده غذایی اصلی و 15 - 30 گرم برای میان وعده است. همچنین مهم است که انواع کربوهیدراتهای مضر را برای کربوهیدراتهای تصفیه شده و فرآوری شده با شکر اضافه کنید.
این به این معنی است که آنچه شما می خورید مهم است. خوردن غذاهای حاوی فیبر و مواد مغذی زیاد، اما با چربی ناسالم و شکر پایین می تواند به حفظ سطح قند خون سالم و همچنین بهبود سلامت کلی کمک کند.
جو دوسر، مزایای سلامتی را ارائه می دهد و می تواند برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند مفید باشد یک فنجان بلغور جو دوسر پخته شده شامل حدود 30 گرم کربوهیدرات است که می تواند در برنامه غذایی سالم افراد مبتلا به دیابت قرار بگیرد.
رژیم غذایی نقش مهمی در مدیریت دیابت دارد. جو دوسر، که به مدت طولانی به عنوان یک غذای صبحانه مورد استفاده قرار می گیرد می تواند از راه های مختلفی به دیابت کمک کند. یاد بگیرید چگونه جو دوسر بخورید. به عنوان یک غذای صبحانه برای مدت طولانی، جو دوسر استفاده شده است. بلغور جو دوسر از خرد شده جو دوسر تهیه می شود که هسته ای از جو دوسر است. بلغور جو دو سر غلات، به طور معمول (جودوسر خرد شده) است. آن در حالی که با یک مایع مخلوط شده و گرم شود با افزودنی مانند آجیل، میوه و یا شیرین کننده مصرف می شود. شما می توانید آن را برای صبحانه آسان و سریع تهیه کنید آیا جو دوسر و دیابت ارتباط دارند؟ بیایید با هم پیدا کنیم.

آیا می توان از جو دوسر به مدیریت دیابت کمک کرد؟

رژیم غذایی نقش مهمی در کنترل و درمان دیابت دارد. غذاهای حاوی فیبر حاوی بلغور جو دو سر به حفظ سطح قند خون و کاهش عوارض دیابت کمک می کنند.
کنترل بهتر گلیسمی
شاخص گلیسمی نشان می دهد که غذای خاص چقدر قند خون شما را سریع افزایش می دهد و نقش مهمی در مدیریت دیابت دارد. مواد غذایی از جمله جو، دارای شاخص گلیسمی پایین هستند. بنابراین آنها سطوح گلوکز را برای کنترل بهتر دیابت و پیشگیری از عوارض کنترل می کنند. جو دوسر باعث ایجاد این اثر می شود زیرا ضخامت یا ویسکوزیته محتویات معده را افزایش می دهد روند کاهش هضم و افزایش جذب، گلوکز را در خون افزایش می دهد. این همچنین برای بدن شما یک منبع انرژی پایدار را فراهم می کند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

کاهش کلسترول

افرادی مبتلا به دیابت نیز مبتلا به خطر بالقوه تولید کلسترول بالا هستند. بتا گلوکان، که نوعی فیبر محلول است در بلغور جو دوسر وجود دارد که به کاهش کلسترول خون کمک می کند. این اتفاق به عنوان فیبر محلول در بلغور جو دوسر است و سایر غذاهایی که غنی از فیبر هستند یک ترکیب ژل مشابه در روده کوچک دارند کلسترول ناسالم در غذاها را جذب می کند و از جذب آن در بدن جلوگیری می کند. با این حال، این ترکیب HDL یا کلسترول خوب را تسویه نمی کند.

سلامت قلب و جو دوسر

ارتباط بین بلغور جو دوسر و دیابت چیست؟ جو دوسر خوراکی است که برای سلامتی قلب مفید است. این امر برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مهم است زیرا آنها در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی هستند. به غیر از کاهش کلسترول، بلغور جو دوسر نیز حاوی مقدار زیادی پتاسیم است که به کاهش فشار خون و حفظ سلامت عروق و قلب کمک می کند و از این طریق مانع از بیماری قلبی می شود.

