رژیم غذایی

آب آلو: هر آنچه که باید در مورد مزایا و ارزش تغذیه ای آلو بدانید

یبوست شرایطی است که سیستم گوارش شما را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث می شود که حرکت روده ای دشوار باشد. حرکات منظم روده ای متفاوت است اما اگر دو یا سه روز عبور مدفوع نداشته باشید ممکن است یبوست ایجاد شده باشد.


دلایل متعددی وجود دارد که شما ممکن است مبتلا به یبوست باشید. این شامل:
عدم فعالیت.
خوردن رژیم کم فیبر.
مسافرت.
مصرف مقدار زیادی از محصولات لبنی.
مصرف داروهای خاص.
داشتن شرایط پزشکی مانند بارداری، سندرم روده تحریک پذیر، یا اختلالات عصبی.
یبوست می تواند با روش های مختلف درمان شود. اضافه کردن ورزش به شیوه زندگی شما، نوشیدن آب بیشتر و زمان لازم ماندن در توالت ممکن است کمک کند.
تحریک سیستم گوارش ممکن است برخی از برنامه ریزی های شما باشد اضافه کردن ملین به رژیم غذایی شما ممکن است برای از بین بردن یبوست ضروری باشد. داروهای بدون نسخه و داروهای طبیعی نیز می توانند کمک کنند. شما همچنین می توانید نرم کننده های مدفوع، محصولات فیبر حاوی پسیلیوم و مواد غذایی با فیبر بالا را در صورت احساس ضعف در نظر بگیرید.
خوردن آلو، یا آلو خشک، می تواند یبوست را کاهش دهد. بر طبق یک مطالعه در علوم غذایی و تغذیه، آلو خشک و مشتقات آن، مانند آب آلو، می تواند از یبوست جلوگیری کند و از سرطان کولون جلوگیری می کند. مواد مغذی موجود در آلو نیز ممکن است به کنترل چاقی، دیابت و بیماری های قلبی عروقی کمک کنند.
تحقیقات همچنین نشان می دهد که استفاده از آلو و آب آلو می تواند موثرتر از سایر روش های تسکین یبوست باشد. یک مطالعه در فارماکولوژی و درمان دارویی در رژیم غذایی نشان می دهد که آلو حتی بهتر از داروهای حاوی پسیلیوم است. مطالعه دیگری می گوید که آلو باید به عنوان یک درمان اولیه برای یبوست استفاده شود.
اگر در معرض یبوست هستید یا در حرکات منظم روده با مشکل مواجه شده اید ممکن است وقت آن رسیده که روشی برای تسریع هضم خود را دنبال کنید. آلو، در حال حاضر به طور رسمی به نام "آلو خشک شده" و آب آلو گزینه های عالی برای کاهش یبوست است و به شما کمک می کند تا حرکات روده منظمی داشته باشید.

همه چیزهایی که شما نیاز دارید که در مورد آب آلو بدانید

آب آلو (prunes) معمولاً برای کاهش یبوست استفاده می شود اما مزایا در آنجا متوقف نمی شوند. آب آلو دارای طیف گسترده ای از منافع سلامتی است.
یک تصور غلط رایج است که آلو میوه خاص خودش است. یک آلو نسخه خشکی از هر نوع آلو است.
انواع مختلف آلو (plum) با انواع رنگ، بافت و طعم وجود دارد. با این حال، همه آنها از خانواده Prunus می آیند بستگان آلو شامل نکتارین، هلو و بادام می باشند.
نوشیدن آب آلو یکی از راه های مصرف این میوه ها است.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

ارزش تغذیه ای آلو

یک آلو یک آلوچه خشک است و یک نوع جداگانه از میوه نیست.
هر آلو خشک ممکن است در نظر گرفته شود اما این اصطلاح معمولاً برای نسخه خشک شده از آلو اروپایی (Prunus domestica ) که معمولاً در فروشگاه ها یافت می شود اعمال می شود. تنوع دیگر آلو شامل Prunus salicina و Prunus Americana می باشد.
این سه نوع آلو به بیشتر محصولات آلو در جهان کمک می کند. آنها همه آلوهای آزاد هستند. این به سادگی قابل خشک شدن و ذخیره سازی است و تضمین می شود که آلو در کل فرآیند باقی می ماند.
آلو برای قرن ها در داروهای سنتی استفاده شده است. داروهای طب سنتی اغلب آلو به عنوان عنصر کلیدی برای شرایطی مانند فشار خون بالا، زردی، تب، دیابت، هضم و یبوست استفاده می شود.
یک تحقیق که در مجله تحقیقات گیاهان دارویی منتشر شد به بررسی طیف وسیعی از ترکیبات در آلو و بررسی برخی از اطلاعات تغذیه هیجان انگیز پرداخت.
آلو شامل الیاف رژیمی، کربوهیدرات، اسید آمینه، ویتامین ها و مواد معدنی است.
مواد مغذی عمده
آلوها منبعی از مواد مغذی مهم هستند، از جمله:
آمینو اسید
ویتامین A
ویتامین B کمپلکس
ویتامین K
کلسیم
منیزیم
فلز روی
فلز مس
منگنز
سلنیوم
بور
آلو نیز دارای پتاسیم بالا است که ممکن است به مسائل قلبی عروقی کمک کند.
فیبر رژیمی
آلو یک منبع غنی از فیبر رژیمی است که حاوی حدود 7 گرم در هر 100 گرم میوه است
حدود 80 درصد فیبر در آلو، فیبر محلول است. فرآیند خشک کردن آلو، مقدار فیبر در خود میوه را افزایش می دهد.

