رژیم غذایی

راههای طبیعی برای سفت کردن شلی پوست پس از کاهش وزن

راههای طبیعی برای سفت کردن پوست شل

بسیاری از افراد با رژیم غذایی، پس از کاهش وزن، دارای پوست شل می شوند. این که آیا شما مقدار زیادی وزن و یا فقط چند پوند را از دست داده اید، برای پوست در مناطق خاص شایع است.

پوست شل بر روی بازوها، شکم یا رانها می تواند به خصوص برای مدیریت وزن ناامید کننده باشد. برای بسیاری از افرادی که در کاهش وزن موفق بوده اند، جراحی بهترین گزینه است. اما رفتن زیر چاقو تنها راهی برای سفت کردن پوست شل نیست. روش های جدید پزشکی تایید شده وجود دارد که برای بعضی از بیماران ایمن و موثر هستند.
از دست دادن وزن یک دستاورد مهم است و باید به طور خاص جشن گرفته شود اما برای برخی که بعد از رژیم کاهش وزن، پوست شل شده، در نتیجه از دست دادن مقدار زیادی از وزن پیدا می کنند ناامید کننده می باشد.
شما ممکن است احساس کنید که از یک طرف پیروز شده اید و از طرفی دیگر این پیروزی را از دست داده اید اما این لزوماً یک مورد نیست. در واقع، برخی از روش های طبیعی وجود دارد که می تواند الاستیسیتی پوست شما را افزایش دهد و زمینه های مورد نیاز را در طول زمان به شدت افزایش دهد. البته، نتایج به مقدار کاهش وزن شما و طول زمان از دست دادن وزن شما بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: شل شدن پوست پس از لاغری

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

در اینجا چند نکته ارزشمند درباره نحوه سفت کردن پوست شما پس از کاهش وزن وجود دارد:

1. از دست دادن وزن خود را برای جلوگیری از چروک پوست، مانیتور کنید

ممکن است زمان کم کردن وزن خود را تحت کنترل در آورید تا پوست شما نسبت به کاهش وزن، الاستیسیته خود را حفظ کند پوست شما بیشتر تمایل به کوچک شدن اندازه جدید شما دارد. اگر شما همچنان به سرعت از دست دادن وزن خود را ادامه دهید پوست شما همچنان به کاهش الاستیسیته ادامه خواهد داد.

2. مصرف آب خود را برای بهبود کشش پوست افزایش دهید

مصرف آب زیادی نه تنها سلامت کلی شما را بهبود می بخشد بلکه به پوست شما کمک می کند تا سفت تر، نرمتر و درخشنده تر شود. یک تحقیق علمی نشان داد که افزایش مصرف روزانه آب موجب بهبود قابل ملاحظه ای در هیدراتاسیون و عملکرد پوست می شود.
حتماً حداقل 6 لیوان آب در روز بنوشید. اگر شما می توانید بیش از آن بنوشید حتی بهتر است. هیدراتاسیون برای پوست شما فوق العاده است و مطمئناً به بهبود کشش پوست کمک می کند که پس از کاهش وزن می تواند آن را سفت کند.

3. در تمرین با وزنه شرکت کنید تا پوست شل شما را محکم تر کند

طبق گفته سدریک بریانت، افسر ارشد علمی شورای آمریکا در ورزش، تمرین قدرتی سبب تقویت عضلات است زیرا یک لایه عضله زیر پوست ایجاد می کند. در نتیجه پوست شما سفت تر می شود.
مطالعات علمی نشان می دهد که آموزش منظم تمرین مقاومتی یکی از بهترین راه های ایجاد توده عضلانی در افراد جوان و سالخوردگان است. افزایش توده عضلانی همچنین می تواند به بهبود ظاهر پوست شل شده کمک کند و باعث سفت تر شدن آن شود.
توصیه می شود که تمرینات قدرتی را سه بار در هفته هر روز انجام دهید تا واقعاً عضلات و پوست شما از ان بهره مند شوند. تمرین وزن برداری بسیار مهم است اگر میزان کالری مصرفی خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده باشید زیرا زمانی که چربی را از دست می دهید، اغلب عضلات را از دست می دهید. بازسازی عضلات شما پس از کاهش وزن، به سفت کردن پوست کمک خواهد کرد.

4. پوست خود را مرطوب کنید تا آن را سفت نگه دارید

از مرطوب کننده پوستی استفاده کنید که دارای ویتامین E است به طوری که پوست شما مرطوب باقی می ماند زیرا این اجازه می دهد تا سلول های جدید پوست رشد کنند. مرطوب کننده همچنین باعث کم کردن چین و چروک پوست می شود.
شما حتی می توانید از روغن نارگیل بر روی پوست خود استفاده کنید. روغن نارگیل مرطوب کننده طبیعی است و دارای خواص ضد باکتریایی برای تسکین پوست است. این اغلب در لوسیون های تجاری و DIY استفاده می شود اما می تواند به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد.