کاهش میزان مصرف انسولین

بخش مهمی از مدیریت دیابت، تغذیه است که می تواند به کاهش نیاز به درمان با استفاده از انسولین و دارو کمک کند. مطالعه ای که در سال 2008 انجام شد نشان داد که بیماران مبتلا به دیابت که رژیم غذایی دیابتی را دنبال می کردند می توانند سطح قند خون شما را در حدود 158 میلی گرم در دسی لیتر کنترل کنند. هنگامی که آنها را به رژیم غذایی اضافه کردند میزان قند خون را به میزان 118 میلی گرم در دسی لیتر کاهش داد این تحقیق بیشتر نشان می دهد که این تغییرات تغذیه موجب کاهش 40 درصدی دوز انسولین می شود که برای رسیدن به سطح کنترل قند خون کافی است.
توجه داشته باشید که بلغور جو دوسر ممکن است عوارض جانبی داشته باشد
ارتباط بین بلغور جو دوسر و دیابت چیست؟ برای اکثر بیماران دیابتی، خوردن بلغور جو دوسر باعث ایجاد عوارض جانبی نمی شود مگر اینکه بلغور جو دوسر با طعم های مصنوعی و شکر داشته باشید.
جو دوسر می تواند عوارض جانبی شدید در افراد مبتلا به گاستروپارزی داشته باشد که به وسیله تاخیر در تخلیه محتوای معده تشخیص داده می شود. برای افراد مبتلا به گاستروپارزی و دیابت، محتوای فیبر بالا از بلغور جو دوسر ممکن است مضر باشد.
برای افراد مبتلا به دیابت که گاستروپارزی ندارند عوارض جانبی بلغور جو دوسر به رژیم غذایی آنها عبارتند از:
نفخ شکم، به دلیل فیبر بالا در بلغور جو دوسر شما می توانید این اثر را با نوشیدن مقدار زیادی آب کاهش دهید.
بادشکم به دلیل محتوای فیبر بالا. خوردن مقدار زیادی آب در حالی که می خورید می تواند در کاهش باد شکم کمک کند.
مواد افزودنی مانند شکر اضافی، طعم دهنده ها یا شیرینی های موجود در بسته های جو دوسر فوری موجود در بازار ممکن است برای یک دیابتی مضر باشد.

نحوه خوردن بلغور جو دوسر برای دیابت به روش سالم

وقتی بلغور جو دوسر که به صورت صحیح تهیه شده و به رژیم غذایی دیابتی اضافه شود می تواند به مدیریت دیابت کمک کند.
در حالی که جو دوسر به رژیم غذایی خود اضافه می کنید چیزهای زیادی وجود دارد که نباید انجام دهید و یا باید انجام دهید تا بتوانید مزایای سلامتی آن را برای خود حفظ کنید.
بسیاری از چیز هایی وجود دارد که شما می توانند به لیست تهیه بلغور جو دوسر به منظور افزایش مزایای سلامتی مثبت آن اضافه کنید.

هنگام مصرف بلغور جو دوسر باید موارد زیر را انجام دهید:

بلغور جو دوسر با چربی یا پروتئین سالم مانند آجیل، ماست یونان یا تخم مرغ را مصرف کنید. 1 - 2 قاشق غذاخوری گردو خرد شده، بادام  یا گردوی پوست نازک را به بلغور جو دوسر اضافه کنید. این می تواند چربی و پروتئین سالم را اضافه کند که می تواند به تثبیت قند خون کمک کند.
دارچین که دارای خواص ضد التهابی است از آنتی اکسیدان ها غنی می باشد و به کاهش خطر بیماری های قلبی و عروقی کمک می کند. همچنین در بهبود حساسیت به انسولین و کاهش سطح قند خون کمک می کند.
اضافه کردن انواع توت ها به بلغور جو دوسر. توت ها دارای آنتی اکسیدان ها و سایر مواد مغذی هستند. آنها همچنین به عنوان شیرین کننده طبیعی عمل می کنند.
برای تهیه بلغور جو دوسر از آب یا شیر کم چرب استفاده کنید. شیر کم چربی مواد مغذی را بدون افزایش محتوای چربی افزایش می دهد. با این حال، به یاد داشته باشید که مقدار کل شیر استفاده شده در محاسبه کل کربوهیدرات وعده غذایی شما محاسبه می شود. 8 اونس شیر معمولی حدود 12 گرم کربوهیدرات دارد.
همانطور که گزینه های بسیار زیادی وجود دارد که افراد دیابتی هنگام تهیه بلغور جو دوسر خود می توانند انجام دهند انتخاب های گوناگونی وجود دارد که ممکن است برای آنها مضر باشد.

هنگام مصرف بلغور جو دوسر، نباید موارد زیر را انجام دهید:

از خوردن جو دوسر فوری یا از پیش ساخته شده حاوی شیرین کننده های اضافه شده اجتناب کنید بلغور جو دوسر طعم دار و فوری اغلب دارای مقدار زیادی نمک و شکر افزوده می باشد که هر دو برای رژیم غذایی دیابتی مناسب نیستند. این نوع بلغور جو دوسر نیز دارای مقدار کم فیبر محلول است.
از اضافه کردن مقدار زیادی از میوه خشک اجتناب کنید زیرا مقدار زیادی از کربوهیدرات در بخش کوچکی از میوه های خشک وجود دارد.
مقدار زیادی شیرین کننده را اضافه نکنید. مردم معمولاً عسل، شکر، شربت یا قند قهوه ای را به بلغور جو اضافه می کنند. با این حال، این مزایای سلامت جو دوسر را برای بیماران دیابتی کاهش می دهد.
اجتناب از مصرف خامه یا محدود کردن آن. به جای آن از شیر کم چرب و یا آب برای تهیه بلغور جو دوسر استفاده کنید..

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (1)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای

  1. شكوفه بختياري

با سلام
ممنون از مطلب مفیدتون
سوال دارم به جای بلغور از جوی دوسر پرک میشه استفاده کرد ؟

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search