خواص پزشکی مناسب آلو

همچنین ترکیبات مختلف پزشکی در آلو وجود دارد که شامل اقدامات دارویی خاص مانند:
آنتی اکسیدان
ضد سرطان
antihyperglycemic
antihyperlipidemic
ضد فشار خون
ضد پوکی استخوان
ملین
محافظت کننده کبد

کربوهیدرات ها

آلو یک منبع غنی از قندهای ساده است. گلوکز، فروکتوز، sorbitol و ساکارز همه درون آلو یافت می شوند. از آنجا که الیاف طبیعی درون میوه، آلو قند خون را به اندازه شکر افزایش نمی دهد. با این حال، مصرف منظم غذاهای شیرین مانند آلو باید همچنان کنترل شود.
آلو نیز از آنتی اکسیدان ها پر است ترکیبات مانند اسید کلروژنیک، اسید نئوکلروژنیک اسید، اسید کافئیک، اسید کوماریک و روتن در اسرارآب یافت می شوند. این آنتی اکسیدان های خاصی که به نام پلی فنول ها می توانند از جهش های سلولی جلوگیری کنند و سلول های سرطانی را کاهش دهند. در مقایسه با دیگر میوه های خشک، مانند کشمش، انجیر و خرما، آلو بیشترین میزان پلی فنل را به خود اختصاص داده است.

آب آلو بخارا و عملکرد روده

آب آلو بخارا، مانند سایر آب ها، ممکن است دارای قند زیاد باشد بنابراین توصیه می شود نوشیدنی ها در حد متوسط باشد.
احتمالاً بیشتر آلوچه ها به دلیل اثر کمپلکس آن شناخته شده اند. آلو دارای توانایی بسیج سیستم گوارش و کاهش زمان حمل و نقل حرکات روده است. این ممکن است به علت ترکیبی از فیبر محلول و سطوح بالای سوربیتول، که یک ملین شناخته شده است.
در یک نظرسنجی که به فارماکولوژی و درمان دارویی ارسال شده است، محققان اشاره کردند که مصرف آلو در درمان یبوست مؤثرتر از پوست پسیلیوم است. مطالعات یادآوری می کنند که برای افراد مبتلا به یبوست، آلو ممکن است به افزایش فرکانس حرکت روده و بهبود قوام خود مدفوع کمک کند.
با این حال، برای افراد بدون یبوست، نتایج امیدوارکننده نیستند. محققان خاطرنشان کردند هنوز برای تعیین مزایای گوارشی در افراد غیرقابل اعتماد هنوز مطالعات بیشتری لازم است.
برای افراد مبتلا به یبوست، نوشیدن ½ فنجان به یک فنجان آب نمک زده در صبح ممکن است به تحریک هضم کمک کند. فنجان دوم 30 دقیقه تا 1 ساعت بعد از یک وعده غذایی سنگین نیز ممکن است مفید باشد.
همچنین برخی از اقدامات احتیاطی که مردم باید در نظر داشته باشند اضافه کردن آب آلو به رژیم غذایی می باشد. مهم است که به یاد داشته باشیم که مصرف بیش از حد آب نیز به معنای مصرف بیش از حد قند است. آب زیاد شیرین می تواند منجر به سلامت عمومی بدتر شود از جمله سبب افزایش خطر ابتلا به دیابت و افزایش وزن می شود.

آیا بچه ها و نوزادان از آب آلوچه برقانی برای یبوست استفاده می کنند؟

از آنجا که یک دستگاه گوارش کودک به طور کامل توسعه نیافته است نیازهای آنها با بزرگسالان متفاوت است. کودکان ممکن است به سادگی به طور کلی با افزایش مصرف مایع خود 2-4 اونس در روز پاسخ دهند.
طبق یک مقاله در بخش گوارش، هپاتولوژی و تغذیه کودکان، آب میوه هایی مانند آلو، سیب و آب گلابی به طور کلی برای یبوست در کودکان توصیه می شود. با این حال، مراقبین باید مطمئن باشند که مقدار آنها را اندازه گیری کنند و اگر کودک نشانه های اسهال را نشان می دهد مقدار ان را تغییر دهند.
هر کسی که در معرض یبوست مکرر است که به تغذیه یا تغییرات شیوه زندگی پاسخ نمی دهد باید با پزشک خود صحبت کند. گزینه های درمان بسیاری برای یبوست وجود دارد.

رژیم غذایی

بسیاری از روش های دیگر برای به دست آوردن آلو در رژیم غذایی غیر از آب وجود دارد.
برای صبحانه، آلوچه را می توان به طور مستقیم به غلات گرم مانند موسلی، فرنی یا برنج برای شیرینی طبیعی بدون اضافه کردن قند اضافه، اضافه کرد. آلوچه را می توان به نان و کوفته ها اضافه کرد تا بعضی قندها را جایگزین کند در حالی که فیبر و عطر و طعم را اضافه می کنند.
یک سالاد با چند آلو ممکن است به مردم کمک کند که مصرف روزانه خود را افزایش دهند آلو خود بسیار شیرین می باشد و می تواند به تنهایی خورده شود و یا با مخلوط آجیل ترکیب شود.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search