5. تمرینات تونینگ برای سفت کردن شکم

فرصتی است تا پوست شکم شما سفت شود اگر شما مقدار زیادی وزن از دست داده اید.
اگر به مدت چند بار در هفته به ورزش در این منطقه بپردازید محکم شدن ناحیه شکم بسیار بیشتر می شود.
تمرینات تونینگ شکم مانند حرکت کراچ شکم، دوچرخه هوا، صاف کردن پا، نشستن و برخاستن، پل پهلو و تراست لگن.
شما لازم نیست که در این تمرینات شکم تخت زمان زیادی صرف کنید. به سادگی صرف 15 تا 20 دقیقه سه تا پنج روز در هفته کمک خواهد کرد که از شلی پوست خلاص شوید.

6. بعد از کاهش وزن، ماساژ برای کاهش پوست شل موثر است

به ماساژ دهنده مورد علاقه خود مراجعه کنید تا ماساژ هفته ای یا دو هفته ای داشته باشید زیرا آنها شناخته شده اند که به افزایش گردش خون کمک می کنند تا پوست شل را سفت کنند.
یک مطالعه پزشکی نشان داد که ترکیبی از ماساژ، نور مادون قرمز و رادیوفرکانس به کاهش پوست شل کمک می کند.
شما لزوماً نیاز به یک ماساژدرمانی برای ماساژ پوست خود ندارید همانطور که می توانید این کار را خودتان انجام دهید یا شریک زندگی شما برای شما انجام دهد. شما می توانید به ماساژ مورد علاقه خود روغن های ضروری را اضافه کنید و به سطوح جدید آرامش برسید.
ماساژ پوست شما همچنین یکی از بهترین راه های کاهش سلولیت در پاها و باسن است.

7. قرار گرفتن در معرض نور خورشید را محدود کنید تا پوست را سفت نگه دارید

زمان بسیار زیاد در خورشید اثر منفی بر کشش پوست شما خواهد داشت بنابراین وقت خود را برای حمام پوست در برابر خورشید محدود کنید.
مطالعات پزشکی نشان داده است که ماندن زمان زیادی در خورشید می تواند تولید کلاژن و الاستین پوست را کاهش دهد که ممکن است سبب پوست شل شود.
این امر برای تخت های برنزه نیز انجام می شود زیرا اشعه ها می توانند پوست شما را خشک و سلول های پوستی را در همان زمان آسیب برسانند.
همچنین شنا کردن در آب کلردار را محدود کنید زیرا کلر می تواند سبب پوست خشک شود و باعث آسیب به سلول های پوست شود.
صرف مقدار کمی از زمان برای گرفتن حمام آفتاب و شنا بسیار خوب است فقط مطمئن شوید که پس از دوش گرفتن از یک مرطوب کننده طبیعی که دارای ویتامین و آلوئه ورا است نیز استفاده کنید.
همچنین به یاد داشته باشید که قرار گرفتن در معرض آفتاب یکی از دلایل اصلی پیری زودرس پوست شماست.

8. اسکراب نمک دریایی می تواند به سفت کردن پوست شما کمک کند

برخی از محققان معتقدند که اسکراب نمک دریا با جریان خون به پوست کمک می کند و در طول زمان به سفتی پوست کمک می کند.
تعدادی از نمک دریا و اسکراب معدنی موجود در بازار وجود دارد که می توانید از آن انتخاب کنید. به سادگی آنها را در هر دوش در حال شستشو استفاده کنید و ببینید که چگونه پوست شما چند هفته پس از آن ظاهر می شود و احساس سفتی می کنید.

9. مصرف پروتئین، امگا 3 و ویتامین C به منظور سفت کردن پوست شل پس از کاهش وزن

خوردن پروتئین برای بهبود کشش پوست مهم است
پروتئین بیشتری مصرف کنید چون برای داشتن یک پوست سالم ضروری است. با توجه به مطالعات علمی، پروتئین حاوی اسید آمینه لیزین و پرولین است که نقش کلیدی در تولید کلاژن دارند. شما می توانید مقدار زیادی پروتئین PF بدون مصرف گوشت یا لبنیات دریافت کنید.
اسیدهای چرب امگا 3 را برای سفت کردن پوست مصرف کنید
یک مطالعه علمی نشان داد که اسیدهای چرب امگا 3 موجود در روغن ماهی می تواند سبب افزایش الاستیسیته شود. بسیاری از مزایای اثبات شده سلامت برای مصرف اسید های چرب امگا 3 وجود دارد.
مصرف ویتامین C برای بهبود الاستیک و انعطاف پذیری پوست موثر است
ویتامین C برای تولید کلاژن ( یک پروتئین طبیعی پشتیبان در بدن برای کشش و انعطاف پذیری ) موثر است. یک مطالعه علمی نتیجه گرفت که ویتامین C باعث تولید کلاژن می شود و به حفاظت از آسیب های خورشید کمک می کند.
مرکبات، کلم بروکلی، گواوا، میوه کیوی، توت فرنگی، فلفل، پاپایا و انواع توت ها در ویتامین C بالا هستند.

10. صبور باشید

هنگامی که با پوست کشیده و شل برخورد می کنید مهم است بدانید که بدن شما با سایز جدید شما سازگار است.
علاوه بر این، در نظر داشته باشید که بسته به مقدار وزن از دست رفته، پوست شما ممکن است قادر نباشد به کشش اصلی خود بازگردد. تصمیم بگیرید که قبلاً این کار را قبول کنید و تأیید کنید که حتی با یک پوست شل بسیار عالی هستید.
آیا شما باید از کرم های سفت کننده استفاده کنید؟
بسیاری از کرم های "سفت کننده" حاوی کلاژن و الاستین وجود دارد. به عنوان مثال، این کرم ها وعده می دهد تا پوست شل شما را سفت کند.
این کرم ها ممکن است به طور موقت به سفتی پوست کمک کنند. با این حال، مولکول های کلاژن و الاستین برای نفوذ به پوست بسیار زیاد هستند.

چندین روش غیر جراحی نیز برای درمان شلی پوست پس از رژیم لاغری وجود دارد

vShape

این درمان محبوب است غیر تهاجمی، بدون درد و نیاز به هیچ خرابی پس از این روش ندارد. در طول درمان، دو فرکانس رادیویی متفاوت برای پوست به کار می رود تا هر دو لایه بالای و لایه عمیق پوست را سفت کند. اکثر بیماران نیاز به 4 تا 5 درمان دارند و نتایج معمولاً 2 تا 3 سال طول می کشد. vShape را می توان در هر جایی از بدن خود انجام دهید تا بتواند پوست را شل کند.

ThermiTight

این روش حداقل تهاجمی همچنین از فرکانس رادیویی استفاده می کند اما نتایج دائمی است. در طی یک فرایند ThermiTight یک بیهوشی موضعی برای منطقه ای که می خواهید پوست شل را سفت کنید اعمال می شود. سپس یک پروب کوچک به زیر پوست اضافه می شود تا انرژی رادیویی را به وجود آورد و تولید کلاژن جدید را تحریک کند. ThermiTight می تواند برای درمان پوست شل گردن، گونه، بالای بازو، شکم یا ران استفاده شود.

EMSCULPT

این یک درمان غیر تهاجمی است که در شکم یا باسن بدون ورزش عضله ایجاد می کند. در حالی که درمان لزوماً باعث تغییر سایز پوست نمی شود می تواند به افزایش رشد ماهیچه ها و شکل ماهیچه ای در زیر پوست کمک کند تا بدن شما را سفت تر کند. هر پروسه حدود 30 دقیقه طول می کشد. شما حداقل چهار جلسه نیاز دارید 2 - 3 روز از هم جدا برنامه ریزی کنید. نتایج دائمی هستند اما درمان های نگهداری لازم است.

VelaShape

این بسیار شبیه به vShape است اما با تکنولوژی کمی متفاوت استفاده می کند. درمان ها غیر تهاجمی و بدون درد هستند. در طی یک فرآیند، دستگاه VelaShape ترکیبی از چهار تکنولوژی متفاوت - مادون قرمز، فرکانس رادیویی دو قطبی، خلاء پالس و غلطک ماساژ برای درمان ران، باسن، دست و یا شکم.
بیماران به طور کلی سفتی تدریجی پوست را مشاهده می کنند. اکثر بیماران برای دیدن نتایج 4 درمان نیاز دارند.
هزینه بستگی به سطح شلی بدن دارد.

چه مدت طول می کشد تا پوست سفت شود

هنگامی که وزن زیادی از دست داده اید قابل فهم شدن است و اکنون باید در مورد پوست شل نگران باشید. خوشبختانه، دیگران که پیش از شما سعی کرده اند انواع روش ها را برای سفت کردن پوست خود و با خوشحالی این اطلاعات را منتقل کنند.
به یاد داشته باشید که آنچه برای یک نفر کار می کند ممکن است برای شما کار نکند. شما می توانید راه های مختلفی برای سفت کردن پوست خود امتحان کنید و ببینید چه چیزی برای شما مفید است.
علاوه بر این، درک کنید که کشش پوست در سنین مختلف و مراحل زندگی متفاوت است. برای مادر جوان که با کاهش وزن پوست شل پیدا کرده است ممکن است با کمی تلاش پوست خود را سفت کند.
برای 50 ساله که فقط در مدت کوتاهی 75 پوند را کاهش داده است ممکن است طول بکشد تا پوست سفت شود و با توجه به سن، ممکن است به حالت اول بازگردد. مهم این است که این را بدانیم و آن را به طور کامل بپذیریم. 

در ادامه بخوانید: چگونه پوست شل شده بعد از کاهش وزن را سفت کنیم؟

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search